Przyjdźcie, wszystko już gotowe!

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 12 wrz 2010, 00:33

Imperator pisze:Bedziemy zbyc zajeci oddawaniem czci Bogu, takze nie sadze. Do tego na pewno nie sie nie spotkamy bo wy bedziecie gdzies blisko Bozego tronu, a ja gdzies w tlumie z tylu - wiec nie bedzie mozliwosci zeby was dojrzec nawet.


ja całkiem z tyłu z lewej od wejścia :mrgreen:
teraz zacznie się przepychanka kto bardziej z tyłu zasiąść będzie chciał :-P


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 12 wrz 2010, 01:12

Iv pisze:teraz zacznie się przepychanka kto bardziej z tyłu zasiąść będzie chciał


To nie jest dobra postawa. Na tym świecie możemy być ostatni, ale powinniśmy mieć ambicję, by w Królestwie Bożym być na przodzie i zasiadać razem z Panem Jezusem na Jego tronie.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 wrz 2010, 08:37

Imperator pisze: Do tego na pewno nie sie nie spotkamy bo wy bedziecie gdzies blisko Bozego tronu, a ja gdzies w tlumie z tylu - wiec nie bedzie mozliwosci zeby was dojrzec nawet.


Jeżeli napisałeś to z serca, to całkiem możliwe, że będzie odwrotnie, boś skromny. :-D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 wrz 2010, 09:24

Tomek12 pisze:
Iv pisze:teraz zacznie się przepychanka kto bardziej z tyłu zasiąść będzie chciał


To nie jest dobra postawa. Na tym świecie możemy być ostatni, ale powinniśmy mieć ambicję, by w Królestwie Bożym być na przodzie i zasiadać razem z Panem Jezusem na Jego tronie.


(20) Wtedy przystąpiła do niego matka synów Zebedeuszowych z synami swoimi, złożyła mu pokłon i prosiła go o coś.
(21) A On jej rzekł: Czego chcesz? Rzecze mu: Powiedz, aby ci dwaj synowie moi zasiedli jeden po prawicy, a drugi po lewicy twojej w Królestwie twoim.
(22) A Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja pić będę? Mówią mu: Możemy.
(23) Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.
(24) A gdy to usłyszało owych dziesięciu, oburzyli się na dwóch braci.
(25) Ale Jezus, przywoławszy ich, rzekł: Wiecie, iż książęta narodów nadużywają swej władzy nad nimi, a ich możni rządzą nimi samowolnie.
(26) Nie tak ma być między wami; ale ktokolwiek by chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym.
Ew. Mateusza 20:20-26


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 12 wrz 2010, 12:46

Tomek12 pisze:
Iv pisze:teraz zacznie się przepychanka kto bardziej z tyłu zasiąść będzie chciał :-P

To nie jest dobra postawa. Na tym świecie możemy być ostatni, ale powinniśmy mieć ambicję, by w Królestwie Bożym być na przodzie i zasiadać razem z Panem Jezusem na Jego tronie.


(7) Następnie, gdy zauważył, jak obierali pierwsze miejsca, powiedział do zaproszonych podobieństwo, tak do nich mówiąc:
(8) Gdy cię ktoś zaprosi na wesele, nie siadaj na pierwszym miejscu, bo czasem zjawi się ktoś znaczniejszy od ciebie, także zaproszony,
(9) wtedy przyjdzie ten, który ciebie i tamtego zaprosił i powie ci: Ustąp temu miejsca; i wtedy ze wstydem będziesz musiał zająć ostatnie miejsce.
(10) A gdy będziesz zaproszony i pójdziesz, usiądź na ostatnim miejscu, gdy zaś przyjdzie ten, który cię zaprosił, rzecze do ciebie: Przyjacielu, usiądź wyżej! Wtedy doznasz czci wobec wszystkich współbiesiadników.
(11) Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. (Łu 14, 7-11)

więc chyba nie bardzo mamy się "pchać" do przodu :roll:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 wrz 2010, 16:27

Iv pisze:

więc chyba nie bardzo mamy się "pchać" do przodu :roll:


Tomkowi pewnie chodzilo o nagrody w Niebie, na przyklad tutaj:

(2) A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.
(3) Lecz roztropni jaśnieć będą jak jasność na sklepieniu niebieskim, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki wieczne.
(4) Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
Ks. Daniela 12:2-4


Jest wiecej o nagrodach, takze w NT. Kto potrafi wskazac na te fragmenty? :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 wrz 2010, 21:51

Wystarczającą Nagrodą jest Chrystus :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 wrz 2010, 22:02

fantomik pisze:Wystarczającą Nagrodą jest Chrystus :)


a jednak postanowil udzielic nagrod (i upomnien).


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 17 wrz 2010, 14:16

Reformed_Pastor pisze:To wspaniały obraz ewangelii. Nikt nie był zaproszony na ucztę z powodu swoich zasług, godności, majętności czy pobożności. Gospodarz nie oczekiwał rewanżu. Jedynie skorzystania z jego zaproszenia. Uczta była więc prawdziwym darem, ofiarowanym przez nieskończenie hojnego Gospodarza (D. Gooding).


Czy według Was, opis przytoczony przez pastora z ewangelii Łukasza i opis uczty weselnej z 22 rozdziału Mateusza, dotyczy tej samej uczty?

Gdyż ja myślę że tak. Tam ewangelista podaje że jednak trzeba być godny.

(3) I posłał swe sługi, aby wezwali zaproszonych na wesele, ale ci nie chcieli przyjść. (4) Znowu posłał inne sługi, mówiąc: Powiedzcie zaproszonym: Oto ucztę moją przygotowałem, woły moje i bydło tuczne pobito, i wszystko jest gotowe, pójdźcie na wesele. (5) Ale oni, nie dbając o to, odeszli, jeden do własnej roli, drugi do swego handlu. (6) A pozostali, pochwyciwszy jego sługi, znieważyli i pozabijali ich. (7) I rozgniewał się król, a wysławszy swe wojska, wytracił owych morderców i miasto ich spalił. (8) Wtedy rzecze sługom swoim: Wesele wprawdzie jest gotowe, ale zaproszeni nie byli godni. (9) Idźcie przeto na rozstajne drogi, a kogokolwiek spotkacie, zaproście na wesele. (10) Słudzy ci wyszli na drogi, sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych, i sala weselna zapełniła się gośćmi. (11) A gdy wszedł król, aby przypatrzeć się gościom, ujrzał tam człowieka nie odzianego w szatę weselną. (12) I rzecze do niego: Przyjacielu, jak wszedłeś tutaj, nie mając szaty weselnej? A on oniemiał. (13) Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce i wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (14) Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.
[Mt 22 BW ]


szyla pisze:Jak za darmo to nigdy nie odmawiam


To zaproszenie jest darem, to prawda niepodważalna. Lecz żeby skorzystać, to pomimo ceny którą zapłacił Syn Boży, my też musimy coś dać.
Bo przecież rezygnacja z moich pragnień na rzecz tego by Jemu się podobać, jest ceną.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 17 wrz 2010, 14:47

krecik pisze:
To zaproszenie jest darem, to prawda niepodważalna. Lecz żeby skorzystać, to pomimo ceny którą zapłacił Syn Boży, my też musimy coś dać.
Bo przecież rezygnacja z moich pragnień na rzecz tego by Jemu się podobać, jest ceną.


Kreciku, to jest wlasnie Zakon. Zbawienie natomiast jest darmo i wylacznie z Łaski Bożej.
Nic nie mozesz dac.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 17 wrz 2010, 15:29

krecik pisze:rezygnacja z moich pragnień na rzecz tego by Jemu się podobać, jest ceną.

Chodzi o to, żeby twoje pragnienia były nie twoje, lecz te same co Jego. Wtedy nie będziesz miał trudności, żeby "coś" Mu dać. Wtedy chętnie oddasz Mu całe swoje życie. Bo jeśli chcesz nawet oddać swoje ciało na spalenie, a nie masz miłości do Niego, nic nie zyskasz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 19 wrz 2010, 09:02

jj pisze:Tomek12 napisał/a:
Iv napisał/a:
teraz zacznie się przepychanka kto bardziej z tyłu zasiąść będzie chciał


To nie jest dobra postawa. Na tym świecie możemy być ostatni, ale powinniśmy mieć ambicję, by w Królestwie Bożym być na przodzie i zasiadać razem z Panem Jezusem na Jego tronie.


(20) Wtedy przystąpiła do niego matka synów Zebedeuszowych z synami swoimi, złożyła mu pokłon i prosiła go o coś.
(21) A On jej rzekł: Czego chcesz? Rzecze mu: Powiedz, aby ci dwaj synowie moi zasiedli jeden po prawicy, a drugi po lewicy twojej w Królestwie twoim.
(22) A Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja pić będę? Mówią mu: Możemy.
(23) Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.
(24) A gdy to usłyszało owych dziesięciu, oburzyli się na dwóch braci.
(25) Ale Jezus, przywoławszy ich, rzekł: Wiecie, iż książęta narodów nadużywają swej władzy nad nimi, a ich możni rządzą nimi samowolnie.
(26) Nie tak ma być między wami; ale ktokolwiek by chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym.
Ew. Mateusza 20:20-26


Nie napisałem źle. Kto chce być pierwszy w Królestwie Bożym, tutaj powinien się uniżyć i służyć. Odwracając tę regułę: kto chce być mały w Królestwie Bożym niech tutaj będzie wielki i niech jemu służą.


7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 10 mar 2011, 05:28

A ja mysle ze sie poznamy w Krolestwie Bozym tak jak uczniowie rozpoznali Jezusa po zmartwychwstaniu.

Luk 14:16 A On mu rzekł: Pewien człowiek przygotował wielką wieczerzę i zaprosił wielu.
Luk 14:17 I posłał swego sługę w godzinę wieczerzy, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe.
Luk 14:18 I poczęli się wszyscy jeden po drugim wymawiać. Pierwszy mu rzekł: Kupiłem pole i muszę pójść je zobaczyć; proszę cię, miej mnie za wytłumaczonego.
Luk 14:19 A drugi rzekł: Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, miej mnie za wytłumaczonego
Luk 14:20 A inny rzekł: Żonę pojąłem i dlatego nie mogę przyjść.
Luk 14:21 A gdy wrócił sługa, doniósł o tym panu swemu. Wtedy gospodarz rozgniewał się i rzekł do sługi swego: Wyjdź prędko na place i ulice miasta i sprowadź tutaj ubogich i ułomnych, i ślepych, i chromych.
Luk 14:22 I oznajmił sługa: Panie, tak się stało, jak rozkazałeś, i jeszcze jest miejsce.
Luk 14:23 Wtedy rzekł pan do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i przymuszaj by weszli, i niech będzie zapełniony dom mój.
Luk 14:24 Albowiem mówię wam, że żaden z owych zaproszonych mężów nie skosztuje mojej wieczerzy.

I przeoczyliście jeden bardzo ważny szczegół w tej przypowieści Wśród zaproszonych byli tez tacy, którzy nie chcieli skorzystać z zaproszenia co świadczy o wolności wyboru jaki posiada człowiek.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 05:35 przez 7adwent, łącznie zmieniany 1 raz.


7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 10 mar 2011, 05:30

i co ty na to?


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 10 mar 2011, 08:01

jj pisze:Kreciku, to jest wlasnie Zakon. Zbawienie natomiast jest darmo i wylacznie z Łaski Bożej.
Nic nie mozesz dac.



Zacytuję analogiczną przypowieść z ewangelii Mateusza:
(10) Słudzy ci wyszli na drogi, sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych, i sala weselna zapełniła się gośćmi. (11) A gdy wszedł król, aby przypatrzeć się gościom, ujrzał tam człowieka nie odzianego w szatę weselną. (12) I rzecze do niego: Przyjacielu, jak wszedłeś tutaj, nie mając szaty weselnej? A on oniemiał. (13) Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce i wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.(14) Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.
[Mt 22 BW]
Prawdą niepodważalną jest to że do osiągnięcia zbawienia potrzebna jest JEDYNIE WIARA. Lecz do nas należy inicjatywa ubrania szaty białej-weselnej.
Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze, i odnówcie się w duchu umysłu waszego, a obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.
[Ef 4;22-24 BW]
Oczywistością jest że w ludzkich możliwościach to nie leży, jednakże pamiętajmy że wciąż mamy możliwość dokonywania WYBORU. Pomimo wezwania przez Ducha Bożego żeby odmienić swój umysł....


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości