Franciszek jest antychrystem?

Jak się to wszystko skończy ....
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Franciszek jest antychrystem?

Postautor: betme » 04 maja 2016, 00:19

Wielu przewiduje Franciszka jako antychrysta, ale mam wrażenie, że Apokalipsa św. Jana nie dałaby wypełnienia:
Apokalipsa św.Jana 17 http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/17.php

Szczególnie na ten moment powołuje sie wielu fanatyków proroctw:
(...)3 I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej,
pełnej imion bluźnierczych,
mającej siedem głów i dziesięć rogów. (...)
9 Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość!
Siedem głów to jest siedem gór tam,
gdzie siedzi na nich Niewiasta.
10 I siedmiu jest królów:
pięciu upadło,
jeden istnieje,
inny jeszcze nie przyszedł,
a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać.
11 A Bestia, która była i nie ma jej,
i ona jest ósmym,
a jest spośród siedmiu
i zdąża na zagładę.
12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów,
którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli,
lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią.
13 Ci mają jeden zamysł,
a potęgę i władzę swą dają oni Bestii.
14 Ci będą walczyć z Barankiem,
a Baranek ich zwycięży,
bo Panem jest panów
i Królem królów -
a także ci, co z Nim są:
powołani, wybrani i wierni".

Siedem gór to Rzym (chociaż Gdynia też jest na siedmiu wzgórzach), Niewiasta to Watykan.
Od 1929 królestwo papieży ma jedną siedzibę, z pomocą Mussoliniego powstaje formalnie Watykan. O tego momentu liczymy królów (papieży), od Piusa XII, aczkolwiek za Piusa XI powstał Watykan.
Pięciu zmarło: Pius XII, Jan XXIII, Paweł VI, Paweł I (tylko miesiąc panowania), Jan Paweł II.
Jeden istnieje: Benedykt XVI
ten co nie przyszedł: ? Franciszek ?
A Bestia wg objawień Jana to te siedem głów i dziesięć rogów - to zbudowane wcześniej imperium rzymskie z 10 królestw? Ale też może to teraz być 10 królów (jakich? chyba nic w tej kwestii nie wiadomo)
A ósmym jest jeden sposród siedmiu i jest on złączony z Bestią.
Władza Bestii (Franciszka?) oraz 10 królów bedzie trwała literalną godzinę. Są zgodni w papieżem i wytoczą wojnę Chrystusowi. Bóg ich zwycieży.

15 I rzecze do mnie:
"Wody, które widziałeś,
gdzie Nierządnica ma siedzibę,
to są ludy i tłumy,
narody i języki.
16 A dziesięć rogów, które widziałeś,
i Bestia -
ci nienawidzić będą Nierządnicy
i sprawią, że będzie spustoszona i naga,
i będą jedli jej ciało,
i spalą ją ogniem,
17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł,
i to jeden zamysł wykonali -
i dali Bestii królewską swą władzę,
aż Boże słowa się spełnią.
18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto,
mające władzę królewską nad królami ziemi".

Wody to Europa, czy wody to plac św. Piotra w Watykanie?
Królowie i papież to nienawidzący Watykanu. Oni zniszczą Watykan, czy sprawia swym dziełem, że Bóg/wojna/ludzie zniszczą? Jesli władza ma trwać tylko godzinę, to chyba Bóg dokona tego zniszczenia... Co to znaczy zrobić ją nagą i jeść jej ciało? I potem czytamy, że Bóg daje władzę Bestii. SIC! Mam wrażenie, że ostatnie fragmenty tego rozdzialu to już wypełnione proroctwo dawno temu, kiedy to imperium rzymskie się formowało, a następnie władza papieska miała władzę nad królami Europy, mordowała społeczeństwa tych królestw co nie chcieli się podporządkować Rzymowi.
Nie można chyba brać Franciszka jako antychrysta, Bestia którą ma reprezentować już była, wypełniła się, aczkolwiek nie daje mi spokoju ten fragment: "A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym..."

U Jana Rzym to jest czwarta Bestia, dokładnie tak samo jak czwarta u Daniela. I czy jest piąta? Może to ten posąg z ksiegi Daniela, podstawa ze stopami (10 palcami - w domysle rogami)...

Papież JPII całujący Koran, chwalący religię hinduistyzną, Benedykt nie był tak otwarty na świat, ale świetnie wypełnia rolę nieaktywnego papieża w objawieniu Jana - niezły precedens.

Tak jakby wiedzieli, że wypełniaja apokaliptyczną wizję apostoła. Franciszek to realizuje do końca wraz ze swym jezuickim bractwem i masońską przynależnością? Wyprowadźce mnie proszę z tego toku myślowego, mnóstwo ludzi nie jest gotowych na nadejście Boga i szansę na zbawienie, to jest porażająca wizja...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: magda » 04 maja 2016, 00:32

ta bestia co to dostała rnę od miecza już jak widać się pomału leczy i odzyskuje władzę papiestwo odzyskuje pomału władzę i Antychryst na pewno będzie papieżem , wielu jest antychrystów ale będzie jeden głowny ten najgorszy ostatni, nie wiadomo czy Franciszek bo to wszystko moze jeszcze potrwać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: Samolub » 04 maja 2016, 01:12

Betme czytales moj temat?

viewtopic.php?f=60&t=15185


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: jon » 28 maja 2016, 11:14

magda pisze:ta bestia co to dostała rnę od miecza już jak widać się pomału leczy i odzyskuje władzę papiestwo odzyskuje pomału władzę i Antychryst na pewno będzie papieżem , wielu jest antychrystów ale będzie jeden głowny ten najgorszy ostatni, nie wiadomo czy Franciszek bo to wszystko moze jeszcze potrwać.

Przeoczyliście fakt że Bestia ma zniszczyć nierządnicę czyli całą tą instytucję papieską, gdyby papierz miał nią być jak sugerujecie to musiałby otrzymać władzę polityczną a następnie unicestwić katolicyzm.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Denacht
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2016, 21:01
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: Denacht » 30 maja 2016, 20:00

Ja osobiście wątpię aby papież mógłby być antychrystem.Oczywiście nie podoba mi się to co się dzieje w Watykanie ale papież również czczi Jezusa i Boga tak samo jak my.Powinniśmy się wstrzymać z osądami dopóki nie będziemy mieli dostatecznych dowodów.Równie dobrze możemy oskarżyć prawosławnego patriarchę.


Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: Hierokles » 31 maja 2016, 19:04

Czyli jednak Obama nie jest Antychrystem? ;-)

Franciszek moim zdaniem wzoruje się na Dalajalmie - uroczy staruszek który jeździ po świecie i mówi by ludzie się kochali, pomagali biednym i nie rzucali papierków na chodnik tylko do śmietnika.


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: Dezerter » 31 maja 2016, 23:18

Hierokles pisze:Czyli jednak Obama nie jest Antychrystem? ;-)

Franciszek moim zdaniem wzoruje się na Dalajalmie - uroczy staruszek który jeździ po świecie i mówi by ludzie się kochali, pomagali biednym i nie rzucali papierków na chodnik tylko do śmietnika.

...sugerujesz, że mam zmienić avatar ;)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: betme » 04 cze 2016, 19:24

tak, wstaw jak JPII całuje Koran :)

a wracając do tematu, wiadomo z proroctwa Daniela że od ok. połowy XIXw. zaczęły się czasy ostateczne. Brakuje nam do wypełnienia paru proroctw:
przyjęcie znaku Bestii na dłoń i głowę bez których nie będzie można handlować - może ten chip (podobno ten chip można wszczepić tylko w te miejsca, bo to od anatomii zależne, jakis skrót LIT - nie znalazłem jednak żadnego wiarygodnego zródła, z drugiej strony alkoholicy wszczepiają sobie blaszki podobno w plecach, więc obalałoby to tą teorię), ale ja bardziej uważam, że głowa sybolizuje myśli a dłoń czyny.
wielkie katastrofy - te wszystkie które obserwujemy są względnie małe, więc jeszcze znak globalnych zniszczeń nie nadszedl i trudno powiedzieć, czy za życia tego pokolenia zobaczymy Chrystusa
no i Antychryst - to się być może dzieje, ale jeszcze nikt nie zasugerwał wielkiej obrony życia, uratowania przed wojnami, Franciszek jest na "dobrej" drodze.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: Samolub » 04 cze 2016, 21:05

betme pisze:a wracając do tematu, wiadomo z proroctwa Daniela że od ok. połowy XIXw. zaczęły się czasy ostateczne.


Możesz zaprezentowac swoj tok myslenia i czemu akurat XIX wiek ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: betme » 05 cze 2016, 00:40

Samolub pisze:
betme pisze:a wracając do tematu, wiadomo z proroctwa Daniela że od ok. połowy XIXw. zaczęły się czasy ostateczne.


Możesz zaprezentowac swoj tok myslenia i czemu akurat XIX wiek ?


cytat z tej strony:
http://adwentysci-bielsko.pl/bez-katego ... ia-swiata/

"Czas końca

Mąż stanu i prorok – Daniel – opisuje, że po skończeniu 2300 lat rozpocznie się czas końca. Punktem wyjściowym tej rachuby czasu jest rozkaz odbudowania zburzonej Jerozolimy – rok 457 przed Chr. (Daniel 8 i 9 rozdział). Faktycznie Żydzi mogli kilka lat później wrócić z niewoli babilońskiej do swojej ojczyzny i odbudować miasto. Licząc od tego czasu przychodzimy do połowy XIX wieku.

Wówczas wielu chrześcijan na całym świecie wierzyło, że Jezus przyjdzie powtórnie, nie czytali jednak dokładnie Biblii. Daniel nie mówił o końcu świata, tylko o czasie końca, a to nie jest ograniczone do kilku lat, ale zgodnie z Biblią może obejmować dłuższy okres czasu."


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: Samolub » 05 cze 2016, 18:36

Ta data z jakis obliczeń ? Poparta wersetem czy to takie widzimisie Adwentystow w tamtym czasie zeby ludzi straszyc i werbowac?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Franciszek jest antychrystem?

Postautor: betme » 05 cze 2016, 19:56

Samolub pisze:Ta data z jakis obliczeń ? Poparta wersetem czy to takie widzimisie Adwentystow w tamtym czasie zeby ludzi straszyc i werbowac?

8.14

Bo pewnie skoro mowa u Daniela że tydzień to 7 lat więc 2300 dni to 2300 lat od odbudowywania Jerozolimy a więc okolic 450 r pne. Napisane przecież w linku



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości