Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jwd » 25 cze 2013, 18:29

Magda pisze:
Okidoki pisze:Usiądź wygodnie i przeczytaj rozdziały 40-48 Księgi Ezechiela

Przeczytałam wielokrotnie ale dziwi mnie to ,że tam będą ofiary za grzech bo przecież Jezus już złożył jedna ofiarę na zawsze.

Czy Ty Magdo zakładasz, że w Tysiącleciu, na Ziemi, będą żyć tylko duchowi ludzie, narodzeni na nowo w Chrystusie, uświęceni i przemienieni, doskonali, czy cielesnych tam nie będzie?


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 cze 2013, 12:47

Lelek pisze: Lashu wymyśla własne definicje wyrazów, które znaczą dla niego dokładnie to, co on uważa. Dlatego rozmowa z takimi ludźmi jest niemożliwa.


Leleku - Biblia to nie jest zbiór DEFINICJI a sporo definicji które uzywam to definicje słownikowe :) wiec nie czaruj :)
podaj mi definicje w Pismie - Nowego Jeruzalem :)
albo definicję symbolu czy metafory :roll:

Więc próba zrzucenia winy za brak argumentów rzeczowych na oponenta to ucieczka ... :/

A, że nie potrafisz udowadnić swojej tezy to tówj poważny problem :)

Lelek pisze:
magda pisze:Ja widac nie ma juz podziału na Żydów i pogan , i tego podziału nie trzba znów wprowadzać bo jestesmy jednym ciałem Chrystusa i jedna Światynią. Tak ,że jednak Lashu ma rację.

Pisałem już powyżej, że w Chrystusie i w sensie duchowego dziedzictwa nie ma podziału na Żydów i pogan. "Jeden nowy człowiek", o którym pisze Paweł, to jest duchowe zjednoczenie Żydów i pogan w Kościele, którzy są zrodzeni na nowo. Ale to nie znaczy, że Żydzi przestali być Żydami, a poganie - poganami. Dlatego Paweł pisze w wielu miejscach o tym, żeby Żydzi i poganie umieli ze sobą żyć w miłości w Ciele Chrystusa. Obietnice ziemi kananejskiej dla Abrahama dotyczą tylko jego fizycznych potomków. Nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny.


Masz rację w sporej części.
Dorzucę tylko że właśnie podziały wg ciała byly problemem.

Dlatego żyd w kościele nie miał się obrzezywac ani zachowywac żydowskich zwyczajów - słowem PRZESTAWAŁ BYĆ ZYDEM wg ciała :) w nastepnym pokoleniu.

Dlatego Paweł zbaraniał tez obrzezywania się :)
jeśli ktos juz był zydem to ok ale po co mu sie obrzezywać i obrzezywac jego dzieci ... gdy on Jest w Chrystusie :)

To nie miało zresztą żadnego znaczenia w Chrystusie. Żadnego znaczy żadnego :) dlatego ci co próbowali nadawać temu znacznie popełniali błąd :/

Lelek pisze: Poganie są współobywatelami Żydów, a nie Żydami. Byli dalecy od społeczności izraelskiej, a teraz nie są. Są członkami jednego Ciała i współdziedzicami obietnic przeznaczonych dla wszystkich narodów (usprawiedliwienie z wiary i Duch Święty) - o tym też pisałem.


Członki jednego ciała to GAŁĄZKI TEGO SAMEGO DRZEWA . Jest Jeden krzew winny i Jedna oliwka :)
Jak widać tu nie trzymasz się już wykałdni apostolskiej
Paweł mówi

Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; (7) i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. (8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo. (9) Albowiem tak brzmi słowo obietnicy: W oznaczonym czasie przyjdę i Sara będzie miała syna. (10) Ale nie tylko to, gdyż dotyczy to również Rebeki, która miała dzieci z jednym mężem, praojcem naszym Izaakiem. (11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania,

Paweł ukazuje problem tego że nie cały Izrael Jest Izraelem :) Wskzuje na OBIETNICĘ ABRAHAMA jako sprawę kluczową w byciu IZRAELEM a nie na inne obietnice!
To własnie obietnica Abrahamowa czyni Izraelem i stąd tylko POTOMSTWO obietnicy jest Izraelem - dlatego Ismael nie był! bowiem nie jest potomstwem obietnicy :)

Paweł powtarza ta myśl kilka razy :)
(27) A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie; Rzym 9

(1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela: (3) Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają. (4) Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski. Rzym 11

(26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. (30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.


Żydzi dostepuja TERAZ MIŁOSIERDZIA
:)

Lelek pisze:Ale jeśli wolicie nie czytać Pisma, tylko wpisywać w tekst to, co Wam się podoba, to przecież nikt nie może Wam zabronić.


A tam kolejne typowe oskarzenie - skoro sie za mną nie zgadzacie to macie zła wole :roll: - kurcz musże sit u zgodzic z niektórymi katolikami którzy twierdza ze niektórzy protestanci to praktycznie samopapieże :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 cze 2013, 13:04

okidoki pisze:Jednak to czego Lash nie jest w stanie przyjąć z pokorą, to jest Słowo Boże mówiące, że nadejdzie kiedyś wspomniany przez Biblię "MOMENT" kiedy wszyscy wrogowie Chrystusa legną jako podnóżek u stóp Jego.


A zacytujesz Lasha? bowiem mówisz nieprawdę :)
Lash twierdzi że poddawnie jest PROCESEM obecnie trawjącym i kiedyś tem moment całkowitego poddania nastapi jak mówi Paweł

(24) potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. (27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. 1 kor 15

Wiec proszę ciebie - nie zmyślaj ale mówi prawdę - Bóg patrzy ...


okidoki pisze: "Zetrze królów w dzień swego gniewu. Będzie sądził narody, pobije wielu" (Ps. 110:4-7). Pan rozgromi nieposłuszne narody, które wyruszą na wojnę przeciwko świętym Pańskim, przyjdzie na nich zagłada jak na Somorę i Gomorę. Lash nie rozumie Bożego sądu i bluźni przeciwko Niemu nazywając przyszłe rozgromienie narodów "uprawianiem mordów".


Ależ tymże to jest - w waszej wizji Bóg zobi sobie krwawą łażnię .... :/ czyż nie?
jako że dla was dzieci nie mają grzechu i sa niewinne to ich śmierć w wyniku gniewu jest de facto mordem :/ - czy zmieniłeś zdanie na temat dzieci ich grzeszności?

Dlatego nie bluźnię ale ukazuję wam konsekwencje waszego poglądu. tylko tyle
jesli błędnie to opisz co źle podałem :)


okidoki pisze: Proszę Cię, nie bierz złego przykładu z Lasha.


:D Zgoda bierz tylko dobry :)


okidoki pisze: Gdy nadejdzie Drugie Przyjście Chrystusa w mocy zasiądzie On na swoim tronie chwały i będzie sądził wszystkie narody. Mesjasz będzie Królem na Syjonie i obejmie panowanie ze wszystkimi świętymi na 1000 lat, cała ziemia będzie błogosławiona, a w Jerozolimie będzie stała świątynia Boża opisana przez proroka Ezechiela.


Gdzie napisano o świątyni w Obajwieniu 20? Pokażesz ?

Nie pokażesz - wy sie nie bawicie w skojarzenia ale nauczącie ... ot tak z wymysłu :/ bo wam tak pasuje .... czyz nie?

Czy nie jest tak ze mówia ludzie - Ezechiela nigdzie indziej nie pasuje ... wieć to musi być tu :/


okidoki pisze: "Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą. Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi. I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham. Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan."
(Księga Izajasza 65:20-25)


I tu kolejny raz unieważnianie Słowa Boga :/
Izajasz podaje że to nowe niebo i ziemia
(17) Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. Izaj 65

(22) Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. Izaj 66

Jako że wam niepasuje to do opisu który sobie wymysliłeś to poprostu mówisz - prorok podawał inny czas :)



okidoki pisze: Zbawieni ludzie nie będą już grzeszyć, jak sama zauważyłaś, więc proroctwo Izajasza opisuje przyszły czas królestwa Mesjasza, który będzie panował nad wszystkimi narodami wraz z Kościołem przez tysiąc lat, będzie Bogiem z nami. Potem Bóg stworzy nową Ziemię i nowe Niebo, i zamieszka z nami, On będzie naszym Bogiem, a my będziemy Jego ludem.



A ja Jestem jego ludem :)
i tu jest problem :)
(16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. (17) Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was (18) I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;
(2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Warszawska)


okidoki pisze: Usiądź wygodnie i przeczytaj rozdziały 40-48 Księgi Ezechiela, a dowiesz się jak będzie wygladała i funkcjonowała świątynia w królestwie Mesjasza, w odbudowanym królestwie Izraela, na które oczekiwali Apostołowie (Dz 1:6). My też tam będziemy, ponieważ zostaliśmy wszczepieni w Drzewko Oliwne Izraela (Rz 11:20). Wszystkie opisy w rozdziałach 40-48 są proste, zrozumiałe dosłownie i nie ma w nich żadnych ukrytych znaczeń, które niektórzy próbują dopisać do Biblii.


Apostołowie ciągle nie rozumieli ze Królestwo Boże to właśnie Kościół :) i czekali na coś innego - potem już po wylaniu nie mówili takich pytań :) - zrozumieli :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 cze 2013, 14:00

Czy Ty Magdo zakładasz, że w Tysiącleciu, na Ziemi, będą żyć tylko duchowi ludzie, narodzeni na nowo w Chrystusie, uświęceni i przemienieni, doskonali, czy cielesnych tam nie będzie?
_________________


Tylko cieleśni bo to będzie po pierwszym zmartwychwstaniu. Ale ci właśnie będą żyli po to żeby uwierzyć w Jezusa i zwyciężyć na sądzie, to taka jak by jeszcze szansa dla nich, nawet przez pewien czas będa bez szatana.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 26 cze 2013, 14:00

Ponieważ Lash sam określa znaczenie wyrazów, dyskusja z nim jest niemożliwa. Tym bardziej, że nie czyta tekstu, tylko wpisuje w tekst własne przekonania, stosując tzw. "kreatywną interpretację" - czyli wszystko jedno, co jest napisane - Lash i tak wie swoje i zrozumie tekst albo go nagnie po swojemu. Dlatego będzie rozumiał "duchowo", że Święto Szałasów właśnie trwa, choć nie bardzo wiadomo, w jaki sposób. Bo z piciem nie miało ono i nie ma nic wspólnego. Dlatego będzie opowiadał bajki o tym, że szatan jest związany w tej chwili i że nie zwodzi narodów. Dlatego nie będzie umiał odpowiadać na pytania i będzie się zasłaniał własnymi pytaniami. Dlatego nie będzie umiał odpowiedzieć, dlaczego królestwo Mesjasza na ziemi zostanie zainaugurowane dopiero po przyjściu Jezusa w chwale na ziemię [Mat. 25:31-46]. Tak się kończy amilenialne podejście do tekstu - zupełny odlot.

magda pisze:
Lelek pisze: Obietnice ziemi kananejskiej dla Abrahama dotyczą tylko jego fizycznych potomków. Nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny.

Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama[/b], dziedzicami według obietnicy."

A o JAKIEJ OBIETNICY pisze Paweł w kontekście? Czy Bóg złożył Abrahamowi tylko jedną obietnicę? Obietnice złożone Abrahamowi możesz przeczytać w I Mojż. w rozdziałach 12, 13, 15 i 17. Paweł odnosi się do jednej z obietnic, ponieważ List do Galacjan dotyczy usprawiedliwienia przez wiarę, a nie obietnicy ziemi kananejskiej.

magda pisze:
okidoki pisze:Lash nie rozumie Bożego sądu i bluźni przeciwko Niemu nazywając przyszłe rozgromienie narodów "uprawianiem mordów".

Ja tylko się odniosłam do tego że nie ma podziałów w Jezusie i w tym ma rację.

"W Jezusie" nie ma podziałów, ale w ciele są podziały i są różne powołania. Dlatego w Jezusie nie ma mężczyzny i kobiety, ale w ciele są mężczyźni i kobiety. Dlatego w Jezusie nie ma Żyda ani Greka, ale w ciele są Żydzi i Grecy.

magda pisze:
okidoki pisze:Usiądź wygodnie i przeczytaj rozdziały 40-48 Księgi Ezechiela

Przeczytałam wielokrotnie ale dziwi mnie to, że tam będą ofiary za grzech bo przecież Jezus już złożył jedna ofiarę na zawsze.

Te ofiary nie będą dotyczyły zbawienia, podobnie jak ofiary ST nie mogły zgładzić grzechów. O tym już chyba pisaliśmy.

Lash pisze:Dlatego żyd w kościele nie miał się obrzezywac ani zachowywac żydowskich zwyczajów - słowem PRZESTAWAŁ BYĆ ZYDEM wg ciała w nastepnym pokoleniu.

Dlatego Paweł zbaraniał tez obrzezywania się
jeśli ktos juz był zydem to ok ale po co mu sie obrzezywać i obrzezywac jego dzieci ... gdy on Jest w Chrystusie

To jest niestety kompletna bzdura. Paweł zabrania przesady w obrzezywaniu, a nie obrzezywania się [Flp. 3:2]. Sam zachowywał zwyczaje i publicznie udowodnił, że to robi [Dz. Ap. 21:17-26]. Świadkowie pamiętający samych apostołów również potwierdzają, że zachowywali żydowskie zwyczaje. Paweł zabraniał poganom polegania na zakonie jako podstawie usprawiedliwienia. Sam rozumiał, że zakon jest duchowy, a przykazanie jest dobre, święte i sprawiedliwe [Rzym. 7:12,14].

Nawet przed sądem Paweł złożył następujące wyznanie:

"To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, którą oni nazywają sektą, wierząc we wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków, Pokładając w Bogu nadzieję, która również im samym przyświeca, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Przy tym sam usilnie staram się o to, abym wobec Boga i ludzi miał zawsze czyste sumienie. Po wielu zaś latach przybyłem, aby narodowi memu przynieść jałmużny i złożyć ofiary, przy czym natknęli się na mnie w świątyni, gdy zostałem oczyszczony, bez tłumu i zgiełku, pewni Żydzi z Azji, którzy powinni by tu być przed tobą i oskarżać, jeżeli mają coś przeciwko mnie. Albo niechże ci oto sami powiedzą, jaką nieprawość we mnie znaleźli, gdy stałem przed Radą Najwyższą" [Dz. Ap. 21:14-20]

Niestety, anty-żydowska teologia Augustyna, którą przejął Kalwin musi coś zrobić z takimi tekstami. Dlatego woli przypisać Pawłowi kłamstwo niż uznać, że on jako Żyd żył po żydowsku.

Niestety, nie mam wpływu na to, że Lash próbuje zrobić z Pawła kłamcę, który oszukał własnych braci i "taktycznie" zrobił coś, co zaprzeczało jego poglądom. Nie mam wpływu na nikogo, kto wpisuje do Biblii własne poglądy.

Obrzezanie wynika z przymierza Abrahamowego, które nigdy nie zostało anulowane i którego całkowite wypełnienie co do obietnic ziemi kananejskiej dla Abrahama i jego potomków według ciała jest jeszcze przed nami.

Lash pisze:Apostołowie ciągle nie rozumieli ze Królestwo Boże to właśnie Kościół i czekali na coś innego - potem już po wylaniu nie mówili takich pytań - zrozumieli

W odpowiedzi na pytanie apostołów: "Czy teraz odbudujesz królestwo Izraelowi?" Jezus powiedział, że moment zostanie wyznaczony przez Ojca. Jezus rozumiał, że królestwo zostanie odbudowane, ale jeszcze nie teraz [Dz. Ap. 1:6-8]

Lash pisze:To własnie obietnica Abrahamowa czyni Izraelem i stąd tylko POTOMSTWO obietnicy jest Izraelem - dlatego Ismael nie był! bowiem nie jest potomstwem obietnicy

Potomstwo według obietnicy to jest potomstwo Izaaka, a nie poganie. Dlatego jest napisane:

"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

Cały fragment mówi o powołaniu Izraela jako narodu wybranego, a nie o poganach, którzy stali się Izraelem. Nie wszyscy potomkowie fizyczni Abrahama są dziećmi obietnicy. Nie są nimi ani potomkowie Ismaela, ani potomkowie Ezawa. I o tym mówi tekst. A nie o poganach.

Niestety, jeśli ktoś ma z góry ustaloną tezę i wpisuje ją w tekst - Jak Lash - to na to nic nie można poradzić. To jest efekt posłuszeństwa ludzkim teologiom duchowego ojca Lasha, którym jest Kalwin i duchowego dziadka, którym jest Augustyn.

Zapraszam do rozmowy każdego, kto chce CZYTAĆ TEKST, zamiast bluźnić przeciwko Słowu Bożemu, wpisując w nie własne poglądy, jak to robi Lash. I odpowie za to przed Bogiem.


Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 26 cze 2013, 14:03

magda pisze:
Czy Ty Magdo zakładasz, że w Tysiącleciu, na Ziemi, będą żyć tylko duchowi ludzie, narodzeni na nowo w Chrystusie, uświęceni i przemienieni, doskonali, czy cielesnych tam nie będzie?
_________________


Tylko cieleśni bo to będzie po pierwszym zmartwychwstaniu. Ale ci właśnie będą żyli po to żeby uwierzyć w Jezusa i zwyciężyć na sądzie, to taka jak by jeszcze szansa dla nich, nawet przez pewien czas będa bez szatana.

Magdo, a kto będzie nimi rządził w tym tysiącleciu? Oprócz Jezusa oczywiście?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 cze 2013, 15:08

Lelek pisze: Ponieważ Lash sam określa znaczenie wyrazów, dyskusja z nim jest niemożliwa.


A dowodów jak zwykle brak :) :roll:

Lelek pisze: Tym bardziej, że nie czyta tekstu, tylko wpisuje w tekst własne przekonania, stosując tzw. "kreatywną interpretację" - czyli wszystko jedno, co jest napisane - Lash i tak wie swoje i zrozumie tekst albo go nagnie po swojemu.


Lepij nie mysleć co sie czyta i nie byc "kreatywnym - trzeba słucha tych co ex kathedra ogłaszają :/

Lelek pisze: Dlatego będzie rozumiał "duchowo", że Święto Szałasów właśnie trwa, choć nie bardzo wiadomo, w jaki sposób.


W taki że Duch Śe jest Dany a to święto Wskazywało na Ducha Św nie wiesz?
nie wiesz Dlaczego Duch Św JEST WYLANY? por Jan 7 :)

Lelek pisze: Bo z piciem nie miało ono i nie ma nic wspólnego.


Serio :)
Nie wiesz co sie działo w tym czasie?
I jak Jezus pokazał ze kazdy kto się z niego napije bedzie rzeką wody żywej .... co było symbolizowane przez wylewanie wody na schody swiątyni i woda spływała strumyczkiem :) :O

Jezus mówi że świeto szałasów sie wypełnia w Nim - On Jest Żródłem Ducha Św - pośle Go - i Ten Duch Św wypływa z nowej świątyni - Kościoła.
Duch jest wylany - to samo słowo w Dziejach oznaczało krople deszczu różnego rodzaju :)

Nie miało to nic wspólnego z piciem ale z wylewaniem i wypływaniem ze świątyni i owszem :)

Picie jest akcją BEZCELOWĄ jesli nie ma wypływania rzek wody żywej z nas. Tego niektórzy nie rozumieją że Pełnia Ducha Sw jest dana aby KOŚCIÓŁ SŁUZYŁ, a nie aby "tylko" czuc się radośnie :)


Lelek pisze: Dlatego będzie opowiadał bajki o tym, że szatan jest związany w tej chwili i że nie zwodzi narodów.


E tam Jezus rzekł co rzekł - a ty nie potrafisz tego obalić - Bowiem nikt nie potrafi obalic Jego słowa.
Sztan musi być związany inaczej nie możnaby wyrzucać demonów :) a to, że nie wyrzucono wszystkich na raz ukazuje że jest to jakies całkowite zamknięcie szatana :)

Lelek pisze: Dlatego nie będzie umiał odpowiadać na pytania i będzie się zasłaniał własnymi pytaniami.


Na pytania odpowiadam ale ty nie :)
Nap nadal nie odpowiedziałeś

czy Jezus Jest Panem i co to znaczy że ma władzę :)
nie wiem czemu się boisz odpowiedzieć :)

Lelek pisze: Dlatego nie będzie umiał odpowiedzieć, dlaczego królestwo Mesjasza na ziemi zostanie zainaugurowane dopiero po przyjściu Jezusa w chwale na ziemię [Mat. 25:31-46]. Tak się kończy amilenialne podejście do tekstu - zupełny odlot.


Bowiem WTEDY NIE JEST ZAINAUGUROWANE :)
Co mówi tekst to mówi Sądzie ostatecznym :)

Kiedy to sie stanie :)
Czy te narody to zmartwychwstałe narody czy żyjace :)
Co jest wieczną Kaźnią?

(31) A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. (32) I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
(33) I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. (34) Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. (35) Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie, (36) byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie, byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie. (37) Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić? (38) A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i przyodzialiśmy cię? (39) I kiedy widzieliśmy cię chorym albo w więzieniu, i przychodziliśmy do ciebie? (40) A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. (41) Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. (42) Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi pić. (43) Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie. (44) Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci? (45) Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście. (46) I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego. (Ew. Mateusza 25:1-46, Biblia Warszawska)

Jezus siada na Tronie tu :)
(11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. (14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. (Apokalipsa (Objawienie) 20:1-15, Biblia Warszawska)

Nie masz opisu Zasidania na tronie w 1000 Królestwie
Jak widać Jezus Przyjdzie w Chwale jak podano tu:

(14) Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. (15) To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami! (1 List do Tesaloniczan 4:1-18, Biblia Tysiąclecia)

jak widać raz por az nie odpowiadasz na pytania ale stawiasz cora to nowe teksty które trzeba ci tłumaczyć :)

Lelek pisze:
magda pisze:
Lelek pisze: Obietnice ziemi kananejskiej dla Abrahama dotyczą tylko jego fizycznych potomków. Nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny.

Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama[/b], dziedzicami według obietnicy."

A o JAKIEJ OBIETNICY pisze Paweł w kontekście? Czy Bóg złożył Abrahamowi tylko jedną obietnicę? Obietnice złożone Abrahamowi możesz przeczytać w I Mojż. w rozdziałach 12, 13, 15 i 17. Paweł odnosi się do jednej z obietnic, ponieważ List do Galacjan dotyczy usprawiedliwienia przez wiarę, a nie obietnicy ziemi kananejskiej.
I to jest właśnie
Typowe samopapiestwo
Co prawda nie napisano nic takiego w Pismie ale Lelek "wie" jak podzielić obietnice :)

Paweł mówi Jednoznacznie że chodzi o bycie IZRAELEM a nie o obietnicę usprawiedliwienia z wiary TYLKO :)

O tym że lelk zmyśla świdczy werset

(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:1-29, Biblia Tysiąclecia)


Jesteśmy Dziedzicami Abrachama - jakie było dziedzictwo Abrachama? czy usprawiedliwienie z wiary :O
Czy właśnie - ziemia i Boże potomstwo czyli Izrael lud wierny Bopgu wg obrzezania serca :O


Lelek pisze:
magda pisze:
okidoki pisze:Lash nie rozumie Bożego sądu i bluźni przeciwko Niemu nazywając przyszłe rozgromienie narodów "uprawianiem mordów".

Ja tylko się odniosłam do tego że nie ma podziałów w Jezusie i w tym ma rację.

"W Jezusie" nie ma podziałów, ale w ciele są podziały i są różne powołania.


Dokładnie to głosisz - podziały w ciele :/

Lelek pisze: Dlatego w Jezusie nie ma mężczyzny i kobiety, ale w ciele są mężczyźni i kobiety. Dlatego w Jezusie nie ma Żyda ani Greka, ale w ciele są Żydzi i Grecy.


Nie ma - dokładnie miało zostac to zniesione w tym ze nie miało byc obrzezki i zywczajów zydowskich kultywowanych w kościele!
Własnie niektórzy przychodzili do glacji i wprowadzali podziały mówiąc, że ludzie muszą sie obrzezyać :)
Paweł zas o tym mówi

(3) My bowiem jesteśmy prawdziwie ludem obrzezanym - my, którzy sprawujemy kult w Duchu Bożym i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a nie pokładamy ufności w ciele. (4) Chociaż ja także i w ciele mogę pokładać ufność. Jeśli ktoś inny mniema, że może ufność złożyć w ciele, to ja tym bardziej: (5) obrzezany w ósmym dniu, z rodu Izraela, z pokolenia Beniamina, Hebrajczyk z Hebrajczyków, w stosunku do Prawa - faryzeusz, (6) co do gorliwości - prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości legalnej - stałem się bez zarzutu. (7) Ale to wszystko, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę. (8) I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa (9) i znalazł się w Nim

Paweł to wszystko uznaje ze - odchody zwierzęce - sowje obrzezanie ciała / żydwoskość / faryzejskosc - to wszystko śmiecie .... Bowiem Liczy się tylko Chrystus :D


Lelek pisze:
magda pisze:
okidoki pisze:Usiądź wygodnie i przeczytaj rozdziały 40-48 Księgi Ezechiela
Przeczytałam wielokrotnie ale dziwi mnie to, że tam będą ofiary za grzech bo przecież Jezus już złożył jedna ofiarę na zawsze.

Te ofiary nie będą dotyczyły zbawienia, podobnie jak ofiary ST nie mogły zgładzić grzechów. O tym już chyba pisaliśmy.


To jest dokładnie to przed czym ostrzega List do hebrejczyków - nie ma powtrotu do starego :/ nie ma powrotu do składania ofiar krwawych ....

Lelek pisze:
Lash pisze:Dlatego żyd w kościele nie miał się obrzezywac ani zachowywac żydowskich zwyczajów - słowem PRZESTAWAŁ BYĆ ZYDEM wg ciała w nastepnym pokoleniu.

Dlatego Paweł zbaraniał tez obrzezywania się
jeśli ktos juz był zydem to ok ale po co mu sie obrzezywać i obrzezywac jego dzieci ... gdy on Jest w Chrystusie

To jest niestety kompletna bzdura. Paweł zabrania przesady w obrzezywaniu, a nie obrzezywania się [Flp. 3:2].


Paweł nazywa to wszystko odchodzami zwierząt.
Mówił:

(25) Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. (List do Rzymian 2:25, Biblia Tysiąclecia)


(18) Jeśli ktoś został powołany jako obrzezany, niech nie pozbywa się znaku obrzezania; jeśli zaś ktoś został powołany jako nieobrzezany, niech się nie poddaje obrzezaniu. (1 list do Koryntian 7:18, Biblia Tysiąclecia)

I dalej
(19) Niczym jest zarówno obrzezanie, jak i nieobrzezanie, a ważne jest tylko zachowywanie przykazań Bożych. (1 list do Koryntian 7:19, Biblia Tysiąclecia)

Paweł mówi
(2) Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. (3) I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. (List do Galatów 5:2, Biblia Tysiąclecia)

Dlatego - wypadaja z łaski Chrystusa i mówią złe nauki ci co głoszą obrzezanie w kościele.
KTO SIĘ OBRZEZYWAŁ W KOSCIELE ...


Lelek pisze: Sam zachowywał zwyczaje i publicznie udowodnił, że to robi [Dz. Ap. 21:17-26].


Bowiem nie mają znaczenia i dla żydw był jak zyd :)

Lelek pisze:Świadkowie pamiętający samych apostołów również potwierdzają, że zachowywali żydowskie zwyczaje.


Tia ;)
Jak widac nia masz nic z Pism to idzesz troga rzymu - naukę Pisma Ojcami probujesz uchylac :/

Lelek pisze: Paweł zabraniał poganom polegania na zakonie jako podstawie usprawiedliwienia. Sam rozumiał, że zakon jest duchowy, a przykazanie jest dobre, święte i sprawiedliwe [Rzym. 7:12,14].


Jak widać nic nie rozumiesz :/
(2) Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. (3) I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. (4) Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski. Gal 5

Czy każdy człowiek to też zyd?
Wiem że nie odpowiesz nic sensownego :/ :/

Każdy człowiek to też żyd i jeśli podda się obrzezaniu musi wypełnic prawo ... i wypada z łaski Chrystusa :/



Lelek pisze:
Nawet przed sądem Paweł złożył następujące wyznanie:

"To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, którą oni nazywają sektą, wierząc we wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków, Pokładając w Bogu nadzieję, która również im samym przyświeca, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Przy tym sam usilnie staram się o to, abym wobec Boga i ludzi miał zawsze czyste sumienie. Po wielu zaś latach przybyłem, aby narodowi memu przynieść jałmużny i złożyć ofiary, przy czym natknęli się na mnie w świątyni, gdy zostałem oczyszczony, bez tłumu i zgiełku, pewni Żydzi z Azji, którzy powinni by tu być przed tobą i oskarżać, jeżeli mają coś przeciwko mnie. Albo niechże ci oto sami powiedzą, jaką nieprawość we mnie znaleźli, gdy stałem przed Radą Najwyższą" [Dz. Ap. 21:14-20]


A co POGANIE nie wierzyli w to wszystko :O ? ty nie wierzysz ?
Paweł oddał się oczyszczeniu ze wzglęsy na braci którzy trwali z błędzie aby ich pozyskać :)
Dlatego Paweł może pisać :)

(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. (22) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. (23) Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.(1 list do Koryntian 9:1-27, Biblia Tysiąclecia)

Nie potrafisz wyjąsnić co to znaczy - bo cię pytałem ...
i to pokazywałoby że Dla Pawła nie ma to znaczenia :) czy wykonuje prawo czy nie - ważna jest ewangelia :)


Lelek pisze:Niestety, anty-żydowska teologia Augustyna, którą przejął Kalwin musi coś zrobić z takimi tekstami. Dlatego woli przypisać Pawłowi kłamstwo niż uznać, że on jako Żyd żył po żydowsku.


ależ Ani Paweł ani Piotr nie żyli po zydowsku :)
Paweł napisałto powzyej i Z Piotrem to przerabiał

(12) Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich? Gal 2

Jak widac musisz robić dwie rzeczy
- odwoływac sie do tredycji a nie Pisma
- negować Naukę Apotołów o nich samych
- przypisywać oponentowi, antyseminityzm na zasadzie - "nasze matki, nasi ojcowie" :/


Lelek pisze:

Niestety, nie mam wpływu na to, że Lash próbuje zrobić z Pawła kłamcę, który oszukał własnych braci i "taktycznie" zrobił coś, co zaprzeczało jego poglądom. Nie mam wpływu na nikogo, kto wpisuje do Biblii własne poglądy.


Paweł sam to ospiuje :roll:

(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. (22) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. (23) Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.(1 list do Koryntian 9:1-27, Biblia Tysiąclecia)

Co znaczy że Paweł stał sie dla żydów jak zyd?
Dasz radę odpowiedzieć?

Wg twoje teorii był zydem nie musiał sie dla nich stawać żydem! :O


Lelek pisze:Obrzezanie wynika z przymierza Abrahamowego, które nigdy nie zostało anulowane i którego całkowite wypełnienie co do obietnic ziemi kananejskiej dla Abrahama i jego potomków według ciała jest jeszcze przed nami.


Dlatego i Paweł zwalczał tych którzy nauczali obrzezania :roll:
Wybacz wolę naśaldowac Jego naukę :)


Lelek pisze:
Lash pisze:Apostołowie ciągle nie rozumieli ze Królestwo Boże to właśnie Kościół i czekali na coś innego - potem już po wylaniu nie mówili takich pytań - zrozumieli

W odpowiedzi na pytanie apostołów: "Czy teraz odbudujesz królestwo Izraelowi?" Jezus powiedział, że moment zostanie wyznaczony przez Ojca. Jezus rozumiał, że królestwo zostanie odbudowane, ale jeszcze nie teraz [Dz. Ap. 1:6-8]


Cytuję 4) A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: Słyszeliście o niej ode Mnie - /mówił/ - (5) Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzeczeni Duchem Świętym.(6) Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela? (7) Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, (8) ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.

Jaka jest reakcja uczniów :O
Wiążą oni Ducha Św z Królestwem Izraela :) - przypadek :roll:
Jezus mówi nie musicie znać czasów - Ojciec ustalił czasy w macie czekac na obietnicę i być swidkami Jezusa - Mesjasza = Króla = Pana i władcy :)

Pan Jezus mówił o tym
(3) Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. (Dzieje Apost. 1:3, Biblia Tysiąclecia)

Apostołowie za nim
(22) Umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego. (Dzieje Apost. 14:22, Biblia Tysiąclecia)

(31) głosząc królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie zupełnie swobodnie, bez przeszkód. (Dzieje Apost. 28:31, Biblia Tysiąclecia)


Piotr ukazuje władcę Izraela
(36) Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. (Dzieje Apost. 2:36, Biblia Tysiąclecia)

(31) Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. (Dzieje Apost. 5:31, Biblia Tysiąclecia)




Lelek pisze:


Lash pisze:To własnie obietnica Abrahamowa czyni Izraelem i stąd tylko POTOMSTWO obietnicy jest Izraelem - dlatego Ismael nie był! bowiem nie jest potomstwem obietnicy

Potomstwo według obietnicy to jest potomstwo Izaaka, a nie poganie.


A kto był Synem Izaaka jak nie IZRAEL :) - Jakub :)
I nie całe potmstwo było potomstwem obietnicy ale tylko wybrany Jakub Izrael :)

Lelek pisze: Dlatego jest napisane:

"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

Cały fragment mówi o powołaniu Izraela jako narodu wybranego, a nie o poganach, którzy stali się Izraelem. Nie wszyscy potomkowie fizyczni Abrahama są dziećmi obietnicy. Nie są nimi ani potomkowie Ismaela, ani potomkowie Ezawa. I o tym mówi tekst. A nie o poganach.


Nie rozumiesz :)
"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że n[color=red]ie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8][/color]

Jesteś dzieckiem BOZYM CZY NIE :) ?
Dlatego w Chrystusie nie ma podzaiłu który próbujesz ustanowić :/


Lelek pisze:
Niestety, jeśli ktoś ma z góry ustaloną tezę i wpisuje ją w tekst - Jak Lash - to na to nic nie można poradzić. To jest efekt posłuszeństwa ludzkim teologiom duchowego ojca Lasha, którym jest Kalwin i duchowego dziadka, którym jest Augustyn.


Baju, baju :)
Teza moja jest
Lash jest głupi a Bóg mądry
Lash więc przymusza się i słucha Boga i Jego słowa a nie Augustyna czy Kalwina :)



Lelek pisze: Zapraszam do rozmowy każdego, kto chce CZYTAĆ TEKST, zamiast bluźnić przeciwko Słowu Bożemu, wpisując w nie własne poglądy, jak to robi Lash. I odpowie za to przed Bogiem.


E tam Lelku jedyne co ci zostało to szkalowac :/

A tak odpowem przed Bogiem który powołał mnie :)
Zdajesz sobie sprawę że ty odpoiwesz za swoje winy?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jwd » 26 cze 2013, 17:23

magda pisze:
Czy Ty Magdo zakładasz, że w Tysiącleciu, na Ziemi, będą żyć tylko duchowi ludzie, narodzeni na nowo w Chrystusie, uświęceni i przemienieni, doskonali, czy cielesnych tam nie będzie?
Tylko cieleśni bo to będzie po pierwszym zmartwychwstaniu. Ale ci właśnie będą żyli po to żeby uwierzyć w Jezusa i zwyciężyć na sądzie, to taka jak by jeszcze szansa dla nich, nawet przez pewien czas będa bez szatana.
Z tym Twoim "tylko" nie zgodziłbym się, ale poza tym oczywiście będą tam cieleśni ludzie.

Spójrz, zatem na obraz Jerozolimy w dniach Millenium, objawiony prorokom:
wówczas stworzy Pan nad całym obszarem góry Syjon i nad jej zgromadzeniami obłok w dzień, a dym i blask płomieni ognia w nocy, gdyż nad wszystkim rozciągać się będzie chwała niby osłona (6) i namiot, aby w dzień dać cień przed skwarem oraz ostoję i schronienie przed burzą i deszczem."[Iz 4:-6]
[Za 14:6-7 ]bw "(6) W owym dniu stanie się tak: Nie będzie ani upału, ani zimna, ani mrozu. (7) I będzie tylko jeden ciągły jeden dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło."
O którym to czasie mówił też Jezus:
[Mt 24:27] bw "Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,"

To będzie powtórzenie starotestamentowej Epifanii, tym razem wobec Nowego millenijnego Izraela zebranego w wokół Jerozolimy i jej nowej świątyni:

Wj 19:17-25 bw "(17) Mojżesz wyprowadził z obozu lud naprzeciw Boga, a oni ustawili się u stóp góry. (18) A góra Synaj cała dymiła, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu. Jej dym unosił się jak dym z pieca, a cała góra trzęsła się bardzo. (19) A głos trąby wzmagał się coraz bardziej. Mojżesz przemawiał, a Bóg odpowiadał mu głosem. (20) A gdy Pan zstąpił na górę Synaj, na szczyt góry, wezwał Pan Mojżesza na szczyt góry i Mojżesz wstąpił. (21) I rzekł Pan do Mojżesza: Zejdź, przestrzeż lud, by nie napierał się na Pana, aby go zobaczyć, boby wielu z nich zginęło. (22) Również kapłani, którzy poza tym mogą się zbliżać do Pana, niech się oczyszczą, aby Pan ich nie pobił. (23) I rzekł Mojżesz do Pana: Lud nie może wyjść na górę Synaj, gdyż Ty przestrzegłeś nas, mówiąc: Zakreśl granicę dokoła góry i miej ją za świętą.

Pwt 5:22-29 bw "(22) Słowa te wypowiedział Pan na górze donośnym głosem do całego waszego zgromadzenia spośród ognia, chmury i mgły, a nic nie dodał. Spisał zaś je na dwu kamiennych tablicach, które mi dał. (23) A gdy usłyszeliście ten głos spośród ciemności, a góra płonęła ogniem, zbliżyliście się do mnie, wszyscy naczelnicy plemion i starsi, (24) i rzekliście: Oto Pan, nasz Bóg, ukazał nam swoją chwałę i wielkość. Słyszeliśmy też jego głos spośród ognia. Dzisiaj widzieliśmy, że Bóg przemawia do człowieka i on żyje. (25) Dlaczego więc teraz mamy umrzeć? Pochłonie nas bowiem ten wielki ogień! Jeżeli nadal będziemy słuchać głosu Pana, naszego Boga, pomrzemy! (26) Któż bowiem ze śmiertelnych, kto słyszał głos żywego Boga, przemawiającego spośród ognia, tak jak my, zachował życie? (27) Raczej ty się zbliż i wysłuchaj wszystkiego, co powie Pan, nasz Bóg, i ty powiesz nam wszystko, co Pan, nasz Bóg, powie do ciebie, a posłuchamy i wykonamy to, (28) i wysłuchał Pan głosu waszych słów do mnie, i rzekł Pan do mnie: Słyszałem głos słów tego ludu, które mówili do ciebie, i dobre było to, co mówili. (29) Oby ich serce było takie, aby się mnie bali i przestrzegali wszystkich moich przykazań po wszystkie dni, aby im i ich synom dobrze się powodziło na wieki."

Sądzę, że będzie wtedy zawarcie trzeciego Przymierza z Nowym Izraelem złożonym już z cielesnych Żydów i cielesnych pogan, bo wtedy do żydowskiej części Izraela przyłączy się dziesięć razy tyle cieleśnie wierzących w Jezusa, ze wszystkich narodów[Zach 8:23] i to oni dadzą początek nowym 12 plemionom millenijnego Izraela mającego swoją stolicę w Jeruzalem w Judei- a nad nimi będzie królować duchowa Oblubienica, w Imieniu Króla królów i Pana panów.
Wtedy nadane zostaną im nowe prawa, ale równocześnie otrzymają łaskę SZECHINY- widzialnej obecności Syna Bożego w Swojej Chwale- BOSKIM DUCHU- w ogniu i obłoku- zamieszkującej w świątyni.
(IMHO opis z 1 rozdziału Ezechiela i dalej, to jeszcze dokładniejszy opis zstąpienia Pana na górę Oliwną w Swojej widzialnej chwale- przeczytaj pod tym kątem.)

Ci cieleśni ludzie, aby nie spłonąć, w granicach Bożej Szechiny- gdy będą przybywać do Jerozolimy- będą musieli oczyścić się ze swojego grzechu ,POPRZEZ POSŁUSZEŃSTWO Bożym przykazaniom- i taki będzie sens nowych ofiar.

Duch natury ludzkiej Chrystusa ( w którym dziś jesteśmy zbawiani) albowiem "zejdzie z pola"[ 2Tes 2:7 ], a w Jego miejsce pojawi się Jego Duch jako Boga- Jego Boska Chwała-Duch Święty w swojej substancji.
Wg Biblii to niewyobrażalna moc z którą w czasach chrześcijańskich nie mieliśmy do czynienia, ale której mocy doświadczył Izrael w czasie Mojżesza i później, aż do dni zburzenia pierwszej świątyni.

Pozdrawiam


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 26 cze 2013, 18:12

Lash, jak zwykle nie zawodzi oczekiwań. :lmao:

ŻADEN z przytoczonych przez niego tekstów odczytany poprawnie i w kontekście nie potwierdza tego, co próbuje udowodnić. Po prostu manipuluje tekstami wyrwanymi z kontekstu. Jak zwykle.

To, co Paweł pisze go Galacjan, jest do pogan i o poganach. Poza tym, chodzi mu o każdego człowieka polegającego na zakonie w celu uzyskania zbawienia, a nie o każdego Żyda, który został obrzezany ze względu na to, że jest Żydem.

Z kolei teksty o Żydach i skierowane do Żydów Lash przedstawia jako skierowane do pogan. Przykład:

"Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany" [Rzym. 2:25]

To jest tekst do Żydów i o Żydach. Nie do pogan i o poganach. Został oczywiście wyrwany z kontekstu. Paweł mówi do Żydów o tym, że jeśli mają obrzezane ciało, a nie mają obrzezanego serca, nie są prawdziwym Izraelem. Nie mówi o tym, że odrodzony Żyd ma się nie obrzezywać. Paweł zachowywał Prawo według drogi Pańskiej, bo zostało wypełnione przez Mesjasza:

"To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, którą oni nazywają sektą, wierząc we wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków" [Dz. Ap. 24:14]

Dlatego Paweł na przykład składał po swoim odrodzeniu śluby nazyreatu, który jest opisany w Torze:

"A Paweł przebywał tam jeszcze dłuższy czas, po czym pożegnawszy się z braćmi, odpłynął do Syrii, a wraz z nim Pryscylla i Akwila; w Kenchreach dał ostrzyc głowę, bo uczynił ślub" [Dz. Ap. 18:18]

Naprawdę, nie ma sensu walczyć ze Słowem Bożym i udowadniać, że Paweł przestał być Żydem po swoim nawróceniu. Całe Dzieje i Listy pokazują coś przeciwnego. Natomiast nie chlubił się ze swojego pochodzenia i zwalczał judaizowanie, czyli zmuszanie pogan do stawania się Żydami w celu uzyskania zbawienia. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie powinien się zabierać za nauczanie kogokolwiek

Powtórne Przyjście Jezusa na ziemię [Mat. 25:31-46] Lash pomylił z sądem, który nastąpi po tym, jak pierzchła ziemia i niebo Obj. 20:11-15]. Czyli kolejne pudło.

Jeśli się nie rozumie określenia "pod Prawem", to nie należy go używać.

W rozmowie z Piotrem w Antiochii Paweł po prostu wykazuje mu niekonsekwentne zachowanie w tym momencie, a nie potwierdza, że Piotr nie żył po żydowsku. I dlatego napomina go za obłudę. Piotr wiedział, że Bóg oczyścił pogan, więc spokojnie mógł z nimi jadać.

I Kor. 9:1-27 mówi o tym, że Paweł potrafi głosić Ewangelię rozumiejąc Żydów, rozumiejąc faryzeuszy, rozumiejąc innych ludzi i mówiąc do nich ich językiem. Sam zachowywał święta, bywał w świątyni i na święta pielgrzymkowe chciał zdążyć do Jerozolimy. Nie ma w tym tekście nic, co sugeruje Lash. Paweł nie był kameleonem i kłamcą o stu twarzach. Po prostu nie wolno wpisywać w tekst Pisma własnych teorii.

"Strzeżcie się psów, strzeżcie się złych pracowników, strzeżcie się przesady w obrzezywaniu. My bowiem jesteśmy obrzezani, my, którzy czcimy Boga w duchu i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy" [Flp. 3:2-3]

My, Żydzi, nie pokładamy ufności w ciele. Paweł pisze o przesadzie w obrzezywaniu, a nie o zakazie obrzezywania odrodzonych Żydów. W stosunku do poznania Chrystusa czyli w kwestii zbawienia ciało nie daje żadnej przewagi. Ale obietnice dla Żydów nie dotyczą wyłącznie zbawienia, lecz również ziemi kananejskiej i króla na tronie Dawidowym w Jerozolimie na ziemi, a Bóg nie jest kłamcą i nigdy tych obietnic nie odwołał.

Lash pisze:Nie rozumiesz
"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

Jesteś dzieckiem BOZYM CZY NIE

Kolejny raz Lash WYJMUJE FRAGMENT JEDNEGO ZDANIA Z KONTEKSTU - już nawet nie całe zdanie, ale jego fragment! - żeby udowodnić, że tekst mówi o kimś innym niż fizyczni potomkowie Abrahama. Żenada.

Lash pisze:Jezus mówi że świeto szałasów sie wypełnia w Nim - On Jest Żródłem Ducha Św - pośle Go - i Ten Duch Św wypływa z nowej świątyni - Kościoła.
Duch jest wylany - to samo słowo w Dziejach oznaczało krople deszczu różnego rodzaju

Jezus nie mówi, że Święto Szałasów się w Nim wypełnia. Niczego takiego nie ma w tekście Ewangelii Jana. To mówi Lash. Jezus tylko nawiązuje do tego, co się działo wtedy w świątyni. To jest kolejna manipulacja Pismem ze strony Lasha.

Lash pisze:Nie miało to nic wspólnego z piciem ale z wylewaniem i wypływaniem ze świątyni i owszem

Jeśli chodzi o świątynię w Erze Mesjańskiej, to woda będzie wypływała spod progu przybytku, na południe od ołtarza [Ez. 47:1]. Trzeba się będzie znowu mocno napocić i nagimnastykować, żeby udowodnić, że Kościół ma próg i ołtarz - oczywiście wszystko "w sensie duchowym". Jestem ciekaw, co wymyśli Lash. :)

Oczywiście, w 1000-letnim Królestwie narody będą miały pielgrzymować do Jerozolimy. W Nowym Jeruzalem zbawieni będą mieszkać. Święto Szałasów będzie w 1000-letnim Królestwie obchodzone, a nie wypełnione w ramach czyjejkolwiek wyobraźni.

I tak dalej, i tak dalej.

To, co Lash prezentuje, to jest katastrofa egzegetyczna, cyrkowa żonglerka wersetami, mistrzostwo świata w wyrywaniu już nawet nie pojedynczych wersetów, ale fragmentów zdań z ich kontekstu, wkładanie w usta Jezusa i apostołów słów, których nie wypowiedzieli i nie napisali i oczywiście wpisywanie w tekst Biblii własnych uprzedzeń zaczerpniętych nie z Biblii, tylko od Kalwina, który zaczerpnął od Augustyna.

Czytajcie to, co jest napisane, czytajcie w kontekście. I zanim zrozumiecie, przeczytajcie. Nigdy odwrotnie, jak Lash.


Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 26 cze 2013, 18:16

jwd pisze:Sądzę, że będzie wtedy zawarcie trzeciego Przymierza z Nowym Izraelem złożonym już z cielesnych Żydów i cielesnych pogan, bo wtedy do żydowskiej części Izraela przyłączy się dziesięć razy tyle cieleśnie wierzących w Jezusa, ze wszystkich narodów[Zach 8:23] i to oni dadzą początek nowym 12 plemionom millenijnego Izraela mającego swoją stolicę w Jeruzalem w Judei- a nad nimi będzie królować duchowa Oblubienica, w Imieniu Króla królów i Pana panów.

Wszystko ładnie, ale czy mógłbyś pokazać, gdzie Biblia mówi o jakimś "trzecim przymierzu", które byłoby nowsze od Nowego Przymierza zawartego na podstawie ofiary Mesjasza?


Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 26 cze 2013, 20:20

Oto świadectwo Ireneusza z Lyonu, który sam był poganinem (czyli nie-Żydem) według ciała, a ponadto uczniem Polikarpa ze Smyrny, który był bezpośrednim uczniem apostoła Jana. Oto, co pisze o stosunku apostołów do Prawa Mojżeszowego

"Tak więc apostołowie, którzy byli z Jakubem, pozwolili braciom pochodzącym z pogan żyć w wolności - tak jak prowadził ich Duch święty. Sami jednak, choć znali tego samego Boga, nadal przestrzegali starożytnych przepisów (...) Apostołowie, których Pan uczynił świadkami swoich dzieł i nauk (...), żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego" [Adversus Haereses III,12,15]

Jeśli chodzi o ludzi, którzy przeciwstawiali naukę Ewangelii prawom Mojżesza, to Ireneusz traktuje ich jako heretyków:

"Co do ludzi o spaczonych umysłach, którzy zwrócili się przeciwko prawom Mojżesza twierdząc, że są sprzeczne z nauką Ewangelii, to nie zadali sobie oni trudu, by zbadać podstawy zawarcia obydwóch Przymierzy oraz różnice pomiędzy nimi. Dlatego też odpadli od ojcowskiej miłości Boga i pozwolili się nadąć szatanowi, a zwróciwszy się ku doktrynie wyznawanej przez Szymona Maga, odeszli w swych poglądach od opinii Tego, który jedynie jest Bogiem i wydaje im się, że posiedli objawienie lepsze od tego, które otrzymali apostołowie; [uważają oni] również, że apostołowie głosili Ewangelię pozostając pod wpływem żydowskim, natomiast oni sami są bardziej czyści moralnie i mądrzejsi od apostołów" [Adversus Haereses,III,12,12]

http://www.ccel.org/ccel/schaff/anf01.ix.iv.xiii.html

Nic dodać, nic ująć. Dzisiaj też niektórzy chcą być mądrzejsi od apostołów. I dowodzą, że apostołowie przestali żyć po żydowsku po swoim nawróceniu.

I nic nie pomogą ucieczki w twierdzenia, że Ireneusz był "katolikiem". To nie ma nic do rzeczy, ponieważ Ireneusz znał osobiście Polikarpa, który sam znał osobiście apostoła Jana, bo był jego uczniem.

Za to Augustyn z pewnością był katolikiem. A Kalwin jego wiernym uczniem, czego się nie wstydził. Uczniowie Kalwina są uczniami Augustyna. Dlatego tak maltretują Słowo Boże.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 cze 2013, 23:47

Lelek pisze:A o JAKIEJ OBIETNICY pisze Paweł w kontekście? Czy Bóg złożył Abrahamowi tylko jedną obietnicę? Obietnice złożone Abrahamowi możesz przeczytać w I Mojż. w rozdziałach 12, 13, 15 i 17. Paweł odnosi się do jednej z obietnic, ponieważ List do Galacjan dotyczy usprawiedliwienia przez wiarę, a nie obietnicy ziemi kananejskiej.


Jeśli chrzescijanie są" potomkami Abrahama" to wszystko ich dotyczy co potomków.

Lelek pisze:Te ofiary nie będą dotyczyły zbawienia, podobnie jak ofiary ST nie mogły zgładzić grzechów. O tym już chyba pisaliśmy.


ale one wskazywały na przyszłą ofiarę Jezusa a ona już się dokonała i nie rozumiem po co wracać do tego co nie przynosiło zbawienia o to chodzi

Lelek pisze:"W Jezusie" nie ma podziałów, ale w ciele są podziały i są różne powołania. Dlatego w Jezusie nie ma mężczyzny i kobiety, ale w ciele są mężczyźni i kobiety. Dlatego w Jezusie nie ma Żyda ani Greka, ale w ciele są Żydzi i Grecy.


Tylko ,ze ciło jest martwe bo umarlismy z Jezusem i żyjemy tylko w Duchu. Cieło jest tu nieważne, jesteśmy nowym człowiekiem duchowym i to się liczy.

Lelek pisze:Magdo, a kto będzie nimi rządził w tym tysiącleciu? Oprócz Jezusa oczywiście?


Ci z pierwszego zmartwychwstania i ci co będą żywi i pochwyceni.

Lash pisze: I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa (9) i znalazł się w Nim

Paweł to wszystko uznaje ze - odchody zwierzęce - sowje obrzezanie ciała / żydwoskość / faryzejskosc - to wszystko śmiecie .... Bowiem Liczy się tylko Chrystus


No i tu tez Lashu ma rację chyba nie zaprzeczysz ze Paweł tak napisał.

Lash pisze:To jest dokładnie to przed czym ostrzega List do hebrejczyków - nie ma powtrotu do starego nie ma powrotu do składania ofiar krwawych ....


Tu też się z Lashem zgadzam. Nie wiem dlaczego chcesz żeby jakimś sposobem już jezus liczył się mniej niz bycie Żydem, Żeby wiara nic nie znaczyła, żeby ofiara Jezusa była umniejszona przez ponowne ofiary ze zwierząt

vHbr 10:4 bp "Niemożliwe jest przecież, żeby krew cieląt i koźląt gładziła grzechy."

No jęsli juz grzechów nie gładzi to po co robić taka ofiarę.

B
Lelek pisze:Oto, co pisze o stosunku apostołów do Prawa Mojżeszowego

"Tak więc apostołowie, którzy byli z Jakubem, pozwolili braciom pochodzącym z pogan żyć w wolności - tak jak prowadził ich Duch święty. Sami jednak, choć znali tego samego Boga, nadal przestrzegali starożytnych przepisów (...) Apostołowie, których Pan uczynił świadkami swoich dzieł i nauk (...), żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego" [Adversus Haereses III,12,15]


Bo wolnosć to wolność wyboru chcesz zachowywać zwyczaje to je zachowujesz a nie chcesz to zyjesz bo nich bo to nie ma znaczenia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 27 cze 2013, 10:54

magda pisze:
Lelek pisze:A o JAKIEJ OBIETNICY pisze Paweł w kontekście? Czy Bóg złożył Abrahamowi tylko jedną obietnicę? Obietnice złożone Abrahamowi możesz przeczytać w I Mojż. w rozdziałach 12, 13, 15 i 17. Paweł odnosi się do jednej z obietnic, ponieważ List do Galacjan dotyczy usprawiedliwienia przez wiarę, a nie obietnicy ziemi kananejskiej.

Jeśli chrzescijanie są" potomkami Abrahama" to wszystko ich dotyczy co potomków.

Nie, Magdo. Są "potomkowie Abrahama" - co sama przyznajesz poprzez cudzysłów - i potomkowie Abrahama. Ci pierwsi są jego dziećmi w wierze (odrodzonymi poganami), a ci drudzy jego dziećmi w ciele i w wierze (odrodzonymi Żydami). Mowa o potomkach dziedziczących obietnicę, o której Paweł pisze do Galacjan. Czyli obietnicę usprawiedliwienia z wiary i Ducha Świętego. Nie pisze do pogan o innej obietnicy, czyli obietnicy ziemi kananejskiej dla Abrahama i jego potomków według ciała. I dlatego Paweł mówi Galacjanom konkretnie, którą obietnicę odziedziczyli:

"A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary usprawiedliwia pogan, uprzednio zapowiedziało Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem" [Gal. 3:8-9]

Zauważ, że w obietnicach złożonych Abrahamowi w I Mojż. 12,13,15 i 17 jest coś więcej i dotyczy to wyłącznie potomków Abrahama obrzezanych na ciele i na sercu.

magda pisze:
Lelek pisze:Te ofiary nie będą dotyczyły zbawienia, podobnie jak ofiary ST nie mogły zgładzić grzechów. O tym już chyba pisaliśmy.

ale one wskazywały na przyszłą ofiarę Jezusa a ona już się dokonała i nie rozumiem po co wracać do tego co nie przynosiło zbawienia o to chodzi

Bo Bóg osobiście będzie obecny w świątyni tak jak był obecny w tamtej. I dlatego ludzie w skażonych ciałach będą musieli się oczyszczać, zanim wejdą przed Jego oblicze. Tak jak za czasów ST.

magda pisze:
Lelek pisze:"W Jezusie" nie ma podziałów, ale w ciele są podziały i są różne powołania. Dlatego w Jezusie nie ma mężczyzny i kobiety, ale w ciele są mężczyźni i kobiety. Dlatego w Jezusie nie ma Żyda ani Greka, ale w ciele są Żydzi i Grecy.

Tylko , ze ciło jest martwe bo umarlismy z Jezusem i żyjemy tylko w Duchu. Cieło jest tu nieważne, jesteśmy nowym człowiekiem duchowym i to się liczy.

Naprawdę? Chrześcijanki nie rodzą już dzieci? Jeśli żyjesz tylko w duchu, a Twoje ciało jest martwe, to się po prostu uszczypnij. :)

Gnostycy uważali, że ciało w ogóle jest nieważne i że żyją wyłącznie w duchu. Ale to jest nieprawda i herezja. Umarła cielesność, a nie ciało fizyczne. Gdyby nasze ciało już umarło, nie byłoby potrzeby zmartwychwstania. Nie uważasz?

magda pisze:
Lelek pisze:Magdo, a kto będzie nimi rządził w tym tysiącleciu? Oprócz Jezusa oczywiście?

Ci z pierwszego zmartwychwstania i ci co będą żywi i pochwyceni.

Czyli oprócz rządzonych (w ciałach skażonych) na ziemi będą rządzący (w ciałach uwielbionych). Zgadza się?

magda pisze:
Lash pisze: I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa (9) i znalazł się w Nim

Paweł to wszystko uznaje ze - odchody zwierzęce - sowje obrzezanie ciała / żydwoskość / faryzejskosc - to wszystko śmiecie .... Bowiem Liczy się tylko Chrystus


No i tu tez Lashu ma rację chyba nie zaprzeczysz ze Paweł tak napisał.

Lashu nie przeczytał tekstu, tylko wpisał w tekst własne poglądy. Przeczytaj dokładnie. Pawłowi nie chodzi o to, że przestał być Żydem, tylko o to, że nie chlubi się swoim pochodzeniem, ponieważ ono WOBEC DONIOSŁOŚCI, JAKĄ MA POZNANIE CHRYSTUSA [Flp. 3:8] jest śmieciem. Ale nie oznacza to, że obrzezanie nie ma w ogóle żadnego znaczenia:

"Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania? Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże" [Rzym. 3:1-2]

Pożytek z obrzezania jest, ale nie w sprawie samego zbawienia. I o to Pawłowi chodzi. W Flp. 3:2 pisze "na wejściu", że chodzi o to, żeby się strzec PRZESADY w obrzezaniu, a nie samego obrzezania. I potem wyjaśnia, dlaczego. A Lash wyrwał z kontekstu mały fragment, bo tylko wyrwany z kontekstu i nie przeczytany dokładnie pasuje do jego poglądów. Na tym polega cała jego teologia, niestety.

magda pisze:
Lash pisze:To jest dokładnie to przed czym ostrzega List do hebrejczyków - nie ma powtrotu do starego nie ma powrotu do składania ofiar krwawych ....

Tu też się z Lashem zgadzam. Nie wiem dlaczego chcesz żeby jakimś sposobem już jezus liczył się mniej niz bycie Żydem, Żeby wiara nic nie znaczyła, żeby ofiara Jezusa była umniejszona przez ponowne ofiary ze zwierząt

vHbr 10:4 bp "Niemożliwe jest przecież, żeby krew cieląt i koźląt gładziła grzechy."

No jęsli juz grzechów nie gładzi to po co robić taka ofiarę.

Bo chodzi o "przywracanie cielesnej czystości" [Hbr. 9:13]. Ofiary ze zwierząt nigdy nie gładziły grzechów. Ludzie, kiedy Wy zaczniecie czytać to, co jest napisane? Zbawienie i gładzenie grzechów ZAWSZE było przez wiarę - już od czasów Abla. O tym jest napisane w Hebr. 11. I dokonywało się na podstawie ponadczasowej ofiary Jezusa:

"I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne" [Hebr. 9:15]

Dlatego ofiary ze zwierząt w 1000-letnim królestwie nie umniejszają ofiary Jezusa, bo ofiary ze zwierząt nigdy nie gładziły grzechów i nie będą. List do Hebrajczyków nie mówi o tym, że w Erze Mesjańskiej nie będzie ofiar, tylko o tym, że obecnie adresaci (Żydzi) mają z Bogiem Nowe Przymierze, na podstawie którego ich grzechy są zgładzone. Autor nie pisze o tym, że ofiary ze zwierząt nigdy już nie będą składane. Pisze o tym, że ponieważ Arcykapłan według porządku Melchizedeka jest teraz w świątyni w niebie, ofiary ze zwierząt nie są nikomu potrzebne, a system ofiarniczy się zmienił. Kiedy jednak Jezus jako Wcielony Bóg wróci na ziemię, system ofiarniczy znowu się zmieni, ponieważ Bóg będzie osobiście obecny w świątyni. Ofiary nie będą gładzić grzechów, ale będą służyć oczyszczeniu rytualnemu tych, którzy wtedy będą w ciałach skażonych. Dawid miał świadomość zbawienia, ale składał ofiary, bo one służyły przywróceniu cielesnej czystości przez Panem, jak mówi Hebr. 9:13.

Niestety, Lash tego nie rozumie i nie zrozumie, dopóki nie będzie pokutował ze swego stosunku do Słowa Bożego i dopóki nie przestanie się kierować uporem swego serca.

magda pisze:
Lelek pisze:Oto, co pisze o stosunku apostołów do Prawa Mojżeszowego

"Tak więc apostołowie, którzy byli z Jakubem, pozwolili braciom pochodzącym z pogan żyć w wolności - tak jak prowadził ich Duch święty. Sami jednak, choć znali tego samego Boga, nadal przestrzegali starożytnych przepisów (...) Apostołowie, których Pan uczynił świadkami swoich dzieł i nauk (...), żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego" [Adversus Haereses III,12,15]


Bo wolnosć to wolność wyboru chcesz zachowywać zwyczaje to je zachowujesz a nie chcesz to zyjesz bo nich bo to nie ma znaczenia

Gdyby dla apostołów zachowywanie zwyczajów żydowskich nie miało znaczenia, to by ich nie zachowywali. Zachowywali, bo byli Żydami. To tradycja kościelna wykręciła Pisma i zrobiła z nich pogan, bo rzekomo wyrzekli się swojej tożsamości.

Apostołowie nie narzucali braciom z pogan żydowskich zwyczajów, ale sami żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego rozumianego "według drogi, którą oni [faryzeusze] nazywają sektą" - tak jak Paweł [Dz. Ap. 24:14]. I o tym zaświadczają współcześni im poganie.

Magdo, nie obraź się, ale chyba sama widzisz, że w pewnym sensie jesteś ofiarą tradycji polegającej na wpisywaniu gotowych poglądów do tekstu Pisma. Poglądów wziętych głównie od Augustyna i przekazywanych przez Kalwina, który był jego uczniem. Ale widzę, że warto z Tobą rozmawiać, bo przynajmniej nie prezentujesz takiego zacietrzewienia jak Lash, który sam błądzi i innych w błąd wprowadza.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 cze 2013, 14:10

Lelek pisze: Lash, jak zwykle nie zawodzi oczekiwań. :lmao:

ŻADEN z przytoczonych przez niego tekstów odczytany poprawnie i w kontekście nie potwierdza tego, co próbuje udowodnić. Po prostu manipuluje tekstami wyrwanymi z kontekstu. Jak zwykle.


jak zwykle działanie lelka - żadnych dowodów - atak na oponenta :/

Lelek pisze:
To, co Paweł pisze go Galacjan, jest do pogan i o poganach. Poza tym, chodzi mu o każdego człowieka polegającego na zakonie w celu uzyskania zbawienia, a nie o każdego Żyda, który został obrzezany ze względu na to, że jest Żydem.


Jak widać Paweł wie co mówi Lelek nie.
Powiedz Leleku skoro żydzi mieli byc żydami w kościele TO MUSIELI SIE OBRZEZYWAĆ i Przestrzegać Prawa :)

Jesli nie obrzezywali sie i nie przestrzegali prawa i nie żenili sie z poganami to wtedy byli by Odseparowani
A jesli - obrzezywli dzieci, nie nakazywli strzec Prawa i wypełniac je wiernie i żenili sie z poganami wtedy nie ma podziału w kościele i zanikli w nim :)

Jak widać Paweł mówi że nie przestrzega Prawa :)

(19) Tak więc nie zależąc od nikogo, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby tym liczniejsi byli ci, których pozyskam. (20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. (22) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.

Podobnie Piotr :)

(12) Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich? (15) My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami.

Piotr żył nie pod Prawem ale wg zwyczajów POGAŃSKICH tyle mówi pismo

Jednak pewni ludzie spowodowali nieszczerość Piotra tek że zaczął życ pod prawe i wg zwyczjów zydowskich - Paweł musi go napomnieć :/

Zrozum ......


Lelek pisze:
Z kolei teksty o Żydach i skierowane do Żydów Lash przedstawia jako skierowane do pogan. Przykład:
"Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany" [Rzym. 2:25]


Lelku - wiadomo Rzymiane to Żydzi a Glacjanie to poganie :/

Ach ty i teorie wybiórcze :/ wbrew pismu Św.
kazdy człowiek - który daje sie obrzezać aby wypełniac Prawo nie ma łaski Chrystusa - .proste :)

Uwierz ....

Jak widac Paweł pisze - obrzezanie ma wartość jeśli ktoś zachowuje PRAWO - kto zas je zachowuje nie ma Chrystusa ... Bowiem z Prawa nie jest nikt w Chrystusie :/

Lelek pisze: To jest tekst do Żydów i o Żydach. Nie do pogan i o poganach. Został oczywiście wyrwany z kontekstu. Paweł mówi do Żydów o tym, że jeśli mają obrzezane ciało, a nie mają obrzezanego serca, nie są prawdziwym Izraelem. Nie mówi o tym, że odrodzony Żyd ma się nie obrzezywać.


A gdzie sie obrzezywali nowonarodzeni zydzi :)

(3) My bowiem jesteśmy prawdziwie ludem obrzezanym - my, którzy sprawujemy kult w Duchu Bożym i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a nie pokładamy ufności w ciele. (4) Chociaż ja także i w ciele mogę pokładać ufność. Jeśli ktoś inny mniema, że może ufność złożyć w ciele, to ja tym bardziej: (5) obrzezany w ósmym dniu, z rodu Izraela, z pokolenia Beniamina, Hebrajczyk z Hebrajczyków, w stosunku do Prawa - faryzeusz, (6) co do gorliwości - prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości legalnej - stałem się bez zarzutu. (7) Ale to wszystko, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę. (8) I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa

W Chrystusie zysk z obrzezanie jest zwierzęcym łajnem ... nie rozumiesz Pawła ?


Lelek pisze:

Paweł zachowywał Prawo według drogi Pańskiej, bo zostało wypełnione przez Mesjasza:

"To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, [color=red]którą oni nazywają sektą, wierząc we wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków" [Dz. Ap. 24:14][/color]


Nie rozumiesz :)
Paweł napisał że słuzy z drogą Chrzescijańską - wierzą we wszystko CO NAPISANO a nie PRZESTRZEGAJĄC PRAWA ...

Naprawdę to proste :)


Lelek pisze:

Dlatego Paweł na przykład składał po swoim odrodzeniu śluby nazyreatu, który jest opisany w Torze:

"A Paweł przebywał tam jeszcze dłuższy czas, po czym pożegnawszy się z braćmi, odpłynął do Syrii, a wraz z nim Pryscylla i Akwila; w Kenchreach dał ostrzyc głowę, bo uczynił ślub" [Dz. Ap. 18:18]


Czy aby cos Zyskac?
Co?


Pochyl się Nad słowem
(17) A gdy przybyliśmy do Jerozolimy, bracia przyjęli nas radośnie. (18) Nazajutrz zaś poszedł Paweł z nami do Jakuba, a gdy przybyli wszyscy starsi, (19) pozdrowiwszy ich, wyłożył im szczegółowo, czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego służbę. (20) A oni, gdy to usłyszeli, chwalili Boga i powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się zakonu; (21) o tobie jednak powiedziano im, że wszystkich Żydów, którzy żyją między poganami, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówiąc, żeby nie obrzezywali dzieci ani też nie zachowywali zwyczajów. (22) Co tu robić? Z pewnością usłyszą, że przyszedłeś. (23) Zrób więc to, co ci mówimy: Jest między nami czterech mężów, którzy uczynili ślub; (24) weź ich, poddaj się wraz z nimi oczyszczeniu i pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc głowy; wtedy wszyscy poznają, że to, co im o tobie powiedziano, nie odpowiada prawdzie, lecz że i ty sam przestrzegasz zakonu. (25) Co się zaś tyczy pogan, którzy uwierzyli, wysłaliśmy na piśmie nasze zalecenie, aby się wystrzegali rzeczy ofiarowanych bałwanom i krwi, i tego, co zadławione, i nierządu. (26) Wówczas Paweł, wziąwszy owych mężów, poddał się wraz z nimi oczyszczeniu następnego dnia i wszedł do świątyni, zgłaszając zakończenie dni oczyszczenia i czas złożenia ofiary za każdego z nich. Dziej 21

Dlaczego Paweł to zrobił?
czy oszukiwał - a jesli tak to kogo?

Porównaj
(19) Będąc wolnym wobec wszystkich, oddałem się w niewolę wszystkim, abym jak najwięcej ludzi pozyskał. (20) I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. (21) Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. (22) Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić. (23) A czynię to wszystko dla ewangelii, aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.


Paweł wg ciebnie miusi kłamać w 1 kor 9 bowiem mówi że dla żydów stał sie jak żyd i jest "jkoby" pod zakonem choc nie jest pod zakonem!

Zadaj sobie pytanie - jak Paweł zyd ktory przestrzega zakonu - staje się niby żydem dla zydów :roll:
A dla pogan żyje bez zakonu ( por gal 2 ) ...

Jedyne wyjście jest takie że uczynki zakonu nie mają znaczenia :) - sa niczym w Chrystusie :)

Lelek pisze:
Naprawdę, nie ma sensu walczyć ze Słowem Bożym i udowadniać, że Paweł przestał być Żydem po swoim nawróceniu. Całe Dzieje i Listy pokazują coś przeciwnego. Natomiast nie chlubił się ze swojego pochodzenia i zwalczał judaizowanie, czyli zmuszanie pogan do stawania się Żydami w celu uzyskania zbawienia. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie powinien się zabierać za nauczanie kogokolwiek


Leleku nie oszukuj :) siebie i innych
Gal

(10) mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. (11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz , a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?

Nadal nie rozumiesz napisaneych rzeczy po polsku?


Lelek pisze: Powtórne Przyjście Jezusa na ziemię [Mat. 25:31-46] Lash pomylił z sądem, który nastąpi po tym, jak pierzchła ziemia i niebo Obj. 20:11-15]. Czyli kolejne pudło.


Ciekawe
- oba teksty mówią o tronie
- oba mówią o sądzie

Lelkowi to nic... on nie "bawi się w skojarzenia" dlatego widocznnie niewiele kojarzy :/

Lelek pisze: Jeśli się nie rozumie określenia "pod Prawem", to nie należy go używać.

W rozmowie z Piotrem w Antiochii Paweł po prostu wykazuje mu niekonsekwentne zachowanie w tym momencie, a nie potwierdza, że Piotr nie żył po żydowsku. I dlatego napomina go za obłudę. Piotr wiedział, że Bóg oczyścił pogan, więc spokojnie mógł z nimi jadać.


Ach ten Lelek :)
(10) mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. (11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz , a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?

Podkreśliłem na czerwono to czemu wprost przeczysz :/ :/

Lelek pisze:
I Kor. 9:1-27 mówi o tym, że Paweł potrafi głosić Ewangelię rozumiejąc Żydów, rozumiejąc faryzeuszy, rozumiejąc innych ludzi i mówiąc do nich ich językiem. Sam zachowywał święta, bywał w świątyni i na święta pielgrzymkowe chciał zdążyć do Jerozolimy. Nie ma w tym tekście nic, co sugeruje Lash. Paweł nie był kameleonem i kłamcą o stu twarzach. Po prostu nie wolno wpisywać w tekst Pisma własnych teorii.


czy w Koryntiam Paweł mówi o ROZUMIENIU ZYDÓW i POGAN
....

(20) I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. (21) Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. (22) Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić. (23) A czynię to wszystko dla ewangelii, aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu.


Jak widać Paweł nie mówi tu o rozumieniu ale o PRZETRANSFORMOWANIU SIĘ - stać się ...
http://sjp.pwn.pl/slownik/2523669/stać_się

1. «przejść stopniowo w inny stan, w inną postać, zmienić się w kogoś lub w coś innego»2. «przytrafić się, zdarzyć się, nastąpić»


ale co tam ja wymyslam swoje znaczenia słów - bo każdy wie że " stać się znaczy rozumiec " :/
:/


Lelek pisze: "Strzeżcie się psów, strzeżcie się złych pracowników, strzeżcie się przesady w obrzezywaniu. My bowiem jesteśmy obrzezani, my, którzy czcimy Boga w duchu i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy" [Flp. 3:2-3]

My, Żydzi, nie pokładamy ufności w ciele. Paweł pisze o przesadzie w obrzezywaniu, a nie o zakazie obrzezywania odrodzonych Żydów.


Lelku a jak mozna przezadzić w obrzezywaniu :roll: - serio ? muślisz ze żydzi nie wiedzieli co robić z kawałkiem skóry :roll: i Paweł im mówi uważajcie aby ciać równo? :lol:

Oczywiście że nie :)
Poprostu Biblia Warszawska ma tu błędne tłumaczenie
W grece nie ma słowa przesada ani obrzezania ale jest okaleczenie

Paweł trochę mocno mówi w tym teksćie prosta analiza

Βλέπετε τοὺς κύνας - strzeżcie się Psów
βλέπετε τοὺς κακοὺς ἐργάτας - strzeżcie się złych pracowników
βλέπετε τὴν κατατομήν - - strzeżcie się obicnającyh / kaleczących - oczywiście że Paweł mówi o tych co chcą obrzezywac :)

Widać to w przekładzie dosłownym

http://www.feib.pl/text/dos/Flp.pdf
Strzeżcie się psów, strzeżcie się złych pracowników, strzeżcie się obrzezywaczy.

Wyjasnij co to jest przesada w obrzezywaniu? - ale przesada .... :)


Lelek pisze:
W stosunku do poznania Chrystusa czyli w kwestii zbawienia ciało nie daje żadnej przewagi. Ale obietnice dla Żydów nie dotyczą wyłącznie zbawienia, lecz również ziemi kananejskiej i króla na tronie Dawidowym w Jerozolimie na ziemi, a Bóg nie jest kłamcą i nigdy tych obietnic nie odwołał.


Zgoda i dzieci boze dziedziczą obietnice Abrahama :)

Lelek pisze:
Lash pisze:Nie rozumiesz
"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

Jesteś dzieckiem BOZYM CZY NIE

Kolejny raz Lash WYJMUJE FRAGMENT JEDNEGO ZDANIA Z KONTEKSTU - już nawet nie całe zdanie, ale jego fragment! - żeby udowodnić, że tekst mówi o kimś innym niż fizyczni potomkowie Abrahama. Żenada.


Zadałem ci pytanie - cytując cały fragment :)
Czy jesteś dzieckiem Boga czy nie ?
Odpowiesz?

czy tak samo jak unikasz odpowiedzi napytanie
czy Jezus Jest Panem i ma władzę i rządzi ?

Lelek pisze:
Lash pisze:Jezus mówi że świeto szałasów sie wypełnia w Nim - On Jest Żródłem Ducha Św - pośle Go - i Ten Duch Św wypływa z nowej świątyni - Kościoła.
Duch jest wylany - to samo słowo w Dziejach oznaczało krople deszczu różnego rodzaju

Jezus nie mówi, że Święto Szałasów się w Nim wypełnia. Niczego takiego nie ma w tekście Ewangelii Jana. To mówi Lash. Jezus tylko nawiązuje do tego, co się działo wtedy w świątyni. To jest kolejna manipulacja Pismem ze strony Lasha.



O tak Jezus robi .... nic :)
Jezus jest prawdziwą świątynią, nie wiesz

Juz ci mówiłem że uciekasz w absurd.
Eangelie mówią tylko 3 razy o ekklesi i to tylko w Mat .... idąc za twoim tokiem obłędu - inne ewangelie nie sa dla kośicoła ... a z materusza tylko dwa fragmenty :roll: ....


Jak widac nie kojarzysz rzecz i to jakis powazny problem
(37) W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta,
namiotów oczywiście

Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! (38) Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza.

Strumienie wody żywej były obrazone przez kapłana wylewaniem wody na schody


(39) A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był /dany/, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony.
(Ew. Jana 7:1-53, Biblia Tysiąclecia)


O czym mówił Jezus - o Duchu Św

Przypadek :roll: dla niekojrzących i owszem ;)





Lelek pisze:
Lash pisze:Nie miało to nic wspólnego z piciem ale z wylewaniem i wypływaniem ze świątyni i owszem

Jeśli chodzi o świątynię w Erze Mesjańskiej, to woda będzie wypływała spod progu przybytku, na południe od ołtarza [Ez. 47:1]. Trzeba się będzie znowu mocno napocić i nagimnastykować, żeby udowodnić, że Kościół ma próg i ołtarz - oczywiście wszystko "w sensie duchowym". Jestem ciekaw, co wymyśli Lash. :)


Po co ja do ciebie mówię :/
Oczywiscie że woda Ducha św wypływa z kośicoła żywego :)
Próg kościoła to wejscie do Światyni Pana :)

15) Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje. (16) Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna. (17) A Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech powie: Przyjdź! I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie. Obj 22

Ołtarz to Składanie żywych ofiar w kościele :) jako słuzba :)
(1) A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. (2) Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.


Naprawde to jest proste :)


Lelek pisze:
Oczywiście, w 1000-letnim Królestwie narody będą miały pielgrzymować do Jerozolimy.


gdzie w ap 20 to napisano :)
Albo gdzie w mowach o pielrzymkach jest napisane 1000 letnie królestwo?


Lelek pisze:W Nowym Jeruzalem zbawieni będą mieszkać. Święto Szałasów będzie w 1000-letnim Królestwie obchodzone, a nie wypełnione w ramach czyjejkolwiek wyobraźni.


gdzie w ap 20 to napisano :)
Albo gdzie w mowach o pielrzymkach jest napisane 1000 letnie królestwo?


Lelek pisze: I tak dalej, i tak dalej.


za górami za lasami :D

Lelek pisze: To, co Lash prezentuje, to jest katastrofa egzegetyczna, cyrkowa żonglerka wersetami, mistrzostwo świata w wyrywaniu już nawet nie pojedynczych wersetów, ale fragmentów zdań z ich kontekstu, wkładanie w usta Jezusa i apostołów słów, których nie wypowiedzieli i nie napisali i oczywiście wpisywanie w tekst Biblii własnych uprzedzeń zaczerpniętych nie z Biblii, tylko od Kalwina, który zaczerpnął od Augustyna.


Ach Leleku nawet nie wiesz jaka rozkosz mi sprawiasz gdy stawiasz mnie na rózni z tymio dwoma wojwnikami za wiarę .... a tym bardziej że Bóg dał mi to zrozumieć samemu bez ich pomocy :)

Lelek pisze: Czytajcie to, co jest napisane, czytajcie w kontekście. I zanim zrozumiecie, przeczytajcie. Nigdy odwrotnie, jak Lash.



Amen czytajcie bracia i siostry :)
I niech Bóg da zrozumienie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 cze 2013, 14:50

Lelek pisze: Zauważ, że w obietnicach złożonych Abrahamowi w I Mojż. 12,13,15 i 17 jest coś więcej i dotyczy to wyłącznie potomków Abrahama obrzezanych na ciele i na sercu.


Lelku zrozum KTO JEST PRAWDZIWIE LUDEM OBRZEZANYM
(1) W końcu, bracia moi, radujcie się w Panu! Pisanie do was o tym samym nie jest dla mnie uciążliwe, a dla was jest środkiem niezawodnym. (2) Strzeżcie się psów, strzeżcie się złych pracowników, strzeżcie się okaleczeńców! (3) My bowiem jesteśmy prawdziwie ludem obrzezanym - my, którzy sprawujemy kult w Duchu Bożym i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a nie pokładamy ufności w ciele.

Głosisz ciało :/

Lelek pisze:
magda pisze:
Lelek pisze:Te ofiary nie będą dotyczyły zbawienia, podobnie jak ofiary ST nie mogły zgładzić grzechów. O tym już chyba pisaliśmy.

ale one wskazywały na przyszłą ofiarę Jezusa a ona już się dokonała i nie rozumiem po co wracać do tego co nie przynosiło zbawienia o to chodzi

Bo Bóg osobiście będzie obecny w świątyni tak jak był obecny w tamtej. I dlatego ludzie w skażonych ciałach będą musieli się oczyszczać, zanim wejdą przed Jego oblicze. Tak jak za czasów ST.


I teraz tez jest osobiście - w nas wierzacych .... Jan 14-16

Lelek pisze:


magda pisze:
Lelek pisze:"W Jezusie" nie ma podziałów, ale w ciele są podziały i są różne powołania. Dlatego w Jezusie nie ma mężczyzny i kobiety, ale w ciele są mężczyźni i kobiety. Dlatego w Jezusie nie ma Żyda ani Greka, ale w ciele są Żydzi i Grecy.

Tylko , ze ciło jest martwe bo umarlismy z Jezusem i żyjemy tylko w Duchu. Cieło jest tu nieważne, jesteśmy nowym człowiekiem duchowym i to się liczy.

Naprawdę? Chrześcijanki nie rodzą już dzieci? Jeśli żyjesz tylko w duchu, a Twoje ciało jest martwe, to się po prostu uszczypnij. :)

Gnostycy uważali, że ciało w ogóle jest nieważne i że żyją wyłącznie w duchu. Ale to jest nieprawda i herezja. Umarła cielesność, a nie ciało fizyczne. Gdyby nasze ciało już umarło, nie byłoby potrzeby zmartwychwstania. Nie uważasz?


Ciało nasze jest śwątynią Ducha Św - nasze członki sa członkami Chrystusa :)

(13) Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. (14) Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. (15) Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa? Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! (16) Albo czyż nie wiecie, że ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno ciało? Będą bowiem - jak jest powiedziane - dwoje jednym ciałem. (17) Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. (18) Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. (19) Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? (20) Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
(1 list do Koryntian 6:1-20, Biblia Tysiąclecia)

tyle o ciele ...
natomiast obrzezani .... dalej sowje :/

Lelek pisze:
magda pisze:
Lash pisze: I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa (9) i znalazł się w Nim

Paweł to wszystko uznaje ze - odchody zwierzęce - sowje obrzezanie ciała / żydwoskość / faryzejskosc - to wszystko śmiecie .... Bowiem Liczy się tylko Chrystus


No i tu tez Lashu ma rację chyba nie zaprzeczysz ze Paweł tak napisał.

Lashu nie przeczytał tekstu, tylko wpisał w tekst własne poglądy. Przeczytaj dokładnie. Pawłowi nie chodzi o to, że przestał być Żydem, tylko o to, że nie chlubi się swoim pochodzeniem, ponieważ ono WOBEC DONIOSŁOŚCI, JAKĄ MA POZNANIE CHRYSTUSA [Flp. 3:8] jest śmieciem. Ale nie oznacza to, że obrzezanie nie ma w ogóle żadnego znaczenia:




A gdzie lash napisał że Paweł Przestał być żydem :roll: - Lelku musisz juz kłamać?

Paweł pokazuje jakie ma znaczenie dla niego żydwoskie pochodzenie i korzysci o których mówisz lelku :)

. (7) Ale to wszystko, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę. (8) I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa (9) i znalazł się w Nim - nie mając mojej sprawiedliwości, pochodzącej z Prawa, lecz Bożą sprawiedliwość, otrzymaną przez wiarę w Chrystusa, sprawiedliwość pochodzącą od Boga, opartą na wierze


Lelek pisze:
"Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania? Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże" [Rzym. 3:1-2]



Dlaczego wklejasz Rzymian .... niby że Paweł uznaje korzyśc :roll:

Kontekst Lelku Kontekst :)
(23) Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga. (24) Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga. (25) Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. (26) Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? (27) I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo. (28) Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, (29) ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.
(1) Na czym więc polega wyższość Żyda? I jaki pożytek z obrzezania (2) Wielki pod każdym względem. Najpierw ten, że zostały im powierzone słowa Boże. (3) Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? (4) żadną miarą! Bóg przecież musi okazać się prawdomówny, każdy zaś człowiek kłamliwy, zgodnie z tym, co napisane: Abyś się okazał sprawiedliwy w słowach Twoich i odniósł zwycięstwo, kiedy Cię sądzą. (5) Lecz jeśli nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy, gdy okazuje zagniewanie? - wyrażam się po ludzku. (6) Żadną miarą! Bo w takim razie jakże Bóg sądzić będzie ten świat? (7) Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik? (8) I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara. (9) Cóż więc? Czy mamy przewagę? żadną miarą! Wykazaliśmy bowiem uprzednio, że tak Żydzi, jak i poganie są pod panowaniem grzechu, .... (List do Rzymian 3:1-31, Biblia Tysiąclecia)


Jak widać korzyścią jest to że mają BOŻE SŁOWO - Prawo ...

Potem Paweł trochę wrac do tego
(3) Wolałbym bowiem sam być pod klątwą [odłączony] od Chrystusa dla [zbawienia] braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami. (4) Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice. (5) Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. (6) Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, (7) i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama,

Jak widać obrzezanie nie niosło przynalezmności do izraela :)

Lelek pisze: Pożytek z obrzezania jest, ale nie w sprawie samego zbawienia. I o to Pawłowi chodzi.


Jaki jest porzytek :) Gdzie paweł mówi o nim :) :roll:

Lelek pisze: W Flp. 3:2 pisze "na wejściu", że chodzi o to, żeby się strzec PRZESADY w obrzezaniu, a nie samego obrzezania. I potem wyjaśnia, dlaczego. A Lash wyrwał z kontekstu mały fragment, bo tylko wyrwany z kontekstu i nie przeczytany dokładnie pasuje do jego poglądów. Na tym polega cała jego teologia, niestety.


Nie ma tam nic o przesadzie :)
co wykazełm w poprzednim wątku :)
a co to jest ta przesada .... :roll:

Lelek pisze:
magda pisze:
Lash pisze:To jest dokładnie to przed czym ostrzega List do hebrejczyków - nie ma powtrotu do starego nie ma powrotu do składania ofiar krwawych ....

Tu też się z Lashem zgadzam. Nie wiem dlaczego chcesz żeby jakimś sposobem już jezus liczył się mniej niz bycie Żydem, Żeby wiara nic nie znaczyła, żeby ofiara Jezusa była umniejszona przez ponowne ofiary ze zwierząt

vHbr 10:4 bp "Niemożliwe jest przecież, żeby krew cieląt i koźląt gładziła grzechy."

No jęsli juz grzechów nie gładzi to po co robić taka ofiarę.

Bo chodzi o "przywracanie cielesnej czystości" [Hbr. 9:13].


A czemu w cudzysłowie :)
Nasze ciała są czyste :) nie wiesz :)

Lelek pisze: Ofiary ze zwierząt nigdy nie gładziły grzechów. Ludzie, kiedy Wy zaczniecie czytać to, co jest napisane? Zbawienie i gładzenie grzechów ZAWSZE było przez wiarę - już od czasów Abla. O tym jest napisane w Hebr. 11. I dokonywało się na podstawie ponadczasowej ofiary Jezusa:

"I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne" [Hebr. 9:15]

Dlatego ofiary ze zwierząt w 1000-letnim królestwie nie umniejszają ofiary Jezusa, bo ofiary ze zwierząt nigdy nie gładziły grzechów i nie będą.


Spoko nikt nie twierdzi że gładziły :)

Lelek pisze: List do Hebrajczyków nie mówi o tym, że w Erze Mesjańskiej nie będzie ofiar, tylko o tym, że obecnie adresaci (Żydzi) mają z Bogiem Nowe Przymierze, na podstawie którego ich grzechy są zgładzone. Autor nie pisze o tym, że ofiary ze zwierząt nigdy już nie będą składane. Pisze o tym, że ponieważ Arcykapłan według porządku Melchizedeka jest teraz w świątyni w niebie, ofiary ze zwierząt nie są nikomu potrzebne, a system ofiarniczy się zmienił. Kiedy jednak Jezus jako Wcielony Bóg wróci na ziemię, system ofiarniczy znowu się zmieni, ponieważ Bóg będzie osobiście obecny w świątyni. Ofiary nie będą gładzić grzechów, ale będą służyć oczyszczeniu rytualnemu tych, którzy wtedy będą w ciałach skażonych.


1. co to jest OCZYSZCZENIE RYTUALNE * jest ono prawdziwym zaniczyszczniem czy nie :)
2. Co to ciała skarzone - ofiara Chrystyusa nie starcza :)
3. Gdzie to wszystko opisano :)

Lelek pisze: Dawid miał świadomość zbawienia, ale składał ofiary, bo one służyły przywróceniu cielesnej czystości przez Panem, jak mówi Hebr. 9:13.


A ty jesteś czysty cieleśnie ?

Lelek pisze: Niestety, Lash tego nie rozumie i nie zrozumie, dopóki nie będzie pokutował ze swego stosunku do Słowa Bożego i dopóki nie przestanie się kierować uporem swego serca.


Bla bla bla :)
nir rozumiem tego co nie napisanow Piśmie :)

Lelek pisze:
magda pisze:
Lelek pisze:Oto, co pisze o stosunku apostołów do Prawa Mojżeszowego

"Tak więc apostołowie, którzy byli z Jakubem, pozwolili braciom pochodzącym z pogan żyć w wolności - tak jak prowadził ich Duch święty. Sami jednak, choć znali tego samego Boga, nadal przestrzegali starożytnych przepisów (...) Apostołowie, których Pan uczynił świadkami swoich dzieł i nauk (...), żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego" [Adversus Haereses III,12,15]
Bo wolnosć to wolność wyboru chcesz zachowywać zwyczaje to je zachowujesz a nie chcesz to zyjesz bo nich bo to nie ma znaczenia

Gdyby dla apostołów zachowywanie zwyczajów żydowskich nie miało znaczenia, to by ich nie zachowywali. Zachowywali, bo byli Żydami. To tradycja kościelna wykręciła Pisma i zrobiła z nich pogan, bo rzekomo wyrzekli się swojej tożsamości.


Apostołowie swoej a lelek swoje :)

(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. (22) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.

(12) Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich? (15) My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami.



Lelek pisze:


Apostołowie nie narzucali braciom z pogan żydowskich zwyczajów, ale sami żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego rozumianego "według drogi, którą oni [faryzeusze] nazywają sektą" - tak jak Paweł [Dz. Ap. 24:14]. I o tym zaświadczają współcześni im poganie.

Magdo, nie obraź się, ale chyba sama widzisz, że w pewnym sensie jesteś ofiarą tradycji polegającej na wpisywaniu gotowych poglądów do tekstu Pisma. Poglądów wziętych głównie od Augustyna i przekazywanych przez Kalwina, który był jego uczniem. Ale widzę, że warto z Tobą rozmawiać, bo przynajmniej nie prezentujesz takiego zacietrzewienia jak Lash, który sam błądzi i innych w błąd wprowadza.



Leleku to że ty bierzesz obficie od Irenusza z Lyounu nie znaczy ze inni kierują się ojcami przeczącymi Pismu Św :/
Mierzysz swoją miarą :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości