Rychłe przyjście Mesjasza?

Jak się to wszystko skończy ....
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Rychłe przyjście Mesjasza?

Postautor: Puritan » 12 sty 2014, 13:13

Według znamienitego rabina żydowskiego Yitzhaka Kaduri Mesjasz miał przyjść niebawem po śmierci Ariela Sharona. Co ciekawe, rabin ten zapisał dosyć enigmatyczne zdanie, które nakazał odczytać po jego śmierci: ירים העם ויוכיח שדברו ותורתו עומדים - pierwsze litery ze słów tego zdania składają się na imię Yehoshua (Jezus). Oznaczałoby to, że Jezus ma się niebawem objawić światu - ponieważ wczoraj zmarł były premier Izraela. Napisałem kilka myśli na ten temat na swoim blogu: http://purytanin.wordpress.com/2013/06/ ... a-sharona/
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 13:24 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rychłe przyjście Mesjasza?

Postautor: Małgorzata » 12 sty 2014, 13:24

Puritan pisze:Według znamienitego rabina żydowskiego Yitzhaka Kaduri Mesjasz miał przyjść niebawem po śmierci Ariela Sharona. Co ciekawe, rabin ten zapisał dosyć enigmatyczne zdanie, które nakazał odczytać po jego śmierci: ירים העם ויוכיח שדברו ותורתו עומדים - pierwsze litery ze słów tego zdania składają się na imię Yehoshua (Jezus). Oznaczałoby to, że Jezus ma się niebawem objawić światu - ponieważ wczoraj zmarł były prezydent Izraela. Napisałem kilka myśli na ten temat na swoim blogu: http://purytanin.wordpress.com/2013/06/ ... a-sharona/

Chciałam tez o tym wspomnieć :D
Należy pamiętać jednak o tym, ze nim przyjdzie Jezus, ma najpierw objawić się syn zatracenia.
II List do Tesaloniczan 2:3 "Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia".
Żydzi w nim mogą upatrywać Mesjasza, ale mam nadzieję, ze chrześcijanie nie dadzą się zwieść.
Puritan, dopiero po chwili przeczytałam na twoim blogu, że wspomniałeś też o synu zatracenia :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 12 sty 2014, 15:05

To na pewno nie będzie prawdziwy Jezus. W podanym przez Małgorzatę fragmencie jasno wynika, że najpierw objawi się antychryst.

Niewykluczone, że już niedługo zacznie się dziać coś bardzo złego.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 sty 2014, 20:31

Puritan pisze:ירים העם ויוכיח שדברו ותורתו עומדים - pierwsze litery ze słów tego zdania składają się na imię Yehoshua


Gdzie jest napisane "Yehoshua"?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 sty 2014, 13:43

Adalbertus pisze:
Puritan pisze:ירים העם ויוכיח שדברו ותורתו עומדים - pierwsze litery ze słów tego zdania składają się na imię Yehoshua


Gdzie jest napisane "Yehoshua"?

Transkrypcja: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim
Tłumaczenie: "Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne"
Pierwsze litery słów: "yud", "hey","vav", "shin" "vav" , "ayin"
Akronim utworzony z tych liter: Yehoshua


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 13 sty 2014, 16:22

Dzięki.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 sty 2014, 14:00

Prawdopodobnie codziennie ktoś uzmysławia sobie, że Jezus jest tym obiecanym Mesjaszem. Przyjście Pana jest też na pewno bliższe niż było w momencie naszego nawrócenia więc nie rozumiem gdzie jet tu jakiś związek w wydarzeniami eschatologicznymi. Takim znakiem mogło by być np. masowe nawracania się Izraela. Rzym 11:26


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sty 2014, 16:06

Chcę wierzyć pisze:Prawdopodobnie codziennie ktoś uzmysławia sobie, że Jezus jest tym obiecanym Mesjaszem. Przyjście Pana jest też na pewno bliższe niż było w momencie naszego nawrócenia więc nie rozumiem gdzie jet tu jakiś związek w wydarzeniami eschatologicznymi. Takim znakiem mogło by być np. masowe nawracania się Izraela. Rzym 11:26

Masowe nawracanie się Żydów nastąpi wtedy, gdy uświadomią sobie, ze to nie Mesjasz nadszedł, tylko syn zatracenia. Żydzi nie znają NT i nie wiedzą, jaka będzie kolejność zdarzeń, dlatego osobę, która ogłosi pokój, tolerancję, miłość okrzykną Mesjaszem. Po pewnym czasie dopiero ochłoną i wtedy nawrócą się.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 sty 2014, 20:10

Oprócz bestii będzie jeszcze fałszywy prorok, który będzie jak Goebbels dla Hitlera. Bestia będzie czynić fałszywe cuda, a prorok będzie kłamcą, który będzie mamił ludzi i przetrze drogę bestii. Jedno i drugie będzie miało moc od diabła. Ale szatan i tak tej wojny nie wygra i Bóg go ukarze razem z tą dwójką popleczników diabła. Myślę, że bestii trzeba będzie szukać wśród ludzi wpływowych, chociaż szatan zwykłą, niepozorną osobę też potrafi wywindować. Ważne, aby była podła i bezwzględna. Pod płaszczykiem pokoju będzie rozszerzał swoje panowanie. Nie chciałabym tego dożyć. To chyba będą masakryczne czasy.
Nie wszyscy Żydzi nie znają Ewangelii. Są Żydzi Mesjańscy i oni wierzą, że Pan Jezus to Syn Boży.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sty 2014, 22:01

Grażyna pisze:Są Żydzi Mesjańscy i oni wierzą, że Pan Jezus to Syn Boży.

To chrześcijanie. Nie o takich mówiłam.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 sty 2014, 15:45

Małgorzata pisze:
Chcę wierzyć pisze:Prawdopodobnie codziennie ktoś uzmysławia sobie, że Jezus jest tym obiecanym Mesjaszem. Przyjście Pana jest też na pewno bliższe niż było w momencie naszego nawrócenia więc nie rozumiem gdzie jet tu jakiś związek w wydarzeniami eschatologicznymi. Takim znakiem mogło by być np. masowe nawracania się Izraela. Rzym 11:26

Masowe nawracanie się Żydów nastąpi wtedy, gdy uświadomią sobie, ze to nie Mesjasz nadszedł, tylko syn zatracenia. Żydzi nie znają NT i nie wiedzą, jaka będzie kolejność zdarzeń, dlatego osobę, która ogłosi pokój, tolerancję, miłość okrzykną Mesjaszem. Po pewnym czasie dopiero ochłoną i wtedy nawrócą się.


Aż pozwolę sobie zacytować ten fragment

Rzym 11:25 - A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
11:26 - i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 29 cze 2014, 17:13

"Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przyjdzie" póki co Jezus nie przyszedł powtórnie przez ostatnie 2000 lat. Tu raczej chodzi o to, żeby czuwać, bo nie wiemy kiedy umrzemy.
Co by nie wpaść w "grzechy sprowadzające śmierć". Zanim nastąpi paruzja musi się pojawić antychryst.



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości