Liczba bestii

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 cze 2014, 22:54

A ja mysle całkiem inaczej.

6 to liczba człowieka
3 to liczba doskonałości

666 to doskonały człowiek - idea które jest obecna na świecie - komunizm / technokracja / nauka
wszystkie chcę idealnego człowieka. Jest to cielesny doskonały człowiek który ma być moralnie dobry bez Boga :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 30 cze 2014, 23:37

Lash pisze:A ja mysle całkiem inaczej.

6 to liczba człowieka
3 to liczba doskonałości

Calkiem ciekawa interpretacja. 3 jako Trojca Swieta, a 6 jako wysmianie tej Trojcy, czyli liczba oznaczajaca szatana. A co powiesz o 7?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 cze 2014, 23:41

Crussing pisze:
Lash pisze:A ja mysle całkiem inaczej.

6 to liczba człowieka
3 to liczba doskonałości

Calkiem ciekawa interpretacja. 3 jako Trojca Swieta, a 6 jako wysmianie tej Trojcy, czyli liczba oznaczajaca szatana. A co powiesz o 7?
nie o chodzi o trzy jako wyśmianie trójcy

3 to liczba pełni i doskonałości
http://www.okiem.pl/bog/liczby.htm

6 to liczba człowieka

próba utworzenia doskonałej ludzkości bez Boga to utopia cielesnego człowieka widoczna juz przy wierzy Babel gdzie człowiek chce być jak Bóg - władać i być doskonałym w swoich oczach


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 01 lip 2014, 07:12

Lash pisze:nie o chodzi o trzy jako wyśmianie trójcy

Ja napisalem:

Crussing pisze:Calkiem ciekawa interpretacja. 3 jako Trojca Swieta, a 6 jako wysmianie tej Trojcy, czyli liczba oznaczajaca szatana. A co powiesz o 7?


Dzieki wielkie za ten link. W zwiazku z nim mam pytania, zrobie o tym watek jeszcze dzisiaj w polemikach.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 lip 2014, 14:07

fantomik pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
A wg Ciebie

Dan 7. Zwierzę z dziesięcioma rogami = Grecja
Obj 12,13. Zwierzę z dziesięcioma rogami = Rzym

Nigdzie nie wspominałem Obj 12:13 ;-) Zgubiłeś też gdzieś "mały róg",


Nie zgubiłem. Mały róg to ósmy król z Objawienia. Zarówno mały róg jak i ósmy król (pomnik bestii) wywodzi się z Cesarstwa Rzymskiego. Po prostu opisując fragment nie ma sensu poruszać wszystkich tematów wkoło. Chodziło mi o podobieństwo czyli o dziesięć rogów a następnie o małych rogu a wg Objawienia pomnika bestii.

Dan 7. Zwierzę z dziesięcioma rogami -> mały róg
Obj 12:13. Zwierzę z dziesięcioma rogami -> pomnik zwierzęcia/bestii

Jest zgodność? Jest.
fantomik pisze:, jeśli oba wg Ciebie reprezentują Rzym. Jeśli już odnosić chcesz proroctwa do siebie to zapominasz o tym, że bestia wychodząca z morza w Piśmie zwykle reprezentowała Egipt (Ps 74, 89, Iza 30, 51, Ezek 29, 32, Hab 3).


Wszystkie zwierzęta wychodziły z morza. Gdyż morze tu symbolizowało obce narody

Dan 7:2 - Ja, Daniel, miałem w nocy widzenie: Oto cztery wiatry niebieskie wzburzyły Wielkie Morze,
7:3 - i cztery wielkie zwierzęta wychodziły z morza, każde inne.

Pogański Rzym też był przecież obcym narodem. Także tu nic nie udowodnisz.
Zresztą w 17 rozdz masz nierządnicę na bestii z dziesięcioma rogami. I z pewnością z Egiptem to nie ma wiele wspólnego oprócz jakiś duchowych znaczeń.

fantomik pisze:Do tego charakterystyka bestii w Obj 13 składa się na kreatywną kompozycję bestii z Dan 7 (nie tylko rogi ją charakteryzują). Innymi słowy, bestia w Obj 13 jest zestawieniem i połączeniem wszystkich cech złych imperiów prześladujących Lud Boży w przeszłości.


Możliwe. Nie mniej Jan pisząc o królach "jeden jest" pisał o szóstym królu i bez wątpienia było to Cesarstwo Rzymskie. To była szósta głowa Bestii. Rogi natomiast mogły oznaczać władców lub ludy które powstały później na co też zostało pow. Janowi że dziesięciu władców spustoszy nierządnicę.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 02 lip 2014, 01:19

Lash pisze:A ja mysle całkiem inaczej.

6 to liczba człowieka
3 to liczba doskonałości

666 to doskonały człowiek - idea które jest obecna na świecie - komunizm / technokracja / nauka
wszystkie chcę idealnego człowieka. Jest to cielesny doskonały człowiek który ma być moralnie dobry bez Boga :/

A czy sześć trójek działa tak samo? :-P
333333


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 lip 2014, 01:21

fauxpas pisze:
Lash pisze:A ja mysle całkiem inaczej.

6 to liczba człowieka
3 to liczba doskonałości

666 to doskonały człowiek - idea które jest obecna na świecie - komunizm / technokracja / nauka
wszystkie chcę idealnego człowieka. Jest to cielesny doskonały człowiek który ma być moralnie dobry bez Boga :/

A czy sześć trójek działa tak samo? :-P
333333


Nope
ludzka doskonałośc nie jest tym samym co doskonały człowiek ;) :lol:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 03 lip 2014, 14:34

Lash pisze:
fauxpas pisze:
Lash pisze:A ja mysle całkiem inaczej.

6 to liczba człowieka
3 to liczba doskonałości

666 to doskonały człowiek - idea które jest obecna na świecie - komunizm / technokracja / nauka
wszystkie chcę idealnego człowieka. Jest to cielesny doskonały człowiek który ma być moralnie dobry bez Boga :/

A czy sześć trójek działa tak samo? :-P
333333


Nope
ludzka doskonałośc nie jest tym samym co doskonały człowiek ;) :lol:

Ejjjj, porządek odczytania symboliki narzuciłeś sobie zupełnie dowolnie! :-P


zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 03 lip 2014, 15:28

66 Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło.
J 6,66

Jak to można byłoby komentować. Też pojawiają się trzy szóstki - 666


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 04 lip 2014, 01:08

zdzisław pisze:66 Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło.
J 6,66

Jak to można byłoby komentować. Też pojawiają się trzy szóstki - 666

Podział Biblii na rozdziały i wersy powstał później.
Chociaż...
Iz 66: (6) Słuchaj! Wrzawa z miasta! Słuchaj! Wrzawa z świątyni! Słuchaj! To Pan oddaje swoim nieprzyjaciołom należną im zapłatę.
;-)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 lip 2014, 09:54

Dlaczego skoro istnieje proste wyjaśnienie to uciekacie się znów do numerologii czy kabały? :-/
Skoro każda litera w języku Hebrajskim ma przypisaną wartość liczbową? To powinniście przeliczą imiona w języku Hebrajskim. Po za tym np. "vicarius filii dei" to imię?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lip 2014, 23:18

Chcę wierzyć pisze:Dlaczego skoro istnieje proste wyjaśnienie to uciekacie się znów do numerologii czy kabały? :-/
Skoro każda litera w języku Hebrajskim ma przypisaną wartość liczbową? To powinniście przeliczą imiona w języku Hebrajskim. Po za tym np. "vicarius filii dei" to imię?
to do mnie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
veteran
Posty: 53
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: veteran » 24 paź 2014, 11:58

Obj. 13:18
18. Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć.
(BG)

Liczba 666 jak treść objawienia mówi odnosi się do człowieka. Nie chodzi o konkretnego człowieka ale po prostu o człowieka.
Liczba 6 jest wybrakowana względem liczby 7. Liczba 7 (jak i 12) oznacza pełnię ale też co jest adekwatne w tym przypadku doskonałość. Liczba 7 jest liczbą BOGA.
Powstaje zatem pierwsze wyjaśnienie że werset mówi o człowieku a właściwie o ludziach żyjących bez BOGA.
BÓG jest DOSKONAŁY a więc człowiek ukryty pod liczbą 6 jest niedoskonały.
Liczba 6 jest potrojona czyli jest wyraźnie wzmocniona.
Chodzi zatem o skrajną niedoskonałość czyli o ludzi odrzucających BOGA, ludzi którzy mają charakter szatana.
DZIECKO BOŻE jest ŚWIĄTYNIĄ DUCHA ŚWIĘTEGO.
Zaś ludzie którzy przyjęli ducha antychrysta-szatana są "domem" złego ducha i to oni określeni są liczbą 666.
Liczba 666 to upadli ludzie upadłego świata.


Zapraszam na zdrowy pokarm.
Zapraszam na forum http://dobra-nowina.info.pl
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 paź 2014, 14:50

Na szczęście Objawienia nie pozostawia nas na łup domysłów, skomplikowanych obliczeń i pytań. Pierwszą zasadą interpretacji jest szukanie odpowiedzi w Biblii. Dopiero jeżeli Biblia nie udziela takowej można spróbować czegoś mniej rozsądnego.

Wiemy że liczba 6 czy 666 odnosi się do jakiegoś człowieka. Szukamy więc w Objawieniu kogoś kto może mieć związek z tą liczbą.

Obj 17:9 - Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;

Król to jakiś człowiek

Obj 17:10 - pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

Który król jest według Jana. Oczywiście szósty.

Królowie według innych proroctw oznaczają Królestwa a panującym mocarstwem w czasach Jana było Cesarstwo Rzymskie o którym objawienie mówiło

13:2 - A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.


Liczbę bestii można odczytać jako 666 lub 6 i 6 i 6.

Ci co wchodzili w nieczyste układy z Cesarstwem przyjmowali znamię bestii. I tak proste i skomplikowane.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości