Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 22 mar 2011, 09:28

Kim jest Jezus Chrystus? Prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym.

Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

1 List Jana 5:20


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 28 kwie 2011, 00:55

No ok ale co oznaczja słowa "nikt nie wie kim jest ojciec ani kim jest syn tylko ci którym zechce to objawić"o ile sie nie pomyliłem.
Wiemy ze jest droga prawda zyciem zbawicielem itd. wiemy ze jest Bogiem i ze jest człowiekiem...ale co własciwie oznacza ze jest on synem Bozym?
Czy okreslenie syn-jest dla nas ułatwieniem w rozumowaniu tego co nie pojete?
No powiedzmy ja jestem synem ojca mego i matki-to zrozumiałe.
Bo kobieta w pewnym sensie zrodziła sie z żebra Adama ale nie jest nazwana jego córka.
Syn Bozy został z Boga zrodzony i jest jego czescia powiedzmy jak syn jest czescia rodziców i tez jest jakby na ich podobienstwo.
Czym jest okreslenie SYN nie dla nas ale dla Boga?


samuel111
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2012, 09:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: samuel111 » 06 maja 2012, 09:19

Ja tu widzę sami cenzorzy 0 wolności słowa.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 maja 2012, 11:23

samuel111 pisze:Ja tu widzę sami cenzorzy 0 wolności słowa.
100% za to wolności SŁOWA BOGA :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 16 wrz 2012, 20:43

witam..mialam zadac pytanie, ale skoro watek jest, to pozwole sobie tutaj napisac:)otoz zaczelam wczytac dzisiaj Ewangelie wedlug sw.Jana..zatrzymalam sie na Apologii Jezusa i probuje ja zrozumiec...zaintrygowal mnie zwlaszcza werset od 19 do 20..moze to i glupie, ale naszla mnie mysl ile jest Boga w Jezusie? czy On sam jest Bogiem czy tylko Narzedziem w rekach Ojca i Droga do Niego..nie chce dorabiac tu sztucznej ideologii..po prostu nie daja mi spokoju te wersety..z reszta sam Jezus nazywa siebie Droga czy Posrednikiem..jak Posrednik do Boga moze byc Bogiem?wezcie mi rozjasnijcie troche sprawe, bo sie pogubilam nieco :-(


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 wrz 2012, 21:13

Kinia pisze:witam..mialam zadac pytanie, ale skoro watek jest, to pozwole sobie tutaj napisac:)otoz zaczelam wczytac dzisiaj Ewangelie wedlug sw.Jana..zatrzymalam sie na Apologii Jezusa i probuje ja zrozumiec...zaintrygowal mnie zwlaszcza werset od 19 do 20..moze to i glupie, ale naszla mnie mysl ile jest Boga w Jezusie?


Odpowiedz jest zawarta juz w pierwszych wersetach Ewangelii Jana:

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2) Ono było na początku u Boga.
(3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
.....
(14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(Ew. Jana 1:1-14, Biblia Warszawska)


Apostol Pawel odpowiada tez na pytanie: Ile Boga jest w Bogu Chrystusie?


(6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie,
(7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.
(8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
(9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
(10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,
(List do Kolosan 2:6-10, Biblia Warszawska)


(18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
(19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
(List do Kolosan 1:18-19, Biblia Warszawska)


czy On sam jest Bogiem czy tylko Narzedziem w rekach Ojca i Droga do Niego..nie chce dorabiac tu sztucznej ideologii..po prostu nie daja mi spokoju te wersety..z reszta sam Jezus nazywa siebie Droga czy Posrednikiem..jak Posrednik do Boga moze byc Bogiem?wezcie mi rozjasnijcie troche sprawe, bo sie pogubilam nieco :-(


W Jezusie mieszka cala pelnia boskosci, a wiec jest calym pelnym Bogiem. Takze Imie Boze odziedziczyl - Jeshua = JHWH_zbawiciel.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 wrz 2012, 11:34

http://www.revelationbible.pl/slownik_b ... /yhwh.html
YHWH

W Starym Testamencie znamy ImiĘ Boga pod postacią "czteroznakó" habrajskich YHWH. YHWH to YaHWeH. W Nowym Testamencie ImiĘ Pana to Yahshua, Jezus, znaczy " YaHWeH, który zbawia". Aby cały świat, wiedział, że "czteroznak", który dał Nazwę Przymierza Starego Testamentu dotyczy Jezusa Chrystusa, został on napisany na krzyżu nad głową Jezusa Chrystusa. Napisany został w trzech podstawowych językach tej epoki: greckim, łacińskim i hebrajskim. Eg Jn 19/19. Tekst hebrajski głosił : "Yahshua Hanozri Wumeleck Hajehudim". Co znaczy "Jezus z Nazaretu, król Żydów". Cztery pierwsze litery tworzą "czteroznak" YHWH, który Bóg objawił Mojżeszowi. Nie mogło być doskonalej! Na krzyżu było napisane, kim jest Jezus. Jest YeHWeH. YeHWeH ze Starego Testamantu; YeHWeH przyszedł w ciele ludzkim by nas odkupić. Zobacz Trójca. Ten , który ma uszy i mózg by zrozumieć, niech zrozumie. Ten, który ma oczy by widzieć, niech widzi! Szczęśliwe oczy, uszy i mózgi, które widzą, słyszą i rozumieją Boga objawionego!


Yahshua Hanozri Wumeleck Hajehudim

Y Jezus/YaHWeH który zbawia/alfa | H z Nazaretu/prawda/prawdziwy | W Król/Mesjasz | H Żydów/czicieli YHWH/omega

Obj 1:8 - Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

nie znam hebrajskiego więc pewnie coś bliko


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 wrz 2012, 12:15

Google wskazuje, że interpretacja taka napisu na krzyżu jest mało prawdopodobna (i historycznie nieznana).


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 wrz 2012, 13:05

Ale tak jest napisane w ewangelii Jana, może nie był napisany po hebrajsku.

Jan 19:19 - A Piłat sporządził też napis i umieścił go nad krzyżem; a było napisane: Jezus Nazareński, król żydowski.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 wrz 2012, 14:07

Chcę wierzyć pisze:Ale tak jest napisane w ewangelii Jana, może nie był napisany po hebrajsku.

Jan 19:19 - A Piłat sporządził też napis i umieścił go nad krzyżem; a było napisane: Jezus Nazareński, król żydowski.


Mam tylko ESV pod ręką, więc po angielsku:

Matthew 27:37 (Matthew 27)
And over his head they put the charge against him, which read, “This is Jesus, the King of the Jews.”

Mark 15:26 (Mark 15)
And the inscription of the charge against him read, “The King of the Jews.”

Luke 23:38 (Luke 23)
There was also an inscription over him,1 “This is the King of the Jews.”
[1] 23:38 Some manuscripts add in letters of Greek and Latin and Hebrew

John 19:19 (John 19)
Pilate also wrote an inscription and put it on the cross. It read, “Jesus of Nazareth, the King of the Jews.”

John 19:20 (John 19)
20 Many of the Jews read this inscription, for sthe place where Jesus was crucified was near the city, and it was written in Aramaic, in Latin, and in Greek.

John 19:21 (John 19)
So the chief priests of the Jews said to Pilate, “Do not write, ‘The King of the Jews,’ but rather, ‘This man said, I am King of the Jews.’”

Więc pytanie -- w ilu i jakich językach na pewno był to napis? Czy możemy być w pełni pewni, że również w Hebrajskim? (ten język nie był wtedy powszechnie używany poza elementami religijnymi, celem napisu było informowanie jak najszerszej ilości ludzi, jednak Łacina, Greka oraz Aramejski w sumie wyczerpują wszystkie grupy społeczne zamieszkujące tamten teren, jak ktoś znał Hebrajski to znał też Aramejski).

Luke 23:38 zawiera informację, że również o Hebrajskim niestety tylko w niektórych manuskryptach (ktoś znalazł informacje czy we wcześniejszych czy późniejszych?) więc nie jest to pewne.
Informacja w John 20 wskazuje ewidentnie na Aramejski mimo użycia słowa "Hebraisti", jednak należy je rozumieć jako Aramejski na co wskazuje użycie tego samego słowa w John 5:2, 19:13, 19:17, 20:16 gdzie użyte jest wraz z aramejskim słowem transliterowanym na grecki.

Jednak nawet zakładając, że napis był również zawarty po Hebrajsku, to był on zapisany jako pełny i nie zawierał "spacji". Więc nawet jeśli napis byłby tak jak go podałeś to nijak YHWH się nie wyróżniał w tym napisie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 08 paź 2012, 13:51

Kinia pisze:witam..mialam zadac pytanie, ale skoro watek jest, to pozwole sobie tutaj napisac:)otoz zaczelam wczytac dzisiaj Ewangelie wedlug sw.Jana..zatrzymalam sie na Apologii Jezusa i probuje ja zrozumiec...zaintrygowal mnie zwlaszcza werset od 19 do 20..moze to i glupie, ale naszla mnie mysl ile jest Boga w Jezusie? czy On sam jest Bogiem czy tylko Narzedziem w rekach Ojca i Droga do Niego..nie chce dorabiac tu sztucznej ideologii..po prostu nie daja mi spokoju te wersety..z reszta sam Jezus nazywa siebie Droga czy Posrednikiem..jak Posrednik do Boga moze byc Bogiem?wezcie mi rozjasnijcie troche sprawe, bo sie pogubilam nieco :-(

Jezus jest początkiem i końcem - jest w 100% Bogiem.

Obj. 1
(8) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.
(17) Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni (18) i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.

Obj. 22
(12) Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze Mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. (13) Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. (14) Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta. (15) Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje. (16) Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: krzychiii » 11 sty 2015, 20:16

Jezus jest naszym zbawieniem i drogą do życia wiecznego... ;-)


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jezus jest Jałe/Jahwe

Postautor: PawełSz » 26 maja 2015, 18:48

Imperator pisze:Kim jest Jezus Chrystus? Prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym.

Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

1 List Jana 5:20


1. Jezus jest Bogiem Ojcem

"Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg z nami" (Mateusza 1:23)

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju" (Izajasza 9:6)

2. Jezus jest Stworzycielem

"„Tak powiedział Bóg, Pan, który stworzył niebo i je rozpostarł, rozciągnął ziemię wraz z jej płodami, daje na niej ludziom tchnienie, a ducha tym, którzy po niej chodzą. " (Izajasza 42:5)

3. Jezus jest Jedynym Bogiem ( NIE jestem z sekty branhamowców)

"Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich" (Jana 8:24)

"Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was" (Wyjścia 3:14)

"Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym" (Jana 5:26)

" Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. 6 Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich " ( Efezjan 4:5-6)

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" ( Jana 10:30)

4. Jezus jest Panem (Adonaj)

"Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!" (Jan 20:28)

"Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym . Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. "
(Powtórzonego Prawa 6:4-5)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 26 maja 2015, 19:21

Jezus jest na 100% człowiekiem , Bogiem , Zbawicielem i Panem :)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 26 maja 2015, 20:28

Ja i Ojciec jedno jesteśmy" ( Jana 10:30)


Wbrew pozorom ten werset wcale nie musi oznaczać jedności w Osobie. Tak samo jak nazwanie Jezusa "Ojcem Odwiecznym" nie musi oznaczać, że Jezus jest Bogiem Ojcem. Ale to nie temat na ten dział i był już omawiany i wątek został odświeżony.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości