Dlaczego jestem chrzescijaninem?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 09 maja 2013, 07:55

asia10090 pisze:Oto jakie jest moje zdanie:

Zapomniałaś skopiować autora/źródło tekstu.


Awatar użytkownika
Jadxka
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jadxka » 16 gru 2013, 17:51

Dlaczego?

Prozaicznie mówiąc, w sposób przyziemny i chłodny, jestem kim jestem, bowiem tak mnie wychowano.

Jednak wiara nie jest rzeczą ani przyziemną, ani zimną. Wiara nie jest niczym, co da się udowodnić, udokumentować. Jest ona wyryta głęboko w sercu. Każdy człowiek ma w sobie potrzebę poszukiwania Boga. Nawet ateiści gromadzą się i czczą ich miłość własną jako najwyższe bóstwo.

Jako niemowlę zostałam ochrzczona. Dziękuję Bogu każdego dnia, że przyjął mnie do siebie.

Pan nie oszczędzał mnie w życiu, podejmowałam wiele złych decyzji, łamałam przykazania, krzywdziłam najbliższych. Sama się poddałam, nie wierzyłam sobie. Jezus jednak nie odrzucił mnie nigdy. To On mnie szukał.

Uważam, że całą Ewangelię da się skrócić do "Kluczem do wszystkiego jest MIŁOŚĆ" Jak bym mogła odrzucić precz od siebie niewyobrażalne miłosierdzie, które każdy z nas dostaje za darmo?

W którymś momencie ponownie przeczytałam Pismo Święte. Zawsze identyfikowałam się z wiarą, ale nagle dostrzegłam właśnie tą miłość, którą niesie każdy werset. Bóg cały czas mówi: kocham cię, ciebie właśnie. To było jak uderzenie w potylicę.

Zastanawaim się tylko dlaczego nas nie naucza się miłosierdziu? W kościele tylko kasa, pedały, pedofile, kasa , polityka.... Ludzie niby wierzący pozabijali by się za kawałek guzika. :((

Dlatego rozglądam się .


Kluczem do wszystkiego jest miłość.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 gru 2013, 17:55

Jako niemowlę zostałam ochrzczona. Dziękuję Bogu każdego dnia, że przyjął mnie do siebie.

Bóg cię przyjmie do siebie, gdy Mu się powierzysz, gdy poddasz Mu swoje życie, czyli gdy narodzisz się na nowo, z Ducha Świętego. Trzeci rozdział Ew. Jana. Musisz to zrobić sama, nikt za ciebie tego nie może zrobić.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jestem chrzescijaninem?

Postautor: robluk3822 » 24 gru 2013, 21:01

Imperator pisze:Napiszcie dlaczego jestescie chrzescijanami? Dlaczego wierzycie akurat Jezusowi Chrystusowi?


Bo wypełnia zakon(prawo) który został nadany przez Mojżesza, a nie tylko uczy.


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 gru 2013, 22:40

A ja ci odpowiem jak Piotr

J 6:68 bw "Odpowiedział mu Szymon Piotr: Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego."

Bo tylko w Jezusie jest zbawienie po prostu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości