Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 cze 2013, 15:38

Chcialem zostawic, bo zal mi sie ciebie zrobilo, ale nie popuscisz i brniesz w kretactwo, wiec trzeba to wyprostowac. :)

okidoki pisze:
jj pisze:VAT nie wchodzi w rozliczenie kosztow


Nie ma to nic do rzeczy, nie o tym była dyskusja i właśnie tyle jesteś z niej w stanie "zrozumieć".


Spor z Lashem dotyczyl podatku posredniego, a w szczegolnosci VATu, jako KOSZTU:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... &start=180

Czego ja "nie jestem w stanie zrozumiec"?

okidoki pisze:
jj pisze:
Ty jednak bedziesz brnac w niewiedzy do konca.


Jeszcze krótka lekcja prawdziwej ekonomii, abyś raz na zawsze zapamiętał, że nie warto powtarzać zasłyszanych sofizmatów:



Dlaczego kretaczysz? Chodzi o VAT, jako KOSZT, a nie o CENE. Nie rozrozniasz tych pojec?

Lash wyjasnil ci pieknie, ze z reguly VAT nie jest kosztem, a kilka wyjatkow potwierdza te regule. Ale nic z tego nie chciales zrozumiec. Moze to ci pomoze:

http://www.vat.pl/vat_kosztem_podatkowy ... e_4065.php

okidoki pisze:Sedzią w sprawie nie powinna być osoba, która nie ma żadnego wykształcenia, i próbuje tworzyć off-topic by sobie pomędrkować dla podbudowania własnego ego. Jesli masz pojęcie to idź i udowodnij, że rozumiesz więcej niż Lash, a nie zawracasz głowę.


Jestem z wyksztalcenia ekonomista. Pracowalem na stanowisku glownego ksiegowego w duzej firmie budowlanej, zatrudniajacej 1.500 osob.

Jak dlugo bedziesz brnął w kretactwie?

okidoki pisze:Dyskusja jest o jerozolimskiej świątyni w widzeniu proroka Ezechiela.


Czyzby?

okidoki pisze:Lash może rozumie niewiele, ale ma jedną dobrą cechę, jest konsekwentny i brnie do końca w obronie swoich założeń.


Jestes konsekwentny? :)


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 30 cze 2013, 18:11

jj pisze:Czego ja "nie jestem w stanie zrozumiec"?

Tego, że w potocznym znaczeniu VAT zawsze jest i będzie kosztem dla sprzedawcy, ponieważ obciąża obrót i dlatego "Firmy sprzeciwiają się podatkowi VAT, a nie sprzeciwiają się podatkowi na płace swoich pracowników. [u]W drugim przypadku nie sprzeciwiają się, ponieważ rzeczywiście spełniają funkcję poborcy podatkowego.[/u"] Lashowi wydawało się, że w przypadku VATu sprzedawca jest tylko poborcą podatkowym :roll:

Lash, jako średnio rozgarnięty student czwartego roku ekonomii, przyczepił się do nazywania VATu kosztem, ponieważ podręcznikowy mainstream klasyfikuje sobie koszty w firmie tak, że podatek VAT jest poza tymi kosztami, w tym cała tajemnica mędrkowania Lasha :] Nie jest winien, powtarza za częścią ekonomistów tego co go uczono, samodzielne przemyślenia na ten temat przekraczają jego kompetencje. Lash myśli, że konsument płaci VAT, bo na paragonie jest napisane 23%, plus minus tyle jest w stanie zrozumieć z analizy Machaja.

Definicje definicjami, ale rzeczywistości ekonomicznej nie zmienią suche definicje i jest oczywiste, że VAT uderza w sprzedawcę, który musi więcej niż zazwyczaj oddać do Urzędu Skarbowego. Prawne regulacje podatkowe nie stanowią opisu funkcjonowania transakcji rynkowych.

jj pisze: Pracowalem na stanowisku glownego ksiegowego w duzej firmie budowlanej, zatrudniajacej 1.500 osob.

Więc maszeruj panie główny księgowy do poprzedniej strony zrozumieć krótką lekcję ekonomii i nie wracaj póki własnymi słowami nie udowodnisz, że rozumiesz na czym polega sofizmat "przerzucania podatków" na konsumenta. Bez tego nawet nie licz na kolejną odpowiedź.

jj w dniu 30.10.2012. pisze:no popatrz tylko, jak mi wypomina moje szesc klas. :mrgreen:
jj w dniu 30.06.2013 pisze:Jestem z wyksztalcenia ekonomista.
jj pisze:Dlaczego kretaczysz?


:roll:


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 cze 2013, 20:41

okidoki pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
Jezus był włąsnie tym potomkiem który zasiadł na tronie i tak to dosłownie rozumieli Apostołowie.


Apostołowie oczekiwali dosłownego odbudowania królestwa Izraela. Nie wkładaj w usta apostołów własnych zmyśleń teologicznych. ^^" Gdzie w I wieku Jezus objął panowanie na tronie Dawida, jeżeli nie zniósł rzymskiej okupacji, i gdzie zaczął panować nad domem Jakuba, jeżeli większość Żydów odrzuciła Mesjasza? Apostołowie nauczali, że Jezus dopiero położy wszystkich wrogów jako podnóżek stóp Jego. Zegnie się wszelkie kolano i każdy wyzna, że Jezus jest Panem.

"Chrystusa Jezusa, którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich." (Dz 3:21)

Czy potrafisz wskazać, w których księgach Prorocy głosili odnowienie wszechrzeczy?


Twoja interpretacja "odnowienia wszechrzeczy" jest dosyć dowolna. Jest co prawda oparta na Biblii ale znów mnie zaskoczyłeś, podobnie jak to było z przygotowywaniem się oblubienicy.
Spójrzmy więc co mówi Słowo Boże i jaką kolejność ukazuje apostoł w liście do Koryntian

1 Korynt 15:22 - Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.
15:23 - A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,
15:24 - Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc.
15:25 - Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje.

Odnowienie wszechrzeczy według tego fragmentu usunięcie wszystkich nieprzyjaciół. Jakby fragment ten nie zatrzymuje się na królestwie Izraela ale Królestwie Boga. Chrystus natomiast jest już królem zgodnie z jego słowami " Królestwo moje nie jest z tego świata.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 30 cze 2013, 22:48

Vine's Expository Dictionary of New Testament Words:

In Mat 19:28 the word [palingenesia] is used, in the Lord's discourse, in the wider sense, of the "restoration of all things" (Act 3:21, RV), when, as a result of the Second Advent of Christ, Jehovah "sets His King upon His holy hill of Zion" (Psa 2:6), and Israel, now in apostasy, is restored to its destined status, in the recognition and under the benign sovereignty of its Messiah. Thereby will be accomplished the deliverance of the world from the power and deception of Satan and from the despotic and anti-christian rulers of the nations. This restitution will not in the coming Millennial age be universally a return to the pristine condition of Edenic innocence previous to the Fall, but it will fulfill the establishment of God's Covenant with Abraham concerning his descendants, a veritable rebirth of the nation, involving the peace and prosperity of the Gentiles. That the worldwide subjection to the authority of Christ will not mean the entire banishment of evil, is clear from Rev 20:7, 8. Only in the new heavens and earth, "wherein dwelleth righteousness," will sin and evil be entirely absent.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 09:08

okidoki pisze:
Lash pisze:
okidoki pisze: Nie rozumiesz, że teraz jest czas łaski i dzień zbawienia (2Kor 6:2) a nie dzień gniewu i tłuczenia naczyń przeznaczonych na gniew (Ps. 2:6-9).


Ale wiem że obecnie jest czas ŁASKI I ZBAWIENIA

Lash niby wie, że teraz jest dzień zbawienia,


Lash to wie :)

okidoki pisze: ale nie potrafi pomyśleć, że w takim razie dzień gniewu należy do przyszłości.


Dzień gniewu nadejdzie i owszem :) Jednak zdziwsz się :)

okidoki pisze: "Zetrze królów w dzień swego gniewu. Będzie sądził narody, pobije wielu. Roztrzaska głowy jak ziemia szeroka." (Ps. 110:4-7)


Lubisz takie sceny- rozbijania głów :O

okidoki pisze: Dopiero po nadejściu dnia gniewu Mesjasz będzie sądził i podbijał narody, a nie teraz podbija na polu ewangelizacji, jak zmyślił sobie Lash.


Takie zmyślenie to słowa Jezusa :)
(19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

okidoki pisze: Nie można słonia uczyć grać na fortepianie, gdy słoń ma problem z czytaniem nut.


Ale za to bóg moze odwócić twoje Serca od złych zamysłów a Słownia moze uczynic wirtuozem :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 09:33

Lelek pisze: Niestety, Lash nadal nic nie rozumie. A najgorsze jest to, że nie chce zrozumieć.


Dlatego ze nieprawdy i fałszu nie przyjmuję :)

Lelek pisze:
Lash pisze:Jak widać wg teorii Lelka Piotr nie musiał sie bac obrzezanych ... ale dlaczego Paweł mówi że Piot sie Bał obrzezanych? Skoro oni byli w kościele i Piotr głosił że obrzezka jest dobra to po co się bał i dlaczego sie zachował błudnie? ba nawet barnaba sie dał w to wciągnąc ... a wszyzkę nie mieli sie czego bać ... bowiem obrzezka to "norma wg lelka"

Paweł jednak widzi obłudę głoszacych obrzezanie i mówi

Piotrze skoro ty żyd wg ciała zyjesz po pogańsku .... tu cała kontrukcja myślowa lelka lezy w gruzach .... bowiem ukazuje Piotra który nie żyje po zydowsku

Fakt, że Piotr żył po żydowsku, jest poświadczony przez jego współczesnych,


Juz ci mówiłem nie kłam
Paweł współczesny Piotrowi poswiadcza że Piotr nie zył w taki sposób - to TRADYCJA od Irenusza podaje nieprawdę :/
Irenusz nie był współczesny Piotrowi ale żył ponad 100 lat pózniej :)

Lelek pisze: którzy sami byli poganami. Cytowałem powyżej Ireneusza, który był uczniem Polikarpa - bezpośredniego ucznia apostoła Jana. Poświadcza on, że apostołowie żyli po żydowsku


A apostoł Pawł mówi inaczej w Pismie Św.
Tak o to Tradycją własną uchylacie Pismo Św ...

Lelek pisze:Piotr zachowywał tzw. kaszrut, co widać w jego reakcji na wizję przed pójściem do Korneliusza. Przypomnijmy, że wtedy Piotr nie tylko był już odrodzony, lecz również napełniony Duchem. Wizję zrozumiał tak, że poganie zostali oczyszczeni przez Boga, a nie tak, że odtąd ma żyć po pogańsku:


Jak widać typowa ucieczka od temau :)
Piotr nie zachowywał zwyczajów żydowskich kiedy uznasz Pismo?
14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?

Czyżby Paweł KŁAMAŁ :O jak widac
Paweł musiałby kłamac aby Irenusz mówił prawdę ....

Lelek pisze:

"[Piotr] powiedział im: "Dobrze wiecie, że dla człowieka, który jest Żydem, nie do pomyślenia jest bliskie przestawanie z kimś, kto należy do innego ludu, i odwiedzanie go w jego domu. Ale Bóg pokazał mi, abym żadnego człowieka nie miał za pospolitego czy nieczystego, kiedy mnie więc wezwano, poszedłem bez żadnego sprzeciwu. Powiedzcie mi więc, czemuście mnie wezwali?" [Dz. Ap. 10:28-29]

Czy Bóg pokazał Piotrowi, że ma żyć po pogańsku? Nie, pokazał mu coś zupełnie innego. Czyli będąc w Antiochii Piotr już wiedział, że poganie zostali oczyszczeni przez Boga, bo to się działo już po nawróceniu Korneliusza.


Nie na temat :)
Wizja nie mówi nic na dany temat :)
Natomiast temu co wprost napisano zaprzeczasz :/


Lelek pisze:Piotr nie musiał się bać obrzezanych, ale się niepotrzebnie przestraszył i postąpił obłudnie - i właśnie za to został napomniany przez Pawła.


Nie kłam
Pweł Go napomina za to
14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?

Piotr nie żył po żydiwsku ale pewni zydzi chcieli zmusić pogan do zydowskich zwyczajów :/


Lelek pisze:
Wiadomo, że na początku w Kościele były tarcia w związku z wymaganiami obrzezania przez rodowitych Żydów. Ale te tarcia ustały po Soborze Jerozolimskim, kiedy wszystko zostało wyjaśnione.

Paweł mówiąc, że Piotr żyje po pogańsku, odniósł się do tej konkretnej sytuacji, a nie do ogólnego stylu życia Piotra.


Aha ... To znowu Zaprzecznie Pismu ... Piotr zył pośród pogan po pogańsku bowiem wiedział ze Prawo nie ma znaczenia

Lelek pisze:
"Niektórzy od Jakuba" to nie byli wszyscy, ani nawet większość.


O tak Paweł ich tak Okresla - "przypadkiem" :roll: - Ci od jakuba to ze zboru z Jerozolimy - kilka tysiecy przestrzegających prawa ... i niestwrey siejacych zamęt w kosciołach :/

Lelek pisze:
Sam Jakub po usłyszeniu relacji Pawła z misji między poganami, podał mu prawicę na znak wspólnoty:

"Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi - bo ten, który skutecznie działa przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami - otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych" [Gal. 2:7-9]



Jak najbardziej - jednoczesnie Jakbu popełnia Kompromis. - widac to w Dziejach :)

Lelek pisze: Jakub, Kefas i Jan, którzy byli uważani za filary Kościoła, spotkali się z Pawłem w Jerozolimie. Paweł im opowiedział, jak Bóg działa wśród pogan, a Paweł zaznacza, że Tytusa, który był z nim, nie zmuszono do obrzezania [Gal. 2:1-3]. Było to zanim jeszcze Piotr przyszedł do Antiochii i przestraszył się niektórych od Jakuba.


Pismo nie mówi nie których - ale ci od Jakuba ...
Nie zmusili Tytusa Do obrzezania Dlaczego mowa o przymusie... ?

Lelek pisze:Z tego wszystkiego wynika, że Piotr będąc w Antiochii wiedział, że poganie zostali oczyszczeni i wcześniej nie zmuszał pogan do obrzezania. Dlatego siedział z poganami przy stole, choć sam przestrzegał żydowskich zwyczajów.


Wbrew temu co mówi Pismo Lelku prawisz :)
14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?

DLaczego z Pawła czynisz kłamcę?

Lelek pisze:
Jedno nie przeszkadzało drugiemu. Ale gdy przyszli niektórzy od Jakuba, zupełnie niepotrzebnie przestraszył się ich i opuścił pogan. I to była obłuda, za którą został słusznie napomniany.


jw.
Serio wierszyz ze Piotr był taki strachliwy że BAŁ SIĘ tego że przstrzegając żydowskich zwyczajów sidział tylko z poganami :roll:

Paweł obajawia prawdę o tym ze mówisz nieprawdę :/

Lelek pisze:Dowodzenie na podstawie maleńkiego fragmentu wypowiedzi Pawła, że Piotr porzucił swą żydowską tożsamość, wynika albo z niewiedzy, albo z uporu serca Lasha.


Wynika z posłuszeństwa SŁOWU Boga i ufanu ze ono mówi prawdę a nie posłuszeńswtu Irenuszowi który odwodzi od Pisma :)

Tak moje serce jest Uparte UPRACIE TWIERDZI ŻE SŁOWO BOGA JEST PRAWDZIWE I WIERNE :) - niawet nie próbujcie manipulować tym zdaniem :)

Lelek pisze: Gdybym powiedział do Lasha w konkretnej dyskusji: "Jeśli Ty manipulujesz Pismem, to dlaczego zmuszasz innych, żeby to czytali?" to nie chodziłoby mi o to, że Lash zawsze manipuluje Pismem, tylko że robi to w ramach tej dyskusji. Ale Lash koniecznie chce włożyć w usta Pawła coś, czego Paweł nie powiedział.


Powiedziabyć albo prawdę albo kłamstwo
Paweł nie kłamał O Piotrze że on nie żył po zydowdku ale po pogańsku - sam Zresztą też tak czynił dlatego dla zydów musiałł się stawać jak zyd i dla tych pod prawem jakby był opd prawem :)

Dlatego że nikt nie potrafi obalic Pisma musisz mu ulec Lelku ... im dłużej stawuiasz opór Słowu Boga tym gorzej dla ciebie .... Faraon tez zatwardzał serce :/ na to słowo :)

Lelek pisze:Po Soborze w Jerozolimie wszystko się wyjaśniło. Okazało się, że poganie nie muszą żyć jak Żydzi, z wyjątkiem 4 rzeczy niezbędnych, żeby Żydów nie gorszyć. Paweł w Jerozolimie publicznie pokazał, że przestrzega Prawa Mojżeszowego, choć nie traktuje go jako warunku uzyskania zbawienia.


Paweł pokazał ze dla niego nie ma to znaczenia :) Jak napisał w koryntiam :) Nie pokazał ze Przestrzega Prawa - ba nawet o tym nie wspomina OOSBISCIE wszystko co mówi to JAKUB :)

Lelek pisze:Wbrew temu, że Lash chce zrobić z Pawła kłamcę, który oszukał nie tylko samego Jakuba, ale starszych z Jerozolimy i postąpił obłudnie, idąc do świątyni [Dz. 21:15-26], Paweł zrobił to szczerze, ponieważ pozostał Żydem, podobnie jak wszyscy inni apostołowie. Potwierdza to historia i Dzieje Apostolskie.


jw. Leleku to ty próbujesz zrobić z Pawła kłamcę :)

Paweł sam mówi o sobie - kłamie tu czy mówi prawdę?

NIE CZYŃ Z APOSTOŁA KŁAMCĘ

(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem.

Jak długo będziesz zatwardzał serce na naukę apostoła ?

Paweł mówi wyraźnie ze musi się stać JAK ŻYD i w RZECZYWISTOŚI NIE JEST PoD PRAWEM a twój irenusz kamie jak z nut :/ - dlatego do rzymu prowadził :/
Zreszta ty muszi przypisywać Pawłoi kłamstwo a na podstwie sceny w której nie wypowiada ANI SŁOWA próbujesz mi udowodnić kłamstwo :)


Lelek pisze:
"Tak więc apostołowie, którzy byli z Jakubem, pozwolili braciom pochodzącym z pogan żyć w wolności - tak jak prowadził ich Duch święty. Sami jednak, choć znali tego samego Boga, nadal przestrzegali starożytnych przepisów (...) Apostołowie, których Pan uczynił świadkami swoich dzieł i nauk (...), żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego" [Adversus Haereses III,12,15]


Tak o to dla własnej tradycji Uchylasz Pismo Św?


Lelek pisze:Lash cytując wypowiedzi Pawła skierowane DO POGAN w Liście do Galacjan, chce udowodnić, że Żydzi się nie obrzezywali i fałszywie mnie oskarżyć, że ja "głoszę obrzezanie w Kościele" - to jest oczywiście kłamstwo i manipulacja.


Paweł mówił DO KAŻDEGO CZŁOWIEKA
Nie kłam że powiedział to do pogan
(3) I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. (4) Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski.

Ugnij się pod Ciezarem Słowa Boga albo ono cię uderzy - Tak Lelku głoszisz obrzezanie żydów w kościele :/

Lelek pisze:"Głosić obrzezanie w Kościele" oznacza nauczać, że obrzezanie jest warunkiem zbawienia - taka sugestia pada w tej manipulacji.


NIe oszukuj siebie :)
Paweł Rzekł co wyżej cytuję ... Tu głosisz obrzezanie i Przestrzeganie Prawa użydów :/ - tak głosisz fałszywą Ewangelię ...

Lelek pisze:Tymczasem chodzi o to, że w Kościele Żydzi pozostawali Żydami, a poganie poganami. Żydzi nie mieli ukrywać obrzezania, a poganie nie powinni byli się obrzezywać [I Kor. 7:18], ponieważ ze względu na zbawienie nie ma to żadnego znaczenia.


Paweł ukazuje tu ze NIE MA ONO ZADNEGO znaczenia WOGÓLE - dlatego tez nie można było przezywac potmstwa ... Bowiem Paweł powiedział coś KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI ... ale Lelek nie uznaje nauki Pawła o każdym człowieku tylko dzieli ludzi na żydów i kazdego człowieka ..

Dlatego wypadł z łaski kazdy ... kto uznaje obrzezanie :/

Lelek pisze:Natomiast istnieje dziedzictwo dla żydowskiego narodu, którym jest ziemia kananejska w 1000 letnim Królestwie. Poganie nie powinni być zawistni o to, że Bóg wybrał naród żydowski i że co do wybrania naród żydowski jest umiłowany ze względu na praojców i że jest to nieodwołalne:

"Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:28-29]
\


I teraz jest dzień miłosierdzia nad nimi :)

Lelek pisze:
Nam nie powinno to przeszkadzać, skoro Bóg suwerennie ich wybrał i doprowadzi swoje dzieło bez względu na popiskiwania Lasha i jemu podobnych. Zawiść to grzech.


Jaka zawiśc mówisz o swoim sercu :O
Lash nie ma zadnej zawiści do żydów - musisz przypisywać innym swoje cechy aby coś osiągnąc ?



Lelek pisze: "Co do ludzi o spaczonych umysłach, którzy zwrócili się przeciwko prawom Mojżesza twierdząc, że są sprzeczne z nauką Ewangelii, to nie zadali sobie oni trudu, by zbadać podstawy zawarcia obydwóch Przymierzy oraz różnice pomiędzy nimi. Dlatego też odpadli od ojcowskiej miłości Boga i pozwolili się nadąć szatanowi, a zwróciwszy się ku doktrynie wyznawanej przez Szymona Maga, odeszli w swych poglądach od opinii Tego, który jedynie jest Bogiem i wydaje im się, że posiedli objawienie lepsze od tego, które otrzymali apostołowie; [uważają oni] również, że apostołowie głosili Ewangelię pozostając pod wpływem żydowskim, natomiast oni sami są bardziej czyści moralnie i mądrzejsi od apostołów" [Adversus Haereses,III,12,12]


ładnie opisał postawę twoją ireneusz :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 09:45

Lelek pisze:
Lash pisze:Jak widać Paweł mówi do Galacjan - jesteście SPERMA Abrahama przez wiarę ... i w związku z tym dziedzicami

Tan sam Lelek jednoczesnie może twierdzić że List jest napisany tylko do pogan ... a tu numer ... Paweł mówi do nich jesteśce SPERMA. a wcześniej synowie Boga

Czy Lelek wycofa się ze swoich PRYWATNYCH DEFINICJI słów niepopartych Pismem ?
wątpię ...


sperma - of spiritual offspring, Rom 4:16, 18; 9:8; here "the children of the promise are reckoned for a seed" points, firstly, to Isaac's birth as being not according to the ordinary course of nature but by Divine promise, and, secondly, by analogy, to the fact that all believers are children of God by spiritual birth;

Poganie w Galacji byli duchowymi dziećmi Abrahama. I do nich jest adresowany List do Galacjan.


Dlaczego mówisz że Poganie żydów Tam nie było ... :roll: nie mówi nieprawdy :)

Po drugie kiedy kłamiesz teraz czy wczeniej?

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 320#330320
Lelek pisze: Istnieje fizyczne potomstwo Abrahama (gr. sperma) i jego potomstwo przez wiarę (gr. tekna). Nikt nie jest lepszy ani gorszy - po prostu poganie nie są i nigdy nie będą Żydami. I nie muszą być, żeby odziedziczyć obietnice, które mają z nimi wspólne. One zresztą dotyczą wieczności i są najważniejsze. Obietnice wyłącznie dla Żydów według ciała dotyczą 1000-letniego Królestwa i ziemi kananejskiej w granicach wyznaczonych w Księdze Ezechiela 48:1-29. Ta ziemia została obiecana Abrahamowi i jego biologicznemu potomstwu [I Mojż. 13:14-17; 17:1-14].


Jak widać Lelku podajesz dwie sprzeczne informacje ... ale każdy z peawdzie widzi to ... ci z kłamstwa nie zauważą że podajesz sprzeczności

Więc jak to jest ...
Czy wg ciebie
sperma = fizyczne potomstwo
tekna = duchowe potomstwo?

Czy sperma to = duchowe potomstwo ... :)

Być może słoń nie potrafi się nauczyć grać na fortepianie gdy jest nim kłamstwo i zwodzenie ....

Lelek pisze: Paweł mówi, że poganie dziedziczą usprawiedliwienie z wiary. NIE MÓWI, że poganie dziedziczą ziemię kananejską razem z Abrahamem.


Paweł mówi ze Poganie są DZIECIAMI ABRAHAMA nie mówi nic że czegoś nie dziedziczą :)

Lelek pisze: A to jest inna obietnica złożona Abrahamowi przez Boga.


Jest obetnicą dziedzictwa? czy nie :) ?

Lelek pisze: Dlatego prorocy mówią, że konkretne plemiona Izraelskie odziedziczą ziemię Kanaan w Erze Mesjańskiej [Ez. 48:1-19], a Ewangelia mówi, że apostołowie na 12 tronach będą sądzić 12 pokoleń Izraela [Mat. 28:19].


Gadulstwem nie zmienisz swojego błędu :) i nieprawdy

Lelek pisze: Stanie się to po tym, jak Mesjasz powróci w ciele, roztrzaska wrogów i zasiądzie na tronie Dawidowym w Jerozolimie. W tej kolejności.

Wydaje mi się, że dla słonia lekcji gry na fortepianie już chyba wystarczy, bo jak widzę i tak nie chce się niczego nauczyć. :lmao:


Jak wdiac gauldtwem próbujesz zakryć swoje kłamstwo :)



Jw.
skoro to kłmanie ma byc tą gra to lepiej niech słoń sie nie uczy :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 09:48

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze:Paweł nie zajmuje się w tym liście wszystkimi obietnicami złożonymi Abrahamowi, ponieważ obietnica ziemi nie dotyczy pogan. Dotyczy wyłącznie Żydów i jeszcze nie została wypełniona. Zostanie wypełniona w 1000-letnim Królestwie, bo wtedy zmartwychwstały Abraham i jego biologiczni potomkowie, którzy są obrzezani na ciele i na sercu, będą mogli ją objąć w posiadanie.


I gdzie to powiedział?
NIGDZIE bowiem to wymysł Lelka :)


"I rzekł Pan do Abrama po odłączeniu się Lota od niego: Podnieś oczy swoje i spojrzyj z miejsca, na którym jesteś, na północ i na południe, na wschód i na zachód, bo całą tę ziemię, którą widzisz, dam tobie i potomstwu twemu na wieki, i rozmnożę potomstwo twoje jak proch ziemi, tak że jeśli kto zdoła policzyć proch ziemi, również potomstwo twoje będzie mogło być policzone. Wstań i przejdź ten kraj wzdłuż i wszerz, bo tobie go dam" [I Mojż. 13:14-17]

"Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił: Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów. Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów. Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody, i królowie pochodzić będą od ciebie. I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich. Nadto rzekł Bóg do Abrahama: Ty zaś, a po tobie wszystkie pokolenia, dochowujcie przymierza mego. A to jest przymierze moje, przymierze między mną a wami i potomstwem twoim po tobie, którego macie dochować: obrzezany zostanie u was każdy mężczyzna. Obrzeżecie mianowicie ciało napletka waszego i będzie to znakiem przymierza między mną a wami" [I Mojż. 17:3-11]

"Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, błogosławieństwo i przekleństwo, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca pośród wszystkich narodów, dokąd wypędzi cię Pan, Bóg twój, i nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej, to wtedy przywróci Pan, Bóg twój, twoich jeńców i zmiłuje się nad tobą, i zgromadzi cię z powrotem ze wszystkich ludów, gdzie cię rozproszył Pan, Bóg twój. Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze, i sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą posiadali twoi ojcowie, i posiądziesz ją i ty, i uczyni cię szczęśliwszym i liczniejszym od twoich ojców, i obrzeże Pan, Bóg twój, twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej, abyś żył" [I Mojż. 30:1-6]

Eze 48:1 A oto imiona plemion: na najdalszej północy w kierunku na Chetlon, tam gdzie się idzie do Chamat i aż do Chazar-Enon, tak że okręg Damaszku pozostaje na północ, w bok od Chamat, od strony wschodniej do strony zachodniej, Dan otrzymuje jeden dział.
Eze 48:2 Wzdłuż działu Dana od strony wschodniej do strony zachodniej Asser jeden dział.
Eze 48:3 Wzdłuż działu Assera od strony wschodniej do strony zachodniej: Naftali jeden dział.
Eze 48:4 Wzdłuż działu Naftalego od strony wschodniej do strony zachodniej: Manasses jeden dział.
Eze 48:5 Wzdłuż działu Manassesa od strony wschodniej do strony zachodniej: Efraim jeden dział.
Eze 48:6 Wzdłuż działu Efraima od strony wschodniej do strony zachodniej: Ruben jeden dział.
Eze 48:7 Wzdłuż działu Rubena od strony wschodniej do strony zachodniej: Juda jeden dział.
Eze 48:8 Wzdłuż działu Judy od strony wschodniej do strony zachodniej będzie danina, którą złożycie: dwadzieścia pięć tysięcy łokci szerokości, a długości takiej samej, co każdy z działów od strony wschodniej do strony zachodniej; w jej środku będzie świątynia.
Eze 48:9 Danina, którą złożycie Panu, ma dwadzieścia pięć tysięcy łokci długości i dwadzieścia tysięcy łokci szerokości.
Eze 48:10 Z tej świętej daniny będą wydzielone działki; do kapłanów będzie należeć działka dwadzieścia pięć tysięcy łokci od strony północnej, dziesięć tysięcy łokci szerokości od strony zachodniej, dziesięć tysięcy łokci szerokości od strony wschodniej i dwadzieścia pięć tysięcy łokci długości od południa; a świątynia Pana będzie w jej środku.
Eze 48:11 Ona będzie przeznaczona dla kapłanów wyświęconych, spośród synów Sadoka, którzy pełnili służbę dla mnie, którzy nie odstąpili ode mnie wówczas, gdy synowie izraelscy odstąpili tak, jak odstąpili Lewici.
Eze 48:12 Będzie to należało do nich jako danina z daniny kraju, jako najświętszy dział obok działu Lewitów.
Eze 48:13 Obok działu kapłanów będą mieli Lewici dział dwadzieścia pięć tysięcy łokci długości i dziesięć tysięcy łokci szerokości. Cała długość wynosić będzie dwadzieścia pięć tysięcy łokci, a szerokość dwadzieścia tysięcy łokci.
Eze 48:14 Nie będą z tej pierwociny ziemi nic sprzedawać ani zamieniać, ani też odstępować innym jej własności, gdyż ona jest poświęcona Panu.
Eze 48:15 Pięć tysięcy łokci, które pozostało z szerokości wzdłuż dwudziestu pięciu tysięcy łokci, są dla pospolitego użytku; mają one służyć miastu jako dzielnica mieszkaniowa i pastwiska. A miasto ma być w samym środku.
Eze 48:16 Wymiary jego są takie: północna strona cztery tysiące pięćset łokci, strona południowa cztery tysiące pięćset łokci, strona wschodnia cztery tysiące pięćset łokci, a strona zachodnia cztery tysiące pięćset łokci.
Eze 48:17 Pastwisko miejskie ma mieć od północy dwieście pięćdziesiąt, od południa dwieście pięćdziesiąt, od wschodu dwieście pięćdziesiąt, od zachodu dwieście pięćdziesiąt łokci.
Eze 48:18 To, co pozostaje z długości wzdłuż świętej daniny, będzie miało dziesięć tysięcy łokci na wschód, dziesięć tysięcy na zachód i będzie to wzdłuż świętej daniny; plon z tego będzie przeznaczony na wyżywienie dla pracowników miasta.
Eze 48:19 A uprawiać to mają pracownicy miasta ze wszystkich plemion izraelskich.
Eze 48:20 Cała danina, jaką wyznaczycie, mieć będzie dwadzieścia pięć tysięcy łokci na dwadzieścia pięć tysięcy w czworoboku: złożycie to jako świętą daninę wraz z własnością miasta.
Eze 48:21 To, co pozostanie z obu stron świętej daniny i własności miasta, należeć będzie do księcia, a wzdłuż dwudziestu pięciu tysięcy łokci do granicy zachodniej, wzdłuż działów plemion: to należeć będzie do księcia. W środku będzie święta danina wraz ze świątynią.
Eze 48:22 A własność Lewitów i własność miasta będzie w środku działu, należącego do księcia. Dział księcia będzie leżał między działem Judy i działem Beniamina.
Eze 48:23 A dla reszty plemion: Od strony wschodniej do strony zachodniej, Beniamin: jeden dział,
Eze 48:24 A wzdłuż działu Beniamina od strony wschodniej do strony zachodniej, Symeon: jeden dział.
Eze 48:25 A wzdłuż działu Symeona od strony wschodniej do strony zachodniej, Issachar: jeden dział.
Eze 48:26 A wzdłuż działu Issachara od strony wschodniej do strony zachodniej, Zebulon: jeden dział.
Eze 48:27 A wzdłuż działu Zebulona od strony wschodniej do strony zachodniej, Gad: jeden dział.
Eze 48:28 A wzdłuż działu Gada od południa ku Negebowi ma być granica od Tamar do Meribat-Kadesz aż do potoku wpadającego do Morza Wielkiego.
Eze 48:29 To jest ziemia, którą losem przydzielicie na dziedziczną własność plemionom izraelskim; i to są ich działy, mówi Wszechmocny Pan.
Eze 48:30 A oto są wyjścia z miasta, od strony północnej cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości.
Eze 48:31 Bramy miasta są nazwane według plemion izraelskich: trzy bramy w kierunku północy, jedna brama Rubena, jedna brama Judy, jedna brama Lewiego.
Eze 48:32 Od strony wschodniej cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości, trzy bramy: jedna brama Józefa, jedna brama Beniamina i jedna brama Dana.
Eze 48:33 Od strony południowej: cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości, trzy bramy: jedna brama Symeona, jedna brama Issachara i jedna brama Zebulona.
Eze 48:34 Od strony zachodniej cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości, trzy bramy: jedna brama Gada, jedna brama Assera i jedna brama Naftalego.
Eze 48:35 Obwód miasta wynosi osiemnaście tysięcy łokci. A nazwa miasta będzie od dziś brzmieć: Pan tam mieszka.


Wystarczy?



Ani jedno słowo nie odpowiana na pytanie -
GDZIE PAWEŁ albo nawet szerzej (NT) powiedział że nie wszystkie obietnice są na dzieciach obietnicy = sperma abracama :)
Czekam na odpowiedź na moje pytanie a nie na gadulstwo wg Lelka :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 09:56

okidoki pisze: Lash może rozumie niewiele, ale ma jedną dobrą cechę, jest konsekwentny i brnie do końca w obronie swoich założeń.


Dziękuję - Natomiast o was nie można powiedzieć że jesteście konsekwentni ale macie postwe dipsichikos

okidoki pisze: Dzięki Lashowi widać do jakiego wariactwa prowadzi amilenializm.


Tak słowo Boga dla wielu jest warictwem ... dlatego odrzucali Chrystusa ( bo nie ktrólował jak cezar ) ale oddali się "mądrosciom wg ciała"

okidoki pisze: O czym inni boją się mówić, Lash mówi na głos.

Niech rozumowanie Lasha będzie przestrogą dla wszystkich, którzy do tej pory trzymali się amilenializmu:

Co symbolizuje zamykanie "zewnętrznej bramy wschodniej" na sześć dni tygodnia i otwieranie bramy wschodniej w szabat i podczas nowiu Księżyca, wiesz? (Ez 46:1)

Lash pisze:Nie muszę :)

Jeśli Kościół jest świątynią, to gdzie jest boczna prawa ściana Kościoła? [Ez. 47:1]
Lash pisze: Nie wiesz? Kosciół nie jest nieograniczony ale granicą jest każdy kto wierzy :D
Lelek pisze:Podsumuję "dokonania" Lasha w sprawie Ez. 47:1, wstawiając jego "duchowe" zrozumienie w tekst Ezechiela:

"Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy Kościoła; a oto spod składania ofiar w Kościele wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż Kościół był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany Kościoła, na południe od składania ofiar w Kościele w ramach służby"

Moje gratulecje, Lash! Wygrał Pan komputer multimedialny! :lmao:

Lash pisze:Idiotyczna i błażeńska mowa



Bardzo dobrze.
NIE MUSZĘ wiedzieć kazdej odpowiedzi aby coś było prawdą - ( pomijam FAKT Ze znam te odpowiedzi :)
Natomiast wypowiedź lelka to błazenada i idiotyzm :)


okidoki pisze: Jeżeli do poddania się i braku wyjaśnień prowadzi amilenializm, kiedy już nic nie da się powiedzieć na jego obronę, czy nie jest to świadectwem, że teologia amilenijna jest błędna?


Jakiego poddania :) odpowiedziałęm że NIE MUSZĘ ZNAĆ WSZYTKIEGO - tak jak nie muszę wiedzieć co znacza ptaki gnieżdzące się w krzewie królestwa Bozego ... Co nie przeczy temu ze znam prawdziwe znaczenie przypowieści.

:)

Bardziej bałbym się niekonsekwencji i błazenady czy mówienia kłamstw ... i przecznia Pismu - TEGO SIĘ BOJĘ a nie tego ze nie muszę odpowiedziec na jedno czy dwa pytania ...

Nadal prostych rzeczy nie pojmujesz :)

okidoki pisze: Ważniejsza jest wielowiekowa tradycja katolickiej i prawosławnej eschatologii, czy interpretacja Pisma Świętego zgoda z rozsądkiem ? :)


Oczywiście ze nie - dlatego nie kieruje się nią.
Jak rzekłąm kilka lat temu Eshcatoligia była mi przktycnzie obca .. znałem tylko premilenialistyczne nauki .. ale były trochę zgmatwane więc zostawiłem to na pózniej ...

Cała moja eschatoligia to żenda tradycja czy fałszywe nauki Irenausza ale to Własnie Biblijne ukazanie tego co wypracowałem osobiście .. a skoro pokrywa się to z Reformatorami to czuję się zaszczycony ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 10:33

Lelek pisze: To jest po prostu nieprawdopodobne, jak można zaprzeczać prostym faktom i odmawiać przeczytania prostego tekstu zrozumiałego na poziomie szkoły podstawowej.


A co spojrzałeś w lusterko?
Jak widać jest to nieprawdopodobne ale tak czynisz :./

Cytuję http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 219#330219
Lelek pisze: Jeśli się nie rozumie określenia "pod Prawem", to nie należy go używać.

W rozmowie z Piotrem w Antiochii Paweł po prostu wykazuje mu niekonsekwentne zachowanie w tym momencie, a nie potwierdza, że Piotr nie żył po żydowsku. I dlatego napomina go za obłudę. Piotr wiedział, że Bóg oczyścił pogan, więc spokojnie mógł z nimi jadać.


Ach ten Lelek :)
(10) mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. (11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz , a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?

Podkreśliłem na czerwono to czemu wprost przeczysz :/ :/

Paweł Swoje Lelek swoje - kłamstwo czyni z tobą co chce :/

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze:Czy Wybawiciel przyszedł już z Syjonu PO TYM, jak Paweł napisał List do Rzymian? Nie.

A gdzie tam napisano ze WYBAWICIEL przyjdzie po tym :roll:
Lelku nie dodawaj do Pisma bo ci Bóg Doda cierpień

Paweł nie mówi że PRZYJDZIE potem ale że TAK NAPISANO ....

To może ja pomogę, bo widzę, że zaślepienie nie pozwala Lashowi już czytać. Tekst mówi:

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, "i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich" [Rzym. 11:26-27]

Paweł pisze, że cały Izrael zostanie zbawiony w ten sposób, jak napisano.


Nie kłam
Paweł mówi więcej

(27) I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy. (28) Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na praojców - przedmiotem miłości. (29) Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. (30) Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, (31) tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym> mogli dostąpić miłosierdzia.

Siekasz biblię na kawłki i boisz się przyznać ze teraz jest czas dla Jakuba - wybranego obietnicy a nie Izraela wg ciała :) - Izrael wg ciała nie ma obietnicy


Lelek pisze:
A co napisano? Że przyjdzie z Syjonu Wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. W ten sposób cały Izrael zostanie zbawiony.


Nie kłam - Paweł CYTUJE tu ST - dlatego Cutując uzywa czasu przyszłego który był uzyty w Tekscie :) Paweł nie mówi że Jeakub dopiero bedzie zbawiony albo ze zbawiciel dopiero przyjdzie ... Skoro przyszedł i jest na syjonie kamieniem węgielnym świątyni Boga :)



Lelek pisze:
W dodatku, stanie się to po tym, jak poganie w pełni wejdą.


Nie kłam
Paweł nie mówi WEJDA ale uzywa czasu PRZESZŁEGO aorystu drugiego przypuszczjącego :)
używanie tu jako pewnika ze chodzi o przyszłość jest zdecydowany naduzyciem
:)

nie wiesz :)
możesz sprawdzić :)

http://www.blueletterbible.org/Bible.cf ... JV#conc/25

Starsze tłumaczenia to podają :)
(25) Bo nie chcę, abyście nie mieli wiedzieć, bracia! tej tajemnicy, (żebyście nie byli sami u siebie mądrymi), iż zatwardzenie z części przyszło na Izraela, póki by nie weszła zupełność pogan.
(List do Rzymian 11:1-36, Biblia Gdańska)

(25) Bo nie chcę abyście nie mieli wiedzieć bracia tej tajemnice (żebyście nie byli sami w sobie nadętemi), iż zatwardziałość poczęści przyszła na Izrael, ażby napełnienie poganów weszło.
(List do Rzymian 11:1-36, Biblia Brzeska)

Współczesne przekłady oddają to jako przyszłość ... :roll:


Lelek pisze:
W czasie pisania Listu do Rzymian poganie jeszcze w pełni nie weszli, co Lash sam przyznaje.


Wg liczebności nie weszli - wg zasady włączenia weszli :) całkowicie i symbolizuje to wszczepienie. i wyłaanie żydów - ale gdy uwierzą bedą wszczpienie ponownie :)


Lelek pisze: Zatem cały Izrael ma zostać zbawiony dopiero w przyszłości i chodzi o Izrael w przeciwieństwie do pogan - czyli chodzi o Żydów według ciała.


Jest to wniosek fałszywy i całkowcie PRZECZĄCY Pawłowej tezie w 11 rozdziale :)
1. - Paweł ukazuje że obecnie żydzi są wszczepiani
(23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą. Rzym 11.

2. Gramatyka uzywa tu czasu przeszłego a nie przyszłego więc nadużywasz tłumaczenia :)

3. Paweł ukazuje ze teraz jest czas gdy żydzi dosiwdczają miłosierdzia ...

To wszystko ukazuje że twoja pozycja nie jest pewna ale jest PRZYPUSZCZENIEM opartym o mniedokładne tłumaczenie :/

Lelek pisze:


Ponieważ warunkiem zbawienia całego Izraela według ciała jest wejście pogan w pełni,


I weszli - w sensie wszczepienia - Poganin nie jest GORSZY od żyda.
Jw.
Traktujesz liczbę pełnia jako policzalną podczas gdy ona ma znaczenie niepoliczalne - tak ajak pełnia DUCHA Sw albo napełnianie szklanki :)

Dowód tu :
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 4138&t=KJV


Lelek pisze: a potem przyjście Wybawiciela z Syjonu, który odwróci bezbożność od Jakuba:


Nie ma tu czasowej zależności
Paweł nie mowi - POTEM to twój dodatek :)

Dlatego jest to wykłe dodawanie do pisma ... niema TU ZALEZNOŚCI CZASOWEJ nastepstwa :)

Lelek pisze: "W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. W owym dniu - mówi Pan Zastępów wytępię z kraju imiona bałwanów tak, że nie będzie się ich już wspominało, nadto fałszywych proroków i ducha nieczystości usunę z kraju. (...) I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem." [Zach. 13:1-2,8-9]

"Oto nadchodzi dzień Pana, gdy będę dzielił w twoim gronie łupy odebrane tobie. I zbiorę wszystkie narody do walki z Jeruzalemem. Miasto będzie zajęte, domy splądrowane, kobiety zhańbione. Połowa miasta pójdzie w niewolę, lecz resztka ludności nie będzie usunięta z miasta. Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe. Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci." [Zach. 14:1-5]

Zatem przyjście Wybawiciela z Syjonu, o którym mówi Paweł, należy do przyszłości.


Jest to nieprawda i zapowiedź FAŁSZYWEGO MESJASZA - właśnie tak się robi dla nigo drogę - Prawdziwy Mesjasz odrócił nieprawość od jakuba = wybranych Boga i dzieci/nasienia obietnicy por Rzym 9:1-13

I tan Jezus JEST PANEM FAKTYCZNIE a nie teoretycznie :)



Lelek pisze: Oczywiście w Biblii Jakub to jest albo Jakub osobiście jako syn Izaaka, albo Jakub jako naród żydowski, czyli potomkowie Jakuba według ciała. I nawet Rzym. 9 nic nie pomoże, bo tam jest napisane o wybraniu narodu żydowskiego jako potomków Jakuba.


Jak zwykle lelek KŁAMIE jak z nut :)

W oznaczonym czasie przyjdę i Sara będzie miała syna. (10) Ale nie tylko to, gdyż dotyczy to również Rebeki, która miała dzieci z jednym mężem, praojcem naszym Izaakiem. (11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 lip 2013, 10:34

okidoki pisze:
jj pisze:Czego ja "nie jestem w stanie zrozumiec"?

Tego, że w potocznym znaczeniu VAT zawsze jest i będzie kosztem dla sprzedawcy, ponieważ obciąża obrót i dlatego "Firmy sprzeciwiają się podatkowi VAT, a nie sprzeciwiają się podatkowi na płace swoich pracowników. [u]W drugim przypadku nie sprzeciwiają się, ponieważ rzeczywiście spełniają funkcję poborcy podatkowego.[/u"] Lashowi wydawało się, że w przypadku VATu sprzedawca jest tylko poborcą podatkowym :roll:

Lash, jako średnio rozgarnięty student czwartego roku ekonomii, przyczepił się do nazywania VATu kosztem, ponieważ podręcznikowy mainstream klasyfikuje sobie koszty w firmie tak, że podatek VAT jest poza tymi kosztami, w tym cała tajemnica mędrkowania Lasha :] Nie jest winien, powtarza za częścią ekonomistów tego co go uczono, samodzielne przemyślenia na ten temat przekraczają jego kompetencje. Lash myśli, że konsument płaci VAT, bo na paragonie jest napisane 23%, plus minus tyle jest w stanie zrozumieć z analizy Machaja.



jj pisze: Pracowalem na stanowisku glownego ksiegowego w duzej firmie budowlanej, zatrudniajacej 1.500 osob.

Więc maszeruj panie główny księgowy do poprzedniej strony zrozumieć krótką lekcję ekonomii i nie wracaj póki własnymi słowami nie udowodnisz, że rozumiesz na czym polega sofizmat "przerzucania podatków" na konsumenta. Bez tego nawet nie licz na kolejną odpowiedź.

jj w dniu 30.10.2012. pisze:no popatrz tylko, jak mi wypomina moje szesc klas. :mrgreen:
jj w dniu 30.06.2013 pisze:Jestem z wyksztalcenia ekonomista.
jj pisze:Dlaczego kretaczysz?


:roll:


Nie posylaj mnie, nieuku, do kąta, ale wez sie za czytanie podstaw ekonomii, bo nie wiesz, o czym mowisz.


okidoki pisze:Definicje definicjami, ale rzeczywistości ekonomicznej nie zmienią suche definicje i jest oczywiste, że VAT uderza w sprzedawcę, który musi więcej niż zazwyczaj oddać do Urzędu Skarbowego. Prawne regulacje podatkowe nie stanowią opisu funkcjonowania transakcji rynkowych.


A co, sprzedawca przyzwyczail sie do cudzych pieniedzy tak bardzo, ze z ciezkim sercem musi je teraz odprowadzic do Urzedu Skarbowego? :lmao:


"Definicje definicjami", a okidoki przypisuje innym wlasne przywary. :(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 10:47

okidoki pisze:
magda pisze:Mam pytanie czy Judasz też? Bo skoro cały to i on

Magdo, apostoł Paweł pisze o ostatnim pokoleniu Zydów które nawróci się w całości, gdy wejdzie pełnia pogan, ostatnie pokolenie żydowskie jest tym " całym Izraelem".


Kolejne dopowiedzenia do Pisma :) dopkonane przez okidokiego i Lelka podjrzewam

Paweł nie mówi nic o JEDNYM POKOLENIU - to wymysł okidokiego - wystarczy przeczytać pismo :)
W wcześniejszych dyskusjach odsyłano mnie do zachriasz który ponoc o tym mówi :

(1) W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. (2) W owym dniu - mówi Pan Zastępów - wytępię z kraju imiona bałwanów tak, że nie będzie się ich już wspominało, nadto fałszywych proroków i ducha nieczystości usunę z kraju. (3) A gdy wystąpi jeszcze ktoś jako prorok, wtedy jego ojciec i matka, własni jego rodzice, powiedzą do niego: Nie będziesz żył, gdyż mówiłeś kłamstwo w imieniu Pana. Jego ojciec i jego matka, własni jego rodzice, przebiją go, gdy wystąpi jako prorok. (4) I stanie się w owym dniu, że fałszywi prorocy okryją się hańbą, każdy z powodu swego widzenia, gdy wystąpi jako prorok. I nie będą się przeoblekać we włosiennicę, aby mamić. (5) Każdy będzie mówił: Nie jestem prorokiem, jestem rolnikiem, rolnictwo jest moim zajęciem od młodości. (6) A gdy ktoś go zapyta: Cóż to za rany masz na piersi? Wtedy odpowie. To są rany, które mi zadano w domu moich przyjaciół. (7) Ocknij się, mieczu, przeciwko mojemu pasterzowi i przeciwko mężowi - mojemu towarzyszowi! - mówi Pan Zastępów. - Uderz pasterza i będą rozproszone owce, Ja zaś zwrócę swoją rękę przeciwko maluczkim. (8) I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. (9) Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem. (Ks. Zachariasza 13:1-9, Biblia Warszawska)

Problem jest taki ze wg Zachraiasza z całoscie 2/3 umra :) czyli całość to 1/3 :roll:

Jak widać cłaość to nie Kazdy ale tylko 1/3 ...


okidoki pisze: Biblia przepowiada nawrócenie wszystkich Zydów w czasach ostatecznych (Oz 3:5). Brat Lash nie zna Pism i nie rozumie do czego nawiązuje Paweł w Liście do Rzymian.



Paweł podał co podał
Natomiast zajrzyjmy do Ozeasza :) czy jest tam coś o wszystkich / pełni?

(1) Potem Pan rzekł do mnie: Idź, pokochaj jeszcze kobietę, która kocha innego i cudzołoży, tak jak Pan miłuje synów Izraela, chociaż oni zwracają się do innych bogów i lubią placki z rodzynkami. (2) Nabyłem ją więc sobie za piętnaście srebrników i za półtora korca jęczmienia (3) i powiedziałem do niej: Siedź spokojnie u mnie przez wiele dni, nie uprawiaj nierządu i nie oddawaj się innemu mężczyźnie, ja też nie zbliżę się do ciebie! (4) Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów. (5) Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci. (Ks. Ozeasza 3:1-5, Biblia Warszawska)

Obecnie są czasy ostateczne :) - dlatego obecnie i teraz jest czas ZBAWIENIA jak mówi autor do hebrajczyków ...

(6) Chrystus zaś, jako Syn, był nad swoim domem. Jego domem my jesteśmy, jeśli ufność i chwalebną nadzieję aż do końca wytrwale zachowamy. (7) Dlatego /postępujcie/, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, (8) nie zatwardzajcie serc waszych jak w buncie, jak w dzień kuszenia na pustyni, (9) gdzie kusili Mię ojcowie wasi przez wystawianie na próbę, chociaż widzieli dzieła moje przez czterdzieści lat. (10) Rozgniewałem się przeto na to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu. Oni zaś nie poznali dróg moich, (11) toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku. (12) Uważajcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego, (13) lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co dziś się zwie, aby żaden z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu. (14) Jesteśmy bowiem uczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną. (15) Jest bowiem powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych jak w buncie! (16) Kim rzeczywiście są ci, którzy, gdy usłyszeli, zbuntowali się? Czyż to nie wszyscy ci, którzy wyszli z Egiptu pod wodzą Mojżesza? (17) Na kogo to gniewał się przez czterdzieści lat? Czy nie na tych, którzy zgrzeszyli, a których trupy porozrzucał po pustyni? (18) Którym to zaś złożył przysięgę, że nie wejdą do Jego odpoczynku, jeśli nie tym, którzy nie byli posłuszni? (19) Widzimy zatem, iż nie mogli wejść z powodu niedowiarstwa. (1) Lękajmy się przeto, gdy jeszcze trwa obietnica wejścia do Jego odpoczynku, aby ktoś z was nie mniemał, iż jest jej pozbawiony. (2) Albowiem i myśmy otrzymali dobrą nowinę, jak i tamci, lecz tamtym słowo usłyszane nie było pomocne, gdyż nie łączyli się przez wiarę z tymi, którzy je usłyszeli. (3) Wchodzimy istotnie do odpoczynku my, którzy uwierzyliśmy, jak to powiedział: Toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku, aczkolwiek dzieła były dokonane od stworzenia świata. (4) Powiedział bowiem /Bóg/ na pewnym miejscu o siódmym dniu w ten sposób: I odpoczął Bóg w siódmym dniu po wszystkich dziełach swoich. (5) I znowu na tym /miejscu/: Nie wejdą do mego odpoczynku. (6) Wynika więc z tego, że wejdą tam niektórzy, gdyż ci, którzy wcześniej otrzymali dobrą nowinę, nie weszli z powodu /swego/ nieposłuszeństwa, (7) dlatego Bóg na nowo wyznacza pewien dzień - "dzisiaj" - po upływie dłuższego czasu, mówiąc przez Dawida, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych. (8) Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich do odpoczynku, nie mówiłby potem o innym dniu. (9) A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego. (10) Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. (11) Śpieszmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie szedł za tym samym przykładem nieposłuszeństwa.
(List do Hebrajczyków 3:1-19, Biblia Tysiąclecia)

Jak Paweł mówił
(2) Mówi bowiem /Pismo/: W czasie pomyślnym wysłuchałem ciebie, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą. Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia. 2 kor 6


Jednak niektórzy pragną innego czasu ... :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 11:38

okidoki pisze: Można poznać prawdę, jeśli chce się ją poznać. Można wiedzieć więcej, jeśli potrafi się słuchać mądrzejszych od siebie, nie unosi się dumą i próżną rywalizacją.


Kiedyś może i tą postwę zobaczymy i u ciebie ... bo u Lelka to chyba nie ma nadzieji :/

okidoki pisze: Apostołowie oczekiwali dosłownego wypełnienia się proroctw biblijnych (Dz 1:6)


Fałszywa TEZA - apostołowie nie mówili nic o DOSŁOWNOŚCI w tym zdaniu :) nie tylko to ale nie uzyskali żadnej odpowiedzi - jako ludzie jeszcze bez pełni Ducha Św nie rozumieli o co chodzi w królestwie Boga :)

okidoki pisze: i w całym Nowym Testamencie tej wiary nie odwołali.


Bo jej nie mieli to nie mieli co odwoływac :)
to typowy sofizmat

Bowiem nie ma mowy o dosłowności w dziejach 1:6


okidoki pisze: Pan Jezus nie zaprzeczył ich oczekiwaniom, tylko zabronił dociekać czasów ustanowionych przez Boga Ojca.


Nie musiał :) Tak samo jak nie powiedział że JAN NIE UMRZE ...
(21) Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: Panie, a co z tym będzie? (22) Odpowiedział mu Jezus: Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną. Jan 22

Pan Jezus odpowiada w zwyczajowy sposób - nie jest waszą rzeczą suzkać niektórych odpowiedzi - My Mamy iśc z Jezusem jako Panem :)

Pan Jezus mówił EWANGELIĘ o KRÓLESTWIE BOGA a nie królestwie Izreala :) - dlatego wczytywanie królestwa Izraela to błąd :)


okidoki pisze:

Apostoł Paweł wierzył w literalne nawrócenie się narodu żydowskiego w czasach ostatecznych, tak jak głosili biblijni Prorocy.


Jak zwykle apostoł tego nie powiedział ani razu ale okidoki nie ma problemu aby podawać to jako fakty całkowcie nie utwierdzone :) To typowa nieprawda :/


okidoki pisze:

Ewangelia Łukasza podtrzymuje dosłowne wypełnienie proroctwa ST, że Mesjasz zasiądzie na tronie Dawida i będzie panował nad domem Jakuba (Łk 1:32).


Bowiem wie że Jezus Siedzi na nim :)

(25) bo Dawid mówił o Nim: Miałem Pana zawsze przed oczami, gdyż stoi po mojej prawicy, abym się nie zachwiał. (26) Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, (27) że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu. (28) Dałeś mi poznać drogi życia i napełnisz mnie radością przed obliczem Twoim. (29) Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy. (30) Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, (31) widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi. (32) Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. (33) Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, (34) jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, (35) aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. (36) Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. Dzieje 2

Jezus jest Panem i mejsaszem i sidzi na tronie Dawida - Jest namasczonym Królem i Władcą dlatego moze powiedzieć :)

(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Tak i Pan Jezus Panuije nad całym światem :)


okidoki pisze:
Tron Dawida mieści się w ziemskiej Jerozolimie, a nie w niebie, gdzie Jezus zasiada na tronie Ojca niebieskiego.


Tron Dawida jest tym na którym siedzi Jezus :)
Jezus jako potmek Dawida zmartwychwstały PANUJE NA WIEKI
(8) Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida! On według Ewangelii mojej powstał z martwych.
(2 List do Tymoteusza 2:8, Biblia Tysiąclecia)

Tron Tak jak i klucz czy świątynia Dawida to SYMBOLE a nie fizyczne miejsca czy przedmioty :)

(7) Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera.
(Apokalipsa (Objawienie) 3:7, Biblia Tysiąclecia)

(16) Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, (Dzieje Apost. 15:16, Biblia Tysiąclecia)


Przybytek Dawida został odbudowany w Kościole
(14) Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. (15) Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano: (16) Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, (17) aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje - mówi Pan, który to sprawia. Dzieje 15

Bez odbudowania przybutku Dawida nie było mowy o właczeniu Pogan ... Ja widac nie ma obecnie tego przybytku fizycznie ale proroctwo się spełniło :)


okidoki pisze:
Nikt wśród apostołów nie koloryzował i nie alegoryzował przesadnie proroctw biblijnych, jak pozwalają sobie czynić amilenialiści i preteryści.


NIe pozwlalają sobie :) to kolejne słowo które nie ma pokrycia :)

okidoki pisze: Chrystus jest kamieniem węgielnym duchowej Świątyni Bożej, którą jest Kościół. Wszystkie metafory dotyczące Kościoła jako Przybytku Bożego, są proste i nie różnią się niczym od zwykłych przenośni.


Dlatego jestesmy przybytkiem Dawida odbudowanym Dzieje 15 :D powyżej ....

okidoki pisze:
Czasem wierzący są przyrównani do filaru, czasem do kamieni, i czasem do oka, rąk i nóg Ciała Chrystusa (1Kor 12:21).


Dlatego Literalizwoanie alegorii jest niepoważne praktyką Dyspensacjonalistów :roll:

okidoki pisze: Apostoł Piotr pisał, że jesteśmy "niby żywe kamienie duchowej świątyni" (1P 2:5 ). Rozumiał, że to tylko metafora, że jesteśmy duchową Świątynią, i do głowy mu nie przyszło by doszukiwać się w tym wypełnienia proroctwa Ezechiela o prawdziwej świątyni z bramami w czterech kierunkach świata, z murami o precyzyjnych rozmiarach, z przedsionkami świątyni, i dokładną rozpiską świąt i przepisów kapłańskich. :]


Oczywiscie że nie - bowiem Ezechowl nie mówi o prawdziwej swiatyni :)
Ba ezechiel nie mówi nic o jej odbudowywaniu ale ukazuje ŚWIATYNIĘ - W JAKBY MIESCIE :)
por Ez 40

(2) w Bożym widzeniu do kraju Izraela oraz postawił mnie na pewnej bardzo wysokiej górze, a na niej na wprost mnie było coś, jakby budowa jakiegoś miasta. (3) Zaprowadził mnie tam i oto ukazał się wtedy mąż, który miał wygląd, jakby był z brązu; miał on lniany sznur w ręce oraz mierniczy pręt. Stał on przy bramie. Ez 40

Ezechiel nie widzi miasta ale widzi coś jakby miasto - jest to ewidentnie obrazowe :)


okidoki pisze:
Trzeba umieć wsłuchać się w Słowo Boże.


Zgadza się - nie wolno dodwać jak ty i Lelek czynicie :)

okidoki pisze: Jeżeli Biblia mówi o drzewach nad rzeką o dokładnym geograficznym położeniu, i rybakach łowiących nad nią ryby, to nie jest poważne dopatrywanie się w tych drzewach symbolu ludzi, tylko na tej podstawie, że w jednym miejscu biblijnym wykorzystano porównanie, że ludzie są JAK drzewa. Biblia nie służy do zabawy w gimnastykę artystyczną dokonywaną nad tekstem biblijnym.


Dlatego jesli mówi o NIBY MIEŚCIE to nie można dopatrywać się w tym MIASTA LITERALNEGO :)
Ez 40 :)
porównaj Septuagintę i Hebr
http://www.blueletterbible.org/Bible.cf ... KJV#conc/2

Dlatego właśnie SAM OBALASZ SOWJE teorie :)


Oczywiście teraz pozostanie ci Albo kłamac albo byc konsekwentnym jak Lash :)
albo konsekwentnie uznasz - Faktycznie Ezechiwl widział JAKBY miasto
albo zaczniesz się wić i obrażać oponenta .. Bóg jednak widzi :)

Jak widać sam muisz się niestosować do tego co nauczasz :)

okidoki pisze: Musisz szczerze przemyśleć sobie uwagę Lelka:

Ezechiel pisze o potoku w konkretnym miejscu i mówi, skąd wypływa woda tego potoku. To jest naprawdę prosty tekst. Trzeba tylko uwierzyć w to, że Słowo Boże mówi to, co mówi. A Ty "chcesz wierzyć" Słowu, czy nie chcesz wierzyć Słowu? Bo nie wygląda na to, żebyś chciał. Najwyraźniej uwierzyłeś komuś lub czemuś, co jest na tyle dla Ciebie ważne, że święte Słowo Boże traktujesz jak zabawkę, zamiast przed nim drżeć.

"Lecz Ja patrzę na tego, który jest pokorny i (...) który z drżeniem odnosi się do mojego słowa" [Iz. 66:2]


Jw

Okidoki strzeliłeś sobie w kolano :)
Czekam aż teraz
- albo zaczniesz zyć zgodnie z tym co twierdzisz
- albo zaczniesz kłamać dalej....
- albo uciekniesz w dyskusję na inny temat .. np io tym że Lash jest taki albo siaki ...
Bóg widzi


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 12:06

KAAN pisze: Człowieku o czym ty piszesz! Czy nie widzisz że nie walczysz o prawdę, ale walczysz z ludźmi?


Kaan Widzę że walczę o prawdę dając odpór ludziom którzy za cel mają krytykę Kosćioła i nauczanie wbrew Pismu.

KAAN pisze: Nie piszsz rzeczowych argumentów, ale agresywnie, jak sam napisałeś atakujesz coś czego nie znasz, "protoplasta" Darby nie wymyśłił doktryny biblijnej, ale był odkrywcą na nowo pewnych spraw, które zostały zapomniane z dużą pomocą augustiańskiej nauki i katolicyzmu, nie musisz w tak NIEUCZCIWY sposób argumentować.


Każdy kto czyta Darbyego i ojców potwierdza że Darby wymyślił coś nowego

KAAN pisze: Ja nie odwołuję się do Darby'ego ale odwołuję się do słów Biblii, natomiast ty odwołujesz się do konstrukcji wymyślonych przez ludzi, nieobecnych w Biblii.


Gdzie :) Gdzie się powołałem na Kalwina - Lutra - Augustyna?
NIe masz pokrycia w Słowach
Natomaist TY JESTEŚ W KOSCIELE który powstał z braci plymuckich i pielegnuje w sobie tradycję Darbyego

http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Nelson_Darby
John Nelson Darby (ur. 18 listopada 1800, zm. 29 kwietnia 1882) – początkowo duchowny anglikański, następnie jeden z inicjatorów ruchu braci plymuckich, zwanego czasem od jego nazwiska darbizmem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... cijan_w_RP
Kościół Wolnych Chrześcijan w Rzeczypospolitej Polskiej – ewangelikalny Kościół protestancki w Polsce, należący do nurtu braci plymuckich. Kościół liczy 3 tys. wiernych. Przewodniczącym Rady Kościoła jest Jerzy Karzełek.

Więc siedzisz w tradycji zanurzony po USZY nawet nie mówiąc o Darbym :)

Udawanie więc że nie jesteś w Tradycji tego ruchu i kościoła jest ... dziwne :/


KAAN pisze: Ja nie chce cię kopać, ja odpowiadam tylko na twoje słowa i pamiętaj; kto sieje wiatr zbiera burzę.


Pamiętam
Odpowiadasz nie na moje słowa - bowiem nie dyskutowałem o tym ale powiedziałem cos innego. :) Przeczytaj uważnie co napisałem :)

KAAN pisze:
Ignorowałeś uwagi wielu braci, to niedobrze, bo ci bracia znali prawdę i chcieli zwrócić ci uwagę jak powinieneś myśleć.


Ignoruję uwagi które nie maja pokrycia - Tak nie poddaje się pod mysłenie tego czy owego człowieka ... Ale pod Pismo i owszem albo Ludzi których znam w Kosciele. zresztą ty tez ignorowałeś pewne uwagi i co z tego?

KAAN pisze: Moje zrozumienie eschatologii nie było zawsze takie samo jak dzisiaj, ale czasami słuchałem uwag braci, którzy pomagali mi w zrozumieniu pewnych spraw i jestem im za to bardzo wdzięczny, bo nie ja jestem właścicielem Ewangelii, ale Bóg i to nie moja interpretacja jest ważna ale prawda Słowa Bożego.


I dlatego nie miałem i nie mam do ciebie żalu o Inne zrozumienie Pisma :) i ty nie miej do mnie żalu o to że Widzę rzeczy na które inni nie chcą zwrócić uwagi :) ale sa w Pismie :)
I nie mieszaj prosze innych spraw :)

KAAN pisze:
KAAN pisze: Popatrz na swoje posty; pierwsza ospowiedź kompletnie nielogiczna, ja cytowałem o Izraelu i nieprzemijaniu obietnic Bożych a twój komentarz jest z chmurek, jak Filip z konopii piszesz o zbawieniu w Chrystusie!!! Zastanów się co piszesz, jeszcze raz ci to wklejam i zastanów się nad swoją odpowiedzią:
KAAN pisze:
Lash pisze:
Cytat:
Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.

Nie ma takowych :)
Pismo mówi
(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:29, Biblia Tysiąclecia)

Cytat nieadekwatny do tematu, a ludzie, których dotyczy obietnica są w Bożym planie jak pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Lash Pan Bóg nie rzuca słów na wiatr.


Oczywiście, że nie rzuca :)
Bóg nie mówi tu nic o Jerozilimie / 1000 Królestwie / itd ale mówi o ZBAWIENIU W CHRYSTUSIE :)


Przeczytaj co napisałem i cytowałem i przeanalizuj sens swojej odpowiedzi. Pomogę ci trochę i napiszę że tematem mojego postu była obietnica dla narodu wybranego.

NIe oszukuj Kaan ...
Jeszcze o oszustwo mnie oskarżasz, nie rozmawiam z tobą papa.

Niestety tak.
Bowiem całkowicie WYPACZYŁES MOJĄ WYPOWIEDŹ .. w celu uzyskania jakiejś wąstpliwej korzysci.
Moja wypowiedź wogóle nie dotyczyła tego co powiedziałeś :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2013, 12:07

jj pisze:
Lash pisze:
I gdzie to powiedział?


Lash, tak sie nie da. To jest kartograficzne wyznaczenie granic. W tych granicach Izrael jeszcze nigdy nie mieszkal, a wiec musi to dotyczyc jakiejs fizycznej przyszlosci. Alegoryzowac tego sie nie da.


Własnie Sam Ezechiel ukazuje, że nie jest to MIASTO ... ale jakby miasto :/
Ez 40:2 ... dlaczego nie mogę iść za Jego radą ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość