Przyjdźcie, wszystko już gotowe!

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Przyjdźcie, wszystko już gotowe!

Postautor: Reformed_Pastor » 19 sie 2010, 12:30

"A On mu rzekł: Pewien człowiek przygotował wielką wieczerzę i zaprosił wielu. I posłał swego sługę w godzinę wieczerzy, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe". - Ew. Łukasza 14:16-17

Gospodarz przygotował wieczerzę. To jego inicjatywa. Od początku do końca jest jej inicjatorem oraz wykonawcą. Słudzy jedynie mieli oznajmiać zaproszonym gościom: „Przyjdźcie, wszystko już gotowe” (w.17). Nie mieli ogłaszać wieści: "Gospodarz organizuje ucztę, przygotował już większość, ale wy udajcie się tam i pomóżcie jemu, aby mogła dojść do skutku". Nie. Wszystko już gotowe! Wystarczy przyjść i skorzystać z zaproszenia! Owszem, gospodarza sporo kosztowało jej przygotowanie jednak dla was wstęp na wieczerzę jest darmowy, wolny!

To wspaniały obraz ewangelii. Nikt nie był zaproszony na ucztę z powodu swoich zasług, godności, majętności czy pobożności. Gospodarz nie oczekiwał rewanżu. Jedynie skorzystania z jego zaproszenia. Uczta była więc prawdziwym darem, ofiarowanym przez nieskończenie hojnego Gospodarza (D. Gooding).

Biblia naucza, że zbawienie jest darem ofiarowanym przez nieskończenie dobrego Boga (Ef 2:8-10). Wszystko już zostało zrobione - Jego Syn złożył doskonałą, wystarczającą ofiarę za grzeszników (Hbr 9). Wystarczy z niej skorzystać zbliżając się do Jezusa poprzez ufną, żywą wiarę (Jn 3:36).

Powyższe podobieństwo ilustruje również prawdę, że jeśli człowiek nie jest zbawiony – wina nie leży po Bożej stronie. Bóg od początku do końca przygotował ucztę i dba o to aby każdy został zaproszony. Powodem, dla którego człowiek nie skosztuje wieczerzy jest wyłącznie odrzucenie tej oferty.

Jaka jest twoja odpowiedź na zaproszenie hojnego Gospodarza?


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Awatar użytkownika
szyla
Posty: 719
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szyla » 19 sie 2010, 12:39

Reformed_Pastor pisze:Jaka jest twoja odpowiedź na zaproszenie hojnego Gospodarza?


Jak za darmo to nigdy nie odmawiam ;-)


Kto nie lubi wina kobiet i śpiewu, pozostanie głupcem całe życie - Marcin Luter
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 sie 2010, 13:28

Reformed_Pastor pisze:Jaka jest twoja odpowiedź na zaproszenie hojnego Gospodarza?


Bardzo fajny tekst - dziekuje Reformed_Pastor.

Juz nie moge sie doczekac wina i miesiwa w wieku przyszlym. Wyobrazcie sobie ucztowanie wraz ze wszystkimi swietymi Starego Testamentu, a co wiecej z samym Jezusem. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
potomek
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 20:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: potomek » 05 wrz 2010, 23:44

Jest tylko jeden problem, o którym nie wspomniałeś, a szkoda bo bardzo istotny - szaty, w których przyjdziemy na wesele...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 wrz 2010, 23:03

potomek pisze:Jest tylko jeden problem, o którym nie wspomniałeś, a szkoda bo bardzo istotny - szaty, w których przyjdziemy na wesele...

Będą śnieżno-białe dzięki Krwi Baranka :D

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 09 wrz 2010, 19:02

fantomik pisze:
potomek pisze:Jest tylko jeden problem, o którym nie wspomniałeś, a szkoda bo bardzo istotny - szaty, w których przyjdziemy na wesele...


Będą śnieżno-białe dzięki Krwi Baranka :D


ale nie wszystkich.
i właśnie dlatego powodem nie będzie jedynie wcześniej wspomniane "nieprzyjęcie zaproszenia" a przyjęcie zaproszenia na swoich warunkach.
Przyjście nie w stroju weselnym- uparte dążenie do "zbawienia po swojemu".


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 wrz 2010, 20:21

Iv pisze:[...]
ale nie wszystkich.
i właśnie dlatego powodem nie będzie jedynie wcześniej wspomniane "nieprzyjęcie zaproszenia" a przyjęcie zaproszenia na swoich warunkach.
Przyjście nie w stroju weselnym- uparte dążenie do "zbawienia po swojemu".

Racja Siostro, takie upieranie się, że moje własne szaty są ładniejsze od tych drogocennych rozdawanych przez gospodarza za darmo :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 09 wrz 2010, 20:25

A no za darmo, z tego co ja wiem, to tylko w pysk można dostać :-P


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 wrz 2010, 20:43

Zbawienie również -- tą przeogromną cenę już ktoś zapłacił ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 09 wrz 2010, 21:10

Ja również się z tego cieszę, bo gdyby nie to..., to klapa.
Mam tylko pytanie o ucztę. Czy jakie wino bedzie, czy co? trzeba też trochę organizacyjnie podejść do tematu


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 10 wrz 2010, 09:50

alessa pisze:
Mam tylko pytanie o ucztę. Czy jakie wino bedzie, czy co?

Bedzie! :)

Ale powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego.
Ew. Mateusza 26:29


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 10 wrz 2010, 12:22

alessa pisze:Mam tylko pytanie o ucztę. Czy jakie wino bedzie, czy co?


Najelpsze wino i soczyste mieso bedzie. Zobacz: Izajasz 25:6.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 10 wrz 2010, 18:30

No to teraz już jestem spokojna. Pan zadbał o wszystko, tak że już się nie trzeba martwić.
To się nazywa porządna organizacja przyjęcia... i to pod każdym względem


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 10 wrz 2010, 20:07

Ja już jestem głodny :-D
Już się nie mogę doczekać :-D


Myślicie, że się poznamy i powspominamy stare czasy na forum?
Osobiście nie sądzę, ale się zobaczy :P


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 12 wrz 2010, 00:30

Dawid pisze:Myślicie, że się poznamy i powspominamy stare czasy na forum?


Bedziemy zbyc zajeci oddawaniem czci Bogu, takze nie sadze. Do tego na pewno nie sie nie spotkamy bo wy bedziecie gdzies blisko Bozego tronu, a ja gdzies w tlumie z tylu - wiec nie bedzie mozliwosci zeby was dojrzec nawet.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości