Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 26 paź 2016, 11:42

2tm31617 pisze:Chcesz powiedzieć że przemów Jezusa do uczniów o znakach które mowil nie dotyczy chrześcijan?
Nie, to są mowy do Izraela, przed krzyżem nie ma wiele na temat Kościoła, kiedy Pan Jezus naucza nie naucza Kościoła wprost, bo go jeszcze nie ma, naucza żydów, Izrael. Pan Jezus przyszedł do swoich, ale swoi go nie przyjęli, odrzucili go i przybili do krzyża.

J1:10 Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
11 Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
12 Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,

Pan Jezus jest obiecanym mesjaszem dla Izraela, a Kościół istnieje z powodu odrzucenia przez Izrael swojego Zbawiciela. To był oczywiście Boży plan, Bóg wiedział że Izrael się zbuntuje.
Zauważ że Ci męczennicy sprzed rzekomego pochwycenia sa przed majestatem Pana, nie są gdzieś zakopani w ziemi i czekają na lepszy czas, na zmartwychwstanie.
To nie jest prawda, oni przychodzą z wielkiego ucisku:

13 I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
Bo pochwycenie jest jednorazowe a nie przez 3,5 roku
prawda.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 26 paź 2016, 13:40

To skoro całe nauki były dla Żydów, nas pogan obowiązuje tylko uwierzyć i być świadkami Chrystusa, czyli chrześcijanami, by zostać pochwyconymi.

Ale nadal nie widać pochwycenia w Biblii. Wszystkie cytaty które prezentujesz nie robią obrazu pochwycenia. Jak nie rozryszujesz tego na osi czasu Wielkiego Ucisku uwzględniając:
Obietnice dla pogan i dla Zydow, że znakami dla obu grup
Czasze, trąby i plagi, oraz zapieczetowane ksiegi
Wytłumaczenie gniewu Bożego i okresy ich wylania
Działalność (trójcy) antychrysta, proroków i pochwycenia na przestrzeni drugiej czesci WU męczenników ( akt niejednorazowy - oni stale przychodzą do nieba)

To nikt widać tu nie kupi tej wersji. Obawiam się, że gdy zaczniesz robisz ten rysunek będziesz musiał się poddać i dojść do wniosku że nie ma przed-pochwycenia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 26 paź 2016, 15:44

2tm31617 pisze:To skoro całe nauki były dla Żydów, nas pogan obowiązuje tylko uwierzyć i być świadkami Chrystusa, czyli chrześcijanami, by zostać pochwyconymi..
Były skierowane do Żydów i ich dotyczyły, ale oczywiście są one dla Kościoła także dla nas, abyśmy mieli większą radość zbawienia. Tak wierzyć, być świadkiem Pana Jezusa i oczekiwać przyjścia Pańskiego.
Ale nadal nie widać pochwycenia w Biblii. Wszystkie cytaty które prezentujesz nie robią obrazu pochwycenia.
Oczywiście że widać pochwycenie w Biblii i wielki ucisk i obietnice dla Izraela, królowanie dla Kościoła, sąd nad narodami, działalność antychrysta i siedem lat wielkiego ucisku bez Kościoła.
Jak nie rozryszujesz tego na osi czasu Wielkiego Ucisku uwzględniając:
Obietnice dla pogan i dla Zydow, że znakami dla obu grup
Czasze, trąby i plagi, oraz zapieczetowane ksiegi
Wytłumaczenie gniewu Bożego i okresy ich wylania
Działalność (trójcy) antychrysta, proroków i pochwycenia na przestrzeni drugiej czesci WU męczenników ( akt niejednorazowy - oni stale przychodzą do nieba)
To nikt widać tu nie kupi tej wersji.
Szantażysta :) .
A tak na poważnie to nie chce niczego sprzedawać, jeśli ktoś nie rozumie (nie chce zrozumieć), to nie ma sensu się przkomarzać. To jest tak samo jak ze zbawieniem z uczynków; Biblia wyraźnie uczy o zbawieniu z wiary ale dla katolików uczynki i zapracowywyanie sobie na zbawienie są tak ważne
że nic nie jest w stanie ich przekonać, i będą przekręcać znaczenie Słowa żeby wyszło na ich wolę.
Wy
Obawiam się, że gdy zaczniesz robisz ten rysunek będziesz musiał się poddać i dojść do wniosku że nie ma przed-pochwycenia.
Sądzę ze bardzo mało mnie znasz :) , ja ten temat wykładam od czasu do czasu na szkole biblijnej, w zborze i na studium biblijnym, studiowałem ten temat już od ponad 25 lat i widzę go w Biblii jako jeden z ważniejszych i piękniejszych obrazów miłości Pana Jezusa do Kościoła i obraz niezawodności obietnic Bożych. Wykresy sa dostępne w internecie, a ja ze swej strony polecam ci przeczytanie kilku książek brata Henryka Turkanika opowiadających o tym temacie z różnych punktów widzenia: "Księga Objawienia", " Księga Daniela", "Powtórne Przyjście Chrystusa". Te i inne książki brata Henryka zostały wydane przez wydawnictwo AREOPAG.
Aby ułożyć sobie całą układankę eschatologii trzeba znać wiele proroctw biblijnych i przede wszystkim trzeba chcieć dojrzeć ten doskonały obraz Bożych planów.
Jak masz możliwość bycia w Krakowie w listopadzie, to 19.11 bedę wykładał w szkole biblijnej w zborze baptystycznym przy ul Zacisze, blisko dworca głównego o biblijnym obrazie małżeństwa. To także jeden z piękniejszych obrazów biblijnych dotyczących Chrystusa i Kościoła. Zapraszam :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 26 paź 2016, 17:15

Dziękuję. To miło z Twojej strony. Nie mogę przyjechać.
Jestem po lekturze Turkanika i niestety jego książka na podstawie trzech wersety jakie były już w tym temacie postawiła za dogmat pochwycenie, w zasadzie bez większych wyjasnien, a dopiero potem do tego stanowiska dopasowywal Objawienie. Osobiście po lekturze czuje się zawiedziony, nawet oszukany.
Jakie wykłady a przede wszystkim rysunki obrazujace z pełnym opisem polecasz z sieci? bo na prawdę chciałbym zobaczyć to czego nie widzę jak dotąd.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: christianinroman » 26 paź 2016, 19:40

Dokładnie KAAN to co piszesz, to wypisz i wymaluj Krzysztof Dubis. Skoro wybrani przez Boga to Żydzi, więc nas z pogan żadna obietnica i nauka nie dotyczy. Ja jakoś inaczej czytam Nowy Testament, nie tak jak świadkowie Jehowy twierdzący, że nie są wybrani do życia w Królestwie niebieskim i inni ewangeliczni wierzący twierdzący, że my chrześcijanie z pogan nie należymy do narodu wybranego. Biblia aktualna jest do dzisiaj, nie zakończyła się w I wieku n.e. i to czytam w listach i nauce Pana jest do mnie napisane, a nie tylko do Żydów. Takie miejsca NT jak 2 do Koryntian 6.14-18; 1 Piotra 2.6-10; list do Rzymian 8.28-34; ewangelia według Mateusza 24.27-31 odczytuję o zapewnieniu mnie , że jestem przez Boga wybrany do Królestwa Bożego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 26 paź 2016, 20:37

2tm31617 pisze:Jestem po lekturze Turkanika i niestety jego książka na podstawie trzech wersety jakie były już w tym temacie postawiła za dogmat pochwycenie, w zasadzie bez większych wyjasnien, a dopiero potem do tego stanowiska dopasowywal Objawienie. .
Znam te książki i radzę ci przeczytać dokładniej, musiałeś ominąć wiele lub nie zauważyć, nie jest prawdą to co piszesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 26 paź 2016, 20:38

christianinroman pisze:Dokładnie KAAN to co piszesz, to wypisz i wymaluj Krzysztof Dubis.
Może zna prawdę zapisaną w Biblii, dlatego wierzymy w to samo, na świecie jest setki tysięcy jeśłi nie miliony ludzi, którzy tak samo wierzą jak ja i Dubis.
Skoro wybrani przez Boga to Żydzi, więc nas z pogan żadna obietnica i nauka nie dotyczy.
Tak, mnóstwo obietnic jest tylko dla Izraela a nie dla Kościoła, który ma inne błogosławieństwa nie dotyczące Izraela.
Ja jakoś inaczej czytam Nowy Testament..... że my chrześcijanie z pogan nie należymy do narodu wybranego.
Kościół to nie naród wybrany, to Oblubienica Pana Jezusa. Izrael nie jest oblubienicą.
Biblia aktualna jest do dzisiaj, nie zakończyła się w I wieku n.e. i to czytam w listach i nauce Pana jest do mnie napisane, a nie tylko do Żydów.
Do ciebie, ale niekoniecznie o tobie i ciebie dotyczy, trzeba czytać Biblią zgodnie z tym co Duch Święty tam umieścił a nie zgodnie z tradycją kościelną.
Takie miejsca NT jak 2 do Koryntian 6.14-18; 1 Piotra 2.6-10; list do Rzymian 8.28-34; ewangelia według Mateusza 24.27-31 odczytuję o zapewnieniu mnie , że jestem przez Boga wybrany do Królestwa Bożego.
O ile pierwsze trzy fragmenty są rzeczywiście o Kościele to Mat 24:27-31 to Izrael a nie Kościół.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 26 paź 2016, 22:22

Jeśli tylko za sprawą Ducha Swietego można być zbawiony to nie ma szans by po pochwyceniu (i ustąpieniu DŚ) doszło do jakiegokolwiek nowonarodzenia. Robisz sobie nadzieję KAAN...

Krok po kroku coraz mniej wierzę w pochwycenie przed WU. Nie umiesz tego obronić. Aczkolwiek jest mały punkt który nie daje mi spokoju
70 tydzień z proroctwa Daniela.
Może na tym ostatnim tygodniu mógłbyś od nowa redagowac przed-pochwycenie?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Adalbertus » 27 paź 2016, 00:16

2tm31617 pisze:postawiła za dogmat pochwycenie

Nie wiedziałem, że to dogmat.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 27 paź 2016, 09:16

2tm31617 pisze:Jeśli tylko za sprawą Ducha Swietego można być zbawiony to nie ma szans by po pochwyceniu (i ustąpieniu DŚ) doszło do jakiegokolwiek nowonarodzenia. Robisz sobie nadzieję KAAN...
Duch Święty będzie działal i wtedy, ale na sposób starotestamentowy, zanim Duch Święty zstąpił na Kościół w dniu pięćdziesiątnicy. Nie masz nadziei, może będziesz musiał przejść przez ucisk? Czy oczekujesz przyjścia Pana? Czy może oczekujesz na wielki ucisk?

Krok po kroku coraz mniej wierzę w pochwycenie przed WU. Nie umiesz tego obronić. Aczkolwiek jest mały punkt który nie daje mi spokoju
70 tydzień z proroctwa Daniela.
Nie wierz, twoja sprawa, obronić umiem i napisałem ci wiele korekt do twojego rozumienia wersetów biblijnych oraz proroctw starotestamentowych. POkaż mi w Apokalipsie gdzie jest mowa o Kościele i w jakich okolicznościach. Moze w ten sposób zmuszę cię do własciwego myślenia :)
Może na tym ostatnim tygodniu mógłbyś od nowa redagowac przed-pochwycenie?
Księga Daniela nie mówi o porwaniu Kościoła, ale daje podstawy do ułożenia pewnych wydarzeń we właściwym porządku. 70 tygodni Daniela opisuje pierwsze przyjście Zbawiciela, tylko 9:27 mówi o wielkim ucisku oraz zakończenie księgi. Potem od 11:36 jest opis działalności antychrysta. 12:1-2 Obejmuje czas ponad tysiąca lat pokazują tylko punkty historii. Końcówka księgi Daniela mówi o trwaniu czasu wielkiego ucisku - 7 lat i kluczowych wydarzeniach które zamykają poszczeólne okresy działalności antychrysta i potem przyjścia Pana.
Kup sobie nowe wydanie "księga Daniela" tam masz wykres, który szukasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Samolub » 27 paź 2016, 10:32

A skad taka nauka że powtorne przyjscie nastapi przed a nie w trakcie wielkiego ucisku?

Skad nauka że dzis sa Chrzescijanie i Izrael osobno zbawiajacy sie z zakonu i zyjacy jako odrzucajacy Chrystusa? Jest to przecież jawna herezja. Takie nauki w niektorych Zborach są na pożądku dziennym i to jest chyba problem polityczny.

Wybrani to oczywiscie Chrzescijanie we wspomnianym fragmencie... Izraela jako narodu wybranego nie ma i bylo to zapowiedziane w ST że ludem wybranym są Chrzescijanie, Izraelici w duzej czesci to byli i są Chrzescijanie.

Nie ma od 2 tys lat narodu wybranego Izrael, są niektorzy z tego narodu wybrani i z innych narodow. Inne twierdzenia to jawna herezja, nie ma obecnie w oczach Boga ani Greka ani Żyda, wybrani w przypadku Objawienia Jana oznacza Chrzescijan Nowo Narodzonych, nie ma tez zadnych przeslanek na porwanie przed WU, są tylko przeslanki na porwanie podczas WU by skrocic okres ucisku tylko dla wybranych

Innej nauki w Biblii nie znajduje


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 27 paź 2016, 12:02

Samolub pisze:A skad taka nauka że powtorne przyjscie nastapi przed a nie w trakcie wielkiego ucisku?
Czytaj uważnie co się pisze, na to pytanie była już odpowiedź.
Skad nauka że dzis sa Chrzescijanie i Izrael osobno zbawiajacy sie z zakonu i zyjacy jako odrzucajacy Chrystusa? Jest to przecież jawna herezja. Takie nauki w niektorych Zborach są na pożądku dziennym i to jest chyba problem polityczny.
Herezja i dlatego jej nie głoszę, wymyślasz Samolubie, żeby przypiąć łatkę, opanuj się.
Wybrani to oczywiscie Chrzescijanie we wspomnianym fragmencie... Izraela jako narodu wybranego nie ma i bylo to zapowiedziane w ST że ludem wybranym są Chrzescijanie, Izraelici w duzej czesci to byli i są Chrzescijanie.
Mylisz się, nie znasz Biblii Izrael nigdy nie przestał być narodem wybranym i zostanie zbawiony we właściwym czasie.
Rz 11:25-36. Ap 7.
Nie ma od 2 tys lat narodu wybranego Izrael, są niektorzy z tego narodu wybrani i z innych narodow.
Żartujesz :) , Nie ma Izraela?
Inne twierdzenia to jawna herezja, nie ma obecnie w oczach Boga ani Greka ani Żyda, wybrani w przypadku Objawienia Jana oznacza Chrzescijan Nowo Narodzonych, nie ma tez zadnych przeslanek na porwanie przed WU, są tylko przeslanki na porwanie podczas WU by skrocic okres ucisku tylko dla wybranych
Powtarzasz tylko naukę Augustyna powielaną w katolicyzmie, prawosławiu i wielu denominacjach protestanckich, ucz się Biblii.
Innej nauki w Biblii nie znajduje
Jesteś młody, masz jeszcze czas na naukę :) ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Samolub » 27 paź 2016, 12:50

KAAN pisze:Czytaj uważnie co się pisze, na to pytanie była już odpowiedź.


Czytałem, czytałem

KAAN pisze:Herezja i dlatego jej nie głoszę, wymyślasz Samolubie, żeby przypiąć łatkę, opanuj się.


Ja nie mowilem ze ktos tutaj to glosil, czy Ty ale z tego moze wynikac przenikanie sie blednych nauk by politycznie to posklejac. Osobiscie slyszalem jak w Zborach niektorzy przekonywali że Izrael ma inny status i Zydzi zbawiaja sie z wypelniania zakonu =D dobre

KAAN pisze:Mylisz się, nie znasz Biblii Izrael nigdy nie przestał być narodem wybranym i zostanie zbawiony we właściwym czasie.
Rz 11:25-36. Ap 7.


We własciwym czasie caly Izrael ma powrocic do wiary czyli do Chrzescijanstwa i uznania Jezusa Mesjaszem. Odstepstwo i rozlanie wiary poza Izrael jest walkowane dziesiatki razy w ST.

KAAN pisze:Żartujesz , Nie ma Izraela?


Jest, ale w ogromnej wierze odrzucajacy Mesjasza i czekajacy na innego Mesjasza. Zaś są Izraelici Chrzescijanie jak Apostolowowie, nie kazdy Izraelita jest Judaistą.

KAAN pisze:Jesteś młody, masz jeszcze czas na naukę ?


Każdy ma czas na nauke i doskonalenie, nie tylko teologiczne =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 27 paź 2016, 14:11

Samolub pisze:
KAAN pisze:Czytaj uważnie co się pisze, na to pytanie była już odpowiedź.
Czytałem, czytałem
To czytaj uważnie.
KAAN pisze:Herezja i dlatego jej nie głoszę, wymyślasz Samolubie, żeby przypiąć łatkę, opanuj się.
Ja nie mowilem ze ktos tutaj to glosil, czy Ty ale z tego moze wynikac...
Znaczy ze stosujesz metodę gazety wyborczej obrzuć błotem a nuż się coś przyklei.
przenikanie sie blednych nauk by politycznie to posklejac. Osobiscie slyszalem jak w Zborach niektorzy przekonywali że Izrael ma inny status i Zydzi zbawiaja sie z wypelniania zakonu =D dobre
Nie mogą się zbawić z zakonu bo:

List do Rzymian 3:20 Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
KAAN pisze:Żartujesz , Nie ma Izraela?
Jest, ale w ogromnej wierze odrzucajacy Mesjasza
No i co z tego? Czytałeś wersety które podałem? Tam napisano że "odwróci bezbożność od Jakuba" , czyli będzie to dzieło Boże nie ludzkie i niezależne od obecnych uczynków Izraela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Samolub » 27 paź 2016, 14:54

KAAN pisze:To czytaj uważnie.


Staram sie to robic uwaznie

KAAN pisze:Znaczy ze stosujesz metodę gazety wyborczej obrzuć błotem a nuż się coś przyklei.


Nie, mowie o znikomej choc istniejacej grupie siejacej takie nauki która może wplywac na kompromisowe nauki ludzi poprawnie myslacych. Szczegolnie kiedy jest to Starszy czy Pastor i nie wypada komus w Zborze podwarzac "nauki" a żeby nie robic problemu to albo sie temat omija albo kompromisuje.

KAAN pisze:Nie mogą się zbawić z zakonu bo:

List do Rzymian 3:20 Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.


Noi racja, to tylko jeden fragment jest tego wiecej a i cala nauka biblijna za tym przemawia. A co jest powodem odwrotnej nauki.... ano polityka =D

KAAN pisze:No i co z tego? Czytałeś wersety które podałem? Tam napisano że "odwróci bezbożność od Jakuba" , czyli będzie to dzieło Boże nie ludzkie i niezależne od obecnych uczynków Izraela.


Dokładnie
A wybrani we fragmencie Jana oznacza Nowo Narodzonych, jesli widzisz tam dodatkowo caly Izrael ktory sie odwroci od bezboznosci do tego czasu to super.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości