Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 09 lut 2011, 13:00

Jeremiasz pisze:
Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Każda z tych Osób ma jedno jedyne imię, które jest ponad wszelkim innym imieniem ( nawet ponad imieniem Jahwe ), w którym jedynie jest zbawienie, to jest imię Jezus.


Jeremiaszu,
nie wiem czy wiesz ,ale słyszałam Hinna ,gdy mówił to samo co ty i ostatecznie doszedł do wniosku ,ze osob jest 9 :-| No na to wychodzi ,gdy ktoś wierzy w ten sposób .
Czy nie widzisz jakie to zwodnicze?


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie
http://www.razemdlaewangelii.pl/home
rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 09 lut 2011, 13:36

Małgorzata pisze:Rudzielcu, dzięki.
Czy istnieje jeszcze to czasopismo "Tymoteusz"?

Małgosiu,nie wiem :)


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie

http://www.razemdlaewangelii.pl/home
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 lut 2011, 16:51

Jeremiasz pisze:Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami...


Tak jest.

...i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym.


Tego w Biblii nie ma, ze jeden jest drugim.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 23:35

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:
Norbi pisze:Jeremiasz, przeczytaj to: http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2640

Dlaczego Norbi nie uważasz Ducha Świętego za Pana Jezusa Chrystusa skora tak o Nim mówi Paweł w 2Kor.13,5 ?


NIE MÓWI
tekst brzmi

(5) Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.

Paweł tu mówi że JEZUS W NAS MIESZKA
co zreszta obiecał

(23) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.

Twoja teoria nie trzyma się kupy.
Pan Jezus bowiem uzywa liczby mnogiej!
że KILKA OSÓB ZAMIESZKA W CZŁOWIEKU
konkretnie Ojciec i ON wczesniej tez mówił o Duchu

(17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

Nie jest tak ze wnaszych sercach mieszka JEDNA OSOBA ale TRZY
jako JEDEN BÓG


Ja znowu uważam, że mieszka w nas i Ojciec i Syn jako jeden Duch Święty (ew.Jana 14,23), bo i Ojciec jest Duchem Świętym, i Syn Boży Jezus Chrystus jest Duchem Świętym.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 23:50 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 23:49

rudzielec pisze:
Jeremiasz pisze:
Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Każda z tych Osób ma jedno jedyne imię, które jest ponad wszelkim innym imieniem ( nawet ponad imieniem Jahwe ), w którym jedynie jest zbawienie, to jest imię Jezus.


Jeremiaszu,
nie wiem czy wiesz ,ale słyszałam Hinna ,gdy mówił to samo co ty i ostatecznie doszedł do wniosku ,ze osob jest 9 :-| No na to wychodzi ,gdy ktoś wierzy w ten sposób .
Czy nie widzisz jakie to zwodnicze?


Wiesz, jakoś nie boje się zwiedzenia. Nawet gdybym miał mówić że jest dziewięć Osób Bożych, nic to nie znaczy, bo liczy się Chrystus w nas.


rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 09 lut 2011, 23:54

Jeremiasz pisze:
rudzielec pisze:
Jeremiasz pisze:
Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Każda z tych Osób ma jedno jedyne imię, które jest ponad wszelkim innym imieniem ( nawet ponad imieniem Jahwe ), w którym jedynie jest zbawienie, to jest imię Jezus.


Jeremiaszu,
nie wiem czy wiesz ,ale słyszałam Hinna ,gdy mówił to samo co ty i ostatecznie doszedł do wniosku ,ze osob jest 9 :-| No na to wychodzi ,gdy ktoś wierzy w ten sposób .
Czy nie widzisz jakie to zwodnicze?


Wiesz, jakoś nie boje się zwiedzenia. Nawet gdybym miał mówić że jest dziewięć Osób Bożych, nic to nie znaczy, bo liczy się Chrystus w nas.

Tyle ze Boga mozna czcic TYLKO w PRAWDZIE a nie w zwiedzeniu .Nie kazdy kto mowi Panie ,Panie...:(


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie

http://www.razemdlaewangelii.pl/home
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 lut 2011, 23:58

rudzielec pisze:
Jeremiasz pisze:
rudzielec pisze:
Jeremiasz pisze:
Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Każda z tych Osób ma jedno jedyne imię, które jest ponad wszelkim innym imieniem ( nawet ponad imieniem Jahwe ), w którym jedynie jest zbawienie, to jest imię Jezus.


Jeremiaszu,
nie wiem czy wiesz ,ale słyszałam Hinna ,gdy mówił to samo co ty i ostatecznie doszedł do wniosku ,ze osob jest 9 :-| No na to wychodzi ,gdy ktoś wierzy w ten sposób .
Czy nie widzisz jakie to zwodnicze?


Wiesz, jakoś nie boje się zwiedzenia. Nawet gdybym miał mówić że jest dziewięć Osób Bożych, nic to nie znaczy, bo liczy się Chrystus w nas.

Tyle ze Boga mozna czcic TYLKO w PRAWDZIE a nie w zwiedzeniu .Nie kazdy kto mowi Panie ,Panie...:(

Rozchodzi się o czyny. Czy potrafisz trwać w tym co Pan Bóg Ci objawił i do czego przeznaczył.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 10 lut 2011, 01:00

Rozchodzi się o czyny. Czy potrafisz trwać w tym co Pan Bóg Ci objawił i do czego przeznaczył.

Zgadza się , a poglądy jakie masz zachowaj dle siebie przed Bogiem-czyli nie musisz głośno o nich mówić a tym bardziej by były powodem kłótni i podziałów


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 10 lut 2011, 08:19

rudzielec pisze:
Jeremiasz pisze:
Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami i jednocześnie ciągle nieprzerwanie każda z tych Osób jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Każda z tych Osób ma jedno jedyne imię, które jest ponad wszelkim innym imieniem ( nawet ponad imieniem Jahwe ), w którym jedynie jest zbawienie, to jest imię Jezus.


Jeremiaszu,
nie wiem czy wiesz ,ale słyszałam Hinna ,gdy mówił to samo co ty i ostatecznie doszedł do wniosku ,ze osob jest 9 :-| No na to wychodzi ,gdy ktoś wierzy w ten sposób .
Czy nie widzisz jakie to zwodnicze?


Przemyślałem tą sprawę "rudzielcze" i doszedłem do wniosku że Pan Bóg nie jest w trzech osobach, ani w dziewięciu, tylko w tylu ilu jest wierzących napełnionych Duchem Świętym plus Osoba Boga Ojca Jahwe i Jego Syna Jezusa Chrystusa.
Nawet we mnie jest suwerenna jedna Osoba Ducha Świętego który jest Bogiem.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 10 lut 2011, 09:18

Jeremiasz pisze:Rozchodzi się o czyny. Czy potrafisz trwać w tym co Pan Bóg Ci objawił i do czego przeznaczył.


tylko ze to nie ma nic wspolnego z Ewangelia, bo Ewangelia mowi, ze wlasnie nie potrafisz, dlatego potrzebny jest ci Jezus.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 10 lut 2011, 10:26

tylko ze to nie ma nic wspolnego z Ewangelia, bo Ewangelia mowi, ze wlasnie nie potrafisz, dlatego potrzebny jest ci Jezus.[/quote]
Zdaje się że Jeremiasz o tym dobrze wie, a mówiąc o czynach nie musi za każdym razem tłumaczyć że są one owocem wiary w Jezusa. Po co mówić o tak oczywistych dla każdego rzeczach tonem jakby się odkryło jakąś wielką tajemnicę..


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 lut 2011, 10:42

Prosiłbym Panów jasnozielonych o pisanie w swoich działch nastepnym razem punktuje :) i dziękuję


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 12 lut 2011, 17:15

jj pisze:Bóg nie zamienia się na przemian w Osobę Ojca, Syna, i Ducha Świętego, tylko ciągle nieprzerwanie jest trzema suwerennymi osobami...


Tak jest.

Nie wierzę w to, jak dla mnie Bóg jest w 3 osobach, jednocześnie. Gdyby tak było to Jezus nie krzyczał by na krzyżu: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 

Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 12 lut 2011, 21:50



z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie

http://www.razemdlaewangelii.pl/home
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 18 lut 2011, 13:07

Jeremiasz pisze:jj zaprzecza temu że Pan Jezus jest Duchem Świętym,

ja też zaprzeczam ponieważ Jezus jest w niebie a Duch Święty na ziemi w swojej światyni która jest ciało tego kto wierzy w Zbawiciela Jezusa Chrystusa :)
Dz 7:55 Bw "On zaś, będąc pełen Ducha Świętego, utkwiwszy wzrok w niebo, ujrzał chwałę Bożą i Jezusa stojącego po prawicy Bożej"
kogo widział Szczepan pełen Ducha ?
Jeremiasz pisze:Dlatego uważam że to co twierdzi jj jest tylko jego osobistym przekonaniem nie mającym podparcia ani w Biblii,

ma tylko tego jeszcze nie widzisz :(
proś Pana o uzdrowienie a może przejrzysz


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości