doskonała burza

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

doskonała burza

Postautor: Kitka » 06 wrz 2012, 16:48

http://www.youtube.com/watch?v=NVYE7uQwq5M

Jak odnosicie się do "doskonałej burzy" Johna Paula Jacksona. Teoretycznie nazywane jest to proroctwem na najbliższe lata. Mam nadzieję, że wybrałam dobry dział do rozpoczęcia tego tematu.

W kręgach znajomych w moim zborze ceni się JP Jacksona. Ja mam do niego dość nieufne podejście. Czy spotkaliście się z tym przesłaniem? Co o nim myślicie (i o samym autorze - na ile może być wiarygodny)?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 wrz 2012, 18:06

Osoba, która de facto wystartowała (wraz z kilkoma innymi) "Torronto Blessing". Czyli -- najgorszy chyba rodzaj wilka w owczej skórze :-(


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 06 wrz 2012, 18:30

Jesteś pewien, że JPJ był zaangazowany w Toronto blessing? Nie widziałam go nigdy w żadnym z filmików na ten temat


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 wrz 2012, 20:33

On plus dwóch innych wcześniej zainicjowali na którejś konferencji to co pózniej skończyło sie jako TB.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 wrz 2012, 22:50

Kitka pisze:Jak odnosicie się do "doskonałej burzy" Johna Paula Jacksona. Teoretycznie nazywane jest to proroctwem na najbliższe lata. Mam nadzieję, że wybrałam dobry dział do rozpoczęcia tego tematu.


A czy ktoś sprawdził czy jakieś proroctwo się wypełniło. Słowa były bardzo zobowiązujące.
Jeżeli ktoś mówi: tak mówi Pan lub Duch Św. mi to objawił to jest to zobowiązujące jako proroka. Jeżeli natomiast coś się nie spełniło to znaczy, że jest fałszywy i takiego proroka nie należy słuchać i nie dawać mu swoich pieniędzy.
Bardzo wiele ogólników a takie rzeczy raczej ciężko jest ocenić.
Może to być np. reklama książki.

Związek z TB bardzo obniża jego wiarygodność (bynajmniej dla mnie). A znaleźć proroka w GOD TV to by było naprawdę coś.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 wrz 2012, 00:11

Nawet jakby sie spełniło to może i tak być fałszywym prorokiem, jeśli nie prowadzi do Jezusa Chrystusa. A większość prowadzi do siebie i swojego uwielbienia medialnego.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 07 wrz 2012, 08:39

Chcę wierzyć pisze:A czy ktoś sprawdził czy jakieś proroctwo się wypełniło. Słowa były bardzo zobowiązujące.


Doskonała burza została wygłoszona parę lat temu i dotyczy zmian, jakie mają nastąpić m.in. w obecnym 2012 roku. Można porównać, czy to się obecnie dzieje. Tylko JPJ mówi to tak, że zostawia sobie furtkę na zmianę czasu, którego dotyczy to słowo. Takie nie do końca pewne jest to w jego ustach. Ale czy Izajasz przepowiadał z kalendarzem w ręku? ^_^

Jego słowa, jak obserwuję swój zbór, mają dość duży wpływ na ludzi. Modlitwy wstawiennicze za nasz kraj kręcą się wokół tematów, które JPJ porusza w doskonałej burzy, jakby ludzie nie potrafili, czy nie chcieli słuchać sami Boga. Dla niektórych jest on swoistym guru. Fakt, że jest prorokiem, podpierają stwierdzeniem, że to Bóg go wybrał, bo jego narodziny były szczególne :O Podobno jego matka, nie mogąc mieć dzieci, modliła się o cud. JPJ jest tym cudem właśnie, a potwierdzeniem tego cudu ma być to, że ciąża owej kobiety trwała 11 miesięcy, zgodnie ze słowem od Boga, że JPJ będzie prorokiem jedenastej godziny, czyli prorokiem czasów ostatecznych..... :eek: Ludzie w to wierzą :eek:

W doskonałej burzy JPJ wypowiada takie słowa: (cz.1/3:01) "Chcę, byście wysłuchali, co będzie się działo i jakie są plany złego, które wypełnią się, jeśli tego nie powstrzymamy" Czy to nie dyskwalifikuje go jako Bożego proroka? Czy tylko czepiam się słówek?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 wrz 2012, 13:44

W doskonałej burzy JPJ wypowiada takie słowa: (cz.1/3:01) "Chcę, byście wysłuchali, co będzie się działo i jakie są plany złego, które wypełnią się, jeśli tego nie powstrzymamy" Czy to nie dyskwalifikuje go jako Bożego proroka? Czy tylko czepiam się słówek?


To akurat nie. Bóg np. przez Jonasza zapowiadał zburzenie Niniwy. Gdy ta posłuchała proroka ta zapowiedź (proroctwo) nie wypełniło się.

Jon 3:4 - A Jonasz rozpoczął wędrówkę do miasta, odbywając drogę jednego dnia, i wołał tak: Jeszcze czterdzieści dni pozostaje do zburzenia Niniwy.

Widzisz Bóg odstąpił od swojego zamiaru a zapowiedź (proroctwo) nie wypełniło się. Jonasz natomiast chociaż jego słowa nie wypełniły się nie był fałszywym prorokiem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 07 wrz 2012, 13:48

W przypadku Niniwy masz Boży plan. JPJ mówi, że oznajmia plany szatana. O to mi chodzi. W czyim imieniu przemawia?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 wrz 2012, 14:18

Kitka pisze:zgodnie ze słowem od Boga

Którym fragmentem? Chciałbym widzieć, który fragment Słowa Bożego ten gość tak przekręca :( Samo to w mojej ocenie dyskwalifikuje go, a wręcz stawia na liście niezwykle niebezpiecznych zwodzicieli :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 07 wrz 2012, 14:40

fantomik pisze:
Kitka pisze:zgodnie ze słowem od Boga

Którym fragmentem? Chciałbym widzieć, który fragment Słowa Bożego ten gość tak przekręca :( Samo to w mojej ocenie dyskwalifikuje go, a wręcz stawia na liście niezwykle niebezpiecznych zwodzicieli :/


Zgodnie ze słowem od Boga (otrzymanym podczas modlitwy), a nie zgodnie ze Słowem Bozym (czyli konkretnym fragmentem z Biblii)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 wrz 2012, 15:05

fantomik pisze:
Kitka pisze:zgodnie ze słowem od Boga

Którym fragmentem? Chciałbym widzieć, który fragment Słowa Bożego ten gość tak przekręca :( Samo to w mojej ocenie dyskwalifikuje go, a wręcz stawia na liście niezwykle niebezpiecznych zwodzicieli :/


:lol:

Fantomik, Ty od razu dokręciłeś śrubę.

Kod: Zaznacz cały

Chcę, byście wysłuchali, co będzie się działo i jakie są plany złego, które wypełnią się, jeśli tego nie powstrzymamy


Zobacz co Kitka znalazła. Wypełnienie się tego proroctwa jest warunkowe. Może się więc wypełnić w całości co pewnie jest wątpliwe. Mogą się wypełnić niektóre elementy np. gdzieś wybuchnie wulkan albo będą jakieś zamieszki albo może się wcale nie wypełnić. Będzie wtedy jak Jonasz.

Zobacz sobie ten film
http://www.youtube.com/watch?v=BLZu_WdIoCo

Są prorocy i jeszcze niedojrzali prorocy. Prorok może prorokować więc z ciała kłamliwie, z duszy lub z ducha. Zawsze więc można powiedzieć że ta część proroctwa nie wypełniła się bo ta akurat była z ciała.
Będąc w takiej szkole będziesz kłamał, kłamał aż stanie się cud i zaczniesz mówić prawdę.

Chrześcijanin, który kłamie jest marnym świadectwem a kto kłamie w imieniu Pana jest zwodzicielem. Zasiadać natomiast w takiej radzie proroków to śmiech. :-/

No, ale może część ludzi się nawróci.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 wrz 2012, 15:11

Kitka pisze:
fantomik pisze:
Kitka pisze:zgodnie ze słowem od Boga

Którym fragmentem? Chciałbym widzieć, który fragment Słowa Bożego ten gość tak przekręca :( Samo to w mojej ocenie dyskwalifikuje go, a wręcz stawia na liście niezwykle niebezpiecznych zwodzicieli :/


Zgodnie ze słowem od Boga (otrzymanym podczas modlitwy), a nie zgodnie ze Słowem Bozym (czyli konkretnym fragmentem z Biblii)

Ah, czyli kolejny wywyższający siebie i powołujący się na Boży Autorytet ku zbudowaniu swojego ego :( Najlepiej trzymać się do takich z daleka :-/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 wrz 2012, 23:47

fantomik pisze:Ah, czyli kolejny wywyższający siebie i powołujący się na Boży Autorytet ku zbudowaniu swojego ego :( Najlepiej trzymać się do takich z daleka :-/


Nie wierzysz, że Duch Święty może dziś budować Kościół?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 wrz 2012, 13:26

"HEAVENLY PORTALS"
--John Paul Jackson

http://injesus.com/message-archives/pro ... -portals-1


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości