Zejście z pola (2 Tesal)

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2010, 12:15

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Wracając do Eschatologii.
Zbuszku Powstrzymujący Antychrysta to nie Rzym
To Chrystus który ma kontrolę nad światem.
innymi słowy Paweł tu mówi.
Nie stanie sie to do dnia dopóki Chrystus nie pozwoli aby się to stało!
6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,

Chrystus powstrzymuje diabła i gdy da mu miejsce na działanie ten się objawi.

No dobrze- ponad wszyskim jest Chrystus.
Czy jednak nie moze On uzywac ludzkich struktur, wladz, by Jego wola sie realizowala?...
Czy Bog nie zezwolil Rzymianom na ukrzyzowanie Syna?...
W pozniejszym czasie tez Rzymianie mogli jakos byc wciagnieci w realizacje tego czy tamtego...
Nie bez woli Bozej Rzym cesarski upadl- ustepujac pola mocy jaka sie na jego gruzach usadowila i do dzis trwa, az paruzja Pana ją zniszczy...
Nie wydaje mi się.
Tzn. Bóg na pewno używa ludzkich struktur i organizacji także dla swoich celów
Ale akurat Rzym podlegał SYMBIOZIE z PAPIESTWEM a nie wrogości do papiestwa.
Rzym nigdy nie był przeciwko Papiestwu! czyli władzy kosielnej skupionej w jednej rece wręcz promował papiestwo.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2010, 12:16

Chcę wierzyć pisze:
Lash pisze:Wracając do Eschatologii.
Zbuszku Powstrzymujący Antychrysta to nie Rzym
To Chrystus który ma kontrolę nad światem.
innymi słowy Paweł tu mówi.
Nie stanie sie to do dnia dopóki Chrystus nie pozwoli aby się to stało!
6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,

Chrystus powstrzymuje diabła i gdy da mu miejsce na działanie ten się objawi.



Twoje wytłumaczenie Lash na temat ustąpienia, jest bardzo czytelne i można przez to rozumieć, że zejście z pola to po ustąpienie miejsca lub zezwolenie na działanie antychrysta. Zezwolić może tylko silniejszy.
Tak to poprostu zezwolenie na działanie.
Ojciec wiekiedy nastanie koniec
Nie da się tego opóźnić nie da się tego przyspieszyć!
Bóg sam ograniczył dni ucisku ze względu na wybranych!
Dlatego możemy mieć Pokój że gdy to się stanie nie mamy się martwić ale polegać na Bogu mamy! Bo on wie wszystko i zna czasy!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 lis 2010, 12:41

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Bo i Paweł nie pisał proroctwa Janowego, ani Daniela. Nie tylko Paweł pisał o czasach ostatecznych :)


Paweł mógł opierać swoją wypowiedź na proroctwie Daniela dlatego wymienia anychrysta jako pojedynczego przywódcę (Króla).
Paweł nie opierał się o coś, ale był prorokiem Bożym i objawiał tajemnice zakryte wcześniej dla ludzi. Źle myślisz o tym kim był Paweł.

Chcę wierzyć pisze: Królowie podobnie w Objawieniu jak i u Daniela oznaczają panowania - królestwa.

Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; pięciu upadło, jeden jest (szóste królestwo), inny jeszcze nie przyszedł (siódme królestwo), a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
Oczywiście w jednym miejscu nalęzy rozumieć króla jako pojęcie zbiorowe, ale kontekst innych miejsc jasno wskazuje na rozumienie konkretnej osoby jako króla. Jednak i w tych miejscach gdzie można by przyjąć zbiorową reprezentację króla, nic nie traci się z przekazu rozumiejąc króla personalnie, ponieważ król działa poprzez swoich poddanych kierując ich poczynaniami.



Tak Paweł był prorokiem i otrzymał Objawienie jak sam o tym mówi ale był także znawcą zakonu. Jeżeli Daniel otrzymał wizję króli którzy oznaczali królestwa to czy Paweł nie mógł otrzymać takiego właśnie Objawienia? Z całą pewnością mógł, a wystarczy poszukać w ks. Daniela aby zrozumieć, że Paweł nie pisał o czymś nowym.
Oczywiście, że w sensie tematu nie jest to nowość, ale w kwestii szczegołów objawienia Paweł jest prorokiem odkrywającym całkiem nowe rzeczy.
Chcę wierzyć pisze:I znów nic KAAN. Jaki kontekst innych miejsc?
Np tu:

1 Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2 Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Jak widzisz mowa tu całkowicie wyraźnie o konkretnym człowieku i jego działaniach, a nie o instytucji, grupie ludzi, narodzie etc.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 lis 2010, 12:41

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Bo i Paweł nie pisał proroctwa Janowego, ani Daniela. Nie tylko Paweł pisał o czasach ostatecznych :)


Paweł mógł opierać swoją wypowiedź na proroctwie Daniela dlatego wymienia anychrysta jako pojedynczego przywódcę (Króla).
Paweł nie opierał się o coś, ale był prorokiem Bożym i objawiał tajemnice zakryte wcześniej dla ludzi. Źle myślisz o tym kim był Paweł.

Chcę wierzyć pisze: Królowie podobnie w Objawieniu jak i u Daniela oznaczają panowania - królestwa.

Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; pięciu upadło, jeden jest (szóste królestwo), inny jeszcze nie przyszedł (siódme królestwo), a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
Oczywiście w jednym miejscu nalęzy rozumieć króla jako pojęcie zbiorowe, ale kontekst innych miejsc jasno wskazuje na rozumienie konkretnej osoby jako króla. Jednak i w tych miejscach gdzie można by przyjąć zbiorową reprezentację króla, nic nie traci się z przekazu rozumiejąc króla personalnie, ponieważ król działa poprzez swoich poddanych kierując ich poczynaniami.



Tak Paweł był prorokiem i otrzymał Objawienie jak sam o tym mówi ale był także znawcą zakonu. Jeżeli Daniel otrzymał wizję króli którzy oznaczali królestwa to czy Paweł nie mógł otrzymać takiego właśnie Objawienia? Z całą pewnością mógł, a wystarczy poszukać w ks. Daniela aby zrozumieć, że Paweł nie pisał o czymś nowym.
Oczywiście, że w sensie tematu nie jest to nowość, ale w kwestii szczegołów objawienia Paweł jest prorokiem odkrywającym całkiem nowe rzeczy.
Chcę wierzyć pisze:I znów nic KAAN. Jaki kontekst innych miejsc?
Np tu:

1 Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2 Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Jak widzisz mowa tu całkowicie wyraźnie o konkretnym człowieku i jego działaniach, a nie o instytucji, grupie ludzi, narodzie etc.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 lis 2010, 12:46

Lash pisze:Ale akurat Rzym podlegał SYMBIOZIE z PAPIESTWEM a nie wrogości do papiestwa.
Rzym nigdy nie był przeciwko Papiestwu! czyli władzy kosielnej skupionej w jednej rece wręcz promował papiestwo.

Z tej "promocji" wyszedl pokonany- bo tak mialo byc: poganski Rzym do lamusa, papieski na piedestal...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 lis 2010, 12:50

KAAN pisze: Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2 Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Jak widzisz mowa tu całkowicie wyraźnie o konkretnym człowieku i jego działaniach, a nie o instytucji, grupie ludzi, narodzie etc.

A czy czlowiek nie moze reprezentowac krolestwa, instytucji, itp.?
Czyz nie tak zostal przedstawiony Nebukadnesar w Dan 2: jeden czlowiek, ale przeciez proroctwo dotyczylo calego krolestwa babilonskiego!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2010, 14:02

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Ale akurat Rzym podlegał SYMBIOZIE z PAPIESTWEM a nie wrogości do papiestwa.
Rzym nigdy nie był przeciwko Papiestwu! czyli władzy kosielnej skupionej w jednej rece wręcz promował papiestwo.

Z tej "promocji" wyszedl pokonany- bo tak mialo byc: poganski Rzym do lamusa, papieski na piedestal...
Z tym że tekst mówi o powstrzymywaniu! czyli napięciu że jedno jest wrogie drugiemu!
Rzym nie powstrzymywał papiestwa on je promował!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 17 lis 2010, 09:06

KAAN napisałeś dużymi literami CZŁOWIEK NIEGODZIWOŚCI, SYN ZATRACENIA. W jednym swoim rozumieniu jesteś bardzo dokładny i nie dopuszczasz możliwości, że chodzi w tym przypadku o królestwo, chociaż w ks DANIELA i OBJAWIENIU jest to prawie regułą. To co jest w ks Daniela to jest w Objawieniu i o tym pisał także Paweł. Natomiast jesteś niedokładny jeżeli chodzi o zniknięcie powiedzmy miliona ludzi z ziemi. Tego nie potrafisz już wytłuścić.

Kogo ma zwodzić ów CZŁOWIEK (fałszywy prorok). Rozumiesz, taki człowiek pełniący najwyższą funkcję wśród ludu który nazwy się wybranymi musi być fałszywym prorokiem. W narodzie najwyższą głową jest KRÓL a w świątyni fałszywy kapłan to FAŁSZYWY PROROK.

2:9 - A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
2:10 - I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
2:11 - I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
2:12 - Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 17 lis 2010, 09:32

Teraz trochę faktów. Kogo przedstawiały poszczególne części pomnika ze snu Nebukadnesara? Babilonię, Medo-Persję, Grecję, Rzym i każde z tych królestw zostało przedstawione Danielowi jako Królowie.

7:17 - Owe wielkie cztery zwierzęta, to czterej królowie, którzy powstaną na ziemi.

Każde z tych królestw zostało opisane tak dokładnie, że wiele osób sądziło do pewnego czasu że musiał to napisać ktoś żyjący po tych wydarzeniach.
Opowiadanie Daniela kończy się na czwartym królestwie czyli Rzymie, jednak jak pisze już na końcu z tego królestwa wyjdzie JEDEN mały róg.

7:21 - A gdy patrzyłem, wtedy ów róg prowadził wojnę ze Świętymi i przemógł ich,
...................
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
..................

Ten mały róg jest opisany w liście do Tesal.

2:8 - A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
2:9 - A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,

Ci którzy nauczają o porwaniu kościoła przed wielkim uciskiem podają dokładnie te same miejsca z Biblii. W ks. Daniela jednak wyraźnie jest napisane „będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon”


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lis 2010, 10:03

1 Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2 Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Jak widzisz mowa tu całkowicie wyraźnie o konkretnym człowieku i jego działaniach, a nie o instytucji, grupie ludzi, narodzie etc


Kaan niby fajnie - człowiek ale zobacz.

Jest o tytuł
Człowiek nieprawości - to jedna fraza dokładnie człowiek grzechu
podobnie
jak syn zatracenia - albo doslownie Syn zniszczenia destrukcji - to tytuł Judasza i tego człowieka

Zauważ też ze co juz GO w czasach Pawła powstrzymuje!
dosć prosty wniosek mówi ON WTEDY JEST

Są dwie opjce - albo ten człówiek jest realny ale inie istnieje i powtrzymywanie go Jest to planowanie Boga na póżniejszy czas
albo
to nie koniecznie jeden człowiek ale głównie moc nieprawości juz wtedy działajaca.
Papiestwo to typ ostatniego antychrysta.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 17 lis 2010, 15:34

Jedynie Duch Swiety moze dac czlowiekowi opamietanie i przyprowadzic go do Boga - tak naucza biblia. Wiec jesli Duch ma zostac zabrany w tedy nikt nie bedzie sie wstanie opamietac. Ja rowniez nie widze na podstawie biblii, ze to Duch jest tym, ktory ma zejsc z pola, to naprawde bardzo mocno naciagane.


Jesus is Lord!
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 lis 2010, 19:33

Aero pisze: Ja rowniez nie widze na podstawie biblii, ze to Duch jest tym, ktory ma zejsc z pola, to naprawde bardzo mocno naciagane.


Gdy kościół zostanie pochwycony, Duch Święty też odejdzie wraz z nim, bo przecież zamieszkuje w świątyni ich ducha. Tym, którzy pozostaną, będzie niezwykle trudno, bo nie będzie obrony przed złem. Ale kto wytrwa w czasie ucisku, ten będzie zbawiony. A będą to nieliczni. To o nich mowa jest w Mt. 24:13.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 17 lis 2010, 20:38

Małgorzata pisze:
Aero pisze: Ja rowniez nie widze na podstawie biblii, ze to Duch jest tym, ktory ma zejsc z pola, to naprawde bardzo mocno naciagane.


Gdy kościół zostanie pochwycony, Duch Święty też odejdzie wraz z nim, bo przecież zamieszkuje w świątyni ich ducha. Tym, którzy pozostaną, będzie niezwykle trudno, bo nie będzie obrony przed złem. Ale kto wytrwa w czasie ucisku, ten będzie zbawiony. A będą to nieliczni. To o nich mowa jest w Mt. 24:13.


Możliwe ale

24:13 - A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
24:14 - I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Widzisz, że Pan mówił że nadejdzie koniec kiedy będzie głoszona ewangelia. „Albowiem Królestwo Boże zasadza się nie na słowie, lecz na mocy.”

Ktoś wymyślił, że powiedzmy milion świętych zniknie z ziemi a reszta pozostanie w ucisku Antychrysta o czym ma mówi ten fragment z Dan.

7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lis 2010, 22:27

Lash pisze:Wracając do Eschatologii.
Zbuszku Powstrzymujący Antychrysta to nie Rzym
To Chrystus który ma kontrolę nad światem.
innymi słowy Paweł tu mówi.
Nie stanie sie to do dnia dopóki Chrystus nie pozwoli aby się to stało!
6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,

Chrystus powstrzymuje diabła i gdy da mu miejsce na działanie ten się objawi.

Ciekawie się to też w moim amilenijnym spojrzeniu łączy z tym, że szatan jest związany (rzecz jasna przez Chrystusa) i nie może zwodzić już narodów, ale nadejdzie czas przed Ostatnią Bitwą gdzie zostanie wypuszczony aby mógł zwodzić narody. Ale to tylko taka moja luźna obserwacja :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 18 lis 2010, 12:08

fantomik pisze:Ciekawie się to też w moim amilenijnym spojrzeniu łączy z tym, że szatan jest związany (rzecz jasna przez Chrystusa) i nie może zwodzić już narodów, ale nadejdzie czas przed Ostatnią Bitwą gdzie zostanie wypuszczony aby mógł zwodzić narody. Ale to tylko taka moja luźna obserwacja :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Według post, pre, nie pamiętam, szatan ma być związany w okresie tysiącletniego królestwa po pochwyceni kościoła i pierwszym zmartwychwstaniu a to znaczyłoby że obecnie nie jest związany i zwodzi narody. :?:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości