Zejście z pola (2 Tesal)

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 lis 2010, 22:00

Chcę wierzyć pisze:[...]Według post, pre, nie pamiętam, szatan ma być związany w okresie tysiącletniego królestwa po pochwyceni kościoła i pierwszym zmartwychwstaniu a to znaczyłoby że obecnie nie jest związany i zwodzi narody. :?:

(mowa o pre-) Według takiego rozumowania rzecz jasna tak powinno być -- robi sobie co chce i zwodzi kogo chce w dowolnych ilościach. Według mnie (jestem amilenijny) jednak to nie koresponduje zbyt dobrze z niektórymi fragmentami Ewangelii i rzeczywistością obserwowalną pomiędzy "Testamentami" jak i błogosławieństwem we wstępie do Objawienia:

Revelation of John 1:3: Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski.

innymi słowy -- radujcie się gdy czytacie, że ten świat ma przerąbane bo szatan sobie na nim robi co chce, a ja was w to piekło posłałem abyście głosili Ewangelię, której on nienawidzi ogromnie. Przyszłe pokolenia oczywiście będą miały lepiej od was, za kilka tysięcy lat, bo zwiążę szatana w końcu, ale czas jest bliski! Radujcie się! No coś niemrawo wam idzie... ciekawe dlaczego... :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 19 lis 2010, 14:59

fantomik pisze:
Chcę wierzyć pisze:[...]Według post, pre, nie pamiętam, szatan ma być związany w okresie tysiącletniego królestwa po pochwyceni kościoła i pierwszym zmartwychwstaniu a to znaczyłoby że obecnie nie jest związany i zwodzi narody. :?:

(mowa o pre-) Według takiego rozumowania rzecz jasna tak powinno być -- robi sobie co chce i zwodzi kogo chce w dowolnych ilościach. Według mnie (jestem amilenijny) jednak to nie koresponduje zbyt dobrze z niektórymi fragmentami Ewangelii i rzeczywistością obserwowalną pomiędzy "Testamentami" jak i błogosławieństwem we wstępie do Objawienia:

Revelation of John 1:3: Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski.

innymi słowy -- radujcie się gdy czytacie, że ten świat ma przerąbane bo szatan sobie na nim robi co chce, a ja was w to piekło posłałem abyście głosili Ewangelię, której on nienawidzi ogromnie. Przyszłe pokolenia oczywiście będą miały lepiej od was, za kilka tysięcy lat, bo zwiążę szatana w końcu, ale czas jest bliski! Radujcie się! No coś niemrawo wam idzie... ciekawe dlaczego... :/


24:9 - Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.
24:10 - I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.
24:11 - I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.
24:12 - A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.

Ktoś napisał "bramy piekielne nie przemogą kościoła".


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 lis 2010, 13:23

Chcę wierzyć pisze:KAAN napisałeś dużymi literami CZŁOWIEK NIEGODZIWOŚCI, SYN ZATRACENIA. W jednym swoim rozumieniu jesteś bardzo dokładny i nie dopuszczasz możliwości, że chodzi w tym przypadku o królestwo, chociaż w ks DANIELA i OBJAWIENIU jest to prawie regułą.
Czytaj kontekst i spróbuj rozumieć jak walczył król - jechał na czele swojej armii (przynajmniej co do zasady), czyli w sensie dosłownym król najechał jakieś królestwo (innego króla) ponieważ królestwo było własnością króla.
Poza tym proroctwa Daniela są wyjaśniane przez anioła i dokładnie pokazują o co w nich chodziło. W księdze Daniela nie ma reguły kojarzenia króla jako królestwa. Krło to król, królestwo to królestwo czyli własność króla.

To co jest w ks Daniela to jest w Objawieniu i o tym pisał także Paweł.
Nieprawda, wiele z proroctwa Daniea wypełniło się już w hiostorii, natomiast Objawienie podnoosi tylko te tematy z Daniela które się jeszcze nie wypełniły z perspektywy czasu Obajwienia Jana.
Natomiast jesteś niedokładny jeżeli chodzi o zniknięcie powiedzmy miliona ludzi z ziemi. Tego nie potrafisz już wytłuścić.
Zauważyłeś że nie podaję liczby? Pokzazałem ci że napisano o fakcie porwania Kościołą, a nie o konkretnych liczbach czy czasie.
Kogo ma zwodzić ów CZŁOWIEK (fałszywy prorok).
Ludzi.

Rozumiesz, taki człowiek pełniący najwyższą funkcję wśród ludu który nazwy się wybranymi musi być fałszywym prorokiem.
Fałszywe założenie.

W narodzie najwyższą głową jest KRÓL a w świątyni fałszywy kapłan to FAŁSZYWY PROROK.
Żle rozumiesz chrześcijaństwo, chrześcijanie nie mają papieży i kapłanów.
Chcę wierzyć pisze:2:9 - A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
2:10 - I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
2:11 - I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
2:12 - Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.
Dkoładnie ten fragment opowiada kim są ci którzy są zwodzeni - to ci którzy nie przyjęli ewangelii, to ludzie niewierzący, a nie Kościół, którego już wtedy nie ma.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 lis 2010, 08:31

Ok KAAN, Ty znasz Biblię na pamięć dlatego nie musisz do niej zaglądać aby coś napisać. To Objawienie nazywa ową postać w dziejach Objawienia fałszywym prorokiem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 lis 2010, 21:39

KAAN pisze:Fałszywe założenie.

Dobrze by było Bracie gdybyś czasem uzasadniał swoje stwierdzenia bo patrząc z boku można niekiedy odnieść wrażenie, że głosisz ex cathedra ;)
To taka luźna uwaga nie związana z tematem :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 lis 2010, 08:35

Chcę wierzyć pisze:Ok KAAN, Ty znasz Biblię na pamięć dlatego nie musisz do niej zaglądać aby coś napisać. To Objawienie nazywa ową postać w dziejach Objawienia fałszywym prorokiem.
Nie znam Biblii na pamięć (choć chciałbym :) ) fałszywy prorok i antychryst to dwie różne postaci, fałszywy prorok pomaga antychrystowi w zwodzeniu ludzi wykrzywiając biblijne przesłanie jak tylko się da, przekonując świat ze antychryst to mesjasz, dlatego Pan Jezus mówił:

Mat 24:23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24 Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
25 Oto powiedziałem wam.
26 Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 lis 2010, 08:37

Norbi pisze:
KAAN pisze:Fałszywe założenie.

Dobrze by było Bracie gdybyś czasem uzasadniał swoje stwierdzenia bo patrząc z boku można niekiedy odnieść wrażenie, że głosisz ex cathedra ;)
To taka luźna uwaga nie związana z tematem :)
Dziękuję za uwagę :) , ale w tej dyskusji bardzo cczęsto chodzi o wyjaśnienie kontekstu, powiązania znanych fragmentów przekazu biblijnego, a nie cytowanie tego samego wkółko.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 lis 2010, 13:07

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Ok KAAN, Ty znasz Biblię na pamięć dlatego nie musisz do niej zaglądać aby coś napisać. To Objawienie nazywa ową postać w dziejach Objawienia fałszywym prorokiem.
Nie znam Biblii na pamięć (choć chciałbym :) ) fałszywy prorok i antychryst to dwie różne postaci, fałszywy prorok pomaga antychrystowi w zwodzeniu ludzi wykrzywiając biblijne przesłanie jak tylko się da, przekonując świat ze antychryst to mesjasz, dlatego Pan Jezus mówił:

Mat 24:23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24 Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
25 Oto powiedziałem wam.
26 Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.


Chyba kręcimy się w kółko. Jeżeli według ciebie antychryst nie jest także fałszywym prorokiem to kim dla Ciebie jest Mesjasz? Fałszywy mesjasz musi być także fałszywym prorokiem aby dowieść racji zajmowanego miejsca.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 lis 2010, 13:11

Samo to, że zajmuje miejsce Mesjasz czyni go fałszywym prorokiem bo okłamuje i zwodzi ludzi co do zbawienia. Konieczności podporządkowania się człowiekowi itp


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 lis 2010, 08:56

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Ok KAAN, Ty znasz Biblię na pamięć dlatego nie musisz do niej zaglądać aby coś napisać. To Objawienie nazywa ową postać w dziejach Objawienia fałszywym prorokiem.
Nie znam Biblii na pamięć (choć chciałbym :) ) fałszywy prorok i antychryst to dwie różne postaci, fałszywy prorok pomaga antychrystowi w zwodzeniu ludzi wykrzywiając biblijne przesłanie jak tylko się da, przekonując świat ze antychryst to mesjasz, dlatego Pan Jezus mówił:

Mat 24:23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24 Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
25 Oto powiedziałem wam.
26 Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.


Chyba kręcimy się w kółko. Jeżeli według ciebie antychryst nie jest także fałszywym prorokiem to kim dla Ciebie jest Mesjasz?
Mesjasz to pomazaniec, to określenie Pana Jezusa którego pierwszym celem przyjścia było zbawić wierzących.
Chcę wierzyć pisze:Fałszywy mesjasz musi być także fałszywym prorokiem aby dowieść racji zajmowanego miejsca.
Nie musi, choć w pewnym zakresie może, tak jak Pan Jezus w pewnym zakresie był. Jednak główna część doktryny została objawiona apostołom którzy w NT zawarli całość nauczania jakie Bóg skierował do człowieka na temat nowego przymierza. Podobnie będzie z antychrystem, który będzie w głównej mierze malpował Pana Jezusa w dziedzinie boskości i odkupienia :

II List do Tesaloniczan 2:4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.

Jedna z głównych prawd chrystologicznych to to, że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem i tą prawdę antychryst zaatakuje z całą zajadłością.

Aaaa, i jeszcze jedno :

Objawienie św. Jana 20:10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

W obrazie zwierzęcia jedna z głów jest obrazem antychrysta, została ona raniona i śmiertelna rana została wygojona - parodia zwycięstwa nad śmiercią Pana Jezusa.
Zauważ że osobno wymieniony jest fałszywy prorok i zwierzę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 27 lis 2010, 12:51

KAAN pisze:Oczywiście że chodzi tu o Ducha Świętego, który dzisiaj zamieszkuje Kościół i kazdego nowo narodzonego wierzącego. W cytowanym wersecie jest wyraźna aluzja do porwania Kościoła i zabrania Ducha Świętego z ziemi, który dzisiaj powstrzymuje szatańskie działania.

też tak uważam
Chcę wierzyć pisze:W rzeczy samej nie chodzi o to, że duch antychrysta nie mógł działać dopóki na ziemi jest Duch Święty.

„2:7 - Albowiem tajemna moc nieprawości już działa,”

zgadza się ze działa ale czy objawiła sie w swej pełni ? jeszcze nie !


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 lis 2010, 14:31

To jak to inaczej rozumieć? Wszystko się już prawie wypełniło co do antychrysta.

17:10-12 Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.

Te kolejne królestwa wymienione w 17 rozdz. musiałyby odpowiadać opisowi bestii z 13 rozdz. Wymienieni królowie w żaden sposób nie mogą być w sensie dosłownym ludźmi ponieważ Objawienie wymienia mających powstać tylko dwóch króli po szóstym królu który panował w trakcie pisania objawienia. Tych dwóch króli reprezentuje całe królestwo przeciwnika podczas trwania obecnego czasu a więc już ok 2000 lat.


jeden jest


Szóstym królestwem było Cesarstwo Rzymskie gdyż musiało panować w czasie pisania Objawienia.

inny jeszcze nie przyszedł (bestia z ziemi)

Siódme królestwo powinno powstać po Cesarstwie Rzymskim i miało panować tylko przez krótki okres czasu. Z ustaleniem siódmego królestwa jest najwięcej problemu bo mogłoby to być każde mocarstwo jak III Rzesza, Rosja Carska, Stany Zjednoczone lub systemy polityczne jak np. Unia. W opisie bestii z ziemi czytamy jednak że „wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach” a więc władza tego królestwa rozciąga się w czasie istnienia Cesarstwa Rzymskiego. Siódmą głową musi więc być chrześcijańskie Cesarstwo Rzymskie (a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać). Władza biskupów rzymskich pod okiem Cesarza trwała od ok 300 r do upadku zachodniego Cesarstwa Rzymskiego a więc rzeczywiście dosyć krótki okres czasu. Dwa rogi obrazują tu podział Cesarstwa na zachodnie i wschodnie który nastąpił później (które miało dwa rogi podobne do baranich). Podobieństwo do baranka rzeczywiście zostało także użyte aby pokazać podobieństwo nowo powstającej religii do Mesjasza i jego panowania ale władza tego królestwa co podkreśla Objawienie nie pochodziła od Boga. Ten system został ukazany Janowi w 17 rozdz. jako nierządnica jadąca na bestii co dosłownie obrazuje związek władzy kościelnej z Cesarstwem który był w tym czasie ciemiężcą narodu wybranego (Izraela) i chrześcijaństwa.

Obj 17:12 A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie. (posąg bestii)


Zwierzę które widział Jan w 17 rozdz to nierządnica jadąca na bestii. Koniec Cesarstwa Rzymskiego dokonał się tak jak zostało to pisane w Objawieniu. Dziesięć rogów to prawdopodobnie dziesięć narodów nad którymi panowało Cesarstwo wraz z biskupami rzymskimi.

Obj 17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.

Od czasu upadku Zachodniego Cesarstwa przez krótki okres czasu powstają próby odbudowania wpływów nad religią jaka była za czasów Cesarstwa. Zwierzę które widział Jan miało jednak ponownie zostać odbudowane.

Obj 13:13 - I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi.
13:14 - I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.

Niedługo po upadku Cesarstwa Rzymskiego powstaje państwo Papieskie w ten sposób znów całą władzę nad chrześcijaństwem sprawuje jeden tron.

Obj 13:15 - I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.

Walka z heretykami i święta inkwizycja nigdy nie była tym samym sposobem jaki czynili apostołowie z Piotrem kiedy nie zostali przyjęci. Oni nie palili wioski za sobą ale nie znajdując posłuchu szli nauczać do innego miasta. Chrześcijaństwo dziejów apostolskich jest tu dobrym przykładem mówiącym jakie różnice w nauczaniu i praktykowaniu chrześcijaństwa były wówczas w powstających dopiero zborach i jak potężnie przejawiało się działanie Ducha Świętego i jego darów.

Łuk 9:56 - Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł zatracać dusze ludzkie, ale je zachować. I poszli do innej wioski.

Przyjęcie znamienia to przyjęcie zwierzchnictwa i nauczania w kościele które nie pochodzi od Boga. Ktoś kto służy Bogu otrzymuje pieczęć Ducha Świętego natomiast kto wierzy w obietnice fałszywego proroka otrzymuje pieczęć od niego.

5 Mojż 6:6 - Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuję, będą w twoim sercu.
6:7 - Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając.
6:8 - Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska między twoimi oczyma.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 gru 2010, 22:01

Chcę wierzyć pisze:Przyjęcie znamienia to przyjęcie zwierzchnictwa i nauczania w kościele które nie pochodzi od Boga

znam ludzi którzy twierdzą że głoszą ewangelię...problem w tym ze nie zawsze jest to ewangelia a ludzkie nauki
Chcę wierzyć pisze:Ktoś kto służy Bogu otrzymuje pieczęć Ducha Świętego

zeby Bogu służyć trzeba być pierwej przez Niego posłany ;) a z tym niestety jest różnie...ludzie czasem posyłają się sami :roll:
Chcę wierzyć pisze:natomiast kto wierzy w obietnice fałszywego proroka otrzymuje pieczęć od niego.

jeśli jest tak jak piszesz to ten ktoś powinien się na nowo narodzić :-P


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 gru 2010, 22:28

Jeżeli dobrze zrozumiałem, mógłby się na no nowo narodzić ale ludzie którzy otrzymują znamię nie widzą nic bo ich serce jest zaślepione fałszywymi naukami. Myślą że mają pieczęć Ducha bo zostali wychowani w takiej tradycji i wierzą ślepo swoim nauczycielom. Odpowiedzią dla tych ludzi może być tylko powrót do nauki Chrystusa i wiara w niego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 gru 2010, 23:24

Chcę wierzyć pisze:Jeżeli dobrze zrozumiałem, mógłby się na no nowo narodzić ale ludzie którzy otrzymują znamię nie widzą nic bo ich serce jest zaślepione fałszywymi naukami.

Luk 3 bw (16)sam Jan odpowiedział wszystkim, mówiąc: Ja chrzczę was wodą, lecz przychodzi mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów jego; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. (17) W reku jego jest wiejadlo, by oczyscic klepisko swoje i zebrac pszenice do spichlerza swego, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym. (18)Wiele też innych dał napomnień i zwiastował ludowi dobrą nowinę.

pszenica to:

Eph 1 bw (3)Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios; (4) w nim bowiem wybral nas przed zalozeniem swiata, abysmy byli swieci i nienaganni przed obliczem jego; w milosci (5)przeznaczył nas dla siebie do synostwa przez Jezusa Chrystusa według upodobania woli swojej,

to jest ewangelia :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości