Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 cze 2013, 13:26

Lash pisze:
KAAN pisze:
magda pisze:
KAAN pisze:Mówi, tylko trzeba uwzględnić kontekst Ap.
Nie tylko , mówi o czasie gdy na świecie będzie jeszcze grzech i smierć a jednocześnie rajskie warunki , więc proste że to o czasie millenium a kontekst Apokalipsy to potwierdza.
Tak, tylko Lashowi chodzi o słowo "tysiąc", dla niego opisy o których wspomniałaś niewiele znaczą w kontekście milenium objawionego w Ap 20, dla niego to niezwiazane rzeczy a na dodatek alegoria czegoś tam.
Ani
tysiąc ani Królestwo

Jak widać Teologia dyspensacjonalan podkopuje tu swoje fundamenty :/
mówi
- jesteśmy Dosłowni
napisane jest że Lew JE TRWĘ to ma tak byc literalnie.
Z drugiej strony choc jest napisane NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA - to nie traktuje się tego dosłownie ale miesza się to DO KRÓLESTWA 100 letenigo choć literalnie nia ma tu słowa na ten temat.
Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie. Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.
Lash pisze:Dlatego Dyspensacjonaliści w tym momencie sa mocno niekonsekwentni i mówią:
WIEMY = nasz pozabibliny system nam mówi = że tak JEST i kropka
Jesteśmy bardzo konsekwentni w traktowaniu proroctwa biblijnego całościowo i z najszerszym kontekstem, a nie jak wyznawcy filozofii augustiańskiej którzy fantazjują na tematy eschatologiczne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 cze 2013, 13:29

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Kontekst apokalipsy oddziela millenium od nowej ziemi :)
I słusznie, bo milenium nie jest na nowej ziemi ale na starej i zaczyna się tuż po wielkim ucisku.
Lash pisze:Izajasz nie może być złączony z millenium bowiem TEKST WOGÓLE nie odnosi się do millenium :) Nic w kontekscie nie wskazuje na to - JEDYNIE ZAŁOŻENIE że tak jest
Może i musi być łączony, bo tekst odnosi się do milenium i królestwa, które w tym czasie będzie przywrócone Izraelowi. Kontekst całej Biblii wskazuje że jedynym wskazaniem jest milenium, nie ma innego.
Kontekst całej Bibli czyli nic konkretnie oprócz systemu.
Izajasz lokuje to na nowej ziemi i nowym niebie - DLACZEGO dyspensacjonalizm lokuje to w innym miejscu pomimo że TEKST wskazuje na coś innego?
Izajasz niczego nie lokuje, to ty lokujesz nie zważając na kontekst Ap. Kontekst to nie jest nic, to bardzo ważna rzecz, nie da się zrozumieć proroctw bez kontekstu CAŁEJ Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2013, 13:54

magda pisze:Oj Lashu dziś dyskutując z tobą poczułam się jak bym gadała z Rembovem. Biblia sobie a ty sobie. Biblia nie może sama sobie przeczyć. Nie może pisać o tym samym czasie ze śmierci nie będzie a za chwilę ze w tym czasie ktoś umrze więc się nad tym zastanów bo posądzasz Pismo swięte o to ze samo sobie przeczy. przemysl to jakie to okresy czasu i czy te same czy nie ,naprawde warto przemysleć i zweryfikować..


Tu jest inna sprawa :)

1. To że Biblia POZORNIE sobie przeczy to jest problem - jednocześnie NIE UPOWAŻNIA to nas do WCZYTYWANIA COKOLWIEK CHCEMY W TEN TEKST.

2. Biblia mówi WYRAŻNIE że chodzi o Nowe niebo i ziemię. Mi nie jest bardzo wygodnie z tym tekstem ani nikomu innemu JEDNAK TEKST DOSŁOWNIE o tym mówi. Dlatego uważam że ci którzy mówią - odczytujemy Pismo Święte DOSŁOWNIE w tych wersetach prorockich - powinni WZIĄĆ TO DOSŁOWNIE.
Jednak tego nie czynią!
Mówią Ten tekst TRZEBA PODZIELIĆ i PRZYPISAĆ do innego okresu o którym Izajasz nawet nie wspomina!

3. Magdo - Tekst nie wspomina o 1000 letnim królestwie ani słowem - stad dopatrywanie się tu 1000 K jest DOCZYTYWANIEM DO IZAJASZA czegoś czego on nie mówi. Na to zwracam uwagę.

Jeśli się mylę i biblia mówi TU O 1000 K to
- wskaż mi słowa 1000 letnie / królestwo / albo podobne ...

4. Zwróć uwagę nie STARŁEM SIĘ pogodzić tych wersetów Izaj 65 i Apok 21 - na razie zwracam uwagę na OBSERWACJĘ O CZYM MÓWI TEKST a nie na interpretację spójną a innymi tekstami!
Jeśli ktoś mówi - tu jest mowa o 1000 K to ja się pytam GDZIE - wskaż jedno słowo - proszę.
NIE ma tego ? Skoro nie ma to TEKST może mówić
- O nowym niebie i nowej ziemi
- O czym kolwiek zechcesz :O
- albo poprostu o tym że Bóg za powiada że bedzie tworzył te NN & NZ - i poczatkiem tego jest Kościół który jest pełen błogosłwieństwa! A Pełnią jest wizja apokalipsy!

5. Zanim zacznie się intepretowac nalezy dokonać OBSERWACJI - CO mówi tekst. interpretacja bez obserwacji prowadzi do błedów./


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2013, 14:03

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
magda pisze:
KAAN pisze:Mówi, tylko trzeba uwzględnić kontekst Ap.
Nie tylko , mówi o czasie gdy na świecie będzie jeszcze grzech i smierć a jednocześnie rajskie warunki , więc proste że to o czasie millenium a kontekst Apokalipsy to potwierdza.
Tak, tylko Lashowi chodzi o słowo "tysiąc", dla niego opisy o których wspomniałaś niewiele znaczą w kontekście milenium objawionego w Ap 20, dla niego to niezwiazane rzeczy a na dodatek alegoria czegoś tam.
Ani
tysiąc ani Królestwo

Jak widać Teologia dyspensacjonalan podkopuje tu swoje fundamenty :/
mówi
- jesteśmy Dosłowny
napisane jest że Lew JE TRWĘ to ma tak byc literalnie.
Z drugiej strony choc jest napisane NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA - to nie traktuje się tego dosłownie ale miesza się to DO KRÓLESTWA 100 letenigo choć literalnie nia ma tu słowa na ten temat.
Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie.
Ależ oczywiście że nie widać - Izajasz wogóle nie prorokował o millenium! On prorokował o ZACZTKACH NZ & NN czyli o Kościele. Kościoł żyje w dwóch Realnościach wiecznej i doczesnej.

Problem jest taki że o 1000 królestwie nie ma nic w ST...
KAAN pisze: Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.

JEST kościoł w 1000 Królestwie - to JEST własnie obraz :)

Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.

KAAN pisze:
Lash pisze:Dlatego Dyspensacjonaliści w tym momencie sa mocno niekonsekwentni i mówią:
WIEMY = nasz pozabibliny system nam mówi = że tak JEST i kropka
Jesteśmy bardzo konsekwentni w traktowaniu proroctwa biblijnego całościowo i z najszerszym kontekstem, a nie jak wyznawcy filozofii augustiańskiej którzy fantazjują na tematy eschatologiczne.


Możesz mnie nazywac i wyznawcą Zeusa - nie zmieni to FAKTU że fantazją jest przypisywanie że TEKST MÓWI DOSŁOWNIE O MILLENIUM skoro mówi o NZ i NN :O
Przypisywanie epitetów w stylu wyznawcy filozofii agustyniańskiej swiadczy o słabości argumentacji!

Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 14:08 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2013, 14:07

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Kontekst apokalipsy oddziela millenium od nowej ziemi :)
I słusznie, bo milenium nie jest na nowej ziemi ale na starej i zaczyna się tuż po wielkim ucisku.
Lash pisze:Izajasz nie może być złączony z millenium bowiem TEKST WOGÓLE nie odnosi się do millenium :) Nic w kontekscie nie wskazuje na to - JEDYNIE ZAŁOŻENIE że tak jest
Może i musi być łączony, bo tekst odnosi się do milenium i królestwa, które w tym czasie będzie przywrócone Izraelowi. Kontekst całej Biblii wskazuje że jedynym wskazaniem jest milenium, nie ma innego.
Kontekst całej Bibli czyli nic konkretnie oprócz systemu.
Izajasz lokuje to na nowej ziemi i nowym niebie - DLACZEGO dyspensacjonalizm lokuje to w innym miejscu pomimo że TEKST wskazuje na coś innego?
Izajasz niczego nie lokuje, to ty lokujesz nie zważając na kontekst Ap. Kontekst to nie jest nic, to bardzo ważna rzecz, nie da się zrozumieć proroctw bez kontekstu CAŁEJ Biblii.


Zasada zrozumienia tekstu mówi
- Zrozum CO MÓWI AUTOR

Izajasza NAJPIERW nalezy rozumiec w kontekście IZAJASZA a nie wciskac coś spoza księgi do niej! To błąd.

W opisie z Apokalipsy nie ma nic o jedzeniu trawy przez lwy / Jerozolimie i świątyni w niej / czy ofiarach.

Skoro Izajasz mówi o NZ i NN to TRZEBA to przemyśleć a nie mówić ACH NIE MÓWI nic o NZ i NN bo nam to nie pasuje do pózniejszych tekstów!

Wogole popatrz na 66:22 który ukazuje że w klamrze między 65:17 a 66:22 jest właśnie o tym mowa - nowej ziemi i nowym niebie.

Jak to zrozumieć - Jeśli do słownie to jest sprzeczność na który wskazuje MAGDA.

NIE MOŻESZ więc TEGO ZROZUMIEC DOSŁOWNIE ale musisz uchylić dosłowność że to opis NZ i NN przez:
- przypisanie to do inneg okresu
- przypisnie to do kościoła


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jwd » 05 cze 2013, 14:30

Lash pisze:Magda cytuje biblię i WYNIKA z niej że tu chodzi o NOWE NIEBO I NOWĄ ZIEMIE
tyle bez uprzedzań teologicznych

(17) Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. (18) Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę; bo oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu - radość. (19) Rozweselę się z Jerozolimy i rozraduję się z jej ludu. Już się nie usłyszy w niej odgłosów płaczu ni krzyku narzekania. (20) Nie będzie już w niej niemowlęcia, mającego żyć tylko kilka dni, ani starca, który by nie dopełnił swych lat; bo najmłodszy umrze jako stuletni, a nie osiągnąć stu lat będzie znakiem klątwy. (21) Zbudują domy i mieszkać w nich będą, zasadzą winnice i będą jedli z nich owoce. (22) Nie będą budować, żeby kto inny zamieszkał, nie będą sadzić, żeby kto inny się karmił. Bo na wzór długowieczności drzewa będzie długowieczność mego ludu; i moi wybrani długo używać będą tego, co uczynią ich ręce. (23) Nie będą się trudzić na próżno ani płodzić dzieci na zgubę, bo plemieniem błogosławionych przez Pana są oni sami, i potomkowie ich wraz z nimi. (24) I będzie tak, iż zanim zawołają, Ja im odpowiem; oni jeszcze mówić będą, a Ja już wysłucham. (25) Wilk i baranek paść się będą razem; lew też będzie jadał słomę jak wół; a wąż będzie miał proch ziemi jako pokarm. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać na całej świętej mej górze - mówi Pan.
(Ks. Izajasza 65:1-25, Biblia Tysiąclecia)

Nie jestem specjalistą od hebrajskiego, ale widzę, że w Izajaszu 65 występuje czasownik bara w formie aktywnej już trwającejbore- co raczej powinno się tłumaczyć jako stwarzam, a nie stworzę Tak tłumaczy to np. interlinia.

Oczywiście akt tworzenia zakończy się kiedyś w przyszłości, ale sens tego jest taki, że on zaczyna się w teraźniejszości- już w czasach Izajasza !
Wypowiedź Izajasza nie kończy się zatem opisem już stworzonej nowej Ziemi i nowego Nieba, raczej jego opis przyszłości jest kontynuacją stwarzania nowej Ziemi i nowego Nieba, którego końca prorok nie dostrzega (nie dano mu tego ujrzeć w jego wizji):

(17) Bo oto Ja stwarzam-bora- nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. (18) Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stwarzam-bora- ; bo oto Ja stwarzam-bora- z Jerozolimy wesele i z jej ludu - radość. (19) Rozweselę się z Jerozolimy i rozraduję się z jej ludu. Już się nie usłyszy w niej odgłosów płaczu ani krzyku narzekania. (20) Nie będzie już w niej niemowlęcia, co miałoby żyć tylko kilka dni, ani starca, który by nie dopełnił swych lat; bo najmłodszy umrze jako stuletni, a nie osiągnąć stu lat, będzie znakiem klątwy. (21) Zbudują domy i mieszkać w nich będą, zasadzą winnice i będą jedli z nich owoce. (22) Nie będą budować, żeby ktoś inny zamieszkał, nie będą sadzić, żeby ktoś inny się karmił. Bo na wzór długowieczności drzewa będzie długowieczność mego ludu; i moi wybrani z radością używać będą tego, co uczynią ich ręce. (23) Nie będą się trudzić na próżno ani płodzić dzieci na zgubę, bo plemieniem błogosławionych przez Pana są oni sami i potomkowie ich wraz z nimi. (24) I będzie tak, iż zanim zawołają, Ja im odpowiem; oni jeszcze mówić będą, a Ja już wysłucham. (25) Wilk i baranek paść się będą razem; lew też jak wół będzie jadał słomę; a wąż będzie miał proch ziemi jako pokarm. Zła czynić nie będą ani działać na zgubę na całej świętej mej górze - mówi Pan."
[Iż 65:17-25]

W Izajasz 66:22 jest podobna forma innego czasownika asah-czynić, oseh-czynię:

"Bo jak nowe niebiosa i nowa ziemia, które ja czynię, ostoją się przed moim obliczem – brzmi wypowiedź JHWH – tak się ostoi wasze potomstwo i wasze imię"."

Pozdrawiam


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 cze 2013, 16:44

Lash pisze:
KAAN pisze: Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie.
Ależ oczywiście że nie widać - Izajasz wogóle nie prorokował o millenium! On prorokował o ZACZTKACH NZ & NN czyli o Kościele. Kościoł żyje w dwóch Realnościach wiecznej i doczesnej.
Ależ oczywiście że prorokował o jednym i drugim, magda napisała ci o różnicach milenium i niwej ziemi i nowego nieba. Oczywiście nie ma nic tam napisane o Kościele, nie ma ani jednego stwierdzenia o Kościele.
Problem jest taki że o 1000 królestwie nie ma nic w ST...
Oczywiście, że jest jak ci już udowodniono :)
KAAN pisze: Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.
JEST kościoł w 1000 Królestwie - to JEST własnie obraz :)
Nie ma tam słowa o Kościele, pokaż mi gdzie jest Kościół? Nie znajdziesz, natomiast jest napisane o tysiącletnim królestwie wprost, literalnie.

Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.
Jest dosłowny i jeśli zestawisz Iz i Ap masz jasny wykład nie ma wątpliwości o co chodzi :) ; Iz daje obraz ogólny, Ap wyjaśnia szczegóły i zależności czasowe.
KAAN pisze:
Lash pisze:Dlatego Dyspensacjonaliści w tym momencie sa mocno niekonsekwentni i mówią:
WIEMY = nasz pozabibliny system nam mówi = że tak JEST i kropka
Jesteśmy bardzo konsekwentni w traktowaniu proroctwa biblijnego całościowo i z najszerszym kontekstem, a nie jak wyznawcy filozofii augustiańskiej którzy fantazjują na tematy eschatologiczne.
Możesz mnie nazywac i wyznawcą Zeusa - nie zmieni to FAKTU że fantazją jest przypisywanie że TEKST MÓWI DOSŁOWNIE O MILLENIUM skoro mówi o NZ i NN :O
Przypisywanie epitetów w stylu wyznawcy filozofii agustyniańskiej swiadczy o słabości argumentacji!
Zrozum, to nie epitet, to taka sama nazwa jak dyspensacjonalizm :) , to co głosisz pochodzi od Augustyna z IVw. wczesniej takiej nauki nie było powszechnie słychać, był milenializm i oczekiwanie na rychłe przyjście Pańskie. Ideologię augustiańską głosi teraz chyba z 95% chrześcijaństwa, to tradycja drogi Lashu, a nie nauka biblijna.
Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Podałem ale ty nie chcesz przyjąć, nie mogę cię zmusić do przyjęcia tego co piszę. Przed chwilą było cytowane z Iz 65, ale jest i wielu miejscach, np Iz 11. .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2013, 17:01

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze: Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie.
Ależ oczywiście że nie widać - Izajasz wogóle nie prorokował o millenium! On prorokował o ZACZTKACH NZ & NN czyli o Kościele. Kościoł żyje w dwóch Realnościach wiecznej i doczesnej.
Ależ oczywiście że prorokował o jednym i drugim, magda napisała ci o różnicach milenium i niwej ziemi i nowego nieba. Oczywiście nie ma nic tam napisane o Kościele, nie ma ani jednego stwierdzenia o Kościele.


Izajasz nie wspomina NIC o 100 Królestwie
Wspomina zaś o JERUZALEM które jest Oblubienica Boga czyli Kościołem
Jak widać w podobnym Kontekscie

(1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. (4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe. (6) I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. (7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem. (8) Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga. (9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.

Dlatego że to Jezyk FIGURATYWNY a nie DOSŁOWNY to nie może być mowy DOSŁOWNIE o kościele

To kolejny dowód na to że nie ma tu mowy o 1000 Królestwie DOSŁOWNIE - które nie jest tu wspomniane w ŻADEN SPOSÓB a jeśli jest to wskaż gdzie.

Jak widać Jan ukazuje że Jerozolima w Kontekście NOWEJ ZIEMI to Oblubienica = Kościół
Jest to ten sam obraz w podobnym kontekście

Nie ma nic o 1000 królestwie.

KAAN pisze:
Problem jest taki że o 1000 królestwie nie ma nic w ST...
Oczywiście, że jest jak ci już udowodniono :)
KAAN pisze: Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.
JEST kościoł w 1000 Królestwie - to JEST własnie obraz :)
Nie ma tam słowa o Kościele, pokaż mi gdzie jest Kościół? Nie znajdziesz, natomiast jest napisane o tysiącletnim królestwie wprost, literalnie.


1. Wykazłem powyżej. Jerozlima to Kościół :) OBLUBIENICA
2. Wskaż GDZIE JEST NAPISANE ŻE CHODZI O 1000 KRÓLESTWO - podkreśl te słowa.

NIE MASZ ich bowiem twój system wczytujesz do -pisma :./

Dlatego Premilenialiści MUSZĄ udawać ze sa dosłowni ale ignoruja to co napisano!

KAAN pisze:
Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.
Jest dosłowny i jeśli zestawisz Iz i Ap masz jasny wykład nie ma wątpliwości o co chodzi :) ; Iz daje obraz ogólny, Ap wyjaśnia szczegóły i zależności czasowe.


Zestawiłem powyżej i widać że JEROZOLIMA to Oblubienica a nie FIZYCZNE MIASTO

teraz ty mi pokaż gdzie w Apokalipsie masz coś co odpowiada temu TEKSTOWI i wiąze się z 1000 Królestwem.

Nie ma
nic o zmartwychwtsaniu
o sądzeniu przez Kościoł
O meczennikach
związaniu diabła

NIC nie wiąze tych tesktów Izaj 65-66 i Millenium
Natomiast wiele wiąze OBLUBIENICĘ I JERUZALEM



KAAN pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Dlatego Dyspensacjonaliści w tym momencie sa mocno niekonsekwentni i mówią:
WIEMY = nasz pozabibliny system nam mówi = że tak JEST i kropka
Jesteśmy bardzo konsekwentni w traktowaniu proroctwa biblijnego całościowo i z najszerszym kontekstem, a nie jak wyznawcy filozofii augustiańskiej którzy fantazjują na tematy eschatologiczne.
Możesz mnie nazywac i wyznawcą Zeusa - nie zmieni to FAKTU że fantazją jest przypisywanie że TEKST MÓWI DOSŁOWNIE O MILLENIUM skoro mówi o NZ i NN :O
Przypisywanie epitetów w stylu wyznawcy filozofii agustyniańskiej swiadczy o słabości argumentacji!
Zrozum, to nie epitet, to taka sama nazwa jak dyspensacjonalizm :) , to co głosisz pochodzi od Augustyna z IVw. wczesniej takiej nauki nie było powszechnie słychać, był milenializm i oczekiwanie na rychłe przyjście Pańskie. Ideologię augustiańską głosi teraz chyba z 95% chrześcijaństwa, to tradycja drogi Lashu, a nie nauka biblijna.


Nie opieram SIĘ o Agustyna
nie czytałem nic z jego wypowiedzi o ESCHATOLOGII :)
natomiast to że tylko 5 % wierzy Źle - to zachęta :)

Natomiast nie oczekiwano millenium w tym sensie co oczekują go obecnie Milleniaryści


KAAN pisze:
Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Podałem ale ty nie chcesz przyjąć, nie mogę cię zmusić do przyjęcia tego co piszę. Przed chwilą było cytowane z Iz 65, ale jest i wielu miejscach, np Iz 11. .


Iz 11 jest odnisiony do 1go przyjścia Chrystusa i NIE MA TAM ANI SŁOWA o 1000 Ktrólestwie ani o miellnium NIC nie wiąze go z Ap 20

WSKAŻ podobieństwa - CZEKAM :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 cze 2013, 17:38

Lash pisze:Mówią Ten tekst TRZEBA PODZIELIĆ i PRZYPISAĆ do innego okresu o którym Izajasz nawet nie wspomina!


To juz KAAn ci wyjaśnił przecież dokładnie dwa posty wzwyż. O tu!!!!

KAAN pisze:Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie. Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.


Lash pisze:- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.


tu na przykład jest proroctwo dosłowne o rzymianach ,którzy zniszczą swiatynię. Nie ma tu słowa rzymianie ale o nich chodzi tak jak w proroctwie Izajasza jest o 1000 letnim królestwie dosłowny opis ale tego słowa 1000 letnie królestwo nie ma.

Dn 9:26 bw "A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie."


A jeszcze na marginesie jak to sie robi żeby pisac takimi wielkimi literami i kolorowo? bo nie umiem??????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2013, 17:50

magda pisze:
Lash pisze:Mówią Ten tekst TRZEBA PODZIELIĆ i PRZYPISAĆ do innego okresu o którym Izajasz nawet nie wspomina!


To juz KAAn ci wyjaśnił przecież dokładnie dwa posty wzwyż. O tu!!!!

KAAN pisze:Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie. Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.


Lash pisze:- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.


tu na przykład jest proroctwo dosłowne o rzymianach ,którzy zniszczą swiatynię. Nie ma tu słowa rzymianie ale o nich chodzi tak jak w proroctwie Izajasza jest o 1000 letnim królestwie dosłowny opis ale tego słowa 1000 letnie królestwo nie ma.

Dn 9:26 bw "A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie."


A jeszcze na marginesie jak to sie robi żeby pisac takimi wielkimi literami i kolorowo? bo nie umiem??????????


1. Z tym że Izajasz nie mówi ANI SŁOWA i nie ma żadnego podobieństwa do millenium
porównaj 1000 Królestwo i Jego cechy z Izajasza 65 - 66 i podaj podobieństwa

2. Progresywność objawienia widać - dokałdnie i widać że 21 Rodział Apokalipsy odpowiada Izaj 65-66 a nie 20 Rozdział Apokalipsy

Nowe niebo i ziemnia nie zlewaja się z millenium opisywanym prze Kaaana bo takiego millenium nie ma!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 cze 2013, 11:00

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze: Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie.
Ależ oczywiście że nie widać - Izajasz wogóle nie prorokował o millenium! On prorokował o ZACZTKACH NZ & NN czyli o Kościele. Kościoł żyje w dwóch Realnościach wiecznej i doczesnej.
Ależ oczywiście że prorokował o jednym i drugim, magda napisała ci o różnicach milenium i niwej ziemi i nowego nieba. Oczywiście nie ma nic tam napisane o Kościele, nie ma ani jednego stwierdzenia o Kościele.
Izajasz nie wspomina NIC o 100 Królestwie
Wspomina zaś o JERUZALEM które jest Oblubienica Boga czyli Kościołem
Jak widać w podobnym Kontekscie
Nie ma tam słówka o Kościele, oblubienicą Boga nie jest Kościół, Kościół jest oblubienicą Baranka i zasłubiny odbyły sie ponad tysiąc lat przed powstaniem nowej ziemi i nowego nieba :)
Dlatego że to Jezyk FIGURATYWNY a nie DOSŁOWNY to nie może być mowy DOSŁOWNIE o kościele
Nie jest figuratywny, ale dosłowny i mówi o prawdziwej nowej Jerozolimie.
To kolejny dowód na to że nie ma tu mowy o 1000 Królestwie DOSŁOWNIE - które nie jest tu wspomniane w ŻADEN SPOSÓB a jeśli jest to wskaż gdzie.
To nie jest dowód, ale spekulacja odrzucająca dosłowny przekaz i imputująca wyobrażenia interpretatorów niezgodne z obrazami w Biblii. Na dodatek nowe niebo inową ziemie umieszczas w milenium, na przekór świadectwu Ap.
Jak widać Jan ukazuje że Jerozolima w Kontekście NOWEJ ZIEMI to Oblubienica = Kościół
Jest to ten sam obraz w podobnym kontekście
To nieprawda, to wymysł :)
Nie ma nic o 1000 królestwie
. Jest bardzo wiele :)
KAAN pisze:
Problem jest taki że o 1000 królestwie nie ma nic w ST...
Oczywiście, że jest jak ci już udowodniono :)
KAAN pisze: Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.
JEST kościoł w 1000 Królestwie - to JEST własnie obraz :)
Nie ma tam słowa o Kościele, pokaż mi gdzie jest Kościół? Nie znajdziesz, natomiast jest napisane o tysiącletnim królestwie wprost, literalnie.

1. Wykazłem powyżej. Jerozlima to Kościół :) OBLUBIENICA
2. Wskaż GDZIE JEST NAPISANE ŻE CHODZI O 1000 KRÓLESTWO - podkreśl te słowa.
Nic nie wykazałeś, napisałes jedynie spekulacje na temat alegorycznego wyjaśniania tekstu, Słowo mówi wprost o milenium:

*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

NIE MASZ ich bowiem twój system wczytujesz do -pisma :./
Popatrz na tekst i policz ile razy napisano 1000 lat :)
Dlatego Premilenialiści MUSZĄ udawać ze sa dosłowni ale ignoruja to co napisano!
Dlaczego amilenaliści udają że znają prawdę i ignorują to co napisano?
KAAN pisze:
Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.
Jest dosłowny i jeśli zestawisz Iz i Ap masz jasny wykład nie ma wątpliwości o co chodzi :) ; Iz daje obraz ogólny, Ap wyjaśnia szczegóły i zależności czasowe.
Zestawiłem powyżej i widać że JEROZOLIMA to Oblubienica a nie FIZYCZNE MIASTO
Nie widać tego co piszesz, widać natomiast że Nowe Jeruzalem będzie na nowej ziemi czyli po zakończeniu milenium.
teraz ty mi pokaż gdzie w Apokalipsie masz coś co odpowiada temu TEKSTOWI i wiąze się z 1000 Królestwem.
Co znaczy odpowiada? Jak , moge pokazać coś co ty wymyśliłeś? Nie ma obrazu w Biblii Nowego Jeruzalem w milenium.
Nie ma
nic o zmartwychwtsaniu
o sądzeniu przez Kościoł
O meczennikach
związaniu diabła
No bo to odbyło się przed milenium :)

NIC nie wiąze tych tesktów Izaj 65-66 i Millenium
Natomiast wiele wiąze OBLUBIENICĘ I JERUZALEM
Wiąże, bo to proroctwa o jednym, i drugim, co pokazuje proroctwo Ap.
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Dlatego Dyspensacjonaliści w tym momencie sa mocno niekonsekwentni i mówią:
WIEMY = nasz pozabibliny system nam mówi = że tak JEST i kropka
Jesteśmy bardzo konsekwentni w traktowaniu proroctwa biblijnego całościowo i z najszerszym kontekstem, a nie jak wyznawcy filozofii augustiańskiej którzy fantazjują na tematy eschatologiczne.
Możesz mnie nazywac i wyznawcą Zeusa - nie zmieni to FAKTU że fantazją jest przypisywanie że TEKST MÓWI DOSŁOWNIE O MILLENIUM skoro mówi o NZ i NN :O
Przypisywanie epitetów w stylu wyznawcy filozofii agustyniańskiej swiadczy o słabości argumentacji!
Zrozum, to nie epitet, to taka sama nazwa jak dyspensacjonalizm :) , to co głosisz pochodzi od Augustyna z IVw. wczesniej takiej nauki nie było powszechnie słychać, był milenializm i oczekiwanie na rychłe przyjście Pańskie. Ideologię augustiańską głosi teraz chyba z 95% chrześcijaństwa, to tradycja drogi Lashu, a nie nauka biblijna.


Nie opieram SIĘ o Agustyna
nie czytałem nic z jego wypowiedzi o ESCHATOLOGII :)
natomiast to że tylko 5 % wierzy Źle - to zachęta :)
Nie opierasz sie wprost, ale wyznajesz na zasadzie tradycji to co głoszono w chrześcijaństwie przez ok 1500 lat. Nauczono cię tego w zborze, być moze w szkole biblijnej, bo większość tradycyjnych kościołów w tym reformowanych głosi augustiańską eschatologię, taka jest smutna prawda. I pamiętaj bardzo ważną zasadę, większość się z reguły myli :)
Natomiast nie oczekiwano millenium w tym sensie co oczekują go obecnie Milleniaryści
Jest dokłądnie odwrotnie Lashu :)
KAAN pisze:
Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Podałem ale ty nie chcesz przyjąć, nie mogę cię zmusić do przyjęcia tego co piszę. Przed chwilą było cytowane z Iz 65, ale jest i wielu miejscach, np Iz 11. .

Iz 11 jest odnisiony do 1go przyjścia Chrystusa i NIE MA TAM ANI SŁOWA o 1000 Ktrólestwie ani o miellnium NIC nie wiąze go z Ap 20
WSKAŻ podobieństwa - CZEKAM :)

11:5 I będzie sprawiedliwość pasem jego bioder, a prawda rzemieniem jego lędźwi.
6 I będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia. Cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi.
7 Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół.
8 Niemowlę bawić się będzie nad jamą żmii, a do nory węża wyciągnie dziecię swoją rączkę.
9 Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.
10 I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2013, 11:58

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze: Proroctwo jest objawiane progresywnie, zwłaszcza proroctwa eschatologiczne, dawałem ci kiedyś przykład z proroctwem wypowiedzianym przez Pana Jezusa i dniu zbawienia i dniu pomsty. Dokładnie tak samo jest z proroctwem Izajasza, które zostało w księdze Ap uściślone co do szczegółów. Nowe niebio i nowa ziemia będą stworzone bezpośrednio po milenium, dlatego z prorockiej perspektywy Izajasza widać je obok siebie, albo w tym samym czasie.
Ależ oczywiście że nie widać - Izajasz wogóle nie prorokował o millenium! On prorokował o ZACZTKACH NZ & NN czyli o Kościele. Kościoł żyje w dwóch Realnościach wiecznej i doczesnej.
Ależ oczywiście że prorokował o jednym i drugim, magda napisała ci o różnicach milenium i niwej ziemi i nowego nieba. Oczywiście nie ma nic tam napisane o Kościele, nie ma ani jednego stwierdzenia o Kościele.
Izajasz nie wspomina NIC o 100 Królestwie
Wspomina zaś o JERUZALEM które jest Oblubienica Boga czyli Kościołem
Jak widać w podobnym Kontekscie
Nie ma tam słówka o Kościele, oblubienicą Boga nie jest Kościół, Kościół jest oblubienicą Baranka i zasłubiny odbyły sie ponad tysiąc lat przed powstaniem nowej ziemi i nowego nieba :)


Jak najbradziej LITERALNIE NIE MA tak samo jak nie ma o 1000 Królestwie :D
Nie potrafisz wskazac słów DOSŁOWNIE o 1000 Królestwie to tylko i wyłącznie spekulacja :)

Natomiast JEDNOZNACZNIE Apostoł Jan łaczy trzy rzeczy
Oblubienicę = Kościoł - Jeruzalem - Nowe Niebo i Ziemię.
Wiem że To Bardzo nie pasuje do niekórych Sztucznych Systemów Teologicznych dlatego wyniakać musis z nich że Baranek nie jest Bogiem i ma inną żone i oblubieicę.

Paweł Także wiązał Jerozolimę z Kościołem :
(26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą. (27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża. (List do Galatów 4:1-31, Biblia Warszawska)



KAAN pisze:
Dlatego że to Jezyk FIGURATYWNY a nie DOSŁOWNY to nie może być mowy DOSŁOWNIE o kościele
Nie jest figuratywny, ale dosłowny i mówi o prawdziwej nowej Jerozolimie.


Którą JEST KOŚCIOŁ
powyżej cytowałem Galcjan który na to wskazuje
Podobnie uważa Jan

(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, Ap 21

Co pokazał Anioł Janowi :)

Tak Samo Hebr
(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)

Tak tO hjest oblubienica Boga i Baranka :) Zbawieni :)

KAAN pisze:
To kolejny dowód na to że nie ma tu mowy o 1000 Królestwie DOSŁOWNIE - które nie jest tu wspomniane w ŻADEN SPOSÓB a jeśli jest to wskaż gdzie.
To nie jest dowód, ale spekulacja odrzucająca dosłowny przekaz i imputująca wyobrażenia interpretatorów niezgodne z obrazami w Biblii. Na dodatek nowe niebo inową ziemie umieszczas w milenium, na przekór świadectwu Ap.


Nic nie umieszczam w millenium
Wskazuję, że Kościół żyje w dwóch rzeczywistosciach
Życia wiecznego i doczesnego
Nowej i strej ziemi! Nowych i starych niebios!
Dlatego Izajsz moze opisywać OBIE RZECZYWISTOŚCI PRZENIKAJĄCE się wzajemnie bez problemu!

natomiast nie zmiania to FAKTÓW które negujesz
- TEKST mówi wyraźnie o Nowej ziemi i nowym niebie LITERALNIE - tobie cięzko to uznać!
- JEROZLIMA to obraz kościoła ufundowanego na 12 apostołach.

KAAN pisze:

Jak widać Jan ukazuje że Jerozolima w Kontekście NOWEJ ZIEMI to Oblubienica = Kościół
Jest to ten sam obraz w podobnym kontekście
To nieprawda, to wymysł :)


O tak apostolski :)
Masz powyżej podkreslone Czym JEST JEROZLIMA
i naczym jest zbudowana :)

(10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Boga. źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: (12) Miało ono mur wielki a wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach - dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. (13) Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. (14) A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka.Apo 21

Co jest zbudowane na Apostołach :)
(17) A przyszedłszy zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy blisko, (18) bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca. (19) A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. (21) W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, (22) w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.
(List do Efezjan 2:1-22, Biblia Tysiąclecia)


Wymysł apostosski kontra twój :)



KAAN pisze:
Nie ma nic o 1000 królestwie
. Jest bardzo wiele :)
To
- zacytuj zdanie 1000 królestwo
- podaj obraz tak jak czynią to apostołowie - Jeruzalem = oblubienica = Kośioł
- wyszczególnij cechy 1000 Królestwa i TEGO OKRESU obok siebie i pokaż podobieństwa

Dlaczego tego nie czynisz?
Bo biblia nic takiego nie ukazuje co mówisz :/ W TEJ SPRAWIE :)


KAAN pisze:
KAAN pisze:
Problem jest taki że o 1000 królestwie nie ma nic w ST...
Oczywiście, że jest jak ci już udowodniono :)
KAAN pisze: Księga Ap precyzuje jakie będą szczegóły; najpier będzie tysiącletnie królestwo, potem rebelia szatańska i sąd ostateczny a na koniec nowe stworzenie.
JEST kościoł w 1000 Królestwie - to JEST własnie obraz :)
Nie ma tam słowa o Kościele, pokaż mi gdzie jest Kościół? Nie znajdziesz, natomiast jest napisane o tysiącletnim królestwie wprost, literalnie.

1. Wykazłem powyżej. Jerozlima to Kościół :) OBLUBIENICA
2. Wskaż GDZIE JEST NAPISANE ŻE CHODZI O 1000 KRÓLESTWO - podkreśl te słowa.
Nic nie wykazałeś, napisałes jedynie spekulacje na temat alegorycznego wyjaśniania tekstu, Słowo mówi wprost o milenium:

*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego


A teraz ZRÓB to samo w księdze IZAJASZA i porównaj te teksy :)

Bo to ze w ap 20 to jest napisane to KAZDY wie
Natomiast moje Pytanie dotyczyło IZAJASZA i innych Ksiąg ST!


KAAN pisze:
NIE MASZ ich bowiem twój system wczytujesz do -pisma :./
Popatrz na tekst i policz ile razy napisano 1000 lat :)


A teraz ZRÓB to samo w księdze IZAJASZA i porównaj te teksy :)

Bo to ze w ap 20 to jest napisane to KAZDY wie
Natomiast moje Pytanie dotyczyło IZAJASZA i innych Ksiąg ST!


KAAN pisze:
Dlatego Premilenialiści MUSZĄ udawać ze sa dosłowni ale ignoruja to co napisano!
Dlaczego amilenaliści udają że znają prawdę i ignorują to co napisano?


Pytanie z tezą :D
typowa nieuczciwa zagrywka :/

Premilenialiści ignoruja spostolską naukę na ten temat
Jw - pokazłem czym jest Jerozolima - premilenialiści to IGNORUJĄ


KAAN pisze:
KAAN pisze:
Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.
Jest dosłowny i jeśli zestawisz Iz i Ap masz jasny wykład nie ma wątpliwości o co chodzi :) ; Iz daje obraz ogólny, Ap wyjaśnia szczegóły i zależności czasowe.
Zestawiłem powyżej i widać że JEROZOLIMA to Oblubienica a nie FIZYCZNE MIASTO
Nie widać tego co piszesz, widać natomiast że Nowe Jeruzalem będzie na nowej ziemi czyli po zakończeniu milenium.


Jw.
Jerozlima to KOSCIOŁ - OBLBIENICA PAŃSKA
To jasne - tak rozumieli to apostołowie W Gal / Hebr / i Apokalipsie 21


KAAN pisze:
teraz ty mi pokaż gdzie w Apokalipsie masz coś co odpowiada temu TEKSTOWI i wiąze się z 1000 Królestwem.
Co znaczy odpowiada? Jak , moge pokazać coś co ty wymyśliłeś? Nie ma obrazu w Biblii Nowego Jeruzalem w milenium.


Tak nie ma nic o Jeruzalem w Millenium na sposób premillenialuistyczny - prawdę rzekłeś :)
A moim pytaniu chodziło JEDNAK o zestawienie
- Tekstu z aP 20 o 1000 Królestwie i TEKSTU z izajasza o "tym samym" WSKAZ PODOBIEŃSTWA :D
powodzenia :D

KAAN pisze:
Nie ma
nic o zmartwychwtsaniu
o sądzeniu przez Kościoł
O meczennikach
związaniu diabła
No bo to odbyło się przed milenium :)


:lol:
Słowem nie WIESZ NIC O MILLENIUM z Apokalisy ale wczytujesz TO CO CHCESZ - BO CI SIĘ WYDAJE ŻE ST TESKT O TYM MÓWI czyż nie tak?

Mówisz
- Lew musi jeść trawę - Literalnie
nie pasuje mi to do niczego - a że O millenium nie wiemy NIC Z NT ( twojw uwaga wyżej ) to wrzucam to do milleniu :roll:



KAAN pisze:
NIC nie wiąze tych tesktów Izaj 65-66 i Millenium
Natomiast wiele wiąze OBLUBIENICĘ I JERUZALEM
Wiąże, bo to proroctwa o jednym, i drugim, co pokazuje proroctwo Ap.



TO WSKAZ CO WSKAZUJE OPRÓCZ TWOJEGO ZAŁOŻENIA ŻA TAK JEST

Tak samo Remboviwi wskauje wiel na czyścieć ... bo ma takie założenie :roll:

KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Dlatego Dyspensacjonaliści w tym momencie sa mocno niekonsekwentni i mówią:
WIEMY = nasz pozabibliny system nam mówi = że tak JEST i kropka
Jesteśmy bardzo konsekwentni w traktowaniu proroctwa biblijnego całościowo i z najszerszym kontekstem, a nie jak wyznawcy filozofii augustiańskiej którzy fantazjują na tematy eschatologiczne.
Możesz mnie nazywac i wyznawcą Zeusa - nie zmieni to FAKTU że fantazją jest przypisywanie że TEKST MÓWI DOSŁOWNIE O MILLENIUM skoro mówi o NZ i NN :O
Przypisywanie epitetów w stylu wyznawcy filozofii agustyniańskiej swiadczy o słabości argumentacji!
Zrozum, to nie epitet, to taka sama nazwa jak dyspensacjonalizm :) , to co głosisz pochodzi od Augustyna z IVw. wczesniej takiej nauki nie było powszechnie słychać, był milenializm i oczekiwanie na rychłe przyjście Pańskie. Ideologię augustiańską głosi teraz chyba z 95% chrześcijaństwa, to tradycja drogi Lashu, a nie nauka biblijna.


Nie opieram SIĘ o Agustyna
nie czytałem nic z jego wypowiedzi o ESCHATOLOGII :)
natomiast to że tylko 5 % wierzy Źle - to zachęta :)
Nie opierasz sie wprost, ale wyznajesz na zasadzie tradycji to co głoszono w chrześcijaństwie przez ok 1500 lat. Nauczono cię tego w zborze, być moze w szkole biblijnej, bo większość tradycyjnych kościołów w tym reformowanych głosi augustiańską eschatologię, taka jest smutna prawda. I pamiętaj bardzo ważną zasadę, większość się z reguły myli :)



zmyślaj Dalej
- Trójca
- Księgi NT
- Bóg jest dobry i SETKI INNYCH TWIERDZEŃ - z reguły sa błędne :roll:

Jak widać ta "rguła" odnosnie chustej jest juz inna ...
to typowa TRADYCJA EKKLEZJALNA co uprawiasz :)

KAAN pisze:
Natomiast nie oczekiwano millenium w tym sensie co oczekują go obecnie Milleniaryści
Jest dokłądnie odwrotnie Lashu :)



Jak zwykle - stwierdzenie BRAK DOWÓW :/

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Podałem ale ty nie chcesz przyjąć, nie mogę cię zmusić do przyjęcia tego co piszę. Przed chwilą było cytowane z Iz 65, ale jest i wielu miejscach, np Iz 11. .

Iz 11 jest odnisiony do 1go przyjścia Chrystusa i NIE MA TAM ANI SŁOWA o 1000 Ktrólestwie ani o miellnium NIC nie wiąze go z Ap 20
WSKAŻ podobieństwa - CZEKAM :)

11:5 I będzie sprawiedliwość pasem jego bioder, a prawda rzemieniem jego lędźwi.
6 I będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia. Cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi.
7 Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół.
8 Niemowlę bawić się będzie nad jamą żmii, a do nory węża wyciągnie dziecię swoją rączkę.
9 Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.
10 I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne.


I apostolska wykładnia


(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. (2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. (3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek; (4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. (5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. (6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. (7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. (8) Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. (9) Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. (10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku. (11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu. (12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; pozbiera rozproszonych z Judy z czterech stron świata. (13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima. (14) Napadną na tyły Filistynów, ku morzu, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie: na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani. (15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że ją przejść się da w sandałach. (16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.

(Ks. Izajasza 11:1-16, Biblia Tysiąclecia)


tKa trudno uznać autorytet apostolski :/ ?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 cze 2013, 16:24

Lash pisze:Nie potrafisz wskazac słów DOSŁOWNIE o 1000 Królestwie to tylko i wyłącznie spekulacja :)
Popatrz niżej tam ci wyjaśniam.
Natomiast JEDNOZNACZNIE Apostoł Jan łaczy trzy rzeczy
Oblubienicę = Kościoł - Jeruzalem - Nowe Niebo i Ziemię.
Nie ma takiego związku, ani jedno słowo nie wskazuje na Kościół, twój wywód jest nieprawdziwy, przeczytaj w jakiej kolejności jest w końcowych rozdziałach Ap pokazane mielnium, ostatnia rebelia, sąd ostateczny, nowe niebo i nowa ziemia i dopiero Nowe Jeruzalem.
Wiem że To Bardzo nie pasuje do niekórych Sztucznych Systemów Teologicznych dlatego wyniakać musis z nich że Baranek nie jest Bogiem i ma inną żone i oblubieicę
. Barzo nie pasuje Biblia do tradycyjnych systemów teologicznych opartych o tradycję augustiańską, dlatego powinieneś zacząć czytać Biblię, bez obciążenia tradycji.

Paweł Także wiązał Jerozolimę z Kościołem :
(26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą. (27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża. (List do Galatów 4:1-31, Biblia Warszawska)
Kompletnie nie ma tu odniesienia do Kościoła, to kościół ma nadzieję niebiańską, a nie Paweł ma nadzieję w Kościele w niebie. Kościół nie jest matką! To katolicka nauka!
KAAN pisze:
Dlatego że to Jezyk FIGURATYWNY a nie DOSŁOWNY to nie może być mowy DOSŁOWNIE o kościele
Nie jest figuratywny, ale dosłowny i mówi o prawdziwej nowej Jerozolimie.
Którą JEST KOŚCIOŁ
Nie jest Kościół, bo nie ma takiego obrazu w Biblii, to sztuczny związek.
powyżej cytowałem Galcjan który na to wskazuje
Podobnie uważa Jan
Nie uważa, to ty uważasz że Jan uważa, nie wypowiadaj się za kogoś. Jan nigdzie nie dawał do zrozumienia, że Jeruzalem to Kościół.
(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, Ap 21

Co pokazał Anioł Janowi :)
No i gdzie ten Kościół ? :)

Tak Samo Hebr
(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)

Tak tO hjest oblubienica Boga i Baranka :) Zbawieni :)
A gdzie tu jest Kościół? Poczytaj kontekst i dowiesz się że werset ten dotyczy relacji Izraela i Bożego planu zbawienia. Cytujesz w jakimś abstrakcyjnym systemie teologicznym, to co cytujesz nie ma związku z tym co sugerujesz.

KAAN pisze:
To kolejny dowód na to że nie ma tu mowy o 1000 Królestwie DOSŁOWNIE - które nie jest tu wspomniane w ŻADEN SPOSÓB a jeśli jest to wskaż gdzie.
To nie jest dowód, ale spekulacja odrzucająca dosłowny przekaz i imputująca wyobrażenia interpretatorów niezgodne z obrazami w Biblii. Na dodatek nowe niebo inową ziemie umieszczas w milenium, na przekór świadectwu Ap.
Nic nie umieszczam w millenium
Wskazuję, że Kościół żyje w dwóch rzeczywistosciach [/quote]To fantazja religijna, Kościół żyje w jednej rzeczywistości na raz, ponieważ jeszcze nie było porwania Kościoła, to żyje w rzeczywistości świata, potem będzie żyć w rzeczywistości duchowej, wszystko ma swoją kolejność. To co nie jest zrealizowane dzisiaj jest w obszarze obietnicy Bożej, a nie rzeczywistości teraz.
Życia wiecznego i doczesnego
Nowej i strej ziemi! Nowych i starych niebios!
Dlatego Izajsz moze opisywać OBIE RZECZYWISTOŚCI PRZENIKAJĄCE się wzajemnie bez problemu!
Ładnie napisane, ale bez sensu. Tak moze pisać człowiek, który nie rzeczytał uważnie i nie przestudiował następstwa wydarzeń z Ap. Biblia nie jest koktailempomieszanego życia wiecznego i doczesnego starej i nowej ziemi, nie ma tu przenikania się czegokolwiek. Jest konkretny obraz wydarzeń jakie się odbyły i odbędą w przyszlości ze swoimi realnymi konsekwencjami, w Biblii nie ma bałaganu, jest okreśłony porządek.

natomiast nie zmiania to FAKTÓW które negujesz
- TEKST mówi wyraźnie o Nowej ziemi i nowym niebie LITERALNIE - tobie cięzko to uznać!
- JEROZLIMA to obraz kościoła ufundowanego na 12 apostołach.
Fakty mówią, że nowe niebo i nowa ziemia zostanie stworzona po tym jak stara ziemia zostanie zniszczona:

Księga Izajasza 34:4 I wszystkie pagórki rozpłyną się. Niebiosa zwiną się jak zwój księgi i wszystkie ich zastępy opadną, jak opada liść z krzewu winnego i jak opada zwiędły liść z drzewa figowego

Księga Izajasza 24:17 Groza i przepaść, i pułapka na ciebie, mieszkańcu ziemi!
18 I będzie tak, że kto będzie uciekał przed okrzykiem grozy, wpadnie w przepaść, a kto wyjdzie z przepaści, uwikła się w pułapkę, gdyż upusty w górze się otworzą, a ziemia zadrży w posadach.
19 W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia.
20 Wkoło zatacza się ziemia jak pijany i kołysze się jak budka nocna. Zaciążyło na niej jej przestępstwo, tak że upadnie i już nie powstanie.
21 I stanie się w owym dniu, że Pan nawiedzi wojsko górne w górze, a królów ziemi na ziemi.
22 I będą zebrani razem jak więźniowie w lochu, i będą zamknięci w więzieniu, i po wielu dniach będą ukarani.

Tak będzie wyglądała zagłada ziemi.

A Jerozolima to Jerozolima a nie Kościół, nie ma w Biblii takiego obrazu Lashu, pogódź się z tym :)
KAAN pisze:
Jak widać Jan ukazuje że Jerozolima w Kontekście NOWEJ ZIEMI to Oblubienica = Kościół
Jest to ten sam obraz w podobnym kontekście
To nieprawda, to wymysł :)
O tak apostolski :)
Eee tam, twój :)
Masz powyżej podkreslone Czym JEST JEROZLIMA
i naczym jest zbudowana :)
Miasto nie ma w fundamentach Apostołów, ale kamienie węgielne z imionami apostołów, a w bramach ma imiona dwanaście pokoleń Izraela, znowu chybiłeś w obrazach. Do Kościoła nie wchodzi się przez plemiona Izraela, ani przez judaizm.

Co jest zbudowane na Apostołach :)
.... W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię....
Wymysł apostosski kontra twój :)
Twój, bo w w Ap jest mowa o mieście, a tu mowa o świątyni, mieszasz obrazy aż huczy :D
KAAN pisze:
Nie ma nic o 1000 królestwie
. Jest bardzo wiele :)
To
- zacytuj zdanie 1000 królestwo
Dlaczego mam cytować to co ty chcesz? Poczytaj nizej, tam jest o milenium.

- podaj obraz tak jak czynią to apostołowie - Jeruzalem = oblubienica = Kośioł
- wyszczególnij cechy 1000 Królestwa i TEGO OKRESU obok siebie i pokaż podobieństwa
Już to było robione, nie każ mi kolejny raz robić tego samego, litości Lashu :/ . Apostołowie nie robią takiego obrazu jak piszesz, nie ma tego w Biblii. Zacytuj zdanie: Jeruzalem to Kościół :) mam cię haha.
Dlaczego tego nie czynisz?
Bo biblia nic takiego nie ukazuje co mówisz :/ W TEJ SPRAWIE :)
Dlaczego nie zacytujesz zdania Jeruzalem to Kościół ? Bo Biblia nic takiego nie ukazuje.
(złapałeś się we własne sidła :) )
1. Wykazłem powyżej. Jerozlima to Kościół :) OBLUBIENICA
Nie wykazałeś :)
2. Wskaż GDZIE JEST NAPISANE ŻE CHODZI O 1000 KRÓLESTWO - podkreśl te słowa.
Nic nie wykazałeś, napisałes jedynie spekulacje na temat alegorycznego wyjaśniania tekstu, Słowo mówi wprost o milenium:

*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego


A teraz ZRÓB to samo w księdze IZAJASZA i porównaj te teksy :)

Bo to ze w ap 20 to jest napisane to KAZDY wie
Natomiast moje Pytanie dotyczyło IZAJASZA i innych Ksiąg ST!
Pisałem ci już że proroctwo jest objawiane progresywnie, nie musi być tego samego w Iz i Ap, to są tylko twoje osobiste wymagania, Pan Bóg tak nie działa jak ty bys chciał. Powinieneś przeczytać obie części objawienia Bożego i obie skompilować do jednej go obrazu.

KAAN pisze:
NIE MASZ ich bowiem twój system wczytujesz do -pisma :./
Popatrz na tekst i policz ile razy napisano 1000 lat :)
A teraz ZRÓB to samo w księdze IZAJASZA i porównaj te teksy :)
Nie muszę, ponieważ objawienie Izajasza ma kontynuacje w objawieniu Jana. Porównując oba tekst można mieść jasnośc co do następstwa wydarzeń które to podałem ci wcześniej :)
Bo to ze w ap 20 to jest napisane to KAZDY wie
Natomiast moje Pytanie dotyczyło IZAJASZA i innych Ksiąg ST!
ST nie jest oderwany od NT to całość.
KAAN pisze:
Dlatego Premilenialiści MUSZĄ udawać ze sa dosłowni ale ignoruja to co napisano!
Dlaczego amilenaliści udają że znają prawdę i ignorują to co napisano?

Pytanie z tezą :D
typowa nieuczciwa zagrywka :/
Dokładnie takie samo pytanie jak twoje, Lashowi wolno pisać pytania z tezą a mnie nie? Czyzby Lash pochodził z wyższych sfer i twoje pytania z tezą są uczciwe a moje nie?
Premilenialiści ignoruja spostolską naukę na ten temat
Jw - pokazłem czym jest Jerozolima - premilenialiści to IGNORUJĄ
Nie pokazałeś, tobie tylko się wydaje że pokazałeś, nie przedstawiłeś żadnego dowodu, ale luźne przemyślenia okraszone wyjętymi z kontekstu wersetami.

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.
Jest dosłowny i jeśli zestawisz Iz i Ap masz jasny wykład nie ma wątpliwości o co chodzi :) ; Iz daje obraz ogólny, Ap wyjaśnia szczegóły i zależności czasowe.
Zestawiłem powyżej i widać że JEROZOLIMA to Oblubienica a nie FIZYCZNE MIASTO
Nie widać tego co piszesz, widać natomiast że Nowe Jeruzalem będzie na nowej ziemi czyli po zakończeniu milenium.

Jw.
Jerozlima to KOSCIOŁ - OBLBIENICA PAŃSKA
To jasne - tak rozumieli to apostołowie W Gal / Hebr / i Apokalipsie 21
Nie rozumieli, co ci wykazałem wyżej, jJerozolima nigdzie nie jest obrazem Kościoła, to fałszywy obraz.
KAAN pisze:
teraz ty mi pokaż gdzie w Apokalipsie masz coś co odpowiada temu TEKSTOWI i wiąze się z 1000 Królestwem.
Co znaczy odpowiada? Jak , moge pokazać coś co ty wymyśliłeś? Nie ma obrazu w Biblii Nowego Jeruzalem w milenium.

Tak nie ma nic o Jeruzalem w Millenium na sposób premillenialuistyczny - prawdę rzekłeś :)
A moim pytaniu chodziło JEDNAK o zestawienie
- Tekstu z aP 20 o 1000 Królestwie i TEKSTU z izajasza o "tym samym" WSKAZ PODOBIEŃSTWA :D
powodzenia :D


Iz:19 I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20 Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21 Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22 Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23 Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
24 I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.
25 Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.

Ap 20:6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.

Pierwszy fragment mówi o tym jak będzie w panowaniu Chrystusa, a drugi jak długo.
KAAN pisze:
Nie ma
nic o zmartwychwtsaniu
o sądzeniu przez Kościoł
O meczennikach
związaniu diabła
No bo to odbyło się przed milenium :)
:lol:
Słowem nie WIESZ NIC O MILLENIUM z Apokalisy ale wczytujesz TO CO CHCESZ - BO CI SIĘ WYDAJE ŻE ST TESKT O TYM MÓWI czyż nie tak?
Czemu imputujesz mi coś czego nie napisałem? Są inne miejsca, które mówią o tym, to tobie sie wydaje że mozesz mieszać i nikt tego nie zauważy, zachowuj się przystojnie Lash
Mówisz
- Lew musi jeść trawę - Literalnie
nie pasuje mi to do niczego - a że O millenium nie wiemy NIC Z NT ( twojw uwaga wyżej ) to wrzucam to do milleniu :roll:
Jak nie wiemy jak ci cytowałem, o czym ty piszesz?
KAAN pisze:
NIC nie wiąze tych tesktów Izaj 65-66 i Millenium
Natomiast wiele wiąze OBLUBIENICĘ I JERUZALEM
Wiąże, bo to proroctwa o jednym, i drugim, co pokazuje proroctwo Ap.
TO WSKAZ CO WSKAZUJE OPRÓCZ TWOJEGO ZAŁOŻENIA ŻA TAK JEST

Tak samo Remboviwi wskauje wiel na czyścieć ... bo ma takie założenie :roll:
Jest dokłądnie odwrotnie, to ty przyjąłeś niewłaściwy aksjomat że Jeruzalem = Kościół i budujesz na tej podstawie czyściec, ja piszę jak jest w Biblii, a tam jest ze będzie tysiąc lat spokoju na ziemi z powodu uwięzienia szatana i panowania Chrystusa, a potem szatan zostanie wypuszczony, jak mówi Ap i potem sąd ostateczny i nowe niebo i nowa ziemia.

zmyślaj Dalej
- Trójca
- Księgi NT
- Bóg jest dobry i SETKI INNYCH TWIERDZEŃ - z reguły sa błędne :roll:
Gdybyś wiedział że trójca, NT, Bóg jest dobry, nie powstało na skutek twierdzenia większości, to rozumiałbyś co do ciebie piszę. Tradycja większości nie jest podstawą doktryny, ale nauka Ducha Świętego. Gdyby przyjąć twój tok rozumowania to powinieneś od dzisiaj wierzyć w czyściec, bo większość chrześcijaństwa wierzy w czyściec, ew. modlić się do obrazów.
Jak widać ta "rguła" odnosnie chustej jest juz inna ...
to typowa TRADYCJA EKKLEZJALNA co uprawiasz :)
Nie jest inna, to ty skłaniasz się do tradycji eklezjalnej, mnie daleko od tego :)
KAAN pisze:
Natomiast nie oczekiwano millenium w tym sensie co oczekują go obecnie Milleniaryści
Jest dokłądnie odwrotnie Lashu :)
Jak zwykle - stwierdzenie BRAK DOWÓW :/
Dokładnie odwrotnie, to ślepota na dowody, jest tak wiele dowodów że krzyczą z całej Biblii, ale tradycje nie pozwalają na ich przyjęcie.

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Podałem ale ty nie chcesz przyjąć, nie mogę cię zmusić do przyjęcia tego co piszę. Przed chwilą było cytowane z Iz 65, ale jest i wielu miejscach, np Iz 11. .

Iz 11 jest odnisiony do 1go przyjścia Chrystusa i NIE MA TAM ANI SŁOWA o 1000 Ktrólestwie ani o miellnium NIC nie wiąze go z Ap 20
WSKAŻ podobieństwa - CZEKAM :)

11:5 I będzie sprawiedliwość pasem jego bioder, a prawda rzemieniem jego lędźwi.
6 I będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia. Cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi.
7 Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół.
8 Niemowlę bawić się będzie nad jamą żmii, a do nory węża wyciągnie dziecię swoją rączkę.
9 Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.
10 I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne.

I apostolska wykładnia

(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. (2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. (3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek; (4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. (5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. (6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. (7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. (8) Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. (9) Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. (10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku. (11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu. (12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; pozbiera rozproszonych z Judy z czterech stron świata. (13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima. (14) Napadną na tyły Filistynów, ku morzu, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie: na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani. (15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że ją przejść się da w sandałach. (16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.

(Ks. Izajasza 11:1-16, Biblia Tysiąclecia)

tKa trudno uznać autorytet apostolski :/ ?
No i gdzie ta wykładnia? .... Apostolska?...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 cze 2013, 17:10

Ja juz wymiękam. Lashu mylisz się!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 cze 2013, 12:45

KAAN pisze:
Lash pisze:Nie potrafisz wskazac słów DOSŁOWNIE o 1000 Królestwie to tylko i wyłącznie spekulacja :)
Popatrz niżej tam ci wyjaśniam.


Czyli Jest to ZWYKŁA SPEKULACJA.
podczas gdy tekst zrozumiany przez apostołów jednoznacznie wskazuje - Kośicoł = Jeruzalem

KAAN pisze:
Natomiast JEDNOZNACZNIE Apostoł Jan łaczy trzy rzeczy
Oblubienicę = Kościoł - Jeruzalem - Nowe Niebo i Ziemię.
Nie ma takiego związku, ani jedno słowo nie wskazuje na Kościół, twój wywód jest nieprawdziwy, przeczytaj w jakiej kolejności jest w końcowych rozdziałach Ap pokazane mielnium, ostatnia rebelia, sąd ostateczny, nowe niebo i nowa ziemia i dopiero Nowe Jeruzalem.


Tia jak widać idziesz w zaprzecznie SŁOWU
Paweł WYRAŻNIE maluje Jeruzalem w kontekscie nowej ziemi Jako KOŚCIOŁ - oblubienicę Pańską - to że temu przeczysz jest bardzo złe :/


i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ. (12) Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich. (13) Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy. (14) A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.



Kim jest małżonka Baranka?
Czym Jest Jeruzalem?
Na czym zbudowny jest kościół?

Daruj siobie :O

KAAN pisze:
Wiem że To Bardzo nie pasuje do niekórych Sztucznych Systemów Teologicznych dlatego wyniakać musis z nich że Baranek nie jest Bogiem i ma inną żone i oblubieicę
. Barzo nie pasuje Biblia do tradycyjnych systemów teologicznych opartych o tradycję augustiańską, dlatego powinieneś zacząć czytać Biblię, bez obciążenia tradycji.


E tam - powiedz katolicką - bedzie to miało :większy wpływ assocjacyjny: :lol:
Jak widać nie potrafisz obalic twierdzeń Jana - że JEROZOLIMA w kontekscie Izajasza i NWej ziemi to Kośiciół.
i dobrze bowiem nauka Apostoła jest jednoznaczna :)


KAAN pisze:
Paweł Także wiązał Jerozolimę z Kościołem :
(26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą. (27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża. (List do Galatów 4:1-31, Biblia Warszawska)
Kompletnie nie ma tu odniesienia do Kościoła, to kościół ma nadzieję niebiańską, a nie Paweł ma nadzieję w Kościele w niebie. Kościół nie jest matką! To katolicka nauka!


Ja widać to JEST PAWŁOWA NAUKA
a twój jedyny Argument to próba aoscjacji do słowa KATOLICKIE / AUGUSTIANSKIE jako negatywy.

jak widac JERUZALEM GÓRNE JEST MATKĄ dzieci Boga - To właśnie Oblubienica PAŃSKA Kosciół
Nie jest to nauka katolicka ale Pawłowa :)

Czym Jest JERUZALEM GÓRNE - czyż nie oblubienicą - Chrtysusa = Kościołem!
Prostych rzeczy nie pojmujesz :D

Tu nie a nic o NADZIEJI NIEBIAŃSKIEJ :)

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Dlatego że to Jezyk FIGURATYWNY a nie DOSŁOWNY to nie może być mowy DOSŁOWNIE o kościele
Nie jest figuratywny, ale dosłowny i mówi o prawdziwej nowej Jerozolimie.
Którą JEST KOŚCIOŁ
Nie jest Kościół, bo nie ma takiego obrazu w Biblii, to sztuczny związek.


Bo tak sobie ogłosiłeś :roll:

KAAN pisze:
powyżej cytowałem Galcjan który na to wskazuje
Podobnie uważa Jan
Nie uważa, to ty uważasz że Jan uważa, nie wypowiadaj się za kogoś. Jan nigdzie nie dawał do zrozumienia, że Jeruzalem to Kościół.


Kaan a to juz JEST NIEROPRAWDA - porzuć to

Odpowiedz sobie na ptania

i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ. (12) Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich. (13) Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy. (14) A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.



Kim jest małżonka Baranka?
Czym Jest Jeruzalem?
Na czym zbudowny jest kościół?



KAAN pisze:
(9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę i oblubienicę, małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, Ap 21

Co pokazał Anioł Janowi :)
No i gdzie ten Kościół ? :)


Jw.
Kto jest oblubienicą Barnka?

Kaan Napisał wczesniej
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 766#326766

Nie ma tam słówka o Kościele, oblubienicą Boga nie jest Kościół, Kościół jest oblubienicą Baranka i zasłubiny odbyły sie ponad tysiąc lat przed powstaniem nowej ziemi i nowego nieba :)


Jak widać muisz

- zaprzeczyć sobie
- udawać że nie rozumiesz :)

Tak TO JEST KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA i to wiesz ale nie chcesz przyznac :D
skąd ten bunt?

KAAN pisze:
Tak Samo Hebr
(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (List do Hebrajczyków 12:22, Biblia Tysiąclecia)

Tak to jest oblubienica Boga i Baranka :) Zbawieni :)
A gdzie tu jest Kościół? Poczytaj kontekst i dowiesz się że werset ten dotyczy relacji Izraela i Bożego planu zbawienia. Cytujesz w jakimś abstrakcyjnym systemie teologicznym, to co cytujesz nie ma związku z tym co sugerujesz.

KAAN pisze:
To kolejny dowód na to że nie ma tu mowy o 1000 Królestwie DOSŁOWNIE - które nie jest tu wspomniane w ŻADEN SPOSÓB a jeśli jest to wskaż gdzie.
To nie jest dowód, ale spekulacja odrzucająca dosłowny przekaz i imputująca wyobrażenia interpretatorów niezgodne z obrazami w Biblii. Na dodatek nowe niebo inową ziemie umieszczas w milenium, na przekór świadectwu Ap.
Nic nie umieszczam w millenium
Wskazuję, że Kościół żyje w dwóch rzeczywistosciach
To fantazja religijna, Kościół żyje w jednej rzeczywistości na raz, ponieważ jeszcze nie było porwania Kościoła, to żyje w rzeczywistości świata, potem będzie żyć w rzeczywistości duchowej, wszystko ma swoją kolejność. To co nie jest zrealizowane dzisiaj jest w obszarze obietnicy Bożej, a nie rzeczywistości teraz.


O tak ;)
wiem niektórzy nadal są w ciele a nie na okręgach niebieskich :/
Jak widać zaczynasz negowac ewangelie dla Sysytemu Darbyzmu
Ewangelia mówi że wierzacy sa W DWÓCH RZECZYWISTOSCIACH
na okregach niebieskich i tu na ziemi

(5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie.

To górne JERUZALEM oblubienica Pańska - Kościół

A Darbyzm który jest wymysłem i neguje Pismo nie jest zdrowy :/


KAAN pisze:
Życia wiecznego i doczesnego
Nowej i strej ziemi! Nowych i starych niebios!
Dlatego Izajsz moze opisywać OBIE RZECZYWISTOŚCI PRZENIKAJĄCE się wzajemnie bez problemu!
Ładnie napisane, ale bez sensu. Tak moze pisać człowiek, który nie rzeczytał uważnie i nie przestudiował następstwa wydarzeń z Ap. Biblia nie jest koktailempomieszanego życia wiecznego i doczesnego starej i nowej ziemi, nie ma tu przenikania się czegokolwiek. Jest konkretny obraz wydarzeń jakie się odbyły i odbędą w przyszlości ze swoimi realnymi konsekwencjami, w Biblii nie ma bałaganu, jest okreśłony porządek.


Ale to nie bałagan.
Chrystus Bóg i CZŁOWIEK w jednym - nie był bałaganem bowiem to ci nie pasuje do twojej koncepcji.
Tak samo kościoł
W niebie i na ziemi może ci nie pasowac do koncepcji wpojonej przez złą teolgię ale tak nauzca Pismo Św.


KAAN pisze:
natomiast nie zmiania to FAKTÓW które negujesz
- TEKST mówi wyraźnie o Nowej ziemi i nowym niebie LITERALNIE - tobie cięzko to uznać!
- JEROZLIMA to obraz kościoła ufundowanego na 12 apostołach.
Fakty mówią, że nowe niebo i nowa ziemia zostanie stworzona po tym jak stara ziemia zostanie zniszczona:

Księga Izajasza 34:4 I wszystkie pagórki rozpłyną się. Niebiosa zwiną się jak zwój księgi i wszystkie ich zastępy opadną, jak opada liść z krzewu winnego i jak opada zwiędły liść z drzewa figowego

Księga Izajasza 24:17 Groza i przepaść, i pułapka na ciebie, mieszkańcu ziemi!
18 I będzie tak, że kto będzie uciekał przed okrzykiem grozy, wpadnie w przepaść, a kto wyjdzie z przepaści, uwikła się w pułapkę, gdyż upusty w górze się otworzą, a ziemia zadrży w posadach.
19 W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia.
20 Wkoło zatacza się ziemia jak pijany i kołysze się jak budka nocna. Zaciążyło na niej jej przestępstwo, tak że upadnie i już nie powstanie.
21 I stanie się w owym dniu, że Pan nawiedzi wojsko górne w górze, a królów ziemi na ziemi.
22 I będą zebrani razem jak więźniowie w lochu, i będą zamknięci w więzieniu, i po wielu dniach będą ukarani.

Tak będzie wyglądała zagłada ziemi.


I jak to sie odnosi do mojego poglądu?
NIJAK - jak widac nie rozumiesz ale dyskutujesz :)

NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA - czyli PEŁANIA KRÓLESTWA BOBA - nastaną i przyjdzie doskonałe JERUZALEM = Kosciół

Natomiast obecnie Bóg jest w trakcie TWORZENIA ZACZATKÓW KRÓLESTWA BOGA czyli nowych niebios i ziemi i juz mamy tego wyrażne znaki :)

Dlatego izajasz pisze o dwóch rzeczywistosciach

KAAN pisze:
A Jerozolima to Jerozolima a nie Kościół, nie ma w Biblii takiego obrazu Lashu, pogódź się z tym :)
KAAN pisze:
Jak widać Jan ukazuje że Jerozolima w Kontekście NOWEJ ZIEMI to Oblubienica = Kościół
Jest to ten sam obraz w podobnym kontekście
To nieprawda, to wymysł :)
O tak apostolski :)
Eee tam, twój :)


Jak widac to apostołowie napisali ze Nowe Jeruzalem a kontekscie Nowej ziemi to KOSCIOŁ

KAAN pisze:
Masz powyżej podkreslone Czym JEST JEROZLIMA
i naczym jest zbudowana :)
Miasto nie ma w fundamentach Apostołów, ale kamienie węgielne z imionami apostołów, a w bramach ma imiona dwanaście pokoleń Izraela, znowu chybiłeś w obrazach. Do Kościoła nie wchodzi się przez plemiona Izraela, ani przez judaizm.


A kto tak napisał - TWÓJ wymyslony chochoł :)
Jakbyć nie wiedział to własnie TO SAMO SŁOWO NA FUNDAMENT co w Efezjan

http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 2310&t=KJV

θεμέλιος

Jak widac nawesz nie wiesz co mówi JAN w apoklaipsie a tłumaczenie Warszawskiej jest tu poprostu błedne.

Jan mówi dokładnie o 12 fundamentach apostoslkich tym jest kościól :)

Natomiast jako że Izarel jest typem Bozego Ludu to nie ma tu problemu sztucznego który wymyśliłeś z judaizmem :)

KAAN pisze:
Co jest zbudowane na Apostołach :)
.... W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię....
Wymysł apostosski kontra twój :)
Twój, bo w w Ap jest mowa o mieście, a tu mowa o świątyni, mieszasz obrazy aż huczy :D



A jak ci powiem Światynia i Ciało Chrystusa - to juz nie jest to to samo O kościele :roll:

Por 1 kor Gdzie paweł mówi o Kościele jako o światyni a potem o ciele - tan to dopiero mieszał nie po Kaanowemu :roll:

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Nie ma nic o 1000 królestwie
. Jest bardzo wiele :)
To
- zacytuj zdanie 1000 królestwo
Dlaczego mam cytować to co ty chcesz? Poczytaj nizej, tam jest o milenium.


Nie ma to WYMYSŁ.
i jeszcze okraszony nieprawdą że to LITERALNE podejscie :/

Jak widac nie możesz zacytowac bowiem tego tam nie ma.
Jest natomiast Jerozlima w kontekscie nowego nieba i ziemi i apostołowie wskazuja że to oblubienica baranka :/


KAAN pisze:
- podaj obraz tak jak czynią to apostołowie - Jeruzalem = oblubienica = Kośioł
- wyszczególnij cechy 1000 Królestwa i TEGO OKRESU obok siebie i pokaż podobieństwa
Już to było robione, nie każ mi kolejny raz robić tego samego, litości Lashu :/ . Apostołowie nie robią takiego obrazu jak piszesz, nie ma tego w Biblii. Zacytuj zdanie: Jeruzalem to Kościół :) mam cię haha.


Jak wiadać wyżej podałem TWÓJ CYTAT w którym mówisz ze oblubienica baranka to kośicoł a tym jest JEROZOLIMA w obj 21.

Jak widać śmiech pustu masz :/

Natomiast twoje śmianie się to typowe przekłamywanie faktów - w NT masz tylko TRZY RAZY słowo KOŚCIOŁ - gdybys był konsekwnenty powiedziałbys że ewngelia nie jest dla kośicoła :roll:

ale nie ma w twoich wypowiedziach konsekwencji :)


KAAN pisze:
Dlaczego tego nie czynisz?
Bo biblia nic takiego nie ukazuje co mówisz :/ W TEJ SPRAWIE :)
Dlaczego nie zacytujesz zdania Jeruzalem to Kościół ? Bo Biblia nic takiego nie ukazuje.


1. Jw.
Biorę na swiadka ciebie który rzekłeś że Kośicoł to oblubienica baranka a nią jest JERUZALEM por ap 21.
Zobaczymy czy dopuścisz się kłmastwa ze tka niby nie jest :/

2. Premilenialiści twierdzą że są LITERALNI - dlatego MUSZĄ miec takie zdania
Ja twierdzę że JEROZLIMA JEST OBRAZEM dlatego nie może byc to stwierdzone ze Jerozlima TO JEST kościoła ale widać z Ap 21 ze Jerozlima OBRAZUJE KOŚCIÓŁ




KAAN pisze:(złapałeś się we własne sidła :) )


Nie.
To właśnie ty się złapałes i zobaczymy czy bedziesz kłamał :/


KAAN pisze:
1. Wykazłem powyżej. Jerozlima to Kościół :) OBLUBIENICA
Nie wykazałeś :)
2. Wskaż GDZIE JEST NAPISANE ŻE CHODZI O 1000 KRÓLESTWO - podkreśl te słowa.
Nic nie wykazałeś, napisałes jedynie spekulacje na temat alegorycznego wyjaśniania tekstu, Słowo mówi wprost o milenium:

*20
1 I Widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2 I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego


A teraz ZRÓB to samo w księdze IZAJASZA i porównaj te teksy :)

Bo to ze w ap 20 to jest napisane to KAZDY wie
Natomiast moje Pytanie dotyczyło IZAJASZA i innych Ksiąg ST!
Pisałem ci już że proroctwo jest objawiane progresywnie, nie musi być tego samego w Iz i Ap, to są tylko twoje osobiste wymagania, Pan Bóg tak nie działa jak ty bys chciał. Powinieneś przeczytać obie części objawienia Bożego i obie skompilować do jednej go obrazu.



NIE MA ŻADNEGO podobieństwa
ŻADNEGO
progresywne i objawienie nie mówi nic o tym że łaczysz DWA TEKSTY niezwiazane!
ale obajwia INNE ASPEKTY TEGO SAMEGO poprzez podobieństwa i dodatki.

Ap 20 W ŻADEN SPOSÓB - nie nawiązuje do 65-66 Izajasza NICZYM
tylko ZAŁOŻENIEM BŁEDNYM z 19 wieku :)



KAAN pisze:

KAAN pisze:
NIE MASZ ich bowiem twój system wczytujesz do -pisma :./
Popatrz na tekst i policz ile razy napisano 1000 lat :)
A teraz ZRÓB to samo w księdze IZAJASZA i porównaj te teksy :)
Nie muszę, ponieważ objawienie Izajasza ma kontynuacje w objawieniu Jana. Porównując oba tekst można mieść jasnośc co do następstwa wydarzeń które to podałem ci wcześniej :)



Podaj powiązanie - oprócz wymyslonego założenia :)


KAAN pisze:
Bo to ze w ap 20 to jest napisane to KAZDY wie
Natomiast moje Pytanie dotyczyło IZAJASZA i innych Ksiąg ST!
ST nie jest oderwany od NT to całość.


Oczywiście ze nie jest oderwany - dlatego po co premilenialisci to odrywją :roll:

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Dlatego Premilenialiści MUSZĄ udawać ze sa dosłowni ale ignoruja to co napisano!
Dlaczego amilenaliści udają że znają prawdę i ignorują to co napisano?

Pytanie z tezą :D
typowa nieuczciwa zagrywka :/
Dokładnie takie samo pytanie jak twoje, Lashowi wolno pisać pytania z tezą a mnie nie? Czyzby Lash pochodził z wyższych sfer i twoje pytania z tezą są uczciwe a moje nie?



1. Moje zdanie jest TWIERDZĄCE a nie pytanie
2. Twierdznie to jest PRAWDZIWE - bowiem założeniem pramileniastów jest dosłownośc - NEGUJESZ TO?
3. Ty stawiasz fałśzyw pytanie z TEZĄ

Aż tak nie potrafisz odróznić rzeczy podstwowych

KAAN pisze:
Premilenialiści ignoruja spostolską naukę na ten temat
Jw - pokazłem czym jest Jerozolima - premilenialiści to IGNORUJĄ
Nie pokazałeś, tobie tylko się wydaje że pokazałeś, nie przedstawiłeś żadnego dowodu, ale luźne przemyślenia okraszone wyjętymi z kontekstu wersetami.


1.
Twoje słowa o tym że oblubienica Chrytusa to kościol są dowodem
:D


KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Bądz konsekwentny bracie
ALBO
- Izajasz jest dosłowny i wtedy nie mówi SŁOWA o 1000 królestwie - i musisz to uznać
- albo jest obrazowy i wtedy może odnosić sie to do kośicoła .... Jako obrazowego millenium.
Jest dosłowny i jeśli zestawisz Iz i Ap masz jasny wykład nie ma wątpliwości o co chodzi :) ; Iz daje obraz ogólny, Ap wyjaśnia szczegóły i zależności czasowe.
Zestawiłem powyżej i widać że JEROZOLIMA to Oblubienica a nie FIZYCZNE MIASTO
Nie widać tego co piszesz, widać natomiast że Nowe Jeruzalem będzie na nowej ziemi czyli po zakończeniu milenium.

Jw.
Jerozlima to KOSCIOŁ - OBLBIENICA PAŃSKA
To jasne - tak rozumieli to apostołowie W Gal / Hebr / i Apokalipsie 21
Nie rozumieli, co ci wykazałem wyżej, jJerozolima nigdzie nie jest obrazem Kościoła, to fałszywy obraz.


jw.

KAAN pisze:
KAAN pisze:
teraz ty mi pokaż gdzie w Apokalipsie masz coś co odpowiada temu TEKSTOWI i wiąze się z 1000 Królestwem.
Co znaczy odpowiada? Jak , moge pokazać coś co ty wymyśliłeś? Nie ma obrazu w Biblii Nowego Jeruzalem w milenium.

Tak nie ma nic o Jeruzalem w Millenium na sposób premillenialuistyczny - prawdę rzekłeś :)
A moim pytaniu chodziło JEDNAK o zestawienie
- Tekstu z aP 20 o 1000 Królestwie i TEKSTU z izajasza o "tym samym" WSKAZ PODOBIEŃSTWA :D
powodzenia :D


Iz:19 I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20 Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21 Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22 Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23 Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
24 I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.
25 Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.

Ap 20:6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.


NIC ani słowo nie wiąże tych tekstów - TYLKO FAŁSZYWE ZAŁOZENIE

Jak widac CAŁKOWCIE IGNORUJESZ Słowa Izajasz 17-18 który lokuje to w Nowej ziemi i niebie :roll:
ale cóz ignorowanie Pisma to JEDYNA metoda aby wciskać złe nauki :/


KAAN pisze: Pierwszy fragment mówi o tym jak będzie w panowaniu Chrystusa, a drugi jak długo.
KAAN pisze:
Nie ma
nic o zmartwychwtsaniu
o sądzeniu przez Kościoł
O meczennikach
związaniu diabła
No bo to odbyło się przed milenium :)
:lol:
Słowem nie WIESZ NIC O MILLENIUM z Apokalisy ale wczytujesz TO CO CHCESZ - BO CI SIĘ WYDAJE ŻE ST TESKT O TYM MÓWI czyż nie tak?
Czemu imputujesz mi coś czego nie napisałem? Są inne miejsca, które mówią o tym, to tobie sie wydaje że mozesz mieszać i nikt tego nie zauważy, zachowuj się przystojnie Lash


Inne miejsca nie uzywja nic o millenium ani o 1000 latach
A aposklipsa eg ciebnie nie opisuje nic z 1000 krlestwa

Słowem nie MASZ Nic CO łączy te dwa teksy poza złożeniem wstepnym
to jest wciskanie w PISMO fałszywego systemu :/



KAAN pisze:
Mówisz
- Lew musi jeść trawę - Literalnie
nie pasuje mi to do niczego - a że O millenium nie wiemy NIC Z NT ( twojw uwaga wyżej ) to wrzucam to do milleniu :roll:
Jak nie wiemy jak ci cytowałem, o czym ty piszesz?


Gdzie masz w apokalipsie o LWCH JEDZACYCH TRAWĘ. czekam :)

KAAN pisze:
KAAN pisze:
NIC nie wiąze tych tesktów Izaj 65-66 i Millenium
Natomiast wiele wiąze OBLUBIENICĘ I JERUZALEM
Wiąże, bo to proroctwa o jednym, i drugim, co pokazuje proroctwo Ap.
TO WSKAZ CO WSKAZUJE OPRÓCZ TWOJEGO ZAŁOŻENIA ŻA TAK JEST

Tak samo Remboviwi wskauje wiel na czyścieć ... bo ma takie założenie :roll:
Jest dokłądnie odwrotnie, to ty przyjąłeś niewłaściwy aksjomat że Jeruzalem = Kościół i budujesz na tej podstawie czyściec, ja piszę jak jest w Biblii, a tam jest ze będzie tysiąc lat spokoju na ziemi z powodu uwięzienia szatana i panowania Chrystusa, a potem szatan zostanie wypuszczony, jak mówi Ap i potem sąd ostateczny i nowe niebo i nowa ziemia.


jw.
Sam to potwierdziłes zobaczymy czy sie wycofasz :)

KAAN pisze:

zmyślaj Dalej
- Trójca
- Księgi NT
- Bóg jest dobry i SETKI INNYCH TWIERDZEŃ - z reguły sa błędne :roll:
Gdybyś wiedział że trójca, NT, Bóg jest dobry, nie powstało na skutek twierdzenia większości, to rozumiałbyś co do ciebie piszę. Tradycja większości nie jest podstawą doktryny, ale nauka Ducha Świętego. Gdyby przyjąć twój tok rozumowania to powinieneś od dzisiaj wierzyć w czyściec, bo większość chrześcijaństwa wierzy w czyściec, ew. modlić się do obrazów.


Gadasz bzdury - i widac to gdy sie porówna wątek o chustkach gdzie twierdzisz cos odwrotnego

KAAN pisze:
Jak widać ta "rguła" odnosnie chustej jest juz inna ...
to typowa TRADYCJA EKKLEZJALNA co uprawiasz :)
Nie jest inna, to ty skłaniasz się do tradycji eklezjalnej, mnie daleko od tego :)


E tam
jedyne co ci zostało to brak powagi :
KAAN pisze:

KAAN pisze:
Natomiast nie oczekiwano millenium w tym sensie co oczekują go obecnie Milleniaryści
Jest dokłądnie odwrotnie Lashu :)
Jak zwykle - stwierdzenie BRAK DOWÓW :/
Dokładnie odwrotnie, to ślepota na dowody, jest tak wiele dowodów że krzyczą z całej Biblii, ale tradycje nie pozwalają na ich przyjęcie.


Dobrze opisałeś swój stan :/

KAAN pisze:


KAAN pisze:
KAAN pisze:
Prosiłem cie kiedyś wskaż mi teksty i 1000 Królestwie w ST - ŻADNEGO nie podałeś który mówi DOSŁOWNIE o 1000 K!
Natomiast Apostołowie wiele z nich odnoszą do 1 go przyjścia Chrystusa i do Kościoła
Podałem ale ty nie chcesz przyjąć, nie mogę cię zmusić do przyjęcia tego co piszę. Przed chwilą było cytowane z Iz 65, ale jest i wielu miejscach, np Iz 11. .

Iz 11 jest odnisiony do 1go przyjścia Chrystusa i NIE MA TAM ANI SŁOWA o 1000 Ktrólestwie ani o miellnium NIC nie wiąze go z Ap 20
WSKAŻ podobieństwa - CZEKAM :)

11:5 I będzie sprawiedliwość pasem jego bioder, a prawda rzemieniem jego lędźwi.
6 I będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia. Cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi.
7 Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół.
8 Niemowlę bawić się będzie nad jamą żmii, a do nory węża wyciągnie dziecię swoją rączkę.
9 Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.
10 I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne.

I apostolska wykładnia

(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. (2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. (3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek; (4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. (5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. (6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. (7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. (8) Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. (9) Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. (10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku. (11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu. (12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; pozbiera rozproszonych z Judy z czterech stron świata. (13) Wówczas ustąpi zazdrość Efraima i przeciwnicy Judy będą wytraceni. Efraim nie będzie więcej zazdrościł Judzie, a Juda nie będzie więcej trapił Efraima. (14) Napadną na tyły Filistynów, ku morzu, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie: na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani. (15) A Pan osuszy odnogę Morza Egipskiego gwałtownym swym podmuchem i potrząśnie ręką na Rzekę, i rozdzieli ją na siedem odnóg, tak że ją przejść się da w sandałach. (16) Utworzy się droga dla Reszty Jego ludu, która przetrwa wygnanie w Asyrii, podobnie jak się to stało dla Izraela, kiedy ten wychodził z krainy egipskiej.

(Ks. Izajasza 11:1-16, Biblia Tysiąclecia)

tKa trudno uznać autorytet apostolski :/ ?
No i gdzie ta wykładnia? .... Apostolska?...


Jak ktoś zna pismo wie że to jest tu:


(10) Znów mówi Pismo: Weselcie się, poganie, wraz z ludem Jego. (11) I znowu: Chwalcie Pana, wszyscy poganie, niech Go uwielbiają wszystkie narody. (12) Nadto także Izajasz powiada: Przyjdzie potomek Jessego, powstanie Ten, który ma rządzić poganami, w Nim poganie pokładać będą nadzieję. (13) A Bóg, [dawca] nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję. (14) Bracia, jestem co do was przekonany, że pełni jesteście szlachetnych uczuć, ubogaceni wszelką wiedzą, zdolni do udzielania sobie wzajemnie upomnień.

Oraz

(16) Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. (17) Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: (18) Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, (19) abym obwoływał rok łaski od Pana.
(Ew. Łukasza 4:16-19, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości