Dyspensacjonalizm

Jak się to wszystko skończy ....
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dyspensacjonalizm

Postautor: Puritan » 04 maja 2009, 20:08

W historii ludzkości jest 7 dyspensacji:

1. niewinność (Rdz 1,1 - 3,7);
2. świadomość (Rdz 3,8 - 8,22);
3. rządy ludzkie (Rdz 9,1 - 11,32);
4. obietnica (Rdz 12,1 - Wj 19,25);
5. Prawo (Wj 20,1 - Dz 2,4);
6. łaska (Dz 2,4 - Ap 20,3);
7. Tysiącletnie Królestwo (Ap 20,4 - 20,6).

Żyjemy w erze Kościoła – czyli w dyspensacji łaski.
Następną dyspensacją będzie Tysiącletnie Królestwo w którym to Chrystus będzie rządził w Izraelu. Po Tysiącu lat odbędzie się Sąd Ostateczny.
Jeśli dobrze rozumiem, Amilenializm jest nauczany przez Kościół Katolicki?


1. Po Wielkim Ucisku Premilenializm
2. Przed Wielkim Uciskiem (dyspencjonalny) Premilenializm
3. Po-milenializm
4. Amilenializm (symboliczne 1000 lat)
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Millennial_views.svg

Jeśli dobrze rozumiem, różnice pomiędzy 1. i 2. polegają wyłącznie na tym, czy będzie pochwycenie Kościoła czy nie?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 04 maja 2009, 20:16

Tak, KK wyznaje amillenializm - co w sumie w praktyce oznacza, że Tysiąclecie traktują symbolicznie i że niby zaczęło się z pierwszym przyjściem Jezusa.

Różnica między 1. i 2. nie polega na tym, czy pochwycenie w ogóle będzie, tylko chyba na rozumieniu pochwycenia. Pozycja 1. zakłada, ze pochwycenie będzie do Nieba, po czym Pan z Kościołem przyjdzie na ziemię po Wielkim Ucisku; pozycja 2. przyjmuje, że pochwycenie będzie po Wielkim Ucisku tylko że wyłącznie na obłoki, gdzie Kościół spotka się z Panem i razem z Nim przyjdzie od razu na ziemię.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 maja 2009, 20:22

Temat dyspensacji będzie poruszany na konferencji w Balinie w najbliższą niedzielę 10.05.2009 , myślę że jeśłi ktoś byłby zaiteresowany to może przyjechać. Będzie tłoczno, bo zjeżdża się kilka zborów w całości, ale dla miłych gości znajdzie się miejsce :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 04 maja 2009, 20:42

Temat dyspensacji będzie poruszany na konferencji w Balinie w najbliższą niedzielę 10.05.2009

Szkoda, że w okresie gęstych kolokwiów. :(


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dyspensacjonalizm

Postautor: Eliasz » 26 cze 2009, 17:48

Puritan pisze:Jeśli dobrze rozumiem, różnice pomiędzy 1. i 2. polegają wyłącznie na tym, czy będzie pochwycenie Kościoła czy nie?


Dokładnie. A raczej: kiedy ono będzie? Dyspensacjonaliści nauczają, że pochwycenie będzie przed Wielkim Uciskiem, a premillenialiści historyczni - a więc wszyscy premillenialiści przed założeniem dyspensacjonalizmu w XIX wieku - oraz ci spośród obecnych premillenialistów, którzy odrzucają dyspensacjonalizm (np. adwentyści) - wierzą, że Pochwycenie Kościoła będzie po Wielkim Ucisku, aczkolwiek nadal przed Tysiącleciem, a więc przy powtórnym przyjściu Pańskim w chwale.

Puritanie, bracie, czy nie lepiej jednak zainteresować się biblijną Teologią Przymierza, zamiast dyspensacjonalizmem? Znasz historię dyspensacjonalizmu i fakt, że w jego powstanie maczali palce, nie kto inny, jak sami jezuici? Wiesz dlaczego i dlaczego dyspensacjonalizm jest na rękę Rzymowi i papiestwu, aby w niego wierzyli protestanci? Protestanci przed Darbym niczego podobnego nie głosili, a byli wytrawnymi badaczami Słowa Bożego. Ja też nim jestem, i dlatego (z pewnymi poprawkami) przyjmuję Teologię Przymierza.

::SHALOM::


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 26 cze 2009, 22:13

Eliasz pisze:Protestanci przed Darbym
to puritanie i baptysci nie sa protestantami? sa kazania z okresu wiecej niz kilkuset lat przed Darbym (JN) autorstwa protestanckich kaznodziei uczace tak jak jest to w Ew. Jana 14:1-3.
A co do Jezuitow - czyz to nie caly KRK jest amillenialistyczny i identyczny z "teologia przymierza" w kwestii eschatologii? O tym co oczywiste bracia myslcie a nie jakies pomowienia i zmyslone basnie "wielkiego klamstwa" na temat rzekomych poczatkow dyspensacyjnej prawdy gloszonej najpierw przez Jezusa a potem przez tych, ktorych On poslal, poczynajac od Piotra i Pawla apostolow.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 26 cze 2009, 22:43

chrześcijanin pisze:A co do Jezuitow - czyz to nie caly KRK jest amillenialistyczny i identyczny z "teologia przymierza" w kwestii eschatologii?


Wiesz, bracie, akurat sama kwestia Tysiąclecia, jeśli dobrze rozumiana, wcale nie jest niebezpieczna nawet w wydaniu millenarystów (możnaby zaadoptować millenaryzm na potrzeby Teologii Przymierza i nie byłoby problemu). Żądło dyspensacjonalizmu tkwi zupełnie gdzie indziej. Napiszę o tym w wielkim skrócie, ale jeżeli się orientujesz w historii protestantyzmu, będziesz wiedział, o czym mówię:

Otóż, za Teologią Przymierza i historycznym protestanckim rozumieniem Objawienia św. Jana idzie HISTORYCYZM:

Historycyzm - przekonanie, że większość proroctw Objawienia wypełniła się w krwawej historii średniowiecznego papiestwa i trwa nadal, zaś zapowiadanym w Biblii antychrystem jest sam papież. Tak wierzyli protestanci od początku - taki pogląd miał Luter, Kalwin, purytanie itd. Nota bene (co ważne) były to osoby promujące Teologię Przymierza. Dlatego też historycyzm, ze względu na swoje wpisane w założenia uczulenie na papiestwo, został zauważony jako niebezpieczny przez będących na usługach Watykanu jezuitów. Wiedzieli oni jednak, że protestanci nigdy nie przyjmą katolickiego rozumienia Apokalipsy, stąd jezuici posłużyli się Lacunzą, który wymyślił: dyspensacjonalizm, będący receptą na Teologię Przymierza ku pomyślności dzieła zniekształcenia przez Watykan dotychczasowego poglądu, jaki mieli protestanci w kwestii tego, kto jest antychrystem i jak należy rozumieć Objawienie św. Jana.

Za wprowadzonym do protestantyzmu przez jezuitów dyspensacjonalizmem idzie przecież FUTURYZM:

Futuryzm - przekonanie, że większość proroctw Objawienia jeszcze się nie wypełniła, gdyż ma się wypełnić w czasie ucisku (który ma być przyszłością), a tym samym nie może się odnosić, jak to uważali dotychczas protestanci i wielcy mężowie Reformacji, do papiestwa. Teraz wg futuryzmu nie ma antychrysta, więc papież nie jest antychrystem, lecz ma on dopiero nadejść i prawdopodobnie nie będzie to papież. Podobnież to, co Jan mówił o ucisku papiestwa nad Kościołem w wiekach średnich wg dyspensacjonalistów wcale nie miało już miejsca, ale dopiero wypełni się w przyszłości, w tzw. "czasie ucisku".

Poza wątpliwą genezą, dyspensacjonalizm jest błędnym systemem teologicznym w swoich założeniach, a nie tylko genezie i przyczynie jego wymyślenia przez jezuitów. Ale to temat na dłuższą dyskusję.

::SHALOM::


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 cze 2009, 14:58

Eliasz pisze:Poza wątpliwą genezą, dyspensacjonalizm jest błędnym systemem teologicznym w swoich założeniach, a nie tylko genezie i przyczynie jego wymyślenia przez jezuitów. Ale to temat na dłuższą dyskusję.
Oczywiście myslisz sie całkowicie Eliaszu, nauka o okresach zarządznia historią przez Boga jest obecna w Słowie Bożym od poczatku, wystarczy przeczytać Biblię ze zrozumieniem i nie ma nic wspólnego z Jezuitami, masz jakieś potworne uprzedzenie do tej nauki, skoro posuwasz sie do irracjonalnego montowania teorii spiskowych. Katolicyzm nie naucza dyspensacjonalizmu i futuryzmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 29 cze 2009, 15:32

KAAN pisze:masz jakieś potworne uprzedzenie do tej nauki, skoro posuwasz sie do irracjonalnego montowania teorii spiskowych.


Może i to jest teoria spiskowa, ale sensowna i mam na to dowody, co napisałem. Przypominam, że kiedyś je już przedstawiałem na tym Forum. A są to materiały poparte źródłami.

KAAN pisze:Katolicyzm nie naucza dyspensacjonalizmu i futuryzmu.


Oczywiście, że nie. Dlatego też napisałem, że jezuici nie łudzili się, że protestanci przyjmą katolickie zrozumienie Objawienia św. Jana, gdyż jak na protestantów byłoby za bardzo prymitywne i mało skomplikowane, jak na tak skomplikowaną księgę. Taki niskiej jakości kit mogli wciskać tylko ciemnej masie, najlepiej po łacinie. Jednocześnie widzieli ogromne zagrożenie w HISTORYCYZMIE, który panował niepodzielnie w protestantyzmie, nie pozostawiając na papiestwie suchej nitki, gdyż ogłaszał ten system Antychrystem z Objawienia. Dlatego wymyślili równie ciekawy i interesujący, co historycyzm, pomysł na interpretację Objawienia, tyle, że fałszywy. A jest nim właśnie futuryzm. Lacunza to pionek Watykanu niestety, wilk w owczej skórze!

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 cze 2009, 23:16

Eliasz pisze:
KAAN pisze:masz jakieś potworne uprzedzenie do tej nauki, skoro posuwasz sie do irracjonalnego montowania teorii spiskowych.
Może i to jest teoria spiskowa, ale sensowna i mam na to dowody, co napisałem. Przypominam, że kiedyś je już przedstawiałem na tym Forum. A są to materiały poparte źródłami.
Nie masz żadnych dowodów, to zwykłe bajki.
Eliasz pisze:
KAAN pisze:Katolicyzm nie naucza dyspensacjonalizmu i futuryzmu.

Oczywiście, że nie.
Dlatego twoje wywody są bzdurne, radzę ci zacząć studiować Słowo Boże a nie zajmować się mitami. Wiadomo że nie lubisz nauki o okresach zarządzania Bożego ponieważ musiałbyś zrezygnować ze słowa "siódmego" w nazwie swojej denominacji i tylko o to tu chodzi :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 cze 2009, 23:21

Eliasz pisze:Otóż, za Teologią Przymierza i historycznym protestanckim rozumieniem Objawienia św. Jana idzie HISTORYCYZM:

Historycyzm - przekonanie, że większość proroctw Objawienia wypełniła się w krwawej historii średniowiecznego papiestwa i trwa nadal, zaś zapowiadanym w Biblii antychrystem jest sam papież.
A ilu już było antychrystów którzy wypełnili obraz z księgi Daniela i Apokalipsy? Ilu z nich zasiadło w świątyni i kazalo się nazywać Bogiem i postawiło posąg obrzydliwości który przemówił?
Masz chyba problem Eliaszu, ze wskazaniem takich wydarzeń historycznych.
Które proroctwa według ciebie się spełniły, zacznij od początku i wymieniaj kolejno wydarzenia historyczne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 30 cze 2009, 14:18

KAAN pisze:Nie masz żadnych dowodów, to zwykłe bajki.


Ja wiem o tym, że Ty nigdy nie przyjmiesz tego do wiadomości, chyba, że Cię Duch Święty zechce oświecić w tym zakresie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o tym, co napisałem, przeczytaj ten artykuł: http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=666

Polecam także:

http://www.geocities.com/biblerevelatio ... turism.htm "S. Wohlberg "JEZUICKI FUTURYZM CZY PROTESTANCKI HISTORYCYZM" (wkrótce będzie dostępne po polsku na stronach baptystów dnia siódmego)

KAAN pisze:Dlatego twoje wywody są bzdurne, radzę ci zacząć studiować Słowo Boże a nie zajmować się mitami.


To, że katolicy nie uznają futuryzmu nie ma nic wspólnego z tym, o czym napisałem i dlatego moje wywody nie są bzdurne.

KAAN pisze:Wiadomo że nie lubisz nauki o okresach zarządzania Bożego ponieważ musiałbyś zrezygnować ze słowa "siódmego" w nazwie swojej denominacji i tylko o to tu chodzi :)


To akurat nie ma nic do rzeczy. Znam wielu baptystów, którzy święcą niedzielę i odrzucają dyspensacjonalizm. Reformowani baptyści również w większości podzieliliby mój pogląd na ten temat, mimo że nie są wcale "dnia siódmego".

KAAN pisze:A ilu już było antychrystów którzy wypełnili obraz z księgi Daniela i Apokalipsy? Ilu z nich zasiadło w świątyni i kazalo się nazywać Bogiem i postawiło posąg obrzydliwości który przemówił?


No i pięknie pokazałeś na sobie, w jaki sposób dyspensacjonalizm zwodzi protestantów. Ja wierzę tak, jak Reformatorzy i zdecydowanie jestem historycystą, a nie futurystą:

1. Antychrystem jest papiestwo.
2. "Obrzydliwość w miejscu świętym" to odstępstwo w chrześcijaństwie pod przywództwem papieża
3. "kazał się nazywać Bogiem" - papież jako "ojciec święty" i "Bóg na ziemi"
4. "zasiadł w świątyni Bożej" - świątynią Bożą są według NT są chrześcijanie, a nie budynek w Jerozolimie

"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola" (2 Tes 2:3-7).

Wnioski z powyższego wersetu są następujące:

PROROCTWO - WYPEŁNIENIE

1. Ma przyjść odstępstwo - odstępstwo w chrześcijaństwie przyszło po śmierci apostołów i przekształciło się w obecny Kościół rzymskokatolicki

2. Ma się objawić "anty-chryst" - "anty" - "w miejsce, zastępca", "chryst" - Chrystus, czyli "zastępca Chrystusa" na Ziemi - objawił się we wszystkich papieżach i nadal się w nich objawia

3. "zasiądzie w świątyni Bożej podając się za Boga" - świątynią Bożą wg NT (zob. 1 Kor. 3:16) są chrześcijanie - papież zasiadł w chrześcijaństwie podając się za "Boga na ziemi"

I NAJWAŻNIEJSZE:

4. " tajemna moc nieprawości już działa" - zatem system antychrysta działał już za czasów apostolskich, tylko w ukryciu (aż miał się objawić) - dokładnie tak było. System papieski formował się już u początków i miał doprowadzić do upadku chrześcijaństwa w odstępstwo, co zaczęło się tuż po śmierci apostołów.

Teraz KAANie zadaj sobie pytanie, komu zależy na tym, abyś tak wierzył? Bogu czy KRK? Jezuici wymyślili teorię o dyspensacjach. Lacunza był na usługach papiestwa, Irving wprowadził naukę o dyspensacjach do swego odstępczego Katolickiego Kościoła Apostolskiego, który naucza o odpuszczaniu grzechów przez żyjących apostołów, naukę o dyspensacjach mają mormoni i russelici, a poprzez szczerego oddanego sługę Boga - brata Johna Nelsona Darby'ego - zwiedzenie dyspensacjonalizmu dostało się do chrześcijaństwa ewangelicznego. Oto cała prawda!

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 cze 2009, 15:20

Eliasz pisze:

1. Antychrystem jest papiestwo.


Nie. Jest jednym z antychrystow, ktorzy "juz powstali" w czasie Apostolow (1 Jana 2:18), ale nie jest TYM. Inaczej musialoby [papiestwo] spustoszyc samo siebie:

(15) I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
(16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
(17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.
Objawienie 17:15-17


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 lip 2009, 00:34

Eliasz pisze:1. Antychrystem jest papiestwo.
Nie jest, antychrystem jest konkretna osoba przedstawiona w Biblii w dość precyzyjny sposób, to szczególny antychryst i słusznie podałes frzgment :
"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola" (2 Tes 2:3-7).

To konkretna osoba a nie wszyscy papieże, czytaj ze zrozumieniem, dodatkowo przeczytaj księge Daniela 9:27 - to też o nim.
2. "Obrzydliwość w miejscu świętym" to odstępstwo w chrześcijaństwie pod przywództwem papieża
Nie, to podwójnie wypełnione proroctwo przez Antiocha Epifanesa i Tytusa - prekursorzy antychrysta, a trzeci raz wypełni to sam antychryst w wielkim ucisku.
3. "kazał się nazywać Bogiem" - papież jako "ojciec święty" i "Bóg na ziemi"
Wielce naciągane, cesarze kazali się nazywać bogami, ale nie papieże, natomiast antychryst będzie to robił.
4. "zasiadł w świątyni Bożej" - świątynią Bożą są według NT są chrześcijanie, a nie budynek w Jerozolimie
Kościoła w wielkim ucisku nie będzie, a świątynia zostanie odbudowana, jest już wszystko przez Żydów przygotowane, możesz poczytać i pooglądać tutaj : http://www.templeinstitute.org/

Wnioski z powyższego wersetu są następujące:
Twoje wnioski są błędne, bo alegoryzują to co mówi pwrost o sprawach przyszłych.

4. " tajemna moc nieprawości już działa"
Ale nie objawiła się w całej swojej przerażającej mocy, bo :
dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola" (2 Tes 2:3-7).
Kto to jest Eliaszu? To Duch Święty zamieszkujący w Kościele, kiedy Duch z Kościołem zostanie zabrany, dopiero tajemna moc szatańska będzie mogła działać.
Teraz KAANie zadaj sobie pytanie, komu zależy na tym, abyś tak wierzył? Bogu czy KRK?
Bogu, ponieważ objawił tą prawdę w swoim Słowie, masz bardzo błędne zrozumie eschatologii, słuchasz zlych nauczycieli, zacznij studiować Słowo Boże a nie teorie spiskowe błędnych nauczycieli.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2009, 09:50

KAAN pisze:
Eliasz pisze:1. Antychrystem jest papiestwo.
Nie jest, antychrystem jest konkretna osoba przedstawiona w Biblii w dość precyzyjny sposób, to szczególny antychryst i słusznie podałes frzgment :
"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola" (2 Tes 2:3-7).To konkretna osoba a nie wszyscy papieże, czytaj ze zrozumieniem, dodatkowo przeczytaj księge Daniela 9:27 - to też o nim.
Jedno z drugim nie stoi w sprzeczności.
Wielu wyszło antychrystów ale jest jeden szczególny.

(18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst [b]ἀντίχριστος nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów ἀντίχριστος; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. (20) Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. (1 List Jana 2:18-20, Biblia Tysiąclecia) [/b]
Jak widać nie ma problemu z antychrystem i antychrystami.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości