Dlaczego jestem chrzescijaninem?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 maja 2011, 18:27

Chcę wierzyć pisze:"Paś owce Moje,aż przyjdę."

Kurcze, przeglądam Pismo i przeglądam, ale takiego cytatu nie znajduję...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 20:35

Powiedziałem,że to montaż i skrót.Wy szukacie oczami i mózgami,ale poszukajcie sercem.
Dam wskazówkę:"...a na tej opoce zbuduję [Ja (Chrystus)zbuduję} Mój kościół..."

Szukaj sercem pełnym miłości do Chrystusa.Nie poddawaj się i kochaj.

Jak nie uda Ci się kochać,to powiedz,a dam Ci drugą wskazówkę.KOCHAJ GO i UWIELBIAJ GO według tego,co dotąd otrzymałeś od Niego. I przepraszaj Go według tego,co zaniedbałeś dla Niego.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 maja 2011, 23:15

Imperator pisze:Napiszcie dlaczego jestescie chrzescijanami? Dlaczego wierzycie akurat Jezusowi Chrystusowi?

idac na zatracenie On stanął na mojej drodze pociągnął mnie do siebie i pozwala na to bym Go poznawał


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 maja 2011, 23:51

jotajota pisze:Powiedziałem,że to montaż i skrót.

Heh, manipulujesz Słowem dla swoich ciemnych celów, nie jest to zachowanie godne Chrześcijan, co najwyżej świadków Jehowy...
jotajota pisze:Szukaj sercem pełnym miłości do Chrystusa.Nie poddawaj się i kochaj.

Ja wiem gdzie jest Chrystus i gdzie jest Jego Kościół. Tak nawiasem powiem, że Kościół Chrystusa jest zawsze jak najdalej od rzymu.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 08:49

Jak mogę manipulować,skoro powiedziałem Wam,że to skrót i montaż?
Powiedziałem Wam też,że bez Miłości nie poznacie prawdy. "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia,ale teraz jeszcze znieść nie możecie..."
Jeśli nie ma miłości,nie ma również Pocieszyciela,gdyż On Jest Miłością samą...
Jeśli zaś brak Pocieszyciela,nie ma również prawdy.Dlatego macie zasłonę na oczach,bo gdybyście bez miłości poznali prawdę o Was w jednej chwili ,to zabiłoby Was.
Tak więc i ciemność jest dla Was zbawienna na świecie,bo dano Wam czas,aby wypełniać się Światłością. Światłość jest jak żar wlewany do naczynia,jeśli wlejesz za dużo w zbyt krótkim czasie zniszczysz naczynie. Dlatego Jezus mówił o Chrzcie Duchem Świętym i ogniem.A każdy żyjący poddany zostanie próbie.Wytrwajcie.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 cze 2011, 09:21

jotajota pisze:Powiedziałem Wam też,że bez Miłości nie poznacie prawdy. "

poznanie przychodzi przez objawienie a źródłem objawienia jest Bóg który działa w wierzącym przez swego Ducha Świetego


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 09:33

Bóg Jest Miłością i Prawdą.Jak chcesz poznać Prawdę oddzielając ją od Miłości? Rozrywasz Boga w sobie.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 cze 2011, 10:05

jotajota pisze:Bóg Jest Miłością i Prawdą.Jak chcesz poznać Prawdę oddzielając ją od Miłości? Rozrywasz Boga w sobie.

na jakiej podstawie twierdzisz że rozrywam ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 11:46

Kto jest w miłości,jest w świetle.Kto zapiera się miłości jest w ciemności.
Kochasz mnie?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 cze 2011, 12:31

jotajota pisze:Kto jest w miłości,jest w świetle.Kto zapiera się miłości jest w ciemności.
Kochasz mnie?
Kocham ciebie
dlatego pokutuj i odwróć się od ciemności do Chrystusa


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 cze 2011, 13:19

jotajota pisze:Powiedziałem Wam też,że bez Miłości nie poznacie prawdy.


Pewnie, tylko Ty swoją ckliwość nazywasz miłością. Tu nie chodzi o ludzką miłość, ale o Bożą, a ona jest również sprawiedliwa i troskliwa. Dlatego w imieniu tej miłości apeluję do Ciebie, abyś zawierzył Panu naszemu żywemu Jezusowi Chrystusowi, odrzucił bożki i odwrócił się od własnego usprawiedliwiania.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 16:38

Prawdziwa Miłość pochodzi od Prawdy i prowadzi do Prawdy.


jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 16:40

A z tym usprawiedliwianiem o co chodzi?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 cze 2011, 16:44

JotaJota nie jest to dział dla ciebie, proszę tu nie pisać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości