przejście na protestantyzm

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sie 2010, 23:09

Prawdziwymi czcicielami są ci, którzy przyszli do Jezusa, nie są pod Zakonem a pod Łaską. Czyli nie dotyczy to Żydów. Ale wierzę, ze spadną im łuski z oczu i uwierzą w starotestamentowe proroctwa o Mesjaszu. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
greg1973
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: cieszyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: greg1973 » 25 sie 2010, 23:19

Daje mi Pani do myślenia.Ja to widzę troszkę inaczej ale przemyśle Pani posty. Pozdrawiam. :-)


greg
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 sie 2010, 08:30

Szacunek to ważna sprawa, ale na forum mówimy sobie "po nicku" bez względy na to ile mamy lat. :-D
Polecam poczytanie Gal.2:15 - 21 i Gal.3:1 - 29 o Zakonie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 sie 2010, 12:25

Greg,
Judaizm jest to fałszywa religia. Jest to religia zaprzeczająca, że Jezus jest Chrystusem. Nie może podobać ci się ta religia jeśli chcesz być zbawiony.

1 Jana 2
22 Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
23 Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 26 sie 2010, 15:02

greg1973 pisze:a dla mnie Judaizm jest wiarą. Piękną Wiarą. Zacytuje mojego Księdza który nazwał Żydów w kazaniu "źrenicą w oku Pana" ;-)

Piękna wiara? Pluje na taką piękną wiarę która bluźni Jezusowi.. wybacz..

Poza tym widzę, że jesteś luteraninem, a luteranie mają dziwny pogląd na judaizm.
Mój pastor (luterański) w kazaniu powiedział, abyśmy się nie zdziwili jak w niebie zobaczymy żydów... no cóż. To było dziwne bo, siedziałem i kiwnąłem głową dość zauważalnie dla wszystkich i zrobiło się śmiesznie, ksiądz się uśmiechnął i powiedział "amen"...


Awatar użytkownika
estera
Posty: 129
Rejestracja: 25 sie 2010, 17:43
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: estera » 26 sie 2010, 19:50

Dawid pisze:
greg1973 pisze:a dla mnie Judaizm jest wiarą. Piękną Wiarą. Zacytuje mojego Księdza który nazwał Żydów w kazaniu "źrenicą w oku Pana" ;-)

Piękna wiara? Pluje na taką piękną wiarę która bluźni Jezusowi.. wybacz..

Poza tym widzę, że jesteś luteraninem, a luteranie mają dziwny pogląd na judaizm.
Mój pastor (luterański) w kazaniu powiedział, abyśmy się nie zdziwili jak w niebie zobaczymy żydów... no cóż. To było dziwne bo, siedziałem i kiwnąłem głową dość zauważalnie dla wszystkich i zrobiło się śmiesznie, ksiądz się uśmiechnął i powiedział "amen"...


Na pewno chodziło o Żydów mesjańskich :-D


Celem studiów teologicznych ma być gruntowna znajomość Słowa Bożego i wewnętrzne odrodzenie (Philipp Jakob Spener)
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 26 sie 2010, 22:29

Na pewno :P


Rob
Posty: 46
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rob » 01 wrz 2010, 18:43

greg1973 pisze:Na świecie jest pięć wiar monoteistyczny- Islam,Judaizm,Buddyzm,Hinduizm i Chrześcijaństwo.


Oj nie, Hinduizm nie jest monoteistycznym tam jest kilka bogów o ile sie nie myle.

Przepraszam ze odkopuje stare posty ale w oczy mi sie rzuciło.


[center]"Prawda jest luksusem na ktory nie moge sobie pozwolic"[/center]
Awatar użytkownika
tvlt
Posty: 17
Rejestracja: 01 wrz 2010, 14:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tvlt » 01 wrz 2010, 19:52

Rob pisze:Oj nie, Hinduizm nie jest monoteistycznym tam jest kilka bogów o ile sie nie myle.
Uściślając, to ani buddyzm ani hinduizm nie są religiami ściśle monoteistycznymi.


"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16,18 [BT])
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 02 wrz 2010, 19:32

tvlt pisze:Uściślając, to ani buddyzm ani hinduizm nie są religiami ściśle monoteistycznymi.

Witamy na forum.
Nie skała tylko kamień :-D


potomek
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 20:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: potomek » 05 wrz 2010, 23:38

estera pisze:
Dawid pisze:
greg1973 pisze:a dla mnie Judaizm jest wiarą. Piękną Wiarą. Zacytuje mojego Księdza który nazwał Żydów w kazaniu "źrenicą w oku Pana" ;-)

Piękna wiara? Pluje na taką piękną wiarę która bluźni Jezusowi.. wybacz..

Poza tym widzę, że jesteś luteraninem, a luteranie mają dziwny pogląd na judaizm.
Mój pastor (luterański) w kazaniu powiedział, abyśmy się nie zdziwili jak w niebie zobaczymy żydów... no cóż. To było dziwne bo, siedziałem i kiwnąłem głową dość zauważalnie dla wszystkich i zrobiło się śmiesznie, ksiądz się uśmiechnął i powiedział "amen"...


Na pewno chodziło o Żydów mesjańskich :-D


No, na pewno będzie tam Abraham, Izaak, Jakub, Henoch, Mojżesz i Eliasz. Czy można nazwać ich mesjańskimi Żydami? Zastanawiałbym się...


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 06 wrz 2010, 22:52

A Dawid? :-D


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ryszard » 21 wrz 2010, 09:42

english pisze:był i to jest wlasnie nowa dla mnie sytuacja, bo to protestanckiego kosciola chodze dopiero od 2 miesiecy, wlasnie dlatego staram sie dowiedziec tez o tym jak najwiecej.
Nie, nie kryje sie za tym zaden slub.


Jeśli chodzisz do kościoła protestanckiego od dwóch miesięcy to radzę jeszcze trochę musisz pochodzić przed podjeciem decyzji, warto trochę się nad decyzją zastanowić.
Po drugie, każda wspólnota chrześcijańska ma swoje zasady i sposoby przyjmowania wyznawców w jej szeregi, najlpeiej spytaj się kogoś z kościoła do któego chodzisz i w którym chcesz być. Nic trudnego i każdy udzieli co pełnej informacji, a tak pisząc tutaj w zasadznie nic o tobie i kościele nie wiemy, więc trudno udzielić jakiejkolwiek rady.


Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Reformed_Pastor » 01 paź 2010, 12:30

Puritan pisze:Przejście z katolicyzmu na protestantyzm to nie jest żadne wydarzenie.


Dla wielu osób jest.


Puritan pisze:Przejście z duchowej śmierci do życia (czyli nowe narodzenie) - to jest prawdziwe wydarzenie.


To jest WAŻNIEJSZE wydarzenie, ale nie jedyne. Znam wielu katolików, którzy po nawróceniu do Jezusa przechodzili do kościoła protestanckiego (z katolicyzmu). Bynajmniej nie było to dla nich mało ważne wydarzenie.


Puritan pisze:Z tej okazji chrześcijanie praktykują chrzest w wodzie.

Nie wszyscy. Niektórzy mówią, że Biblia mówi o jednym chrzcie (Ef 4) i jeśli był udzielony wcześniej - to nie należy go powtarzać! My z tej okazji przyjmujemy daną osobę do kościoła (jeśli była wcześniej w kościele katolickim) na podstawie jej publicznego wyznania wiary, modlimy się o nią, dajemy prezent i robimy imprezę po nabożeństwie - z dobrym jedzeniem i wytrawnym winem.

Imprezujemy niczym ojciec po powrocie marnotrawnego syna lub jak aniołowie w niebie po nawróceniu jednego grzesznika ;-)


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Jabuk
Posty: 107
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jabuk » 01 paź 2010, 18:49

A jeżeli był udzielany pod postacią polania główki "świętym olejem", to czy na pewno był to chrzest?



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości