Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 07 lut 2011, 12:59

markulus pisze:
Jeremiasz pisze:Na co ma być dowodem 1Jana 5,5-10? Na to że Duch Święty nie jest Ojcem Pana Jezusa?

i to widzisz w tych wersetach ?

Ty podsunąłeś te wersety jako dowód na to, że Duch Święty nie jest Ojcem Pana Jezusa.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 07 lut 2011, 12:59

markulus pisze:
Jeremiasz pisze:Pytasz o dwie osoby; Boga Ojca Jahwe i Syna Bożego Jezusa Chrystusa którego Dawid nazywa swoim Panem(ew.Mat.22,41-46). I twoje pytanie jj nie jest dowodem który by zaprzeczał, albo inaczej wyjaśniał fakt, że Pan Jezus nazywa Ducha Świętego swoim Ojcem.

a to Słowo jest dla Ciebie dowodem ?

1J 5:5-10 Bw „A któż może zwyciężyć świat, jeżeli nie ten, który wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?(6) On jest tym, który przyszedł przez wodę i krew, Jezus Chrystus; nie w wodzie tylko, ale w wodzie i we krwi, a Duch składa świadectwo, gdyż Duch jest prawdą.(7) Albowiem trzech jest świadków:(8) Duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni.(9) Jeżeli świadectwo ludzkie przyjmujemy, to tym bardziej świadectwo Boże, które jest wiarogodniejsze; a to jest świadectwo Boga, że złożył świadectwo o swoim Synu.(10) Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.”

Jeden Bóg objawiony w Ojcu Synu i Duchu Świętym


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2011, 13:02

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:...A skoro jest Duchem Świętym to jest również i Bogiem Ojcem JHWH, bo Pan Jezus złożył świadectwo o Duchu Świętym w ew.Jana 14,10-11 że jest Bogiem Ojcem JHWH.


Pan Jezus nie jest Duchem Swietym, ani Ojcem.
Tu widac wyraznie oddzielnosc Osob:

(31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.
(32) A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
Ew. Mateusza 12:31-32


Nie rozumiesz jj tematu. Cytowana przez Ciebie ew.Mat.12,31-32 nie zaprzecza tego że Duch Święty jest Panem Jezusem Chrystusem. Mowa o grzechu blużnierstwa przeciwko Panu Jezusowi Chrystusowi który może być popełniony i który może zostać wybaczony dotyczy tych ludzi którzy grzeszą przeciwko Panu jako człowiekowi, nie wiedząc kim On jest na prawdę, to znaczy Bogiem Odwiecznym.
Jeżeli ludzie zaczynają grzeszyć przeciwko Panu Jezusowi Chrystusowi jako Duchowi Świętemu obecnemu w nas i pośród nas, to ten grzech nie będzie im wybaczony.
A ja mysle Jeremiaszu ze poprostu mylisz się w tym jednosciowym podejściu!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2011, 13:04

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze: Nie rozumiesz jj tematu. .


Przeciwnie, to ty nie rozumiesz tematu. Pan Jezus jest dokladnym odbiciem Ojca, ale nie jest Ojcem. Widac to w modlitwie Jezusa do Ojca, w Psalmie 110, w Objawieniu i w calym NT, gdzie Osoby Ojca, Syna i Ducha Swietego sa rozne, chociaz razem sa Bogiem.
Fakt, ze Jezus jest w nas w swoim Duchu nie swiadczy o tym, ze Jezus, to Duch Swiety, ani ze Duch Swiety, to Jezus. Mylisz osoby. :)

Paweł coś innego mówił, ale Ty wiesz swoje. Zostań więc przy swoim, a ja przy swoim.
GDZIE? :O


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2011, 13:05

ann_in_grace pisze:Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...
Coraz bardziej sie do tego przekonuje :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 lut 2011, 13:07

JJ. Dzięki za radę , Bóg jest moim działem i tego staram się pilnować


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2011, 13:07

jj pisze:
ann_in_grace pisze:Jeremiasz, twoje herezje brzmia rownie prawdziwie jak stwierdzenie, ze ty jestes twoja zona, a twoja zona jest toba, bo jestescie malzenstwem.
Wcale bym sie nie zdziwila, gdybys tak naprawde twierdzil.


No wlasnie... chociaz sa jednym cialem.
chociaz sa jednym ciałem to TY NIE JESTEŚ ZONĄ

Ojceic Syn i Duch chociaż SA JEDNYM BOGIEM TO NIE SA tymi samymi osobami!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2011, 13:08

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
ann_in_grace pisze:Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...

Jestem trynitarianinem, ale nie w tej wersji którą jj prezentuje.


Nie ma innej wersji i nie jest to moja wersja.



Gdzie w wyznaniu nicejsko-konstantynopolitańskim jest zaprzeczenie tego że Pan Jezus jest Bogiem Ojcem Jahwe? A jeżeli byłoby takie, to czy wyznanie nicejsko- konstantynopolskie nie jest tylko ludzkim wykładem słowa Bożego które może być omylne?
Jest mowa w tym wyznaniu jedynie o tym że Pan Jezus jest współistotny Ojcu. Co jest prawdą, bo został zrodzony aby istnieć jako odrębna osoba.
Jeżeli Pan Jezus mówi że jest Bogiem Ojcem, to dla czego nie można mu wierzyć? Bo wyznanie wiary nicejsko- konstantynopolitańskie nic o tym nie mówi? Słowo Boże jest ponad jakiekolwiek ludzkie wyznania wiary.

Słowa Pana Jezusa skierowane do Filipa: Kto mnie widział, widział Ojca (ew.Jana 14,9), można rozumieć w ten sposób, że Pan Jezus będąc tak podobnym do Ojca, a nie będąc Ojcem, może takie słowa powiedzieć: Kto mnie widział, widział Ojca.

Ale Pan Jezus w tym samym wersecie zwraca się również do Filipa w pierwszej osobie, jako Bóg Ojciec: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do tego kim jest.

ew.Jana 14,8-8:
"8.Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

9.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Jeśli widze obraz twoje zony to widze ją!
i ja rozpoznam choc nie widziałem jej nigdy osobiscie!
ale nie znaczy ze obraz jest twoja zoną!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 lut 2011, 13:38

Jeremiasz pisze:Ty podsunąłeś te wersety jako dowód na to, że Duch Święty nie jest Ojcem Pana Jezusa.

te wersety mówią o świadectwie trzech swiadków
Duch - Ojciec
Woda - Duch Świety
Krew Jezus
Ci trzej sa zgodni i są jedno


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 08 lut 2011, 10:47

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
ann_in_grace pisze:Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...

Jestem trynitarianinem, ale nie w tej wersji którą jj prezentuje.


Nie ma innej wersji i nie jest to moja wersja.



Gdzie w wyznaniu nicejsko-konstantynopolitańskim jest zaprzeczenie tego że Pan Jezus jest Bogiem Ojcem Jahwe? A jeżeli byłoby takie, to czy wyznanie nicejsko- konstantynopolskie nie jest tylko ludzkim wykładem słowa Bożego które może być omylne?
Jest mowa w tym wyznaniu jedynie o tym że Pan Jezus jest współistotny Ojcu. Co jest prawdą, bo został zrodzony aby istnieć jako odrębna osoba.
Jeżeli Pan Jezus mówi że jest Bogiem Ojcem, to dla czego nie można mu wierzyć? Bo wyznanie wiary nicejsko- konstantynopolitańskie nic o tym nie mówi? Słowo Boże jest ponad jakiekolwiek ludzkie wyznania wiary.

Słowa Pana Jezusa skierowane do Filipa: Kto mnie widział, widział Ojca (ew.Jana 14,9), można rozumieć w ten sposób, że Pan Jezus będąc tak podobnym do Ojca, a nie będąc Ojcem, może takie słowa powiedzieć: Kto mnie widział, widział Ojca.

Ale Pan Jezus w tym samym wersecie zwraca się również do Filipa w pierwszej osobie, jako Bóg Ojciec: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do tego kim jest.

ew.Jana 14,8-8:
"8.Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

9.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Jeśli widze obraz twoje zony to widze ją!
i ja rozpoznam choc nie widziałem jej nigdy osobiscie!
ale nie znaczy ze obraz jest twoja zoną!


Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lut 2011, 10:56

Jeremiasz pisze: Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D


DOKLADNIE
gdybym komus długo pokazywał zdjecie mojej zony a on nie rozpoznałby jej widząc ja w realu to bym sie zdziwił! ( choc zdjęcie nie jest w wstanie oddac piękna mojej zony ) :) :D :D

Chrystus w ciele oddaje tak samo Ojca jak zdjecie oddaje człowieka
nie jest to Pełnia Boga w Jego CHWALE i całej KRASIE - ale tylko Obraz Boga Ojca (i DUCHA i Syna w chwale) który jednak w pełni umozliwia rozpoznanie i poznanie Ojca!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 lut 2011, 10:56

Jeremiasz pisze:Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D


Nie, ale komus, kto chcialby poznac jedno cialo (malzenstwo) - tak.

Oczywiscie przyklad stosunkow ludzkich jest tylko cieniem rzeczywistosci. Jesli chodzi o malzenstwo, to jest ono cieniem Kosciola.


Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
1 list do Koryntian 11:7


On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:3


Kobieta nie jest jednak mezczyzna, ani Jezus nie jest Ojcem. To rozne osoby. :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011, 11:05 przez jj, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 08 lut 2011, 11:00

markulus pisze:
Jeremiasz pisze:Ty podsunąłeś te wersety jako dowód na to, że Duch Święty nie jest Ojcem Pana Jezusa.

te wersety mówią o świadectwie trzech swiadków
Duch - Ojciec
Woda - Duch Świety
Krew Jezus
Ci trzej sa zgodni i są jedno


W to co piszesz markulusie ja wierzę. Tylko że to słowo nic nie wnosi do rozmowy jaką prowadziłem z jj na temat tego kim jest Pan Jezus.
jj zaprzecza temu że Pan Jezus jest Duchem Świętym, i zaprzecza temu że Duch Święty jest Ojcem Pana Jezusa, w co ja wierzę. A wyznanie nicejsko-konstantynopolitańskie nie wnika tak bardzo w szczegółowo w podstawy wiary, aby podawać takie dokładne definicje.
Wyznanie to jest ogólnym zarysem tego co Biblia mówi o Panu Bogu.
Dlatego uważam że to co twierdzi jj jest tylko jego osobistym przekonaniem nie mającym podparcia ani w Biblii, ani w sformułowanym przez tak zwanych ojców kościoła, wyznaniu nicejsko-konstantynopolitańskim.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 lut 2011, 11:13

Jeremiasz pisze:jj zaprzecza temu że Pan Jezus jest Duchem Świętym, i zaprzecza temu że Duch Święty jest Ojcem Pana Jezusa, w co ja wierzę.


bo i Biblia temu zaprzecza. Ojciec, Syn i Duch Swiety, to oddzielene, suwerenne odoby tego samego Boga. To mowi takze wyznanie wiary.

Dlatego uważam że to co twierdzi jj jest tylko jego osobistym przekonaniem nie mającym podparcia ani w Biblii, ani w sformułowanym przez tak zwanych ojców kościoła, wyznaniu nicejsko-konstantynopolitańskim.


Zarowno w Biblii, jak i w wyznaniu wiary, oddzielnosc suwerennych osob Ojca, Syna i Ducha Swietego jest widoczna.

Nigdy nie odpowiedziales na pytanie o to, do kogo modli sie Jezus?

Jesli Jezus jest Duchem Swietym i Ojciec jest Duchem Swietym, to Jezus modli sie do siebie samego nazywajac siebie Ojcem. :eek:


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 08 lut 2011, 11:39

jj pisze:
Jeremiasz pisze:Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D




Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
1 list do Koryntian 11:7


On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:3


Te wersety które podajesz, i jeszcze te które podawał markulus 1Jana 5,5-10, mówią prawdę o odrębności poszczególny objawiających się człowiekowi osób Pana Boga.
Ja podawałem wersety które mówią o jego jedności.
Jeżeli badamy wersety mówiące o odrębności poszczególnych objawionych osób Pana Boga, to znajdujemy w Biblii prawdę potwierdzającą ich odrębność.
Jeżeli badamy wersety mówiące o jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, to ja znajduję w Biblii potwierdzenie tej jedności. Aby zobaczyć to słowo o jedności, trzeba tego chcieć, a nie upierać się przy swoim zdaniu i stwierdzać to czego nie ma.



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości