Antychryst - jak go rozpoznać?

Jak się to wszystko skończy ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 sie 2013, 11:28

Klangman pisze:
jj pisze:
okidoki pisze: Proroctwa Biblii dotyczą rzeczywistego Babilonu, podobnie jak ty jestem znudzony słuchaniem o doszukiwaniu się tajemniczych metafor i symboli gdzie popadnie, jakby Biblia była dziełem Nostradamusa, a nie prawdą historyczną.
...
Drugim jest Babilon Stolica (rozdział 18), miasto handlowe i stolica polityczna imperium antychrysta, czyli Babilon nad rzeką Eufrat, o którego odbudowie marzył już Husajn.


Bledny wniosek. Dymy plonacego Babilonu obserwowane sa z morza. Bedziesz zmuszony ponudzic sie jeszcze troche. :)


Skoro już się zbliżyłeś do ciekawego słowa to skorzystam i zapytam :) Jak rozumiesz zwrot: "i morza już nie ma"? Wyłącznie literalnie?

"I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma."


Dopiero teraz, po odpowiedzi Chce wierzyc zauwazylem twoje pytanie.
Caly opis nowej ziemi jest tajemniczy. Jan przekazal to, co widzial i morza tam nie bylo. To moze byc symbol "wielu narodow", jak pisze Chce wierzyc, ale moze to tez byc swiat podobny do tego przed potopem w raju.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 sie 2013, 18:37

Klangman pisze:
jj pisze:
Klangman pisze:
jj pisze:
okidoki pisze: Proroctwa Biblii dotyczą rzeczywistego Babilonu, podobnie jak ty jestem znudzony słuchaniem o doszukiwaniu się tajemniczych metafor i symboli gdzie popadnie, jakby Biblia była dziełem Nostradamusa, a nie prawdą historyczną.
...
Drugim jest Babilon Stolica (rozdział 18), miasto handlowe i stolica polityczna imperium antychrysta, czyli Babilon nad rzeką Eufrat, o którego odbudowie marzył już Husajn.


Bledny wniosek. Dymy plonacego Babilonu obserwowane sa z morza. Bedziesz zmuszony ponudzic sie jeszcze troche. :)


Skoro już się zbliżyłeś do ciekawego słowa to skorzystam i zapytam :) Jak rozumiesz zwrot: "i morza już nie ma"? Wyłącznie literalnie?

"I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma."


Dopiero teraz, po odpowiedzi Chce wierzyc zauwazylem twoje pytanie.
Caly opis nowej ziemi jest tajemniczy. Jan przekazal to, co widzial i morza tam nie bylo. To moze byc symbol "wielu narodow", jak pisze Chce wierzyc, ale moze to tez byc swiat podobny do tego przed potopem w raju.


Wówczas będą istnieć wody ale nie będą one zasolone. Wiadomo, że zasolona woda nie nadaje się do picia i podlewania roślin :)


A jednak Pawel widzial cos lepszego, czego nie da sie opisac uzywajac zmyslow i trzech wymiarow. Tego wlasnie oczekuje sie w wierze.

(1) A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.
(List do Hebrajczyków 11:1, Biblia Warszawska)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 sie 2013, 01:41

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:Jak rozumiesz zwrot: "i morza już nie ma"? Wyłącznie literalnie?

"I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma."


Co prawda nie wywołany do odpowiedzi ale pomogę.

Obja 17:14 - Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
17:15 - I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.


Myślę że jest to zrozumiałe. Wody w Objawieniu przedstawiają narody i języki, i ludy nie pojednane z Bogiem. Nie chodzi więc o morze (skupisko wody) ale o morze o którym mówi jeszcze inny fragment Objawienia.

Obj 13:1 - I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.

Wychodzące z morza oznacza tu ludy i systemy pogańskie którym był też Rzym. Wychodzące z morza zwierzę i nierządnica właśnie przedstawia związek Cesarstwa Rzymskiego z kościołem który odstąpił od nauki Jezusa Chrystusa.

Psalm 37:9 - Bo niegodziwcy będą wytępieni, Ci zaś, którzy pokładają nadzieję w Panu, odziedziczą ziemię.
37:10 - Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie.


Otóż to :) Zatem czy literalne podejście do morza jest możliwe? I co wobec tego z problematyką słowa: "miasto"?



Nie mówię że jest to niemożliwe. Tak jak może pojawić się jeszcze przywódca Antychryst. Co prawda proroctwa które przypisuje się Antychrystowi zostały wypełnione przez władzę papieską ale słowo mówi u kresu dni o przywódcy a raczej o przywódcach.
Jak zauważyłeś wody to narody i języki i zwierzę wychodzące z wody symbolizuje wrogie mocarstwa (narody i języki).
Miasto? Wielki Babilon?

Obj 18:15 - Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16 - tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17 - w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,

Przyozdobione w purpurę i szkarłat. Kto był tak przyozdobiony?

Obj 17:4 - A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
17:5 - A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.

A kobieta to wielkie miasto czyli Objawienie nam wyjaśnia jakby czym jest owo miasto. O wielkim Babilonie Objawienie wspomina co najmniej dwa razy. To jest sąd na Wielkim Babilonie to jest Upadek Cesarstwa Rzymskiego i drugi raz u kresu dni kiedy Wielki Babilon rozpadnie się na trzy części. Ponieważ Wielki Babilon został już osądzony nie może on stanowić Oblubienicy czy reprezentować Chrystusa i w ten sposób władza trafiła do znów do rąk ludu Bożego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 20 sie 2013, 09:08

Ponawiam:
Cosmo pisze:A ja ponawiam pytanie, jeśli proroctwo Izajasza nie zostało jeszcze wypełnione, bo o ile mi wiadomo to okolice dawnej babilonii wciąż są zamieszkane, to kiedy zostanie wypełnione, i dlaczego Babilon z Objawienia nie jest tym Babilonem?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 sie 2013, 09:09

Cosmo pisze:Ponawiam:
Cosmo pisze:A ja ponawiam pytanie, jeśli proroctwo Izajasza nie zostało jeszcze wypełnione, bo o ile mi wiadomo to okolice dawnej babilonii wciąż są zamieszkane, to kiedy zostanie wypełnione, i dlaczego Babilon z Objawienia nie jest tym Babilonem?


Samo miasto nie było zamieszkane przez wieki ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 20 sie 2013, 09:32

Lash pisze:
Cosmo pisze:Ponawiam:
Cosmo pisze:A ja ponawiam pytanie, jeśli proroctwo Izajasza nie zostało jeszcze wypełnione, bo o ile mi wiadomo to okolice dawnej babilonii wciąż są zamieszkane, to kiedy zostanie wypełnione, i dlaczego Babilon z Objawienia nie jest tym Babilonem?


Samo miasto nie było zamieszkane przez wieki ...

Prosze mi pokazać dane, zdjęcia, info, cokolwiek bym mógł to zweryfikować.
gdzie znajdowało się dokładnie miasto Babilon i jak wygląda teraz.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 sie 2013, 10:31

Cosmo pisze:
Lash pisze:
Cosmo pisze:Ponawiam:
Cosmo pisze:A ja ponawiam pytanie, jeśli proroctwo Izajasza nie zostało jeszcze wypełnione, bo o ile mi wiadomo to okolice dawnej babilonii wciąż są zamieszkane, to kiedy zostanie wypełnione, i dlaczego Babilon z Objawienia nie jest tym Babilonem?


Samo miasto nie było zamieszkane przez wieki ...

Prosze mi pokazać dane, zdjęcia, info, cokolwiek bym mógł to zweryfikować.
gdzie znajdowało się dokładnie miasto Babilon i jak wygląda teraz.



http://en.wikipedia.org/wiki/Babylon

Hellenistic period
In 331 BC, Darius III, the last Achaemenid king of the Persian Empire was defeated by the forces of the Ancient Macedonian Greek ruler Alexander the Great at the Battle of Gaugamela, and in October, Babylon fell to the young conqueror. A native account of this invasion notes a ruling by Alexander not to enter the homes of its inhabitants.[23]

Under Alexander, Babylon again flourished as a centre of learning and commerce. But following Alexander's death in 323 BC in the palace of Nebuchadnezzar, his empire was divided amongst his generals, the Diadochi, and decades of fighting soon began, with Babylon once again caught in the middle.

The constant turmoil virtually emptied the city of Babylon. A tablet dated 275 BC states that the inhabitants of Babylon were transported to Seleucia, where a palace was built, as well as a temple given the ancient name of Esagila. With this deportation, the history of Babylon comes practically to an end, though more than a century later, it was found that sacrifices were still performed in its old sanctuary.[24] By 141 BC, when the Parthian Empire took over the region, Babylon was in complete desolation and obscurity.

W czasach Jezus praktycznie Babilonu nie było.
Babailon w 19 wieku ODKOPANO spod grubych warstw piachu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 sie 2013, 00:45

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:Jak rozumiesz zwrot: "i morza już nie ma"? Wyłącznie literalnie?

"I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma."


Co prawda nie wywołany do odpowiedzi ale pomogę.

Obja 17:14 - Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
17:15 - I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.


Myślę że jest to zrozumiałe. Wody w Objawieniu przedstawiają narody i języki, i ludy nie pojednane z Bogiem. Nie chodzi więc o morze (skupisko wody) ale o morze o którym mówi jeszcze inny fragment Objawienia.

Obj 13:1 - I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.

Wychodzące z morza oznacza tu ludy i systemy pogańskie którym był też Rzym. Wychodzące z morza zwierzę i nierządnica właśnie przedstawia związek Cesarstwa Rzymskiego z kościołem który odstąpił od nauki Jezusa Chrystusa.

Psalm 37:9 - Bo niegodziwcy będą wytępieni, Ci zaś, którzy pokładają nadzieję w Panu, odziedziczą ziemię.
37:10 - Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie.


Otóż to :) Zatem czy literalne podejście do morza jest możliwe? I co wobec tego z problematyką słowa: "miasto"?



Nie mówię że jest to niemożliwe. Tak jak może pojawić się jeszcze przywódca Antychryst. Co prawda proroctwa które przypisuje się Antychrystowi zostały wypełnione przez władzę papieską ale słowo mówi u kresu dni o przywódcy a raczej o przywódcach.
Jak zauważyłeś wody to narody i języki i zwierzę wychodzące z wody symbolizuje wrogie mocarstwa (narody i języki).
Miasto? Wielki Babilon?

Obj 18:15 - Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16 - tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17 - w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,

Przyozdobione w purpurę i szkarłat. Kto był tak przyozdobiony?

Obj 17:4 - A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
17:5 - A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.

A kobieta to wielkie miasto czyli Objawienie nam wyjaśnia jakby czym jest owo miasto. O wielkim Babilonie Objawienie wspomina co najmniej dwa razy. To jest sąd na Wielkim Babilonie to jest Upadek Cesarstwa Rzymskiego i drugi raz u kresu dni kiedy Wielki Babilon rozpadnie się na trzy części. Ponieważ Wielki Babilon został już osądzony nie może on stanowić Oblubienicy czy reprezentować Chrystusa i w ten sposób władza trafiła do znów do rąk ludu Bożego.


Aby dostrzec Wielką Nierządnicę Jan zostaje przeniesiony na pustynię. Wobec tego literalne rozumienie nie będzie wykluczać Rzymu, gdy:

a) radykalnie zmieni się klimat we Włoszech :)
b) stolica apostolska przeniesie się na pustynne tereny

Należy być ostrożnym w wyciąganiu wniosków, gdyż to Bóg przygotował na pustyni miejsce dla Niewiasty (za którą Smok wypuścił wodę jak rzekę Ks. Apokalipsy 12:15). Z pomocą przychodzi jej ziemia (a następna bestia wychodzi z ziemi Ks. Apokalipsy 13:11)

Warto też dostrzec analogię pomiędzy żywieniem Niewiasty (karmienie Słowem czy zaopatrywanie miasta na pustyni?), a okresem prorokowania dwóch świadków (1260 dni lub czas, czasy i połowa czasu).



Możliwe że niewiasta, którą widział Jan to ta sama kobieta, która uciekała na pustynię lub jej potomstwo. Rozdział 12 mówi o niewieście, która uciekała na pustynię a kilka rozdziałów później Jan jest zdumiony jak widzi niewiastę na pustyni, która dała się uwieść. Nierządnica pochodziła by więc od pierwszego kościoła. Ale kto wie?

Dwunasty rozdział jest jakby wstępem do 13 rozdziału. Chłopczyk to Mesjasz a niewiasta to matka (Mar 3:35). Czyli Ci, którzy słuchają Słowa Bożego. Kiedy niewiasta urodziła chłopca smok chciał od razu pożreć jej dziecię.

Mat 2:16 - Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców.
2:17 - Wówczas spełniło się, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mówiącego:
2:18 - Słyszano głos w Rama, płacz i żałosną skargę. Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć, bo ich nie ma.

Kiedy Jezus zmartwychwstał został zabrany do tronu Ojca. A następnie kościół był z dala od węża na pustyni gdzie był żywiony przez określony czas. Woda wyrzucona z paszczy Smoka może oznaczać właśnie prześladowania i wojska przez które Rzym chciał stłumić chrześcijaństwo. Wiemy, że w czasie tych prześladowań zginęło większość apostołów i uczniów Chrystusa. Kościół był jak Eliasz żywiony na pustyni ale był z dala od wpływów Cesarstwa Rzymskiego. Był żywiony tam przez 1260 dni. W jaki sposób kościołowi udało zwyciężyć (ze smokiem i Cesarstwem Rzymskim) mówi 12 wiersz.

12. A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

W 12 rozdziale te same wydarzenia są opisane dwa razy 12:5-9 i 12:13-18. Pierwszy opisuje wojnę w niebie a drugi wydarzenia, które rozgrywają się na ziemi.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 sie 2013, 21:58

Klangman pisze:Czyli, według tego klucza interpretacyjnego, 1260 dni literalnie wypełniło się w I wieku naszej Ery. Dobrze Cię zrozumiałem?


Prawdopodobnie jest mowa o różnych okresach proroczych. Ten pierwszy jest ukazany jako zwycięski okres kościoła. To nawet ma sens ponieważ jeżeli unia ze zwierzęciem przyczyniła się do upadku kościoła to ukazanie tego okresu z dala od zwierzęcia jako zwycięskiego ukazuje przyczynę upadku kościoła. Okres 1260 dni to okres kiedy kościół zwycięża a 42 miesiące o których jest mowa w 13:5 czyli czterdzieści i dwa miesiące to okres w którym dane jest zwyciężać zwierzęciu. Te dwa okresy więc nie powinny być tożsame chociaż 42 miesiące = 1260 dni / 42 * 30

Do unii kościoła ze zwierzęciem dochodzi po przez zwierzę wychodzące z ziemi.

Obj 13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Wiadomo, że na początku unii kościoła z Rzymem jeszcze nie dochodziło do najgorszych zbrodni.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 sie 2013, 23:44

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:Czyli, według tego klucza interpretacyjnego, 1260 dni literalnie wypełniło się w I wieku naszej Ery. Dobrze Cię zrozumiałem?


Prawdopodobnie jest mowa o różnych okresach proroczych. Ten pierwszy jest ukazany jako zwycięski okres kościoła. To nawet ma sens ponieważ jeżeli unia ze zwierzęciem przyczyniła się do upadku kościoła to ukazanie tego okresu z dala od zwierzęcia jako zwycięskiego ukazuje przyczynę upadku kościoła. Okres 1260 dni to okres kiedy kościół zwycięża a 42 miesiące o których jest mowa w 13:5 czyli czterdzieści i dwa miesiące to okres w którym dane jest zwyciężać zwierzęciu. Te dwa okresy więc nie powinny być tożsame chociaż 42 miesiące = 1260 dni / 42 * 30

Do unii kościoła ze zwierzęciem dochodzi po przez zwierzę wychodzące z ziemi.

Obj 13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Wiadomo, że na początku unii kościoła z Rzymem jeszcze nie dochodziło do najgorszych zbrodni.


Takie postawienie sprawy raczej wyklucza możliwość literalnego postrzegania dwóch świadków (jest ono często postulowane). Zmusza też do uznania, że ich wystąpienie miało/lub ciągle ma miejsce (jakakolwiek jest ewentualna symbolika tych postaci). Mają oni prorokować w pierwszym okresie 1260 dni.

No chyba, że nie będziemy zestawiać świadków i Niewiasty pomimo wyraźnych analogii.


Pytanie. Jaką świątynię miał zmierzyć Jan.

Obj 11:1 - I dano mi trzcinę podobną do laski mierniczej i powiedziano: Wstań i zmierz świątynię Bożą i ołtarz, i tych, którzy się w niej modlą.

Czy chodzi tu o nową świątynię w Jeruzalem czy ten tekst mówi o świątyni ciała/oblubienicy Jezusa Chrystusa. Występują tu dwa te same okresy prorocze 1260 dni i czterdzieści dwa miesiące podobnie jak w 12 i 13 rozdziale Objawienia. Opisane wydarzenia mogą więc ponownie nawiązywać do historii kościoła a samo mierzenie oznacza, że świątynia została ukończona w ciągu 6 okresów (6 dni) Obj 9:13.
Możliwe że właśnie takie znacznie miały słowa Pana Jezusa do Piotra.

16:18 - A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

Kościół jest ukończony kiedy brzmi szósta trąba. Jest mierzona świątynia i następuje spis ludności a następnie dochodzi do ostatecznego konfliktu. Jeżeli więc chodzi o świątynię/ kościół to na pewno antychryst nie miał zasiąść w świątyni w tym okresie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 sie 2013, 11:38

Dan 2:32 - Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi,
2:33 - Jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny.
2:34 - Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je.

Jakie królestwa wymienia Daniel? 1. Babilon 2. Medo-Persję 3. Grecję. 4. Rzym. To ostanie najpierw jest przedstawione jako królestwo z żelaza a następnie królestwo z żelaza i gliny.

Dan 7:7 - Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

Podobnie jak palce u nóg, dziesięć rogów obrazowało rozbite Cesarstwo Rzymskie. Było ono jednak mocne i po części słabe ponieważ zespalała je glina. Do zmieszania z gliną nie dochodzi jednak po podziale ale przed podziałem.

Dan 2:41 - A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą.

Co łączyło Cesarstwo Rzymskie a następnie powstałe z niego narody. O jakim połączeniu Daniel prorokował? Prorokował o połączeniu kościoła z Rzymem. Tylko to połączenie przetrwało i dawało moc Rzymowi zarówno przed podziałem jak i po jego podziale.

Obj 17:3 - I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.

Ponieważ do połączenia wg proroctwa Daniela doszło jeszcze przed podziałem Cesarstwa Rzymskiego to chyba jest jasne że nikt nie będzie tego proroctwa odnosił do przyszłości a tyko jedna władza w kościele była u steru przed rozpadem jak i po jego rozpadzie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 sie 2013, 21:01

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:Dan 2:32 - Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi,
2:33 - Jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny.
2:34 - Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je.

Jakie królestwa wymienia Daniel? 1. Babilon 2. Medo-Persję 3. Grecję. 4. Rzym. To ostanie najpierw jest przedstawione jako królestwo z żelaza a następnie królestwo z żelaza i gliny.

Dan 7:7 - Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

Podobnie jak palce u nóg, dziesięć rogów obrazowało rozbite Cesarstwo Rzymskie. Było ono jednak mocne i po części słabe ponieważ zespalała je glina. Do zmieszania z gliną nie dochodzi jednak po podziale ale przed podziałem.

Dan 2:41 - A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą.

Co łączyło Cesarstwo Rzymskie a następnie powstałe z niego narody. O jakim połączeniu Daniel prorokował? Prorokował o połączeniu kościoła z Rzymem. Tylko to połączenie przetrwało i dawało moc Rzymowi zarówno przed podziałem jak i po jego podziale.

Obj 17:3 - I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.

Ponieważ do połączenia wg proroctwa Daniela doszło jeszcze przed podziałem Cesarstwa Rzymskiego to chyba jest jasne że nikt nie będzie tego proroctwa odnosił do przyszłości a tyko jedna władza w kościele była u steru przed rozpadem jak i po jego rozpadzie.


Coś nie potrafię nadążyć za Twoim tokiem myślenia :)


Mi też ciężko czasami nadążyć. ;-) Zanim coś napiszę muszę mieć potwierdzenie tego w Biblii. To co natomiast ostatnio pisałem ciężko by było wytłumaczyć.

"Kościół jest ukończony kiedy brzmi szósta trąba. Jest mierzona świątynia i następuje spis ludności a następnie dochodzi do ostatecznego konfliktu. Jeżeli więc chodzi o świątynię/ kościół to na pewno antychryst nie miał zasiąść w świątyni w tym okresie."


Mam przekonanie, że tak ale samo przekonanie to za mało.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 31 sie 2013, 18:02

Lash pisze:
Cosmo pisze:
Lash pisze:
Cosmo pisze:Ponawiam:
Cosmo pisze:A ja ponawiam pytanie, jeśli proroctwo Izajasza nie zostało jeszcze wypełnione, bo o ile mi wiadomo to okolice dawnej babilonii wciąż są zamieszkane, to kiedy zostanie wypełnione, i dlaczego Babilon z Objawienia nie jest tym Babilonem?


Samo miasto nie było zamieszkane przez wieki ...

Prosze mi pokazać dane, zdjęcia, info, cokolwiek bym mógł to zweryfikować.
gdzie znajdowało się dokładnie miasto Babilon i jak wygląda teraz.



http://en.wikipedia.org/wiki/Babylon

Hellenistic period
In 331 BC, Darius III, the last Achaemenid king of the Persian Empire was defeated by the forces of the Ancient Macedonian Greek ruler Alexander the Great at the Battle of Gaugamela, and in October, Babylon fell to the young conqueror. A native account of this invasion notes a ruling by Alexander not to enter the homes of its inhabitants.[23]

Under Alexander, Babylon again flourished as a centre of learning and commerce. But following Alexander's death in 323 BC in the palace of Nebuchadnezzar, his empire was divided amongst his generals, the Diadochi, and decades of fighting soon began, with Babylon once again caught in the middle.

The constant turmoil virtually emptied the city of Babylon. A tablet dated 275 BC states that the inhabitants of Babylon were transported to Seleucia, where a palace was built, as well as a temple given the ancient name of Esagila. With this deportation, the history of Babylon comes practically to an end, though more than a century later, it was found that sacrifices were still performed in its old sanctuary.[24] By 141 BC, when the Parthian Empire took over the region, Babylon was in complete desolation and obscurity.

W czasach Jezus praktycznie Babilonu nie było.
Babailon w 19 wieku ODKOPANO spod grubych warstw piachu


No nie wiem:
A np. Defender's Study pisze tak:

Isaiah 13:20 never be inhabited. Although Babylon eventually fell into ruins, it has never been completely uninhabited and has been at least partially rebuilt by the Iraqi government. The final fulfillment of this prophecy will be during the tribulation period (Revelation 18), with utter desolation during the millennium following.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 wrz 2013, 21:20

Ciekawie sobie dyskutujecie :D, ale chciałabym wrócić do sedna, czyli jak rozpoznamy antychrysta. Wiemy, ze przyjdzie z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów. II Tes.2:9
Zastanowiło mnie słowo "rzekomych". Czy to oznacza, ze będzie się ludziom zdawało, ze to cud, a to będzie oszustwo? Skoro jednak przyjdzie "z wszelką mocą", to przecież będzie w stanie dokonywać prawdziwych cudów. Zatem, co oznacza to słowo?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 wrz 2013, 08:40

Małgorzata pisze:Ciekawie sobie dyskutujecie :D, ale chciałabym wrócić do sedna, czyli jak rozpoznamy antychrysta. Wiemy, ze przyjdzie z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów. II Tes.2:9
Zastanowiło mnie słowo "rzekomych". Czy to oznacza, ze będzie się ludziom zdawało, ze to cud, a to będzie oszustwo? Skoro jednak przyjdzie "z wszelką mocą", to przecież będzie w stanie dokonywać prawdziwych cudów. Zatem, co oznacza to słowo?
Dawid Copperfield też robi rzekome cuda, przeszedł przez Chiński Mur.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość