przejście na protestantyzm

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
szyla
Posty: 719
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szyla » 15 lip 2011, 10:44

Światowida


Pisze się Świętowita - od świętowity, najświętrzy. Jestem szpecem w tej dziedzinie :lol:


Kto nie lubi wina kobiet i śpiewu, pozostanie głupcem całe życie - Marcin Luter
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 15 lip 2011, 10:45

Alkhilion w pewnej sprawie masz rację. Wynika to z niewiedzy większości katolików.
Przeważająca część katolików, praktykuje głównie rytuały i nie zna podstawowych prawd wiary. Dla nich najważniejsze to - "w coś wierzyć", a czy będzie to jakiś święty czy sam Bóg, to już nie ma dla nich zasadniczego znaczenia. Sam znałem kiedyś pobożną osobę - znajomą rodziny, która nie modliła się do Boga Ojca, bo On jest "surowy i groźny", więc lepiej się do Niego nie modlić. Za to lepiej się modlić do Matki Boskiej Częstochowskiej bo ona zawsze wysłucha Palaków. Kiedyś jakiś ksiądz starał się jej to wytłumaczyć, ale nic to nie pomogło


I owoc żywota Twojego je ZUS
Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 15 lip 2011, 11:48

Starokatolik pisze:
Alkhilion pisze: Ja też nie, oblali mnie tylko jakąś magiczną wodą w dzieciństwie. Ale może jeszcze zostanę ochrzczony na wyznanie wiary.

A czym się rózniła ta woda którą "oblali "Cię w dzieciństwie od tej w której później się "wykąpałeś" ?
No chyba że miałeś na myśli [ oblanie wodą w dzieciństwie] smingus dyngus :)


Kolejny raz proszę o kolejną rzecz:
Pokaż mi gdzie w Biblii jest napisane, że chrzczono niemowlaki?

Chrzest w wieku niemowlęcym jest niebibljny, a takie polanie w kościółku jest niezgodne z Pismem i Ewangelią.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 15 lip 2011, 12:10

cvfgx pisze: Kolejny raz proszę o kolejną rzecz:
Pokaż mi gdzie w Biblii jest napisane, że chrzczono niemowlaki?

Chrzest w wieku niemowlęcym jest niebibljny, a takie polanie w kościółku jest niezgodne z Pismem i Ewangelią.

Biblia nie zakazuje chrzczenia niemowląt.
Potrzeba chrztu niemowląt, które nie wszystkie dożywają do wieku dorosłego wynika ze słów: „jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” J 3:5. Dzieci ochrzczone wchodzą do Królestwa: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” Łk 18:17

Apostołowie chrzcili „cały dom” (Dz 11:14, 16:15, 16:33, 18:8, 1Kor 1:16), więc znajdowały się tam pewnie dzieci. Tt 1:6 mówi o „dzieciach wierzących”, wśród pierwszych rodzin chrześcijańskich.Chrzest był od początku nawiązaniem do obrzezania, którego dokonywano ósmego dnia życia (Flp 3:5),

Większość pierwszych chrześcijan była chrzczona dopiero w wieku dojrzałym, bo w momencie nawrócenia byli oni osobami dorosłymi i pochodzili na dodatek z rodzin żydowskich lub pogańskich. Później zaś chrzcili swe niemowlęta wychowując je w wierze Chrystusowej


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 15 lip 2011, 12:37

Starokatolik pisze:
cvfgx pisze: Kolejny raz proszę o kolejną rzecz:
Pokaż mi gdzie w Biblii jest napisane, że chrzczono niemowlaki?

Chrzest w wieku niemowlęcym jest niebibljny, a takie polanie w kościółku jest niezgodne z Pismem i Ewangelią.

Biblia nie zakazuje chrzczenia niemowląt.
Potrzeba chrztu niemowląt, które nie wszystkie dożywają do wieku dorosłego wynika ze słów: „jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” J 3:5. Dzieci ochrzczone wchodzą do Królestwa: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” Łk 18:17

Apostołowie chrzcili „cały dom” (Dz 11:14, 16:15, 16:33, 18:8, 1Kor 1:16), więc znajdowały się tam pewnie dzieci. Tt 1:6 mówi o „dzieciach wierzących”, wśród pierwszych rodzin chrześcijańskich.Chrzest był od początku nawiązaniem do obrzezania, którego dokonywano ósmego dnia życia (Flp 3:5),

Większość pierwszych chrześcijan była chrzczona dopiero w wieku dojrzałym, bo w momencie nawrócenia byli oni osobami dorosłymi i pochodzili na dodatek z rodzin żydowskich lub pogańskich. Później zaś chrzcili swe niemowlęta wychowując je w wierze Chrystusowej


Pokaż mi miejsce, gdzie napisane jest, że chrzczono niemowlaki, a nie, że dzieci wierzyły. To co innego.
Nie jest napisane, że były w tym domu dzieci.

Nie jest tak napisane. Rozumiesz?
Chrzest NIE jest konieczny do Zbawienia i nie dopowiadaj rzeczy, których nie możesz udowodnić.


Jak Biblia o czymś nie mówi, to jest to zgodne z nauką Chrystusa?
Nie mam więcej pytań. Żałosne.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 15 lip 2011, 12:55

Starokatolik pisze:Dzieci ochrzczone wchodzą do Królestwa: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” Łk 18:17


A gdzie tu masz napisane, że ochrzczone dziecko?
Poza tym, Jezus mówi o czymś innym.
Mówi On o tym, że trzeba mieć taką prostą wiarę, jak dzieci, taką zwykłą ufność.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 15 lip 2011, 13:09

Starokatolik pisze:Apostołowie chrzcili „cały dom” (Dz 11:14, 16:15, 16:33, 18:8, 1Kor 1:16), więc znajdowały się tam pewnie dzieci. Tt 1:6 mówi o „dzieciach wierzących”, wśród pierwszych rodzin chrześcijańskich.Chrzest był od początku nawiązaniem do obrzezania, którego dokonywano ósmego dnia życia (Flp 3:5),


Bzdura, jedna z największych bzdur, wcale nie oznaczało że pewnie znajdowały się tam dzieci. Dam prosty przykład, gdyby ochrzczono cały mój dom, to ponieważ nie ma w nim dzieci, wszyscy są już dorośli, to też powiedziałbyś że skoro ochrzczono cały mój dom, to pewnie musiały być tam dzieci? Bzdura, nie ma informacji o dzieciach, to nie róbmy niesprawdzalnych domysłów, bo za każdym razem podam ten kontrprzykład, poza tym, chrzczenie dzieci jest bez sensu, bo jaką wiarę mają dzieci?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 15 lip 2011, 21:34

ozwolę sobie dodać iż zapewne nie chodziło o dzieci i tak też twierdzi też większość teologów.
Nikt z katolików nie zaprzecza że czegoś tam w biblii nie ma gdyż wielu żeczy tam nie znajdziemy.
Uznajemy fakt iż można przyjąć np przy chrzcie odpowiedzialność za dziecko, wyznać wiarę.
Bo czym jest chrzest? czy aż tak istotną sprawą by nie można dokonać obrzędu wprowadzenia do kościoła? co złego się stanie?

czy Jezus nie uzdrawiał ze względu na wiarę innych- choćby paralityka? cóż złego się stało że jego znajomi za niego uwierzli ? a do tego grzechy zostały mu odpuszczone?
zastanawia mnie wlasnie najbardziej to co złego jest w tym wszystkim?
czy tylko fakt iż nie ma czegoś zapisane?
Nie napisano również iż Jezus chodził za potrzebą a to przecież czynimy? ;)


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 15 lip 2011, 21:49

viko pisze:Bo czym jest chrzest?


Świadomym, publicznym, wyznaniem wiary w Chrystusa Jezusa.
Aktem posłuszeństwa.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 15 lip 2011, 23:09

Riddick pisze: Bzdura, jedna z największych bzdur, wcale nie oznaczało że pewnie znajdowały się tam dzieci. Dam prosty przykład, gdyby ochrzczono cały mój dom, to ponieważ nie ma w nim dzieci, wszyscy są już dorośli, to też powiedziałbyś że skoro ochrzczono cały mój dom, to pewnie musiały być tam dzieci? Bzdura, nie ma informacji o dzieciach, to nie róbmy niesprawdzalnych domysłów, bo za każdym razem podam ten kontrprzykład, poza tym, chrzczenie dzieci jest bez sensu, bo jaką wiarę mają dzieci?

Skąd mozesz wiedzieć? Skąd możesz mieć pewność że w takim domu byli wyłacznie dorośli? Przenosiłeś się w czasie? :lol:


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 15 lip 2011, 23:14

Jakoś Marcin Luter oraz Jan Kalwin (ojcowie refomacji) zachowali chrzest niemowląt. Sami nie chrzcili sie jako dorośli. Twardo obstawali za chrztem dzieci. Mało tego- zwalczali anabaptystów


I owoc żywota Twojego je ZUS
viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 16 lip 2011, 07:42

cvfgx pisze:
Świadomym, publicznym, wyznaniem wiary w Chrystusa Jezusa.
Aktem posłuszeństwa.


A to katechizm protestancki tak podaje?


"αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον" Gal 5,14
viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 16 lip 2011, 08:00

Zresztą to tak jakbym napisał iż uzdrowienie zawsze dokonuje się gdy wierzymy, bo tego żądał zawsze Jezus gdy ktoś go prosił o łaskę. W biblii musiał uwierzyć każdy uzdrowiony, lecz gdy dotyczyło to osoby nieświadomej, wystarczyła wiara przyjaciół jak w wypadku paralityka.

Najbardziej zasadniczą tu sprawą będzie pojmowanie "łamania chleba" u protestantów i katolików a nie chrztu. Dla katolików i pewnych wyznań eucharystia stanowi centrum życia chrześcijańskiego i do niego dąży każdy chrześcijanin ochrzczony. Stąd te różnice gdyż rożni nas całkiem inna mentalność podejścia do wielu spraw.


"αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον" Gal 5,14
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 lip 2011, 16:22

Starokatolik pisze:Skąd mozesz wiedzieć? Skąd możesz mieć pewność że w takim domu byli wyłacznie dorośli? Przenosiłeś się w czasie?

A skąd możesz wiedzieć? Skąd możesz mieć pewność że były tam dzieci? Przenosiłeś się w czasie? Daj spokój z takimi tekstami, bo są nie na poziomie. Ponieważ Chrześcijanie chrzcili tylko dorosłych, tekst o tym, że chrzczono cały dom może tylko to oznaczać, że dorośli, którzy wyznali Chrystusa przyjmowali chrzest... Nie ma z tym problemu, a Ty i inni katolicy dodajesz nie wiadomo dlaczego nagle dzieci...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości