Mike Bickle,John Paul Jackson,Pochwycenie,Religia czy nie?

Jak się to wszystko skończy ....
Bartek231
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2014, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Mike Bickle,John Paul Jackson,Pochwycenie,Religia czy nie?

Postautor: Bartek231 » 21 mar 2014, 12:02

Witajcie ostatnio przezywam bardzo trudny okres w życiu nerwica lękowa i objawy depresji.Do tego oddalam się od KK nie podoba mi się ich doktryna,zwyczaje,tradycja itd...
Przez chwile zaangażowałem się do Biblijnych Chrześcijan ale oni we wszystkim widzą spisek i teorie spiskowe nie podoba mi się to, o to ich forum i kanal na youtube:

http://forum-chrzescijan.pl/

http://www.youtube.com/channel/UCZOhFoU ... rid&view=0

Chciałbym być w jakiejś wspólnocie tylko mam takie kryteria i nie wiem czy jakiś będzie dobry dla mnie nie wiem co robić.Naj bardziej podoba mi się Kosciół Zielonoświątkowy tylko on naucza o Pochwyceniu Kościoła a te pochwycenie nurtuje mnie od paru miesięcy czy ono jest Biblijne czy nie jest jak to ktoś napisał wymyślone przez heretyków?Bo jak wiemy nauka o Pochwyceniu zaczęła się od fałszywego widzenia nie jakiej Mary Mc Donald chyba tak się nazywała więc jak jest?Bedzie miało miejsce Pochwycenie?
Teraz pytanie dotyczące KK skoro on jest zły to czemu są objawienia Maryjne,cuda,stygmaty,objawienia jak np. Faustyna Kowalska są fałszywe?
Ostatnio te wydarzenia są teraźniejsze zainteresowałem się Adwentystami nawet przez chwile myślałem że do nich dołączę ale poczytałem trochę o nich a szczególnie o Ellen White i zrozumiałem że to fałszywa religia.
Mam pytanie czy Kosciół Ewangelicki wierzy w Pochwycenie Kościoła bo z tym wiąże się mój największy problem ponieważ
Kosciól Zielonoświatkowy do którego chcę należeć wierzy w Pochwycenie Kosciola a- prorok John Paul Jackson który chyba jest Ewangelikiem wierze ze widzi przyszłość nic nie mówi o pochwyceniu i dlatego pytam czy Ewangelicy wierzą w Pochwycenie.Z tego co wiem Mike Bickle jest ewangelikiem i wierzy w Pochwycenie.
Znam 2 panów chyba we dwoje są ewangelikami i opowiadają o porwaniu komu bardziej wierzycie?

http://www.youtube.com/watch?v=4ku4fCmaoyo-Patrick Heron

http://www.youtube.com/watch?v=KQCNhq_H8fo-Mike Bickle

Błagam o pomoc pomóżcie mi chcę wrócić do Jezusa.Błagam.
Pozdrawiam.


Bartek.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 21 mar 2014, 13:09

Czy porwanie i pochwycenie to nie to samo? Chyba każdy wierzący wierzy w pochwycenie Kościoła.

(14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 mar 2014, 13:46

Za dużo moim zdaniem skupiasz się na tym co będzie a nie tym co jest, czyli na codziennym życiu z Chrystusem ,relacjach z braćmi i czytaniu Biblii. Ludzie mają takie przekonania co do dni ostatecznych czy inne ale dużo osób to traktuje jako ciekawostkę, dodatek a życiem musi być Ewangelia. Owszem są książki i materiały dostępne w internecie i każdy ma 100 argumentów ale w kościele się nie wiele na tematy naucza ponieważ każdy chyba zdaje sobie sprawę że prorocy widzieli pewien fragment. To znaczy apostołowie a nie ci prorocy którzy są teraz.
Zdaję sobie sprawę że takie filmy jak "Złodziej w nocy" czy "Left Behind" są w dużej mierze oparte na fikcji nie mówiąc nawet już o straszeniu ludzi czipami z kodem 666. I teraz mam uważać innych co mają odmienny pogląd za zwiedzionych, czy jak skoro jeszcze do niedawna sam pewnie bym słuchał z zapartym tchem?

Moja rada. Nie słuchaj co ma ten albo tamten prorok czy nauczyciel do powiedzenia. Takie czasy. Mamy być pokorni ale nie naiwni.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 mar 2014, 14:34

Bartek231 pisze:Bo jak wiemy nauka o Pochwyceniu zaczęła się od fałszywego widzenia nie jakiej Mary Mc Donald


O pochwyceniu jest w Biblii.

Kwestia pochwycenie czy nie akurat nie jest fundamentalna.
Czy ty już należysz do owczarni Jezusa? Czy narodziłeś się na nowo - z Ducha Świętego?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Bartek231
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2014, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek231 » 21 mar 2014, 18:00

Czyli dobrze rozumiem że Pochwycenie jest jak najbardziej Biblijną nauką tak?
Nie napisaliście mi czy Kosciół Ewangelicki wierzy w Pochwycenie?Wszystkie denominacje protestanckie w Pochwycenie wierzą?
Byłbym wam bardzo wdzięczny gdybyście sprawdzili czy ten John Paul Jackson i Mike Bickle sa ewangelikami i napiszcie mi czy ewangelicy wierzą w pochwycenie.
Małgorzata jeszcze nie jestem narodzony na nowo.


Bartek.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 mar 2014, 18:29

Bartek231, pochwycenie oraz inne koncepcje millenarystyczne nie zaliczają się do eschatologii ewangelickiej, a ww. panowie nie są ewangelikami, lecz wyznawcami jednego z odłamów ewangelikalnego protestantyzmu.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 mar 2014, 21:33

Bartek231 pisze:Wszystkie denominacje protestanckie w Pochwycenie wierzą?


Pochwycenie to spotkanie z Panem. Natomiast wszystkie koncepcje wydarzeń końca które poniekąd powstały na podstawie proroctw raczej nie stanowią oficjalnej nauki kościoła. To są raczej grupy sympatyków którzy poprzez takie czy inne oddziaływanie starają się popierać jakieś nauczanie.
Jeżeli natomiast kościół ma tylko tyle do powiedzenia co usłyszy od teleewangelistów i proroków zza oceanu albo ludzi promujących swoje książki to marnie to widzę.
Tak jak nie szata zdobi chrześcijanina tak nie oczekuj, że będziesz miał od razu właściwe zrozumienie proroctw. Wiedza na temat pochwycenia i wydarzeń z tym związanym nie czyni z nikogo chrześcijanina albo super chrześcijanina.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 05 maja 2014, 16:50

Bartek- proponuję te nauczania na temat pochwycenia i nie tylko:
http://www.ulicaprosta.net/new/multimed ... cy-prostej

i dla Ciebie, tak osobno:
http://www.ulicaprosta.net/new/multimed ... staw-wiary
Pozdrawiam serdecznie :)



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości