Proroctwo 70 tygodni

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 paź 2014, 11:04

KAAN pisze:Katolicy też tak mówią, dlatego kościół


Dalej ciągniesz swoje chociaż nie wykazałeś nic co by na to wskazywało. Tak się nie postępuje. Jeżeli brak argumentów to schodzi na temat oceny kogoś. Dla mnie nie ma znaczenia czy daną teorię głosili adwentyści czy charyzmatycy.
Nie potrafisz tez na podstawie proroctw wyjaśnić domniemanej przerwy. Także bardzo słabiutko wyglądają wasze argumenty.

Może zamiast o teoriach porozmawiamy o tekście proroctwa?

Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.

1. Kto jest wspomnianym księciem?
2. Dlaczego proroctwo mówi o 483 latach skoro handel w Jerozolimie kwitł już za króla Artakserksesa.

Dan 9:26 - A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie.

3. Skąd się wzięła przerwa w proroctwie pomiędzy 69 i 70 tygodniem?

Może na razie wystarczy. :roll:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 paź 2014, 11:53

KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Skoro Paweł cytuje pisma, to nie będzie w tych cytatach zmieniał czasu, ani gramatyki!
Więc argument chybiony.
Proponuję abyś przeczytał jeszcze raz (kilka razy) fragment z Rz 11:25 i pomyśl w którym miejscu historii cały Izrael został zbawiony i kiedy cały Izrael przestał być bezbożny? Możesz pojechać do dzisiejszego Izraela i popytać jak traktują pana Jezusa ortodojsyjni Żydzi.

Nigdy nie twierdziłam, że cały Izrael odnosi się do każdego genetycznego potomka 12 praojców :) Wręcz przeciwnie! Resztka jest w moim rozumieniu TYM WŁAŚCIWYM DUCHOWYM IZRAELEM.

KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Zatem jeszcze raz: dla mnie oczywistym jest, że poganie wchodzą do Izraela i dlatego cały Izrael zostaje zbawiony, bo poganie, którzy uwierzyli dopełnili liczbę Izraelitów. Nigdy też żadnemu Izraelicie nie zostało zabronione się nawrócić dla dobra pogan, bo to jest równoznaczne z bredzeniem, że grzeszy się, aby łaska obfitowała....
Pan chciał, aby jego naród był kapłanami dla świata i niósł Ewangelię i tak się stało, tyle, że nie w rozumieniu ludzkim, więc "wieśniacy" się nie załapali, a myśleli, że są "uświęceni" (jak sam Bóg jest święty!) swoim odmierzaniem kopru i kminu....
Jeszcze raz wskaż gdzie jest ten zbawiony cały Izrael. Ja widzę, że bezbożność w Izraelu się szerzy co zostało też zauważone w "synagodze szatana"..


Bezbożność szerzy się dwojako: jedni przekraczają prawo ujmując z niego lub w ogóle go nie zachowując, inni dodając do prawa, tym samym nakładając na innych ciężary nie do uniesienia. I tak juz będzie do samego końca, bo właśnie koniec końców to moment, kiedy każdy się opowie po którejś z tych dwóch stron: albo przestrzeganie Prawa Bożego, albo manipulowanie przy nim.

KAAN pisze:Przeczytaj też jak będzie wyglądało odwracanie bezbożności od Izraela w Ap 7.

Czyli co: nasze dzieło ewangelizacyjne ma polegać na ankiecie wstępnej:
pytanie nr 1
Czy jesteś Żydem?
A. Tak
B. Nie
Rezultat: Jeśli odpowiedziałeś TAK, poczekaj na 7 rozdział Apokalipsy, bo nie do mnie należy głoszenie tobie Dobrej Nowiny. Mój Pan powiedział, że odwróci Waszą bezbożność na końcu czasów i będzie pieczętował wasze czoła swoją pieczęcią... Czy tak?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 paź 2014, 12:09

KAAN pisze:Krew Pańska to przejaw miłości Bożej, nowe przymierze to nie kolejne prawo, ale przymierze miłości Bożej we krwi Pańskiej:

I List do Koryntian 11:25 Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.


BOŻE PRAWO to również przejaw Bożej miłości. I z chwilą kiedy doskonalisz się w miłości Boga Żywego (przez poznawanie Ewangelii rośnie w Tobie uwielbienie dla Stwórcy), doskonalisz się w przestrzeganiu Jego Świętego Prawa i staje się to wykonalne, bo mieszka w Tobie Duch Święty, czyli właśnie Duch miłości.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 paź 2014, 12:25

Mnie nawet pierwsza cześć proroctwa wydaje się bardzo interesująca!

(24) Siedmdziesiąt tego dni zamierzono ludowi twemu i miastu twemu świętemu na zniesienie przestępstwa, i na zagładzenie grzechów i na oczyszczenie nieprawości, i na przywiedzienie sprawiedliwości wiecznej, i na zapieczętowanie widzenia i proroctwa, a na pomazanie Świętego świętych. (25)

24) Siedemdziesiąt tygodni jest postanowione, gdy chodzi o twój naród i twoje miasto święte, aby zakończyć nieprawość, położyć pieczęć na przestępstwie, odpuścić grzech, wprowadzić wieczną sprawiedliwość, opieczętować widzenie i proroka oraz namaścić Święte Świętych. (25)

(24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się, widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone. (25)

Już pierwsze słowa: - 70 tygodni wyznaczono twojemu ludowi - mówią wiele.
Tego wszystkiego dokonał Pan Jezus. Kiedy Święte świętych zostało namaszczone? Czyż PO RAZ PIERWSZY W DZIEJACH Duch nie spoczął na Człowieku i został na nim (zamieszkał w nim!) nad Jordanem, przy chrzcie Pana Jezusa, dokonało się realnie to, czego namaszczenie olejem było tylko cieniem... Jakich cudów wy jeszcze oczekujecie? Największy dar został ofiarowany ludzkości i nic tego nie przebije!


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 paź 2014, 15:52

Anmarivero
To dlaczego aby wejść do Królestwa nie wystarczy przestrzeganie zakonu Mojżeszowego tylko musisz stać się uczniem Królestwa? Skoro Chrystus poślubił z powrotem naród Izraelski to dlaczego jak to ukazała historia stan ich stał się gorszy niż przed zaślubinami?


Łuk 19:43 - Gdyż przyjdą na ciebie dni, że twoi nieprzyjaciele usypią wał wokół ciebie i otoczą, i ścisną cię zewsząd.
19:44 - I zrównają cię z ziemią i dzieci twoje w murach twoich wytępią, i nie pozostawią z ciebie kamienia na kamieniu, dlatego żeś nie poznało czasu nawiedzenia swego.

Tak to były zaślubiny w nowym przymierzu ale wiesz nikt nie wspomniał o tym, że mąż jest związany z żoną dopóki on żyje. Czy Izrael/Juda nie był związany prawem przez zakon Mojżeszowy? Rozumiesz? Tamten związek się rozpadł. Dlatego niezależnie czy ktoś jest poganinem, czy Izraelem, czy zna zakon, czy nie - może zawrzeć przymierze tylko w Chrystusie.

Rzym 11:1 - Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.


Mają łatwiej ponieważ znają pisma ale muszą wejść do nowego przymierza. Zgadza się?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 paź 2014, 17:36

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Katolicy też tak mówią, dlatego kościół
Dalej ciągniesz swoje chociaż nie wykazałeś nic co by na to wskazywało. Tak się nie postępuje. Jeżeli brak argumentów to schodzi na temat oceny kogoś. Dla mnie nie ma znaczenia czy daną teorię głosili adwentyści czy charyzmatycy.
Nie potrafisz tez na podstawie proroctw wyjaśnić domniemanej przerwy. Także bardzo słabiutko wyglądają wasze argumenty.
Przeciwnie wykazałem ci spójność pomiędzy proroctwami biblijnymi i przedstawianą przeze mnie eschatologią, a ty zaczynasz głosić herezje i straszyć ludzi Biblią, zeby przypadkiem samodzielnie nie czytali, w domyśle że mnie się pomieszało bo czytałem Biblię, czy to uczciwe z twojej strony? MOja uwaga miała ci uświadomić, że ludzie którzy tworzą własną teologię oddzielają wierzących od Biblii żeby przypadkiem nie odkryli że kręcą. Odwołują się do tradycji kościelnej usiłując ją postawić ponad Pismo. To nie jest dobry styl rozmowy jaki chcesz prowadzić.
Może zamiast o teoriach porozmawiamy o tekście proroctwa?
Proszę bardzo, rozmawiajmy.
Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.

1. Kto jest wspomnianym księciem?
2. Dlaczego proroctwo mówi o 483 latach skoro handel w Jerozolimie kwitł już za króla Artakserksesa.
Księciem jest oczywiście Pan Jezus, proroctwo nie zajmuje się handlem w Jerozolimie, ale dekretem o odbudowie Jeruzalemu w 455BC
Dan 9:26 - A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie.
3. Skąd się wzięła przerwa w proroctwie pomiędzy 69 i 70 tygodniem?
Bóg ją ustanowił, w tej przerwie działa Kościół, to czas łaski, czas w którym dopełnia się liczba pogan, którzy mają być zbawieni według Rz 11. Nie było jeszcze wielkiego ucisku, wszystkich plag opisanych w Mat 24, łuk 13, 1Tes 4,5, IITes 2, Ap 4n. I in.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 paź 2014, 17:49

Anmarivero pisze:
KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Skoro Paweł cytuje pisma, to nie będzie w tych cytatach zmieniał czasu, ani gramatyki!
Więc argument chybiony.
Proponuję abyś przeczytał jeszcze raz (kilka razy) fragment z Rz 11:25 i pomyśl w którym miejscu historii cały Izrael został zbawiony i kiedy cały Izrael przestał być bezbożny? Możesz pojechać do dzisiejszego Izraela i popytać jak traktują pana Jezusa ortodojsyjni Żydzi.

Nigdy nie twierdziłam, że cały Izrael odnosi się do każdego genetycznego potomka 12 praojców :) Wręcz przeciwnie! Resztka jest w moim rozumieniu TYM WŁAŚCIWYM DUCHOWYM IZRAELEM.
To tylko przypuszczenie, Biblia tego nie uczy, Paweł wyraźnie napisał, że odsunięcie bezbożności od Izraela nie nastąpiło w jego czasach i do dzisiaj nie zostało zrealizowane. Obietnice co do Izraela mają zostać zrealizowane ze względu na praojców, zbawienie wierzących nie jest ze względu na praojców, ale ze względu na krew Pańską, to całkowicie inna obietnica.
Bezbożność szerzy się dwojako: jedni przekraczają prawo ujmując z niego lub w ogóle go nie zachowując, inni dodając do prawa, tym samym nakładając na innych ciężary nie do uniesienia. I tak juz będzie do samego końca, bo właśnie koniec końców to moment, kiedy każdy się opowie po którejś z tych dwóch stron: albo przestrzeganie Prawa Bożego, albo manipulowanie przy nim.
Wierzących w Pana Jezusa nie obowiązuje prawo, ale łaska i miłość Boża, dlatego piszesz o rzeczach nieistniejących.
KAAN pisze:Przeczytaj też jak będzie wyglądało odwracanie bezbożności od Izraela w Ap 7.

Czyli co: nasze dzieło ewangelizacyjne ma polegać na ankiecie wstępnej:
pytanie nr 1
Czy jesteś Żydem?
A. Tak
B. Nie
Rezultat: Jeśli odpowiedziałeś TAK, poczekaj na 7 rozdział Apokalipsy, bo nie do mnie należy głoszenie tobie Dobrej Nowiny. Mój Pan powiedział, że odwróci Waszą bezbożność na końcu czasów i będzie pieczętował wasze czoła swoją pieczęcią... Czy tak?
Nasza ewangelizacja polega na głoszeniu: uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony. Każdy kto się nawróci przestaje być Żydem, Grekiem, wolnym, niewolnikiem, ale są jedno w Chrystusie, są Oblubienicą Baranka, Kościołem, którego głowa jest Pan Jezus. Przywrócenie Królestwa Izraelowi jest potrzebne do wypełnienia obietnic danych praojcom i udowodnieniu wszystkim że Bóg dochowuje wszystkich przymierzy i obietnic nawet wtedy gdy ludzka strona zawodzi. Dlatego to nie Izrael się nawróci, ale zostanie nawrócony w stosownym czasie, jego obecna bezbozność zostanie zabrana i zostaną zbawione wszystkie pokolenia Izraela. Stanie się to w czasie, kiedy na ziemi nie będzie Kościoła, wiary, pobożności tylko samo odstępstwo. Wtedy Bóg zadziała, w samym centrum wielkiego ucisku.

PS.
Słucham sobie teraz hymnów, piękne :)
Posłuchaj.
https://www.youtube.com/watch?v=3ed3Er7dUE0


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 paź 2014, 22:30

KAAN pisze: Obietnice co do Izraela mają zostać zrealizowane ze względu na praojców, zbawienie wierzących nie jest ze względu na praojców, ale ze względu na krew Pańską, to całkowicie inna obietnica.

Co pomogło Salomonowi, że miał ojca Dawida?
Do kogo Pan Jezus kierował te słowa: "Jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich"?
A ja mam pytanie na marginesie: "Coż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?"
KAAN pisze:Wierzących w Pana Jezusa nie obowiązuje prawo, ale łaska i miłość Boża, dlatego piszesz o rzeczach nieistniejących.

To zdanie obrazuje doskonale stan obecnego "chrześcijaństwa"....


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 09 paź 2014, 01:24

Biblia Gdańska (1632)

Mic 4:2 bg "(2) I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźcie, a wstąpmy na górę Pańską, to jest do domu Boga Jakóbowego, a będzie nas nauczał dróg swoich, i będziemy chodzili ścieszkami jego; bo zakon z Syonu wyjdzie, a słowo Pańskie z Jeruzalemu."
BLB

Biblia Poznańska (1974/75)

Mic 4:2 bp "(2) i ludy liczne przybędą mówiąc: "Chodźmy, wstąpmy na górę Jahwe i do Domu Boga Jakuba! Niech nas pouczy o drogach swoich, byśmy chodzili Jego ścieżkami!" Z Syjonu bowiem wyjdzie Prawo i słowo Jahwe z Jeruzalem."

Ależ oni wszyscy zacofani! Przecież krzyż położył kres zakonowi... po co zatem uczyć tego podczas Millenium?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 paź 2014, 09:13

Hebr 7:12 - Skoro bowiem zmienia się kapłaństwo, musi też nastąpić zmiana zakonu.

Jeżeli jesteś w zakonie Mojżesza to dalej jest kapłaństwo Lewitów i dalej musisz składać ofiary. Jeżeli nie zmieniło się prawo oczywiście.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 09 paź 2014, 09:37

Pan Jezus ze swoją krwią wszedł do świątyni i wstawia się za nami jako najwyższy kapłan po dziś dzień... Więc kto śmiałby złożyć w ofierze cielca znając Pana i Jego ofiarę?
Ale co się teraz dzieje? Wypełnia się prawo, gdyż przekroczenie niebiańskiej świątyni jest kontynuacją tego, co dokonało się na ziemi. Ja mam swojego najwyższego Kapłana dlatego o cielce martwić się nie muszę, są tacy którzy Go nie znają, lub odrzucają i obmyślają, jak to wznowią ofiary ze zwierząt kiedy 3 świątynia stanie... Ja do tego grona nie należę.

Jest też fragment w Biblii, który mówi o tym, że w ziemskiej świątyni Pan Jezus nie mógłby sprawować swojego kapłaństwa ze względu właśnie na Prawo i ustanowienia... ale skoro Prawo nie obowiązuje to dlaczego by tego nie mógł zrobić?

Nie tylko Prawo obowiązuje, ale także kalendarz! :mrgreen:
http://119ministries.com/end-of-days-se ... c-calendar


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 paź 2014, 11:16

Anmarivero pisze:
KAAN pisze: Obietnice co do Izraela mają zostać zrealizowane ze względu na praojców, zbawienie wierzących nie jest ze względu na praojców, ale ze względu na krew Pańską, to całkowicie inna obietnica.
Co pomogło Salomonowi, że miał ojca Dawida?
Do kogo Pan Jezus kierował te słowa: "Jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich"?
A ja mam pytanie na marginesie: "Coż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?"
Widzę że nadal nie rozumiesz o czym piszę, musisz rozróżniać czasy i proroctwa do nich przypisane; realizacja Bożych obietnic w stosunku do Izraela jest wbrew ludzkiemu postępowaniu i wbrew stanowi duchowemu Izraela. Spełnienie obietnic dotyczy czasu totalnego odstępstwa, czasu sądu, wielkiego ucisku, nie działa dzisiaj. Chrześcijaństwu zadano wielką krzywdę kiedy wmówiono wierzącym że wszystko co w Biblii dotyczy bezpośrednio Kościoła i że Izrael na dobre przestał istnieć w Bożym sercu. Bóg nie porzuca tych których wybrał, dotyczy to Izraela i Kościoła z osobna.
W dzisiejszym świecie nie ma podziału na wierzącego Izraela i wierzących z pogan, jest jeden Kościół, jeszcze raz piszę, nawrócony Izraelita przestaje być w nardzie wybranym, a jest w Kościele gdzie nie rozróżnia się nacji.
Przyjdzie jednak czas, kiedy Kościół zostanie zabrany z ziemi, razem z nim odejdzie Duch Święty, którego świątynią są wszyscy wierzący, bezprawie i zło osiągną swoją kulminację i wtedy nastąpi ingerencja Boża, i wtedy cały Izrael zostanie zbawiony wbrew wszystkim i na świadectwo mocy Bożej, który może zamienic serce kamienne na mięsiste:
Ez 11:16 Dlatego mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Chociaż zapędziłem ich daleko między narody i rozproszyłem ich po krajach, jednak byłem dla nich na krótki czas świątynią w krajach, do których przybyli.
17 Dlatego mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Zbiorę was spośród ludów i zgromadzę was z krajów, po których was rozproszyłem, i dam wam ziemię izraelską.
18 A gdy wrócą tam i usuną z niej wszystkie jej ohydy i wszystkie jej obrzydliwości,
19 Wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste,


I Pan odwróci bezbożność od Jakuba, nawróca się i bedą wielbić swojego Boga Wybawiciela, stanie się, że Pan stanie na górze z której poszedł do nieba, która wobec jego majestatu rozpadnie się i powstałą doliną uciekać będzie Izrael przed prześladowaniem w kierunku Zbawiciela, którego przebodli, przekonają się kogo przybili do krzyża - swojego Zbawiciela.

Księga Zachariasza 12:10 Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.

Zach 14:3 Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy.
4 Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe.
5 Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci.

Wiesz kto to sa wszyscy święci? To my, zbawieni z łaski, będziemy z Panem bo obiecał że zawsze z nim będziemy. Kiedy Izrael będzie zbawiany my bedziemy w orszaku Króla królów.
Anmarivero pisze:
KAAN pisze:Wierzących w Pana Jezusa nie obowiązuje prawo, ale łaska i miłość Boża, dlatego piszesz o rzeczach nieistniejących.
To zdanie obrazuje doskonale stan obecnego "chrześcijaństwa"....
W rzeczy samej, takie jest obecne chrześcijaństwo nastawione na emocje, i przestrzeganie prawa, które sami tworzą, a zapominają o łasce Pańskiej i wolności w Chrystusie. Nie czekają już z utęsknieniem na przyjście Pańskie, ale czekają na sąd. Nie pozdrawiają się z radością oczekiwania pozdrowieniem marana tha (przyjdzie wkrótce), ale modlą się w trwodze i wołają ciągle "...bądź miłościw mnie grzesznemu.." bo nie mają pełnej radości i nadziei. Zabił tą nadzieję katolicyzm i jego augustiańska nauka którą odziedziczyli prawie wszyscy protestanci i ewangeliczni chrześcijanie.

Pomyśl w spokoju nad tym co napisałem, bez zbędnych emocji i na nowo poznaj Boga w jego Słowie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 paź 2014, 11:30

Anmarivero pisze:Biblia Gdańska (1632)

Mic 4:2 bg "(2) I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźcie, a wstąpmy na górę Pańską, to jest do domu Boga Jakóbowego, a będzie nas nauczał dróg swoich, i będziemy chodzili ścieszkami jego; bo zakon z Syonu wyjdzie, a słowo Pańskie z Jeruzalemu."
BLB

Biblia Poznańska (1974/75)

Mic 4:2 bp "(2) i ludy liczne przybędą mówiąc: "Chodźmy, wstąpmy na górę Jahwe i do Domu Boga Jakuba! Niech nas pouczy o drogach swoich, byśmy chodzili Jego ścieżkami!" Z Syjonu bowiem wyjdzie Prawo i słowo Jahwe z Jeruzalem."

Ależ oni wszyscy zacofani! Przecież krzyż położył kres zakonowi... po co zatem uczyć tego podczas Millenium?
Wiesz dlaczego widzisz niekonsekwencję w tekście proroctwa? Ponieważ nie umiesz umieścić wydarzeń tam opisanych w kontekście czasowym i tego co się wydarzy wczesniej. Czy było kiedyś takie wydarzenie o jakim czytamy w proroctwie? Nie! Ponieważ to wydarzy się po sadzie nad ziemią, pozostaną tylko ci, którzy zostali zachowani od śmierci w wielkim ucisku, będą szukać Boga i pójdą w kierunku Jeruzalem, bo zobaczą gdzie jest Prawo i Słowo. To będzie inny czas niż dzisiaj, czas łaski się skończy, a po sądzie nastanie Królestwo ze swoim prawem i Słowem.

Księga Zachariasza 8:23 Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg.

To nastąpi, marana tha.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 paź 2014, 11:44

Anmarivero pisze:Nie tylko Prawo obowiązuje, ale także kalendarz!
Tylko tych co są pod zakonem, tych co są pod laską zakon nie obowiązuje ani kalendarz:

Gal 4:9 Teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie?
10 Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata!


Czemu nawołujesz do zawracania do nędznych żywiołów? Poznaj Boga w jego łasce i bądź wolna z Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 paź 2014, 12:39

Anmarivero pisze:Biblia Gdańska (1632)

Mic 4:2 bg "(2) I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźcie, a wstąpmy na górę Pańską, to jest do domu Boga Jakóbowego, a będzie nas nauczał dróg swoich, i będziemy chodzili ścieszkami jego; bo zakon z Syonu wyjdzie, a słowo Pańskie z Jeruzalemu."
BLB

Ależ oni wszyscy zacofani! Przecież krzyż położył kres zakonowi... po co zatem uczyć tego podczas Millenium?


To jest o Chrystusie

Mich 4:1 - I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążać.

Mich 5:3 - Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. Wtedy będą mieszkać w spokoju, gdyż jego moc będzie sięgać aż po krańce ziemi.

Rozsądza sprawy wielu narodów a ludzie siedzą sobie każdy pod swoim szczepem winnym. Proste.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości