Pojednanie zamiast rozwodu

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pojednanie zamiast rozwodu

Postautor: konto skasowane » 06 cze 2014, 13:44

Dziś chcemy spojrzeć: Co Biblia mówi na temat „małżeństwa”, co mówi na temat „pojednania” i co mówi na temat „rozwodu”. I myślę, że w 1 Koryntian 7 jest dobry tekst na ten temat. Czytamy od wersetu 10, co Paweł pisze do Koryntian: „Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim nakazuję nie ja, lecz Pan, ażeby żona męża nie opuszczała, a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna; niech też mąż z żoną się nie rozwodzi. Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli jakiś brat ma żonę pogankę, a ta zgadza się na współżycie z nim, niech się z nią nie rozwodzi. Albowiem mąż poganin uświęcony jest przez żonę i żona poganka uświęcona jest przez wierzącego męża, inaczej dzieci wasze byłyby nieczyste, a tak są święte. A jeśli poganin chce się rozwieść, niechże się rozwiedzie, w takich przypadkach brat czy siostra nie są niewolniczo związani, gdyż do pokoju powołał was Bóg. Bo skądże wiesz żono, że zbawisz męża? Albo skąd wiesz, mężu, że zbawisz żonę?” (1 Koryntian 8, 10-16). Taki obszerny jest ten tekst. Andy, co właściwie Biblia mówi o rozwodzie?

Pojednanie zamiast rozwodu | ARKA TV


.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości