Pochwycenie przed Uciskiem - polemika biblijna

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 wrz 2013, 10:55

W koncepcji skrytego pochwycenia przed uciskiem w jakim miejscu stawiacie ten fragment?
1. Skrytego pochwycenia?
2. Czasu kiedy Pan przychodzi ze wszystkimi świętymi?

1 Tesal 4:15 - A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17 - potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 30 wrz 2013, 21:25

Chcę wierzyć pisze:W koncepcji skrytego pochwycenia przed uciskiem w jakim miejscu stawiacie ten fragment?
1. Skrytego pochwycenia?
2. Czasu kiedy Pan przychodzi ze wszystkimi świętymi?

1 Tesal 4:15 - A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17 - potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Jeżeli pochwycenie musi być skryte to obstawiam punkt drugi.

Jeżeli pochwycenie może być spektakularne to zastanawiałbym się nad jedynką. Wówczas dwóch świadków traktowałbym jako symbol zbiorowości. Jest napisane, że oni mają zostać zabrani po tym jak Bóg wzbudzi ich z martwych (w połowie 7-letniego okresu)

Przyznaję jednak, że nie mam tego gruntownie przemyślanego :)
Pozdrawiam!


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2013, 11:30

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:W koncepcji skrytego pochwycenia przed uciskiem w jakim miejscu stawiacie ten fragment?
1. Skrytego pochwycenia?
2. Czasu kiedy Pan przychodzi ze wszystkimi świętymi?

1 Tesal 4:15 - A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17 - potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Jeżeli pochwycenie musi być skryte to obstawiam punkt drugi.

Jeżeli pochwycenie może być spektakularne to zastanawiałbym się nad jedynką. Wówczas dwóch świadków traktowałbym jako symbol zbiorowości. Jest napisane, że oni mają zostać zabrani po tym jak Bóg wzbudzi ich z martwych (w połowie 7-letniego okresu)

Przyznaję jednak, że nie mam tego gruntownie przemyślanego :)
Pozdrawiam!


Tak się pytam. Bo jeżeli ten fragment opisuje skryte pochwycenie to znaczy, że zmartwychwstanie się już dokona. Czyli po 3,5 letnim ucisku gdy będą zabijani powinno być drugie zmartwychwstanie. Czyli coś nie gra. Może ktoś lepiej się orientuje w tych naukach.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości