Czym jest Ewangelia?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 31 mar 2011, 11:56

Puritan pisze:Udowodnij. Jeśli już zaczynasz oskarżanie Washer'a, udowodnij, jeśli nie chcesz wyjść na kłamcę.



Jak można udowodnić subiektywne odczucie?
Washer sam mówi że w erze popularnego chrześcijaństwa (w kulturze Amerykańskiej) powstała nowa grupa, mająca problem "perfekcyjnego nawrócenia".

Tylko że to wynika z niezrozumienia kaznodziei, a nie z jego "specyficznego stylu"


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 31 mar 2011, 18:05

Iv pisze:Tylko że to wynika z niezrozumienia kaznodziei, a nie z jego "specyficznego stylu"


Nie zgadzam się z Tobą. Tu niema nic do rzeczy zrozumienie czy jego brak. Bardziej chodzi o przekaz emocjonalny- krzyk/lament/oskarżanie/płacz, który w niektórych wrażliwszych uderza i w rezultacie przynosi szkodę.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 31 mar 2011, 20:21

Norbi pisze:Bardziej chodzi o przekaz emocjonalny- krzyk/lament/oskarżanie/płacz, który w niektórych wrażliwszych uderza i w rezultacie przynosi szkodę.


Nie każdy ma zdolności aktorskie i potrafi emocje tłumić, tym bardziej gdy szczerze zdaje sobie sprawę co czeka nie zbawionych - nie dziwię mu się że płacze/krzyczy/lamentuje.
A to jeszcze bardziej gdy wierzy w wieczne męki, po wsze czasy.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 01 kwie 2011, 09:07

Iv pisze:
Norbi pisze:Bardziej chodzi o przekaz emocjonalny- krzyk/lament/oskarżanie/płacz, który w niektórych wrażliwszych uderza i w rezultacie przynosi szkodę.


Nie każdy ma zdolności aktorskie i potrafi emocje tłumić [...]


No widzisz, a mnie osobiście zdaje się, że te "emocje" Washera są właśnie grą aktorską i nawet zastanawiałem się na której uczelni teologicznej tego uczą :D

Iv pisze:[...]tym bardziej gdy szczerze zdaje sobie sprawę co czeka nie zbawionych - nie dziwię mu się że płacze/krzyczy/lamentuje.
A to jeszcze bardziej gdy wierzy w wieczne męki, po wsze czasy.


Eee... chodzi o to, że on to czasem do Kościoła adresuje. Ja cały czas piszę o Kościele, nie o świecie.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 01 kwie 2011, 09:12

ann_in_grace pisze:
Norbi pisze:mnie osobiście zdaje się, że te "emocje" Washera są właśnie grą aktorską

Mylisz sie, Norbi. Bardzo. Ale to moze wynika z powodu bariery jezykowej. Mam nadzieje.


Oczywiście, że mogę się mylić, piszę jak ja go czasem odbieram :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 kwie 2011, 11:38

Kazanie o Ewangelii Jezusa Chrystusa (wysoka jakość + lektor) - Paul Washer
http://www.youtube.com/watch?v=5wAwocri ... ideo_title

Zachęcam do wyświetlania w zborach i dzielenia się z niewierzącymi.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 13 kwie 2011, 06:33

Norbercie ile razy dziennie zastanawiasz sie nad tym w jaki sposób Jezus nas wyzwolił.
Nie wydaje mi sie zebys nigdy nie uronił łzy czytajac słowo Boze.
Gra aktorska... nie sadze,ale faktycznie kazdy moze zle odebrac kogos kto ewangelizuje pzrez sposób jaki to robi jakie słowa zwroty uzywa...Naszym nauczycielem jest Jezus pozostali moga byc omylni mimo iz sa jego nasladowcami,dla mnie sa niejako pomocą nie autorytetem w koncu całosc mamy w bibli a Duch swiety pomaga nam zrozumiec co tam jest zapisane.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 maja 2011, 18:16

mendrek pisze:Norbercie ile razy dziennie zastanawiasz sie nad tym w jaki sposób Jezus nas wyzwolił.


Szczerze Ci powiem, że nie zastanawiam się nad tym. Nie chcę zabrzmieć jakoś zarozumiale, ale ja wiem w jaki sposób Jezus nas wyzwolił.

mendrek pisze:Nie wydaje mi sie zebys nigdy nie uronił łzy czytajac słowo Boze.


Właściwie to jak sięgam pamięcią, nie zdarzyło mi się płakać czytając Biblię.

mendrek pisze:Naszym nauczycielem jest Jezus pozostali moga byc omylni mimo iz sa jego nasladowcami,dla mnie sa niejako pomocą nie autorytetem w koncu całosc mamy w bibli a Duch swiety pomaga nam zrozumiec co tam jest zapisane.


Dokładnie tak :)


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 21 lip 2011, 08:31

Mówiąć krócej ewangelia jest proroctwem o nadchodzacym królestwie Bozym i wyzwoleniu z grzechu i smierci za sprawa Chrystusa.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 25 lip 2011, 23:37

Kazanie dla ateistów / Sermon for Atheists (Paul Washer)
http://www.youtube.com/watch?v=DNuKEjXNZuo


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 19 lut 2012, 08:47

Puritan pisze:Stanowczo za dużo o Jezusie, o konieczności przynoszenia owoców wiary, o pokucie...
To się nie podoba wielu ludziom.


Celnie ! Ewangelia jest też nauką o pokoju :

Jan 14;27
'Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się trwoży serce wasze i niech się nie lęka.'
Jan. 16;33
'To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.'

Mk. 4;39
'I obudziwszy się (Jezus), zgromił wicher i rzekł do morza: Umilknij! Ucisz się! I ustał wicher, i nastała wielka cisza.'
Łuk. 1;76,79
'A ty, dziecię, prorokiem Najwyższego nazwane będziesz, bo poprzedzać będziesz Pana, aby przygotować drogi jego, ... by objawić się tym, którzy są w ciemności i siedzą w mrokach śmierci, aby skierować nogi nasze na drogę pokoju.'
Łuk. 19;38
'Mówiąc: Błogosławiony, który przychodzi jako król w imieniu Pańskim; na niebie pokój i chwała na wysokościach.'
Rzym. 5;1
'Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.'
Rzym. 14;17,19
'Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym. Dążmy więc do tego, co służy ku pokojowi i wzajemnemu zbudowaniu.'
Rzym. 8;6
'Albowiem zamysł ciała, to śmierć, a zamysł Ducha, to życie i pokój.'
1 Kor. 14;33a
'Albowiem Bóg nie jest Vogiem nieporządku, ale pokoju.'
Ef. 2;14
'Albowiem O jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni.'
Flp. 4;6-7
'Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach powierzcie prośby wasze w Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.'
Kol. 3;15
'A w sercach waszych niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też powołani jesteście w jednym ciele; a bądźcie wdzięczni.'
Hebr. 12;14
'Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcania, bez którego nikt nie ujrzy Pana.'


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 lut 2012, 09:07

[quote="Fedorowicz"]

Ewangelia jest też nauką o pokoju :[/quote]

Ten pokoj nie jest dla wszystkich:

(11) gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym.
(12) A to będzie dla was znakiem: Znajdziecie niemowlątko owinięte w pieluszki i położone w żłobie.
(13) I zaraz z aniołem zjawiło się mnóstwo wojsk niebieskich, chwalących Boga i mówiących:
(14) Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie.

(Ew. Łukasza 2:11-14, Biblia Warszawska)


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 19 lut 2012, 17:38

jj pisze:
Ten pokoj nie jest dla wszystkich:
..
(14) Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie.

(Ew. Łukasza 2:11-14, Biblia Warszawska)[/i]


To prawda.

Słowo "pokój” ma w języku polskim dwa znaczenia - stan wypływający z braku trosk i kłopotów (spokój) oraz stan braku wojny.

Pokój Boży to w chrześcijaństwie stan ponad przyrodzony , a więc jest to miłość, radość i nadzieja bez względu na wydarzenia, które dzieją się dookoła, ale bez udziału chrześcijan jak niesprawiedliwość, konflikty, przemoc, tortury, zabijanie..: „A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, będzie strzegł waszych serc i myśli” (Flp 4,7).



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości