Antychryst - jak go rozpoznać?

Jak się to wszystko skończy ....
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 sie 2013, 17:15

Małgorzata pisze:Piotr był w Rzymie?

"Różni ludzie różnie mówią".Ponoć nawet pod ołtarzem głównym w watykańskiej bazylice jest jego czaszka. :roll:


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 17 sie 2013, 17:32

Małgorzata pisze:
jj pisze: Piotr pozdrawia w zakonczeniu swojego Pierwszego Listu z Babilonu, a wiadomo, ze pisal z Rzymu.

Piotr był w Rzymie?


Zdania sa podzielone, ale z Babilonu nie mogl pisac, wiec musial to byc Rzym, albo inne, wazne miasto cesarstwa. Mnie to nie przeszkadza. Nigdy nie bylem katolikiem. :)


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 17 sie 2013, 17:53

Cosmo pisze:A co myślicie, że czym jest Wielki Babilon? Spotkałem się nawet z interpretacją, że Wielki Babilon, to królestwo babilońskie, które zostanie odbudowane.

Wielki Babilon z rozdziału 17 to jest Rzym ulokowany na słynnych rzymskich siedmiu wzgórzach, miasto które za życia apostoła Jana panowało nad królami ziemi (Obj 17:18). Pogląd o odbudowaniu Babilonu i królestwa babilońskiego pochodzi z dopatrywania się różnic między miastem nierządnicą z 17 rozdziału, a miastem handlowym z 18 rozdziału, które jest nazwane "Babilonem - stolicą". Tych różnic można wskazać kilka, tabelka 4:39 minuta nagrania http://www.youtube.com/watch?v=NEEcFMb7Tyw . Podział ma swój sens, w tym przypadku Rzym jest siedzibą odstepczej religii chrześcijańskiej, a odbudowany Babilon będzie stolicą polityczną imperium antychrysta.

Babilon, według proroctw biblijnych, miał stać się niczym Sodoma i Gomora (Iz 13:19) i w jednej godzinie zostać spalonym w ogniu (Obj 18:8), co implikuje, że Bóg osobiście rozliczy się z Babilonem. W dotychczasowej historii nic takiego nie miało miejsca.

Proroctwo Daniela skupia się na czwartym zwierzęciu symbolizującym Cesarstwo Rzymskie, z którego ma powstać 10 królestw. Cesarstwo Rzymskie z czasów apostoła Jana było szóstą głową. Jan pisze, że rządy siódmej głowy powstaną na "jedną godzinę" i mają pozostać "na krótki czas", więc rządy dziesięciu królów będą tymczasowe i szybko doprowadzą do oddania władzy absolutnej w ręce Antychrysta. Rzymskie sentymenty przez wieki były żywe, nie przez przypadek niedoszła preambuła unijnej konstytucji odwoływała się do rzymskiego dziedzictwa i dokonań oświecenia, z pominięciem chrześcijańskiego Boga. Klub Rzymski podzielił świat na 10 geostrategicznych regionów, świat polityki międzynarodowych organizacji marzy o globalnych rządach. W Objawieniu apostoł Jan pisze, że odrodzenie się Zwierzęcia będzie budziło powszechne zdumienie ludzkości:

" Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie. " (Obj 17:8)

Dyskusja biblijna toczy się o to, czy Zwierzęciem powracającym z otchłani będzie mocarstwo rzymskie czy babilońskie. Nie wiem, która wersja przekonuje mnie bardziej. Antychryst rządzący z Babilonu na pewno zdumiałby ludzi. ^_^

Istnieją dwa wyjaśnienia, spójne z całością Biblii, czym jest siedem głów i siedmiu królów:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 575#329575


Nie tylko islam czeka na mesjasza, ale także judaizm, hinduizm czeka na dziesiąte wcielenie Visznu, buddyści oczekują piątego objawienia się Buddy. Antychryst wykorzysta wszystkie wierzenia by manipulować narodami, nie tylko islamskie. Biblia zawiera proroctwa o jednej lub dwóch wojnach koalicji muzułmańskiej przeciwko Izraelowi, w Psalmie 83 oraz Ez 38:1-23. Antychryst może mieć do czynienia z islamem pokonanym i pokorniejszym, dlatego skutecznie odbuduje żydowską światynię w Jerozolimie, bez sprzeciwu muzułmanów. Z twojego artykułu wynika, że Koran i hadisy będą równie dokładnym źródłem proroctw jak Biblia, nieprawdziwe założenie. :]


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 17 sie 2013, 18:04

Małgorzata pisze:Piotr był w Rzymie?

Był i głosił Ewangelię, razem z Pawłem oddali w Rzymie życie za wiarę w Chrystusa.

"Wówczas [za czasów cesarza Trajana] kościołem rzymskim zarządzał jeszcze Klemens, również trzeci z rzędu tamtejszych biskupów, po Piotrze i Pawle, jako że Linus był pierwszy, a drugi Anaklet" [Euzebiusz z Cezarei, "Historia Kościelna" III, 21,1]

http://ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=1503


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 17 sie 2013, 19:50

okidoki pisze:Babilon, według proroctw biblijnych, miał stać się niczym Sodoma i Gomora (Iz 13:19) i w jednej godzinie zostać spalonym w ogniu (Obj 18:8), co implikuje, że Bóg osobiście rozliczy się z Babilonem. W dotychczasowej historii nic takiego nie miało miejsca.

Chyba trochę nie rozumiem. Biblia mówi że Babilon stanie się pustkowiem, i nikt już tam mieszkał nie będzie, a jak nam wiadomo kraina byłej Babilonii jest dzisiaj zamieszkana. To oznacza że proroctwo to jeszcze się nie wypełniło. Nie rozumiem w związku z tym, dlaczego babilon z Objawienia nie mógłby być w takim wypadku rzeczywiście Babilonem, skoro proroctwo Izajasza nie wypełniło się jeszcze, a nikt chyba nie wątpi że Izajasz pisał o Babilonie jako o rzeczywistym królestwie, nie zaś w przenośni.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 17 sie 2013, 20:37

Proroctwa Biblii dotyczą rzeczywistego Babilonu, podobnie jak ty jestem znudzony słuchaniem o doszukiwaniu się tajemniczych metafor i symboli gdzie popadnie, jakby Biblia była dziełem Nostradamusa, a nie prawdą historyczną.

Przekonuję się, że w Objawieniu mamy jednak dwa miasta przeznaczone na zniszczenie. Pierwszym jest Wielki Babilon Nierządnica (rozdział 17), miasto leżące na siedmiu wzgórzach, czyli Rzym, siedziba odstępczego systemu religijnego. Drugim jest Babilon Stolica (rozdział 18), miasto handlowe i stolica polityczna imperium antychrysta, czyli Babilon nad rzeką Eufrat, o którego odbudowie marzył już Husajn. Podałem argumenty dlaczego ten nieintuicyjny wniosek jest prawdopodobnie prawdziwy.

Uważam, że podział na dwa Babilony sam się broni, i wysłuchanie wykładu podanego w mojej poprzedniej wiadomości, utwierdza mnie w tym przekonaniu. Rozumiem, że ktoś może uznać, że w Objawieniu mamy tylko jedno miasto Rzym lub Babilon.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 17 sie 2013, 21:36

okidoki pisze: Proroctwa Biblii dotyczą rzeczywistego Babilonu, podobnie jak ty jestem znudzony słuchaniem o doszukiwaniu się tajemniczych metafor i symboli gdzie popadnie, jakby Biblia była dziełem Nostradamusa, a nie prawdą historyczną.
...
Drugim jest Babilon Stolica (rozdział 18), miasto handlowe i stolica polityczna imperium antychrysta, czyli Babilon nad rzeką Eufrat, o którego odbudowie marzył już Husajn.


Bledny wniosek. Dymy plonacego Babilonu obserwowane sa z morza. Bedziesz zmuszony ponudzic sie jeszcze troche. :)


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 17 sie 2013, 23:16

jj pisze: Dymy plonacego Babilonu obserwowane sa z morza. Bedziesz zmuszony ponudzic sie jeszcze troche. :)

Uwaga nie jest konkluzywna. Nie jest napisane, że dym płonącego Babilonu jest obserwowany bezpośrednio z morza. Ludzie "stanęli z daleka". Nowoczesny Babilon może mieć szlak wodny z Zatoką Perską w celach handlowych. Ludzie pracujący na morzu przybędą oglądać jak ich źródło utrzymania zamienia się w "płonącą górę", przybędą także "kupcy ziemi" (18:11) i "królowie ziemi" (Obj 18:9).

"Nie bądź pochopny, drogi hobbicie" - rzekł Drzewiec. :)


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 18 sie 2013, 07:34

okidoki pisze:
jj pisze: Dymy plonacego Babilonu obserwowane sa z morza. Bedziesz zmuszony ponudzic sie jeszcze troche. :)

Uwaga nie jest konkluzywna. Nie jest napisane, że dym płonącego Babilonu jest obserwowany bezpośrednio z morza. Ludzie "stanęli z daleka". Nowoczesny Babilon może mieć szlak wodny z Zatoką Perską w celach handlowych. Ludzie pracujący na morzu przybędą oglądać jak ich źródło utrzymania zamienia się w "płonącą górę", przybędą także "kupcy ziemi" (18:11) i "królowie ziemi" (Obj 18:9).

"Nie bądź pochopny, drogi hobbicie" - rzekł Drzewiec. :)


Przeklad Doslowny pisze:15 Kupcy tych [towarów], ci, którzy wzbogacili się na nim, stanęli
z dala, ze strachu przed jego męką, z płaczem i zalem
16 mówiąc: Biada, biada, miasto wielkie,
ubrane w bisior, purpurę i szkarłat,
ozdobione złotem, drogim kamieniem i perłą,
17 Ze w jednej godzinie zostało spustoszone tak wielkie bogactwo!
I kazdy sternik oraz kazdy zeglujący na miejscu, marynarze, i
[wszyscy] ilu ich pracuje na morzu,
stanęli z dala
18 i patrząc na
dym jego pozaru, zaczęli krzyczeć: Co jest podobne do tego wielkiego miasta?

http://www.feib.pl/index.php?dl=nt#



"Nie ma, nie ma wody na pustyni, a wielbłądy nie chcą dalej iść" - Beata Kozidrak. :lol:


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 18 sie 2013, 08:18

Przekład Interlinearny:

"że w jednej godzinie zostało spustoszone tak wielkie bogactwo! I każdy sternik oraz każda załoga statku, marynarze i (wszyscy), ilu ich pracuje na morzu, stanęli z dala"

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 8/verse/17

Królowie ziemi też "stanęli z daleka".

Można uważać, że Nowy Babilon będzie na wybrzeżu, ale niepoważne jest traktowanie Babilonu stolicy jakby to była symboliczna fantazja, a nie prawdziwe miasto. Proroctwa Biblii to nie bajka dla dzieci.

"Bo fantazja jest od tego aby bawić się na całego." Fasolki :)


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 18 sie 2013, 08:47

Wiecie, w sumie to lodowoce topnieją.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 18 sie 2013, 10:29

okidoki pisze:Był i głosił Ewangelię, razem z Pawłem oddali w Rzymie życie za wiarę w Chrystusa.

A jakiś biblijny cytacik?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 18 sie 2013, 13:29

okidoki pisze:Przekład Interlinearny:

"że w jednej godzinie zostało spustoszone tak wielkie bogactwo! I każdy sternik oraz każda załoga statku, marynarze i (wszyscy), ilu ich pracuje na morzu, stanęli z dala"

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 8/verse/17

Królowie ziemi też "stanęli z daleka".

Można uważać, że Nowy Babilon będzie na wybrzeżu, ale niepoważne jest traktowanie Babilonu stolicy jakby to była symboliczna fantazja, a nie prawdziwe miasto. Proroctwa Biblii to nie bajka dla dzieci.

"Bo fantazja jest od tego aby bawić się na całego." Fasolki :)


(10) Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.
...
(17) w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,
(Apokalipsa (Objawienie) 18:10, 17, Biblia Warszawska)


Mozna?

"Łoj mozna mozna, ino wykręcoć nie trza" (Baca) :lmao:

Oczywiscie, miasto bedzie rzeczywiste, ale nazwa jest symboliczna, bo ma zawierac wszystkie obrzydliwosci Babelu - czlowiek zamiast Boga.
Mam nadzieje, ze nie usilujesz przeniesc wine i kare na potomstwo Ismaela.

... Achas. zapowiedz proroctwa o Babilonie juz nastapila 11/09/2001:

www.everystockphoto.com/photo.php?image ... ntryId=558

... podobnie jest z innymi proroctwami.

A jesli chodzi o symbolike i fantazje, to Piotr pisal 1 List z Babilonu?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 18 sie 2013, 14:51

A ja ponawiam pytanie, jeśli proroctwo Izajasza nie zostało jeszcze wypełnione, bo o ile mi wiadomo to okolice dawnej babilonii wciąż są zamieszkane, to kiedy zostanie wypełnione, i dlaczego Babilon z Objawienia nie jest tym Babilonem?
A jesli chodzi o symbolike i fantazje, to Piotr pisal 1 List z Babilonu?

A dlaczego nie? Skoro tak pisze, to dlaczego mielibyśmy to rozumieć inaczej, niż pisze?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 19 sie 2013, 10:45

Klangman pisze:Jak rozumiesz zwrot: "i morza już nie ma"? Wyłącznie literalnie?

"I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma."


Co prawda nie wywołany do odpowiedzi ale pomogę.

Obja 17:14 - Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
17:15 - I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.

Myślę że jest to zrozumiałe. Wody w Objawieniu przedstawiają narody i języki, i ludy nie pojednane z Bogiem. Nie chodzi więc o morze (skupisko wody) ale o morze o którym mówi jeszcze inny fragment Objawienia.

Obj 13:1 - I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.

Wychodzące z morza oznacza tu ludy i systemy pogańskie którym był też Rzym. Wychodzące z morza zwierzę i nierządnica właśnie przedstawia związek Cesarstwa Rzymskiego z kościołem który odstąpił od nauki Jezusa Chrystusa.

Psalm 37:9 - Bo niegodziwcy będą wytępieni, Ci zaś, którzy pokładają nadzieję w Panu, odziedziczą ziemię.
37:10 - Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości