Czterech jeźdźców apokalipsy?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: fantomik » 29 kwie 2011, 13:37

Chcę wierzyć pisze:[...]Co fakt to fakt. Można wszystkich wygonić z kościoła i nazwać heretykami bo ktoś ma tą jedyną prawdziwą wykładnię.

Chyba mówimy o innym rodzaju podziałów ;)
Chcę wierzyć pisze:[...]Jeżeli amilleniści uważali by że tylko im została objawiona prawda

Każdy tak uważa jeśli uważa, że rzeczywiście to co twierdzi jest prawdą ;) Tak z definicji -- musi twierdzenia sprzeczne uważać za fałszywe.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 mar 2013, 01:41

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Znamię zwierzęcia otrzymują ludzie już w czasie pierwszego kościoła czyli jeszcze przed upadkiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego...
Znamię zwierzęcia dostają ci z wielkiego ucisku, nie było do tej pory piętnowania znamieniem zwierzęcia.


Cały czas jest od początku powstania chrześcijaństwa Cesarstwa Rzymskiego. Chrześcijaństwo które przyjęło władzę od Rzymu pokłoniło się Bestii.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 mar 2013, 01:59

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Znamię zwierzęcia otrzymują ludzie już w czasie pierwszego kościoła czyli jeszcze przed upadkiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego...
Znamię zwierzęcia dostają ci z wielkiego ucisku, nie było do tej pory piętnowania znamieniem zwierzęcia.

Kto słucha Boga otrzymuje pieczęć Ducha Świętego i imię Ojca [czy widzisz pieczęć?] a kto podąża za fałszywym prorokiem otrzymuje także znamię.
Kiedy pierwsza postać mówi "chodź" wyjeżdża biały koń. Kolor biały w Objawieniu często symbolizuje białe szaty/sprawiedliwe uczynki świętych. Do złudzenie więc przypomina kościół Chrystusa ale postać na nim zasiadająca nie jest Chrystusem. To znakomicie oddaje pierwszy kościół w Rzymie który dostaje się pod przewodnictwo papiestwa.
13:11 - I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Pierwsze zwierzę symbolizuje Cesarstwo Rzymskie a zwierzę z ziemi powstające papiestwo sprawiające że ziemia i wszyscy chrześcijanie muszą oddać pokłon pierwszemu zwierzęciu.
Oczywiście to nie jest tak jak przedstawiasz, jeździec na białym koniu to antychryst, imitacja PANA Jezusa, Pan przychodzi na koniec a nie na początek wielkiego ucisku. W historii nigdy nie wydarzyło się to co zawieraja pieczęcie, trąby i czasze. To przyszłość, tak jak pozostali jeźdźcy.
Prezentujesz fałszywą, historyczną wykładnię proroctwa apokalipsy, właściwa i spójna ze słowem Bożym i historią świata jest futurystyczna wykładnia.


Właśnie jeszcze raz słuchałem wykładu o czterech jeźdźcach apokalipsy i muszę powiedzieć że teoria jakoby czterech jeźdźców Apokalipsy miało wyjechać po porwaniu kościoła jest nie logiczna.

Gdzie będzie kościół kiedy rozlegnie się głos ostatniej trąby?

1 Tesal 4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,

Wrócę do tego fragmentu gdyż według futurystycznej wykładni 2 List do Tesal mówi o wydarzeniach po porwaniu kościoła. Co jest nie prawdą. Ale spróbuje wykazać błąd w rozumieniu futurystycznego stanowiska.

Czyli co? Kto się zgadza że kościół będzie na ziemi gdy zabrzmi głos ostatecznej trąby? Łapki w górę.

1 Kor 15:52 - W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

Ok, wszyscy. ;)

W którym rozdz. są w Objawieniu opisane trąby? W ósmym. Czyli najpierw są otwarte pieczęcie a później trąby. Ale po co ja o tym piszę skoro według futurystycznej wykładni kościół będzie słyszał trąby z nieba.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 mar 2013, 08:41

Chcę wierzyć pisze:
Czyli co? Kto się zgadza że kościół będzie na ziemi gdy zabrzmi głos ostatecznej trąby? Łapki w górę.

1 Kor 15:52 - W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

Ok, wszyscy. ;)


Nie, nie wszyscy. Ja - nie. :)
Jest siedem trab ostatecznych. Tutaj mowa o pierwszej z tych trab. Poczatek wielkiego ucisku.
Wyzej, w 1Tes 4:16, jest "traba Boza". Ktora?


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 30 mar 2013, 18:16

Chcę wierzyć pisze:Czyli co? Kto się zgadza że kościół będzie na ziemi gdy zabrzmi głos ostatecznej trąby? Łapki w górę.

1 Kor 15:52 - W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

Ok, wszyscy. ;)
Ja się zgadzam. To się stanie na głos ostatniej trąby.

W którym rozdz. są w Objawieniu opisane trąby? W ósmym. Czyli najpierw są otwarte pieczęcie a później trąby.
Ja tutaj troszkę się nie zgodzę. Uważam, że kolejność: pieczęcie, trąby i czasze to nie odrębne, następujące po sobie wydarzenia. One się na siebie nakładają. Wszystkie mają ten sam koniec: błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi, a także wielki grad (trąby i czasze). Wydaje mi się, że trąby uszczegóławiają pieczęcie, a czasze uszczegóławiają trąby (obstawiam V i VI), a wszystkie mają kulminację w jednym czasie.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 mar 2013, 00:56

Kitka pisze:Ja tutaj troszkę się nie zgodzę. Uważam, że kolejność: pieczęcie, trąby i czasze to nie odrębne, następujące po sobie wydarzenia. One się na siebie nakładają.


Pisałem tylko kolejność według Apokalipsy a nie ich wypełnienia. Według zwolenników pochwycenia przed uciskiem kościół zostaje zabrany przed otwarciem pieczęci. Według nich czterej jeźdźcy oznaczają poczynania antychrysta i mają trochę racji ale to już się wydarzyło za czasów Cesarstwa Rzymskiego (wszystko pasuje jak ulał). I teraz najciekawsze, bo jeżeli kościół jest w tym czasie w niebie to jak chrześcijanie mają być porwani na głos trąby w powietrze na obłoki skoro trąby odzywają się po pieczęciach. Ale oni mają na wszystko wytłumaczenie.

Jeżeli chodzi o chronologię to pokazałem ją tu gdzie mniej więcej chciałem przedstawić wypełnienie się proroctw.

http://chcewierzyc.blogspot.com/p/diagram-proroctw.html


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości