Czterech jeźdźców apokalipsy?

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: Chcę wierzyć » 27 mar 2011, 12:33

Wiele osób jest przekonanych, że wizja czterech jeźdźców wypełni się tuż prze samym końcem. W przedmowie jakby do tych wydarzeń Jan słyszał głos „Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem.”

Obj 4:1 - Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem.

To co jest więc opisane przy otwarciu siedmiu pieczęci jest opisem wydarzeń na ziemi związanych z kościołem od czasów apostolskich aż do ponownego przyjścia Pana. Każde z wydarzeń opisanych po otwarciu pieczęci odpowiada pewnemu wyznaczonemu czasowi. Według Objawienia jest ich siedem.

Obj 4:5 - A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych.


Dlatego w Objawieniu jest siedem pieczęci, siedem trąb, siedem listów, siedmiu aniołów i siedem czasz. Pierwszy jeździec to wydarzenia s początku chrześcijaństwa a wydarzenia po otwarciu siódmej pieczęci to wydarzenia które opisują to co się wydarzy przy przyjściu Pana. Czterej jeźdźców apokalipsy to wydarzenia które już miały miejsce na ziemi w historii.

W jaki sposób interpretować te wydarzenia?

Czy tamy pierwszy list do anioła w Efezie?

Obj 2:1 - Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:
2:2 - Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.
2:3 - Masz też wytrwałość i cierpiałeś dla imienia mego, a nie ustałeś.
2:4 - Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.
2:5 - Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i upamiętaj się, i spełniaj uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie upamiętasz.
2:6 - Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i ja nienawidzę.
2:7 - Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym.

Pierwszy list mówi o fałszywych apostołach których Pana nazywa nikolatami. Niko – oznacza zwyciężać. Czy to się zgadza z tym co jest opisane po otwarciu pierwszej pieczęci

Obj 6:1 - I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci, donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!
6:2 - I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.

Jeźdźca na białym koniu Objawienie nazywa zwycięzcą. Co natomiast pisało w pierwszy liście – że Pan nienawidzi fałszywych apostołów/nikolaitów. Pierwszy jeździec to nikolaita. To obrazuje początkowy obraz chrześcijaństwa Rzymskiego kiedy do władzy nad chrześcijaństwem dochodzą biskupi Rzymu. Mamy więc białego konia który kojarzy nam się z białymi szatami ale na koniu tym zasiada nikolaita. Od kogo jeździec otrzymał koronę? Objawienie mówi tylko że wręczono mu koronę.

Jeszcze sprawdzimy czy to się zgadza z wizją pierwszego anioła.

Obj 14:6 - I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
14:7 - Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

W początkowym okresie była głoszona ta ewangelia. Czyli pierwszy anioł to wydarzenia chrześcijaństwa w pierwszych wiekach jego istnienia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 kwie 2011, 10:57

6:3 - A gdy zdjął drugą pieczęć, usłyszałem, jak druga postać mówiła: Chodź!
6:4 - I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim, dano moc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz.


Po otwarciu drugiej pieczęci również wyjeżdża koń ale nie jest już barwy białej. Każda z tych postaci mówiła "chodź". Kto jeszcze w Objawieniu mówi "chodź"? Te słowa mówi także kościół Jezusa Chrystusa.

22:17 - A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Widzicie więc jakie to jest zwodnicze.

Na pierwszym koniu maści białej zasiada zwycięzca, który w pierwszym liście jest nazwany fałszywym apostołem dlatego wielu dało się zwieść. Drugiej natomiast postaci została dana moc aby mieszkańcy ziemi zabijali się nawzajem. Ta zwodnicza siła prowadzi do prześladowania i śmierci braci ze strony tych którzy poszli za tą postacią mówiącą jak oblubienica.

W liście do drugiego anioła właśnie czytamy o mających nadejść cierpieniach. Pan Jezus mówi "Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota" i przypomina że On jest tym który ożył. Kto pozostanie wierny aż do śmieci zwycięży razem z nim.

2:8 - A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył;
2:9 - znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.
2:10 - Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota.
2:11 - Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 kwie 2011, 14:34

6:5 - A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej.
6:6 - I usłyszałem jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.


Każda z tych czterech postaci na koniu chociaż mówi jak Baranek przychodzi aby niszczyć zabijać i uwodzić. Trzecia postać przedstawia się jako ta która handluje ziarnem i ma moc odmówić oliwy i wina. Prawdziwy kościół mówi „kto chce niech darmo bierze wodę żywota” natomiast te postacie sprawują władzę nad pokarmem.

13:16 - On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
13:17 - i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.


Każdy kto chce żyć musi handlować z bestią. To jest oczywiście ułuda ponieważ aby żyć nikt nie musi podlegać pod jakąś władzę sprawowaną przez człowieka. To wszystko jest darmo dla tych którzy przestrzegają przykazań Pana Jezusa.
W rzeczywistości ten pokarm nie daje życia ale przynosi śmierć gdyż jest to pokarm ofiarowany bałwanom (obcym bogom). Te postacie nie mogą mieć tego pokarmu który pochodzi od Boga. Pan Jezus mówi „Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej”.

2:12 - A do anioła zboru w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma ostry miecz obosieczny.
2:13 - Wiem, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest tron szatana; a jednak trzymasz się mocno mego imienia i nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie.
2:14 - Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są tam tacy, którzy trzymają się nauki Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd.
2:15 - Tak i ty masz u siebie takich, którzy również trzymają się nauki nikolaitów.
2:16 - Upamiętaj się więc; a jeżeli nie, przyjdę do ciebie wkrótce i będę z nimi walczył mieczem ust moich.
2:17 - Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.

Kto spożywa ten pokarm który pochodzi od Boga będzie żył ale ten kto służy fałszywym apostołom nie ma poznania i służy zwierzęciu.

14:9 - A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
14:10 - to i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
14:11 - A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
14:12 - Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.


Znamię zwierzęcia otrzymują ludzie już w czasie pierwszego kościoła czyli jeszcze przed upadkiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego.

16:2 - I wyszedł pierwszy, i wylał czaszę swoją na ziemię; i pojawiły się złośliwe i odrażające wrzody na ludziach, mających znamię zwierzęcia i oddających pokłon jego posągowi.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: KAAN » 04 kwie 2011, 16:57

Chcę wierzyć pisze:To co jest więc opisane przy otwarciu siedmiu pieczęci jest opisem wydarzeń na ziemi związanych z kościołem od czasów apostolskich aż do ponownego przyjścia Pana. Każde z wydarzeń opisanych po otwarciu pieczęci odpowiada pewnemu wyznaczonemu czasowi. Według Objawienia jest ich siedem.
To jest stwierdzenie ukute przez patrzących na objawienie w sposób historyczny, jednak cała Biblia i historia wskazują że czterej jeźdźcy nalezą do czasów końca tj tuż przed i w czasie wielkiego ucisku.

Czterej jeźdźców apokalipsy to wydarzenia które już miały miejsce na ziemi w historii.
Mie, to dopiero się wydarzy, to jest cały ciąg wydarzeń który doprowadzi w swojej kulminacji do straszliwego sądu pieczęci trąb i czasz zakończonego przyjściem Pana i zagładą antychrysta i odstępczych narodów.

Pierwszy list ...
Właśnie listy pokazują historię Kościoła, natomiast dalej to już czas końca.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 kwie 2011, 17:00

Chcę wierzyć pisze:Znamię zwierzęcia otrzymują ludzie już w czasie pierwszego kościoła czyli jeszcze przed upadkiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego...
Znamię zwierzęcia dostają ci z wielkiego ucisku, nie było do tej pory piętnowania znamieniem zwierzęcia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 kwie 2011, 13:59

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Znamię zwierzęcia otrzymują ludzie już w czasie pierwszego kościoła czyli jeszcze przed upadkiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego...
Znamię zwierzęcia dostają ci z wielkiego ucisku, nie było do tej pory piętnowania znamieniem zwierzęcia.


Kto słucha Boga otrzymuje pieczęć Ducha Świętego i imię Ojca [czy widzisz pieczęć?] a kto podąża za fałszywym prorokiem otrzymuje także znamię.

Kiedy pierwsza postać mówi "chodź" wyjeżdża biały koń. Kolor biały w Objawieniu często symbolizuje białe szaty/sprawiedliwe uczynki świętych. Do złudzenie więc przypomina kościół Chrystusa ale postać na nim zasiadająca nie jest Chrystusem. To znakomicie oddaje pierwszy kościół w Rzymie który dostaje się pod przewodnictwo papiestwa.

13:11 - I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.


Pierwsze zwierzę symbolizuje Cesarstwo Rzymskie a zwierzę z ziemi powstające papiestwo sprawiające że ziemia i wszyscy chrześcijanie muszą oddać pokłon pierwszemu zwierzęciu.

Dopiero kiedy wyjeżdża drugi koń widzimy że nie jest on już barwy białej i tak trzeci i czwarty który ma coraz gorszy wygląd. Po otwarciu piątej pieczęci nie wyjeżdża żaden koń. Jeżeli koń by symbolizował kościół to obraz jaki by się nasuwał jest nie do przyjęcia gdyż to by mówiło że kościół w czwartym okresie umarł. Być może chodzi o ten właśnie powszechny Rzymski ale w piątym okresie także wyjeżdżają konie

9:1 - I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani.
9:2 - I otwarła studnię otchłani. I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły się od dymu ze studni.
9:3 - A z tego dymu wyszły na ziemię szarańcze, którym dana została moc, jaką jest moc skorpionów na ziemi.
9:4 - I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach.
9:5 - I nakazano im, aby nie zabijały ich, lecz dręczyły przez pięć miesięcy; a ból przez nie wywołany był jak ból od ukłucia skorpiona, gdy ukłuje człowieka.
9:6 - A w owe dni będą ludzie szukać śmierci, lecz jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć omijać ich będzie.
9:7 - Z wyglądu szarańcze te podobne były do koni gotowych do boju, a na głowach ich coś jakby złote korony, a twarze ich jakby twarze ludzkie.
9:8 - A włosy miały jak włosy kobiece, a zęby ich były jak u lwów.
9:9 - Miały też pancerze niby pancerze żelazne, a szum ich skrzydeł jak turkot wozów wojennych i wielu koni pędzących do boju.
9:10 - Miały też ogony podobne do skorpionowych oraz żądła, a w ogonach ich moc wyrządzania ludziom szkody przez pięć miesięcy.
9:11 - I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 kwie 2011, 16:12

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:Znamię zwierzęcia otrzymują ludzie już w czasie pierwszego kościoła czyli jeszcze przed upadkiem Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego...
Znamię zwierzęcia dostają ci z wielkiego ucisku, nie było do tej pory piętnowania znamieniem zwierzęcia.

Kto słucha Boga otrzymuje pieczęć Ducha Świętego i imię Ojca [czy widzisz pieczęć?] a kto podąża za fałszywym prorokiem otrzymuje także znamię.
Kiedy pierwsza postać mówi "chodź" wyjeżdża biały koń. Kolor biały w Objawieniu często symbolizuje białe szaty/sprawiedliwe uczynki świętych. Do złudzenie więc przypomina kościół Chrystusa ale postać na nim zasiadająca nie jest Chrystusem. To znakomicie oddaje pierwszy kościół w Rzymie który dostaje się pod przewodnictwo papiestwa.
13:11 - I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Pierwsze zwierzę symbolizuje Cesarstwo Rzymskie a zwierzę z ziemi powstające papiestwo sprawiające że ziemia i wszyscy chrześcijanie muszą oddać pokłon pierwszemu zwierzęciu.
Oczywiście to nie jest tak jak przedstawiasz, jeździec na białym koniu to antychryst, imitacja PANA Jezusa, Pan przychodzi na koniec a nie na początek wielkiego ucisku. W historii nigdy nie wydarzyło się to co zawieraja pieczęcie, trąby i czasze. To przyszłość, tak jak pozostali jeźdźcy.
Prezentujesz fałszywą, historyczną wykładnię proroctwa apokalipsy, właściwa i spójna ze słowem Bożym i historią świata jest futurystyczna wykładnia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 kwie 2011, 11:47

KAAN pisze:Oczywiście to nie jest tak jak przedstawiasz, jeździec na białym koniu to antychryst, imitacja PANA Jezusa, Pan przychodzi na koniec a nie na początek wielkiego ucisku. W historii nigdy nie wydarzyło się to co zawieraja pieczęcie, trąby i czasze. To przyszłość, tak jak pozostali jeźdźcy.
Prezentujesz fałszywą, historyczną wykładnię proroctwa apokalipsy, właściwa i spójna ze słowem Bożym i historią świata jest futurystyczna wykładnia.


Jeździec na drugim koniu to drugi antychryst?

Moją stronkę ubogaciłem rysunkiem przedstawiającym umiejscowienie w czasie proroctw biblijnych . Na razie bardzo skąpo.

http://chcewierzyc.blogspot.com/p/diagram-proroctw.html


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 kwie 2011, 09:06

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Oczywiście to nie jest tak jak przedstawiasz, jeździec na białym koniu to antychryst, imitacja PANA Jezusa, Pan przychodzi na koniec a nie na początek wielkiego ucisku. W historii nigdy nie wydarzyło się to co zawieraja pieczęcie, trąby i czasze. To przyszłość, tak jak pozostali jeźdźcy.
Prezentujesz fałszywą, historyczną wykładnię proroctwa apokalipsy, właściwa i spójna ze słowem Bożym i historią świata jest futurystyczna wykładnia.

Jeździec na drugim koniu to drugi antychryst?
Nie, na pierwszym koniu jedzie antychryst, natomiast dalsze opisy jeźdźców przedstawiają co z przyjściem antychrysta się wiąże - wojny, głód, śmierć. Pierwszy jeździec odpowiada obrazowi antychrysta w pozostałych księgach Biblii i jest najsilniej skierowany do konkretnej osoby. Cały opis jest umiejscowiony w wielkim ucisku, czasie który jest określony na siedem lat i jeszcze nie nastał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 kwie 2011, 13:47

Porównaj trąby i czasze i bardzo łatwo dojść do wniosku że przedstawiają te same wydarzenia

8:8 - I zatrąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew,.
8:9 - i jedna trzecia zwierząt żyjących w morzu zginęła, a jedna trzecia okrętów uległa zniszczeniu.
8:10 - I zatrąbił trzeci anioł; i spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia, i upadła na trzecią część rzek i na źródła wód.
8:11 - A imię gwiazdy tej brzmi Piołun. I jedna trzecia wód zamieniła się w piołun, a wielu z ludzi pomarło od tych wód, dlatego że zgorzkniały.

16:3 - A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie, żyjące w morzu, zginęło.
16:4 - A trzeci wylał czaszę swoją na rzeki i źródła wód; i przemieniły się krew.

Najbardziej jednak to potwierdza zakończenie czyli siódmy anioł. We wszystkich fragmentach występują te same elementy co wskazuje , że opisują one te same wydarzenia,

8:5 - A anioł wziął kadzielnicę i napełnił ją ogniem z ołtarza, i rzucił ją na ziemię. I nastąpiły grzmoty donośne i błyskawice, i trzęsienie ziemi.

11:19 - I otworzyła się świątynia Boża, która jest w niebie, i ukazała się Skrzynia Przymierza jego w świątyni jego; i zaczęło się błyskać i głośno grzmieć, i przyszło trzęsienie ziemi, i spadł wielki grad.

16:17 - A siódmy wylał czaszę swoją w powietrze; i rozległ się ze świątyni od tronu donośny głos mówiący: Stało się.
16:18 - I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie.
16:19 - I rozpadło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.
16:20 - I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było.
16:21 - I spadły z nieba na ludzi ogromne centnarowe kawały gradu; a ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, gdyż plaga ta była bardzo wielka.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: fantomik » 26 kwie 2011, 20:21

Chcę wierzyć pisze:[...]Czterej jeźdźców apokalipsy to wydarzenia które już miały miejsce na ziemi w historii.

Cały czas mają miejsce bym powiedział. (co jest zresztą zbieżne z historycznym stanowiskiem większości protestanckiej)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 kwie 2011, 10:53

KAAN pisze:Nie, na pierwszym koniu jedzie antychryst, natomiast dalsze opisy jeźdźców przedstawiają co z przyjściem antychrysta się wiąże - wojny, głód, śmierć. Pierwszy jeździec odpowiada obrazowi antychrysta w pozostałych księgach Biblii i jest najsilniej skierowany do konkretnej osoby. Cały opis jest umiejscowiony w wielkim ucisku, czasie który jest określony na siedem lat i jeszcze nie nastał.


Tak jakby w cała księga apokalipsy mówiła o jednej osobie antychrysta. Tymczasem mamy opisane trzy zwierzęta w 13 rozdziale, czterech jeźdźców a ty chcesz powiedzieć że wszystkie te postacie dotyczą jednego człowieka.

Każdy z jeźdźców odpowiada wydarzeniom jednej epoki a postacie to obrazy najważniejszych rzeczy dziejących się w danej epoce. Nawet się zgodzę że każda z czterech jeźdźców to antychryst ale Objawienie pokazuje tylko symbole tego co miało się wydarzyć na przestrzeni dziejów kościoła.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: Chcę wierzyć » 29 kwie 2011, 11:07

fantomik pisze:
Chcę wierzyć pisze:[...]Czterej jeźdźców apokalipsy to wydarzenia które już miały miejsce na ziemi w historii.

Cały czas mają miejsce bym powiedział. (co jest zresztą zbieżne z historycznym stanowiskiem większości protestanckiej)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Moim zdaniem różnice w interpretacji Objawienia nie powinny dzielić chrześcijaństwa. Tymczasem każdy ciągnie w swoją stronę i księga, która powinna dawać nadzieję chrześcijaństwu i sprawiać że z podziwem możemy patrzeć na to co zostało już wypełnione, jest przedmiotem sporów.

Sam historycyzm ma też nie jedno spojrzenie na księgę Objawienia a większość materiałów jakie poznałem udowadniały futurystyczną wykładnię. Problem w historycyzmie moim zdaniem polega na właściwym odczytaniu i powiązaniu wydarzeń.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: fantomik » 29 kwie 2011, 12:28

Chcę wierzyć pisze:[...]Moim zdaniem różnice w interpretacji Objawienia nie powinny dzielić chrześcijaństwa.

Dlaczego nie? Czy ta księga jest w czymś gorsza od innych? Czy interpretacja, dajmy na to amilenijna jest "równa" tej, którą przedstawiają ŚJ? Są elementy interpretacji, które rzeczywiście nie mają aż tak wielkiego znaczenia ale czasami różnice interpretacyjne ukazują głębszy konflikt -- już na poziomie hermeneutyki, która dotyka interpretacji całego Pisma, a nie tylko jednej księgi.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czterech jeźdźców apokalipsy?

Postautor: Chcę wierzyć » 29 kwie 2011, 13:13

fantomik pisze:
Chcę wierzyć pisze:[...]Moim zdaniem różnice w interpretacji Objawienia nie powinny dzielić chrześcijaństwa.

Dlaczego nie? Czy ta księga jest w czymś gorsza od innych? Czy interpretacja, dajmy na to amilenijna jest "równa" tej, którą przedstawiają ŚJ? Są elementy interpretacji, które rzeczywiście nie mają aż tak wielkiego znaczenia ale czasami różnice interpretacyjne ukazują głębszy konflikt -- już na poziomie hermeneutyki, która dotyka interpretacji całego Pisma, a nie tylko jednej księgi.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Co fakt to fakt. Można wszystkich wygonić z kościoła i nazwać heretykami bo ktoś ma tą jedyną prawdziwą wykładnię. Na dodatek w słusznej sprawie w obawie o czystość Słowa. Część podziałów jak da się zauważyć jest jakby związana z ks. Objawienia a przynajmniej w jakiejś części. Nawet nauczanie jest oparte o ks. Objawienia. Chyba nie taki był cel napisania Objawienia.

Jeżeli amilleniści uważali by że tylko im została objawiona prawda to już jest podstawa do podziału. Tak powstało wiele kościołów.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości