Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 lip 2013, 12:45

Lelek pisze:
magda pisze:Ja zadałam pytanie w związku z wywodami Lelka . Czy wobec tego są dwa rodzaje grzechów. Te za które umarł Jezus i za nie nie ma ofiar juz więcej bo ofiara jezusa nas oczyściła zupełnie i możemy zblizyć się do Boga. Drugi rodzaj grzechu sugeruje Lelek ,że jest to grzech niezawiniony czyli nieczystość cielesna jak w menstruacji i za to trzeba składać ofiary bo nieczysty człowiek nie może sie zblizyć do Boga i za te grzechy juz ofiara Jezusa nie działa. W związku z tym teraz nie możemy się oczyścić z takich grzechów i mieć społeczność z Bogiem bo Świątyni nie ma. To jakim cudem Duch Święty przebywał w tych nieczystych ciałach.

Magdo, przeczytaj może jeszcze raz moje wpisy na ten temat w tym wątku. Napisałem wyraźnie, że konieczność rytualnego oczyszczenia ludzi w skażonych ciałach zachodziła wtedy, gdy Bóg był obecny w świątyni na ziemi i będzie zachodziła wtedy, gdy Bóg znów będzie obecny w świątyni. A nie teraz. Teraz nie ma świątyni na ziemi, a Jezus jeszcze nie przyszedł i w niej nie zamieszkał.

"Gdy chwała Pana weszła do świątyni bramą, która jest zwrócona ku wschodowi, wtedy duch uniósł mnie i wprowadził na dziedziniec wewnętrzny, a oto świątynia była pełna chwały Pana. I słyszałem kogoś mówiącego do mnie ze świątyni, podczas gdy mąż stał obok mnie i rzekł do mnie: Synu człowieczy, oto miejsce mojego tronu i miejsce podnóżka moich stóp, gdzie na zawsze zamieszkam wśród synów izraelskich. Już nigdy dom izraelski - ani oni, ani ich królowie nie będą bezcześcili świętego mojego imienia przez swoje wszeteczeństwo i zwłoki swych królów, gdy umrą, gdyż kładli swoje progi obok moich progów i stawiali swoje odrzwia obok moich odrzwi, zostawiając tylko mur między mną a sobą. I bezcześcili święte imię moje przez ohydne swoje czyny, których się dopuszczali, tak że zniszczyłem ich w moim gniewie. Gdy więc teraz oddalą ode mnie swoje bałwochwalstwo i zwłoki swoich królów, zamieszkam wśród nich na wieki. A ty, synu człowieczy, opisz domowi izraelskiemu świątynię, jej wygląd i jej plan, aby się wstydzili swoich przewinień" [Ez. 43:4-10]


O światyni teraz na ziemi

(15) Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? (16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. (2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia)

Świątyni Kościoła JEST OBDARZONA CHWAŁĄ
(30) Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał - tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - tych też obdarzył ( przeszły Aoryst ) chwałą.(List do Rzymian 8:30, Biblia Tysiąclecia)

(10) Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko, który wielu synów do chwały doprowadza ( przeszły Aoryst ) , aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienie. (List do Hebrajczyków 2:10, Biblia Tysiąclecia)

(14) Błogosławieni [jesteście], jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa . ( Terażniejszy ) (1 List Piotra 4:14, Biblia Tysiąclecia)

(12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię. Obj 3

Chwała Bogu :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lip 2013, 12:52

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze: Pna Jezus nie widzi innej rzeczy niz JEDNO DRZEWO OLIWNE, nie ma Żyda ani poganina, Jest Jedno ZGROMADZENIE Pańskie a nie dwa, Zgromadzeie Izraela nie istnieje wg ciała bowiem odrzucili Boga i tylko ci którzy zyją wg ducha staja sie NOWYM ludzem.
Pan Jezus nie widzi drzewa oliwnego (skąd wiesz co Pan widzi :) ), bo Pan Jezus jest krzewem winnym, (a nie oliwnym) a w nim żyją latorośle różnego rodzaju. Poza tym masz skróconą perspektywę do okresu Kościoła, w którym rzeczywiście nie ma podziału na pogan i Żydów w Panu Jezusie. Ponieważ nie rozumiesz przyszłych rzeczy mieszasz obrazy dotyczące różnych czasów ignorując ważne proroctwa Słowa Bożego. Jeszcze raz proponuję ci czytanie Rz 11.


Oj Kaan Bracie :)
Oczywistym jest dla mnie Pawęł napisał ten obraz znatchnienia Chrystusowego :)

(16) A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie. (17) Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, (18) to nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie. (19) Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty. (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.
Ok, pokrewny obraz o pysze chrześcijańskiej.

Obecenie nie ma rozdzielenia między Żydami i mięzydami w kościele ( dlatego pielęgnacja obrzezania w nim to jakaś absurdalna wizja )
Dzisiaj tak, ponieważ jest czas łaski, w przyszłości, ze względu na wypełnienie obietnic przeminie okres Kościołą a zacznie się okres Królestwa, tak zostało to zapisane.
Problem jest taki, że W rzym 11 czasy nie wskazują na PRZYSZŁOŚĆ
Porównaj czasy

. (25) A żebyście nie mieli ( teraźniejszy) zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę ( teraźniejszy) wam, bracia, odsłonić ( teraźniejszy)tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła ( przeszły perfect) na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, ( przeszły aoryst drugi) (26) i w ten sposób będzie zbawiony ( przyszły bierny ) cały Izrael, jak napisano ( przeszły perfect): Przyjdzie ( przyszły aktywny) z Syjonu wybawiciel ( teraźniejszy imiesłów) i odwróci ( przyszły aktywny) bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę ( przeszły aoryst drugi) grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są (nieczasowe) oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są (nieczasowe) umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. (nieczasowe) (30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni ( przeszły aoryst )Bogu, a teraz dostąpiliście ( przeszły aoryst drugi) miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni ( przeszły aoryst ), ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili ( przeszły aoryst drugi). (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.

:D
Wskazuje na przyszłość nie zwracasz uwagi na czas kiedy poganie w pełni wejdą i na to że beezbożność od Jakuba dopiero będzie odsunięta i jak do tej pory nie został zbawiony cały Izrael, czasami gramatycznymi nie dasz rady zamaskować przesłania, które jest jednoznaczne; Pan przyjdzie w przyszłości i dopiero spełni się wszystko co tu napisano. Jeszcze nie przyszedł z Syjonu wybawiciel, bo jeszcze czeka w niebie u Ojca na odpowiednią chwilę. Lashu Pan jeszcze nie przyszedł, nie ulegaj sugestiom fałszywym prorokom :

23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24 Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

Pan przyjdzie w swoim czasie i będzie rządził z Syjonu, dzisiaj nie rządzi z Jerozolimy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lip 2013, 13:19

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Tego nie ma... .
Jełśi nie ma to przyjmij to co jest, że szatan zostanie związany na tysiąc lat.

Przecież WIERZĘ w to ... i SZUKAM W PISMIE CO ZNACZY ZWIĄZAĆ - a to nie znaczy brak aktywności :)
Dlatego zrobiłem ta analizę:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 675#330675
To nie analiza, ale szukanie sposobu na ominięcie prostego przekazu i na ignorowanie rzeczywistości, nie wierzysz w to, ponieważ nie wierzysz że będzie związany w przyszłości, na tysiąc lat i wtedy nie będzie miał żadnej możłiwości działania, a tak uczy Słowo.
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:- Córka Abrachama była związana i działał ale w LIMITACH
- Paweł związany w Dcuhu może ciałec ale musi coś zrobić
- Prawo związuje kobiete ale nie jest ona bierna.

Związanie nie oznacza NIECZYNNOŚCI - nie znajdujemy takeigo duchowego przykładu.
Zdecydowanie Szatan jest ograniczony obecnie.
Tak jak był ograniczony zawsze, analogie do ludzi są kompletnie nieadekwatne do proroctwa o związaniu szatana :

Objawienie św. Jana 20:3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

Jak widzisz szatan będzie związany, aby nie zwodził narodów, a teraz narody są zwiedzione i zwodzone.

Widzisz - zakładasz ze to SZTAN JE ZWODZI - ale dowdu nie masz....
Na jakim ty świecie żyjesz, czyżbyś żył w świecie wirtualnym, gdzie nie ma szatana i wszyscy są szczęśliwi a grzech jest rzadkością? Ja nie widzę tego.
To co napisałeś to typowy chochoł.
Chochoł to według ciebie pokazywanie rzeczywistości i porównywanie jej ze Słowem? Ciekawe te twoje ekspresje :D
- Gdzie napisałem że nie ma sztana?
Napisałes że szatan jest związany i według ciebie nie zwodzi narodów, proste? Nie ma szatana na świecie. Bo Słowo mówi :
*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

Czyżby na ziemi była jakaś odchłań?

- a wszyscy sa szczęścliwi?
A potem się dziwisz, że ci się mówi że chchoły palisz :/
A czytałeś jaki ma być stan świata bez szatana? Chyba ty sam palisz swoje chochoły, nie wymawiaj się z rzeczy które piszesz.
Po drugie masz założenie że w moim języku ( prznosisz to widocznie od siebie ) związanie znaczy nieobecność szatana :/
A co mnie obchodzi twoje zrozumienie, Słowo Boze nie jest oparte o twoje zrozumienie spraw, ale o rzeczywistość Bożą, zacytopwałem ci kawałek Słowa, że szatan ma być w odchłani, a więc jego związanie (łańcuchem) ma być wyrzuceniem szatana z tego świata.
KAAN pisze: Hej forumowicze, czy ktoś może widzi że szatan nie działa? Że jest związany?!

To co napisałeś to typowy DRUGI chochoł.
Ja powyżej napisałem
W tym poście
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 848#330848
Związanie nie oznacza NIECZYNNOŚCI - nie znajdujemy takeigo duchowego przykładu.
Zdecydowanie Szatan jest ograniczony obecnie.

Zdecydowanie nie i cały czas ignorujesz rzeczywistość materialną i duchową, z twoje chochoły dymią w celu zaciemnienia rzeczywistości.

Kaan paląc chochoły nie zbudujesz tego co chcesz :/
Lash, swoją retoryką nie możesz zaciemnić planu Bożego objawionego w Słowie, że szatan zostanie na pewien czas usunięty z tego świata, nie będzie tu księciem, nie będzie działał, ponieważ jedynym królem, panującym będzie Pan Jezus. Teraz Pan Jezus jest u Ojca i nie króluje w królestwie, którego nie ma, ono powstanie w swoim czasie.
Jak widać przypisujesz mi coś co nie rzekłem :/
Przeciwnie sam nie wiesz co mówisz ponieważ opacznie rozumiesz terminy zawarte w Słowie, a określające konkretne działanie Boże. Ja wiem że nie możesz inaczej dopóki nie zrozumiesz eschatoligii takiej jaka została przedstawiona w Biblii, ponieważ przesuwasz rzeczywiste wydarzenia w sferę fantazji nie możesz zrozumieć właściwie innych wydarzeń związanych z tymi pierwszymi, jeden bląd pociąga za sobą inny.
KAAN pisze: Ja widzę, że ilość zła i działalność szatańska się eskaluje, a grzech zbiera swoje śmiertelne żniwo, masz inne spostrzeżenia?
Mam :)
Kośicół rośnie i obecnie Ewangelia jest najbardziej rozkrzewiona od wieków ..
Ja twierdzę że jest odwrotnie, czas rozkwitu Kościoła się kończy, natomiast powstaje wiele fałszywych kutów i pseudochrześcijańskich doktryn, mam kontakt z wierzącymi w wielu krajach i widzą systematyczne obniżąnie się liczby ewangelicznie wierzących ludzi. Czas filadelfii się skończył, teraz jest Laodycea i znakomita większość tzw kościołów chrześcijańskich nie wiedzą że:

15 Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.
17 Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
grzech był i jest i bedzie do przyjścia Pana - ale grzech o nie szatan ... Grzech nie bedzie związany ... tak samo jak śmierć ... ona bedzie wrzucona na koniec do jeziora ognia - Obj 20
Oj Lashu, szkoda słów, gdyby nie setki, może tysiące tych co czytają to forum, dawno przestałbym pisać, bo to jak grochem o ścianę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 lip 2013, 14:08

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Tego nie ma... .
Jełśi nie ma to przyjmij to co jest, że szatan zostanie związany na tysiąc lat.

Przecież WIERZĘ w to ... i SZUKAM W PISMIE CO ZNACZY ZWIĄZAĆ - a to nie znaczy brak aktywności :)
Dlatego zrobiłem ta analizę:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 675#330675
To nie analiza, ale szukanie sposobu na ominięcie prostego przekazu i na ignorowanie rzeczywistości, nie wierzysz w to, ponieważ nie wierzysz że będzie związany w przyszłości, na tysiąc lat i wtedy nie będzie miał żadnej możłiwości działania, a tak uczy Słowo.


Właśnie - Pismo nie mówi - nie będzie miał żadnej mozliwości działania ale będzie żwiązany.
Związanie nie oznaczło Żadnej możiwości działania. W tamtym poście to ukazałem.

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:- Córka Abrachama była związana i działał ale w LIMITACH
- Paweł związany w Dcuhu może ciałec ale musi coś zrobić
- Prawo związuje kobiete ale nie jest ona bierna.

Związanie nie oznacza NIECZYNNOŚCI - nie znajdujemy takeigo duchowego przykładu.
Zdecydowanie Szatan jest ograniczony obecnie.
Tak jak był ograniczony zawsze, analogie do ludzi są kompletnie nieadekwatne do proroctwa o związaniu szatana :

Objawienie św. Jana 20:3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

Jak widzisz szatan będzie związany, aby nie zwodził narodów, a teraz narody są zwiedzione i zwodzone.

Widzisz - zakładasz ze to SZTAN JE ZWODZI - ale dowdu nie masz....
Na jakim ty świecie żyjesz, czyżbyś żył w świecie wirtualnym, gdzie nie ma szatana i wszyscy są szczęśliwi a grzech jest rzadkością? Ja nie widzę tego.
To co napisałeś to typowy chochoł.
Chochoł to według ciebie pokazywanie rzeczywistości i porównywanie jej ze Słowem? Ciekawe te twoje ekspresje :D
- Gdzie napisałem że nie ma sztana?
Napisałes że szatan jest związany i według ciebie nie zwodzi narodów, proste? Nie ma szatana na świecie. Bo Słowo mówi :
*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

Czyżby na ziemi była jakaś odchłań?


Kaan - Przecież pokazywałem

Szatan został stracony z nieba.
(18) Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. (Ew. Łukasza 10:18, Biblia Tysiąclecia)

I spadł na ziemię

Potem Jezus mówi
(31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. - skąd i gdzie zostanie wyrzucony Szatan "_


Tekst Obajwienia mówi o nieobecności sztana na ziemi ale ie znaczy to, że nie działa
Popatrz jak sie kończy 12 rozdział Obajwienia.

(10) I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. (11) A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. (12) Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu. (13) A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. (14) I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. (15) A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła. (16) Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił. (17) I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa. (18) I stanął na piasku [nad brzegiem] morza.
(Apokalipsa (Objawienie) 12:1-18, Biblia Tysiąclecia)

I Smok znika z ziemi ale Daje MOC BESTII
Smoka nie ma aktywnego na ziemi w taki sposób jak był w czasach Jezusa ...
Nagle daje moc besti i wypuszcza z paszczy ropuchę ale nie jest tu - Bestia i prorok działają w imieniu Smoka a Smok przekazał władzę i moc i tron. por 13:1 i dalej

Dlaczego?





KAAN pisze:


- a wszyscy sa szczęścliwi?
A potem się dziwisz, że ci się mówi że chchoły palisz :/
A czytałeś jaki ma być stan świata bez szatana? Chyba ty sam palisz swoje chochoły, nie wymawiaj się z rzeczy które piszesz.


Podaj świat bez szatana zacytuj mi :)


KAAN pisze:
Po drugie masz założenie że w moim języku ( prznosisz to widocznie od siebie ) związanie znaczy nieobecność szatana :/
A co mnie obchodzi twoje zrozumienie,


No właśnie - dlatego palisz chchoły bowiem nie dyskutujesz ze mną :.


KAAN pisze: Słowo Boze nie jest oparte o twoje zrozumienie spraw, ale o rzeczywistość Bożą, zacytopwałem ci kawałek Słowa, że szatan ma być w odchłani, a więc jego związanie (łańcuchem) ma być wyrzuceniem szatana z tego świata.


Zgadza się ale nie POZBAWIENIEM GO DZIŁALNOŚCI - bowiem to nie jest tożsame :)


KAAN pisze:
KAAN pisze: Hej forumowicze, czy ktoś może widzi że szatan nie działa? Że jest związany?!

To co napisałeś to typowy DRUGI chochoł.
Ja powyżej napisałem
W tym poście
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 848#330848
Związanie nie oznacza NIECZYNNOŚCI - nie znajdujemy takeigo duchowego przykładu.
Zdecydowanie Szatan jest ograniczony obecnie.

Zdecydowanie nie i cały czas ignorujesz rzeczywistość materialną i duchową, z twoje chochoły dymią w celu zaciemnienia rzeczywistości.


Kaan ... szkoda słów :/


KAAN pisze:
Kaan paląc chochoły nie zbudujesz tego co chcesz :/
Lash, swoją retoryką nie możesz zaciemnić planu Bożego objawionego w Słowie, że szatan zostanie na pewien czas usunięty z tego świata, nie będzie tu księciem, nie będzie działał, ponieważ jedynym królem, panującym będzie Pan Jezus. Teraz Pan Jezus jest u Ojca i nie króluje w królestwie, którego nie ma, ono powstanie w swoim czasie.



I tu jest właśnie Problem :/

(25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (1 list do Koryntian 15:25, Biblia Tysiąclecia)

(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

(20) Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich, (21) ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym. (22) I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła, (23) który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami. (List do Efezjan 1:1-23, Biblia Tysiąclecia)

Chrystus PANUJE OBECNIE




KAAN pisze:



Jak widać przypisujesz mi coś co nie rzekłem :/
Przeciwnie sam nie wiesz co mówisz


Właśnie - poziom dyskusji :/ - Opnent nie wie co mówi :/

KAAN pisze: ponieważ opacznie rozumiesz terminy zawarte w Słowie, a określające konkretne działanie Boże. Ja wiem że nie możesz inaczej dopóki nie zrozumiesz eschatoligii takiej jaka została przedstawiona w Biblii, ponieważ przesuwasz rzeczywiste wydarzenia w sferę fantazji nie możesz zrozumieć właściwie innych wydarzeń związanych z tymi pierwszymi, jeden bląd pociąga za sobą inny.


Dlatego kazdy kto nie uzna Jezusa Mesjasza obecnie - ma problem :)

KAAN pisze:
KAAN pisze: Ja widzę, że ilość zła i działalność szatańska się eskaluje, a grzech zbiera swoje śmiertelne żniwo, masz inne spostrzeżenia?
Mam :)
Kośicół rośnie i obecnie Ewangelia jest najbardziej rozkrzewiona od wieków ..
Ja twierdzę że jest odwrotnie, czas rozkwitu Kościoła się kończy, natomiast powstaje wiele fałszywych kutów i pseudochrześcijańskich doktryn, mam kontakt z wierzącymi w wielu krajach i widzą systematyczne obniżąnie się liczby ewangelicznie wierzących ludzi. Czas filadelfii się skończył, teraz jest Laodycea i znakomita większość tzw kościołów chrześcijańskich nie wiedzą że:

15 Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.
17 Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,



Patrzysz lokalniue a nie globalnie - patrzysz oczami dyspensacjonalisty ... i dlatego tak widzisz ... bowiem nie ma innej opcji dla dyspensacjonalisty jak to że kościół musi odejsć :/


KAAN pisze:
grzech był i jest i bedzie do przyjścia Pana - ale grzech o nie szatan ... Grzech nie bedzie związany ... tak samo jak śmierć ... ona bedzie wrzucona na koniec do jeziora ognia - Obj 20
Oj Lashu, szkoda słów, gdyby nie setki, może tysiące tych co czytają to forum, dawno przestałbym pisać, bo to jak grochem o ścianę.


Oczywiście - powiedziełe że grzech zniknie - skąd to masz?
Bo to nie moje słowa :O


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 lip 2013, 14:11

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze: Pna Jezus nie widzi innej rzeczy niz JEDNO DRZEWO OLIWNE, nie ma Żyda ani poganina, Jest Jedno ZGROMADZENIE Pańskie a nie dwa, Zgromadzeie Izraela nie istnieje wg ciała bowiem odrzucili Boga i tylko ci którzy zyją wg ducha staja sie NOWYM ludzem.
Pan Jezus nie widzi drzewa oliwnego (skąd wiesz co Pan widzi :) ), bo Pan Jezus jest krzewem winnym, (a nie oliwnym) a w nim żyją latorośle różnego rodzaju. Poza tym masz skróconą perspektywę do okresu Kościoła, w którym rzeczywiście nie ma podziału na pogan i Żydów w Panu Jezusie. Ponieważ nie rozumiesz przyszłych rzeczy mieszasz obrazy dotyczące różnych czasów ignorując ważne proroctwa Słowa Bożego. Jeszcze raz proponuję ci czytanie Rz 11.


Oj Kaan Bracie :)
Oczywistym jest dla mnie Pawęł napisał ten obraz znatchnienia Chrystusowego :)

(16) A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie. (17) Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, (18) to nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie. (19) Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty. (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.
Ok, pokrewny obraz o pysze chrześcijańskiej.

Bazujácy na jedności i równości drzewka
KAAN pisze:
Obecenie nie ma rozdzielenia między Żydami i mięzydami w kościele ( dlatego pielęgnacja obrzezania w nim to jakaś absurdalna wizja )
Dzisiaj tak, ponieważ jest czas łaski, w przyszłości, ze względu na wypełnienie obietnic przeminie okres Kościołą a zacznie się okres Królestwa, tak zostało to zapisane.

GDzie napisano że okres kośicoła PRZEMINIE a zacznie sie okres królestwa ?

KAAN pisze:
Problem jest taki, że W rzym 11 czasy nie wskazują na PRZYSZŁOŚĆ
Porównaj czasy

. (25) A żebyście nie mieli ( teraźniejszy) zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę ( teraźniejszy) wam, bracia, odsłonić ( teraźniejszy)tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła ( przeszły perfect) na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, ( przeszły aoryst drugi) (26) i w ten sposób będzie zbawiony ( przyszły bierny ) cały Izrael, jak napisano ( przeszły perfect): Przyjdzie ( przyszły aktywny) z Syjonu wybawiciel ( teraźniejszy imiesłów) i odwróci ( przyszły aktywny) bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę ( przeszły aoryst drugi) grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są (nieczasowe) oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są (nieczasowe) umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. (nieczasowe) (30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni ( przeszły aoryst )Bogu, a teraz dostąpiliście ( przeszły aoryst drugi) miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni ( przeszły aoryst ), ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili ( przeszły aoryst drugi). (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.

:D
Wskazuje na przyszłość nie zwracasz uwagi na czas kiedy poganie w pełni wejdą i na to że beezbożność od Jakuba dopiero będzie odsunięta i jak do tej pory nie został zbawiony cały Izrael, czasami gramatycznymi nie dasz rady zamaskować przesłania, które jest jednoznaczne; Pan przyjdzie w przyszłości i dopiero spełni się wszystko co tu napisano. Jeszcze nie przyszedł z Syjonu wybawiciel, bo jeszcze czeka w niebie u Ojca na odpowiednią chwilę. Lashu Pan jeszcze nie przyszedł, nie ulegaj sugestiom fałszywym prorokom :

23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24 Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

Pan przyjdzie w swoim czasie i będzie rządził z Syjonu, dzisiaj nie rządzi z Jerozolimy.


Pan rządzi z syjonu biowiem stamtąd przyszedł - W Jerozlimie musiał umrzeć Mesjasz. :)

Odnośnie czasu przyszłego - to Paweł cytuje wypowiedź z przeszłości która JEST PRZYSZŁOŚCIĄ dla proroka


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 04 lip 2013, 19:12

Lash pisze:O światyni teraz na ziemi

(15) Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? (16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. (2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia)

Świątyni Kościoła JEST OBDARZONA CHWAŁĄ

Ta świątynia jest duchowa. Świątynia opisana w Księdze Ezechiela będzie fizyczna. A ponieważ teksty Ezechiela są zrozumiałe i jasno na to wskazują, Lash nie potrafi ich wyjaśnić "alegorycznie". Co sam przyznaje.

Do świątyni Ery Mesjańskiej wejdzie sam Pan i będzie obdarzona chwałą:

"Potem zaprowadził mnie do bramy, która jest zwrócona ku wschodowi. A oto chwała Boga izraelskiego zjawiła się od wschodu. Szum jego przyjścia był podobny do szumu wielu wód, a ziemia jaśniała od jego chwały. A widzenie, które miałem, było podobne do owego widzenia, które miałem wówczas, gdy przybył, aby zniszczyć miasto, i podobne do owego widzenia, które miałem nad rzeką Kebar. I upadłem na twarz. Gdy chwała Pana weszła do świątyni bramą, która jest zwrócona ku wschodowi, wtedy duch uniósł mnie i wprowadził na dziedziniec wewnętrzny, a oto świątynia była pełna chwały Pana. I słyszałem kogoś mówiącego do mnie ze świątyni, podczas gdy mąż stał obok mnie i rzekł do mnie: Synu człowieczy, oto miejsce mojego tronu i miejsce podnóżka moich stóp, gdzie na zawsze zamieszkam wśród synów izraelskich" [Ez. 43:1-7]

Te tekst nie mówi o Kościele, ponieważ on nie ma bramy zwróconej ku wschodowi, ani dziedzińca wewnętrznego.

Cała reszta manipulacji Lasha również odnosi się do ludzi, a nie do budynku, o jakim mówi Ezechiel.

Lash pisze:Pan rządzi z syjonu biowiem stamtąd przyszedł - W Jerozlimie musiał umrzeć Mesjasz.

Nie, Pan nie rządzi obecnie z Syjonu. Syjon jest na ziemi, a nie w niebie. A Pan jest teraz w niebie po prawicy Ojca. Pan będzie rządził z Syjonu na ziemi w 1000-letnim Królestwie czyli w Erze Mesjańskiej. A z Nim Kościół. Na razie ani Jezusa nie ma na ziemi, ani Kościół z Nim:

"Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam [w przyszłości] władzę nad poganami, i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane" [Obj. 2:26]

"Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej. Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem. Proś mnie, a dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie. Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz jak naczynie gliniane" [Ps. 2:6-9]

Kiedy Pan rozgromi narody i roztłucze jak naczynia gliniane? Gdy powróci w ciele:

"Pan po prawicy twojej Zetrze królów w dzień swego gniewu. Będzie sądził narody, pobije wielu, Roztrzaska głowy jak ziemia szeroka. Będzie pił w drodze ze strumienia, Dlatego głowę podniesie" [Ps. 110:5-7]

"I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. Oczy zaś jego jak płomień ognia, a na głowie jego liczne diademy. Imię swoje miał wypisane, lecz nie znał go nikt, tylko on sam. A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże. I szły za nim wojska niebieskie na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior. A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów. I widziałem jednego anioła stojącego w słońcu; i zawołał głosem donośnym, mówiąc wszystkim ptakom latającym środkiem nieba: Nuże, zbierzcie się na wielką ucztę Bożą, by jeść ciała królów i ciała wodzów, i ciała mocarzy, i ciała koni oraz ich jeźdźców, i ciała wszystkich wolnych i niewolników, małych i wielkich. I widziałem zwierzę i królów ziemi, i wojska ich, zebrane, by stoczyć bój z tym, który siedział na koniu, oraz z jego wojskiem. I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką. A pozostali byli pobici mieczem wychodzącym z ust jeźdźca na koniu, i wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami"


"Oto nadchodzi dzień Pana, gdy będę dzielił w twoim gronie łupy odebrane tobie. I zbiorę wszystkie narody do walki z Jeruzalemem. Miasto będzie zajęte, domy splądrowane, kobiety zhańbione. Połowa miasta pójdzie w niewolę, lecz resztka ludności nie będzie usunięta z miasta. Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe. Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci" [Zach. 14:1-5]

"I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat" [Obj. 20:4-6]

Lash pisze:Pan rządzi z syjonu biowiem stamtąd przyszedł - W Jerozlimie musiał umrzeć Mesjasz.

Opowieści, że Mesjasz "rządzi obecnie z Syjonu bowiem stamtąd przyszedł" to jest jawne przekręcanie już nie tylko Słowa Bożego, ale znaczenia słów w języku polskim - tylko po to, żeby ratować swoją teologiczną "skórę". Lash dobrze wie, że Mesjasz nie rządzi obecnie z Syjonu - dlatego musi wcisnąć nam, że Mesjasz rządzi z Syjonu "bowiem stamtąd przyszedł".

Gdy Mesjasz będzie panował z Syjonu, na całym świecie zapanuje pokój i nie będzie wojen:

"Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jeruzalemu: I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu. Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej" [Iz. 2:1-4]

Przypominam, że WSZYSTKO, co napisali prorocy, musi się wypełnić i o tym mówił sam Jezus:

"Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie" [Mat. 5:17-18]

Jezus będzie rządził z Syjonu na ziemi po swoim Powtórnym Przyjściu ze wszystkimi świętymi.

No i oczywiście Mesjasz umarł poza Jerozolimą:

"Dlatego i Jezus, aby uświęcić lud własną krwią, cierpiał poza bramą" [Hebr. 13:12]

Lash pisze:Odnośnie czasu przyszłego - to Paweł cytuje wypowiedź z przeszłości która JEST PRZYSZŁOŚCIĄ dla proroka

:] Oczywiście - czasy przyszły nie oznacza przyszłości, a Paweł nie wie, co pisze. Wyrazy polskie mają takie znaczenia, jakie nada im Lash. Pismo w ogóle jest dla Lasha z gumy i można je dowolnie naciągać. Ale Paweł już pisał o "nauczycielach", którzy tak jak on traktują Słowo Boże:

"Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary. Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało" [II Tym. 3:8-9]


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 lip 2013, 20:07

KAAN pisze:
jj pisze:Swiatynia bedzie odbudowana przed powrotem Chrystusa, a w okresie panowania antychrysta. Wtedy Zydzi beda skladali krwawe ofiary.
W Królestwie też będą składać ofiary, nie będzie to jednak kontynuacja zakonu, ale jedynie znak wskazujący na ofiarę Pana Jezusa.


Nie ma takiej potrzeby. Zaslona przerwana. Pan Jezus Zyje! :)

Tak jak ofiary ST wskazywały na Ofiarę doskonałego Baranka w przyszłości, tak ofiary w przyszłym Królestwie będą wskazywały na Ofiarę Pana Jezusa w przeszłości. Nie będzie to już ten sam system ofiarniczy, bo zakon został wypełniony, ale będzie to tylko dla Izraela i jako czynność symboliczna.


(8) Najpierw mówi: Nie chciałeś i nie upodobałeś sobie ofiar krwawych i darów, i całopaleń, i ofiar za grzechy, które przecież bywają składane według zakonu;
(List do Hebrajczyków 10:8, Biblia Warszawska)


"przecież bywają składane według zakonu"

Podobnie jest z pamiątką wieczerzy Pańskiej, to znak wskazujący na krew Pańską, na odkupienie przez przelanie krwi Zbawiciela.


Wedlug zakonu?

Nie podkreślałbym lelka tak ostro, lepiej niech napisze precyzyjnie jak rozumie status ofiar w Królestwie, bo do tej pory padło wiele stwierdzeń cząstkowych z których nie wynika jednoznaczne stanowisko lelka.
Lelek i okodoki bardzo dobrze rozumieją temat Królestwa, czego nie można powiedzieć o znakomitej większości chrześcijan i radzę wczytać sie w ich wywody i zadawać pytania, które doprecyzują ich stanowisko.


Uwazam odwrotnie, ze lelek i okidoki judaizuja i prosze ciebie takze o zrewidowanie swoich pogladow.


Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 04 lip 2013, 20:21

jj pisze:
Lelek pisze:
W tej chwili nie ma potrzeby składania ofiar oczyszczających rytualnie, ponieważ na ziemi nie ma świątyni, w której mieszka Bóg. Ale będzie w 1000-letnim Królestwie. I wtedy ludzie w skażonych ciałach będą składali ofiary. Tak jest po prostu napisane.


A to juz jest kompletne rozlozenie Ewangelii. To nie jest chrzescijanstwo, ale judaizm w najczystrzej formie. Pan Jezus jest jedyna, ostatnia i wystarczajaca ofiara. Wiecej ofiar nie bedzie.

W 1000-letnim krolestwie bedzie grzech, bedzie smierc, wiec moze byc takze powrot do obrzedow judaistycznych i kazdych innych. Jednak nie jest to wizja "odnowienia porzadku" akceptowanego przez rzadzacego Chrystusa.

Swiatynia bedzie odbudowana przed powrotem Chrystusa, a w okresie panowania antychrysta. Wtedy Zydzi beda skladali krwawe ofiary.

Lelku, niestety Lash ma racje. Uprawiasz "Izraelocentryzm", co widac wyraznie w twoich wywodach. Podobnie robi okidoki. Nie trzymacie sie pryncypialnych zasad Ewangelii. Nie trzymacie sie Glowy. Wszelkie rozwazanie nalezy zaczynac z pozycji zyjacego, zwycieskiego Chrystusa. Powrotu do "cieni" nie bedzie. :)

Przepraszam, ale to jest wyłącznie Twoja opinia, nie poparta niczym. Gdybyś czytał dokładniej to, co piszę, nie stawiałbyś fałszywych zarzutów. Świątynia będzie w 1000 letnim Królestwie i ofiary też będą. Tak jest napisane w Biblii. My rozmawiamy o tym, dlaczego one będą. Księga Ezechiela to jest Biblia, a nie judaizm. Zresztą inne księgi Biblii też mówią o ofiarach składanych w Erze Mesjańskiej.

Pan Jezus złożył jedyną i wystarczającą ofiarę, która usprawiedliwiała przez wiarę wszystkich od Abla począwszy [Hebr. 9:15]. A jednak ofiary były potrzebne i były składane w ST. Biblia mówi, że będą również składane w 1000-letnim królestwie.

Anty-żydowska tradycja Kościoła wmówiła nam, że proroctwa ST wszystkie się już wypełniły. Ale nie potrafi tego udowodnić. Widzisz, że Lash próbuje ze wszystkich sił, i widzisz, co on musi wyprawiać i jak naciągać teksty biblijne, żeby to udowodnić. Ale to jest Augustyn, a nie Słowo Boże.

Owszem, Żydzi odbudują świątynię i będą w niej składane ofiary. Ale Pana w niej nie będzie i nie o niej mówi Ezechiel. Daniel o niej mówi [9:27], a Jezus się na to powołuje [Mat. 24:15].

A co do cieni, to Paweł mówi wyraźnie, że święta żydowskie to są cienie rzeczy przyszłych, a nie cienie rzeczy teraźniejszych. Czy wie, że jeśli Izajasz pisze o powszechnym obchodzeniu Szabatu w Erze Mesjańskiej [66:23] to tak będzie. Jeśli Zachariasz mówi o obowiązkowym obchodzeniu Święta Szałasów w Erze Mesjańskiej [14:16-21], to tak będzie. I nie ma sensu robić "Kościołocentrycznych" gimnastyk, żeby udowodnić rzeczy sprzeczne z tekstem.

Sam Jezus zadbał o to, żeby Zach. 9:9 wypełniło się dosłownie co do joty. Czy uważasz, że kolejne wersety tego samego proroctwa maja się wypełnić inaczej? Gdybyśmy tak traktowali proroctwa o pierwszym przyjściu Mesjasza, to nikt by nie wiedział, że Jezus Nim jest - bo interpretowalibyśmy je "alegorycznie" czyli dowolnie.

To, o czym pisze, nie jest "trzymaniem się Głowy". Nie jest nawet trzymaniem się pryncypialnych zasad hermeneutycznych. Jest trzymaniem się tradycji. Głównie Augustyna.

Co to jest "rozpoczynanie z pozycji zwycięskiego, żyjącego Chrystusa"? Czy chodzi o rozpaczliwe próby nagięcia Pisma tak, żeby to, co Bóg obiecał Izraelowi, przerzucić na Kościół? Czy sam Pan Jezus naprawdę coś takiego mówił? Bo ja tego w Biblii nie czytam.

Wiem, że jesteśmy spaczeni myśleniem narzuconym przez kościelną tradycję, a nie przez Biblię. Widzę, że okidoki i KAAN już się z tego otrząsnęli. Błędy tradycji najlepiej widać właśnie podczas interpretacji tekstów eschatologicznych. Dlatego Lashowi wszystko się sypie, bo amilenialiści próbują zmusić Słowo Boże, żeby mówiło to, co oni chcą.

I nie ma to nic wspólnego z zaprzeczaniem Ewangelii. Kościołowi nic nie ubędzie, jeśli żydowski naród wybrany otrzyma to, co mu Bóg obiecał - o ile nawróci się do Jezusa oczywiście.

Dlatego Jezus mówi do Żydów:

"Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim" [Mat. 23:39]


i to jest nawiązanie do proroctwa Zachariasza:

"Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym. W owym dniu będzie w Jeruzalemie wielkie narzekanie, jak narzekania o Hadad-Rimmon na równinie Megiddo. Będzie narzekał kraj, każdy ród z osobna, ród Dawida osobno i jego kobiety osobno, ród domu Natana osobno i jego kobiety osobno; ród domu Lewiego osobno i jego kobiety osobno, ród Szimei osobno i jego kobiety osobno, wszystkie pozostałe rody i ich kobiety osobno" [Zach. 12:10-13]

"W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. W owym dniu - mówi Pan Zastępów - wytępię z kraju imiona bałwanów tak, że nie będzie się ich już wspominało, nadto fałszywych proroków i ducha nieczystości usunę z kraju. (...) I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem" [Zach. 13:1-2,8-9]

Wystarczy konsekwentna interpretacja Biblii i odrzucenie tradycji, która nie pozwala na spójną interpretację, żeby wszystko zaczęło się układać.

Ani okidoki, ani KAAN, ani ja nie zaprzeczamy Ewangelii, i proszę nam tego nie wmawiać. Zaprzeczamy wielowiekowym błędom, powstałym na skutek nienawiści i polityki w Kościele. Na skutek tego wszystkiego ludzie odebrali Izraelowi to, co Bóg obiecał spełnić. I nie są w stanie przyznać się do błędu nawet po tym, jak Żydzi wrócili do swojej ziemi - co Reformatorzy uważali za niemożliwe, bo uznali, że Bóg skończył już z narodem żydowskim. Ale Bóg wie, co robi i nie przejmuje się opiniami ludzi.

Poczytaj, bo naprawdę warto:
http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... lzydzi.pdf

Pozdrawiam

P.S.
Jeśli twierdzisz, że okidoki i lelek "judaizują", to najwyraźniej nie wiesz, co to jest judaizowanie. Jest to zarzut fałszywy, bo żaden z nas ani przez moment nie twierdził, że warunkiem uzyskania usprawiedliwienia jest cokolwiek innego niż wiara w Jezusa. Dlatego proszę, żebyś odwołał oszczerstwo.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 lip 2013, 20:28

KAAN pisze:
jj pisze:Lelku, niestety Lash ma racje. Uprawiasz "Izraelocentryzm", co widac wyraznie w twoich wywodach. Podobnie robi okidoki. Nie trzymacie sie pryncypialnych zasad Ewangelii. Nie trzymacie sie Glowy. Wszelkie rozwazanie nalezy zaczynac z pozycji zyjacego, zwycieskiego Chrystusa. Powrotu do "cieni" nie bedzie. :)
Z tym sądem powinieneś się wstrzymać,


Wstrzymywalem sie wystarczajaco dlugo. :)

bo Lash kompletnie nie rozumie tematu,


Nie zgadzam sie z wykladnia Lasha. Zgadzam sie z jego stwierdzeniem, ze jest tutaj prezentowany poglad "Izraelocentryczny", jak to dosadnie okreslil.

natomiast lelek i okodoki bardzo dobrze. Ten "izraelocentryzm" wynika z tematu rozmowy, aby dokładnie poznać stanowisko lelka trzeba zapytać go o szczegóły. Lelek nie napisał że będzie powrót cieni, my rozmawiamy o wypełnieniu się obietnic Bożych, a te są ściśle związane z Izraelem.


Nie moze byc zadnego powrotu do skladania ofiar, chyba ze w ramach buntu przeciwko Ewangelii, co jest bardzo mozliwe, jesli bedzie istnial grzech i smierc.

W tym zakresie Biblia jest w pewnym sensie izraelocentryczna,


Biblia nie jest "izraelocentryczna". Jest Chrystocentryczna w calym zakresie. Nie znamy juz Chrystusa wedlyg ciala. Izrael jest cielesny i doczeka sie spelnienia cielesnych obietnic. To wszystko.

chrześcijanie nie chcą uznać, że nie są lepsi od Izraela i że zostali tak samo zbawieni jak będzie zbawiony Izrael z łaski, przez wiarę i że będzie to dzieło Boże w sercach ludzi.


Byc moze, ze tak jest. Ja uwazam, ze Izrael jest lepszy ode mnie. :)

Dlatego panuje powszechny "kościołocentryzm". Trzeba umieć znaleźć równowagę pomiędzy tymi dwoma centryzmami. Wszystko jednak powinno się opierać o chrystocentryzm i badanie jak Pan Jezus widzi Izraela i pogan.


Pan Jezus plakal nad Jerozolima, ktora wielokrotnie pragnal chronic, jak kokosz chroni swoje piskleta pod skrzydlami. Ale nie chcieli. Uwlaczali Jego Imieniu. Dlatego zal mu sie zrobilo SWOJEGO IMIENIA i postanowil wymienic im serca. Na ten Izrael czekamy, aby z dwoch bylo jedno. Ta jednosc mnie pociaga i czekam z tesknota na usciskanie wszystkich wierzacych Zydow. Kazda inna "jednosc" nie ciagnioe mnie wcale i nie mam w niej upodobania. To jest zbedne judaizowanie, czyli odejscie od Ewangelii Łaski w kierunku przeklenstwa uczynkow... jakby nie obracac.


Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 04 lip 2013, 21:06

Oto kilka obszerniejszych wyjaśnień na temat ofiar w Erze Mesjańskiej:

http://www.ariel.org/pdf/mag-fall2012.pdf
http://www.pre-trib.org/data/pdf/Whitco ... 8andMi.pdf
http://www.joelstrumpet.com/wp-content/ ... es-PDF.pdf

Jedno z nich próbowałem przedstawić Magdzie, ale w tak krótkich wpisach nie jest to łatwe, bo i temat nie jest łatwy.

jj pisze:Na ten Izrael czekamy, aby z dwoch bylo jedno. Ta jednosc mnie pociaga i czekam z tesknota na usciskanie wszystkich wierzacych Zydow. Kazda inna "jednosc" nie ciagnioe mnie wcale i nie mam w niej upodobania. To jest zbedne judaizowanie, czyli odejscie od Ewangelii Łaski w kierunku przeklenstwa uczynkow... jakby nie obracac.

Zacytuj JAKIEKOLWIEK stwierdzenie okidokiego, KAANA albo moje, które mówiłoby, że obietnice dotyczące narodu żydowskiego w 1000-letnim Królestwie zostaną wypełnione wobec NIEWIERZĄCYCH Żydów. A jeśli nie będziesz w stanie, to spodziewam się przeprosin z Twojej strony.

"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" [II Mojż. 20:16]


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 lip 2013, 22:02

Lelek pisze:Do świątyni Ery Mesjańskiej wejdzie sam Pan i będzie obdarzona chwałą:

"Potem zaprowadził mnie do bramy, która jest zwrócona ku wschodowi. A oto chwała Boga izraelskiego zjawiła się od wschodu. Szum jego przyjścia był podobny do szumu wielu wód, a ziemia jaśniała od jego chwały. A widzenie, które miałem, było podobne do owego widzenia, które miałem wówczas, gdy przybył, aby zniszczyć miasto, i podobne do owego widzenia, które miałem nad rzeką Kebar. I upadłem na twarz. Gdy chwała Pana weszła do świątyni bramą, która jest zwrócona ku wschodowi, wtedy duch uniósł mnie i wprowadził na dziedziniec wewnętrzny, a oto świątynia była pełna chwały Pana. I słyszałem kogoś mówiącego do mnie ze świątyni, podczas gdy mąż stał obok mnie i rzekł do mnie: Synu człowieczy, oto miejsce mojego tronu i miejsce podnóżka moich stóp, gdzie na zawsze zamieszkam wśród synów izraelskich" [Ez. 43:1-7]

Te tekst nie mówi o Kościele, ponieważ on nie ma bramy zwróconej ku wschodowi, ani dziedzińca wewnętrznego.

Cała reszta manipulacji Lasha również odnosi się do ludzi, a nie do budynku, o jakim mówi Ezechiel.


Izaj 66:1 - Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć?

Porównaj sobie Lelku obydwa teksty, czy nie mówią o tym samym? Lelku odpocznij i przyjmij, że Świątynia ma wschodnią bramę i wschodnią ścianę. Ta która jest obecnie.


"W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. W owym dniu - mówi Pan Zastępów - wytępię z kraju imiona bałwanów tak, że nie będzie się ich już wspominało, nadto fałszywych proroków i ducha nieczystości usunę z kraju. (...) I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem" [Zach. 13:1-2,8-9]

Wystarczy konsekwentna interpretacja Biblii i odrzucenie tradycji, która nie pozwala na spójną interpretację, żeby wszystko zaczęło się układać.


Znowu cytujesz obietnicę, która wypełniła się w Chrystusie.

Obj 22:17 - A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Jan 6:35 - Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.


:)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 04 lip 2013, 22:12

Lash pisze:
"Granica ziemi od północy jest taka: Od Morza Wielkiego w kierunku na Chetlon, tam gdzie się idzie do Chamat, Zedad, Berota, Sybraim, które jest między Damaszkiem a Chamat, do Chazar-Enon, które jest na granicy Hauranu. Tak więc granica biegnie od Morza do Chazar-Enon, tak że okręg Damaszku jest na północy, tak samo okręg Chamat; to jest granica północna."

Gdzie w Kościele jest granica wyznaczona geograficznie przez Ezechiela w ziemi izraelskiej?

nie wiem :)

Amilenializm nie może wyjaśnić jak to możliwe, że prorok Ezechiel posłużył się prawdziwymi danymi geograficznymi z ziemi izraelskiej, które dobitnie świadczą, że widzenie należy traktować dosłownie, rzeczywista jest świątynia i historyczne jest królestwo Izraela.

Lash to wie, ale woli zaprzeczyć Pismu Świętemu niż przyznać się do błędu, dlatego do samego końca będzie udawał, że nie rozumie dosłownych danych geograficznych.

Lashu, dałeś kolejny przykład bezradności niebiblijnej teologii amilenializmu wobec Pisma Świętego. Stawałeś na głowie by zmyślić najbardziej wyszukane akrobacje ale i tak zabrakło prawdziwej odpowiedzi na 35% prostych pytań. Wymyśliłeś co znaczy osiem stopni, dziesięć stopni, ale przy 13 stopniach zabrakło możliwości i "gra w skojarzenia" szybko się skończyła.

Lash pisze:Nie znam odpowiedzi :)

Lash pisze:nie wiem :)

Lash pisze:być może

Lash pisze:nie jest to istotne ...

Lash pisze:nie wiem :)

Lash pisze:nie wiem :)

Lash pisze:nie wiem :)

Lash pisze: - nie wiesz?

Lash pisze:nie wiem :)

Lash pisze:nie widze


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 04 lip 2013, 22:24

Chcę wierzyć pisze:Izaj 66:1 - Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć?

Porównaj sobie Lelku obydwa teksty, czy nie mówią o tym samym?

Nie. Wystarczy umieć czytać, żeby to zobaczyć. Nie zapominaj, że Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem i dopiero w Nowym Jeruzalem będzie wszystkim we wszystkim.

Lelku odpocznij i przyjmij, że Świątynia ma wschodnią bramę i wschodnią ścianę. Ta która jest obecnie.

:] Oczywiście. Kościół ma wschodnią i zachodnią bramę. A ja myślałem, że tylko jedną. że jest nią Jezus i nie stoi ani na wschodzie, ani na zachodzie. Możesz sobie dowolnie naciągać teksty, ale to nie będzie pasowało do Biblii.

Chcę wierzyć pisze:
"W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. W owym dniu - mówi Pan Zastępów - wytępię z kraju imiona bałwanów tak, że nie będzie się ich już wspominało, nadto fałszywych proroków i ducha nieczystości usunę z kraju. (...) I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem" [Zach. 13:1-2,8-9]

Wystarczy konsekwentna interpretacja Biblii i odrzucenie tradycji, która nie pozwala na spójną interpretację, żeby wszystko zaczęło się układać.

Znowu cytujesz obietnicę, która wypełniła się w Chrystusie.

Obj 22:17 - A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Jan 6:35 - Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.

Tak jest. :] Oblubieniec wymordował już dwie trzecie Oblubienicy, a jedną trzecia zostawił i teraz ją wytapia. W dodatku Oblubienica dopiero po tym wytopnieniu powie, że Pan jest jej Bogiem.

Czy widzisz już, jakie bzdury wychodzą z Twoich teorii?


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 04 lip 2013, 22:43

Lash pisze:1. Dlaczego Ezehiel ma dać coś synom Sadoka - czy sie przniesie do przyszłości :O

Widzę, że nie rozumiesz najprostszych językowych środków stylistycznych, jak bezpośrednie zwrócenie się do słuchacza by przekazać wytyczne dla przyszłych pokoleń, Bóg skierował słowo bezpośrednio do Proroka Ezechiela i tak przekazał polecenia dla narodu wybranego żyjącego w czasach mesjańskiego królestwa. Notabene, Prorok Ezechiel zmartwychwstanie w dniu odbudowania królestwa Izraela.

"Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego"

Zgodnie z twym dziecinnym rozumowaniem, prorok Zachariasz nakazał swoim słuchaczom przenieść się do przyszłości by mogli uciekać do doliny. :roll:

2. Kim jest książe?


Można podyskutować kim jest książe. Jest księciem Izraela, który bierze udział w uczcie ofiarnej przed Panem (Ez 44:3) dokładnie tym Panem, Bogiem izraelskim, który przeszedł przez zewnetrzną bramę wschodnią (Ez 44:2) czyli przed Panem Jezusem Chrystusem, który już raz wszedł przez wschodnią bramę, a nawet wjechał przez nią na osiołku. Jeżeli uważasz, że księciem jest Pan Jezus Chrystus to składanie ofiary zagrzesznej trzeba będzie rozumieć w znaczeniu podanym przez Lelka lub porównac z chrztem Jezusa, który był bez grzechu, a przyjął chrzest którego Jan Chrzciciel udzielał na odpuszczenie grzechów.

W żadnym wypadku nie masz przyzwolenia na odrzucanie dosłowności tekstu i tworzenie amilenijnych fikcji.

Lash pisze:(14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?

Faryzeusze także żyli po żydowsku, ale to nie znaczy, że przestrzegali Prawa w jego duchowym rozumieniu i zgodnie z wykładnią daną przez Jezusa Mesjasza. Nie wszystkie żydowskie zwyczaje były dobre i Paweł słusznie upomniał Piotra. Aby nie nakładać na pogan zbędnych ciężarów doszło do spotkania Apostołów w Jerozolimie, którzy rozstrzygnęli sprawę. Nikt nie rozstrzygał czy wierzący Żydzi mają przestrzegać Prawa, bo nikomu tak nieroztropna nauka nie przyszłaby do głowy. Wszyscy apostołowie przestrzegali Prawa i jak każdy Żyd uważali to za swój przywilej. Ty robisz z Pawła obłudnika, bo nie rozumiesz co czytasz (słoń i fortepian).

Jeżeli w sprawie pogan wybuchł konflikt to co by się działo gdyby w I wieku pojawił się ala-Lash i nauczał, że jeszcze wierzący Żydzi nie powinni przestrzegać Prawa? :roll:

Lashowi kilka miesięcy zajęło zorientowanie się, że tekst, który czyta podaje twierdzenia sprzeczne z jego własnymi:

doktor ekonomii, znawca tematu pisze:Podatek pośredni nie zwiększa bezpośrednio ceny
swieżo upieczony magister ekonomii, z problemem czytania bez zrozumienia pisze:VAT zwiększa bespozrednio cenę


Kilka miesięcy i pierwsze oznaki postępu. Jest możliwe, że za kilka miesięcy, kilkanaście miesięcy lub kilkanaście lat, Lash zacznie się orientować, że uparcie powtarza twierdzenia sprzeczne z Biblią.

Kto chciał zrozumieć, zrozumiał. Nie ma potrzeby dłużej niańczyć Lasha.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 lip 2013, 00:04

Lelek pisze:
Chcę wierzyć pisze:Izaj 66:1 - Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć?

Porównaj sobie Lelku obydwa teksty, czy nie mówią o tym samym?

Nie. Wystarczy umieć czytać, żeby to zobaczyć. Nie zapominaj, że Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem i dopiero w Nowym Jeruzalem będzie wszystkim we wszystkim.

Lelku odpocznij i przyjmij, że Świątynia ma wschodnią bramę i wschodnią ścianę. Ta która jest obecnie.

:] Oczywiście. Kościół ma wschodnią i zachodnią bramę. A ja myślałem, że tylko jedną. że jest nią Jezus i nie stoi ani na wschodzie, ani na zachodzie. Możesz sobie dowolnie naciągać teksty, ale to nie będzie pasowało do Biblii.

Chcę wierzyć pisze:
"W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. W owym dniu - mówi Pan Zastępów - wytępię z kraju imiona bałwanów tak, że nie będzie się ich już wspominało, nadto fałszywych proroków i ducha nieczystości usunę z kraju. (...) I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem" [Zach. 13:1-2,8-9]

Wystarczy konsekwentna interpretacja Biblii i odrzucenie tradycji, która nie pozwala na spójną interpretację, żeby wszystko zaczęło się układać.

Znowu cytujesz obietnicę, która wypełniła się w Chrystusie.

Obj 22:17 - A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Jan 6:35 - Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.

Tak jest. :] Oblubieniec wymordował już dwie trzecie Oblubienicy, a jedną trzecia zostawił i teraz ją wytapia. W dodatku Oblubienica dopiero po tym wytopnieniu powie, że Pan jest jej Bogiem.

Czy widzisz już, jakie bzdury wychodzą z Twoich teorii?


Twierdzisz za tem, że tym źródłem otwartym dla oczyszczania z grzechu będzie składanie ofiar? Wiesz jak robili kiedyś ludzie wiary? Brali kilka kamieni i składali Bogu ofiarę a Bóg im objawiał rzeczy ukryte. Nie mieli Świątyni w której by składali ofiary a Bóg ich wysłuchiwał. Ale kiedy Bóg dał swojego Syna to chyba nie może tak być aby ofiary gładziły grzechy. To Bóg od początku odpuszcza winy ludziom w swojej miłości.
Jeżeli więc uważasz, że ofiary zbliżają do Boga to nie musisz czekać tak długo.

Moje pisanie tu prowadzi was do zatwardziałości a nie zupełnie o to mi chodziło. Co innego poddać w wątpliwość jakąś ludzką doktrynę a co innego jeśli brata lub siostrę przyprowadza to do grzechu.
Nie muszę wcale naginać tekstu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości