Zejście z pola (2 Tesal)

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zejście z pola (2 Tesal)

Postautor: Chcę wierzyć » 02 lis 2010, 14:24

2:5 - Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
2:6 - A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
2:7 - Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
2:8 - A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.


Co waszym zdaniem oznacza wymieniony termin „zejście z pola”

a) odejście z ziemi Ducha Świętego – a więc także i wszystkich którzy chodzą w Duchu.

b) zakończenie głoszenia ewangelii przez Apostołów – wykonanie pracy przez apostołów, pole tu ma charakter misyjnej pracy gdzie ziarnem jest Słowo Boże.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 lis 2010, 19:48

w ST Archanioł Michał wraz ze swoimi aniołami na rozkaz Boga powstrzymuje złe duchy (czytałem to już jakiś czas temu, jak znajdę to podam wersety), więc nie wiem dlaczego tak wielu chrześcijan przypisuje tą rolę Duchowi Św. skoro On jest dany naśladowcą Jezusa jako pocieszyciel, a pogan przekonuje o grzechu. Gdyby odszedł Duch Św. w tedy nikt nie byłby w stanie się opamiętać i nowonarodzić.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 lis 2010, 20:25

Hardi pisze:w ST Archanioł Michał wraz ze swoimi aniołami na rozkaz Boga powstrzymuje złe duchy (czytałem to już jakiś czas temu, jak znajdę to podam wersety), więc nie wiem dlaczego tak wielu chrześcijan przypisuje tą rolę Duchowi Św. skoro On jest dany naśladowcą Jezusa jako pocieszyciel, a pogan przekonuje o grzechu. Gdyby odszedł Duch Św. w tedy nikt nie byłby w stanie się opamiętać i nowonarodzić.


W rzeczy samej nie chodzi o to, że duch antychrysta nie mógł działać dopóki na ziemi jest Duch Święty.

„2:7 - Albowiem tajemna moc nieprawości już działa,”

Chodzi raczej o objęcie władzy. Dokładnie takie jak w Objawieniu 13:8

"nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga."


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 lis 2010, 19:51

Oczywiście że chodzi tu o Ducha Świętego, który dzisiaj zamieszkuje Kościół i kazdego nowo narodzonego wierzącego. W cytowanym wersecie jest wyraźna aluzja do porwania Kościoła i zabrania Ducha Świętego z ziemi, który dzisiaj powstrzymuje szatańskie działania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 lis 2010, 20:21

KAAN pisze:Oczywiście że chodzi tu o Ducha Świętego, który dzisiaj zamieszkuje Kościół i kazdego nowo narodzonego wierzącego. W cytowanym wersecie jest wyraźna aluzja do porwania Kościoła i zabrania Ducha Świętego z ziemi, który dzisiaj powstrzymuje szatańskie działania.


KAAN, mam do Ciebie pytanie. Sprawdziłeś sam tą naukę o sekretnym pochwyceniu i wszystkie wersety Biblijne mówiące o tym?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 lis 2010, 23:44

2:3 - Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,

Dzień przyjścia Pana Jezusa nie nastanie pierwej, za nim nie przyjdzie odstępstwo. Odstępstwo przyszło zaraz po odejściu apostołów.

20:29 - Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
20:30 - nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.

Odstępstwo musi mieć swojego ojca aby przetrwało.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 lis 2010, 02:52

KAAN pisze:Oczywiście że chodzi tu o Ducha Świętego, który dzisiaj zamieszkuje Kościół i kazdego nowo narodzonego wierzącego. W cytowanym wersecie jest wyraźna aluzja do porwania Kościoła i zabrania Ducha Świętego z ziemi, który dzisiaj powstrzymuje szatańskie działania.

nigdzie nic takiego nie ma...


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 14 lis 2010, 20:58

13:24 - Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.
13:25 - A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.
13:26 - A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.
13:27 - Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol?
13:28 - A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
13:29 - A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.
13:30 - Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły.


Jaki jest związek tej przypowieści z tym co mówił Paweł? Siewcą jest Syn Człowieczy a rola to świat. Dobrym nasieniem są zaś synowie Królestwa. Według tego co mówił Pan kiedy zostało zasiane dobre nasienie przyszedł nieprzyjaciel i pomiędzy pszenicę zasiał kąkol. Kąkol nie został posiany przed samymi żniwami ale zaraz po zasianiu dobrego nasienia. Razem mają rosnąć aż do żniw.

13:40 - Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
13:41 - Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
13:42 - i wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
13:43 - Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!



Podobny opis wydarzeń końca znajduje się w Objawieniu.

20:10 - A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
20:11 - I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
20:12 - I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
20:13 - I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
20:14 - I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
20:15 - I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lis 2010, 23:31

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Oczywiście że chodzi tu o Ducha Świętego, który dzisiaj zamieszkuje Kościół i kazdego nowo narodzonego wierzącego. W cytowanym wersecie jest wyraźna aluzja do porwania Kościoła i zabrania Ducha Świętego z ziemi, który dzisiaj powstrzymuje szatańskie działania.


KAAN, mam do Ciebie pytanie. Sprawdziłeś sam tą naukę o sekretnym pochwyceniu i wszystkie wersety Biblijne mówiące o tym?
Tak, sprawdziłem i jest spójna z całością Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lis 2010, 23:37

Chcę wierzyć pisze:2:3 - Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,

Dzień przyjścia Pana Jezusa nie nastanie pierwej, za nim nie przyjdzie odstępstwo. Odstępstwo przyszło zaraz po odejściu apostołów. .
Oczywista nieprawda, mowa tu jest o antychryście, tym który będzie rządził w czasie wielkiego ucisku, a którego Pan zabije tchnieniem ust swoich.

II List do Tesaloniczan 2:8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
Chcę wierzyć pisze:20:29 - Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
20:30 - nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.
Odstępstwo musi mieć swojego ojca aby przetrwało.
Odstępstwa są różne, a to o którym mówi 2Tes to ostateczne odstępstwo związane z działalnością szatańską czasów końca.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lis 2010, 23:38

Hardi pisze:
KAAN pisze:Oczywiście że chodzi tu o Ducha Świętego, który dzisiaj zamieszkuje Kościół i kazdego nowo narodzonego wierzącego. W cytowanym wersecie jest wyraźna aluzja do porwania Kościoła i zabrania Ducha Świętego z ziemi, który dzisiaj powstrzymuje szatańskie działania.

nigdzie nic takiego nie ma...
Jest, tylko ty nie umiesz znaleźć :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lis 2010, 23:47

Chcę wierzyć pisze:Jaki jest związek tej przypowieści z tym co mówił Paweł?...
Taki, że mowa jest o całej historii okresu łaski, w którym obok siebie żyją wierzący i zgubieni, którzy nie mają w sercu Słowa Pańskiego. Wydarzenia końca są przedstawione w innym kontekście, są rozwinięciem ogólnego stwierdzenia o sądzie i ogniu. To, że czas wielkiego ucisku jest bardzo bogaty w wydarzenia i szczegóły można się przekonać w lekturze Apokalipsy.Jednym ze szczegółów jest to że antychryst rozpocznie działalność w okolicach początku wielkiego ucisku, a pełnię swojego działania rozwinie dopiero po zabraniu Kościoła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 lis 2010, 00:29

Przecież KAAN, właśnie o to Cię proszę abyś nie odsyłał nas do książek, filmów SF itp. ale abyś podał rzetelne dowody z fragmentami, które wg Ciebie dowodzą właśnie o tym. Przeczytałem już wystarczającą ilość książek na ten temat, po których właśnie mam takie a nie inne zdanie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 lis 2010, 00:52

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Jaki jest związek tej przypowieści z tym co mówił Paweł?...
Taki, że mowa jest o całej historii okresu łaski, w którym obok siebie żyją wierzący i zgubieni, którzy nie mają w sercu Słowa Pańskiego. Wydarzenia końca są przedstawione w innym kontekście, są rozwinięciem ogólnego stwierdzenia o sądzie i ogniu. To, że czas wielkiego ucisku jest bardzo bogaty w wydarzenia i szczegóły można się przekonać w lekturze Apokalipsy.Jednym ze szczegółów jest to że antychryst rozpocznie działalność w okolicach początku wielkiego ucisku, a pełnię swojego działania rozwinie dopiero po zabraniu Kościoła.


Ty coś wiesz więcej. Który czas wielkiego ucisku jest bardzo bogaty w wydarzenia i szczegóły? Kiedy się on zaczyna?

„.Jednym ze szczegółów jest to że antychryst rozpocznie działalność w okolicach początku wielkiego ucisku, a pełnię swojego działania rozwinie dopiero po zabraniu Kościoła. „

Gdzie są te wszystkie dowody? Czy tak ciężko je znaleźć :?:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości