Jerozolima - Nierządnica?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 02 cze 2013, 11:08

Małgorzata pisze:
inquisitio pisze:Dalas wlasnie przyklad falszywego swiadectwa,bo twierdzilas cos co nie ma pokrycia w faktach.I tak niechec di wszystkiego co katolickie doprowadzila cie do grzechu. :-/

Żałosna jest ta twoja wypowiedź. Co ty pleciesz? Nawet nie wiem, o czym piszesz. Przypisujesz mi jakieś swoje urojenia? Nie interesują mnie twoje wymysły. Szukasz dziury w całym? Poszukaj wśród swoich, a najlepiej zacznij od siebie. Przepatrz swoje serce, bo do niego masz dostęp. Właśnie napisałeś kłamliwe słowa. Musisz iść się wyspowiadać.
http://www.krpradio.pl/news/kosciol/117 ... umenicznym
EOT

Twoje slowa o dialogu w kontekscie wypowiedzi Mirki o polaczeniu religii to czym byly?
Od tsk sobie to powiedzialas? :-/
Juz bys nie klamala w zywe oczy.
A sory,zapomnialem ze jestes nowonarodzona i nie mozesz klamac ;-)


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 02 cze 2013, 11:54

mirka pisze:Od zawsze kumali sie ze wszystkimi nie baczac na to co mowi Bog


No a dialog z protestantami uważasz za właściwy?????????? ;-) Czy to jest nierząd?

Jesteś protestantką, bo nawet nie wiem?

Zastanawia mnie czym wg Ciebie jest bestia na której podróżuje nierządnica? Co o tym sądzisz????? Jaka jest jej rola??

mirka pisze:Przede wszystkim Jerozolima nie stoi na siedmiu pagorkach.


A czy Watykan leży na 7 pagórkach ???????
Czy Rzym leży na 7 pagórkach???? ;-)

mirka pisze:Gdzie kipi zloto i drogie kamienie?


Kipi tam , gdzie chcesz by kipiało. Poczytaj biblię. Znajdziesz to poza KK


mirka pisze:Wiadomo kto sie ubiera w szkarlat i purpure


Jak widać nie do końca. Poczytaj sobie ST, uzupełnij informacjami z NT. Jest o tym sporo.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 cze 2013, 13:29

inquisitio pisze:Twoje slowa o dialogu w kontekscie wypowiedzi Mirki o polaczeniu religii to czym byly?

Były stwierdzeniem tego, co powiedziałam. Nawet mirki wypowiedzi nie czytałam. Resztę dopowiedziałeś ty. Bardzo to wredna postawa, ale cóż się dziwić.
Nadal czekam na dowód od ciebie, bo oskarżyłeś mnie, uważam, niesprawiedliwie.
Wklej moje słowa, w których jakobym pisała, ze dialog=połączenie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jwd » 02 cze 2013, 13:47

Kamil M. pisze:
jwd pisze:Kościół Pana Jezusa to Kościół pod rozkazami Boga, a nie zbiorowisko ludzi, którzy uzurpują sobie prawo do zwierzchności nad wierzącymi, którzy ogłaszają się następcami apostołów, wiernymi nosicielami ich tradycji i sędziami ludzkich herezji.


Kamil M. pisze:Wiem, że w KK przyjęło się mówić "Kościół" na duchowieństwo, ale w prawosławiu tak nie jest. Kościół to wszyscy ochrzczeni w imię Pana Jezusa i pomazani Duchem Świętym, to kapłański Lud Boży, oni wszyscy są nosicielami Tradycji. Prawosławie nie podziela klerykalizmu charakterystycznego dla Zachodu, strażnikami wiary są wszyscy wierni, nie tylko duchowieństwo.

Żle to napisałem, mam świadomość, że Kościół to nie duchowieństwo. Powinienem napisać:
Kościół Pana Jezusa to Kościół pod rozkazami Boga, a nie zbiorowisko ludzi, POD PRZYWÓDZTWEM TYCH którzy uzurpują sobie prawo do zwierzchności nad wierzącymi, którzy ogłaszają się następcami apostołów, wiernymi nosicielami ich tradycji i sędziami ludzkich herezji

Kamil przecież dobrze wiesz, że to co napisałeś to tylko teoria, a praktyka jest zupełnie inna. Masz świadomość tego, że system następstwa apostolskiego wykształcił się bardzo wcześnie i ci „następcy Apostołów” zaczęli odgrywać główną rolę wśród Ludu Bożego. Prezbiterzy nakładali ręce wybierając prezbiterów i tylko tacy mieli prawo do interpretowanie i obrony zinterpretowanej tradycji.
Wiec, o jakich nosicielach tradycji Ty mówisz: o babuszce, która chodzi do cerkwi, bije pokłony i pali świeczki, czy o kolegium biskupów i prezbiterów, którym przekazano w co mają wierzyć, jak czcić Boga i jak nauczać wierzących ?

Przypuśćmy, że zrodzi się w Twoim sercu myśl zostania ojczulkiem prawosławnym, czy weźmiesz na siebie ciężar odpowiedzialności za innych i po prostu zaufasz Duchowi Świętemu, że On pomoże Ci zgromadzić Twoja wspólnotę i ją nauczać, czy też pójdziesz do odpowiedniego urzędnika cerkwi, który poprowadzi Cię tradycyjną droga do wyświęcenia? Będziesz wtedy słuchał Boga, czy poszukasz ludzkiego pośrednictwa?
Kamil M. pisze: Wiem, że samowola uzależnia jak narkotyk i po wielu latach bardzo trudno z tego otrzeźwieć; nie byłem ewangelicznym długo, ale i tak odczułem moc tego uzależnienia, kiedy przyszło się z nim zmierzyć. Też się będę modlił, by Pan raczył wyrwać cię z więzów, które na siebie nałożyłeś i dał ci otrzeźwienie.

Tutaj ciekawe i ważne rzeczy napisałeś.
Proszę zdefiniuj:
Czy Paweł, gdy stanął przed zgromadzeniem, był samowolny, egoistyczny, czy też „przemówił do niego jakiś duch, lub anioł”( jak niektórzy zauważyli). Czy istnieje prawo pójścia za głosem Bożym wbrew woli przywódców Ludu, czy trzeba bardziej słuchać ludzi niż Boga?

Czy pojęciem: samowolny, określasz siebie, czy też innych, którzy ograniczali Twój rozwój?
Rozumiem, ze bardziej to drugie, bo o ile dobrze znam młodych narodzonych w Chrystusie to oni po nowym narodzeniu są w trakcie osobistych poszukiwań, co jest bardzo pozytywne. Moim zdaniem trudno poszukiwania niedoświadczonego życiowo człowieka nazwać samowolą, raczej jest to stopniowy wzrost pod kierunkiem Ducha Świętego.

A jeżeli chodzi o modlitwę to dziękuje bardzo, chrześcijanin jest w stanie permanentnego nawracania się aż do śmierci, więc trzymam Cię za słowo, ale czy słowo młodego człowieka może być stałe i czy niż zapomni za chwilę o swojej obietnicy :?: ;-)

Pozdrawiam


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 02 cze 2013, 14:36

Małgorzata pisze:
inquisitio pisze:Twoje slowa o dialogu w kontekscie wypowiedzi Mirki o polaczeniu religii to czym byly?

Były stwierdzeniem tego, co powiedziałam. Nawet mirki wypowiedzi nie czytałam. Resztę dopowiedziałeś ty. Bardzo to wredna postawa, ale cóż się dziwić.
Nadal czekam na dowód od ciebie, bo oskarżyłeś mnie, uważam, niesprawiedliwie.
Wklej moje słowa, w których jakobym pisała, ze dialog=połączenie.

No to ładnie,wcinasz sie w rozmowe nie wysluchawszy stron.
A w skutek zawinionej ( powinnas zapizna sie z tym o czym byla mowa) niewiedzy i ignorancji wprowadzilas innych w blad.
To tez jest niedobre :-/


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 cze 2013, 16:13

inquisitio pisze:
Małgorzata pisze:
inquisitio pisze:Twoje slowa o dialogu w kontekscie wypowiedzi Mirki o polaczeniu religii to czym byly?

Były stwierdzeniem tego, co powiedziałam. Nawet mirki wypowiedzi nie czytałam. Resztę dopowiedziałeś ty. Bardzo to wredna postawa, ale cóż się dziwić.
Nadal czekam na dowód od ciebie, bo oskarżyłeś mnie, uważam, niesprawiedliwie.
Wklej moje słowa, w których jakobym pisała, ze dialog=połączenie.

No to ładnie,wcinasz sie w rozmowe nie wysluchawszy stron.
A w skutek zawinionej ( powinnas zapizna sie z tym o czym byla mowa) niewiedzy i ignorancji wprowadzilas innych w blad.
To tez jest niedobre :-/

Nie ma to jak odwracanie kota ogonem. I znów się nie dziwię. 90% społeczeństwa tak robi. Ciekawe, co to za reprezentatywna grupa. :mrgreen:
Mam rozumieć, ze nie dysponujesz żadnym dowodem na to, ze powiedziałam tak, jak sugerujesz? Zatem wymyślasz kolejne moje "przestępstwo". Masz bardzo adekwatny do postępowania nick. Wstyd na forum chrześcijańskim.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 cze 2013, 00:40

W ogóle to nie pasuje do Jerozolimy. Jerozolima była cały czas pod zaborami a naród Żydowski rozproszony.

Obj 17:18 - A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.

Kiedy Jerozolima panowała nad Królestwami ziemi. Rzym panował przed bardzo długi okres.

Obj 18:3 - Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.

Co niby za nierząd uprawiały narody w Jerozolimie i na czym wzbogacili się kupcy?

Obj 18:4 - I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,


Co mają chrześcijanie wspólnego z Jerozolimą że mają z niej wychodzić?

W ogóle to nie pasuje do Jerozolimy więc jak ktoś mógł taką niedorzeczność palnąć?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 03 cze 2013, 06:17

Małgorzata pisze:
inquisitio pisze:
Małgorzata pisze:
inquisitio pisze:Twoje slowa o dialogu w kontekscie wypowiedzi Mirki o polaczeniu religii to czym byly?

Były stwierdzeniem tego, co powiedziałam. Nawet mirki wypowiedzi nie czytałam. Resztę dopowiedziałeś ty. Bardzo to wredna postawa, ale cóż się dziwić.
Nadal czekam na dowód od ciebie, bo oskarżyłeś mnie, uważam, niesprawiedliwie.
Wklej moje słowa, w których jakobym pisała, ze dialog=połączenie.

No to ładnie,wcinasz sie w rozmowe nie wysluchawszy stron.
A w skutek zawinionej ( powinnas zapizna sie z tym o czym byla mowa) niewiedzy i ignorancji wprowadzilas innych w blad.
To tez jest niedobre :-/

Nie ma to jak odwracanie kota ogonem. I znów się nie dziwię. 90% społeczeństwa tak robi. Ciekawe, co to za reprezentatywna grupa. :mrgreen:
Mam rozumieć, ze nie dysponujesz żadnym dowodem na to, ze powiedziałam tak, jak sugerujesz? Zatem wymyślasz kolejne moje "przestępstwo". Masz bardzo adekwatny do postępowania nick. Wstyd na forum chrześcijańskim.

Zwrocilem ci uwage,a ty uciekasz od.....No wlasnie,od czego ?
Moj nick jest adekwatny, inquisitio ( piszukiwanie ) + podpis Veritas ( prawda)
Czyli poszukiwanie,zmierzanie do prawdy :)

A co,w oczka cie kole?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 03 cze 2013, 17:07

Chcę wierzyć pisze:W ogóle to nie pasuje do Jerozolimy. Jerozolima była cały czas pod zaborami a naród Żydowski rozproszony.

Obj 17:18 - A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.

Kiedy Jerozolima panowała nad Królestwami ziemi. Rzym panował przed bardzo długi okres.

Obj 18:3 - Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.

Co niby za nierząd uprawiały narody w Jerozolimie i na czym wzbogacili się kupcy?

Obj 18:4 - I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,


Co mają chrześcijanie wspólnego z Jerozolimą że mają z niej wychodzić?

W ogóle to nie pasuje do Jerozolimy więc jak ktoś mógł taką niedorzeczność palnąć?


Było to już wyjaśniane tylko że nie czytasz tego co się pisze.



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości