Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lut 2011, 11:54

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D




Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
1 list do Koryntian 11:7


On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:3


Te wersety które podajesz, i jeszcze te które podawał markulus 1Jana 5,5-10, mówią prawdę o odrębności poszczególny objawiających się człowiekowi osób Pana Boga.
Ja podawałem wersety które mówią o jego jedności.
Jeżeli badamy wersety mówiące o odrębności poszczególnych objawionych osób Pana Boga, to znajdujemy w Biblii prawdę potwierdzającą ich odrębność.
Jeżeli badamy wersety mówiące o jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, to ja znajduję w Biblii potwierdzenie tej jedności. Aby zobaczyć to słowo o jedności, trzeba tego chcieć, a nie upierać się przy swoim zdaniu i stwierdzać to czego nie ma.
Jednośc w BOSKOSCI A NIE "OSOBOWOSCI"
i tu sie potykasz.

Jadno z OJCEM to podobieństwo ale nie "to samo"

niedokładny przykład to jak dwaj kaczyńscy
Maja JEDEN wyglad ale to RÓZNE OSOBY :)
Patrzac na Ojca i Syna widzą róznice!
Ojciec nie jest barankiem jakby zabitym a Syn nie jest niczym gołebica
ale Co do swojej istoty sa BOGIEM
i nie ma miedzy nimi róznicy!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 lut 2011, 12:00

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D




Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
1 list do Koryntian 11:7


On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:3


Te wersety które podajesz, i jeszcze te które podawał markulus 1Jana 5,5-10, mówią prawdę o odrębności poszczególny objawiających się człowiekowi osób Pana Boga.
Ja podawałem wersety które mówią o jego jedności.
Jeżeli badamy wersety mówiące o odrębności poszczególnych objawionych osób Pana Boga, to znajdujemy w Biblii prawdę potwierdzającą ich odrębność.
Jeżeli badamy wersety mówiące o jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, to ja znajduję w Biblii potwierdzenie tej jedności. Aby zobaczyć to słowo o jedności, trzeba tego chcieć, a nie upierać się przy swoim zdaniu i stwierdzać to czego nie ma.


Alez chce chce! I widze te jednosc w Bogu. Jednosc trzech odrebnych, suwerennych osob w jednym, suwerennym Bogu. To jest rownoczesna jednosc i odrebnosc.
Rownoczesne wystepowanie Ojca, Syna i Ducha Swietego nie jest zaprzeczeniem tego, ze Bog jest jeden. Natomiast wyobrazenie Boga, ktory na przemian zamienia sie w Osobe Ojca, Syna i Ducha Swietego, nie jest biblijne i musi w konsekwencji prowadzic do wypaczenia wyjatkowej roli Pana Jezusa w dziele zbawienia, bo jesli nie ma innego imienia pod niebem, w ktorym jest zbawienia, to nie ma. A tu sie okazuje, ze jest, tylko wlasnie zamienil sie w Ducha.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 lut 2011, 12:29

Jeremiasz pisze:Te wersety które podajesz, i jeszcze te które podawał markulus 1Jana 5,5-10, mówią prawdę o odrębności poszczególny objawiających się człowiekowi osób Pana Boga.
Ja podawałem wersety które mówią o jego jedności.
Jeżeli badamy wersety mówiące o odrębności poszczególnych objawionych osób Pana Boga, to znajdujemy w Biblii prawdę potwierdzającą ich odrębność.
Jeżeli badamy wersety mówiące o jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, to ja znajduję w Biblii potwierdzenie tej jedności. Aby zobaczyć to słowo o jedności, trzeba tego chcieć, a nie upierać się przy swoim zdaniu i stwierdzać to czego nie ma.


To prawda są takie wersety

Mat 27:46 - A około dziewiątej godziny zawołał Jezus donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 08 lut 2011, 13:28

Pozwole sobie zamieścić świadectwo :Jezus w Starym Testamencie .

http://okno1040.org/index.php?Itemid=59 ... &task=view


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie
http://www.razemdlaewangelii.pl/home
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 lut 2011, 13:52

rudzielec pisze:Pozwole sobie zamieścić świadectwo :Jezus w Starym Testamencie .

http://okno1040.org/index.php?Itemid=59 ... &task=view



Dobre swiadectwo, dzieki. :)

Podobna analiza Boskosci i Osobowosci Ducha Swietego tutaj:

http://watchtower.org.pl/jz-duch.php


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 lut 2011, 15:19

Rudzielcu, dzięki.
Czy istnieje jeszcze to czasopismo "Tymoteusz"?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 06:06

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:Komuś kto chciałby poznać twoją żonę odpowiedziałbyś: Tak długo z tobą jestem a jeszcze nie poznałeś mnie? :-D




Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
1 list do Koryntian 11:7


On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:3


Te wersety które podajesz, i jeszcze te które podawał markulus 1Jana 5,5-10, mówią prawdę o odrębności poszczególny objawiających się człowiekowi osób Pana Boga.
Ja podawałem wersety które mówią o jego jedności.
Jeżeli badamy wersety mówiące o odrębności poszczególnych objawionych osób Pana Boga, to znajdujemy w Biblii prawdę potwierdzającą ich odrębność.
Jeżeli badamy wersety mówiące o jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, to ja znajduję w Biblii potwierdzenie tej jedności. Aby zobaczyć to słowo o jedności, trzeba tego chcieć, a nie upierać się przy swoim zdaniu i stwierdzać to czego nie ma.


Alez chce chce! I widze te jednosc w Bogu. Jednosc trzech odrebnych, suwerennych osob w jednym, suwerennym Bogu. To jest rownoczesna jednosc i odrebnosc.
Rownoczesne wystepowanie Ojca, Syna i Ducha Swietego nie jest zaprzeczeniem tego, ze Bog jest jeden. Natomiast wyobrazenie Boga, ktory na przemian zamienia sie w Osobe Ojca, Syna i Ducha Swietego, nie jest biblijne i musi w konsekwencji prowadzic do wypaczenia wyjatkowej roli Pana Jezusa w dziele zbawienia, bo jesli nie ma innego imienia pod niebem, w ktorym jest zbawienia, to nie ma. A tu sie okazuje, ze jest, tylko wlasnie zamienil sie w Ducha.


Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Każda z tych Osób ma jedno jedyne imię, które jest ponad wszelkim innym imieniem ( nawet ponad imieniem Jahwe ), w którym jedynie jest zbawienie, to jest imię Jezus.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 lut 2011, 06:36



Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 lut 2011, 10:03

ann_in_grace pisze:Od kiedy "oneness" (troche zmodyfikowane, ale jednak) ma kolor trynitarian? Admini, bardzo prosze!
Mam siny mózg od bijących sie myśli w jago sprawie ;) ;)
Zarzuce ponoweni innym modom?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 10:30

ann_in_grace pisze:Od kiedy "oneness" (troche zmodyfikowane, ale jednak) ma kolor trynitarian? Admini, bardzo prosze!

Od zawsze. Słowa Pana Jezusa są niezmienne.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 10:45

Norbi pisze:Jeremiasz, przeczytaj to: http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2640

Dlaczego Norbi nie uważasz Ducha Świętego za Pana Jezusa Chrystusa skora tak o Nim mówi Paweł w 2Kor.13,5 ?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 10:47

ann_in_grace pisze:Jeremiasz, nie jestes trynitarianinem, i zdejmij te owcza skore, prosze.

Widzę że kochasz pozory? Ja o wszystkim w co wierzę mówię otwarcie! Niczego nie ukrywam.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 lut 2011, 11:12

Jeremiasz pisze:
Norbi pisze:Jeremiasz, przeczytaj to: http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2640

Dlaczego Norbi nie uważasz Ducha Świętego za Pana Jezusa Chrystusa skora tak o Nim mówi Paweł w 2Kor.13,5 ?


NIE MÓWI
tekst brzmi

(5) Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.

Paweł tu mówi że JEZUS W NAS MIESZKA
co zreszta obiecał

(23) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.

Twoja teoria nie trzyma się kupy.
Pan Jezus bowiem uzywa liczby mnogiej!
że KILKA OSÓB ZAMIESZKA W CZŁOWIEKU
konkretnie Ojciec i ON wczesniej tez mówił o Duchu

(17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

Nie jest tak ze wnaszych sercach mieszka JEDNA OSOBA ale TRZY
jako JEDEN BÓG


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości