21 maja 2011?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 24 maja 2011, 14:32

fantomik pisze:
Iv pisze:no ok, ale kiedy zaczynamy?

Znaczy się wychowywanie dzieci? Jeszcze przed ich urodzeniem pracując nad własnym uświęceniem i zrozumieniem doktryny (to co zalecał Św. Paweł Tymoteuszowi aby dzięki temu zbawił i siebie i tych, którzy go słuchają). A następnie już od początkowych dni, a nawet i początku ciąży, modląć się za dziecko i prosząc Go aby przemieniał serca i chronił nasze pociechy przed naszym grzechem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Niby takie oczywiste, a tu taki "surprise" :)
Zechciałbyś bardziej rozwinąć ?
I rozszerzyć też bezpośredni wpływ rodziców.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
p_sagittarius
Posty: 161
Rejestracja: 10 lut 2011, 23:57
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: p_sagittarius » 24 maja 2011, 15:11



Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 24 maja 2011, 15:31

Otwarty list do Harold Camping, z Alpha & Omega Ministries:

http://aomin.org/aoblog/index.php?itemid=4645

Harold Camping: Niepokutujacy Falszywy Prorok Nie Przestaje Tarzac Imienia Chrystusa w Blocie:

http://aomin.org/aoblog/index.php?itemid=4647


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 maja 2011, 15:32

Przesunął datę finalną na dawanie składek o pięć miesięcy? Ciekawe ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
p_sagittarius
Posty: 161
Rejestracja: 10 lut 2011, 23:57
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: p_sagittarius » 24 maja 2011, 15:34

fantomik pisze:Przesunął datę finalną na dawanie składek o pięć miesięcy? Ciekawe ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)



:D


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 maja 2011, 15:46

fantomik pisze:Przesunął datę finalną na dawanie składek o pięć miesięcy? Ciekawe ;)

Nic nie przesunął: on od początku przepowiadał koniec świata na 21 października.
Po prostu przestał być dyspensacjonalistą.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 maja 2011, 18:30

fantomik pisze:Ad pierwszy fragment -- nieuprawnionym wydaje mi się rzutowanie wyjątkowości Mesjasza i tego, że jest też wielu innych namaszczonych na stronę "zła". Wygląda to tak jakby czynić założenie symetryczności w tym względzie pomiędzy Chrystusem, a antychrystem ale jeden z nich to Bóg, a drugi to jednak stworzenie. Nawet i w płaszczyźnie znaczeniowej słów antychryst, a namaszczony moim zdaniem takiej symetryczności w interpretacji założyć nie można.


Caly problem z antychrystem polega wlasnie na tej symetrycznosci. Stad zwiedzenie. Pozornie nie ma roznicy, dlatego znaczenie "w miejsce chrystusa" jest zupelnie legalne. W rzeczywistosci, jest to lustrzane odbicie w tym znaczeniu, ze obraz jest dokladnie odwrotny.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 maja 2011, 22:38

jj pisze:Caly problem z antychrystem polega wlasnie na tej symetrycznosci. Stad zwiedzenie. Pozornie nie ma roznicy, dlatego znaczenie "w miejsce chrystusa" jest zupelnie legalne. W rzeczywistosci, jest to lustrzane odbicie w tym znaczeniu, ze obraz jest dokladnie odwrotny.

Ale nie jest. To nie jest jakiś deizm, z dwoma odwiecznymi siłami walczącymi przeciwko sobie.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 24 maja 2011, 23:26

fantomik pisze: Ale nie jest. To nie jest jakiś deizm, z dwoma odwiecznymi siłami walczącymi przeciwko sobie.


Manicheizm

"Bitwa pomiędzy światłością a ciemnością"

Manicheizm to religijna fuzja aspektów Zoroastryzmu, Buddyzmu, gnostyckich wersji Chrześcijaństwa - panteistyczny mieszanina.

Centralnym punktem Manicheizmu jest wierzenie we wrogość pomiędzy siłami światłości i ciemności. Mani uczył że wszechświatem rządzą dwa najważniejsze prawa: Bóg Ojciec rządzi nad Królestwem Światłości, które jest duchowe, a okrutny ciemny książę panuje nad Królestwem Ciemności, które jest materialne. Oba królestwa są w odwiecznym i ciągłym konflikcie.


http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 064#169064


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 maja 2011, 23:36

Imperator pisze:
fantomik pisze: Ale nie jest. To nie jest jakiś deizm, z dwoma odwiecznymi siłami walczącymi przeciwko sobie.

Manicheizm

Dzięki za poprawienie Bracie :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 maja 2011, 23:39

Iv pisze:Niby takie oczywiste, a tu taki "surprise" :)
Zechciałbyś bardziej rozwinąć ?
I rozszerzyć też bezpośredni wpływ rodziców.

Jako osoba posiadająca mocne opinie na wszystkie tematy, nawet te, o których jeszcze w ogóle nigdy nie słyszałem, już zbierałem się za napisanie odpowiedzi gdy zdałem sobie sprawę, że nie mam w tym kompletnie żadnego doświadczenia i cały czas się modlę aby tylko Pan ochronił moje przyszłe dzieci od mojego grzechu i dał im Łaskę zbawienia na przekór moim błędom, ułomnościom i zwykłej głupocie. W tym temacie chyba lepiej aby wypowiedziały się osoby z większym doświadczeniem Siostro. Ja wiem tylko, że to będe ja, jako mąż i ojciec, który zda przed Bogiem sprawę za całą swoją Rodzinę i jest to przerażająca myśl przyznam.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 maja 2011, 09:21

fantomik pisze:
jj pisze:Caly problem z antychrystem polega wlasnie na tej symetrycznosci. Stad zwiedzenie. Pozornie nie ma roznicy, dlatego znaczenie "w miejsce chrystusa" jest zupelnie legalne. W rzeczywistosci, jest to lustrzane odbicie w tym znaczeniu, ze obraz jest dokladnie odwrotny.

Ale nie jest. To nie jest jakiś deizm, z dwoma odwiecznymi siłami walczącymi przeciwko sobie.

Pozdrawiam,
f.


alez oczywiscie, ze jest. :)
Tu nie ma mowy o zadnym deizmie. Biblia mowi wyraznie o "człowieku niegodziwości, synu zatracenia". Ale w granicach pewnych teologii nie miesci taka personifikacja stad pomniejszanie znaczenia jego osoby, a nawet wyszukiwanie poganskich odpowiednikow. Podobnie robia SJ w stosunku do Trojcy. :mrgreen:


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 maja 2011, 13:35

Puritan pisze:
fantomik pisze:Przesunął datę finalną na dawanie składek o pięć miesięcy? Ciekawe ;)

Nic nie przesunął: on od początku przepowiadał koniec świata na 21 października.
Po prostu przestał być dyspensacjonalistą.


Tylko czy aby dobrze to wyliczył?

http://worldwide.familyradio.org/pl/lit ... /pl_ip.pdf
"Powróćmy teraz do 722 500 dni, które mijają od 1 kwietnia 33 r. n.e. (dnia, w którym Chrystus został ukrzyżowany i umarł) do 21 maja 2011 roku (dnia, w którym boży plan zbawienia zostanie w pełni ukończony, a wszyscy prawdziwie wierzący zostaną uniesieni do Nieba).
Liczba 722 500 składa się z dwóch zestawów identycznych liczb o duchowym znaczeniu. Każda liczba jest ściśle związana z bożym planem zbawienia:
5 x 10 x 17 x 5 x 10 x 17 = 722 500 :?: "


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 maja 2011, 13:35

jj pisze:alez oczywiscie, ze jest. :)
Tu nie ma mowy o zadnym deizmie. Biblia mowi wyraznie o "człowieku niegodziwości, synu zatracenia". Ale w granicach pewnych teologii nie miesci taka personifikacja stad pomniejszanie znaczenia jego osoby, a nawet wyszukiwanie poganskich odpowiednikow. Podobnie robia SJ w stosunku do Trojcy. :mrgreen:

Nikt nie mówi o pomniejszaniu, wręcz przeciwnie -- osobiście uważam, że amilenijna interpretacja właśnie powiększa i moc i zakres rozumienia antychrysta, w szczególności w działaniu wielu antychrystów już od początków czasów ostatnich na co wskazuje Apostoł. Dyspensacjonalistyczna teologia w mojej opinii właśnie pomniejsza znaczenie tego, że antychryst już działa, już się objawił i tym samym zagłusza czy otępia wierzących w tych czasach, w których już trwa wojna, już padają ofiary. Podobnie zresztą jest z symbolem jakim jest znamienie bestii, przez to wielu nie zauważa, że to znamię już teraz można przyjąć i wcale nie jest to chip czy kod kreskowy lub numer pesel.

Do tego nie wiem czemu miało służyć porównywanie mnie do ŚJ Bracie, szczególnie, że z historycznego punktu widzenia porównałeś do ŚJ chyba wszystkich Reformatorów i większość ich następców (pomijając tych przed nimi jak np. Augustyna).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 25 maja 2011, 13:38

Chcę wierzyć pisze:Liczba 722 500 składa się z dwóch zestawów identycznych liczb o duchowym znaczeniu. Każda liczba jest ściśle związana z bożym planem zbawienia:
5 x 10 x 17 x 5 x 10 x 17 = 722 500 :?: "


722500

http://www.wolframalpha.com/input/?i=5+ ... +x+10+x+17

Nie chce byc inaczej.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości