Metodyści,a piekło

Jak się to wszystko skończy ....
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Metodyści,a piekło

Postautor: Maksymilian » 22 mar 2013, 11:24

Czy wie ktoś coś o doktrynie metodystów w sprawie piekła, bo szukając informacji na temat metodystów natrafiłem na stronę adwentystów dnia siódmego gdzie były różnice między wyznaniami, a tam jest napisane w punkcie wspólne poglądy doktrynalne, tu cytuję:"Odrzucenie wiecznie palącego się ognia piekielnego." Zmroziło mnie to mocno wie ktoś coś o tym :/ ?


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 27 kwie 2013, 19:53

Jest to nieprawda. KEM przyjmuje jako wyznacznik swojej wiary, między innymi "Wyznanie Wiary Społeczności Ewangelickiej" w której XII artykuł mówi wyraźnie o piekle.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 27 kwie 2013, 23:57

Metodyści na pewno wierzą w istnienie wiecznego Piekła, podobnie jak wszystkie ortodoksyjne denominacje chrześcijańskie, posiadające biblijną doktrynę. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 28 kwie 2013, 13:07

Na stronie adwentystów można znaleźć dużo przekłamań o innych denominacjach chrześcijańskich. Nie polecam jako źródło wiedzy o innych Kościołach.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Metodyści,a piekło

Postautor: Justyna » 12 lip 2013, 12:55

Maksymilian pisze:Czy wie ktoś coś o doktrynie metodystów w sprawie piekła, bo szukając informacji na temat metodystów natrafiłem na stronę adwentystów dnia siódmego gdzie były różnice między wyznaniami, a tam jest napisane w punkcie wspólne poglądy doktrynalne, tu cytuję:"Odrzucenie wiecznie palącego się ognia piekielnego." Zmroziło mnie to mocno wie ktoś coś o tym :/ ?


Sympatyzuję z metodystami, wielokrotnie byłam na nabożeństwie. Nigdy takiej nauki nie słyszałam.



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości