Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 cze 2013, 12:51

magda pisze:Ja juz wymiękam. Lashu mylisz się!!!!!!!!!!
A konretnie.

Izajsz podaje Nowe niebo i ziemię od 65:15 Do końca 66.
Jako, że Kościół żyje w rzeczywistości doczesniej i JEST KRÓLESTWEM BOGA na niebiosach ale i na ziemi to mamy PRZENIKANIE SIE tych rzeczywistości.

Dlatego choć mamy życie wieczne umieramy


Natomiast twierdzenie, że w Izaj 65-66 mowa o 1000 Królestwie nie ma ŻADNEGO popraciw pismie

Ani 65-66 Izajas nie mówi NIC o
- Królestwie
- 1000 latach
ANI ŻADEN OPIS NIE PASUJE do ap 20



Ani Ap 20 nie podaje nic co nawiazuje do Izaj 65-66

To jak się łączy te teksty to błędne założenie TEOLGII z 19 WIEKU. :/


Natomiast to że Jezruzelem jest Kośicołem potwioerdza sam KAAN niechcący

Polecam porównać.

Cytuje Kaana

Kaan Napisał wczesniej
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 766#326766

Kaan pisze:Nie ma tam słówka o Kościele, oblubienicą Boga nie jest Kościół, Kościół jest oblubienicą Baranka i zasłubiny odbyły sie ponad tysiąc lat przed powstaniem nowej ziemi i nowego nieba :)


I Jana Apostoła

(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.


Jak widać Poczekamy co zrobi Kaan czy się WYPRZE swoich słów czy nie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 cze 2013, 17:35

Natomiast twierdzenie, że w Izaj 65-66 mowa o 1000 Królestwie nie ma ŻADNEGO popraciw pismie

Ani 65-66 Izajas nie mówi NIC o
- Królestwie
- 1000 latach
ANI ŻADEN OPIS NIE PASUJE do ap 20


Może nie ma o 1000 letnim królestwie po powtórnym przyjściu Mesjasza czyli takim jaki tu kreuje choćby KAAN. Ale są pewne elementy Mesjanistyczne czy ery Mesjańskiej ukazujące królestwo pokoju, zmianę kapłaństwa itd


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 cze 2013, 09:17

Lash pisze:jak widac JERUZALEM GÓRNE JEST MATKĄ dzieci Boga - To właśnie Oblubienica PAŃSKA Kosciół
Nie jest to nauka katolicka ale Pawłowa


Nie jest żadną matką bo kościołem jestesmy my, nie ma jakiejś osobnej matki i osobnych dzieci. Kościół to lud Boży.

Lash pisze:Biorę na swiadka ciebie który rzekłeś że Kośicoł to oblubienica baranka a nią jest JERUZALEM por ap 21.


Kościół i Jeruzalem Niebiańskie to to samo to Lud Boży, nie ma czegoś trzeciego i kościół nie jest podzielony

J 10:16 bw "Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz."


Jest tylko jedna owczarnia. Nie można tego dzielić na Jeruzalem i kosciół.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 cze 2013, 09:42

magda pisze:
Lash pisze:jak widac JERUZALEM GÓRNE JEST MATKĄ dzieci Boga - To właśnie Oblubienica PAŃSKA Kosciół
Nie jest to nauka katolicka ale Pawłowa


Nie jest żadną matką bo kościołem jestesmy my, nie ma jakiejś osobnej matki i osobnych dzieci. Kościół to lud Boży.


Droga siostro - tak wielu mówi
Zaś co mówi Apostoł Paweł

(22) Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. (24) Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: (25) Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. (26) Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. (27) Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem. (28) Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. (29) Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. (30) Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. (31) Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.
(List do Galatów 4:1-31, Biblia Tysiąclecia)


Jak widać Paweł podaje tu wyraźnie że są dwie Jerozlimy
- cielesna zniewolona i przesladująca dzieci boże
- niebieska Duchowa która jest górną Jerozlima i jest Matką Pawła i jego wspólwierzących

Jak myslisz z którą Jerozolima chrześcijanie się identyfikują :)
Z cielsną i prześladujacą lud Boga czy z Górną :)

Ja wolę identyfikować się z Górną Jerozlimą :) i nie wiedzę nic zdrożnego aby nazywać ją MATKĄ.


magda pisze:
Lash pisze:Biorę na swiadka ciebie który rzekłeś że Kośicoł to oblubienica baranka a nią jest JERUZALEM por ap 21.


Kościół i Jeruzalem Niebiańskie to to samo to Lud Boży, nie ma czegoś trzeciego i kościół nie jest podzielony

J 10:16 bw "Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz."


Jest tylko jedna owczarnia. Nie można tego dzielić na Jeruzalem i kosciół.


Spoko jeśli KOŚCIOŁ = JERUZALEM NIEBIAŃSKIE to zgadzamy się :)

Zwróc teraz uwage na Izaj 65 proszę i porównaj z Ap 21

(17) Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. (18) Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę; bo oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu - radość. (19) Rozweselę się z Jerozolimy i rozraduję się z jej ludu. Już się nie usłyszy w niej odgłosów płaczu ni krzyku narzekania. (Ks. Izajasza 65:1-25, Biblia Tysiąclecia)

(1) I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. (6) I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. (7) Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. (8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. (9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych, i tak się do mnie odezwał: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. (10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,
(Apokalipsa (Objawienie) 21:1-27, Biblia Tysiąclecia)


Jak widać Jan w Duchu Św ukazuje Jeruzalem w kontekscie nowej ziemi jako kościoł lud Boga

Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 cze 2013, 10:03

Lash pisze:Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu


Masz racje to jeden i ten sam lud czyli jedna owczarnia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 cze 2013, 10:33

magda pisze:
Lash pisze:Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu


Masz racje to jeden i ten sam lud czyli jedna owczarnia.


I dlatego nie bardzo mogę zroumiec UZASADANIENIE pozycji Kaana :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 cze 2013, 11:35

Lash pisze:
Kaan pisze:Nie ma tam słówka o Kościele, oblubienicą Boga nie jest Kościół, Kościół jest oblubienicą Baranka i zasłubiny odbyły sie ponad tysiąc lat przed powstaniem nowej ziemi i nowego nieba :)

I Jana Apostoła

(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.
Jak widać Poczekamy co zrobi Kaan czy się WYPRZE swoich słów czy nie.
Dlaczego miałbym się wypierać? Zauważ, że to co cytujesz dotyczy nowej ziemi i nowego nieba. Nie w milenium, ale po milenium Kościół a nie miasto jako mury są małżonką Baranka i nie jest to obraz - alegoria, ale rzeczywistość. Oblubienica jest w tym fragmencie małżonką Baranka poślubioną ponad tysiąc lat wcześniej i tekst wskazuje na Nowe Jeruzalem jako siedzibę zbawionych Kościoła. To ludzie są małżonką Baranka a nie mury i bramy nawet najwspanialsze. Nie dasz rady porównać miasta z ludźmi nie da sie zrobić równania Jerozolima = Kościół.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2013, 11:50 przez KAAN, łącznie zmieniany 2 razy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 cze 2013, 11:48

Lash pisze:
magda pisze:
Lash pisze:Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu


Masz racje to jeden i ten sam lud czyli jedna owczarnia.


I dlatego nie bardzo mogę zroumiec UZASADANIENIE pozycji Kaana :/

Niezrozumienie "małżonek" wynika z tego że nie uwzględniasz czasu i obrazów umiejscowionych w czasie;
1. Małżonka Boga to Izrael, cały ST ma taki obraz.
2. Oblubienica - ciało Pana Jezusa to Kościół.
3. Izrael nawrócony w wielkim ucisku to nie Kościół, Kościoła na ziemiw wielkim ucisku już nie ma.
4. Oblubienica Baranka(potem żona Baranka) i żona Boga to dwa różne obrazy i zbiory ludzi.
5. Oblubienica Baranka jest na zawsze z Panem Jezusem i ma dziedzictwo w niebie, a Izrael - żona Boga ma dziedzictwo na ziemi.
6. Nie można mieszać dwóch obietnic, mają obne różne cele i dotyczą różnych ludzi.
7. Mieszanie obrazów wprowadza zamieszanie w proroctwie Biblii i generuje fałszywy obraz rzeczywistości.

Nie rozumiesz co piszę, bo nie rozumiesz "jednej owczarni", w tekście greckim nie ma owczarni, ale jedno STADO, to nie owczarnia (budynek) jest podstawą jedności, ale duchowa więź (stado) jest podstawą jedności i ta jedność jest w Kościele i dotyczy czasu Kościoła, czyli czasu łaski. Masz kompletnie złe zrozumienie spraw eschatologicznych, gdzieś ty sie tego uczył?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 cze 2013, 12:26

KAAN pisze:
Lash pisze:
Kaan pisze:Nie ma tam słówka o Kościele, oblubienicą Boga nie jest Kościół, Kościół jest oblubienicą Baranka i zasłubiny odbyły sie ponad tysiąc lat przed powstaniem nowej ziemi i nowego nieba :)

I Jana Apostoła

(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.
Jak widać Poczekamy co zrobi Kaan czy się WYPRZE swoich słów czy nie.
Dlaczego miałbym się wypierać? Zauważ, że to co cytujesz dotyczy nowej ziemi i nowego nieba. Nie w milenium, ale po milenium Kościół a nie miasto jako mury są małżonką Baranka i nie jest to obraz - alegoria, ale rzeczywistość. Oblubienica jest w tym fragmencie małżonką Baranka poślubioną ponad tysiąc lat wcześniej i tekst wskazuje na Nowe Jeruzalem jako siedzibę zbawionych Kościoła. To ludzie są małżonką Baranka a nie mury i bramy nawet najwspanialsze. Nie dasz rady porównać miasta z ludźmi nie da sie zrobić równania Jerozolima = Kościół.


Jak najbardziej Jan to ROBI :)
Wiadomo, że JROZOLIMA TO NIE MURY jak próbujesz wmówic!

Jak widać Jan mówi

(2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.


Słowem JERUZALEM jest przyozdobione jak oblubienica - a nie DLA OBLUBIENICY

podobnie dalej

Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,

Słowem Jan ZRÓWNUJE miasto i oblubienicę :) ( musisz założyc że Anioł nie pokazał oblubienicy Janowi :O )



Podobnie Paweł mówiąc o górnym Jerzuzalem jako o matce musiałby mówić ze mury i sciany zrodziły Chrześcijan :roll:


Inne uzycia Jeruzalem jako nie murów
(5) Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem.
(Ew. Mateusza 3:5, Biblia Tysiąclecia)


(37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. (Ew. Mateusza 23:37, Biblia Tysiąclecia)

(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 cze 2013, 12:27

KAAN pisze:
Lash pisze:
magda pisze:
Lash pisze:Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu


Masz racje to jeden i ten sam lud czyli jedna owczarnia.


I dlatego nie bardzo mogę zroumiec UZASADANIENIE pozycji Kaana :/

Niezrozumienie "małżonek" wynika z tego że nie uwzględniasz czasu i obrazów umiejscowionych w czasie;
1. Małżonka Boga to Izrael, cały ST ma taki obraz.
2. Oblubienica - ciało Pana Jezusa to Kościół.
3. Izrael nawrócony w wielkim ucisku to nie Kościół, Kościoła na ziemiw wielkim ucisku już nie ma.
4. Oblubienica Baranka(potem żona Baranka) i żona Boga to dwa różne obrazy i zbiory ludzi.
5. Oblubienica Baranka jest na zawsze z Panem Jezusem i ma dziedzictwo w niebie, a Izrael - żona Boga ma dziedzictwo na ziemi.
6. Nie można mieszać dwóch obietnic, mają obne różne cele i dotyczą różnych ludzi.
7. Mieszanie obrazów wprowadza zamieszanie w proroctwie Biblii i generuje fałszywy obraz rzeczywistości.

Nie rozumiesz co piszę, bo nie rozumiesz "jednej owczarni", w tekście greckim nie ma owczarni, ale jedno STADO, to nie owczarnia (budynek) jest podstawą jedności, ale duchowa więź (stado) jest podstawą jedności i ta jedność jest w Kościele i dotyczy czasu Kościoła, czyli czasu łaski. Masz kompletnie złe zrozumienie spraw eschatologicznych, gdzieś ty sie tego uczył?


Z Bibli :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 cze 2013, 00:50

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
magda pisze:
Lash pisze:Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu


Masz racje to jeden i ten sam lud czyli jedna owczarnia.


I dlatego nie bardzo mogę zroumiec UZASADANIENIE pozycji Kaana :/

Niezrozumienie "małżonek" wynika z tego że nie uwzględniasz czasu i obrazów umiejscowionych w czasie;
1. Małżonka Boga to Izrael, cały ST ma taki obraz.
2. Oblubienica - ciało Pana Jezusa to Kościół.
3. Izrael nawrócony w wielkim ucisku to nie Kościół, Kościoła na ziemiw wielkim ucisku już nie ma.
4. Oblubienica Baranka(potem żona Baranka) i żona Boga to dwa różne obrazy i zbiory ludzi.
5. Oblubienica Baranka jest na zawsze z Panem Jezusem i ma dziedzictwo w niebie, a Izrael - żona Boga ma dziedzictwo na ziemi.
6. Nie można mieszać dwóch obietnic, mają obne różne cele i dotyczą różnych ludzi.
7. Mieszanie obrazów wprowadza zamieszanie w proroctwie Biblii i generuje fałszywy obraz rzeczywistości.

Nie rozumiesz co piszę, bo nie rozumiesz "jednej owczarni", w tekście greckim nie ma owczarni, ale jedno STADO, to nie owczarnia (budynek) jest podstawą jedności, ale duchowa więź (stado) jest podstawą jedności i ta jedność jest w Kościele i dotyczy czasu Kościoła, czyli czasu łaski. Masz kompletnie złe zrozumienie spraw eschatologicznych, gdzieś ty sie tego uczył?
Z Bibli :)
Akurat, sam chyba w to nie wierzysz :)

Szkoda dalej ciągnąć tą rozmowę, nie jesteś w stanie przyjąć cokolwiek, tradycja kościelna zbyt silnie jest w tobie zakorzeniona.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 cze 2013, 10:17

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
magda pisze:
Lash pisze:Przyznam: że stosunkowo ciężko mi zrozumiec pozycję Kaana
Np twierdzi on ( i mam nadzieję że nie przekręcę niczego ):
- małżonka Boga to nie małżonka baranka!
- obie symbolizują lud - małżonka Boga to Izrael cielesny ale wierzący a małżonka Baraka to kościoł
- sa one niezmieszane ze sobą ( czyli de facto są chyba dwa ludy )

Ja wrerzę w Jeden lud Boga Jedną ekklesie która jest w ST i Nowym Testamencie to wybrani wierzący Bogu


Masz racje to jeden i ten sam lud czyli jedna owczarnia.


I dlatego nie bardzo mogę zroumiec UZASADANIENIE pozycji Kaana :/

Niezrozumienie "małżonek" wynika z tego że nie uwzględniasz czasu i obrazów umiejscowionych w czasie;
1. Małżonka Boga to Izrael, cały ST ma taki obraz.
2. Oblubienica - ciało Pana Jezusa to Kościół.
3. Izrael nawrócony w wielkim ucisku to nie Kościół, Kościoła na ziemiw wielkim ucisku już nie ma.
4. Oblubienica Baranka(potem żona Baranka) i żona Boga to dwa różne obrazy i zbiory ludzi.
5. Oblubienica Baranka jest na zawsze z Panem Jezusem i ma dziedzictwo w niebie, a Izrael - żona Boga ma dziedzictwo na ziemi.
6. Nie można mieszać dwóch obietnic, mają obne różne cele i dotyczą różnych ludzi.
7. Mieszanie obrazów wprowadza zamieszanie w proroctwie Biblii i generuje fałszywy obraz rzeczywistości.

Nie rozumiesz co piszę, bo nie rozumiesz "jednej owczarni", w tekście greckim nie ma owczarni, ale jedno STADO, to nie owczarnia (budynek) jest podstawą jedności, ale duchowa więź (stado) jest podstawą jedności i ta jedność jest w Kościele i dotyczy czasu Kościoła, czyli czasu łaski. Masz kompletnie złe zrozumienie spraw eschatologicznych, gdzieś ty sie tego uczył?
Z Bibli :)
Akurat, sam chyba w to nie wierzysz :)

Szkoda dalej ciągnąć tą rozmowę, nie jesteś w stanie przyjąć cokolwiek, tradycja kościelna zbyt silnie jest w tobie zakorzeniona.


Słowem ja swoje a Kaan swoje :)
Ja mówię z Bibli a Kaan WIE LEPIEJ ODEMNIE ŻE TO TRADYCJA :D
i to w wypadku moim gdzie NIE PODLEGAM TRADYCJI Eschatologicznej bowiem nie ma nacisku w tej sprawie żadnego w kościele a którym jestem :)

a Kaan jest w kościle który "wymyślił" teologię premilenialistyczną poprzez Darbyego :roll: nie ma TRADCYJI ;) :lol:


Jak widać masz okulary które zakładasz innym i nie widzisz ze je masz ale przypisujesz je innym.


Wręcz przeciwnie Kaan
Pierwszą książką którą przeczytałem to była ksiązka która głosiła premilenializm
przeczytałem ją i BARDZO MI SIĘ PODOBAŁA
Ktos mnie zapytał tylko czy znam inne opcje :)


Więc jedyne co musisz zrobić to z powodu BRAKU ARGUMENTÓW przypisywać złą wolę duskutantowi albo "tradycję"




Izrael JEST KOŚCIOŁEM i ci to pokazywałem że ludzie w pełni Ducha Św to mówili

(38) On to w społeczności (ekkelsia ) na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać.

Traktowanie Izraela nie jako kosicoł albo jako nieoblubienicę Chrystusa to Dziwactwo :/

Chrystus mówi
(24) Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela.
(Ew. Mateusza 15:24, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać Jezus bardzo kochał Izrael :)



Stary testment ukazuje Izreal jako oblubienicę

(18) Podnieś oczy wokoło i popatrz: Wszyscy się zebrali, przyszli do ciebie. Na moje życie! - wyrocznia Pana. Tak, w tych wszystkich ustroisz się jakby w klejnoty i jak oblubienica opaszesz się nimi.
(Ks. Izajasza 49:18, Biblia Tysiąclecia)

(10) Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty.

(Ks. Izajasza 61:10, Biblia Tysiąclecia)

(5) Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje.
(Ks. Izajasza 62:5, Biblia Tysiąclecia)


Jedyne co ci zostaje to
przypisywać i dalej
- zwiedzenie tradycją
- głupotę
- złą wole

i unikać rzeczowej dyskusji która nie pasuje to sztucznego systemu premilenializmu!


Na koniec zostawię Ci Izajasza który ukazuje NOWE IMIĘ IZRELA / JERUZALEMU

(1) Ze względu na Syjon nie będę milczał i ze względu na Jeruzalem nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie jak pochodnia. (2) Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą. (3) Będziesz wspaniałą koroną w ręku Pana i królewskim zawojem w dłoni twojego Boga. (4) Już nie będą mówić o tobie: "opuszczona", a o twojej ziemi nie będą mówić: "pustkowie", lecz będą cię nazywali: "Moja Rozkosz" a twoją ziemię: "Poślubiona", gdyż Pan ma w tobie upodobanie, a twoja ziemia zostanie poślubiona. (5) Bo jak młodzieniec poślubia pannę, tak poślubi cię twój Odnowiciel, a jak oblubieniec raduje się z oblubienicy, tak twój Bóg będzie się radował z ciebie. (6) Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną. Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie!


Iazj 62


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 cze 2013, 13:32

KAAN pisze:4. Oblubienica Baranka(potem żona Baranka) i żona Boga to dwa różne obrazy i zbiory ludzi.


Zawsze jest tylko jeden lud kochany przez Boga Ojca . A Bóg ojciec i syn to jedność

J 14:11 bw "Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie."
J 14:20 bw "Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was."

J 10:30 bw "Ja i Ojciec jedno jesteśmy."

Jeśli ktoś jest oblibienicą Jezusa to też i Ojca. Jeśli ktos lest Bozym ludem to też należy do Jezusa. Jedność to jednosć. Ojciec nie wybiera sobie innych ludzi a Syn sobie jeszcze innych.

J 14:21 bw "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."
J 14:23 bw "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy."

Nie dziel ludzi na tych co należą do Ojca I tych co należą do Syna , to jest jeden lud Boży i jedna obliubienica. No i Duch śŚwięty będzie smutny bo nie będzie miał oblubienicy i będzie zazdroscił tych oblubienic Ojcu i Synowi nie rób mu tego :mrgreen: :cry:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 11 cze 2013, 14:01

Lash, Twój upór jest po prostu niebywały. Aż przykro patrzeć, jak kolejny raz usiłujesz przekręcić Pismo, żeby mówiło to, co chcesz.

"Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą" [Iz. 62:2]

Jakie to będzie imię? Proszę bardzo:

"Obwód miasta wynosi osiemnaście tysięcy łokci. A nazwa miasta będzie od dziś brzmieć: Pan tam mieszka" [Ez. 48:35]

Ezechiel mówi od 40 rozdziału o Jerozolimie w Erze Mesjańskiej, a nie o Nowej Jerozolimie na nowej ziemi.

"Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną. Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie! I nie dajcie mu spokoju, dopóki nie odbuduje Jeruzalemu i dopóki nie uczyni go sławnym na ziemi! Pan przysiągł na swoją prawicę i na swoje mocne ramię; Już nigdy nie dam twojego zboża na pokarm twoim nieprzyjaciołom, a cudzoziemcy nie będą pili twojego wina, przy którym mozolnie pracowałeś, lecz ci, którzy zbierają zboże, sami je będą spożywać i wysławiać Pana, a ci, którzy zbierają wino, sami będą je pić w przedsionkach mojej świątyni [Iz. 62:1-6]

Tu jest mowa o Jeruzalem na tej ziemi, a nie o Nowym Jeruzalem na nowej ziemi. Na nowej ziemi nie będzie świątyni [Obj. 21:22], a podczas 1000-letniego Królestwa jak najbardziej. Wystarczy tylko przeczytać Ez. 40-48 bez stosowania amilenijnych udziwnień i bez naginania tekstu do własnej teologii.

Można dyskutować z kimś, kto choć próbuje być uczciwy w podejściu do Pisma.

Jezus powiedział "Ja ZBUDUJĘ KOŚCIÓŁ MÓJ" [Mat. 16:18]. Dlatego Izrael opisywany w ST nie był Kościołem, który miał powstać na fundamencie apostołów i proroków. I to jest Oblubienica Baranka czyli Kościół. Nazywanie każdej społeczności kościołem tylko dlatego, że w greckim tłumaczeniu (bo przecież nie w oryginale) jest "ekklesia" wynika albo z niewiedzy, albo z krętactwa, na którym zostałeś przyłapany już dziesiątki razy. Utożsamienie Izraela jako narodu z Kościołem wynika właśnie z tradycji, a nie z Biblii.

Paweł wyraźnie rozgranicza naród żydowski "co do wybrania umiłowany ze względu na praojców" [Rzym. 11:28] i Kościół składający się z Żydów oraz pogan. Izrael według ciała otrzymał obietnicę ziemi w erze mesjańskiej na podstawie przymierza Abrahamowego, ale otrzymają ją tylko ci Żydzi, którzy jak Abraham zostaną usprawiedliwieni przez wiarę. Kaan słusznie pisze o żonie Boga - żonie, której Bóg dał list rozwodowy. Ale Nowe Przymierze zostało zawarte z domem Izraela i domem Judy [Jer. 31:31-34; Hebr. 8:1-13] - dlatego poganie zostali wszczepieni w drzewo Oliwne Izraela [Rzym. 13-25].

W erze mesjańskiej zmartwychwstali Patriarchowie, Dawid i święci ST odziedziczą ziemię, której granice są dokładnie podane przez proroka Ezechiela. W Jeruzalem zamieszka Pan, a ziemia izraelska zostanie poślubiona Panu - i o tym pisze Izajasz, tak niemiłosiernie molestowany przez Lasha.

Piszę tylko dlatego, że wszystko się we mnie burzy, jak widzę tak bezwstydne zaprzeczanie Słowu Bożemu, jakie Lash prezentuje. To jest po prostu obrzydliwe.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 cze 2013, 15:12

Lelek pisze: Lash, Twój upór jest po prostu niebywały. Aż przykro patrzeć, jak kolejny raz usiłujesz przekręcić Pismo, żeby mówiło to, co chcesz.


Tak chcę aby mówiło do mnie Prawdę - czy ty chcesz czegos innego?

Lelek pisze: "Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą" [Iz. 62:2]

Jakie to będzie imię? Proszę bardzo:

"Obwód miasta wynosi osiemnaście tysięcy łokci. A nazwa miasta będzie od dziś brzmieć: Pan tam mieszka" [Ez. 48:35]


Czyli Kościół :)
(9) Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. (10) Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. (List do Rzymian 8:10, Biblia Tysiąclecia)

(16) Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (1 list do Koryntian 3:16, Biblia Tysiąclecia)

Czy Bóg mieszka w kościele czy nie?
(16) A co za zgoda kościoła Bożego z bałwanami? Albowiem wy jesteście kościołem Boga żywego, tak jako mówi Bóg: Będę mieszkał w nich i będę się przechadzał w nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. (17) Przetoż wynijdźcie z pośrodku ich i odłączcie się, mówi Pan, a nieczystego się nie dotykajcie, a Ja was przyjmę. (18) I będę wam za Ojca, a wy mi będziecie za synów i za córki, mówi Pan wszechmogący. (2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Gdańska)

Lelek pisze:
Ezechiel mówi od 40 rozdziału o Jerozolimie w Erze Mesjańskiej, a nie o Nowej Jerozolimie na nowej ziemi.


Czy jesteśmy w Erze Mesjasza czy nie ma Mesjasza?
Obecnie jest era mesjasza warto to wiedzieć :)

(36) Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. Dzieje 2


Lelek pisze:
"Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną. Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie! I nie dajcie mu spokoju, dopóki nie odbuduje Jeruzalemu i dopóki nie uczyni go sławnym na ziemi! Pan przysiągł na swoją prawicę i na swoje mocne ramię; Już nigdy nie dam twojego zboża na pokarm twoim nieprzyjaciołom, a cudzoziemcy nie będą pili twojego wina, przy którym mozolnie pracowałeś, lecz ci, którzy zbierają zboże, sami je będą spożywać i wysławiać Pana, a ci, którzy zbierają wino, sami będą je pić w przedsionkach mojej świątyni [Iz. 62:1-6]

Tu jest mowa o Jeruzalem na tej ziemi, a nie o Nowym Jeruzalem na nowej ziemi.


A kośicoł nie jest sławny na calej ziemi :O ?

Lelek pisze: Na nowej ziemi nie będzie świątyni [Obj. 21:22], a podczas 1000-letniego Królestwa jak najbardziej. Wystarczy tylko przeczytać Ez. 40-48 bez stosowania amilenijnych udziwnień i bez naginania tekstu do własnej teologii.


Oczywiście że nie zauważyłeś że nie ma świątyni innej niz kościoł Obecnie :O
Właśnie nie ma świątyni innej niż My :)

Powiedz gdzie apokalipsa mówi że w 1000 Królestwie jest swiatynia ... czekam :)

Lelek pisze: Można dyskutować z kimś, kto choć próbuje być uczciwy w podejściu do Pisma.


Zgadza się dlatego nie ma większego sensu dyskusja z toba bowiem brak ci takowej postawy :)

Powiedz gdzie apokalipsa mówi że świątynia bedzie w 1000 Krolestwie
Albo Gdzie inne tektsy mówia że w 1000 Krlestwie będzie świątynia :) Jako literaistę powinno cie obowiązywać Dosłowne wyrazenie :)


Lelek pisze: Jezus powiedział "Ja ZBUDUJĘ KOŚCIÓŁ MÓJ" [Mat. 16:18]. Dlatego Izrael opisywany w ST nie był Kościołem, który miał powstać na fundamencie apostołów i proroków.


Ach był kościołem innym :) poniekąd i owszem - bowiem był typem dla obecnego kośicoła.

Lelek pisze: I to jest Oblubienica Baranka czyli Kościół. Nazywanie każdej społeczności kościołem tylko dlatego, że w greckim tłumaczeniu (bo przecież nie w oryginale) jest "ekklesia" wynika albo z niewiedzy, albo z krętactwa, na którym zostałeś przyłapany już dziesiątki razy. Utożsamienie Izraela jako narodu z Kościołem wynika właśnie z tradycji, a nie z Biblii.


Poczekaj co to znaczy w GRECKIM TŁUMACZENIU ale nie w oryginale :roll:
nie kręć :roll:

Szczepan Pełen Ducha Św mówi o ekklesji - podobnie mówi septuaginta w tłumaczeniu dokonanym przed sporami na ten temat :) .

Niezbyt mądrym jest oczekiwanie, że w hebrejskim języku bedzie greckie słowo ekklesia
To co proponujesz to w sumie wyrzucic ewangelie ;) skoro pada a niej tylko trzy razy słowo ekklesia to pewnikiem - podążając za twoją logiką - nie jest ona dla kościoła ;)


Więc nie kręć :D

oryginał grecki Nowego Testamenty Dziejów jest w Grekim Języku więc "tłumaczenie Łukasza jest w pełni apostolskie i z Ducha Sw" .

Chcesz rzecz że Łukasz nie wiedział co pisze opisuja Szczepanową wypowiedż :)


Lelek pisze:
Paweł wyraźnie rozgranicza naród żydowski "co do wybrania umiłowany ze względu na praojców" [Rzym. 11:28] i Kościół składający się z Żydów oraz pogan.


I wyjaśnia że nie każdy z Izreala jest Izraelem :)

Lelek pisze: Izrael według ciała otrzymał obietnicę ziemi w erze mesjańskiej na podstawie przymierza Abrahamowego, ale otrzymają ją tylko ci Żydzi, którzy jak Abraham zostaną usprawiedliwieni przez wiarę.


Nie prawdą jest to co podałeś
Pawęl napisał

(6) Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, (7) i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo, (8) to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo. (9) Albowiem to jest słowo obietnicy: Przyjdę o tym samym czasie, a Sara będzie miała syna. (10) Ale nie tylko ona - bo także i Rebeka, która poczęła [pbliźnięta] z jednego [zbliżenia] z ojcem naszym Izaakiem. Rzym 9

Paweł pisze odwrotnie niż ty mówisz ...
Obietnica dotyczy nie tych wg ciała :) i zyjemy w erze Mesjasza = Chrystusa Jezusa
i jesteśmy i zydzi także usprawiedliwieni przez wiarę :)


Lelek pisze: Kaan słusznie pisze o żonie Boga - żonie, której Bóg dał list rozwodowy. Ale Nowe Przymierze zostało zawarte z domem Izraela i domem Judy [Jer. 31:31-34; Hebr. 8:1-13] - dlatego poganie zostali wszczepieni w drzewo Oliwne Izraela [Rzym. 13-25].


Więc Bóg się rozwiódł ... i ma nową oblubienicę - czy może tą samą ale przemienioną Łaską!

Ciekawy obraz Boga rozwodnika :O który porzuca żonę dla innej laski?
A może to ta sama żona jak mówią prorocy? :O

Po drugie - skoro poganie sa wszczepieni w NOWE PRZYMIERZE ewangelii a wiemy że do dotyczy kościoła - patrz wieczernik - to jak byk masz to że Obecnie mamy Kościół a nie podział w oblubienicy Chrystusa :) nażydówi innych - Ten podział był Zwalczany wybitnie mocno przez Pawła.


Lelek pisze: W erze mesjańskiej zmartwychwstali Patriarchowie, Dawid i święci ST odziedziczą ziemię, której granice są dokładnie podane przez proroka Ezechiela.


Dawid jest typem Chrytstusa TAK SAMO JAK - Jan Chrzciciel jest ELIASZEM - czy jest nim fizycznie? nie! Jest tyo typ.


Lelek pisze: W Jeruzalem zamieszka Pan, a ziemia izraelska zostanie poślubiona Panu - i o tym pisze Izajasz, tak niemiłosiernie molestowany przez Lasha.


E tam molestowany - zostaw swoje zbereźne myśli sobie :oops:

Lelek pisze: Piszę tylko dlatego, że wszystko się we mnie burzy, jak widzę tak bezwstydne zaprzeczanie Słowu Bożemu, jakie Lash prezentuje. To jest po prostu obrzydliwe.


Obrzydliwe jest dla ciebie - Jezusowi mówili że bluźni - dlaczego? Bowiem nie potrafili wykazać my błędu ( mi czasami można wykazać ) ale w tym wypadku widać że Lelek zmysal i przeczy Prawdzie

Wystarczy powórnać z dziełem Chrystusa
(22) I uczynię z nich jeden naród w tej ziemi na górach izraelskich, i jeden król będzie panował nad nimi wszystkimi, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa. (23) I już się nie skalają swoimi bałwanami i swoimi obrzydliwościami, i żadnymi swoimi występkami. Wybawię ich z wszystkich ich odstępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem. (24) A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je. (25) I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać zarówno oni, jak i ich synowie i wnuki po wszystkie czasy, a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki. (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki. (27) I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (28) I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.
(Ks. Ezechiela 37:1-28, Biblia Warszawska)

(20) Dlatego tak mówi do nich Wszechmocny Pan: Oto Ja sam rozsądzę między owcami tłustymi a owcami chudymi. (21) Ponieważ odepchnęliście wszystkie słabe bokiem i plecami i odtrąciliście je swoimi rogami, aż wypchnęliście je na zewnątrz, (22) dlatego wyratuję moją trzodę i już nie będzie łupem. Rozsądzę między owcą a owcą. (23) Ustanowię nad nimi jednego pasterza, mojego sługę Dawida, i będzie je pasł; będzie je pasł i będzie ich pasterzem. (24) A Ja, Pan, będę ich Bogiem, a mój sługa Dawid będzie księciem wśród nich - Ja, Pan, to powiedziałem. (25) Zawrę z nimi przymierze pokoju, wytępię z ziemi drapieżne zwierzęta, tak że będą bezpiecznie mieszkać nawet na pustyni i spać w lasach. (26) I złożę na nich i na otoczenie mojego wzgórza błogosławieństwo, i spuszczę na nich deszcz we właściwym czasie, a będzie to deszcz błogosławieństwa. (27) Wtedy drzewa leśne wydadzą swój owoc, a ziemia wyda swoje plony; będą bezpiecznie mieszkać na swojej ziemi i poznają, że Ja jestem Pan, gdy połamię drążki ich jarzma i wyratuję ich z ręki ich ciemiężców. (28) Już nie będą łupem narodów ani dzikie zwierzęta nie będą ich pożerać; będą bezpiecznie mieszkać, a nikt nie będzie ich straszył. (29) I wywiodę dla nich bujną roślinność, tak że już nie będą ofiarami głodu w kraju ani nie będą już znosić zniewag narodów. (30) I poznają, że Ja, Pan, ich Bóg, jestem z nimi, i że oni, dom izraelski, są moim ludem - mówi Wszechmocny Pan. (31) Moimi owcami jesteście, owcami mojego pastwiska, a Ja jestem waszym Bogiem - mówi Wszechmocny Pan. (Ks. Ezechiela 34:1-31, Biblia Warszawska)


Z tekstami

(1) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. (2) Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. (3) Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. (4) A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. (5) Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych. (6) Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. (7) Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. (8) Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. (9) Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. (10) Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby /owce/ miały życie i miały je w obfitości. (11) Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. (12) Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; (13) /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. (14) Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, (15) podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. (16) Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. (17) Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je /potem/ znów odzyskać. (18) Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca. (19) I znów nastąpiło rozdwojenie między Żydami z powodu tych słów. (20) Wielu spośród nich mówiło: On jest opętany przez złego ducha i odchodzi od zmysłów. Czemu Go słuchacie? (21) Inni mówili: To nie są słowa opętanego. Czyż zły duch może otworzyć oczy niewidomych? (22) Obchodzono wtedy w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia świątyni. Było to w zimie. (23) Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. (24) Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie. (25) Rzekł do nich Jezus: Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. (26) Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. (27) Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną (28) i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca.

Jan 10

(16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.
(2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia)




A ty pokaż nam wszystkim co w poklaipsie z opisu pasuje do Ezechiela :)

Od kiedy DAWID był męczennikiem scietym za wiarę :roll:
. (4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Rev 20


Jak widać Lelek brutalnie zmyśla że w 1000 Królestwie Dawid zmartwychwtsanie pomimo ze nie spełnia warunku z objawienia :/

Więc uzgodnij ze sobą ..

Czy to literalnie wstaną tylko meczennicy czy także inni którzy są wytypowani przez Lelka :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości