przejście na protestantyzm

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 maja 2011, 16:39

Aleksy.T.Gala pisze:śmieszy mnie jak na dzwonek w kościele wszyscy klęczą jak baranki boże


Chyba trafiłeś na złe forum, przyjacielu.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 21 maja 2011, 22:29

Alkhilion pisze:
Aleksy.T.Gala pisze:ja tam nie miałem ani chrzestu


Ja też nie, oblali mnie tylko jakąś magiczną wodą w dzieciństwie. Ale może jeszcze zostanę ochrzczony na wyznanie wiary.


Ale gadanie :/
Rozumiem, że w żaden sposób nie okazywałeś przynależności do tejże instytucji?
Do kościoła nie chodziłeś? Do bierzmowania nie przystępowałeś? Nauk katechetycznych na religii nie zaliczałeś? Do spowiedzi nie chodziłeś? Do komunii też nie?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 maja 2011, 00:01

Iv pisze:Rozumiem, że w żaden sposób nie okazywałeś przynależności do tejże instytucji?
Do kościoła nie chodziłeś? Do bierzmowania nie przystępowałeś? Nauk katechetycznych na religii nie zaliczałeś? Do spowiedzi nie chodziłeś? Do komunii też nie?


A czy to było na chwalę Boga? Nie. To było gorsze niż ateizm- to było świadome, nienawidzące Boga bałwochwalstwo.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 22 maja 2011, 00:20

Alkhilion pisze:
Iv pisze:Rozumiem, że w żaden sposób nie okazywałeś przynależności do tejże instytucji?
Do kościoła nie chodziłeś? Do bierzmowania nie przystępowałeś? Nauk katechetycznych na religii nie zaliczałeś? Do spowiedzi nie chodziłeś? Do komunii też nie?


A czy to było na chwalę Boga? Nie. To było gorsze niż ateizm- to było świadome, nienawidzące Boga bałwochwalstwo.


Chodzi mi tylko o to, że jak większość polaków podpisałeś się pod tym "co Ci zrobili" ;)
A ta większość się tego wypiera.
Nie ważne, po tym co napisałeś widzę, że tak nie jest :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 28 maja 2011, 14:14

Nie proponujcie przechodzenia na protestantyzm.Skupiajcie się raczej na tym,jak powrócić do KRK.Drzewo Życia Jest Jedno.Czy możecie liczyć na to,że Pan Was przyjmie,a innych odrzuci? Już takie założenie czyni Was niegodnymi Jego.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 maja 2011, 16:58

jotajota pisze:jak powrócić do KRK.


Do bałwochwalstwa?? Kłamstwa??
Kościół Jezusa Chrystusa to nie organizacja religijna. Cechuje Go żywa społeczność z Bogiem i ze sobą nawzajem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 28 maja 2011, 19:07

jotajota pisze:Nie proponujcie przechodzenia na protestantyzm.


Ja też nie, proponuję nowonarodzenie, a że po nowonarodzeniu Duch wyprowadza do Biblijnie wierzących Kościołów, to już inna bajka.

jotajota pisze:Skupiajcie się raczej na tym,jak powrócić do KRK.


A po co?
jotajota pisze:Drzewo Życia Jest Jedno.


Drzewo Życia?

jotajota pisze:Czy możecie liczyć na to,że Pan Was przyjmie,a innych odrzuci?


To nie my, to Słowo- J 3:18.

jotajota pisze:Już takie założenie czyni Was niegodnymi Jego.


Co czyni ludzi godnymi Boga?


viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 14 lip 2011, 18:00

Małgorzata pisze:Trzeba uważać, aby nie ulegać emocjom, bo one z wiarą nie mają nic wspólnego. Obrządek może nam się podobać, rytuały mogą być ciekawe. Ale Pan powiedział, że prawdziwi czciciele będą mu oddawać cześć w duchu i w prawdzie.


Problem w tym że oddawanie czci w duchu stwarza najczęściej największe emocje zwłaszcza w niektórych zborach. Praktyki obrzędowe najczęściej są takie same i nie wiążą się z nimi szczególne emocje.
Wcześniej ktoś dobrze podkreślił iż samo przejście z katolicyzmu na protestantyzm to nic takiego, gdyż to tylko zmiana wyznania ze względu na poglądy a nie na doznane "nowe narodzenie". Ale czy właśnie nie tak wygląda najczęściej owe narodzenie??


"αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον" Gal 5,14
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 14 lip 2011, 23:35

Alkhilion pisze: A czy to było na chwalę Boga? Nie. To było gorsze niż ateizm- to było świadome, nienawidzące Boga bałwochwalstwo.

A co jest według Ciebie bałwochwalstwem? Czy oddawanie czci świętym i Matce Boskiej?
Jeśli uważasz ze tak to co? Jezus Nie lubiał własnej Matki?
Bałwochwalstwo to odsawanie czci obcym bozkom. Wspólcześnie takimi bożkami jest np pieniądz, kariera zawodowa,sława ale też narkotyki


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 14 lip 2011, 23:40

Starokatolik pisze:A co jest według Ciebie bałwochwalstwem? Czy oddawanie czci świętym i Matce Boskiej?


Tak.

Starokatolik pisze:Jeśli uważasz ze tak to co? Jezus Nie lubiał własnej Matki?


Postawił jej figurę, ukoronował ją, padł na kolana i czcił? Modlił się do Józefa po jego śmierci, kazał Apostołom się do niej modlić? Nie. A co do miłości a bałwochwalstwa to masz tu:

[Łk 11:27-28] "(27) A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. (28) On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go."

Kościół po fizycznym odejściu Chrystusa miał mnóstwo okazji, by modlić sie do męczenników, chociażby Szczepana. I modlił się? Gdzie w Biblii znajduje to świadectwo?

Starokatolik pisze:Bałwochwalstwo to odsawanie czci obcym bozkom. Wspólcześnie takimi bożkami jest np pieniądz, kariera zawodowa,sława ale też narkotyki


I demony podszywające się pod świętych.


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 14 lip 2011, 23:40

Alkhilion pisze: Ja też nie, oblali mnie tylko jakąś magiczną wodą w dzieciństwie. Ale może jeszcze zostanę ochrzczony na wyznanie wiary.

A czym się rózniła ta woda którą "oblali "Cię w dzieciństwie od tej w której później się "wykąpałeś" ?
No chyba że miałeś na myśli [ oblanie wodą w dzieciństwie] smingus dyngus :)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 14 lip 2011, 23:47

Starokatolik pisze:A czym się rózniła ta woda którą "oblali "Cię w dzieciństwie od tej w której później się "wykąpałeś" ?


Woda, w której się kąpię zawiera mydło, jest ciepła i obmywa całe ciało, nie tylko głowę :)

Starokatolik pisze:No chyba że miałeś na myśli [ oblanie wodą w dzieciństwie] smingus dyngus :)


Śmigus-dyngus jest/był super :) A mi chodziło o wodę, którą zostałem oblany rzekomo przez kapłana- rzekomo, bo sobie tego nie przypominam.


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 15 lip 2011, 00:00

Alkhilion pisze: Śmigus-dyngus jest/był super :) A mi chodziło o wodę, którą zostałem oblany rzekomo przez kapłana- rzekomo, bo sobie tego nie przypominam.

Ja też nie pamiętam jak byłem ochrzczony ( w KRK) przez kapłana ale są świadkowie i dokument. Ten chrzest jest ważny i niepowtarzalny! Zmieniając kościół nie musiałem ponownie przyjmowac chrztu a jedynie złozyć odpowiednie wyznanie wiary


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 lip 2011, 00:12

Starokatolik pisze:Ja też nie pamiętam jak byłem ochrzczony ( w KRK) przez kapłana ale są świadkowie i dokument.


Super, a gdyby okazało się, że są świadkowie i dokument potwierdzający błogosławieństwo przez imama? Byłbyś muzułmaninem?

Starokatolik pisze:Ten chrzest jest ważny i niepowtarzalny!


Mimo, że nie wyznałeś na nim swojej wiary?

Starokatolik pisze:Zmieniając kościół nie musiałem ponownie przyjmowac chrztu a jedynie złozyć odpowiednie wyznanie wiary


No właśnie, a ja zmieniłem nie stan kościół-kościół, a pogaństwo-Jezus Chrystus.


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 15 lip 2011, 10:42

Alkhilion pisze:
Starokatolik pisze:Ja też nie pamiętam jak byłem ochrzczony ( w KRK) przez kapłana ale są świadkowie i dokument.


Alkhilion pisze: Super, a gdyby okazało się, że są świadkowie i dokument potwierdzający błogosławieństwo przez imama? Byłbyś muzułmaninem?

A co to ma do rzeczy? U Muzułmanów nie ma chrztu

Starokatolik pisze:Ten chrzest jest ważny i niepowtarzalny!


Alkhilion pisze: Mimo, że nie wyznałeś na nim swojej wiary?

Przy chrzcie zrobili to za mnie rodzice oraz chrzestni. Ja swoje wyznanie wiary złozyłem w odpowiednim czacie (np odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych)

Starokatolik pisze:Zmieniając kościół nie musiałem ponownie przyjmowac chrztu a jedynie złozyć odpowiednie wyznanie wiary


Alkhilion pisze: No właśnie, a ja zmieniłem nie stan kościół-kościół, a pogaństwo-Jezus Chrystus.

Zależy co Ty nazywasz pogaństwem. To jest pojęcie względne.
Pogaństwem by było gdybym kłaniał się np przy dębach czy posążkach Światowida (jak rodzimowiercy). Ja to nic z tych rzeczy



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości