W jaki sposób dzielić się ewangelią?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 10 mar 2011, 08:50

7 adwent pisze:Jaki sens ma zwiastowanie ewangelii skoro Bog i tak z góry przeznaczył jednych na opał w piekle a drugich do zbawienia Puritan przemyśl swoje posty.


Jest to tak karkołomny wniosek :mrgreen: że i ja wypowiem się co myślę o tym:
A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają.
[Mt 11;12 BW]
Taka myśl zamieszczona w Słowie Bożym mówi ( przynajmniej dla mnie) że pomimo Bożego wyboru my tak jakby mamy możliwość wpływania na Boże decyzje. Uwzględnić trzeba jednak fakt że Boże myśli nie są tożsame z myślami ludzkimi.

A TAKŻE:
Pilnuj siebie samego i nauki, trwaj w tym, bo to czyniąc, i samego siebie zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.
[ 1 Tym 4;16 BW]
Między innymi taka myśl zawarta w Biblii, mówi dla mnie że kwestia zbawienia człowieka nie leży tylko i wyłącznie po stronie Bożej. Warto zobaczyć też zapis z (Lu 17;3 1 Tym 5;20 Tyt 2;15 Ez 18;21-32).


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2011, 09:12

Zbyszekg4 pisze:
ann_in_grace pisze:
7adwent pisze:Jaki sens ma zwiastowanie ewangelii

Bo Jezus nam to nakazal?

Tak!- nakazał. Ale czy wczesniej- dawno temu- z góry zadecydował (predestynował) pewną znaczną grupę ludzi do piekła (czyli oni nie mogą z głoszonej Ewangelii skorzystać)?
[url=http://emotikona.pl/emotikony/pic/0pleasantry.gif]Obrazek[/url]
Bo jest dla nich wonia smierci!
co ci sie niepodoba w tym ze Jezus JEST PANEM NAD ZYCIEM WIECZNYM !
Skoro on jest Panem to nie ludzie!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2011, 09:13

krecik pisze:
7 adwent pisze:Jaki sens ma zwiastowanie ewangelii skoro Bog i tak z góry przeznaczył jednych na opał w piekle a drugich do zbawienia Puritan przemyśl swoje posty.


Jest to tak karkołomny wniosek :mrgreen: że i ja wypowiem się co myślę o tym:
A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają.
[Mt 11;12 BW]
Taka myśl zamieszczona w Słowie Bożym mówi ( przynajmniej dla mnie) że pomimo Bożego wyboru my tak jakby mamy możliwość wpływania na Boże decyzje. Uwzględnić trzeba jednak fakt że Boże myśli nie są tożsame z myślami ludzkimi.

A TAKŻE:
Pilnuj siebie samego i nauki, trwaj w tym, bo to czyniąc, i samego siebie zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.
[ 1 Tym 4;16 BW]
Między innymi taka myśl zawarta w Biblii, mówi dla mnie że kwestia zbawienia człowieka nie leży tylko i wyłącznie po stronie Bożej. Warto zobaczyć też zapis z (Lu 17;3 1 Tym 5;20 Tyt 2;15 Ez 18;21-32).
miłego samozbawiania siebie
Czy jesteś Gotowy zapłacic za swoje grzechy?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2011, 09:21

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
ann_in_grace pisze:
7adwent pisze:Jaki sens ma zwiastowanie ewangelii

Bo Jezus nam to nakazal?

Tak!- nakazał. Ale czy wczesniej- dawno temu- z góry zadecydował (predestynował) pewną znaczną grupę ludzi do piekła (czyli oni nie mogą z głoszonej Ewangelii skorzystać)?
[url=http://emotikona.pl/emotikony/pic/0pleasantry.gif]Obrazek[/url]
Bo jest dla nich wonia smierci!
co ci sie niepodoba w tym ze Jezus JEST PANEM NAD ZYCIEM WIECZNYM !
Skoro on jest Panem to nie ludzie!

Jezus jest Panem! ,ale nie jest tyranem- nie stwarza ludzi tylko po to by byli paliwem dla ognia piekielnego...
:evil:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 10 mar 2011, 12:16

Lash pisze:miłego samozbawiania siebie
Czy jesteś Gotowy zapłacic za swoje grzechy?



I to jest przykład wyrywania wersetów z kontekstu i budowania na tym doktryny.
Ja przyjmuję Słowo Boże CAŁOŚCIOWO, dlatego ta wypowiedź apostoła absolutnie nie jest sprzeczna z całym nauczaniem biblijnym. Czy może Ty widzisz tu sprzeczność?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2011, 13:43

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
ann_in_grace pisze:
7adwent pisze:Jaki sens ma zwiastowanie ewangelii

Bo Jezus nam to nakazal?

Tak!- nakazał. Ale czy wczesniej- dawno temu- z góry zadecydował (predestynował) pewną znaczną grupę ludzi do piekła (czyli oni nie mogą z głoszonej Ewangelii skorzystać)?
[url=http://emotikona.pl/emotikony/pic/0pleasantry.gif]Obrazek[/url]
Bo jest dla nich wonia smierci!
co ci sie niepodoba w tym ze Jezus JEST PANEM NAD ZYCIEM WIECZNYM !
Skoro on jest Panem to nie ludzie!

Jezus jest Panem! ,ale nie jest tyranem- nie stwarza ludzi tylko po to by byli paliwem dla ognia piekielnego...
:evil:
jest PANEM NAD ZYCIEM WIECZNYM daje je komu chce!
A chce tych którzy sa w Nim wybrani przez Ojca i dani MU!
a nie tym którzy JEGO WYBRALI - nawet takie zdanie nie pada w NT!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2011, 14:43

Lash, nie ma tu miedzy nami zgody, i nie bedzie, bo mister Kalvin nas dzieli... Obrazek


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2011, 14:49

Zbyszekg4 pisze:Lash, nie ma tu miedzy nami zgody, i nie bedzie, bo mister Kalvin nas dzieli... Obrazek
A raczej szara eminencja EGW
ja ja czytałem
i ty ja czytałeś

Ja nie czytałem Kalwina
i ty nie czytałes

Słowem jak widac nie w Kalwinie problem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 10 mar 2011, 18:25

1. Po co Bóg stwarza jakąś grupę ludzi tylko po to by ich potępić? Jest okrutny?
2. Kto mówi, że Jezus nie jest Panem? Poznałem Ewangelię i mogę przyjść do zbawienia tylko i wyłącznie dlatego, że On tego chciał. Ale dlaczego miałby mnie niewolić- Jego jarzmo jest słodkie- chcę być jego sługą! Ale chcę dlatego, że dał mi sposobność poznania dobra i zła- nie zabił, gdy moi rodzice spożyli zakazany owoc i rozeznali co jest niegodziwe- pozwolił żyć z ta wiedzą! [Rdz 3:22] "I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki!" Jemu chwała na wieki! Ale dlaczego miałby mnie ocalić, a mojego brata zabijać? Przyczyna śmierci jest grzech, nie Bóg.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2011, 18:59

Alkhilion pisze:Przyczyna śmierci jest grzech, nie Bóg.

I dlatego Bog znalazl sposob ratunku z tego beznadziejnego problemu! Chwala Mu za to!
Ale czy ten ratunek zechcial odgórnie dac tylko nielicznym ze Swych ludzkich stworzeń, a reszcie na starcie ich zycia, odebrał mozliwosc dotarcia do mety (do zbawienia)?
Obrazek


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 mar 2011, 19:14

Zbyszekg4 pisze:[...]a reszcie na starcie ich zycia, odebrał mozliwosc dotarcia do mety (do zbawienia)?

Odebrał? Wpierw musisz dowieść, że każdy taką możliwość posiadał abyś mógł następnie mówić (czy raczej również dowieść), że coś odebrał. Prawda jest taka, że nikt jej nie posiadał przez swój własny grzech i bunt przeciwko Bogu. Wszyscy, 100% ludzkości (z wykluczeniem Jezusa Chrystusa) zasługują na w pełni sprawiedliwe potępienie. Więc czekam Zbyszku na dowód, że ludzie zasługują na zbawienie, które Bóg im następnie odbiera.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 10 mar 2011, 19:20

fantomik pisze:Prawda jest taka, że nikt jej nie posiadał przez swój własny grzech i bunt przeciwko Bogu. Wszyscy, 100% ludzkości (z wykluczeniem Jezusa Chrystusa) zasługują na w pełni sprawiedliwe potępienie. Więc czekam Zbyszku na dowód, że ludzie zasługują na zbawienie, które Bóg im następnie odbiera.


Wszyscy zasługują na potępienie, ale dlaczego tylko niektórzy są od tego ocaleni?

I następnie- jeśli Lucyfer nie upadł z powodu własnej pychy i własnej woli, którą obrócił przeciw Panu, to czy przyczyną pierwszego grzechu był... Bóg?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 mar 2011, 19:27

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Prawda jest taka, że nikt jej nie posiadał przez swój własny grzech i bunt przeciwko Bogu. Wszyscy, 100% ludzkości (z wykluczeniem Jezusa Chrystusa) zasługują na w pełni sprawiedliwe potępienie. Więc czekam Zbyszku na dowód, że ludzie zasługują na zbawienie, które Bóg im następnie odbiera.

Wszyscy zasługują na potępienie, ale dlaczego tylko niektórzy są od tego ocaleni?

Rzymian 9 odpowiada na to pytanie w pewien sposób (dla większości zbyt jasny aby mogli to przyjąć). Następne pytanie jakie powinieneś Bracie zadać brzmi -- Czy Bóg jest niesprawiedliwy tak czyniąc? Nieprawdaż?
Alkhilion pisze:I następnie- jeśli Lucyfer nie upadł z powodu własnej pychy i własnej woli, którą obrócił przeciw Panu, to czy przyczyną pierwszego grzechu był... Bóg?

To już gdybologia Bracie. Polecam rozdział trzeci Westminsterskiego wyznania wiary: http://www.gdansk.reformacja.pl/wyznani ... skie.xhtml
(i bardzo upraszam o czytanie go w całości, a nie wyrywanie z niego fragmentów)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 10 mar 2011, 19:40

fantomik pisze:Rzymian 9


Rzymian 9 mówi o powołaniu Bożym i o marności woli ludzkiej wobec woli Boga. Gdzie tu jest miejsce na kalwiński TULIP? Rzymian 9 nie określa, kto zostaje powołany, ani też czy tylko niektórzy są powołani- wręcz przeciwnie, serce bluźniących Bogu zatwardziało przez ich własne grzechy, nie jest to wynikiem Jego woli. Wynikiem Jego woli jest, by bluźniący zostali potępieni, choć są z tej samej gliny, co i my.



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości