Czas antychrysta ?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 24 mar 2020, 12:46

Czy w tym co dzieje się na świecie widzicie przygotowanie na przyjście antychrysta? Globalne struktury zarządzania pieniądzem, globalny wpływ na ludzkie umysły - obecna panika wirusowa, coraz większy zamordyzm i inwigilacja, odbieranie ludziom coraz większych obszarów wolności osobistej...

Zastanawialiście się jakim sposobem antychryst zdobędzie poparcie całego świata i ludzie zobaczą w nim zbawiciela dla ludzkości? Co by było gdyby ktoś w stanie podobnym do dzisiejszego przyniósł lekarstwo na ogólnoświatową zarazę i miał do tego siłę polityczną, finansową i biznesową?

Pytanie do wszystkich wierzących; czy widzicie w tym jakąś lekcję dla siebie w postrzeganiu świata i tego co się na nim dzieje?

Czy dostrzegacie aktualność słów : Pan Przyjdzie?

P.S.
Osoby, które nie są protestantami i mają ograniczenia zapraszam w tym wątku do merytorycznej dyskusji , posty mądre i merytoryczne są mile widziane od każdego użytkownika forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 21:10

Mi sie wydaje że że przyjście antychrysta to jeszcze kilka dziesięcioleci bo jednak system polityczny i religijny chyba nie jest już tak uformowany,ale....obecne wydarzenia na pewno mogą mieć wpływ na kontrole i inwigilacje i może to dotyczyć całego świata,co jeszcze niedawno wydawało sie bardzo odległe.Objawienie mówi o tym że tylko kto przyjmie znamię na ręce albo czole może sprzedawać albo kupować i sa takie poglądy że to będzie lub może być np.czip elektroniczny który będzie spełniał też miedzy innymi rolę karty kredytowej,ale ten czip elektroniczny może tez spełniać inne role.Jak zaczynała się ta epidemia w Polsce na początku Marca 2020 to przyszła mi taka myśl że ten czip może też np mierzyć temperaturę ciała(jednym z objawów koronowirusa jest gorączka) i przekazywać bezprzewodowo do odpowiednich służb,a wtedy PUK PUK i do izolatki i np.przymusowe leki,szczepienia...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 21:43

Poza tym wydaje mi się że więcej czasu i trudniejsze będzie zbudowanie religijnego systemu czasów ostatecznych czyli wielkiej nierządnicy niż powstanie uwarunkowań politycznych.Bo w polityce wystarczy podpisać odpowiednie umowy po jakichś pertraktacjach,otwieramy granice,wybaczamy sobie i gotowe.Wszyscy będą zadowoleni bo poczują sie bezpiecznie
Ale religia to może być trudniejsze bo połączenie islamu z jakimkolwiek chrześcijaństwem nawet tym martwym ...to tego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.A znam islam bo na wyjazdach byłem tam wiele razy i to nie odpicowane kurorty tylko byłem w miejscach gdzie się prowadzi normalne życie.I przepaść kulturowa i mentalna między Islamem a nawet martwym chrześcijaństwem jest ogromna.No ale 30 lat temu też nikt sobie nie wyobrażał że homoseksualiści będą paradować na golasa po mieście i to całkowicie legalnie...więc czasy sie posuwają.Cokolwiek nadejdzie BÓG przygotuje na to swój lud,my nie mamy się bać cokolwiek nadejdzie.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 27 mar 2020, 13:01

toronto blessing pisze:Ale religia to może być trudniejsze bo połączenie islamu z jakimkolwiek chrześcijaństwem nawet tym martwym ....
A ja jestem sobie wyobrazić; buduje się świątynie wielowyznaniowe, papież Wojtyła całował Koran, organizowane były niedawno wspólne modły z muzułmanami, spotkanie wszystkich odstępczych religii odbyło się w Asyżu, itd...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
AbymGoPozał
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2020, 23:04
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: AbymGoPozał » 27 mar 2020, 23:11

aktualnie prowadzone są rozmowy o utworzeniu światowego rządu do walki z kryzysem...
czy to nie brzmi interesująco ?


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: Przeemek » 30 mar 2020, 11:44

KAAN pisze:Czy w tym co dzieje się na świecie widzicie przygotowanie na przyjście antychrysta? Globalne struktury zarządzania pieniądzem, globalny wpływ na ludzkie umysły - obecna panika wirusowa, coraz większy zamordyzm i inwigilacja, odbieranie ludziom coraz większych obszarów wolności osobistej...

Zastanawialiście się jakim sposobem antychryst zdobędzie poparcie całego świata i ludzie zobaczą w nim zbawiciela dla ludzkości? Co by było gdyby ktoś w stanie podobnym do dzisiejszego przyniósł lekarstwo na ogólnoświatową zarazę i miał do tego siłę polityczną, finansową i biznesową?

Pytanie do wszystkich wierzących; czy widzicie w tym jakąś lekcję dla siebie w postrzeganiu świata i tego co się na nim dzieje?

Czy dostrzegacie aktualność słów : Pan Przyjdzie?

P.S.
Osoby, które nie są protestantami i mają ograniczenia zapraszam w tym wątku do merytorycznej dyskusji , posty mądre i merytoryczne są mile widziane od każdego użytkownika forum.

Największym i najlepszym straszakiem antychrysta zawsze była i będzie wizja doczesnej śmierci dla człowieka i wmówienie mu, że po śmierci nic już nie ma i nie będzie dla niego - kinematografia, szczególnie hollywodzka jest tą tematyką przepełniona.

Ja osobiście od czasu do czasu czytam o danych ekonomicznych z kilku blogów i portali finansowych, już bardziej z ciekawości. Jedno stało się bardzo wyraźne, banki rozpoczęły dodruk walut bez ograniczeń, zaczynając od FED(Amerakński bank centralny), jeżeli ktoś mógł mieć jakiekolwiek wątpliwości, to teraz z pewością już ich mieć nie można - proces niszczenia walut na świecie rozpoczęty już dawno (ok 2008 r.) - teraz nabiera jeszcze większego tempa, wielkie nierentowne firmy które powinny upaść, nie upadają (samooczyszczanie się rynku, otwieranie nowych możliwości dla innych firm na rozwój, itd.), oczywiście celem jest wywołanie inflacji na całym świecie i za wszelką cenę, to jest wyraźnie budowany fundament pod kolejny kryzys i pewnie w ostateczności dążenia do Orwellowskiej wizji świata.

A komu może na tym zależeć? Jezus przyszedł na świat by przynieść nam pokój: " (27) Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; daję wam nie tak, jak daje świat. Niech się nie trwoży wasze serce ani się nie lęka. "(J27) i to nie taki jaki nam ten świat daje!, wszelkie działania które powodują "nie-pokój" lub jakąkolwiek formę zła w różnoraki sposób, to musi pochodzić od "Ojca kłamstwa". Dlatego zbawieni w Chrystusie "Niech się nie trwoży wasze serce ani się nie lęka"! mamy obietnicę Pana i Jezusa!

Czy Pan przyjdzie? z pewnością, ale tak jak powiedział jeden z apostołów - jeszcze zwleka, nie dlatego że mu się nie spieszy, ale dlatego by uratować nas jak najwięcej i aby każdy zdążył.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 30 mar 2020, 13:13

Celne uwagi Przemku, te gospodarcze wygibasy jakie świat teraz wyprawia mają na celu pozbawianie ludzi wypracowanego majątku aby uzależnić ludzi pod każdym względem od władzy państwa, a w finale oddać cugle antychrystowi, który będzie maił pełną władzę nad światem. Dla nas wierzących nie jest to straszne, wiemy o tym z proroctwa Biblii. Wczoraj rozważaliśmy 2Tes 2 i tam jest wyraźna pociecha dla nas, że w czasie działalności antychrysta zbawionych nie będzie na ziemi; szaleńczego jego działania doświadczą ci którzy nie uwierzyli Panu Jezusowi:

3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11 I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
12 Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.


Teraz na ziemi przebywa w sposób szczególny Duch Święty posłany jako Pocieszyciel, jest on w każdym wierzącym, zbawionym i w społeczności, w Zborze Bożym. To On powstrzymuje działanie szatana na tym świecie tak, jak powstrzymywał szatana od zabicia patriarchy Joba:

Job 2:6 Na to rzekł Pan do szatana: Oto jest w twojej mocy, tylko jego życie zachowaj.

Kiedy odejdzie do nieba wraz z Kościołem, biada ziemi, bo:

Ewangelia św. Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.

Wszyscy którzy wierzycie miejcie pokój w sercach, jak słusznie napisał Przemek, a ci z was którzy nie uwierzyliście przyjdźcie do Pana Jezusa póki jest czas, bo ten czas łaski w którym żyjemy kiedyś się skończy i będzie potem za późno.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: Przeemek » 30 mar 2020, 14:21

KAAN pisze:Celne uwagi Przemku, te gospodarcze wygibasy jakie świat teraz wyprawia mają na celu pozbawianie ludzi wypracowanego majątku aby uzależnić ludzi pod każdym względem od władzy państwa, a w finale oddać cugle antychrystowi, który będzie maił pełną władzę nad światem. Dla nas wierzących nie jest to straszne, wiemy o tym z proroctwa Biblii. Wczoraj rozważaliśmy 2Tes 2 i tam jest wyraźna pociecha dla nas, że w czasie działalności antychrysta zbawionych nie będzie na ziemi; szaleńczego jego działania doświadczą ci którzy nie uwierzyli Panu Jezusowi:

3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11 I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
12 Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.


Teraz na ziemi przebywa w sposób szczególny Duch Święty posłany jako Pocieszyciel, jest on w każdym wierzącym, zbawionym i w społeczności, w Zborze Bożym. To On powstrzymuje działanie szatana na tym świecie tak, jak powstrzymywał szatana od zabicia patriarchy Joba:

Job 2:6 Na to rzekł Pan do szatana: Oto jest w twojej mocy, tylko jego życie zachowaj.

Kiedy odejdzie do nieba wraz z Kościołem, biada ziemi, bo:

Ewangelia św. Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.

Wszyscy którzy wierzycie miejcie pokój w sercach, jak słusznie napisał Przemek, a ci z was którzy nie uwierzyliście przyjdźcie do Pana Jezusa póki jest czas, bo ten czas łaski w którym żyjemy kiedyś się skończy i będzie potem za późno.

My z kolei nawiązaliśmy do Listu Do Efezjan, przypominając przyniesione zbawienie od Chrystusa i jak je sprawować na codzień szczególnie w tych niecodziennych czasach. Zwracając uwagę, że Bóg powołał nas do dobrych uczynków (Ef2: 10), przypominając naszą drogę powołania.
Ale przede wszystkim uświadomienie sobie, że łaska i pokój niech sie nam rozmnaża przez poznanie Boga i Pana naszego Jezusa Chrystusa jak to pouczał Apostoł Piotr w drugim liście. Ponieważ nie ma innej drogi do zwyciestwa nad strachem i żadnej krótszej ścieżki czy pobocznej do życia pełnego łaski. To, że głębsze poznanie Jezusa skutkuje intensywniejszym doświadczeniem pokoju jaki nam przyniósł i silniejszą manifestacją łaski, w Chrystusie ukryte są wszystkie skarby mądrości i poznania, pisał Apostol Paweł.

A w kontekście obecnej epidemii:
"(1) Kto mieszka pod osłoną Najwyższego, Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego, (2) Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam. (3) Bo On wybawi cię z sidła ptasznika I od zgubnej zarazy. (4) Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie. Wierność jego jest tarczą i puklerzem. (5) Nie ulękniesz się strachu nocnegoAni strzały lecącej za dnia, (6) Ani zarazy, która grasuje w ciemności, Ani moru, który poraża w południe. (7) Chociaż padnie u boku twego tysiąc,A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie. (8) Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych. (9) Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją, (10) Nie dosięgnie cię nic złegoI plaga nie zbliży się do namiotu twego, (11) Albowiem aniołom swoim polecił,Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. (12) Na rękach nosić cię będą, Byś nie uraził o kamień nogi swojej. (13) Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz. (14) Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, Wywyższę go, bo zna imię moje. (15) Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę, (16) Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje." (Ps91)

Oczywiście nie chodzi tutaj o otwarte lekceważnie tego co się dzieje, tylko o pomoc w zachowniu pokoju ducha w kontekście zastosowania wszystkich zasad i nauk Słowa Bożego.

Również podkreślając wszystkim potrzebującym braciom i siostrom szczególnie w tych "instytucjonalych" Kościołach, że jednak Bóg jest dostępny bez pośredników, więc i bez konieczności ryzykownia samemu lub narażaniu na ryzyko innych.


magaron
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2020, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: magaron » 24 sie 2020, 01:28

W apokalipsie św Jana napisał, że ludzie będą klękać przed szafirowymi ekranami. Czy miał na myśli smartfony, tablety, laptopy, tv i inne ekrany monitorów komputera? W swojej wizji widział błyszczący ekran monitora, ale nie wiedział jak go nazwać to opisał go jako szafirowy ekran?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 24 sie 2020, 07:24

magaron pisze:W apokalipsie św Jana napisał, że ludzie będą klękać przed szafirowymi ekranami. Czy miał na myśli smartfony, tablety, laptopy, tv i inne ekrany monitorów komputera? W swojej wizji widział błyszczący ekran monitora, ale nie wiedział jak go nazwać to opisał go jako szafirowy ekran?
A gdzie te szafirowe ekrany są opisane, który to werset?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: Albertus » 24 sie 2020, 11:48

magaron pisze:W apokalipsie św Jana napisał, że ludzie będą klękać przed szafirowymi ekranami. Czy miał na myśli smartfony, tablety, laptopy, tv i inne ekrany monitorów komputera? W swojej wizji widział błyszczący ekran monitora, ale nie wiedział jak go nazwać to opisał go jako szafirowy ekran?

Nie przypominam sobie takiego wersetu ale zakładając ze miałbyś rację to
co w związku z tym? Czy oznacza to że samo korzystanie z ekranów monitorów, smartfonów, tabletów i laptopów to coś złego?
No to masz problem bo wysyłając ten post korzystałeś chyba z jakiegoś ekranu monitora, smartfona, tableta czy laptopa?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: Albertus » 24 sie 2020, 12:00

A wracając do tematu to czy szanowni dyskutanci nie uważają że antychryst będzie się podawał za mesjasza i że jego pojawieniu będą towarzyszyć znaki mające to udowodnić? Czy nie będzie próby wypełnienia litery proroctw odnoszących się do Mesjasza?Czy antychryst nie przyjdzie podając się za prawdziwego Mesjasza, bardziej skutecznego w realizacji litery proroctw mesjańskich w sprawach doczesnych i starając się udowodnić że Jezus z Nazaretu Prawdziwym Mesjaszem nie był?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 24 sie 2020, 12:46

Albertus pisze:A wracając do tematu to czy szanowni dyskutanci nie uważają że antychryst będzie się podawał za mesjasza i że jego pojawieniu będą towarzyszyć znaki mające to udowodnić?
Z pewnością masz rację.
Albertus pisze:Czy nie będzie próby wypełnienia litery proroctw odnoszących się do Mesjasza?Czy antychryst nie przyjdzie podając się za prawdziwego Mesjasza, bardziej skutecznego w realizacji litery proroctw mesjańskich w sprawach doczesnych i starając się udowodnić że Jezus z Nazaretu Prawdziwym Mesjaszem nie był?
Działalność antychrysta będzie miała wiele z tego co piszesz. Jego działanie jest opisane w kilku miejscach w Biblii; w księdze Daniela, w Ewangeliach, w 2Tes, 1J, 2J, Ap.
List do Tesaloniczan pokazuje jasno, że zbawieni będą zachowani od bezpośredniego działania antychrysta:

II List do Tesaloniczan 2:7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Kiedy Duch Święty wraz ze Zgromadzeniem Świętych - Kościołem zostanie zabrany do nieba, wtedy nic nie będzie powstrzymywało antychrysta od realizacji diabelskiego planu opisanego w proroctwach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
magaron
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2020, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: magaron » 24 sie 2020, 15:19

Już nie pamiętam w której wersji Biblii to czytałem, ale pomyliłem słowa to było szafirowe szkło nie ekran. W innym miejscu użyto słów okno szafirowe. https://www.witraze.info/112-witraze-w- ... -wroclawiu
Biblia też opisuje historie stworzenia cały ten firmament (inaczej sklepienie niebieskie, nieboskłon, kamień węgielny, szkło karmana) zrobiony z szafirowego szkła, współcześnie nazywanym szkłem karmana. Ta pani mówi, że jest już na nim 18 milionów pęknięć, czyli chcą zburzyć dzieło Boże tak jak kiedyś budując wierzę Babel, żeby dostać się do firmamentu? On ochrania nas przed wodami nad nim, dlatego niebo jest niebieskie. Więc znowu może być wielki potop przez uszkodzone sklepienie niebieskie?
https://www.youtube.com/watch?v=Soudg5ZAVj0
Exodus 24.10
https://www.biblehub.com/exodus/24-10.htm


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 24 sie 2020, 22:02

magaron pisze:Już nie pamiętam w której wersji Biblii to czytałem, ale pomyliłem słowa to było szafirowe szkło nie ekran. W innym miejscu użyto słów okno szafirowe.....
Ta pani mówi, że jest już na nim 18 milionów pęknięć,
....
czyli chcą zburzyć dzieło Boże tak jak kiedyś budując wierzę Babel, żeby dostać się do firmamentu? ...
Nie wiem skąd takie legendy dotarły do twojej świadomości, lepiej szukaj prawdy Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości