Wolność w Chrystusie.

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wolność w Chrystusie.

Postautor: Lash » 03 kwie 2012, 00:08

Seria trzech kazań na temat łaski Chrystusa i wolności którą ofiaruje nam Pan.

Pierwsze kazanie jest na temat zbawiennej Łaski Boga i uwolnienia od Prawa:

http://www.youtube.com/watch?v=Kgu4UU7xKnc

Drugie kazanie mówi wolności od grzechu i jak pokonywać grzech:

http://www.youtube.com/watch?v=vJZs3KU9 ... ure=relmfu

Trzecie kazanie mówi o tym jak stać się użytecznym dla Boga i nie umieć rozpoznawać martwe uczynki:

http://www.youtube.com/watch?v=sVH-iepk ... SSk8y7kW4=

Dla mnie były dużą pomocą.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 kwie 2012, 09:24

Mnie się też bardzo podobały.

W drugim kazaniu zauważyłam tylko jeden błąd. Powiedział, że tylko ciało jest niezbawione. Wskazywał, że dusza jest zbawiona. Nie odniósł się do tego, więc trudno mi polemizować, bo nie wiem, co miał na myśli mówiąc "dusza". Jeżeli dusza to nasze emocje, myślenie, rozum to ona jest niezbawiona jeszcze.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 kwie 2012, 17:25

Małgorzata pisze:W drugim kazaniu zauważyłam tylko jeden błąd. Powiedział, że tylko ciało jest niezbawione. Wskazywał, że dusza jest zbawiona. Nie odniósł się do tego, więc trudno mi polemizować, bo nie wiem, co miał na myśli mówiąc "dusza". Jeżeli dusza to nasze emocje, myślenie, rozum to ona jest niezbawiona jeszcze.


Duch -> zbawiony
Dusza -> zbawiana
Ciało -> będzie zbawione


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 kwie 2012, 17:46

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:W drugim kazaniu zauważyłam tylko jeden błąd. Powiedział, że tylko ciało jest niezbawione. Wskazywał, że dusza jest zbawiona. Nie odniósł się do tego, więc trudno mi polemizować, bo nie wiem, co miał na myśli mówiąc "dusza". Jeżeli dusza to nasze emocje, myślenie, rozum to ona jest niezbawiona jeszcze.


Duch -> zbawiony
Dusza -> zbawiana
Ciało -> będzie zbawione


No zgadza się. Czyli potwierdzasz to, co napisałam?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 kwie 2012, 17:57

Małgorzata pisze:Mnie się też bardzo podobały.

W drugim kazaniu zauważyłam tylko jeden błąd. Powiedział, że tylko ciało jest niezbawione. Wskazywał, że dusza jest zbawiona. Nie odniósł się do tego, więc trudno mi polemizować, bo nie wiem, co miał na myśli mówiąc "dusza". Jeżeli dusza to nasze emocje, myślenie, rozum to ona jest niezbawiona jeszcze.

w który momencie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 kwie 2012, 18:00

Małgorzata pisze:
Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:W drugim kazaniu zauważyłam tylko jeden błąd. Powiedział, że tylko ciało jest niezbawione. Wskazywał, że dusza jest zbawiona. Nie odniósł się do tego, więc trudno mi polemizować, bo nie wiem, co miał na myśli mówiąc "dusza". Jeżeli dusza to nasze emocje, myślenie, rozum to ona jest niezbawiona jeszcze.


Duch -> zbawiony
Dusza -> zbawiana
Ciało -> będzie zbawione


No zgadza się. Czyli potwierdzasz to, co napisałam?


Jak najbardziej.


Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 03 kwie 2012, 18:02

Ekhem, coś tu mylicie moi drodzy: 1P 1:9 bp "gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz!"


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;
Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 kwie 2012, 18:11

Zaraz punkt karny dostanę, ale napiszę, że obejrzałem 1-szy wykład i podobał mi się!
A co do zbawienia ducha, duszy, ciała to zwrócę uwagę, że Biblia ukazuje zbawienie w 3-ch aspektach:
* przeszłym - uspawiedliwienie
* teraźniejszym - uświęcenie
* przyszłym - uwielbienie

Mam rację?

A teraz prawo Regulaminu niech zadziała bez łaskawości, he,he :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 kwie 2012, 18:16

znalazłem 26 minuta.
Dusza tu jako jako mieszkanie Ducha Św

Nie znam dokładnie jego teologii duszy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 kwie 2012, 18:17

Maciooj pisze:"gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz!"


Czyli zbawienie dusz jest dopiero celem do osiągnięcie, tak?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 kwie 2012, 18:19

Alkhilion pisze:
Maciooj pisze:"gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz!"


Czyli zbawienie dusz jest dopiero celem do osiągnięcie, tak?
i tak i nie.
jak dla mnie
Dusza jako umysł jest odnawiana = zbawiana
Jako ta cześć związana z duchem na pewno nie zaginie i juz jest zbawiona.
Ja mam dość skomplikowaną teologię duszy =gr psyche


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 kwie 2012, 18:20

Lash pisze:Dusza jako umysł jest odnawiana = zbawiana
Jako ta cześć związana z duchem na pewno nie zaginie i juz jest zbawiona.


Tak też napisałem :)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 kwie 2012, 18:21

Lash pisze:znalazłem 26 minuta.
Dusza tu jako jako mieszkanie Ducha Św

Nie znam dokładnie jego teologii duszy.


Oj, Lashu tyle się naszukałam, a gdy znalazlam, to Ty piszesz, ze masz :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 kwie 2012, 18:22

Jako ta cześć związana z duchem


To dusza się jakoś dzieli? Na tą , która nie ma związku z duchem i na tą, która ma z nim związek? Pierwsze słyszę.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 03 kwie 2012, 18:23

Zostanie wybawiona od drugiej śmierci ;) Dla mnie duch człowieka jest ożywiony: Kol 2:13 bg "I was, gdyście byli umarłymi w grzechach i nieobrzezce ciała waszego, wespół z nim ożywił, odpuściwszy wam wszystkie grzechy."


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;

Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości