Czym jest TAJEMNICZE POCHWYCENIE ?

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 lut 2013, 20:58

KAAN pisze:Nieprawda, proroctwa wypełniają się dosłownie, jak napisano że panna pocznie to poczęła, jak napisano że porodzi to porodziła. Nie ma pojednania wrogów, jest nowe stworzenie, ewangelia nie jest ewangelią pojednania ludzi między sobą, ale jest ewangelią nowego stworszenia w Panu Jezusie; "nie masz żyda ani greka"...


Jak to nie ma? Chrystus króluje nad narodami i panuje pokojowe usposobienie pomiędzy tymi którzy byli wrogami. Ci co zabijali porzucili swoje rzemiosło dla Ewangelii, przekuli swoje miecze na lemiesze aby słuchać Słowa. Narody poszły za nim i jeden nie napada na drugiego.

Izaj 52:7 - Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest królem.

Ale ty pewnie oczekujesz czegoś większego. :-(


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 lut 2013, 23:43

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Nieprawda, proroctwa wypełniają się dosłownie, jak napisano że panna pocznie to poczęła, jak napisano że porodzi to porodziła. Nie ma pojednania wrogów, jest nowe stworzenie, ewangelia nie jest ewangelią pojednania ludzi między sobą, ale jest ewangelią nowego stworszenia w Panu Jezusie; "nie masz żyda ani greka"...
Jak to nie ma? Chrystus króluje nad narodami i panuje pokojowe usposobienie pomiędzy tymi którzy byli wrogami. Ci co zabijali porzucili swoje rzemiosło dla Ewangelii, przekuli swoje miecze na lemiesze aby słuchać Słowa. Narody poszły za nim i jeden nie napada na drugiego.

Izaj 52:7 - Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest królem.

Ale ty pewnie oczekujesz czegoś większego. :-(
Ja widzę wojny i zniszczenie, nie ma żadnego pojednania, a to co ma się wydarzyć jest dosłowne. Nawet pomiędzy chrześcijanami sa wojny. Teoria historyczna ma bardzo duże dziury w konstrukcji, wyłącznie futurystyczny wykład jest spójny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 lut 2013, 23:56

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Hehe - pewnie ;) Izrael nie jest nazwyany krową ani synem a Niedzwiedź to nie Np Persja i Węze to nieeznane w Egipcie stworzenie ;)
tak Jak różdzka Issajego jest dosłowna tak samo i dziecię i zmija ...
Proroctwo jest wypełnione RZECZYWIŚCIE ale nie DOSŁOWNIE.
Oczywiście pojdenianie ODWIECZNYCH wrogów Izraela i Egiptu czy pogan i żydów nie jest w żadan eposób ewngeliczną nauką :roll:
Nieprawda, proroctwa wypełniają się dosłownie, jak napisano że panna pocznie to poczęła, jak napisano że porodzi to porodziła.

A jak napisano że różdzka wyda to wydała ;) a jak uderzę w pasterza to owce uciekły a kto przejdzie przez drzwi zbawiony bedzie ;)
To obrazy bracie. .
Nie wszystkie są obrazy, wiele jest proroctw literalnych, jak podałem, przeczytaj cały Iz 53 zobaczysz ile tam dosłowności, nawet w szczegółach. Jeśłi coś można rozumiec wprost należy to robić a nie na siłę alegoryzować.

KAAN pisze:
Wrogów w oblubienicy nie ma!
No to jak nie ma to co za żmije i niedźwiedzie i antagonizmy?
One są wg ciała ale w kościele sa zniesione
Dlatego w ciele nie ma już żyda i greka.
Egipcjanin może mieszkać z żydem w Chrystusie a poganin wg ciała jest uczetnikiem winnicy pańskiej Bowiem wszystko odnowił Bóg.
Normalnie Asyryjczyk czy Babilończyk chciał zabić zyda ... miejsce niedzwiedzia pozniejszej Persji - w Chrystusie jest to zniesione.
Za duże kombinacje, nie jest to prawda to bajanie.


Chcesz powiedzieć że w Kościele czyli JEGO królestwie nie ma POKOJU miedzy narodami i żydami!
Nie, chcę powiedzieć że to proroctwo kompletnie tego nie dotyczy, a w Kosciele nie ma pokoju między narodzmi bo po prostu nie ma narodów, zniknęły pyk i nie ma :)

KAAN pisze:

*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

Nie da się ominąć tysiąca lat, mażesz co najwyżej zaciskać oczy kiedy otwierasz biblie na tym tekście.


E tam.
Kaan pisałem wiele razy 1000 lat to symboliczna liczba.
Pisać se możesz, tylko że napisane jest w Biblii 1000 i oznacza 1000.
KAAN pisze:
Od czasów pierwszego przyjścia Chrystusa to sie dzieje co tu opisano :)
Nie opisano, to nieprawda.
To, że dokłądnie wyjasnione słowo o królach pokazuje niedźwiedzia jako Persję nie znaczy że wizja tronu Bożego z Ezechiela to limuzyna Tuska, to ma cztery koła tamto też. Nie da się na siłę alegoryzować wszystkiego bo wychodzi bałagan i niepewność.
Cóż nie napisałem ze tron to limuzyna tuska.
Od czasów przyjścia Chrystusa poganie maja udział w winicy Pana czyż nie :) :D
Jakiej winnicy?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 24 lut 2013, 14:29

Lash pisze:alessa napisał/a:
Lash napisał/a:
alessa napisał/a:
Nie wspominam o aminielarizmie a ni żadnych amileniarno pochodnych, ponieważ zmartwychwstania św nie było jak i otarcia wszelkiej łzy, pochwycenia w żadnym znaczeniu również, ......


Dobry żart tynfa wart. Masz tynfa.

(5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, Ef 2.

Nie wspomne o Duchu Radości który każdą łzę w radość przemiania
Ach


Drogi Lashu
niestety nie rozumiem współczesnego slangu ale po buźce poznaję że próbowałeś mnie przyjaźnie skompromitować


Uważam, że poprostu nie zgadzamy się w tym ze zmartwychwtsania nie było - pierwszego zmartwychstwania


Drogi lashu
Pierwsze zmartwychwstanie wiąże się nierozerwalnie z powstaniem umarłych z prochu ziemi oraz przyjściem Jezusa w chwale i zabraniem wybawionych do siebie, o czym świadczą takie teksty jak;

"Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa" (Filip. 3,20). "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie", "Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują." (Hebr. 9,28).

"I usłyszałem głos z nieba mówiący: "Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny" (Obj. 14, 13 BT). I ten eufemizm określa w Biblii stan śmierci.

"Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia (eis anástasin dzoes); a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd ( eis anástasin kriseos}" (Jan 5, 28.29 NP.; Dan. 12, 2). Wszystkich więc ludzi czeka zmartwychwstanie i nagroda lub kara

Przy powtórnym przyjściu Chrystusa nastąpi zmartwychwstanie, lecz zmartwychwstanie wyłącznie sprawiedliwych. Sarn Chrystus powiedział, że przy swoim wtórym przyjściu "pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi" (Mat. 24, 31 NP.). Potwierdza to również ap. Paweł, głosząc, że przy przyjściu Pańskim zmartwychwzbudzeni zostaną "ci, którzy są Chrystusowi" (1 Kor. 15, 23 NP.; por. 1 Tes. 4. 14.16). Ap. Jan nazywa zmartwychwstanie sprawiedliwych "pierwszym zmartwychwstaniem" (Obj. 20, 6 NP) . Chrystus mówi o nagrodzie przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych: ,,I będziesz błogosławiony... Odpłatę bowiem będziesz miał przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych" (Łuk. 14, 14 NP)37.

Zmartwychwstanie będzie wstępem do życia wiecznego, czyli do nieśmiertelności. Jezus oświadczył: ,,I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd" (Jan 5, 29 NP). Wówczas "to, co skazitelne, przyoblecze się w nieskazitelność, a to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność"(1 Kor. 15, 54 ED).
"A wielu się obudzi. z tych, którzy śpią w krainie prochu, ci do wiecznego życia, a owi ku pohańbieniu, na wieczne zawstydzenie" (Dan. 12, 2 BT)

Natomiast drugie zmartwychwstanie niewierzących (którzy do tej pory nie ożyli) oraz wzbudzenie ich na sąd, odbędzie się po tysiącletnim okresie rządów królewskich Chrystusa w niebie, i wtedy to rozpocznie się królowanie Jezusa na ziemi wraz z przeniesieniem na nią stolicy zwaną "Nową Jerozolimą"(Obj. 20, 5.13; Jan 5, 29).

Opis zmartwychwstania niesprawiedliwych na sąd ujęty jest w jednej z wizji Apokalipsy: "Morze wydało umarłych, którzy w nim się znajdowali; podobnie wydały swych umarłych śmierć i otchłań..." (Obj. 20, 13 SK).
Proch ziemi, oceany, grób i śmierć wydadzą umarłych niesprawiedliwych.

"Obecne zaś niebiosa i ziemia tym samym słowem są odłożone, dla ognia zachowane na dzień sądu i zguby niezbożnych ludzi" (2 Piotra 3, 7 BT).

"Gdy przyjdzie Syn Człowieczy w swej chwale a wespół z nim wszyscy aniołowie, wówczas zasiądzie na swym Bożym tronie. Wszystkie narody zgromadzą się przed nim, a on oddzieli jedne od drugich, tak jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce ustawi po swej prawicy, a kozły po swej lewicy. (...) Potem odezwie się także do tych, którzy będą stać po lewicy: precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, który przygotowany jest dla diabła i aniołów jego!" (Mat. 25, 31-33.41 SK).


Jeśli chcesz się upierać że nastąpiło już powtórne przyjście Jezusa i powstanie umarłych z prochu ziemi, to należy stanąć na tym i nie próbować ruszać dalej. dlatego właśnie twierdzę, że z amileniaryzmem nie powinno się dyskutować w ogóle. Ani że nie ma on nic wspólnego z ks.objawienia, w której to dopiero zaczynają się o wiele bardziej skomplikowane kwestie a my nie umiemy się dogadać w sprawach najprostszych i podstawowych.
I oczywiście że uważam (jak piszesz) mój punkt widzenia za najbardziej właściwy (zresztą jak każdy). przebadalam całą sprawę i wybrałam teorię, która wg. mnie jest najbardziej logiczna i spójna z pismem św.
Dlatego nie będę brała udziału więcej w dyskusjach, które nie prowadzą do niczego innego jak tylko przepychanek słownych z których nikt nie wynosi żadnych korzyści. uważam że gdyby poświęcić ten czas na czytanie, to i o wiele wiecej można się dowiedzieć.

Tobie w zwiazku z tym dedykuję to
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/tysiacle.htm
a Kannowi tamto
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/izrael.htm
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/rapture.htm
i bez zbednej nerwowości, niech każdy pozostanie przy swoim, zachęcam tylko do zapoznania się. ja osobiście czytam i słucham niemal wszystkiego, bo w każdej wykładni można znaleźć myśl która nas zainspiruje do głębszego poznania.


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 lut 2013, 22:01

alessa pisze:a Kannowi tamto
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/izrael.htm
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/rapture.htm
i bez zbednej nerwowości, niech każdy pozostanie przy swoim, zachęcam tylko do zapoznania się. ja osobiście czytam i słucham niemal wszystkiego, bo w każdej wykładni można znaleźć myśl która nas zainspiruje do głębszego poznania.
Pan Alfred Pala myli się co do proroctwa 70 tygodni Daniela, jego eschatologia w tym miejscu jest niespójna, ponieważ postanowił włożyć adwentystyczną wizję nie mającą umocowania w faktach. Zapomina że są proroctwa które w jednym zdaniu mają przerwę w wypełnieniu o długości tysięcy lat. Jednym z takich proroctw jest proroctwo z Izajasza:

Iz 61:1 Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,
2 Abym ogłosił rok łaski Pana i dzień pomsty naszego Boga, abym pocieszył wszystkich zasmuconych,

Pierwsza część proroctwa wypełniła się w ofierze Pana Jezusa, a druga wypełni w czasie Jom JHVH, który jeszcze nie nastał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 25 lut 2013, 00:29

Tylko że ci, co liczyli 69 tygodni od 445 pne nie uwzględnili tego, że lata księżycowe - a takie lata były w kalendarzach hebrajskim i babilońskim - miały miesiące przestępne, żeby zrównać rok z cyklem słonecznym.
I co zrobiono?
Policzyli lata księżycowe jak leci, nie uwzględniając miesięcy przestępnych, mimo, że wszyscy babilończycy i żydzi takich miesięcy używali - nie znano innego systemu liczenia lat - żeby pasowało do czasów Jezusa.
Licząc od 457 pne jak liczą m.in Adwentyści nie musimy na siłę skracać okresu tych tygodni.
Licząc od 445 pne żeby dojść do Chrystusa trzeba lata liczyć w sposób, w jaki w czasach księgi Daniela nikt nie liczył.
W tamtych czasach zawsze dodawano miesiąc przestępny co kilka lat, a Żydzi czynią tak do dzisiaj.
I dlatego Paschę mają zawsze na wiosnę. :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2013, 13:16

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Hehe - pewnie ;) Izrael nie jest nazwyany krową ani synem a Niedzwiedź to nie Np Persja i Węze to nieeznane w Egipcie stworzenie ;)
tak Jak różdzka Issajego jest dosłowna tak samo i dziecię i zmija ...
Proroctwo jest wypełnione RZECZYWIŚCIE ale nie DOSŁOWNIE.
Oczywiście pojdenianie ODWIECZNYCH wrogów Izraela i Egiptu czy pogan i żydów nie jest w żadan eposób ewngeliczną nauką :roll:
Nieprawda, proroctwa wypełniają się dosłownie, jak napisano że panna pocznie to poczęła, jak napisano że porodzi to porodziła.

A jak napisano że różdzka wyda to wydała ;) a jak uderzę w pasterza to owce uciekły a kto przejdzie przez drzwi zbawiony bedzie ;)
To obrazy bracie. .
Nie wszystkie są obrazy, wiele jest proroctw literalnych, jak podałem, przeczytaj cały Iz 53 zobaczysz ile tam dosłowności, nawet w szczegółach. Jeśłi coś można rozumiec wprost należy to robić a nie na siłę alegoryzować.


Uderzenie w pasterza i rozproszenie owiec też mozna zrozumieć wprost!
a jednak jest to obraz Chrystusa i 12....

Izaj 11 cały jest przetykany Obrazami które MUSZĄ byc alegorią jak i rzeczami które nie muszą. Jednka kontekst właśnie wypowiedzi alegorycznych implikuje, że wieksze prawdopodobieństwo jest właśnie w alegorii.
I tak właśnie rozumieli apostołowie i Jezus ten tekst.. To na Jezusie spoczął Duch Pana.

Jak widać STAŁO sie to w czasie 1go przyjścia Jezusa.

Tak samo jak rodział 53. widzimy, że wypełnił sie w czasie 1go przyjścia cały.


KAAN pisze:
KAAN pisze:
Wrogów w oblubienicy nie ma!
No to jak nie ma to co za żmije i niedźwiedzie i antagonizmy?
One są wg ciała ale w kościele sa zniesione
Dlatego w ciele nie ma już żyda i greka.
Egipcjanin może mieszkać z żydem w Chrystusie a poganin wg ciała jest uczetnikiem winnicy pańskiej Bowiem wszystko odnowił Bóg.
Normalnie Asyryjczyk czy Babilończyk chciał zabić zyda ... miejsce niedzwiedzia pozniejszej Persji - w Chrystusie jest to zniesione.
Za duże kombinacje, nie jest to prawda to bajanie.


E tam bajanie to jest mówienie że :
- to mowa o 1000 królestwie trzeba to wczytać.
- nie dotyczy to 1go przyjścia Chrystusa.
- poganie nie są pociągnięci do Syjonu.


KAAN pisze:
Chcesz powiedzieć że w Kościele czyli JEGO królestwie nie ma POKOJU miedzy narodami i żydami!
Nie, chcę powiedzieć że to proroctwo kompletnie tego nie dotyczy, a w Kosciele nie ma pokoju między narodzmi bo po prostu nie ma narodów, zniknęły pyk i nie ma :)


cóż widać mamy inne poczucie realności.
pewnie nie ma anglika i chińczyka ;)
Tu juz nie jesteś polakiem ;)
trzeba uciec od ralności aby nie widzieć naroadów.

Narody sa i są pociągnięte do Chrystusa i w CHRYSTUSIE tworzą nowy Izrael... Lud Boga.
To oczywiste - jesteśmy wszczepieni do drzewka oliwnego czyż nie :)

KAAN pisze:
KAAN pisze:
*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

Nie da się ominąć tysiąca lat, mażesz co najwyżej zaciskać oczy kiedy otwierasz biblie na tym tekście.


E tam.
Kaan pisałem wiele razy 1000 lat to symboliczna liczba.
Pisać se możesz, tylko że napisane jest w Biblii 1000 i oznacza 1000.


Oczywiscie że jest napisane TYSIĄC i tego nie neguję.
Z tym, że ja uzywa tej liczby figuratywnie na co wskazuje dopełnienie tysiąca lat.

Nie ma tu słowa policzalnego dopełaniać co by oznaczało literalne 1000 lat ( przykład tego to dodaj mi 100 zł do 900 aby było równo 1000 zł)
Słowo dospełniać 1000 lat jest niepoliczalne - tak jak dopełnienie win albo napełnienie emocjami. jest to słowo jakosciowe i dotyczące niepoliczalnych rzeczy!

Stąd FAKTYCZNIE jest napisane 1000 lat ale autor ukazuje, że dopełnienie ich to nie literalne 1000 lat!

To niesie zadymke ;) interpretacyjną ...



KAAN pisze:
KAAN pisze:


KAAN pisze:
Od czasów pierwszego przyjścia Chrystusa to sie dzieje co tu opisano :)
Nie opisano, to nieprawda.
To, że dokłądnie wyjasnione słowo o królach pokazuje niedźwiedzia jako Persję nie znaczy że wizja tronu Bożego z Ezechiela to limuzyna Tuska, to ma cztery koła tamto też. Nie da się na siłę alegoryzować wszystkiego bo wychodzi bałagan i niepewność.
Cóż nie napisałem ze tron to limuzyna tuska.
Od czasów przyjścia Chrystusa poganie maja udział w winicy Pana czyż nie :) :D
Jakiej winnicy?

Nie wiesz?
Królestwo Boga jest winnica Pana :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2013, 13:17

alessa pisze:
Lash pisze:alessa napisał/a:
Lash napisał/a:
alessa napisał/a:
Nie wspominam o aminielarizmie a ni żadnych amileniarno pochodnych, ponieważ zmartwychwstania św nie było jak i otarcia wszelkiej łzy, pochwycenia w żadnym znaczeniu również, ......


Dobry żart tynfa wart. Masz tynfa.

(5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, Ef 2.

Nie wspomne o Duchu Radości który każdą łzę w radość przemiania
Ach


Drogi Lashu
niestety nie rozumiem współczesnego slangu ale po buźce poznaję że próbowałeś mnie przyjaźnie skompromitować


Uważam, że poprostu nie zgadzamy się w tym ze zmartwychwtsania nie było - pierwszego zmartwychstwania


Drogi lashu
Pierwsze zmartwychwstanie wiąże się nierozerwalnie z powstaniem umarłych z prochu ziemi oraz przyjściem Jezusa w chwale i zabraniem wybawionych do siebie, o czym świadczą takie teksty jak;

"Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa" (Filip. 3,20). "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie", "Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują." (Hebr. 9,28).

"I usłyszałem głos z nieba mówiący: "Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny" (Obj. 14, 13 BT). I ten eufemizm określa w Biblii stan śmierci.

"Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia (eis anástasin dzoes); a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd ( eis anástasin kriseos}" (Jan 5, 28.29 NP.; Dan. 12, 2). Wszystkich więc ludzi czeka zmartwychwstanie i nagroda lub kara

Przy powtórnym przyjściu Chrystusa nastąpi zmartwychwstanie, lecz zmartwychwstanie wyłącznie sprawiedliwych. Sarn Chrystus powiedział, że przy swoim wtórym przyjściu "pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi" (Mat. 24, 31 NP.). Potwierdza to również ap. Paweł, głosząc, że przy przyjściu Pańskim zmartwychwzbudzeni zostaną "ci, którzy są Chrystusowi" (1 Kor. 15, 23 NP.; por. 1 Tes. 4. 14.16). Ap. Jan nazywa zmartwychwstanie sprawiedliwych "pierwszym zmartwychwstaniem" (Obj. 20, 6 NP) . Chrystus mówi o nagrodzie przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych: ,,I będziesz błogosławiony... Odpłatę bowiem będziesz miał przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych" (Łuk. 14, 14 NP)37.

Zmartwychwstanie będzie wstępem do życia wiecznego, czyli do nieśmiertelności. Jezus oświadczył: ,,I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd" (Jan 5, 29 NP). Wówczas "to, co skazitelne, przyoblecze się w nieskazitelność, a to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność"(1 Kor. 15, 54 ED).
"A wielu się obudzi. z tych, którzy śpią w krainie prochu, ci do wiecznego życia, a owi ku pohańbieniu, na wieczne zawstydzenie" (Dan. 12, 2 BT)

Natomiast drugie zmartwychwstanie niewierzących (którzy do tej pory nie ożyli) oraz wzbudzenie ich na sąd, odbędzie się po tysiącletnim okresie rządów królewskich Chrystusa w niebie, i wtedy to rozpocznie się królowanie Jezusa na ziemi wraz z przeniesieniem na nią stolicy zwaną "Nową Jerozolimą"(Obj. 20, 5.13; Jan 5, 29).

Opis zmartwychwstania niesprawiedliwych na sąd ujęty jest w jednej z wizji Apokalipsy: "Morze wydało umarłych, którzy w nim się znajdowali; podobnie wydały swych umarłych śmierć i otchłań..." (Obj. 20, 13 SK).
Proch ziemi, oceany, grób i śmierć wydadzą umarłych niesprawiedliwych.

"Obecne zaś niebiosa i ziemia tym samym słowem są odłożone, dla ognia zachowane na dzień sądu i zguby niezbożnych ludzi" (2 Piotra 3, 7 BT).

"Gdy przyjdzie Syn Człowieczy w swej chwale a wespół z nim wszyscy aniołowie, wówczas zasiądzie na swym Bożym tronie. Wszystkie narody zgromadzą się przed nim, a on oddzieli jedne od drugich, tak jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce ustawi po swej prawicy, a kozły po swej lewicy. (...) Potem odezwie się także do tych, którzy będą stać po lewicy: precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, który przygotowany jest dla diabła i aniołów jego!" (Mat. 25, 31-33.41 SK).


Jeśli chcesz się upierać że nastąpiło już powtórne przyjście Jezusa i powstanie umarłych z prochu ziemi, to należy stanąć na tym i nie próbować ruszać dalej. dlatego właśnie twierdzę, że z amileniaryzmem nie powinno się dyskutować w ogóle. Ani że nie ma on nic wspólnego z ks.objawienia, w której to dopiero zaczynają się o wiele bardziej skomplikowane kwestie a my nie umiemy się dogadać w sprawach najprostszych i podstawowych.
I oczywiście że uważam (jak piszesz) mój punkt widzenia za najbardziej właściwy (zresztą jak każdy). przebadalam całą sprawę i wybrałam teorię, która wg. mnie jest najbardziej logiczna i spójna z pismem św.
Dlatego nie będę brała udziału więcej w dyskusjach, które nie prowadzą do niczego innego jak tylko przepychanek słownych z których nikt nie wynosi żadnych korzyści. uważam że gdyby poświęcić ten czas na czytanie, to i o wiele wiecej można się dowiedzieć.

Tobie w zwiazku z tym dedykuję to
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/tysiacle.htm
a Kannowi tamto
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/izrael.htm
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/rapture.htm
i bez zbednej nerwowości, niech każdy pozostanie przy swoim, zachęcam tylko do zapoznania się. ja osobiście czytam i słucham niemal wszystkiego, bo w każdej wykładni można znaleźć myśl która nas zainspiruje do głębszego poznania.


W żadnym wersecie nie odniosłaś się do ef 2:4-6


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2013, 13:18

agencei prosze pisac w dozwolonych działach tak samo alessa
i wracajmy do tematu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 lut 2013, 14:50

agent terenowy pisze:Tylko że ci, co liczyli 69 tygodni od 445 pne nie uwzględnili tego, że lata księżycowe - a takie lata były w kalendarzach hebrajskim i babilońskim - miały miesiące przestępne, żeby zrównać rok z cyklem słonecznym.
I co zrobiono?
Policzyli lata księżycowe jak leci, nie uwzględniając miesięcy przestępnych, mimo, że wszyscy babilończycy i żydzi takich miesięcy używali - nie znano innego systemu liczenia lat - żeby pasowało do czasów Jezusa.
Licząc od 457 pne jak liczą m.in Adwentyści nie musimy na siłę skracać okresu tych tygodni.
Licząc od 445 pne żeby dojść do Chrystusa trzeba lata liczyć w sposób, w jaki w czasach księgi Daniela nikt nie liczył.
W tamtych czasach zawsze dodawano miesiąc przestępny co kilka lat, a Żydzi czynią tak do dzisiaj.
I dlatego Paschę mają zawsze na wiosnę. :)
Chodzi o to, że Biblia nie używa formalizmów prawnych i naukowych w proroctwach. Proroctwa sa dla wierzących, dla domu Bożego, nie dla świata, dlatego formalne rozpatrywanie cykli słonecznych w odniesieniu do roku prorockiego nie jest trafne. Okazuje się, że proroctwa, te ze ST i NT są spójne i precyzyjne czasowo jeśli liczy się rok prorocki równy 360 dni, wszystkie proroctwa spełniają się co do dnia. Zostało to wielokrotnie udowodnione. Ma to o tyle większą siłę, ze nie tworzymy na podstawie tych liczb jakiejś teologii, liczby i czasy w Biblii dają wierzącym pociechę i zbudowanie, bo widzimy wielką moc Bożą w wypełnieniu wszystkiego co do joty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 lut 2013, 15:09

Lash pisze:Uderzenie w pasterza i rozproszenie owiec też mozna zrozumieć wprost!
a jednak jest to obraz Chrystusa i 12....
Tak, Pan powiedział że jest pasterzem dla owiec.

Izaj 11 cały jest przetykany Obrazami które MUSZĄ byc alegorią jak i rzeczami które nie muszą. Jednka kontekst właśnie wypowiedzi alegorycznych implikuje, że wieksze prawdopodobieństwo jest właśnie w alegorii.
Przeciwnie, alegorie są w Biblii ustalone od początku i Biblia ma swój "zestaw" alegorii, które są w odpowiednim kontekście rozumiane jednoznacznie i są łatwe do oddzielenia od stwierdzeń wprost.

E tam bajanie to jest mówienie że :
- to mowa o 1000 królestwie trzeba to wczytać.
- nie dotyczy to 1go przyjścia Chrystusa.
- poganie nie są pociągnięci do Syjonu.
Bajanie Lashu, ponieważ nie było milenium, nie było wydarzeń właściwych milenium, wiele spraw o których dyskutujemy dotyczy czasu po drugim przyjściu Pana, poganom daleko do Syjonu, ponieważ nawróceni poganie mają dziedzictwo w niebie, a nienawróceni wogóle nie interesują się Syjonem, chyba tylko żeby zniszczyć Żydów.
KAAN pisze:
Chcesz powiedzieć że w Kościele czyli JEGO królestwie nie ma POKOJU miedzy narodami i żydami!
Nie, chcę powiedzieć że to proroctwo kompletnie tego nie dotyczy, a w Kosciele nie ma pokoju między narodzmi bo po prostu nie ma narodów, zniknęły pyk i nie ma :)

cóż widać mamy inne poczucie realności.
pewnie nie ma anglika i chińczyka ;)
Tu juz nie jesteś polakiem ;)
trzeba uciec od ralności aby nie widzieć naroadów.
Nie tak Lashu, w chrystusie nie ma anglika i chińczyka, ponieważ to społeczność duchowa, gdyby to była społeczność oparta o cielesne obietnice, materialne, ziemskie, to moglibyśmy odwoływać się do ziemskiego pochodzenia, jełśi napisano "nie masz Żyda ani Greka" to znczy że "nie masz" nie istnieje. Nie oznacza to zgody pomiędzy narodami, ale oznacza to że narody nie istnieją, zrozumiałeś tą ideę :)

Narody sa i są pociągnięte do Chrystusa i w CHRYSTUSIE tworzą nowy Izrael... Lud Boga.
To oczywiste - jesteśmy wszczepieni do drzewka oliwnego czyż nie :)
Nie, drogi Lashu, to niewłaściwe spojrzenie, narodów nie ma i są zamienione na Kościół bez żadnego odnośnika do Izraela, albo pogan, Izrael w czasie łaski został odsunięty na pewien czas, ale nie unicestwiony! On nadal istnieje. :)
KAAN pisze:
KAAN pisze:
*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

Nie da się ominąć tysiąca lat, mażesz co najwyżej zaciskać oczy kiedy otwierasz biblie na tym tekście.


E tam.
Kaan pisałem wiele razy 1000 lat to symboliczna liczba.
Pisać se możesz, tylko że napisane jest w Biblii 1000 i oznacza 1000.

Oczywiscie że jest napisane TYSIĄC i tego nie neguję.
Z tym, że ja uzywa tej liczby figuratywnie na co wskazuje dopełnienie tysiąca lat.


Nie ma tu słowa policzalnego dopełaniać co by oznaczało literalne 1000 lat ( przykład tego to dodaj mi 100 zł do 900 aby było równo 1000 zł)
Słowo dospełniać 1000 lat jest niepoliczalne - tak jak dopełnienie win albo napełnienie emocjami. jest to słowo jakosciowe i dotyczące niepoliczalnych rzeczy!

Stąd FAKTYCZNIE jest napisane 1000 lat ale autor ukazuje, że dopełnienie ich to nie literalne 1000 lat!

To niesie zadymke ;) interpretacyjną ...
Nieprawda, to nie jest związane z gramatyką, po polsku tez mówisz skończy się tysiąc lat oznacza to po prostu upływ wyznaczonego czasu, to tłumaczenie które przedstawiłeś zostało wymyśłone kiedyś z powodu jednoznaczności stwierdzenia Ap20. CXoś z tym trzeba było zrozbić i zrobiono, posłużę się słowami Pana Jezusa : ale od poczatku tak nie było :)

KAAN pisze:Od czasów przyjścia Chrystusa poganie maja udział w winicy Pana czyż nie :) :D
Jakiej winnicy?

Nie wiesz?
Królestwo Boga jest winnica Pana :)
Ależ obraz winnicy dotyczy Izraela i królestwa Izraela, które jednoczesnie jest Bozym Królestwem na ziemi w czasie powrotu Izraela do swojego Boga. Taki jest przekaz proroctw ST i NT.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2013, 16:34

KAAN pisze:
Lash pisze:Uderzenie w pasterza i rozproszenie owiec też mozna zrozumieć wprost!
a jednak jest to obraz Chrystusa i 12....
Tak, Pan powiedział że jest pasterzem dla owiec.

Słowem wpisuje się to w OBRAZOWOŚĆ Bożą.

Tak samo jak to że Izrael jest dzieckiem Boga a żmije to Egipt
Krową jest Izrael a Niedzwiedź to wrogowie Izraela.
To OBRAZY dane przez BOGA.

KAAN pisze:
Izaj 11 cały jest przetykany Obrazami które MUSZĄ byc alegorią jak i rzeczami które nie muszą. Jednka kontekst właśnie wypowiedzi alegorycznych implikuje, że wieksze prawdopodobieństwo jest właśnie w alegorii.
Przeciwnie, alegorie są w Biblii ustalone od początku i Biblia ma swój "zestaw" alegorii, które są w odpowiednim kontekście rozumiane jednoznacznie i są łatwe do oddzielenia od stwierdzeń wprost.


Proszę o ICH LISTĘ ;)

Czym sie rózni Pasterz i owcze od wilków i owiec :O
A obraz krowy jako Izreala od krowy w Izaj 11 ...

KAAN pisze:
E tam bajanie to jest mówienie że :
- to mowa o 1000 królestwie trzeba to wczytać.
- nie dotyczy to 1go przyjścia Chrystusa.
- poganie nie są pociągnięci do Syjonu.
Bajanie Lashu, ponieważ nie było milenium, nie było wydarzeń właściwych milenium,


Wręcz przeciwnie
Rzeczy właściwe dla milenium sa opisane w Ap 20
nie ma tam nic o krowach i niedźwiedziach :)
więc zgadzam się uprawiasz bajanie.

KAAN pisze: wiele spraw o których dyskutujemy dotyczy czasu po drugim przyjściu Pana, poganom daleko do Syjonu, ponieważ nawróceni poganie mają dziedzictwo w niebie, a nienawróceni wogóle nie interesują się Syjonem, chyba tylko żeby zniszczyć Żydów.


A nawróceni Poganie nie są przy syjonie :O

(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)

(6) To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. (1 List Piotra 2:6, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać na Syjonie jest Chrystus położony...

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Chcesz powiedzieć że w Kościele czyli JEGO królestwie nie ma POKOJU miedzy narodami i żydami!
Nie, chcę powiedzieć że to proroctwo kompletnie tego nie dotyczy, a w Kosciele nie ma pokoju między narodzmi bo po prostu nie ma narodów, zniknęły pyk i nie ma :)

cóż widać mamy inne poczucie realności.
pewnie nie ma anglika i chińczyka ;)
Tu juz nie jesteś polakiem ;)
trzeba uciec od ralności aby nie widzieć naroadów.
Nie tak Lashu, w chrystusie nie ma anglika i chińczyka, ponieważ to społeczność duchowa, gdyby to była społeczność oparta o cielesne obietnice, materialne, ziemskie, to moglibyśmy odwoływać się do ziemskiego pochodzenia, jełśi napisano "nie masz Żyda ani Greka" to znczy że "nie masz" nie istnieje. Nie oznacza to zgody pomiędzy narodami, ale oznacza to że narody nie istnieją, zrozumiałeś tą ideę :)


Nie bowiem to nie jest IDEĄ Apostolskiego przekazu.
Aspotołowie nie operują pojęciem nieistnienia ale BRAKU RÓŃICY i JEDNOŚCI.

(14) On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość. W swym ciele (15) pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój, (16) i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem w jednym Ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości. (17) A przyszedłszy zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy blisko, (18) bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca. (19) A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. (21) W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, (22) w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha. (1) Dlatego ja, Paweł, więzień Chrystusa Jezusa dla was, pogan... (2) bo przecież słyszeliście o udzieleniu przez Boga łaski danej mi dla was, (3) że mianowicie przez objawienie oznajmiona mi została ta tajemnica, jaką pokrótce przedtem opisałem. (4) Dlatego czytając [te słowa] możecie się przekonać o moim zrozumieniu tajemnicy Chrystusa. (5) Nie była ona oznajmiona synom ludzkim w poprzednich pokoleniach, tak jak teraz została objawiona przez Ducha świętym Jego apostołom i prorokom, (6) to znaczy, że poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię.
Ef 2:14-3:6

Rzym 10
(12) Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.

Skąd masz ideę anihilacji Narodów...

KAAN pisze:
Narody sa i są pociągnięte do Chrystusa i w CHRYSTUSIE tworzą nowy Izrael... Lud Boga.
To oczywiste - jesteśmy wszczepieni do drzewka oliwnego czyż nie :)
Nie, drogi Lashu, to niewłaściwe spojrzenie, narodów nie ma


A jednak Paweł widzi i oisuje to inaczej :)

KAAN pisze:

i są zamienione na Kościół bez żadnego odnośnika do Izraela, albo pogan, Izrael w czasie łaski został odsunięty na pewien czas, ale nie unicestwiony! On nadal istnieje. :)


Nie jest to zgodne z Obrazem Rzym 11.....

Jak widać z jednej strony narodów nie ma a z drugiej Izreal jest ;)
Nie da się zjeść ciasteczka i mieć ciasteczka ....

KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:
*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

Nie da się ominąć tysiąca lat, mażesz co najwyżej zaciskać oczy kiedy otwierasz biblie na tym tekście.


E tam.
Kaan pisałem wiele razy 1000 lat to symboliczna liczba.
Pisać se możesz, tylko że napisane jest w Biblii 1000 i oznacza 1000.

Oczywiscie że jest napisane TYSIĄC i tego nie neguję.
Z tym, że ja uzywa tej liczby figuratywnie na co wskazuje dopełnienie tysiąca lat.


Nie ma tu słowa policzalnego dopełaniać co by oznaczało literalne 1000 lat ( przykład tego to dodaj mi 100 zł do 900 aby było równo 1000 zł)
Słowo dospełniać 1000 lat jest niepoliczalne - tak jak dopełnienie win albo napełnienie emocjami. jest to słowo jakosciowe i dotyczące niepoliczalnych rzeczy!

Stąd FAKTYCZNIE jest napisane 1000 lat ale autor ukazuje, że dopełnienie ich to nie literalne 1000 lat!

To niesie zadymke ;) interpretacyjną ...
Nieprawda, to nie jest związane z gramatyką, po polsku tez mówisz skończy się tysiąc lat oznacza to po prostu upływ wyznaczonego czasu, to tłumaczenie które przedstawiłeś zostało wymyśłone kiedyś z powodu jednoznaczności stwierdzenia Ap20. CXoś z tym trzeba było zrozbić i zrobiono, posłużę się słowami Pana Jezusa : ale od poczatku tak nie było :)


Nie zgadza się.
Polski nie jest greckim i jezyki maja swoja specyfikę.

Podobnie jest w angielskim.
Masz czasowniki policzalne i niepoliczalne
istnieją zasady ktore słowo czym sie opisuje.
To niesie ze sobą poważne konsekwnecje w zrozumieniu

Przykład
Po angielsku

http://www.ang.pl/gramatyka/czesci_mowy ... iki_(nouns)/policzalne_i_niepoliczalne

Jeśli ktos stosuje niepoliczlne przy policzalnym to:
albo popełnił bład albo chce ukazać jakąś cechę prawdy która łamie policzalność :)


KAAN pisze:
KAAN pisze:Od czasów przyjścia Chrystusa poganie maja udział w winicy Pana czyż nie :) :D
Jakiej winnicy?

Nie wiesz?
Królestwo Boga jest winnica Pana :)
Ależ obraz winnicy dotyczy Izraela i królestwa Izraela, które jednoczesnie jest Bozym Królestwem na ziemi w czasie powrotu Izraela do swojego Boga. Taki jest przekaz proroctw ST i NT.


Przykro mi więc nie jesteśmy cześcia krzewu winnego .... ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 26 lut 2013, 09:15

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Uderzenie w pasterza i rozproszenie owiec też mozna zrozumieć wprost!
a jednak jest to obraz Chrystusa i 12....
Tak, Pan powiedział że jest pasterzem dla owiec.

Słowem wpisuje się to w OBRAZOWOŚĆ Bożą.
Nie ma czegoś takiego jak "obrazowość Boża" :)
Tak samo jak to że Izrael jest dzieckiem Boga a żmije to Egipt
Krową jest Izrael a Niedzwiedź to wrogowie Izraela.
To OBRAZY dane przez BOGA.
Przedstawiłeś coś co nie istnieje w Biblii, konkretne symbole i obrazy zostały precyzyjnie w Biblii określone np. sybol wody (w różnym kontekście), skały, pasterza, latorośli itd. W konkretnych proroctwach symbole zostały precyzyjnie wyjasnione np. niedźwiedź, baran, kozioł, posąg, drzewo, czerwony smok itd.
Natomiast te rzeczy które przedstawiłeś to są zwykłe spekulacje religijne, nie jest to przekaz samej Biblii, nie ma podstaw do interpretacji takiej jak twoja.

KAAN pisze:
Izaj 11 cały jest przetykany Obrazami które MUSZĄ byc alegorią jak i rzeczami które nie muszą. Jednka kontekst właśnie wypowiedzi alegorycznych implikuje, że wieksze prawdopodobieństwo jest właśnie w alegorii.
Przeciwnie, alegorie są w Biblii ustalone od początku i Biblia ma swój "zestaw" alegorii, które są w odpowiednim kontekście rozumiane jednoznacznie i są łatwe do oddzielenia od stwierdzeń wprost.

Proszę o ICH LISTĘ ;)
Część podałem wyżej, można dodać jeszcze świeczniki, woda ze skały, małżeństwo, ojcostwo, dzieci i wiele innych.

Czym sie rózni Pasterz i owcze od wilków i owiec :O
A obraz krowy jako Izreala od krowy w Izaj 11 ...
bardzo wielkie sa różnice, to rozdzielne obrazy dotyczące całkiem różnych spraw, a krowa to nie Izrael tylko krowa, taka mućka co daje mleko, krowa nigdzie w Biblii nie jest przedstawiana jako krowa.

KAAN pisze:
E tam bajanie to jest mówienie że :
- to mowa o 1000 królestwie trzeba to wczytać.
- nie dotyczy to 1go przyjścia Chrystusa.
- poganie nie są pociągnięci do Syjonu.
Bajanie Lashu, ponieważ nie było milenium, nie było wydarzeń właściwych milenium,

Wręcz przeciwnie
Rzeczy właściwe dla milenium sa opisane w Ap 20
nie ma tam nic o krowach i niedźwiedziach :)
więc zgadzam się uprawiasz bajanie.
Nie kręć, rozmawiaj poważnie, nie manipuluj tekstem moich postów.
KAAN pisze: wiele spraw o których dyskutujemy dotyczy czasu po drugim przyjściu Pana, poganom daleko do Syjonu, ponieważ nawróceni poganie mają dziedzictwo w niebie, a nienawróceni wogóle nie interesują się Syjonem, chyba tylko żeby zniszczyć Żydów.

A nawróceni Poganie nie są przy syjonie :O
(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)

(6) To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. (1 List Piotra 2:6, Biblia Tysiąclecia)
Jak widać na Syjonie jest Chrystus położony...
Mieszasz konteksty, wyrywasz obrazy dotyczące Izraela, i obietnice dotyczące Izraela i mieszasz poganami, którzy nawrócili się do Boga i stali się Kościołem. List do Hebrajczyków jest do nich właśnie skierowany, a Piotr cytuje także kamień zgorszenia o który potkną się Żydzi, a nie poganie. Pogan ten obraz nie dotyczy. Nas dotyczy obraz kamienia węgielnego, zauważ, że odrzucony kamień przez żydów, nie jest już kamieniem obrazy dla Kościoła, ale jest jego kamieniem węgielnym. Następuje zmiana symboli, to wpisuje sie w precyzyjny obraz Kościoła jako coś całkowicie innego od Izraela.
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Chcesz powiedzieć że w Kościele czyli JEGO królestwie nie ma POKOJU miedzy narodami i żydami!
Nie, chcę powiedzieć że to proroctwo kompletnie tego nie dotyczy, a w Kosciele nie ma pokoju między narodzmi bo po prostu nie ma narodów, zniknęły pyk i nie ma :)

cóż widać mamy inne poczucie realności.
pewnie nie ma anglika i chińczyka ;)
Tu juz nie jesteś polakiem ;)
trzeba uciec od ralności aby nie widzieć naroadów.
Nie tak Lashu, w chrystusie nie ma anglika i chińczyka, ponieważ to społeczność duchowa, gdyby to była społeczność oparta o cielesne obietnice, materialne, ziemskie, to moglibyśmy odwoływać się do ziemskiego pochodzenia, jełśi napisano "nie masz Żyda ani Greka" to znczy że "nie masz" nie istnieje. Nie oznacza to zgody pomiędzy narodami, ale oznacza to że narody nie istnieją, zrozumiałeś tą ideę :)

Nie bowiem to nie jest IDEĄ Apostolskiego przekazu.
Aspotołowie nie operują pojęciem nieistnienia ale BRAKU RÓŃICY i JEDNOŚCI.
Nie zrozumiałeś, ja nie piszę o braku róznorodności, ale o braku duchowych podstaw podziału. Izrael różnił się nie tylko stroną cielesną od pogan, ale przede wszystkim różnił się wybraniem Bożym, to duchowa wartość. To co napisałem jest ideą apostolskiego przekazu, pomyśł nad tym jeszcze :)

......
Ef 2:14-3:6

Rzym 10
(12) Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.
Skąd masz ideę anihilacji Narodów...
Przeczytaj jeszcze raz, ostatni werset, zrozumiesz resztę; Skoro nie masz różnicy między Żydem i Grekiem, to znaczy że nie mozesz ich rozróżnić w każdym sensie, cały fragment który cytowałeś uowadnia tezę którą napisałem wcześniej, Kościół jest społecznością w której nawet różnice płci nie są istotne, różnice stanu nie są ważne, to absolutna jedność.
KAAN pisze:
Narody sa i są pociągnięte do Chrystusa i w CHRYSTUSIE tworzą nowy Izrael... Lud Boga.
To oczywiste - jesteśmy wszczepieni do drzewka oliwnego czyż nie :)
Nie, drogi Lashu, to niewłaściwe spojrzenie, narodów nie ma


A jednak Paweł widzi i oisuje to inaczej :)
Nie opisuje stan duchowy nie cielesny, kiedy mówimy o Kościele, mówimy o duchowej stronie, kiedy wspominamy w jakikolwiek sposób pochodzenie zwracamy się do ciała i nie mozemy tych dwóch spraw mieszać, mie mozna mieszać ducha z ciałem w konteście Kościoła.
KAAN pisze: i są zamienione na Kościół bez żadnego odnośnika do Izraela, albo pogan, Izrael w czasie łaski został odsunięty na pewien czas, ale nie unicestwiony! On nadal istnieje. :)


Nie jest to zgodne z Obrazem Rzym 11.....

Jak widać z jednej strony narodów nie ma a z drugiej Izreal jest ;)
Nie da się zjeść ciasteczka i mieć ciasteczka ....
Tak, bo jeśłi rozważamy obietnice dla Izraela, to musimy wiedzieć że Izrael nie jest Kościołem i ma inny zakres obietnic, ma swoją historię i przyszłość, Kościół jest kompletnie różną społecznością, Izrael to ciało, Kościół to duch. Wszystko stoi w zgodzie z Rz 11.


Nie zgadza się.
Polski nie jest greckim i jezyki maja swoja specyfikę.
Nie jest greckim, ale teoria substytucji nadużywa specyfiki języka greckiego i usiłuje formalnie udowodnić nieprawdę. Nie ma możliwości innego zrozumienia 1000 jak tylko 1000.


KAAN pisze: Przykro mi więc nie jesteśmy cześcia krzewu winnego .... ;)
Znowu mieszasz obrazy, twój błąd polega na cięgłym mieszaniu odrębnych obrazów na zasadzie: pomidor jest czerwony, komunista to czerwony, pomidor jest komunistą. Zrozum, to dwa różne obrazy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lut 2013, 15:09

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Uderzenie w pasterza i rozproszenie owiec też mozna zrozumieć wprost!
a jednak jest to obraz Chrystusa i 12....
Tak, Pan powiedział że jest pasterzem dla owiec.

Słowem wpisuje się to w OBRAZOWOŚĆ Bożą.
Nie ma czegoś takiego jak "obrazowość Boża" :)


Oj przecież wiesz o co chodzi, o obrazy które BÓG używa w swoim Słowie :)
Krowa obrazuje Izrael niedzwiedź wrogóe :)

KAAN pisze:
Tak samo jak to że Izrael jest dzieckiem Boga a żmije to Egipt
Krową jest Izrael a Niedzwiedź to wrogowie Izraela.
To OBRAZY dane przez BOGA.
Przedstawiłeś coś co nie istnieje w Biblii, konkretne symbole i obrazy zostały precyzyjnie w Biblii określone np. sybol wody (w różnym kontekście), skały, pasterza, latorośli itd. W konkretnych proroctwach symbole zostały precyzyjnie wyjasnione np. niedźwiedź, baran, kozioł, posąg, drzewo, czerwony smok itd.
Natomiast te rzeczy które przedstawiłeś to są zwykłe spekulacje religijne, nie jest to przekaz samej Biblii, nie ma podstaw do interpretacji takiej jak twoja.


E tam WIDAĆ, że nawet wprost napisane rzeczy cieie nie przekonują :)

W Izaj 11 nie ma wyjasnionego że Odrośl z Issaja to MESJASZ.
Nie ma napisanego że Izrael to Krowa choć w wielu innych miejscach tak jest.
Sa to pełnoprawne obrazy uzywane w pismie.
nie są ma miarę zaprzeczania słowu apostolskiemu które EWIDENTENIE odnosi 11 rozdział do czasów 1go przyjścia Chrystusa :)
Ale spolegliwie do apostolskiej interpretacji szuka się zrozumienia innych obrazów.

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Izaj 11 cały jest przetykany Obrazami które MUSZĄ byc alegorią jak i rzeczami które nie muszą. Jednka kontekst właśnie wypowiedzi alegorycznych implikuje, że wieksze prawdopodobieństwo jest właśnie w alegorii.
Przeciwnie, alegorie są w Biblii ustalone od początku i Biblia ma swój "zestaw" alegorii, które są w odpowiednim kontekście rozumiane jednoznacznie i są łatwe do oddzielenia od stwierdzeń wprost.

Proszę o ICH LISTĘ ;)
Część podałem wyżej, można dodać jeszcze świeczniki, woda ze skały, małżeństwo, ojcostwo, dzieci i wiele innych.


Wiele innych czyli moze to ze KROWA to Izrael a Wrogowie Izraela to Niedzwiedź :)


KAAN pisze:
Czym sie rózni Pasterz i owcze od wilków i owiec :O
A obraz krowy jako Izreala od krowy w Izaj 11 ...
bardzo wielkie sa różnice, to rozdzielne obrazy dotyczące całkiem różnych spraw, a krowa to nie Izrael tylko krowa, taka mućka co daje mleko, krowa nigdzie w Biblii nie jest przedstawiana jako krowa.


Bo tak sobie powiedziałeś a odrość z Isajego to na pewno ręka palec albo gałązka ;)
Pominę juz to że popełniłeś ewidentny błąd - podkreslone.

Izrael jest obrazowany jako Krowa co ci wykazywałem :)
Cytuję ponownie bo ci umknęło

(16) Izrael oporny jak krowa narowista - jakże go Pan paść może niby jagnię na rozległej niwie?
(Ks. Ozeasza 4:16, Biblia Tysiąclecia)

(1) Słuchajcie słowa tego, krowy Baszanu, które mieszkacie na górach Samarii: uciskacie biednych, gnębicie ubogich, mówicie do mężów swoich: Przynieś, a będziemy pili! (Ks. Amosa 4:1, Biblia Tysiąclecia)


Niedziedź to wrogowie Izraela - poganie
(5) Na pustyni, w kraju posuchy cię pasłem. (6) Kiedy ich pasłem, byli nasyceni, lecz w tej sytości unieśli się pychą i o Mnie zapomnieli. (7) Stanę się dla nich jak lew, jak czyhająca na drodze pantera. (8) Rzucę się na nich jak niedźwiedzica, kiedy straci młode, rozerwę powłokę ich serca, ciała ich pożrą psy, a dziki zwierz rozerwie na strzępy. (9) Wyniszczę ciebie, Izraelu, i kto ci przyjdzie z pomocą?

(5) A oto druga bestia, zupełnie inna, podobna do niedźwiedzia, z jednej strony podparta, a trzy żebra miała w paszczy między zębami. Mówiono do niej: Podnieś się! Pożeraj wiele mięsa! (Ks. Daniela 7:5, Biblia Tysiąclecia)


Jak widać jest to typowy OBRAZ wrogów. Izraela i nie tylko :)



KAAN pisze:
KAAN pisze:
E tam bajanie to jest mówienie że :
- to mowa o 1000 królestwie trzeba to wczytać.
- nie dotyczy to 1go przyjścia Chrystusa.
- poganie nie są pociągnięci do Syjonu.
Bajanie Lashu, ponieważ nie było milenium, nie było wydarzeń właściwych milenium,

Wręcz przeciwnie
Rzeczy właściwe dla milenium sa opisane w Ap 20
nie ma tam nic o krowach i niedźwiedziach :)
więc zgadzam się uprawiasz bajanie.
Nie kręć, rozmawiaj poważnie, nie manipuluj tekstem moich postów.


Nie kręcę i nie manipuluję :)
Wskaż mi gdzie mowa w 20 rozdziale o krowach albo niedzwiedziach !
NIE MA ANI SŁOWA.

Wskaż mi co łączy 20 rozdział Apokalipsy z 11 Izajasza.
Bowiem to co łączy w twojej teologi to ZAŁOZENIE ŻE ONE MÓWIĄ O TYM SAMYM. Tylko założenie a nie tekst!

Izaj nie mówi nic o królestwie a ap o krowach !

KAAN pisze:
KAAN pisze: wiele spraw o których dyskutujemy dotyczy czasu po drugim przyjściu Pana, poganom daleko do Syjonu, ponieważ nawróceni poganie mają dziedzictwo w niebie, a nienawróceni wogóle nie interesują się Syjonem, chyba tylko żeby zniszczyć Żydów.

A nawróceni Poganie nie są przy syjonie :O
(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)

(6) To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. (1 List Piotra 2:6, Biblia Tysiąclecia)
Jak widać na Syjonie jest Chrystus położony...
Mieszasz konteksty,


KTÓRE wykaż.

KAAN pisze: wyrywasz obrazy dotyczące Izraela, i obietnice dotyczące Izraela i mieszasz poganami, którzy nawrócili się do Boga i stali się Kościołem.


Bo to robią APOSTOŁWIE a nie ja
To oni "mieszają konteksty" :D

KAAN pisze: List do Hebrajczyków jest do nich właśnie skierowany, a Piotr cytuje także kamień zgorszenia o który potkną się Żydzi, a nie poganie.


Piotr mówi o KĄZDYM wierzacym że nie zostanie zawiedziony!
Tym bardziej ze Piotr mówi do GALACJAN!

KAAN pisze: Pogan ten obraz nie dotyczy.


Piotr mówi o KĄZDYM wierzacym że nie zostanie zawiedziony!
Jak widać pogan nie dotyczy CO :O

KAAN pisze: Nas dotyczy obraz kamienia węgielnego, zauważ, że odrzucony kamień przez żydów, nie jest już kamieniem obrazy dla Kościoła, ale jest jego kamieniem węgielnym. Następuje zmiana symboli, to wpisuje sie w precyzyjny obraz Kościoła jako coś całkowicie innego od Izraela.


Przeczytaj TEKST JESZCZE RAZ.
Chrysus JEST NA SYJONIE Kamieniem węgielnym dla Kościoła!


KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Chcesz powiedzieć że w Kościele czyli JEGO królestwie nie ma POKOJU miedzy narodami i żydami!
Nie, chcę powiedzieć że to proroctwo kompletnie tego nie dotyczy, a w Kosciele nie ma pokoju między narodzmi bo po prostu nie ma narodów, zniknęły pyk i nie ma :)

cóż widać mamy inne poczucie realności.
pewnie nie ma anglika i chińczyka ;)
Tu juz nie jesteś polakiem ;)
trzeba uciec od ralności aby nie widzieć naroadów.
Nie tak Lashu, w chrystusie nie ma anglika i chińczyka, ponieważ to społeczność duchowa, gdyby to była społeczność oparta o cielesne obietnice, materialne, ziemskie, to moglibyśmy odwoływać się do ziemskiego pochodzenia, jełśi napisano "nie masz Żyda ani Greka" to znczy że "nie masz" nie istnieje. Nie oznacza to zgody pomiędzy narodami, ale oznacza to że narody nie istnieją, zrozumiałeś tą ideę :)

Nie bowiem to nie jest IDEĄ Apostolskiego przekazu.
Aspotołowie nie operują pojęciem nieistnienia ale BRAKU RÓŃICY i JEDNOŚCI.
Nie zrozumiałeś, ja nie piszę o braku róznorodności, ale o braku duchowych podstaw podziału. Izrael różnił się nie tylko stroną cielesną od pogan, ale przede wszystkim różnił się wybraniem Bożym, to duchowa wartość. To co napisałem jest ideą apostolskiego przekazu, pomyśł nad tym jeszcze :)



Myślę i widzę że ściemniasz :/
zmianiasz zdanie
nie ma naglika i chińczyka zniknęli ! a nagle robisz z tego duchowość choc narodowość to sprawa ciała.
Okazuje się ze Izrael wg ciała JEST choć miał zniknąć!

Napisałeś wręcz że nie chodzi o jedność miedzy ludzmi i narodmai chodź apostoł JASNO na to wskazuje.

Przemyśl to bowiem przeczysz swoim wczesniejszym zdaniom albo nie potrafisz tego sensownie wyjasnic :/


KAAN pisze:
......
Ef 2:14-3:6

Rzym 10
(12) Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.
Skąd masz ideę anihilacji Narodów...
Przeczytaj jeszcze raz, ostatni werset, zrozumiesz resztę; Skoro nie masz różnicy między Żydem i Grekiem, to znaczy że nie mozesz ich rozróżnić w każdym sensie, cały fragment który cytowałeś uowadnia tezę którą napisałem wcześniej, Kościół jest społecznością w której nawet różnice płci nie są istotne, różnice stanu nie są ważne, to absolutna jedność.



Nie prawda.
Pawęł nie mówi nie ma róznić ale jest POKÓJ I JEDNOŚĆ.
nie wierzysz to wstań i zobacz na swoją żonę..
Jednosć to nie ZNIKNIECIE Róznic.
takiej jedności nie ma nawet międzu Ojcem a Synem
Więc tworzysz nieprawdziwy obraz.


KAAN pisze:
KAAN pisze:
Narody sa i są pociągnięte do Chrystusa i w CHRYSTUSIE tworzą nowy Izrael... Lud Boga.
To oczywiste - jesteśmy wszczepieni do drzewka oliwnego czyż nie :)
Nie, drogi Lashu, to niewłaściwe spojrzenie, narodów nie ma


A jednak Paweł widzi i oisuje to inaczej :)
Nie opisuje stan duchowy nie cielesny, kiedy mówimy o Kościele, mówimy o duchowej stronie, kiedy wspominamy w jakikolwiek sposób pochodzenie zwracamy się do ciała i nie mozemy tych dwóch spraw mieszać, mie mozna mieszać ducha z ciałem w konteście Kościoła.


Paweł opisuje RZYCZWISTOŚĆ DOCHOWĄ I CIELESNĄ.
Jednosc jest FAKTYCZNA w nie teoretyczna!
Oznacz to że ludzie niezaleznie od pochodznuia sa w POKOJU!
Ba pomimo róznic są w pokoju!

Jak widać PAWEŁ wskazuje na cielesne narody i jednośc ich w Chrystusie. Nie tworzy fałszywego obrazu że narody znikają! Ale pomimo tego że są to jedność jest PONAD CIAŁEM.

KAAN pisze:
KAAN pisze: i są zamienione na Kościół bez żadnego odnośnika do Izraela, albo pogan, Izrael w czasie łaski został odsunięty na pewien czas, ale nie unicestwiony! On nadal istnieje. :)


Nie jest to zgodne z Obrazem Rzym 11.....

Jak widać z jednej strony narodów nie ma a z drugiej Izreal jest ;)
Nie da się zjeść ciasteczka i mieć ciasteczka ....
Tak, bo jeśłi rozważamy obietnice dla Izraela, to musimy wiedzieć że Izrael nie jest Kościołem i ma inny zakres obietnic, ma swoją historię i przyszłość, Kościół jest kompletnie różną społecznością, Izrael to ciało, Kościół to duch. Wszystko stoi w zgodzie z Rz 11.


Przeciwnie
ST nazywa Izrael KOŚCIOŁEM = ekklesia.
Dokładnie nawet NOWY testament o tym wspomina!

Dzieje Apostolskie
7:38 οὗτός ἐστιν ὁ γενόμενος ἐν τῇ ἐκκλησίᾳ ἐν τῇ ἐρήμῳ μετὰ τοῦ ἀγγέλου τοῦ λαλοῦντος αὐτῷ ἐν τῷ ὄρει Σινᾶ καὶ τῶν πατέρων ἡμῶν ὃς ἐδέξατο λόγια ζῶντα δοῦναι ἡμῖν

This is he, that was in the church in the wilderness with the angel which spake to him in the mount Sina, and [with] our fathers: who received the lively oracles to give unto us:

(38) On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać. tysiąclecia

To, że nasze tłumaczenia biblii oddają innym Słowem "zgromadzenie" Izraela i ludi w Chrystusie "kościół" nie znaczy ze to nie ekklesia!

Izrael w ST był KOŚCIOŁEM!
ST jest pełen okresleń które oddano jako ekklesia - kościół w ST
przykłady

1 Kronik 29:1 - (1) Następnie rzekł Dawid, król, do całego zgromadzenia ἐκκλησίᾳ kośicoł

2 Kronik 20:5 (5) Jehoszafat stanął wobec zgromadzenia ἐκκλησίᾳ kośicoł
Judy i Jeruzalemu w świątyni
Neh 13:1 (1) W tym czasie odczytano z księgi Mojżeszowej wobec ludu ustęp, w którym było napisane, że Ammonita ani Moabita nie wstąpi nigdy do zgromadzenia ἐκκλησίᾳ kośicoł Bożego,

Ps 149:1 (1) Alleluja. Śpiewajcie Panu pieśń nową, Na chwałę jego w zgromadzeniu ἐκκλησίᾳ kośicoł
wiernych!

Jak więc widać IZRAEL był KOSĆIOŁEM Starego Testamentu!


KAAN pisze:
Nie zgadza się.
Polski nie jest greckim i jezyki maja swoja specyfikę.
Nie jest greckim, ale teoria substytucji nadużywa specyfiki języka greckiego i usiłuje formalnie udowodnić nieprawdę. Nie ma możliwości innego zrozumienia 1000 jak tylko 1000.


Powiedz mi co sie stało z KOSICOŁEM Starego Testamentu!
niekt nie powołuje sie na substytucję.
Kościoł ST jest poszerzony o pogan i kropka!

Kiedyś Kościół był wg ciała obecnie jest wg ducha.

KAAN pisze:
KAAN pisze: Przykro mi więc nie jesteśmy cześcia krzewu winnego .... ;)
Znowu mieszasz obrazy, twój błąd polega na cięgłym mieszaniu odrębnych obrazów na zasadzie: pomidor jest czerwony, komunista to czerwony, pomidor jest komunistą. Zrozum, to dwa różne obrazy.


Nie prawda.
Ekklesia Izraela była okreslana jako winnica pańska
Obecna ekklesia jest winnicą Pana!


(16) Przyjdzie i wytraci tych rolników, a winnicę da innym. Gdy to usłyszeli, zawołali: Nie, nigdy!
(Ew. Łukasza 20:16, Biblia Tysiąclecia)

Więc zastanów sie czy twoje nieprawdziwe porównanie mojej wypowiedzi ma sens.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 mar 2013, 10:52

Lash pisze:Izrael w ST był KOŚCIOŁEM! .
Nie był.

ST jest pełen okresleń które oddano jako ekklesia - kościół w ST przykłady ...
Popełniasz typowy błąd ewiwokacji, Kościół jest nową społecznościa w krwi Pańskiej, powstał w dniu pięćdziesiątnicy zesłaniem Ducha i nie istniał w ST, jeśli tego nie rozumiesz to nie ma jak z tobą dyskutować.

Jak więc widać IZRAEL był KOSĆIOŁEM Starego Testamentu!
Nie był, to kompletnie inny typ społeczności.

KAAN pisze:
Nie zgadza się.
Polski nie jest greckim i jezyki maja swoja specyfikę.
Nie jest greckim, ale teoria substytucji nadużywa specyfiki języka greckiego i usiłuje formalnie udowodnić nieprawdę. Nie ma możliwości innego zrozumienia 1000 jak tylko 1000.
Powiedz mi co sie stało z KOSICOŁEM Starego Testamentu!
Nic, nie było czegoś takiego jak Kościół w ST, poza tym co ma piernik do wiatraka w temacie?

Kiedyś Kościół był wg ciała obecnie jest wg ducha.
Wymyśłona teoria przez ciebie, nie ma czegoś takiego w Biblii.

KAAN pisze:
KAAN pisze: Przykro mi więc nie jesteśmy cześcia krzewu winnego .... ;)
Znowu mieszasz obrazy, twój błąd polega na cięgłym mieszaniu odrębnych obrazów na zasadzie: pomidor jest czerwony, komunista to czerwony, pomidor jest komunistą. Zrozum, to dwa różne obrazy.

Nie prawda.
Ekklesia Izraela była okreslana jako winnica pańska
Obecna ekklesia jest winnicą Pana!
Błąd, to nie jest biblijny obraz.

(16) Przyjdzie i wytraci tych rolników, a winnicę da innym. Gdy to usłyszeli, zawołali: Nie, nigdy!
(Ew. Łukasza 20:16, Biblia Tysiąclecia)
Więc zastanów sie czy twoje nieprawdziwe porównanie mojej wypowiedzi ma sens.
Twoje nieprawdziwe odniesienie Kościół do ST nie ma sensu, tworzysz konstrukcję umożliwiające akceptacje teorii substytucji nieobecnej w Biblii, cały czas posługujesz się błędną retoryką popełniając błąd ewiwokacji; przypisywania innych znaczeń terminom występującym w Biblii (oczywiście w greckim tłumaczeniu :) ).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości