Antychryst - jak go rozpoznać?

Jak się to wszystko skończy ....
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sie 2013, 14:51

Hardi, napisałam na początku:
"Wiem, ze część osób uważa, ze antychryst to nie będzie pojedyncza osoba. Ja jednak sądzę, że będzie to człowiek i w tym wątku zwracam się do tych, którzy też tak myślą".
Nie chcę zaśmiecania wątku.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 sie 2013, 21:42

Małgorzata pisze:Ja jednak sądzę, że będzie to człowiek i w tym wątku zwracam się do tych, którzy też tak myślą

ja też tak myślę, że to człowiek ;)

Pietro Canepanova
Bruno Ludolfing
Jan Filagatos
Gerbert
Jan Sicco
Fasianus
Piotr Bucca Porci
Teofilakt di Toscolo
Roman di Toscolo
Teofilatto di Toscolo
Jan Krescencjusz
Jan Gracjan
Swidger
Poppo
Bruno von Egisheim
Gebhard von Dollnstein-Hirschberg
Frederick de Lorraine
Jan Mincius
Gerard
Anzelm Baggio
Piotr Cadalus
Hildebrand
Guibert z Rawenny
Daufer
Odo
Rainerius
Maginulf
Jan z Gaety
Maurice Burdinus
Guido
Lamberto di Ostia
Teobaldo Bocapecci
Gregorio Papareschi
Pietro Pierleoni
Gregorio Conti
Guido di Citta di Castello
Gherardo Caccianemici
Bernardo Pignatelli
Corrado
Nicholas Breakspear
Orlando Bandinelli
Ottaviano
Guido z Cremy
Lando
Ubaldo Allucingoli
Umberto Crivelli
Alberto de Morra
Paolo Scolari
Giacinto Bobo
Lotario
Cencio Savelli
Ugo
Goffredo da Castiglione
Sinibaldo Fieschi
Rinaldo, książę Segni
Jacques Pantalon
Guy Foulques
Tebaldo Visconti
Pierre de Tarentaise
Ottobano Fieschi
Pedro Juliao
Giovanni Gaetano
Simon de Brie
Giacomo Savelli
Girolamo Masci
Pietro del Morrone
Benedetto Caetani
Nicholas Boccasini
Bertrand de Got
Jacques de Euse
Pietro Rainalducci
Jacques Fournier
Pierre Roger
Etienne Aubert
Guillaude de Grimoard
Pierre Roger de Beaufort
Bartolomeo Prignano
Robert de Cambrai
Pietro Tomacelli
Pedro de Luna
Cosimo Gentile de Migliorati
Angelo Correr
Piotr Philarghi
Baldassare Cossa
Oddo Collona
Gil Sanchez Munoz
Bernard Garnier
Gabriele Condulmaro
Amadeusz VIII, książę Savoy
Tomasso Parentucelli
Alfonso de Borja (Borgia)
Eneasz Piccolomini
Pietro Barbo
Francesco della Rovere
Giovanni Cibo
Rodrigo de Borja (Borgia)
Francesco Piccolomini
Giuliano della Rovere
Giovanni de Medici
Adrian Dedal
Giulio de Medici
Alessandro Farnese
Giovanni del Monte
Marcello Cervini
Gian Carafa
Giovanni Medici
Michele Ghislieri
Ugo Boncompagni
Felice Peretti
Giambattista Castagna
Niccolo Sfondrato
Giovanni Facinetti
Ippolito Aldobrandini
Alessandro de Medici
Camillo Borghese
Alessandro Ludovici
Maffeo Barberini
Giambattista Pamfili
Fabio Chigi
Giulio Rospigliosi
Emilio Altieri
Benedetto Odescalchi
Pietro Ottoboni
Antonio Pignatelli
Giovanni Albani
Michelangelo dei Conti
Pietro Orsini
Lorenzo Corsini
Prospero Lambertini
Carlo della Torre Rezzonico
Lorenzo Ganganelli
Giovanni Brachi
Luigi Chiaramonti
Annibale della Genga
Francesco Castiglione
Bartolomeo Cappellari
Giovanni Mastai-Ferretti
Gioacchino Pecci
Giuseppe Sarto
Giacomo della Chiesa
Ambroggio Ratti
Eugenio Pacelli
Angelo Roncalli
Giovanni Montini
Albino Luciani
Karol Wojtyła
Joseph Ratzinger
itd.

Małgorzata pisze:Nie chcę zaśmiecania wątku.

ok :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 sie 2013, 23:52

Klangman pisze:Opierasz się na uprzedzeniach wobec KRK

Nie, o wiele bardziej jestem uprzedzony np. wobec organizacji ŚJ itp., wśród katolików są osoby, które są odrodzone, dlatego też Jezus powiedział "wyjdźcie z niego, ludu mój", wśród ŚJ nie ma ponieważ odrzucają boskość Jezusa. Antychryst miał zasiąść w świątyni, a tak się składa, że kościół jest nazywany świątynią, i jest dziesiątki innych rzeczy, które idealnie i tylko pasują do papiestwa.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 16 sie 2013, 14:57

Klangman pisze:W takim przypadku - w celu wykluczenia ewentualności błędu, sprawdziłbym wersety, które takie postawienie sprawy wykluczają.

Podstawowy fragment wyklucza papiestwo. Paweł pisze o synu zatracenia, a nie synach zatracenia. Syn zatracenia jest jedną osobą, podobnie jak Syn Człowieczy jest jedną Osobą, antychryst jest przeciwnikiem Chrystusa. Antychrystem jest człowiek niegodziwości a nie ludzie niegodziwości. Nic do dodania ponad to co napisane. Syn zatracenia zostanie zgładzony na słowo Jezusa. Czy Karol Wojtyła został zabity tchnieniem ust Pańskich? Ktokolwiek z listy papieży? :roll:

Fragment biblijny jest prosty, nie ma sensu dyskutować o oczywistościach. Małgorzata zastrzegła, że wątek jest skierowany do osób, które wierzą, że antychryst będzie człowiekiem niegodziwości, czyli czytają Biblię całkiem poważnie.

Po części rozumiem dlaczego ludzie dokonują fantastycznych przeróbek na słowach Pisma Świętego, żeby pogodzić jego treść z wyuczonymi poglądami. Nie znają innych proroctw biblijnych o antychryście królu (np. Dn 11:36-45) i nie rozumieją słów Jezusa o "ohydzie spustoszenia", która będzie dziełem antychrysta. Antioch Epifanes w II w p.n.e wstrzymał w świątyni Bożej składanie ofiar i zaczął w niej czcić pogańskich bożków, historyczne źródła żydowskie i biblijny prorok Daniel nazwali jego dokonania ohydą spustoszenia (Dn 11:31) i kolejną ohydę spustoszenia w świątyni Daniel zapowiedział na czasy ostateczne, gdy będzie działał "niszczyciel świętego narodu" czyli antychryst (Dn 12:7-12) który zniesie ofiary składane przez Żydów, obwoła się bogiem i zasiądzie w świątyni Bożej, nakazując sobie oddawać boską cześć.

Klangman pisze:Watykan, z tego co wiem (fakt, że z internetu zanim to zniknęło ) nie jest jedynym miastem na siedmiu wzgórzach.

Jan prorokuje o mieście, które w I wieku było znane z siedmiu wzgórz (łac. Septimontium), o czym rozpisywali się rzymscy poeci, więc o Rzymie, mieście, które za życia Jana panowało nad królami ziemi (Obj 17:18). Gdy naród wybrany uprawiał bałwochwalstwo i odstępował od Jahwe prorocy nazywali to nierządem. Kościół rzymski odstąpił od prawdziwej Ewangelii i zamiast nieść krzyż by zapierać się samego siebie nauczał, że trzeba brać krzyż by wytracić heretyków (sobór laterański). Stąd nazwa nierządnicy, pijanej krwią świętych, która zbrata się z antychrystem (dlatego jeździ na zwierzęciu) i zostanie zniszczona za sprawą władzy antychrysta.

Małgorzata pisze:2. rozdział 2Tes. zaczyna się od słów: "Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa..." A więc dokładnie chodzi przyjście Pana, a zanim on przyjdzie objawi się człowiek zatracenia.

W Pierwszym Liście do Tesaloniczan Paweł oddziela zmartwychwstanie Kościoła i spotkanie z Panem na obłokach (1Tes 4:14:-17) od wydarzeń Dnia Pańskiego, które nie są przeznaczone dla nas, bo nie jesteśmy przeznaczeni na gniew (1Tes 5:1-9). W Tesalonikach pojawili się mąciciele, którzy mieszali oba wydarzenia, straszyli świętych, że gniew Dnia Pańskiego już nastał, możliwe że była to herezja podobna do tej obecnej w Efezie, gdzie znaleźli się ludzie, którzy głosili, że zmartwychstanie już nastapiło (2Tm 2:18) w tym przypadku reszta została. Paweł wyjaśnia, że dzień okazania gniewu Bożego jeszcze nie nadszedł, bo nie pojawił się antychryst i jego zwiedzenie, a ten dzien nie nastanie, dopóki Ktoś nie zejdzie z pola, co pasuje jako nawiązanie do wzięcia Kościoła i spotkania świętych z Panem.

Pochwycenie Kościoła nie musi być poprzedzone żadnym znakiem, Pan może przyjść po Kościół w każdej chwili, "w chwili której się nie domyślacie", jak w czasach Lota.

"Podobnie też było za dni Lota: Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali; a w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich. "
"Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie." (Mt 24:40-42)

6. Paweł uspokaja tych, którzy dali się okłamać i nastraszyć, że Dzień Pański już się rozpoczął.
II Tes. 2:1-8
- Co się zaś tyczy „przyjścia Pana i naszego spotkania z Nim” - to jest określenie Pochwycenia Kościoła [I Tes. 4:17 – zostaniem porwani w obłokach w powietrze na spotkanie Pana]
- Nie dajcie się nastraszyć, że Dzień Pański już nastał, a wy nie zostaliście wzięci, ponieważ wprawdzie Pochwycenie będzie niespodziewane, ale Dzień Pański nie nastąpi zanim:
- nie przyjdzie apostazja (odstępstwo) Kościoła
- nie objawi się Antychryst
- nie zejdzie z pola „ten” [7] lub „to” [6], co powstrzymuje moc nieprawości
Co lub kto powstrzymuje moc nieprawości przed całkowitym wybuchem zła na Ziemi? Wydaje się, że jedyną mocą, która jest w stanie ją powstrzymywać skutecznie, jest działanie Ducha Świętego w Kościele i poprzez Kościół [Ef. 3:11, I Jana 4:4]. „Zejście z pola” nie oznacza jednak, że Duch Święty zostanie usunięty z Ziemi (jest wszechobecny), ale zmieni się Jego sposób działania.


http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 740#317740


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 sie 2013, 15:13

Hardi pisze:
Klangman pisze:Opierasz się na uprzedzeniach wobec KRK

Nie, o wiele bardziej jestem uprzedzony np. wobec organizacji ŚJ itp., wśród katolików są osoby, które są odrodzone, dlatego też Jezus powiedział "wyjdźcie z niego, ludu mój", wśród ŚJ nie ma ponieważ odrzucają boskość Jezusa. Antychryst miał zasiąść w świątyni, a tak się składa, że kościół jest nazywany świątynią, i jest dziesiątki innych rzeczy, które idealnie i tylko pasują do papiestwa.
Hardi KR nie jest światynią, to nie jest Kościół, ale kościół czyli organizacja polityczno religijna. Napisane jest, że antychryst wystąpi w pobliżu czasu przyjścia Pana Jezusa. W proroctwach napisano, że zasiądzie w świątyni Bożej tej w Jerozolimie i każe się nazywać bogiem. W Kościele nie jest to możliwe, bo Kościół to nie instytucja, ale społeczność ludzi zbawionych. Żeby zrozumieć kim jest antychryst musisz zrozumieć czym jest Kościół i rozróżniać czasy Kościoła, czas łaski i czas sądu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Głóg
Posty: 145
Rejestracja: 19 lip 2013, 14:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Głóg » 16 sie 2013, 18:20



jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 sie 2013, 20:57



To jest wlasnie najwieksze zwiedzenie. Antychryst nie bedzie islamski, ale zbawi swiat od swietej wojny islamskiej, ktora swiatu zostanie wypowiedziana i przeprowadzona wedlug proroctw. Antychryst bedzie z pochodzenia Zydem. Nie moze byc inaczej:

(43) Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie.
(Ew. Jana 5:43, Biblia Warszawska)


Zydzi nie przyjma innego.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 sie 2013, 21:01

jj pisze:Antychryst bedzie z pochodzenia Zydem.

Słyszałam, ze z pokolenia Dan.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 sie 2013, 21:15

Małgorzata pisze:
jj pisze:Antychryst bedzie z pochodzenia Zydem.

Słyszałam, ze z pokolenia Dan.


Byc moze. To pokolenie nie jest wymienione w 7 Rozdziale Objawienia, chociaz jest napisane "ze wszystkich plemion izraelskich". Jest pokolenie Naftalego, brata Dana, a Dana nie ma.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 sie 2013, 21:37

jj pisze:
Małgorzata pisze:
jj pisze:Antychryst bedzie z pochodzenia Zydem.

Słyszałam, ze z pokolenia Dan.


Byc moze. To pokolenie nie jest wymienione w 7 Rozdziale Objawienia, chociaz jest napisane "ze wszystkich plemion izraelskich". Jest pokolenie Naftalego, brata Dana, a Dana nie ma.

Taki artykuł znalazłam:
http://radtrap.wordpress.com/2011/12/06 ... emie-dana/


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 17 sie 2013, 02:51

Małgorzata pisze:Taki artykuł znalazłam:
http://radtrap.wordpress.com/2011/12/06 ... emie-dana/


Odradzam.

Ale jak chcesz to


2Tesal 2:10 - I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

Zdobędzie władzę dzięki przebiegłości i kłamstwu.

Obj 6:2 - I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.

Co oznacza łuk?

9:2 - Napinają swój język jak łuk, kłamstwo, a nie prawda panuje w kraju, od jednego złego do drugiego przechodzą, mnie zaś nie znają - mówi Pan.

Dla porównania - Pan walczy mieczem - Słowo Boże. Potwierdza się zatem z tym co zostało napisane w Tesal. Jeździec na białym koniu to Laikonita Niko – Zwyciężać.

O kogo postać na białym koniu otrzymała koronę? O tym mówi 13 rozdz Objawienia

Obj 13:11 - I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Pierwszym zwierzęciem stety i niestety jest Cesarstwo Rzymskie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 17 sie 2013, 08:03

Małgorzata pisze:
jj pisze:
Małgorzata pisze:
jj pisze:Antychryst bedzie z pochodzenia Zydem.

Słyszałam, ze z pokolenia Dan.


Byc moze. To pokolenie nie jest wymienione w 7 Rozdziale Objawienia, chociaz jest napisane "ze wszystkich plemion izraelskich". Jest pokolenie Naftalego, brata Dana, a Dana nie ma.

Taki artykuł znalazłam:
http://radtrap.wordpress.com/2011/12/06 ... emie-dana/


Ciekawe. Mozna poczytac... z przymruzeniem "oka". :-D


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 17 sie 2013, 14:01

Ja jeszcze do niedawna wyznawałem historyczną wersję Hardiego, ale stwierdziłem że to bez sensu. Wszystko musi być wtedy tłumaczone symbolicznie, a Biblia to nie księga symboli i niezrozumiałych proroctw.
1J 4:3 bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."
Jak więc antychrystami mogą być papieże, skoro ci nie przeczą że Chrystus przyszedł w ciele, a nawet jeśli znalazłoby się kilku niedowiarków czy ekscentryków, to nie jest to regułą by papiestwo zaprzeczało temu faktowi.
Antychryst to chyba chodzi o to, że podaje się za prawdziwego zbawiciela wbrew Panu Jezusowi, nie zaś tylko ktoś kto się mu sprzeciwia czy coś w tym rodzaju. Papiestwo w ogóle mi tu nie pasuje.
A co myślicie, że czym jest Wielki Babilon? Spotkałem się nawet z interpretacją, że Wielki Babilon, to królestwo babilońskie, które zostanie odbudowane.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 17 sie 2013, 16:11

Cosmo pisze:
A co myślicie, że czym jest Wielki Babilon? Spotkałem się nawet z interpretacją, że Wielki Babilon, to królestwo babilońskie, które zostanie odbudowane.


Historyczny Babilon, to mocarstwo finansowe. Biblia traktuje Babilon symbolicznie, jako stolice mamony, balwochwalstwa i przemocy. Za czasow pierwszych chrzescijan Babilonem nazywano Rzym. Piotr pozdrawia w zakonczeniu swojego Pierwszego Listu z Babilonu, a wiadomo, ze pisal z Rzymu.
Dzisiaj wladanie swiatem jest takze w rekach wyznawcow mamony, kontrolujacych globalna informacje i media. Gdyby Piotr pozdrawial dzis z Babilonu, to przwdopodobnie mieszkalby w NY.
Wielki Babilon, to symboliczna stolica wladcy swiata, posiadajaca wszystkie cechy historycznego Babilonu i biblijnego "siedliska wszelkiego zla". To globalne centrum wladzy.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 sie 2013, 16:56

jj pisze: Piotr pozdrawia w zakonczeniu swojego Pierwszego Listu z Babilonu, a wiadomo, ze pisal z Rzymu.

Piotr był w Rzymie?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości