144 tysiące

Jak się to wszystko skończy ....
Crussing
Gender: None specified

144 tysiące

Postautor: Crussing » 10 mar 2013, 22:20

Mam pewną nieścisłość w kwestii liczby 144 tysiące w Biblii.

O tym, że są to synowie Izraela (12 pokoleń po 12000 ludzi) mówi:

Objawienie św. Jana 7:4 ''I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich.''

Jednak o tej grupie ludzi jest mowa także w:

Objawienie św. Jana 14:1-5
1. I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca.
2. I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach.
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
5. I w ustach ich nie znaleziono kłamstwa; są bez skazy.


^
|
|
On nie precyzuje, że chodzi o Żydów. Bardziej nawiązuje do słów Apostoła Pawła Rzymian 2:29. Zgadza się?

Rzymian 2:29 ''Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, który jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.''


sikhizm
Posty: 88
Rejestracja: 06 mar 2013, 20:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 144 tysiące

Postautor: sikhizm » 10 mar 2013, 22:31

Crussing pisze:Mam pewną nieścisłość w kwestii liczby 144 tysiące w Biblii.

O tym, że są to synowie Izraela (12 pokoleń po 12000 ludzi) mówi:

Objawienie św. Jana 7:4 ''I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich.''

Jednak o tej grupie ludzi jest mowa także w:

Objawienie św. Jana 14:1-5
1. I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca.
2. I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach.
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
5. I w ustach ich nie znaleziono kłamstwa; są bez skazy.


^
|
|
On nie precyzuje, że chodzi o Żydów. Bardziej nawiązuje do słów Apostoła Pawła Rzymian 2:29. Zgadza się?

Rzymian 2:29 ''Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, który jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.''


hej, my się znamy z facebooka, powiem ci później co i jak i ci wytłumacze :) te 144 tysiące


Trynitariarny Uniwersalizm :)
Abba-Ojciec
Jehoszua- Syn Jezus
Ruach ha Kodesz- Duch Święty
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 144 tysiące

Postautor: KAAN » 12 mar 2013, 13:50

Crussing pisze:Mam pewną nieścisłość w kwestii liczby 144 tysiące w Biblii.

O tym, że są to synowie Izraela (12 pokoleń po 12000 ludzi) mówi:

Objawienie św. Jana 7:4 ''I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich.''

Jednak o tej grupie ludzi jest mowa także w:

Objawienie św. Jana 14:1-5
1. I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca.
2. I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach.
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
5. I w ustach ich nie znaleziono kłamstwa; są bez skazy.


^
|
|
On nie precyzuje, że chodzi o Żydów. Bardziej nawiązuje do słów Apostoła Pawła Rzymian 2:29. Zgadza się?

Rzymian 2:29 ''Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, który jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.''
Znowu dwa różne teksty nieprzystające do siebie; test z Rzymian nie odnosi się w żaden sposób do Ap. Księga Objawienia pokazuje przyszłą rzeczywistość i w systematyczny sposób opisuje kolejność wydarzeń. Kolejność ta wskazuje, że pieczętowanie 144000 będzie miało miejsce kiedy Kościoła nie ma już na ziemi, Izrael nawrócony do Baranka który przychodzi na Syjon to jest nawrócona resztka z Jakuba, to pierwociny z ziemi dla Boga. Ekskluzywizm 144000 wskazuje najsilniej na Izrael, tylko oni mogą nauczyć się pieśni, tylko oni zostali zapieczętowani, tylko oni są pierwocinami.
W odróżnieniu od Izraela my - Kościół jesteśmy zapieczętowani Duchem Świętym, to inny rodzaj pieczęci, duchowej pieczęci. Ponieważ Izrael ma swoje błogosławieństwo i obietnice związane z ziemią to pieczęć także jest bardziej "ziemska" w postaci pieczęci na ciele.
My mamy obietnice i dziedzictwo w niebie, Izrael ma na ziemi. Wszystko jednak jest połącznone w cudowny sposób przez królowanie Pana Jezusa z którym i my będziemy królować na ziemi, może Izrael w Izraelu a my nad całą ziemią? Kto wie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 12 mar 2013, 14:19

Dla mnie tekst jest prosty.
144000-wierzący Żydzi,
wielki tłum-wierzący poganie.

Najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
To samo widać w Obj 14,
144000 Żydów jako pierwociny, potem reszta narodów.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2013, 14:22

Proszę przestrzegać działów.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 12 mar 2013, 15:07

Lash pisze:Proszę przestrzegać działów.

O mnie Ci chodzi? Przecież ten wątek jest zgodny z działem Eschatologia.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2013, 15:34

Crussing pisze:
Lash pisze:Proszę przestrzegać działów.

O mnie Ci chodzi? Przecież ten wątek jest zgodny z działem Eschatologia.
Nie o dwóch pozostałych panów Agenta i sikhizm'a


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 12 mar 2013, 19:44

Bóg nie ma względu na osobę.
Na działy też :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2013, 10:06

agent terenowy pisze:Bóg nie ma względu na osobę.
Na działy też :)
Ale Administracja ma :) i przestrzegaj działów ( w której ksiedze zapisano że Bóg nie ma względu na działy ;) :P )


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości