przejście na protestantyzm

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
english
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2010, 18:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

przejście na protestantyzm

Postautor: english » 21 sie 2010, 19:09

witam, mam takie pytanko, czy jest jakas specjalna np uroczystość wiążąca sie z przejscie z wiary katolickiej na wiare protestancką?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 sie 2010, 19:58

Przejście z katolicyzmu na protestantyzm to nie jest żadne wydarzenie.
Przejście z duchowej śmierci do życia (czyli nowe narodzenie) - to jest prawdziwe wydarzenie. Z tej okazji chrześcijanie praktykują chrzest w wodzie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
21112
Posty: 312
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:38
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: 21112 » 21 sie 2010, 20:19

Jak ja nie lubię tego sformułowania! Nie ma czegoś takiego jak przejście na protestantyzm. Jest przyjście do Jezusa - uznanie go za swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Tak jak napisał Puritan - nowonarodzenie.
Uroczystość kojarzy mi się z rytualnością, jakąś pustą religijnością. Może jestem już przewrażliwiona - sama nie wiem.


english
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2010, 18:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: english » 21 sie 2010, 20:41

nie wiedzialam jak sformulowac pytanie, bo nie wiedzialam jak to sie tak naprawde nazywa :) taki chrzest przechodzi sie nawet jak sie mialo chrzest w kosciele katolickim? wiem, ze nie jest zbytnio uznawany chrzest noworodka, ale jesli ja w dalszym ciagu wierze to czy potrzebuje tego chrztu? oczywiscie nie martw sie, nie uwazam tego za obowiazek itd, jak to robi wiekszosc katolikow


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 sie 2010, 21:06

english pisze:taki chrzest przechodzi sie nawet jak sie mialo chrzest w kosciele katolickim?

Zależy czy rozumiesz chrzest biblijnie (tak jak większość kościołów ewangelicznych) czy też rozumiesz niebiblijnie (tak jak rozumieją go kościoły ewangelickie).
english pisze:ale jesli ja w dalszym ciagu wierze to czy potrzebuje tego chrztu?

To nie chodzi o to czy wierzysz - chodzi o to czy był moment w twoim życiu, w którym zostawiłaś swoje stare życie i poszłaś za Jezusem. Był taki dzień w twoim życiu czy nie?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
english
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2010, 18:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: english » 22 sie 2010, 20:17

był i to jest wlasnie nowa dla mnie sytuacja, bo to protestanckiego kosciola chodze dopiero od 2 miesiecy, wlasnie dlatego staram sie dowiedziec tez o tym jak najwiecej.
Nie, nie kryje sie za tym zaden slub.


Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 22 sie 2010, 21:22

english pisze:bo to protestanckiego kosciola chodze dopiero od 2 miesiecy

Konkretnie do jakiego?

english pisze:wlasnie dlatego staram sie dowiedziec tez o tym jak najwiecej.

A pytałaś kogoś w tym kościele, jak to tam ze wszystkim jest?


greg1973
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: cieszyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: greg1973 » 25 sie 2010, 22:01

Witam. Trochę mnie boli jak ciągle wokoło słyszę wiara protestancka. Chciałem dodać że uważam protestantyzm nie jest żadną wiarą lecz wyznaniem. Tak samo jak katolicyzm jest wyznaniem,prawosławie jest wyznaniem itd. Na świecie jest pięć wiar monoteistyczny- Islam,Judaizm,Buddyzm,Hinduizm i Chrześcijaństwo. Więc proszę nie propagować błędnego poglądu o tzw.wierze protestanckiej lub katolickiej. Pozdrawiam. ;-)


greg
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sie 2010, 22:06

Również i Ty nie piszesz precyzyjnie. Buddyzm, hinduizm, islam itp. to systemy religijne. Chrześcijaństwo to życie z Jezusem i z religią nie ma nic wspólnego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
greg1973
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: cieszyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: greg1973 » 25 sie 2010, 22:19

może i masz racje,muszę to przemyśleć. Przepraszam zapomniałaś odnieść się do Judaizmu. Ps.coraz bardziej mi się tu podoba :)


greg
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sie 2010, 22:30

greg1973 pisze:Przepraszam zapomniałaś odnieść się do Judaizmu.


Ale napisałam "itp." :mrgreen: Wszystko poza chrześcijaństwem to systemy religijne.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
greg1973
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: cieszyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: greg1973 » 25 sie 2010, 22:43

a dla mnie Judaizm jest wiarą. Piękną Wiarą. Zacytuje mojego Księdza który nazwał Żydów w kazaniu "źrenicą w oku Pana" ;-)


greg
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sie 2010, 22:47

Co to jest wiara? Hbr. 11:1. To jest dopiero wspaniałe. Trzeba uważać, aby nie ulegać emocjom, bo one z wiarą nie mają nic wspólnego. Obrządek może nam się podobać, rytuały mogą być ciekawe. Ale Pan powiedział, że prawdziwi czciciele będą mu oddawać cześć w duchu i w prawdzie. :-D


greg1973
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: cieszyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: greg1973 » 25 sie 2010, 23:03

Dla mnie są prawdziwi i za razem wybrani.


greg

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości