W jaki sposób dzielić się ewangelią?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 mar 2011, 03:29

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zbawienie dostepne w Chrystusie było przewidziane i przeznaczone człowiekowi PRZED ZAŁOZENIEM FUNDAMENTÓW SWIATA! a nie po upadku!

Amen! Jesli wyczytales z mojego pisania cos innego, to trudno...

(bo ja nie zaakceptuje Twojego stanowiska, ze Bog wcale nie chcial by w Edenie i na Ziemi zyli wiecznie, bez konca, wszyscy bezgrzeszni potomkowie Adama i Ewy, ktorych On im nakazał płodzic, by zaludniali ziemie; nie zaakceptuje tez tezy, ze to Bog zaplanowal śmierc dla swoich stworzen i tego dla nich chcial).


:O :O Ależ Tyś się Zbyszku zaplątał.
Toż to szok dla moich oczu :S

Zbawienie było przewidziane i przeznaczone przed założeniem świata i jednocześnie Bóg chciał aby ludzie żyli wiecznie bez końca... Pomroczność jasna :lol:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 mar 2011, 07:02

Norbi, masz dzieci? Jesli masz, to dbasz o nie, prawda? Nie chcesz by ktoremus stala sie krzywda w postaci np. potluczenia sie po upadku ze schodow, prawda?
Jednak, chociaz dzisiaj, nic takiego nie mialo miejsca, to jesli to sie zdarzy jutro (oby nie, ale wiesz jak nierozwazne są dzieci i jakie szalone pomysly mają- np. schody moga byc skocznią narciarską...), to Ty wiesz juz dzis, co nalezy zrobic jutro, gdy dziecko spadnie ze schodów, prawda? (chyba zes podobnie do niego lekkomyslny, nieprzewidujacy, nie wiedzacy jak pomóc w potrzebie- ale o to Cie nie podejrzewam ;-) ).

Moje pisanie nie ma nic z zaplatania, to raczej Ty przez pryzmat Kalwina czytasz wszystko i tak widzisz...
Jestem absolutnie pewien, ze grzech w niebie, a potem w Edenie, nie zaskoczyl Boga. On nie musial goraczkowo szukac planu "B" dla swego calego stworzenia!
Bog w swej wszechwiedzy wiedzial, ze obdarowanie stworzonych istot wolnoscia wybierania pociaga za soba mozliwosc zlego wyboru...
Ale Milosc nie ogranicza (Bog nie stworzyl robocikow z zaprogramowanym posluszenstwem Stworcy); Miłosc przewiduje, ze cos nie pojdzie dobrym torem, i jest przygotowana na zaradzenie temu...

To dlatego czytamy o odwiecznym planie zbawienia- istniejacym zanim cokolwiek zaistnialo.
Jednoczesnie czytamy o poleceniu:
Rdz 1:27-28 Bw „I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.(28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!”

I nie ma tu ani slowa o tym, ze Bog wcale nie mial zamiaru utrzymywac przy zyciu wszystkich potomkow Adama i Ewy, jacy mieli sie narodzic z tej bezgrzesznej pary (podkreslam: bezgrzesznej; nie pisze o sytuacji juz po grzechu).

Jednak grzech juz istniał w postaci buntu Lucyfera i aniołów w niebie- tym bardziej wiec Bog byl przygotowany na sutuacje, gdy obdarzeni wolnoscią pierwsi ludzie, dokonają złego wyboru: wymówią posluszenstwo Stworcy.
Bog wiedzial, ze do tego dojdzie- nie byl zaskoczony, ale ta Jego Wszechwiedza nie ogranicza stworzen Jego.
On wolał poswiecić się w realizacji planu zbawienia, niz odbierac aniolom i ludziom wolnośc decydowania, komu chcą slużyc...

A wracjac do Twoich dzieci. Ty wiesz, ze nie raz i nie dwa dziecko sie przewroci i nabije sobie guza, zrobi siniaka- nie jetes zaskoczony takimi drobnymi zdarzeniami bo są one normalne w wieku dzieciecym. Ale wiedzac to, nie musisz gorączkowo szukac rozwiazania problemu, prawda?
Mogłbys zapobiec takim upadkom dziecka, ale musialbys go pozbawic naturalnej dla niego wolności bycia dzieckiem (np. zamknac go w kojcu, uwiazac, biegac za nim z poduszką by na nią upadało... :lol: )

Bog "nie biega z poduszką" za nami, ale ma plan ratunku, gotowy zanim sie ktokolwiek z ludzi na Ziemi pojawił... Chwała Mu za to!

Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 mar 2011, 10:53

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zbawienie dostepne w Chrystusie było przewidziane i przeznaczone człowiekowi PRZED ZAŁOZENIEM FUNDAMENTÓW SWIATA! a nie po upadku!

Amen! Jesli wyczytales z mojego pisania cos innego, to trudno...


Alez ty to napisałes!
Niestety upadek w grzech Adama i Ewy przekreslil ten plan.


Jasno stwierdzasz, że grzch przekraśla Plan Boga odnośnie ludzkości!
To Zwykłe stwierdzenie że Bóg nie jest mocny w realizacji swoich postanowień. i że nie potrafi ochronic cżłowieka!


Zbyszekg4 pisze: Bardzo sie roznimy i sensu w dalszym pisaniu nie widze- ani czasu , ani ochoty na szermierke slowna nie mam, ktora niczego nie zmieni (bo ja nie zaakceptuje Twojego stanowiska, ze Bog wcale nie chcial by w Edenie i na Ziemi zyli wiecznie, bez konca, wszyscy bezgrzeszni potomkowie Adama i Ewy, ktorych On im nakazał płodzic, by zaludniali ziemie; nie zaakceptuje tez tezy, ze to Bog zaplanowal śmierc dla swoich stworzen i tego dla nich chcial).


Wieć odpowiedz WSZYSKIM na pytanie

DLACZEGO Bóg ktróry wiedział że ADAM UMRZE BO WIEDZIAŁ to DOSKONALE - Zasadził drzewo poznania dobra i zła!

Czy ty wiedząc że gaz zabije twoje dziecko wpuscisz ten gaz do pokoju?
Czy ty wiedząc ze dziecko bawiac się zapłakmi spali siebie - dasz mu zapłki do zabawy!?

W twoim obrazie Bóg wie ale MUSI to zrobic - nie wiem skad ten imperatyw?

Bóg jednak nie musiał ZASADZIĆ tego drzewa ale Zrobił to sam i DOBROWOLNIE
On chciał zasadzic Drzewo poznania Dobra i zła WIEDZĄC JAKI BĘDZIE TEGO SKUTEK
nie nie było planu B!
ani C
ani nie było GDYBANIA
Bóg wiedział na 100% jaki bedzie skutek!



jedyne co mozesz zrobic to rzec?
mnie obchodzi mnie to
albo uznać ze masz fałszywy obraz Boga ale wtedy musisz pokutowac z bałwochwalstwa

Pamietaj
CHCIWOŚĆ jest bałwochwalstwem
jesil wierzymy w Boga którego sobie stworzylismy sami bo nam taki pasuje to jestesmy BAŁWOCHWALCAMI!


Bóg Bibli jaki jest taki jest i mamy w niego wierzyć choc sie nam to czasami nie podoba!
Zresztą dziwne aby się nam ludziom Bóg podobał.
Skoro W KAZDYM człowieku wywoływał i wywołuje Złą reakcję bo w nas jest problem!

Jesli ktos nie miał NIGDY problemu z osoba Boga z tym jaki On jest - to Go nie poznał. Ale ma fałszywe własne bóstwo w umysle! :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 mar 2011, 15:35

Norbi, masz dzieci? Jesli masz, to dbasz o nie, prawda? Nie chcesz by ktoremus stala sie krzywda w postaci np. potluczenia sie po upadku ze schodow, prawda?


Człowiek, który nigdy nie narodzi się na nowo jest dzieckiem diabelskim.
Pomimo, że to Bóg go stworzył, jego duchowym ojcem jest szatan.
To tyle.

Na herezje odnośnie braku wiecznego piekła nie odpiszę bo już kiedyś na ten temat rozmawialiśmy.
Przypomnij sobie tamten temat i zobacz w którym miejscu zabrakło Ci argumentów.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 mar 2011, 19:48

Lash pisze:DLACZEGO Bóg ktróry wiedział że ADAM UMRZE BO WIEDZIAŁ to DOSKONALE - Zasadził drzewo poznania dobra i zła!

Chce by to byla ostatnia moja odp. na Twoje pytania. Dalsze spory są nie tylko nie budujace, ale nawet niebiblijne- wszak w kilku miejscach czytamy o potrzebie unikania sporów.
Mam juz serdecznie dość dalszych potyczek slownych i bede wdzieczny bardzo, jesli nie bedziesz mnie do nich prowokował/zachecał.

A co do wiadomego drzewa...
Owszem Bog wszystko wiedzial, ale czy reszta Bozych stworzeń (aniolowie plus inne istoty inteligentne) tez ma taka wszechwiedze? Nie! Dlatego Bog dal swego rodzaju "skrzynkę do głosowania", by inteligentne, obdarzone wolną wolą osoby (Adam i Ewa), mogły sie w sposob nieskrepowany wypowiedziec, komu chcą słuzyc, kogo słuchać?...
A cała ta Rajska sytuacja byla obserwowana przez w/w istoty, żywo zainteresowane dalszą sytuacją zwiazaną z istniejącym juz grzechem (bunt Lucyfera).
Tak wiec drzewo poznania dobra i zła dawało klarowną dla wszystkich sposobność poznania wyborów jakie podejmują Boze stworzenia...

Żegnam wylewnie


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 mar 2011, 10:23

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:DLACZEGO Bóg ktróry wiedział że ADAM UMRZE BO WIEDZIAŁ to DOSKONALE - Zasadził drzewo poznania dobra i zła!

Chce by to byla ostatnia moja odp. na Twoje pytania. Dalsze spory są nie tylko nie budujace, ale nawet niebiblijne- wszak w kilku miejscach czytamy o potrzebie unikania sporów.
Mam juz serdecznie dość dalszych potyczek slownych i bede wdzieczny bardzo, jesli nie bedziesz mnie do nich prowokował/zachecał.

A co do wiadomego drzewa...
Owszem Bog wszystko wiedzial, ale czy reszta Bozych stworzeń (aniolowie plus inne istoty inteligentne) tez ma taka wszechwiedze? Nie! Dlatego Bog dal swego rodzaju "skrzynkę do głosowania", by inteligentne, obdarzone wolną wolą osoby (Adam i Ewa), mogły sie w sposob nieskrepowany wypowiedziec, komu chcą słuzyc, kogo słuchać?...
A cała ta Rajska sytuacja byla obserwowana przez w/w istoty, żywo zainteresowane dalszą sytuacją zwiazaną z istniejącym juz grzechem (bunt Lucyfera).
Tak wiec drzewo poznania dobra i zła dawało klarowną dla wszystkich sposobność poznania wyborów jakie podejmują Boze stworzenia...

Żegnam wylewnie


Słowem jest to odpowiedź ze wszechmiar nie na temat oraz ukazuje Boga który ŚWIDOMIE DAJE UMRZEC dzieciom swoim aby zaspokoic ciekawosc szatana?

to że ciebie nie budja te pytania to oczuywiste! Bowiem ukazuja że podtsway twojej wiary sa liche i wątłe!

O to na pytanie DLACZEGO BÓG którzy wiedział że JEGO DRZEWO ZABIJE CZŁOWIEKA Odpowiadasz ze DLATEGO że to SKTRZYNKA DO GŁOSOWANIA? :)

to Twoja miłosc boża tak się wyraża?
Miłośc Boża nie obowizuje gdy chodzi o głosowanie?

Po drugie
mówisz banialuki!
Ludzie nie znali zła.
Nie dokonywali wyboru
CHCE SŁUZYC Diabłu i naoglądałem się skutków tego
Albo chce służyc Bogu i naogladałem się skutków tego!

to Całkowicie niebiblijny obraz
Biblia podaje jasno że kobieta zostałe ZWIEDZIONA
czyli oszukana a nie ze dokonywała inteligenego wyboru komu chce słuzyc!


po Trzecie
Skoro Bóg wiedział Ze ZASADZAJAC drzewo ONI UPADNĄ to nie mieli wyboru!
Wybór miał BÓG
Mogł nie zasadzić DRZEWA
mógł nie dac prawa śmierci
mógł stac przy drzewie i pilnować Adama i Ewę aby nie zjedli!
Mógł postwic anioła obok tego drzewa aby pilnował go!

Bóg Jednak nie tylko sadzi drzewo
nie tylko daje prawo śwmierci
nie tylko DOSKONALE WIE JAKIE BĘDA SKUTKI JEGO DZIAŁANIA
Ale jeszcze "zaniedbuje" człowieka i nie ma Go w raju przy Adamie!

Obraz który malujesz to FAŁSZYWA Wizja od fałszywych prorków ci podawana do wierzenia aby usprawiedliwic niepradziwego BOGA :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2011, 19:30

Lash, masz prawo rzucac błotem na lewo i prawo, ale kiedys sie wszystko stanie jasne! Do tego czasu zawieszam dyskusje z Tobą; da Bog- kiedyś w Jego Krolestwie do tematu wrócimy...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 mar 2011, 11:27

Zbyszekg4 pisze:Lash, masz prawo rzucac błotem na lewo i prawo, ale kiedys sie wszystko stanie jasne! Do tego czasu zawieszam dyskusje z Tobą; da Bog- kiedyś w Jego Krolestwie do tematu wrócimy...
Jesli dla ciebie Błotem jest to że OBALAM mitologie wymalowana przez fałszywych proroków to Bóg mi to wynagrodzi!

Ja mysle że poprostu BOISZ się zmierzyć z pewnymi zarzutami i odsyłas siebie na sąd Boga i ze wtedy stanie się to jasne!

A ja ci powiadam
Badaj Pisma bowiem ona mówią prawdę
i napewno nie jest PRAWDĄ to ze Bóg zasadził drzewo aby inny oglądali smierć Adama!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 04 kwie 2011, 10:16

Więc zaczynam.
Mówiąc o ewangelii zawsze należy uświadomić naszemu rozmówcy, że przez swoje grzeszne życie zasłużył sobie na gniew Boga - na piekło.


Musze przyznac ...fatalny wstep :( , ja zaczynam zawsze inaczej nikogo nie ``atakuje`` grzechami i pieklem, a mowie jakiego mamy wspanialego Boga Jezusa Chrystusa ktory cierpial za nasze grzechy i zaplacil za to najwyzsza cene .... nie wierzacy zaczyna sie zastanawiac i o to wlasnie chodzi.... :)


Mozart35
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 05 kwie 2011, 23:26

Mozart35 pisze:
Więc zaczynam.
Mówiąc o ewangelii zawsze należy uświadomić naszemu rozmówcy, że przez swoje grzeszne życie zasłużył sobie na gniew Boga - na piekło.


Musze przyznac ...fatalny wstep :( , ja zaczynam zawsze inaczej nikogo nie ``atakuje`` grzechami i pieklem, a mowie jakiego mamy wspanialego Boga Jezusa Chrystusa ktory cierpial za nasze grzechy i zaplacil za to najwyzsza cene .... nie wierzacy zaczyna sie zastanawiac i o to wlasnie chodzi.... :)


... i dochodzi do wniosku że skoro już zapłacił te najwyższą cenę za jego grzechy to nie ma więcej czym sobie głowy zawracać ? Czy wtedy wspominasz o sprawiedliwości Bożej wreszcie?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebeq » 06 kwie 2011, 14:44

Witam!

Szukałem na tym forum i nie znalazłem. Chyba, że ktoś wskaże mi gdzie mogę znaleźć taką informację.

Szukam, książek które można podarować np katolikowi. Takich pisanych prostym językiem a nie "protestanckim slangiem", nastawionych na podobieństwa a nie różnice, które zachęcały by do życia z Bogiem i czytania Pisma.

Otóż mam duży problem, z namówieniem mojej Mamy (katoliczki) do czytania Biblii. Wszelkie książki ze "slangiem" jej się nie podobają bo to "sekta" :D No i nie mogę znaleźć nic porządnego.

Pomocy! :)

Dodam, że zdarza nam się rozmawiać o doktrynie. Nie może nijak zrozumieć jak to jest możliwe, że zbawienie jest z łaski i nie trzeba na nie zasłużyć. Nie żebym, nie potrafił wszystkiego w miarę wyjaśnić ale pewnie większość z was wie jak to jest rozmawiać z ludźmi od dziecka wychowanymi na katolików.


"I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!"

Iz 6:8
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 06 kwie 2011, 17:28

Sebeq pisze:Witam!

Szukałem na tym forum i nie znalazłem. Chyba, że ktoś wskaże mi gdzie mogę znaleźć taką informację.

Szukam, książek które można podarować np katolikowi. Takich pisanych prostym językiem a nie "protestanckim slangiem", nastawionych na podobieństwa a nie różnice, które zachęcały by do życia z Bogiem i czytania Pisma.

Otóż mam duży problem, z namówieniem mojej Mamy (katoliczki) do czytania Biblii. Wszelkie książki ze "slangiem" jej się nie podobają bo to "sekta" :D No i nie mogę znaleźć nic porządnego.

Pomocy! :)

Dodam, że zdarza nam się rozmawiać o doktrynie. Nie może nijak zrozumieć jak to jest możliwe, że zbawienie jest z łaski i nie trzeba na nie zasłużyć. Nie żebym, nie potrafił wszystkiego w miarę wyjaśnić ale pewnie większość z was wie jak to jest rozmawiać z ludźmi od dziecka wychowanymi na katolików.


myślę że świadectwa ludzi nawróconych są dobrym rozwiązaniem.
Wywodów teologicznych nie będzie chciała czytać zapewne, a ukazanie ludziom, że Bóg działa dzisiaj- jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Tania, prosta w języku: "Moje spotkanie z Jezusem"
http://www.dobryskarbiec.pl/osc/newsdes ... desk_id=95
jakby się uprzeć można się i w tych świadectwach doszukać "niedociągnięć" ale przecież nie o to chodzi :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 06 kwie 2011, 20:04

Co do tematu to tutaj na n-k są fajne konta głoszące Słowo Boże i są to z pewnością konta protestanckie:

http://nk.pl/profile/30601676
http://nk.pl/profile/30185977
http://nk.pl/profile/18758615


Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 06 kwie 2011, 22:56

Sebeq pisze:Witam!

Szukałem na tym forum i nie znalazłem. Chyba, że ktoś wskaże mi gdzie mogę znaleźć taką informację.

Szukam, książek które można podarować np katolikowi. Takich pisanych prostym językiem a nie "protestanckim slangiem", nastawionych na podobieństwa a nie różnice, które zachęcały by do życia z Bogiem i czytania Pisma.

Otóż mam duży problem, z namówieniem mojej Mamy (katoliczki) do czytania Biblii. Wszelkie książki ze "slangiem" jej się nie podobają bo to "sekta" :D No i nie mogę znaleźć nic porządnego.

Pomocy! :)

Dodam, że zdarza nam się rozmawiać o doktrynie. Nie może nijak zrozumieć jak to jest możliwe, że zbawienie jest z łaski i nie trzeba na nie zasłużyć. Nie żebym, nie potrafił wszystkiego w miarę wyjaśnić ale pewnie większość z was wie jak to jest rozmawiać z ludźmi od dziecka wychowanymi na katolików.




Mysle zebys sobie i mamie glowy Protestanckim ``slangiem`` nie zwaracal i pozostan jako katolik bedzie latwiej :)


Mozart35
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 07 kwie 2011, 03:51

Mozart35 pisze:
Mozart35 pisze:Dodam, że zdarza nam się rozmawiać o doktrynie. Nie może nijak zrozumieć jak to jest możliwe, że zbawienie jest z łaski i nie trzeba na nie zasłużyć. Nie żebym, nie potrafił wszystkiego w miarę wyjaśnić ale pewnie większość z was wie jak to jest rozmawiać z ludźmi od dziecka wychowanymi na katolików.

Mysle zebys sobie i mamie glowy Protestanckim ``slangiem`` nie zwaracal i pozostan jako katolik bedzie latwiej :)


A co jest tym 'sloganem' żeby sobie nim głowy nie zawracać?

Pozostając przy katolickiej doktrynie o usprawiedliwieniu, do niczego nie dojdzie.
Sebeq, zawsze możesz pytać czego oczekuje dla siebie nie wierząc w Łaskę.
I uświadomić że Bóg jest tak Święty ogromnie, że ona sama nie jest w stanie sobie zasłużyć na odkupienie,a Bóg nie jest jej dłużnikiem!
Jakieś tam ludzkie przejawy dobroci, zawsze są tylko "jakieś tam" - są niczym w porównaniu z tym jak święty i Dobry jest Bóg. dlatego jest jeden ratunek - Jezus.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości