50 CECH FARYZEUSZÓW by Zac Poonen

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 lut 2014, 08:57

Grażyna pisze: Nie potępił jawnogrzesznicy, nie nakrzyczał na kobietę, która bez pozwolenia skorzystała z Jego mocy, dotykając Jego szaty...


Trudno, zeby potepial za brak pozwolenia. Jednak sam grzech potepial. Cudzoloznicy nakazal nie grzeszyc wiecej. Podobnie bylo z uzdrowionym mezczyzna: Idz i nie grzesz wiecej!

Chrzescijanstwo bez krzyza, to jest wlasnie wynalazek faryzejski. Faryzeusz nienawidzi krzyza. Nienawidzi mowy o krzyzu, a tego, kto o krzyzu mowi - kaze ukrzyzowac. Faryzeusz uczy samousprawiedliwienia wskazujac na grzech. Pan Jezus uczy usprawiedliwienia w Nim. Wskazuje na grzech, ale rownoczesnie daje wyjscie z przeklenstwa grzechu: Ja jestem wyjsciem - jestem drzwiami, mowi.

(7) Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
(8) Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich.
(9) Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.
(Ew. Jana 10:7-9, Biblia Warszawska)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 16 lut 2014, 09:36

jj, postawa faryzejska, która bardzo często pojawia się tutaj na forum przybiera taki właśnie wygląd:

Łuk 18,11
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił [oceniał i osądzał drugiego w myślach]: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.


.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 lut 2014, 09:51

doktorsky pisze:jj, postawa faryzejska, która bardzo często pojawia się tutaj na forum przybiera taki właśnie wygląd:

Łuk 18,11
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił [oceniał i osądzał drugiego w myślach]: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.


... wiec zdemaskuj te "postawe faryzejska". Obnaz oblude i wskaz na tych, ktorzy "osadzaja drugiego w myslach". Czy wolisz chowac sie za plecami sugestii, gdzie wlasnie osadzanie odbywa sie w myslach?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 16 lut 2014, 10:14

Przecież już to zrobiłem w innych wątkach :lol:

Ale chyba się z tym także zgodzisz? Czy nie?


.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 16 lut 2014, 16:31

Pośrednio robi dobrą robotę dla złego. Ośmiesza chrześcijan, zniechęca ich i mąci im w głowach. A dla człowieka słabej wiary to wystarczy.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 maja 2015, 09:22

jfSeth, na forum nie odświeżamy wątków starszych niż 6mcy. Przeczytaj regulamin forum oraz netykietę. Zamykam.


.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości