Czym jest TAJEMNICZE POCHWYCENIE ?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
nehalion
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2013, 13:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nehalion » 02 lut 2013, 20:29

Ta przypowieść wogóle nie dotyczy miejsca gdzie jest królestwo, ale pokazuje sposób w jaki ludzie się do niego dostają lub bywają odtrąceni , to przypowieść ilustrująca istotę Kościoła i to czym jest zbawiająca wiara, kompletnie nie zajmuje się miejscem gdzie jest Kościół.


Jeśli Kościół jest oblubienicą a oblubienica to wszyscy wierzący i ochrzczeni to w takim razie ta przypowieść dotyczy tylko i wyłącznie Kościoła. Jeśli ludzie się do niego dostają i są odtrącani to gdzieś się muszą dostawać a tu na ziemi mogą się dostać tylko do Kościoła.

Duch daje zrozumienie idei i esencji chrześcijaństwa a nie pism i Biblii. Gdyby dawał zrozumienie nurt ewangeliczny który rzekomo na Duchu się opiera nie byłby tak skrajnie pomieszany, chaotyczny i nie zmieniałby się co kilka lat. Chaos i niewiedza nie są naturą Boga.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 lut 2013, 13:18

nehalion pisze:. Chaos i niewiedza nie są naturą Boga.
Dlatego to co piszesz nie pochodzi od Boga, a od twoich hierarchów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nehalion
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2013, 13:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nehalion » 03 lut 2013, 15:16

Dlatego to co piszesz nie pochodzi od Boga, a od twoich hierarchów.


1.Podaj argument merytoryczny. Nie biorę i myślę, że brać nie można pod uwagę argumentów które nie są w stanie odnieść się do treści

2.W kościołach protestanckich nie ma hierarchów


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 lut 2013, 12:03

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:.....Tu na ziemi nie ma Królestwa niebios, tutaj jest królestwo szatańskie, świat to pole diabła, a my jako zbawieni ludzie, obywatele nieba nie pasujemy do tego świata.

................
Cóż ja czytam inaczej
Cóż obalasz co ustanowiłeś.

(2) Królestwo niebieskie podobne jest do króla,.........

Albo jest ono tu i teraz i obraz wesela dotyczy i obecnego czasu albo jest ono w niebie i masz tam niewierzących :O
Ta przypowieść wogóle nie dotyczy miejsca gdzie jest królestwo, ale pokazuje sposób w jaki ludzie się do niego dostają lub bywają odtrąceni :) , to przypowieść ilustrująca istotę Kościoła i to czym jest zbawiająca wiara, kompletnie nie zajmuje się miejscem gdzie jest Kościół.


:O ....

To jak to Kościół jest wg ciebie Królestwem Niebieskim czy nie :O ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 lut 2013, 01:16

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:.....Tu na ziemi nie ma Królestwa niebios, tutaj jest królestwo szatańskie, świat to pole diabła, a my jako zbawieni ludzie, obywatele nieba nie pasujemy do tego świata.

................
Cóż ja czytam inaczej
Cóż obalasz co ustanowiłeś.

(2) Królestwo niebieskie podobne jest do króla,.........

Albo jest ono tu i teraz i obraz wesela dotyczy i obecnego czasu albo jest ono w niebie i masz tam niewierzących :O
Ta przypowieść wogóle nie dotyczy miejsca gdzie jest królestwo, ale pokazuje sposób w jaki ludzie się do niego dostają lub bywają odtrąceni :) , to przypowieść ilustrująca istotę Kościoła i to czym jest zbawiająca wiara, kompletnie nie zajmuje się miejscem gdzie jest Kościół.


:O ....
To jak to Kościół jest wg ciebie Królestwem Niebieskim czy nie :O ....
Nie jest, jest częścią Królestwa, jego obywatelami i to nie wszystkimi, Królestwo jest dzisiaj w niebie, a my jesteśmy obcymi tu na ziemi:

List do Filipian 3:20 Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nniewidzialne pochwycenie

Postautor: 7adwent » 11 lut 2013, 12:00

nauka o pochwyceniu jest niebiblijną herezją głoszoną przez protestantów to wszystko.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nniewidzialne pochwycenie

Postautor: Chcę wierzyć » 19 lut 2013, 16:20

7adwent pisze:nauka o pochwyceniu jest niebiblijną herezją głoszoną przez protestantów to wszystko.


Paweł był protestantem? Możliwe

1 Tesal 4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17 - potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

Pewnie miałeś na myśli Tajemnicze Pochwycenie i całą związaną z tym eschatologię. Dla mnie ten termin oznacza spotkanie z Panem a czy to będzie w połowie drogi czy najpierw zacznie się od góry Oliwnej to nie ma większego znaczenia. Czy będziemy żyć w niebie, czy na ziemi nie będzie miało znaczenia tak jak to, że nie będzie morza. Obj 21:1


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 19 lut 2013, 21:45

Chcę wierzyć pisze:7adwent napisał/a:
nauka o pochwyceniu jest niebiblijną herezją głoszoną przez protestantów to wszystko.


Paweł był protestantem? Możliwe


Paweł był oświecony, w jednym momencie. Cała jego wiedza ze ST o Mesjaszu, tak jak uczniom idącym do Emaus została mu pokazana i w obu przypadkach, przez tego samego Jezusa.

Chcę wierzyć pisze:Pewnie miałeś na myśli Tajemnicze Pochwycenie i całą związaną z tym eschatologię. Dla mnie ten termin oznacza spotkanie z Panem a czy to będzie w połowie drogi czy najpierw zacznie się od góry Oliwnej to nie ma większego znaczenia. Czy będziemy żyć w niebie, czy na ziemi nie będzie miało znaczenia tak jak to, że nie będzie morza. Obj 21:1


A mnie się wydaje, że jeśli cała jedna z ksiąg biblijnych jest temu zagadnieniu poświęcona to nie znaczy, że nie ma to znaczenia kompletnie.
zauważam że zwolennicy pochwycenia przed czasem , bardziej zwracają uwagę na zwroty z ewangelii, nie patrząc na nie jako na wskazówki uzupełniające i omijając przy tym apokalipsę jako całość. Tam żadne słowo nie jest pozbawione znaczenia i coś ma nam przekazać - jeśli zostało spisane. To jest ta sama sytuacja kiedy wydaje nam się bez sensu że morza już nie będzie... a jednak jest w tym stwierdzeniu głęboka refleksja i... wskazówka


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 lut 2013, 11:51

alessa pisze:A mnie się wydaje, że jeśli cała jedna z ksiąg biblijnych jest temu zagadnieniu poświęcona to nie znaczy, że nie ma to znaczenia kompletnie.
zauważam że zwolennicy pochwycenia przed czasem , bardziej zwracają uwagę na zwroty z ewangelii, nie patrząc na nie jako na wskazówki uzupełniające i omijając przy tym apokalipsę jako całość. Tam żadne słowo nie jest pozbawione znaczenia i coś ma nam przekazać - jeśli zostało spisane. To jest ta sama sytuacja kiedy wydaje nam się bez sensu że morza już nie będzie... a jednak jest w tym stwierdzeniu głęboka refleksja i... wskazówka


Oczywiście, że Oblubienica powinna badać, sprawdzać, przygotowywać się na spotkanie. Mam na myśli bardziej to, że kiedy już jesteś z tą wybraną osobą to miejsce nabiera sensu chociażby to był przystanek autobusowy. Czas spędzony ze swoją wybranką – bezcenny.

O ile pewne rzeczy można odczytać z Objawiania to wydaje się nonsensem wyliczanie na jakiej wysokości będą szybować święci itd. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że przy interpretacji ks. Objawienia popełnisz błąd. Gorzej jeżeli twoja wykładania ma stanowić o tym czy ktoś jest prawdziwym chrześcijaninem.
Każdy w jakiś sposób może się mylić. Czy adwentyści mają jedyną poprawną wersję tłumaczenia księgi Objawienia? Chyba nie i dobrze kiedy sobie dajemy taką rezerwę.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nniewidzialne pochwycenie

Postautor: KAAN » 20 lut 2013, 16:08

7adwent pisze:nauka o pochwyceniu jest niebiblijną herezją głoszoną przez protestantów to wszystko.
Najpierw to udowodnij, twoje twierdzenie jest niebiblijną herezją. Nauka o pochwyceniu jest napisana wprost:

13 A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.
14 Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
15 A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.

Masz watpliwości?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 lut 2013, 16:13

Chcę wierzyć pisze:O ile pewne rzeczy można odczytać z Objawiania to wydaje się nonsensem wyliczanie na jakiej wysokości będą szybować święci itd.
Dlatego nie wylicza się wysokości, ale przyjmuje zapis Biblijny wprost:

17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

Proste i jasne; porwani w powietrze w obłokach na spotkanie Pana Jezusa.

Chcę wierzyć pisze:Każdy w jakiś sposób może się mylić. Czy adwentyści mają jedyną poprawną wersję tłumaczenia księgi Objawienia? Chyba nie i dobrze kiedy sobie dajemy taką rezerwę.
Na pewno nie mają. Do tłumaczeń adwentystów trzeba podchodzić z wielka rezerwą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 20 lut 2013, 18:21

Chcę wierzyć pisze:Oczywiście, że Oblubienica powinna badać, sprawdzać, przygotowywać się na spotkanie. Mam na myśli bardziej to, że kiedy już jesteś z tą wybraną osobą to miejsce nabiera sensu chociażby to był przystanek autobusowy. Czas spędzony ze swoją wybranką – bezcenny.

Wiem dokładnie co masz na myśli, aczkolwiek mówisz o życiu codziennym i wierze w to, że ten w którego wierzymy i Go czujemy poprowadzi nas i dalej w postrzeganiu. Wszystko po to żebyśmy orientowali się w sytuacji która nas otacza i np; byli szczęśliwi w swoim nieszczęściu

Chcę wierzyć pisze:O ile pewne rzeczy można odczytać z Objawiania to wydaje się nonsensem wyliczanie na jakiej wysokości będą szybować święci itd. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że przy interpretacji ks. Objawienia popełnisz błąd.

Nikt zdrowy na umyśle takich obliczeń nie robi, tak samo nie interpretuje sobie ich na własną rękę
Chcę wierzyć pisze:Gorzej jeżeli twoja wykładania ma stanowić o tym czy ktoś jest prawdziwym chrześcijaninem.

Gorzej dla tego, kto takie rozgraniczenia robi. Ja akurat znam wszystkie interpretacje bezbłędnie ale nie mam 100 % pewności czy się dostanę do nieba.
Chcę wierzyć pisze:Każdy w jakiś sposób może się mylić. Czy adwentyści mają jedyną poprawną wersję tłumaczenia księgi Objawienia? Chyba nie i dobrze kiedy sobie dajemy taką rezerwę.

Trzeba nie tylko dać sobie "wielką rezerwę" jak to określił KAAN, ale i badać całą sprawę z oziębłością ryby, bez jakichkolwiek sentymentów, skojarzeń ze swojego życia, odczuć co jest poprawne a co mniej. Sprawa została skonstruowana tak, że chodzi tylko o czysto pojmowane sprawozdanie biblijne.
I w związku z tym, jak dla mnie, istnieją tylko dwie przeciwstawne sobie eschatologie; dyspencjonalna( w którą wierzy 90% chrześcijan) i adwentystyczna. Nie wspominam o aminielarizmie a ni żadnych amileniarno pochodnych, ponieważ zmartwychwstania św nie było jak i otarcia wszelkiej łzy, pochwycenia w żadnym znaczeniu również, więc wszelkie dyskusje na ten temat, wprowadzają nic innego jak tylko niepotrzebne zamieszanie. nie ma mowy jak na razie o tysiącletninm królestwie, z czego każdy normalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę.
Uważam natomiast, że powinno się przebadać bardzo dokładnie oby dwie wersje tak, żeby i drugą znać w każdym szczególe bez zarzutów , bo inaczej dyskutujemy sami ze sobą.Jeśli ktoś pisze do mnie że wymysłem adwentystów jest niebiańska świątynia i Jezus pełniący funkcję arcykapłana, to nie pozostaje mi nic innego jak wycofać się z dyskusji, pojmując że nie ma z kim rozmawiać. Sorry bardzo, ale ja nie mam najniejszego zamiaru wciskać komu, swojej teologi, chcę tylko konkretów, a takie dla mnie są zawarte w biblli. I nie będzie dla mnie żadną może wskazówką że być może święci powstali duchowo, tak samo jak łamanie podstawowych przykazań Bożych miało by być sygnałem dla Boga do zsyłania na daną społeczność jego darów. Mi się wydaje że rozmineliśmy się we współczesnym wieku z Jego pragnieniami a uwskuteczniamy swoje i to jest podstwowy problem niezrozumienia ks. objawienia. Czy znamy zbory w których się to tłumaczy? NIE!!!!!NIE!!!!bo nawet pastorzy tego nie rozumieją .A DLACZEGO!!!!!!!


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 lut 2013, 08:49

alessa pisze:I w związku z tym, jak dla mnie, istnieją tylko dwie przeciwstawne sobie eschatologie; dyspencjonalna( w którą wierzy 90% chrześcijan) i adwentystyczna...
Bije od ciebie chrześcijański optymizm :) , ale prawda jest taka że mało chrześcijan wierzy w dyspensacyjną historię świata, może to być co najwyżej 100%-90%=10%.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 lut 2013, 09:54

alessa pisze: Nie wspominam o aminielarizmie a ni żadnych amileniarno pochodnych, ponieważ zmartwychwstania św nie było jak i otarcia wszelkiej łzy, pochwycenia w żadnym znaczeniu również, ......

;)
Dobry żart tynfa wart. Masz tynfa.

(5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, Ef 2.

Nie wspomne o Duchu Radości który każdą łzę w radość przemiania :)
Ach :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 lut 2013, 12:33

Lash pisze:
alessa pisze: Nie wspominam o aminielarizmie a ni żadnych amileniarno pochodnych, ponieważ zmartwychwstania św nie było jak i otarcia wszelkiej łzy, pochwycenia w żadnym znaczeniu również, ......

;)
Dobry żart tynfa wart. Masz tynfa.

(5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, Ef 2.

Nie wspomne o Duchu Radości który każdą łzę w radość przemiania :)
Ach :)
Lash namawiam cię do wykonania eksperymentu Izajasza

Księga Izajasza 11:7 Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół.

Tylko zabezpiecz teren eksperymentu bo może być niebezpieczny dla otoczenia :D .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości