Dlaczego jestem postmillenistą?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 wrz 2011, 15:16

KAAN pisze:
Lash pisze:Kaa wiesz ile obrywam. :D Bóg patrzy a my mamy kochać :) nawet wrogów a co dopiero braci trochę inaczej wierzących...
Masz słuszność i to co mogę napisać w tym temacie, to nie wiążę miłości czy braku miłości z rozmowa na forum, zdaje się że mogę panować nad emocjami. Miłowanie braci w wierze nie oznacza jednak zgody na akceptowanie nieprawdy, nieuctwa itp. Mimo wszystko trzeba walczyć o prawdę raz na zawsze podanej świętym.

A dla Ann :kwiatek:

I słusznie Ann nie powielaj złych rzeczy innych :)
Super ale pamietasz ze walczymy dla ZDOBYCIA siebie nawzjaem dla Chrystusa a nie dla zniszczenia siebie.
Nadużywanie słów powoduje ze czasami ciezko potem komus się pojednać.
I pisze to też DO SIEBIE :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 wrz 2011, 15:21

ann_in_grace pisze:
jj pisze:Gloszono.

Tyle ze nie gloszono dwoch paruzji, literalnej swiatyni w Izraelu i innych "czasow" dziejow. To macie, niestety, wspolne z Russelem. Sorry, ale taka jest prawda.


... a doktryne Trojcy mam wspolna z papiezem. :)

Poza tym, nikt nie glosi "dwoch paruzji". Pan Jezus przyjdzie na ziemie jeden raz, ale juz z Kosciolem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 wrz 2011, 15:30

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Kaa wiesz ile obrywam. :D Bóg patrzy a my mamy kochać :) nawet wrogów a co dopiero braci trochę inaczej wierzących...
Masz słuszność i to co mogę napisać w tym temacie, to nie wiążę miłości czy braku miłości z rozmowa na forum, zdaje się że mogę panować nad emocjami. Miłowanie braci w wierze nie oznacza jednak zgody na akceptowanie nieprawdy, nieuctwa itp. Mimo wszystko trzeba walczyć o prawdę raz na zawsze podanej świętym.

A dla Ann :kwiatek:

I słusznie Ann nie powielaj złych rzeczy innych :)
Super ale pamietasz ze walczymy dla ZDOBYCIA siebie nawzjaem dla Chrystusa a nie dla zniszczenia siebie.
Nadużywanie słów powoduje ze czasami ciezko potem komus się pojednać.
I pisze to też DO SIEBIE :/
No tak... tyle, że prawda jest ważniejsza od osobistej sympatii. Czasami prawda boli trzeba się z tym pogodzić :/


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 wrz 2011, 15:59

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Kaa wiesz ile obrywam. :D Bóg patrzy a my mamy kochać :) nawet wrogów a co dopiero braci trochę inaczej wierzących...
Masz słuszność i to co mogę napisać w tym temacie, to nie wiążę miłości czy braku miłości z rozmowa na forum, zdaje się że mogę panować nad emocjami. Miłowanie braci w wierze nie oznacza jednak zgody na akceptowanie nieprawdy, nieuctwa itp. Mimo wszystko trzeba walczyć o prawdę raz na zawsze podanej świętym.

A dla Ann :kwiatek:

I słusznie Ann nie powielaj złych rzeczy innych :)
Super ale pamietasz ze walczymy dla ZDOBYCIA siebie nawzjaem dla Chrystusa a nie dla zniszczenia siebie.
Nadużywanie słów powoduje ze czasami ciezko potem komus się pojednać.
I pisze to też DO SIEBIE :/
No tak... tyle, że prawda jest ważniejsza od osobistej sympatii. Czasami prawda boli trzeba się z tym pogodzić :/
i tu jest błąd.
Prawda podana jako sąd BOLI.
Prawda podana w miłości ratuje do zbawienia.
Ilu to znam chrześcijan którzy własny brak miłosci przykrywają własnie koniecznościa objawienia prawdy! Byłem tam i czasami jestem :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 wrz 2011, 16:19

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Kaa wiesz ile obrywam. :D Bóg patrzy a my mamy kochać :) nawet wrogów a co dopiero braci trochę inaczej wierzących...
Masz słuszność i to co mogę napisać w tym temacie, to nie wiążę miłości czy braku miłości z rozmowa na forum, zdaje się że mogę panować nad emocjami. Miłowanie braci w wierze nie oznacza jednak zgody na akceptowanie nieprawdy, nieuctwa itp. Mimo wszystko trzeba walczyć o prawdę raz na zawsze podanej świętym.

A dla Ann :kwiatek:

I słusznie Ann nie powielaj złych rzeczy innych :)
Super ale pamietasz ze walczymy dla ZDOBYCIA siebie nawzjaem dla Chrystusa a nie dla zniszczenia siebie.
Nadużywanie słów powoduje ze czasami ciezko potem komus się pojednać.
I pisze to też DO SIEBIE :/
No tak... tyle, że prawda jest ważniejsza od osobistej sympatii. Czasami prawda boli trzeba się z tym pogodzić :/
i tu jest błąd.
Prawda podana jako sąd BOLI.
Eee tam zaraz sąd.... Popatrz na to z innej strony, jeśli ktoś wierzy w coś i napotka na fakt burzący jego dotychczasowe wyobrażenia, to zaczyna odczuwać frustracje z tego powodu, to boli w duchu.
Prawda podana w miłości ratuje do zbawienia.
Napompowałes trochę te słowa, wierzę, że wielu z tych co tu piszą i dyskutują ze mną to ludzie zbawieni, jeśli tak jest rzeczywiście, to ich to nie dotyczy, a inni którzy to czytają i mają wybór przed sobą powinni dostrzec gdzie jest prawda.
Ilu to znam chrześcijan którzy własny brak miłosci przykrywają własnie koniecznościa objawienia prawdy! Byłem tam i czasami jestem :/
Hmmm .... to smutna sprawa... czy mógłbyś napisać w czym przejawia się ten brak miłości, bo nie za bardzo umiem połączyć prawdę z brakiem miłości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 wrz 2011, 18:54

jj pisze:Cos ci sie chyba pomylilo. Mial byc fragment, ktory mowi o "sadzie ostatecznym". Ten fragment nie zawiera takiego terminu. Zawiera natomiast opis osadzenie umarlych.

Gdyby nie Revelation of John 20:15 to można by tak pomyśleć ale jednak jest to są ostateczny ;) No i wcześniej opisani ścięci również należą do grupy "umarli".
jj pisze:(7) Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;
(8) i dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych.
(9) I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże.
Objawienie 19:7-9


Kochasz kontekst, wiec zwroc uwage na fakt, ze kilka wersetow dalej jest opis pozostalych na ziemi ludzi, podczas gdy swieci juz sa na "weselu Baranka". :)

I nadal nie ma nic o porwaniu ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 wrz 2011, 19:15


Kompletne komenatrze do księgi Objawienia (i nie tylko w przypadku A. Hoekemy):
The Bible and the Future
http://www.amazon.com/Bible-Future-Anth ... pd_sim_b_1

More Than Conquerors: An Interpretation of the Book of Revelation
http://www.amazon.com/More-Than-Conquer ... d_sim_b_12

Triumph of the Lamb: A Commentary on Revelation
http://www.amazon.com/Triumph-Lamb-Comm ... pd_sim_b_6

The Returning King: A Guide to the Book of Revelation
http://www.amazon.com/Returning-King-Gu ... pd_sim_b_8

i oczywiście jest jeszcze niezwykle droga ale też niezwykle szczegółowa pozycja G.K. Bealea
The Book of Revelation: A Commentary on the Greek Text
http://www.amazon.com/Book-Revelation-C ... pd_sim_b_3

Podrawiam,
f. (nie moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 wrz 2011, 23:08

KAAN pisze:
Hardi pisze:KAAN, ja czekam i czekam na twoje wersety...
Podawałem ci, ale pewnie nie chcesz czytać, no to masz problem i się nie doczekasz :) .
A może podasz werset w którym jest napisane że Kościół będzie w wielkim ucisku ? :)


Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.


Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.

Mat 24:21 - Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
24:22 - A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
24:23 - Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24 - Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

24:25 - Oto przepowiedziałem wam.


Może wykażesz w którym z tych fragmentów mówiących o ucisku jest mowa o tym że święci mieli nie być w tym ucisku.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 wrz 2011, 08:38

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Hardi pisze:KAAN, ja czekam i czekam na twoje wersety...
Podawałem ci, ale pewnie nie chcesz czytać, no to masz problem i się nie doczekasz :) .
A może podasz werset w którym jest napisane że Kościół będzie w wielkim ucisku ? :)


Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.

Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
Mowa o Antychryście i działaniach przeciwko Izraelowi.

Mat 24:21 - Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
24:22 - A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
24:23 - Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24 - Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

24:25 - Oto przepowiedziałem wam.
Fragment mówiący drugiej połowie wielkiego ucisku.

Chcę wierzyć pisze:Może wykażesz w którym z tych fragmentów mówiących o ucisku jest mowa o tym że święci mieli nie być w tym ucisku.
Nie święci, ale Kościół. Zbawieni ludzie są nie tylko Kościołem. Są zbawieni ST, są zbawieni okresu łaski - Kościoła, i są zbawieni wielkiego ucisku, ale tylko jedna grupa jest Kościołem. W żadnym z tych fragmentów nie możesz wskazać na Kościół.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 wrz 2011, 15:37

KAAN pisze:
Norbi pisze:Po pierwsze, znów bujasz w obłokach.
Ty bardziej, charyzmatycy bardzo fantazjują :)
Nikt Ciebie nie prześladuje za poglądy.
Ach, nie jestem aż tak wrażliwy żeby się czuć prześladowanym, ale tak wygląda nominalne chrześcijaństwo, kto odważy się mówić według Słowa Bożego jest atakowany za rzekomy brak jedności, miłości, poznania Biblii.... Pan Jezus powiedział że na tym świecie ucisk mieć będziemy i tak jest.


Kaan skończ uderzać w nutę cierpiętniczą i zacznij merytorycznie odpowiadać na posty.
Merytorycznie! Nie wystarczy Twoje twierdzenie "bo tak będzie", ale udowodnij opierając się na tekście Pisma swoje bajki o pochwyceniu i kilku powrotach Pana.
Nie odpowiedziałeś ani jednym słowem na mój post.
Innych podobnie spławiasz gdy brak Ci argumentów.

KAAN pisze:
Głosisz niebibliją doktrynę więc "obrywasz" Słowem Bożym i niech Ciebie to nie dziwi.
Przeciwnie, głoszę biblijną doktrynę dlatego obrywam nie ze Słowa Bozego, ale ze słowa liberalnego chrześcijaństwa, które za nic ma proroctwo ale głosi własne wyobrażenia. Szczególnie w tym celują charyzmatycy a jeszcze szczególnie ci z drugiej i trzeciej fali.


Skończ z personalnymi atakami.
Nie potrafisz obronić bajek które głosisz i jeszcze do tego śmiesz nazywać adwersarzy nominalnymi chrześcijanami.
Zacznij merytoryczną dyskusję bo kompromitujesz się tymi zagrywkami.

KAAN pisze:
Po drugie- nikt inny jak właśnie Ty w tematach o Darach Ducha, wydajesz sądy nad charyzmatykami, imputujesz zwiedzenie i opętanie.
Ja nie sądzę charyzmatyków, ale Słowo które jest niezmienne i jasno wskazuje na to kim jest wierzący człowiek, jakie ma cechy i dary. I nie pisałem o opętaniu, bo wiem, że znakomita większość charyzmatyków jest szczera w swojej wierze i uległa jedynie ludzkiemu zwiedzeniu i niewłaściwej doktrynie - fałszywym nauczycielom.


Twoje cenzurowanie Pisma powoduje, że nie widzisz tego co jest tam napisane czarno na białym, za to swoje bajki o sekretnym pochwyceniu czy kilku powrotach Pana i Jego szybowaniu w obłokach nad głowami ludzi widzisz.

Wydajesz sądy nad charyzmatykami. Imputujesz im zwiedzeni i opętanie.
To jest Twoja stała postawa w rozmowie z nimi zamiast merytorycznej dyskusji z argumentami z tekstu Pisma
np:

"Jesteś w wielkim zwiedzeniu i piszesz nieprawdę pod wpływem złych emocji, które nie są z Ducha, potrzebujesz Hardi odrodzenia, tkwisz w duszewności, która prowadzi na manowce wiary "

Takie sądy, np: "To co uzyskałeś przystępując do charyzmatyzmu, to dar oskarżania, dar agresji, braku pokory, dar kłamstwa i oczerniania. Według Biblii to nie są dary od Ducha Świętego, raczej od tego drugiego. Ale młody jeszcze jesteś moze się upamiętasz, choć czas jest krótki."

"Kolejny raz udowadniasz że masz ducha tyle że ducha kłamstwa i oczerniania"


Twój sztandarowy post, niby nauczycielski : "Istnienie darów na wzór NT dzisiaj jest charyzmatycznym dogmatem nieuzasadnionym w Biblii, dzisiaj tego nie ma. Wszystkie przejawy tzw języków, proroctw to zwykłe zwiedzenie. "

Tego typu perełek jest na forum cały worek. Zwłaszcza w tematach dotykających Ducha, darów itp.

Skończ z tym oskarżaniem o zwiedzenie tych, którzy nie przyjmują nauk nauczycieli KWCH jako nieomylnych i jedynie prawdziwych.

KAAN pisze:
Zauważ, że żaden charyzmatyk nie powiedział Ci jeszcze, ze jesteś opętany bo idziesz za wizjami szalonej piętnastolatki, a według TWOJEGO rozumowania byłoby to logiczne!
Ja też nie mówiłem charyzmatykom że są opętani.


Skończ się wybielać i kłamać!
A tu to niby posiadanie ducha kłamstwa i oczerniania to co?!

"Kolejny raz udowadniasz że masz ducha tyle że ducha kłamstwa i oczerniania"

A może jednak zaczniesz merytorycznie odpowiadać mnie, ale nie tylko mnie:

KAAN pisze:
Hardi pisze:KAAN, ja czekam i czekam na twoje wersety...
Podawałem ci, ale pewnie nie chcesz czytać, no to masz problem i się nie doczekasz :)


Niestety jest wiele podobieństw między uciszaniem niewygodnych w KWCH i ŚJ.
Te same poglądy w wielu kwestiach, te same metody działania, uciekanie od merytorycznej dyskusji gdy grunt pali się pod nogami.

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Hardi pisze:KAAN, ja czekam i czekam na twoje wersety...
Podawałem ci, ale pewnie nie chcesz czytać, no to masz problem i się nie doczekasz :) .
A może podasz werset w którym jest napisane że Kościół będzie w wielkim ucisku ? :)


Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.


Pokaż gdzie masz napisane w Piśmie to, że te fragmenty nie odnoszą się do Kościoła?!
Nie chce słyszeć twoich pomysłów zaczerpniętych z nauczania KWCh, ale wskaż w Biblii choć jeden werset wskazujący na to!!!

…..chyba, że kompletnie nie rozumiesz czym jest Kościół – ciało Chrystusa- społeczność wywołanych.
To wszyscy którzy są Jego

AP12,11"A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. "

Ci ludzie wybrali śmierć. Zginęli, umarli – to nie przenośnia, to martwi fizycznie θάνατος . Oni nie są porwani na chmurki/obłoczki.

Ap 7,13-14"I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. "

Mowa tu o o wierzących (wyprali szaty w krwi baranka), którzy przeszli przez ucisk.To że oni nie są częścią społeczności wywołanych (Kościoła) to Twoja fantazja.
O tych ludziach czytamy tez tu:
Mt24,21-30
"Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni. (23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam. (26) Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. (27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,(28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, "

Będzie ucisk. Zakończy go przyjście Pana.
To przyjście będzie widoczne!
Mamy błyskawice - ἀστραπή – jasność, blask, promień.
No po prostu pełny efekt świetlny.
Mamy znak -σημεῖον .
Coś cudownego, niedającego się przegapić.

No i warto zwrócić uwagę na owo "ukaże się" - φαίνω
Inne znaczenie i użycie tego słowa : pojawił się, stało się oczywiste, zauważył, widziałem, połysk, świeci, lśniące, pokazany, widoczne.
Skoro biadać będą wszystkie plemiona ziemi to znaczy, że nikt tego nie przegapi.
Z mocą- pisałem już o słowie które dało dynamit.
No i to jest przyjście na obłokach, to, które Ty i fantazje nauczycieli KWCH nazywają sekretnym przyjściem.

Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. "

Walczył ze świętymi -ἅγιος , różny od świata a podobny do Pana.
Po prostu Jego ludzie.
Fantazje, że byli to Jego ludzie ale nie byli Chrystusowi, nie należeli do społeczności wywołanych i choć byli podobni do Pana, to byli inni niż Ci świeci z innych stron Biblii, jest dziwacznym pomysłem. Do tego tak pokręconym, że zachodzi podejrzenie iż jego autor zapultał się we własnych domniemaniach tak, iż nie może ich spójnie i logicznie wyłożyć nawet.

Wróćmy do Pisma
Więc będzie wojna przeciw świętym i ulegną wszyscy, których imię nie jest zapisane w księdze życia.
By uprzedzić twierdzenia, że dotyczy to Żydów, którzy jedyni będą się wtedy nawracać, powiem tylko tyle- tu nic na ten temat nie ma.
Przeciwnie, jest wcześniej o wszystkich plemionach, narodach, a ocaleje każdy czyje imię jest zapisane.
Można wyciągnąć wniosek- że " każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota" dotyczy ludzi z wszystkich ludów i języków.
Wierzący również nie znikną porwani na chmurkę nim stanie się im jakaś krzywda, bo mamy tu νικάω – pokona!
Znowu ładnie to koreluje z Mt24,21-30

KAAN pisze:w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.


Tak! A Pan wraca RAZ! W sposób widoczny.

"Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił, (8) ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. (9) I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu. (10) I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich (11) i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba."
(Dzieje Apost. 1:7-11, Biblia Warszawska)

Jak poszedł w obłoku i wiedzieli to ludzie, tak też wróci w obłoku i będą to widzieć.

"Tak, iż ludzie drętwieć będą przed strachem i oczekiwaniem tych rzeczy, które przyjdą na wszystek świat; albowiem mocy niebieskie poruszą się. (27) A tedy ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i chwałą wielką."
(Ew. Łukasza 21:26-27, Biblia Gdańska)

KAAN pisze:
Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
Mowa o Antychryście i działaniach przeciwko Izraelowi.


Gdzie Ty tu widzisz Izrael????
Masz świętych Najwyższego קַדִּישׁ עֶלְיוֹנִין którzy będą wydani w Jego moc
( z tym porównaj Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. ")

Kto jest świętym Najwyższego?
Według Ciebie jedynie Żyd, to bezpodstawne twierdzenie oparte jedynie na Twoim widzimisię.

KAAN pisze:
Mat 24:21 - Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
24:22 - A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
24:23 - Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24 - Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

24:25 - Oto przepowiedziałem wam.
Fragment mówiący drugiej połowie wielkiego ucisku.


Bzdura!
Twierdzenie wyssane z palca.
Jest mowa o ucisku. Nie ma nic o tym, że będzie on dzielony na połówki, ćwiartki czy inne kawałki.

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Może wykażesz w którym z tych fragmentów mówiących o ucisku jest mowa o tym że święci mieli nie być w tym ucisku.
Nie święci, ale Kościół. Zbawieni ludzie są nie tylko Kościołem. Są zbawieni ST, są zbawieni okresu łaski - Kościoła, i są zbawieni wielkiego ucisku, ale tylko jedna grupa jest Kościołem. W żadnym z tych fragmentów nie możesz wskazać na Kościół.


To Kościół składa się z kogo skoro nie są to świeci ???
Wykaż w tekście Pisma:

1 gdzie ucisk dzieli się na ćwiartki, połówki itp.
2 gdzie mowa o tym, że kościół składa się z nieświętych
3 gdzie świeci Najwyższego z Dan 7,25 to jedynie Żydzi
4 odpowiedz wreszcie Hardiemu i przestań go spławiać, ja również czekam na te wersety


Hardi pisze:To dość proste, wyznawcy nauk Russella i Ribera skłamią, że prześladowani to niby ci którzy nie byli sekretnie porwani i zostali na wielki ucisk i podczas niego się nawrócili. Ci sami wyznawcy uważają, że Duch Św. miał być zabrany czy powstrzymany do działania i tutaj znowu pojawi się problem ich chorej filozofii z XIX wieku, bo to Duch Św. daje poznanie o grzechu i opamiętanie, no ale skoro miał być zabrany czy powstrzymane Jego działanie to ludzie nie mogą się nawracać, więc zwolennicy nauk Russella i Ribera posuwają się do kolejnych manipulacji, w zasadzie cała ich doktryna opiera się na samych manipulacjach, cała się sypie jak domek z kart, a manipulacja służy za zasłonę dymną, aby ludzie nie czytający biblię czy ślepo ufający zwodniczym nauczycielom nie zorientowali się, że chodzą po zapadającym się piasku.


Dokładnie!
Cała ta nauka jest tak naciągana, że naprawdę dziwię się jakim cudem ludzie łapią się na te niebiblijne bajki.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 wrz 2011, 18:30

Norbi pisze:
KAAN pisze:
Norbi pisze:Po pierwsze, znów bujasz w obłokach.
Ty bardziej, charyzmatycy bardzo fantazjują :)
Nikt Ciebie nie prześladuje za poglądy.
Ach, nie jestem aż tak wrażliwy żeby się czuć prześladowanym, ale tak wygląda nominalne chrześcijaństwo, kto odważy się mówić według Słowa Bożego jest atakowany za rzekomy brak jedności, miłości, poznania Biblii.... Pan Jezus powiedział że na tym świecie ucisk mieć będziemy i tak jest.


Kaan skończ uderzać w nutę cierpiętniczą i zacznij merytorycznie odpowiadać na posty.
Odpowiadam, ale to właśnie ty i inni charyzmatycy rzucacie oskarżeniami bez pokrycia udajac świętoszków :)
Merytorycznie! Nie wystarczy Twoje twierdzenie "bo tak będzie", ale udowodnij opierając się na tekście Pisma swoje bajki o pochwyceniu i kilku powrotach Pana.
Znowu stosujesz sofistykę obecną w każdym z twoich postów do mnie. Pokazywałem ci wersety, całe rozdziały które móią o pewnych faktach, ale jesteś głuchy i ślepy na nie, i ciągle piszesz swoje bajki o kilu powrotach Pana.
Nie odpowiedziałeś ani jednym słowem na mój post.
Innych podobnie spławiasz gdy brak Ci argumentów.
Odpowiadałem. poszukaj w historii, do tej pory nie padł ani jeden merytoryczny argument z twojej strony :)
KAAN pisze:
Głosisz niebibliją doktrynę więc "obrywasz" Słowem Bożym i niech Ciebie to nie dziwi.
Przeciwnie, głoszę biblijną doktrynę dlatego obrywam nie ze Słowa Bozego, ale ze słowa liberalnego chrześcijaństwa, które za nic ma proroctwo ale głosi własne wyobrażenia. Szczególnie w tym celują charyzmatycy a jeszcze szczególnie ci z drugiej i trzeciej fali.

Skończ z personalnymi atakami.
Nie potrafisz obronić bajek które głosisz i jeszcze do tego śmiesz nazywać adwersarzy nominalnymi chrześcijanami.
Zacznij merytoryczną dyskusję bo kompromitujesz się tymi zagrywkami.
To nie jest personalny atak tylko stwierdzenie rzeczywistości, rozpocznij merytoryczna dyskusję, bo kompromitujesz się pisząc kolejny emocjonalny post z wieloma pomówieniami inieprawdą na mój temat :)
KAAN pisze:
Po drugie- nikt inny jak właśnie Ty w tematach o Darach Ducha, wydajesz sądy nad charyzmatykami, imputujesz zwiedzenie i opętanie.
Ja nie sądzę charyzmatyków, ale Słowo które jest niezmienne i jasno wskazuje na to kim jest wierzący człowiek, jakie ma cechy i dary. I nie pisałem o opętaniu, bo wiem, że znakomita większość charyzmatyków jest szczera w swojej wierze i uległa jedynie ludzkiemu zwiedzeniu i niewłaściwej doktrynie - fałszywym nauczycielom.

Twoje cenzurowanie Pisma powoduje, że nie widzisz tego co jest tam napisane czarno na białym, za to swoje bajki o sekretnym pochwyceniu czy kilku powrotach Pana i Jego szybowaniu w obłokach nad głowami ludzi widzisz.
Znowu napisałeś stek zbzdur o mnie i mojej wierze, proszę o uczciwość i zaprzestanie sofistyki.

Wydajesz sądy nad charyzmatykami. Imputujesz im zwiedzeni i opętanie.
To jest Twoja stała postawa w rozmowie z nimi zamiast merytorycznej dyskusji z argumentami z tekstu Pisma
np:
"Jesteś w wielkim zwiedzeniu i piszesz nieprawdę pod wpływem złych emocji, które nie są z Ducha, potrzebujesz Hardi odrodzenia, tkwisz w duszewności, która prowadzi na manowce wiary "
Tio jest odpowiedź w kontekście twojego albo Hardiego ataku, manipulujesz wypowiedziami, jesteś niestety znany z tego, to twój problem :)

Takie sądy, np: "To co uzyskałeś przystępując do charyzmatyzmu, to dar oskarżania, dar agresji, braku pokory, dar kłamstwa i oczerniania. Według Biblii to nie są dary od Ducha Świętego, raczej od tego drugiego. Ale młody jeszcze jesteś moze się upamiętasz, choć czas jest krótki."
"Kolejny raz udowadniasz że masz ducha tyle że ducha kłamstwa i oczerniania"
To kolejna odpowiedź na atak Hardiego który sądził mnie i przypisywał szatańskie działanie

Twój sztandarowy post, niby nauczycielski : "Istnienie darów na wzór NT dzisiaj jest charyzmatycznym dogmatem nieuzasadnionym w Biblii, dzisiaj tego nie ma. Wszystkie przejawy tzw języków, proroctw to zwykłe zwiedzenie. "
Tego typu perełek jest na forum cały worek. Zwłaszcza w tematach dotykających Ducha, darów itp.
I to jest stwierdzenie prawdziwe, Dary proroctwa, języków przeminęły, jełśi ktoś je praktykuje znaczy że ulega zwiedzeniu.
Skończ z tym oskarżaniem o zwiedzenie tych, którzy nie przyjmują nauk nauczycieli KWCH jako nieomylnych i jedynie prawdziwych.
Oczywiście, że nie skończę dopóki charyzmatycy różnej maści nie przestaną mnie oskarżać o brak duchowości i opętanie innym duchem.
KAAN pisze:
Zauważ, że żaden charyzmatyk nie powiedział Ci jeszcze, ze jesteś opętany bo idziesz za wizjami szalonej piętnastolatki, a według TWOJEGO rozumowania byłoby to logiczne!
Ja też nie mówiłem charyzmatykom że są opętani.
Skończ się wybielać i kłamać!
A tu to niby posiadanie ducha kłamstwa i oczerniania to co?!
Masz czas do wieczora żeby swoje oszczerstwa zweryfikować. Skończ z tą metodą dyskusji.
"Kolejny raz udowadniasz że masz ducha tyle że ducha kłamstwa i oczerniania"
Znowu wyrywasz zdanie z kontekstu dyskusji, to jest twoja metoda.

A może jednak zaczniesz merytorycznie odpowiadać mnie, ale nie tylko mnie:
Nie, Hardi przekroczył pewne granice, do których i ty się zbliżyłeś, swoim sciekłym atakiem na mnie, lawiną sofistycznych pytań i tez chce doprowadzić do moich błędów i potknięć aby potem móc je wyokrzystać tak jak ty robisz to z wycioętymi z kontekstu dyskusji zdaniami. Jesteś tego samego ducha co Hardi. (masz stwierdzenie do wykorzystanie, mozesz je użyć :D )
KAAN pisze:. A może podasz werset w którym jest napisane że Kościół będzie w wielkim ucisku ? :)


Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.A gdzie w tym wersecie jest napisane że chodzi o Kościół :) ?

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.

Pokaż gdzie masz napisane w Piśmie to, że te fragmenty nie odnoszą się do Kościoła?!
Pokaż gdzie jest napisane że wersety te dotyczą Kościoła ?

Pewne teksty mówią o zachowaniu wierzących od gniewu np.:

I List do Tesaloniczan 5:9 Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.
W obrazie eschatologicznym z Mat 25 (o dziesieciu pannach) jest wskazówka o zabraniu na wesele Baranka panien mądrych, podczas gdy głupie uczestniczą w sądzie i natrafiły na zamknięte drzwi.
1Tes 4 i 5 pokazuje kolejność wydarzeń, czyli najpierw porwanie Kościołą,a potem sąd.
Mowy eschatologiczne Pana Jezusa skierowane są do Żydów a nie do Kościoła.
I wiele innych tekstów, wystarczy te żeby nabrac przekonania co do kolejności wydarzeń, a jest ich znacznie więcej.
W żadnym miejscu księgi apokalipsy po listach do siedmiu zborów nie ma wymienionego Kościoła w kontekście wydarzeń wielkiego ucisku.

…..chyba, że kompletnie nie rozumiesz czym jest Kościół – ciało Chrystusa- społeczność wywołanych.
To wszyscy którzy są Jego
To ty nie rozumiesz czym jest Kościół. Kościół to społecznośc świętych w Panu Jezusie w okresie od pięćdziesiątnicy do porwania Koscioła. Przed i po tym okresie nie ma Kościoła.

AP12,11"A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. "
Ci ludzie wybrali śmierć. Zginęli, umarli – to nie przenośnia, to martwi fizycznie θάνατος . Oni nie są porwani na chmurki/obłoczki.
To nie są wierni Kościola, oni nawrócili się w wielkim ucisku, porównaj z wersetem który zacytowaleś:

Ap 7,13-14"I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. "
Mowa tu o o wierzących (wyprali szaty w krwi baranka), którzy przeszli przez ucisk.To że oni nie są częścią społeczności wywołanych (Kościoła) to Twoja fantazja.
To ze ich zaliczasz do Kościoła to twoja fantazja, nie ma w Biblii takiego wskazania do tych wierzących, oni są zbawionymi w wielkim ucisku.
O tych ludziach czytamy tez tu:
Mt24,21-30
"Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni. (23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam. (26) Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. (27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,(28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, "
Słusznie prawisz, to są ci o których mowa w Ap713-14.
Będzie ucisk. Zakończy go przyjście Pana.
To przyjście będzie widoczne!
Mamy błyskawice - ἀστραπή – jasność, blask, promień.
No po prostu pełny efekt świetlny.
Mamy znak -σημεῖον .
Coś cudownego, niedającego się przegapić.
No tak, nic dodać nic ująć.
No i warto zwrócić uwagę na owo "ukaże się" - φαίνω
Inne znaczenie i użycie tego słowa : pojawił się, stało się oczywiste, zauważył, widziałem, połysk, świeci, lśniące, pokazany, widoczne.
Skoro biadać będą wszystkie plemiona ziemi to znaczy, że nikt tego nie przegapi.
Z mocą- pisałem już o słowie które dało dynamit.
Tak, zgadza się.
No i to jest przyjście na obłokach, to, które Ty i fantazje nauczycieli KWCH nazywają sekretnym przyjściem.
I znowu zaczynasz swoje, czy nie możesz chwilę normalnie rozmawiać? NIE, nie jest to przyjście po Kościół, nigdzie nie masz żadnej wskazówki że Pan przychodzi po świętych, ale ze świętymi.
Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. "

Walczył ze świętymi -ἅγιος , różny od świata a podobny do Pana.
Po prostu Jego ludzie.
Fantazje, że byli to Jego ludzie ale nie byli Chrystusowi, nie należeli do społeczności wywołanych i choć byli podobni do Pana, to byli inni niż Ci świeci z innych stron Biblii, jest dziwacznym pomysłem. Do tego tak pokręconym, że zachodzi podejrzenie iż jego autor zapultał się we własnych domniemaniach tak, iż nie może ich spójnie i logicznie wyłożyć nawet.
Znowu piszesz niedorzeczności, skąd wynalazłeś stwierdzenia że nie byli Chrystusowi?, skąd ci się to wzięło, masz jakies pokręcone wieści, nie wiem skąd.
Wróćmy do Pisma
Więc będzie wojna przeciw świętym i ulegną wszyscy, których imię nie jest zapisane w księdze życia.
By uprzedzić twierdzenia, że dotyczy to Żydów, którzy jedyni będą się wtedy nawracać, powiem tylko tyle- tu nic na ten temat nie ma.
Przeciwnie, jest wcześniej o wszystkich plemionach, narodach, a ocaleje każdy czyje imię jest zapisane.
Można wyciągnąć wniosek- że " każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota" dotyczy ludzi z wszystkich ludów i języków.
Wierzący również nie znikną porwani na chmurkę nim stanie się im jakaś krzywda, bo mamy tu νικάω – pokona!

Znowu ładnie to koreluje z Mt24,21-30
Znowu dyskutujesz z własnymi fantazjami, gdzie napisałem ze tylko Żydzi będa mogli się nawracać? I oczywiście tekst apokalipsy doskonale koreluje z Mat 24 bo tu i tam mowa o wierzących wielkiego ucisku.
KAAN pisze:w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.

Tak! A Pan wraca RAZ! W sposób widoczny.
No tak, nie inaczej.
"Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił, (8) ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. (9) I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu. (10) I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich (11) i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba."
(Dzieje Apost. 1:7-11, Biblia Warszawska)
Jak poszedł w obłoku i wiedzieli to ludzie, tak też wróci w obłoku i będą to widzieć.
Będą .
"Tak, iż ludzie drętwieć będą przed strachem i oczekiwaniem tych rzeczy, które przyjdą na wszystek świat; albowiem mocy niebieskie poruszą się. (27) A tedy ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i chwałą wielką."
(Ew. Łukasza 21:26-27, Biblia Gdańska)
Amen.
KAAN pisze:
Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
Mowa o Antychryście i działaniach przeciwko Izraelowi.
Gdzie Ty tu widzisz Izrael????[/quote]A czym jest zakon? Kogo dotyczy zakon?

Masz świętych Najwyższego קַדִּישׁ עֶלְיוֹנִין którzy będą wydani w Jego moc
( z tym porównaj Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. ")

Kto jest świętym Najwyższego?
Według Ciebie jedynie Żyd, to bezpodstawne twierdzenie oparte jedynie na Twoim widzimisię.
I już widzę ze zaczynasz mieć poruszone sumienie, bo rozumiesz różnicę pomiędzy świętymi najwyższego i świętymi Baranka. Tu masz początek myśli o powrocie Izraela na główną scenę wydarzeń w wielkim ucisku. To nie moje widzimisię, ale zauważone przez ciebie rozróznienie :)
KAAN pisze:
Mat 24:21 - Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
24:22 - A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
24:23 - Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24 - Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

24:25 - Oto przepowiedziałem wam.
Fragment mówiący drugiej połowie wielkiego ucisku.

Bzdura!
Prawda! A nie bzdura.
Twierdzenie wyssane z palca.
Jest mowa o ucisku. Nie ma nic o tym, że będzie on dzielony na połówki, ćwiartki czy inne kawałki.
No to przeczytaj Proroctwo Daniela, tam masz nawet wymienione dokładnie liczby dni 1290. Ale to nie jedyne miejsce które o tym mówi.
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Może wykażesz w którym z tych fragmentów mówiących o ucisku jest mowa o tym że święci mieli nie być w tym ucisku.
Nie święci, ale Kościół. Zbawieni ludzie są nie tylko Kościołem. Są zbawieni ST, są zbawieni okresu łaski - Kościoła, i są zbawieni wielkiego ucisku, ale tylko jedna grupa jest Kościołem. W żadnym z tych fragmentów nie możesz wskazać na Kościół.

To Kościół składa się z kogo skoro nie są to świeci ???
Bezsensowną tezę stawiasz, Kościół to święci, ale nie wszyscy święci to Kościół.
[/quote]
Wykaż w tekście Pisma:
1 gdzie ucisk dzieli się na ćwiartki, połówki itp.[/quote] Nigdzie nie pisałem o ćwiartkach, jeśłi zadajesz pytania to bez sofistycznych wstawek. O dzieleniu na części wielkiego ucisku mówi np Dan 9:27 i r.12.
2 gdzie mowa o tym, że kościół składa się z nieświętych
Bajkami się nie zajmuję.
3 gdzie świeci Najwyższego z Dan 7,25 to jedynie Żydzi
To nie jedynie Żydzi ale Irzael. O tym mówi najbliższy kontekst wspominający zakon, a także dalszy kontekst traktujący o odrodzeniu królestwa Izraelowi
4 odpowiedz wreszcie Hardiemu i przestań go spławiać, ja również czekam na te wersety
Nie karmić trola.

Cała ta nauka jest tak naciągana, że naprawdę dziwię się jakim cudem ludzie łapią się na te niebiblijne bajki.
Cała nauka jest prawdą wynikającą ze Słowa Bożego, jednie jest problem ze zrozumieniem tej nauki przez niektórych. Są jednak ludzie roztropni, którzy potrafią zrozumieć to co mówi Słowo Boże i ci mają pełnię radości z obietnic Pańskich i wiedzą dokąd idą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 04 wrz 2011, 19:18

(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(18) Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.
(1 List do Tesaloniczan 4:16-18, Biblia Warszawska)

Nie wiem jak bym nie czytał to pochwycenie, porwanie widzę w tym fragmencie i mniejsza o techniczne szczegóły.

W tej dyskusji jak sobie poczytałem, to widzę, że jak jedni zapierają się faktu, że uczą o dwóch powrotach, tak drudzy na siłę twierdzą, że pochwycenia nie ma bo nie pasuje to do reszty ich doktryny. A tym czasem Pismo uczy o jednym powrocie, i uczy o pochwyceniu.

Najgorzej jak człowiek okopie się na swoich pozycjach, bo tradycja kościoła nie pozwala mu swobodnie myśleć.


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 wrz 2011, 19:30

Quster pisze:
(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(18) Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.
(1 List do Tesaloniczan 4:16-18, Biblia Warszawska)

Nie wiem jak bym nie czytał to pochwycenie, porwanie widzę w tym fragmencie i mniejsza o techniczne szczegóły.

W tej dyskusji jak sobie poczytałem, to widzę, że jak jedni zapierają się faktu, że uczą o dwóch powrotach, tak drudzy na siłę twierdzą, że pochwycenia nie ma bo nie pasuje to do reszty ich doktryny. A tym czasem Pismo uczy o jednym powrocie, i uczy o pochwyceniu.

Najgorzej jak człowiek okopie się na swoich pozycjach, bo tradycja kościoła nie pozwala mu swobodnie myśleć.


... wiec napisz, moze byc wlasnymi slowami, jaka jest kolejnosc wydarzen po pochwyceniu Kosciola?



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości