Świątynia Boża

Jak się to wszystko skończy ....

Czym jest lub będzie świątynia Boża, o której czytamy w 2Tes 2:3-4?

Odbudowaną Świątynią Jerozolimską.
9
56%
Symbolicznie rozumianym Kościołem Chrystusowym.
5
31%
Siedzibą papieża w Watykanie.
0
Brak głosów
Meczetem Al-Aksa albo Kopułą na Skale w Jerozolimie.
1
6%
Czymś zupełnie innym...
1
6%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Świątynia Boża

Postautor: Dragonar » 09 kwie 2015, 22:19

U Apostoła Pawła czytamy:

"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga." (2Tes 2:3-4 BW).

Czym jest lub będzie według Was świątynia Boża, w której ma zasiąść Antychryst?

Zapraszam do zagłosowania w ankiecie oraz do dyskusji w tym wątku.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 09 kwie 2015, 23:02

Myślę, że słowa Pawła mają związek z proroctwami Daniela dotyczącymi końca czasów, więc zaznaczyłem opcję pierwszą. Więcej napiszę jutro. :-)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 20:32

A ja Wam powiadam, że to Świątynia Jerozolimska. W tym wypadku Piotr nie znał żadnej innej. :)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2015, 20:42 przez mjsystem, łącznie zmieniany 1 raz.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 20:39

Ezechiela 28
1 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Synu człowieczy, powiedz władcy Tyru: Tak mówi Pan Bóg:
Ponieważ serce twoje stało się wyniosłe,
powiedziałeś: "Ja jestem Bogiem1, ja zasiadam na Boskiej stolicy,
w sercu mórz" - a przecież ty jesteś tylko człowiekiem a nie Bogiem,
i rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu.
3 Oto jesteś mędrszy od Danela2,
żadna tajemnica nie jest ukryta przed tobą2.
4 Dzięki swej przezorności i sprytowi
zdobyłeś sobie majątek,
a nagromadziłeś złota i srebra w swoich skarbcach.
5 Dzięki swojej wielkiej przezorności, dzięki swoim zdolnościom kupieckim,
pomnożyłeś swoje majętności
i serce twoje stało się wyniosłe z powodu twego majątku.
6 Dlatego tak mówi Pan Bóg:
Ponieważ rozum swój chciałeś mieć równy
rozumowi Bożemu,
7 oto dlatego sprowadzam na ciebie
cudzoziemców - najsroższych spośród narodów.
Oni dobędą mieczy przeciwko urokowi twojej mądrości i zbezczeszczą twój blask.
8 Zepchną cię do dołu, i umrzesz
śmiercią nagłą
w sercu mórz.
9 Czy będziesz jeszcze mówił:
"Ja jestem Bogiem" -
w obliczu swoich oprawców.
Przecież będziesz tylko człowiekiem, a nie Bogiem
w ręku tego, który cię będzie zabijał.
10 Umrzesz śmiercią nieobrzezanych
z ręki cudzoziemców,
ponieważ Ja to postanowiłem» - wyrocznia Pana Boga.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 14 kwie 2015, 21:19

Myślę że chodzi o Kościół, a proroctwo wypełniło się już w osobie papieża. Greckie słowo antychryst oznacza raczej kogoś kto stawia się w miejsce Chrystusa, dlatego papież używający tytułu Vicarius Fili Dei, jak najbardziej pasuje do antychrysta.


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 kwie 2015, 09:23

Świątynia Boża oczywiście będzie odbudowana, nie jest to Kościół ponieważ papiez nie może zasiąść w Kościele jako przywódca, to niewykonalne. Kościół Rzymskokatolicki nie jest Kościołem Bożym a tym bardziej świątynią Bożą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 15 kwie 2015, 16:12

KAAN pisze:Świątynia Boża oczywiście będzie odbudowana, nie jest to Kościół ponieważ papiez nie może zasiąść w Kościele jako przywódca, to niewykonalne. Kościół Rzymskokatolicki nie jest Kościołem Bożym a tym bardziej świątynią Bożą.

Czy aby Świątynia w Jerozolimie rzeczywiście była Świątynią Bożą, nie jest potrzebna rzeczywista obecność Boga w tym miejscu, tj. szekina? Czy Bóg posłusznie zstąpi do nowej Świątyni, jeżeli nie uznaje On już Starego Przymierza?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 15 kwie 2015, 18:48

KAAN pisze:Świątynia Boża oczywiście będzie odbudowana, nie jest to Kościół ponieważ papiez nie może zasiąść w Kościele jako przywódca, to niewykonalne. Kościół Rzymskokatolicki nie jest Kościołem Bożym a tym bardziej świątynią Bożą.

Nigdzie nie jest powiedziane że antychryst ma zasiadać jako przywódca. Trudno też żeby świątynia Boża była Bożą, jeżeli zarządzać ma nią antychryst. Za głowę Kościoła uważają papieża katolicy, z których wielu napewno zasługuje na miano członka Kościoła Chrystusowego, ale papież rości sobie władzę nad całym chrześcijaństwem, i nie tylko rości, ale także rozszerza swoje wpływy na inne wyznania.

Jak słusznie zostało już zauważone, kult świątynny przestał obowiązywać, a razem z nim obowiązek składania ofiar. Wieczna ofiara zastała już złożona na krzyżu, w związku z tym nie wiem jaką rolę miałaby pełnić dla chrześcijanina dosłownie rozumiana świątynia.
Jezus jak wiadomo nazywany jest w Biblii kamieniem węgielnym, apostołowie nazywani są fundamentem, w liście do hebrajczyków mowa jest o niebieskiej świątyni, dlatego też kwestia dosłownego odbudowania świątyni jest raczej wątpliwa.
Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego przez Pana, a nie przez człowieka. (Hbr 8;1-2)


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 kwie 2015, 23:58

Dragonar pisze:
KAAN pisze:Świątynia Boża oczywiście będzie odbudowana, nie jest to Kościół ponieważ papiez nie może zasiąść w Kościele jako przywódca, to niewykonalne. Kościół Rzymskokatolicki nie jest Kościołem Bożym a tym bardziej świątynią Bożą.
Czy aby Świątynia w Jerozolimie rzeczywiście była Świątynią Bożą, nie jest potrzebna rzeczywista obecność Boga w tym miejscu, tj. szekina? Czy Bóg posłusznie zstąpi do nowej Świątyni, jeżeli nie uznaje On już Starego Przymierza?
Jest w księdze Ezechiela opis powtórnego uświęcenia świątyni, i jak sadzę opdbędzie się to dopiero na początku milenium, jednak sama świątynia może być postawiona wcześniej i będzie postawiona wcześniej aby wypełnić proroctwa. Sam Izrael będzie zbawiony już w wielkim ucisku (Ap 7).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2015, 00:04

Serafin pisze:
KAAN pisze:Świątynia Boża oczywiście będzie odbudowana, nie jest to Kościół ponieważ papiez nie może zasiąść w Kościele jako przywódca, to niewykonalne. Kościół Rzymskokatolicki nie jest Kościołem Bożym a tym bardziej świątynią Bożą.
Nigdzie nie jest powiedziane że antychryst ma zasiadać jako przywódca.
Nic co jest nieczyste nie może zasiaść w Kościele to niewykonalne, bo Kościół to społeczność ludzi zbawionych, nie jest to instytucja, ani budynek.
Trudno też żeby świątynia Boża była Bożą, jeżeli zarządzać ma nią antychryst.
Jest to możliwe jeśli to jest budynek a nie duchowe świątynie.

Za głowę Kościoła uważają papieża katolicy, z których wielu napewno zasługuje na miano członka Kościoła Chrystusowego, ale papież rości sobie władzę nad całym chrześcijaństwem, i nie tylko rości, ale także rozszerza swoje wpływy na inne wyznania.
Kościół nie jest rzymską organizacją.
dlatego też kwestia dosłownego odbudowania świątyni jest raczej wątpliwa.
Jest całkowicie pewna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 16 kwie 2015, 11:21

Jest całkowicie pewna.

Jakoś mnie nie przekonują tego typu argumenty. ;-)

Aco sądzisz o tym?
Jak słusznie zostało już zauważone, kult świątynny przestał obowiązywać, a razem z nim obowiązek składania ofiar. Wieczna ofiara zastała już złożona na krzyżu, w związku z tym nie wiem jaką rolę miałaby pełnić dla chrześcijanina dosłownie rozumiana świątynia.


Jest w księdze Ezechiela opis powtórnego uświęcenia świątyni, i jak sadzę opdbędzie się to dopiero na początku milenium,


Ez 43;18-27 temu przeczy.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2015, 12:58

Serafin pisze:
Jest całkowicie pewna.
Jakoś mnie nie przekonują tego typu argumenty. ;-)
Ja mowię tak samo o twoich watpliwościach :)

Aco sądzisz o tym?
Jak słusznie zostało już zauważone, kult świątynny przestał obowiązywać, a razem z nim obowiązek składania ofiar. Wieczna ofiara zastała już złożona na krzyżu, w związku z tym nie wiem jaką rolę miałaby pełnić dla chrześcijanina dosłownie rozumiana świątynia.
Ten temat nie ma związku ze świątynią w przyszłości, bo Kościół nie będzie uczestniczył w wydarzeniach wielkiego ucisku i odbudowy świątyni. Kościół i światynia to niezwiązane tematy. Świątynia ma związek z Izraelem.
Jest w księdze Ezechiela opis powtórnego uświęcenia świątyni, i jak sadzę opdbędzie się to dopiero na początku milenium,
Ez 43;18-27 temu przeczy.
Nie przeczy, w kontekście Izraela to ma sens. Milenium będzie czasem spełnienia wszystkich obietnic Bożych w stosunku do Izraela łącznie z najważniejszym : "I odwrócę bezbożność od Jakuba".


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 16 kwie 2015, 14:31

Więc świątynia wybudowana przez niewierzących w Jezusa ma być świątynią Bożą?

We fragmencie który podałem, Bóg nakazuje odprawić Ezechielowi w odbudowanej świątyni pewne czynności, co jasno przeczy jakoby chodziło o początek milenium. Przypomnę jeszcze że wizja Ezechiela miała miejsce na krótko przed dekretem króla perskiego o odbudowie świątyni.

Nie zamierzam cię do niczego przekonywać. Jeżeli masz jakieś wewnętrzne przekonanie które cię upewnia w takim rozumieniu świątyni to twoja sprawa, ale uwierz mi że inni wolą słuchać rzeczowych argumentów, a nie tego jak bardzo ktoś jest pewien swoich teorii.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 17 kwie 2015, 08:54

25 kwietnia jadę na wykład mesjańskiego Żyda na temat faktów i mitów apokalipsy. Może uda mi się go troszkę wypytać o odbudowę Świątyni. :)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 kwie 2015, 12:13

Mesjańscy Żydzi działają na zielonoświątkowym silniku, więc niczego odkrywczego bym się nie spodziewał.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość