Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Sorenssen
Posty: 9
Rejestracja: 30 gru 2014, 22:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sorenssen » 04 wrz 2015, 15:52

PawełSz pisze:Jezus jest na 100% człowiekiem , Bogiem , Zbawicielem i Panem :)

A co Ciebie o tym przekonuje?


drop
Posty: 10
Rejestracja: 08 paź 2015, 01:29
wyznanie: Judaizm, Judaizm mesjanistyczny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kim jest Jezus?

Postautor: drop » 18 paź 2015, 15:28

To nie jest pełna nauka biblijna o chrystusie
nic nie czystego nie wejdzie do krolrstwa bożego
a wiec kto jest nieczysty ? moge piwiedziec tylko tyle że kazdy poszukujacy prawdy musi sam do tego doisć bez pomagiera kosciola jesli nie staaniecie sie jak dzieci nie weidziecie do krolestwa lub jezeli sie nienarodzicie pinownie nie ujrzycie krolestwa bozego trzeba byc czystym na umysle i ciele jak male dziecko zeby to ujrzec bedziesz milowal boga swego z wszystkich sil swoich ponad rodzine wlasne dzieci. kto miluje matke ojca curke syna bardziej nisz mnie nie jest mnie godzien
Zono czy ty wiesz ze zbawisz swego meza i
chocby to byl noe job przez swą sprawiedliwosc nie wybawil by synów. córek tylko samego siebie


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kim jest Jezus?

Postautor: wisnia2168 » 01 lis 2015, 20:56

List do Rzymian 3,28-31
28 Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. 29 Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. 30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. 31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.

A więc nieobrzezanego usprawiedliwi przez wiarę (tego człowieka).. ale co to za wiara w takim razie?

Mt 15,21-28
21 Po odejściu stamtąd udał się Jezus w granice Tyru i Sydonu. 22 Wtedy pewna Kananejka, wyszedłszy gdzieś z tamtych miejsc, wołała mówiąc: "Zlituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest nieszczęśliwie opętana przez złego ducha". 23 On jednak nie odzywał się do niej żadnym słowem. Wtedy Jego uczniowie podszedłszy prosili Go, mówiąc: "Odpraw ją, bo krzyczy za nami". 24 On odezwawszy się rzekł: "Zostałem posłany tylko do zabłąkanych owiec Izraela". 25 Ona jednak podeszła, pokłoniła się Mu i powiedziała: "Panie, pomóż mi". 26 On odpowiadając rzekł: "To nieładnie wziąć chleb przeznaczony dla dzieci i rzucić psom". 27 Ona na to powiedziała: "Tak, Panie, lecz jednak jedzą psy okruchy spadające ze stołu ich panów". 28 Wówczas w odpowiedzi rzekł Jezus: "O kobieto, twoja wiara wielka. Niech ci się stanie, jak chcesz". Od tej godziny jej córka była zdrowa.

mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości co to jest usprawiedliwienie poganina przez wiarę i że jest możliwe
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 lis 2015, 21:14 przez wisnia2168, łącznie zmieniany 1 raz.


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kim jest Jezus?

Postautor: wisnia2168 » 01 lis 2015, 21:00

Myślę, że w tym punkcie warto zreflektować się nad odkryciem Lutra, który UDOWODNIŁ NA PODSTAWIE SŁOWA BOŻEGO, że zbawienie jest także POZA KOŚCIOŁEM (katolickim w jego przypadku). Według mnie powyższe Słowo Boże, które przytoczyłem rozwija myśl naszego reformatora o wszystkich ludzi na ziemi.
Można się co do wielu kwestii kłócić, jednak BÓG KOCHA KAŻDEGO BEZ WYJĄTKU


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości